Maaldemonstratie en expositie bij Gemaal 1879 in Akersloot Greet Verkleedt is verhuisd Kermis in Akersloot Zoeken naar sporen van de Slag bij Castricum Timmerdorp Castricum toch bij de Grutto Verloren en gevonden Kinderpret niet minder op nieuwe locatie Aanleg skatepark spoedig van start Nieuwe gemeentegids in uw brievenbus uw interneHcranl' 9 A WWW. (flf44kSf.nl Korte kennismaking Imet de computer Met LIA wandelen langs de hinnendulnrand Bakkum Slotconcert Maranathakerk Akersloter ondernemers sponsoren Oliver Afsluiting fietspad de Bloemen Wegafsluiting kermis Geluidshinder Schiphol Tjeerd van der Ploeg op David-orgel Castricum 105 is erbij Samen beet Rick Flens naar GoodBookers Wielerronde AMAK ook voor de eenzame loper Speeltuin Wisseven feestelijk geopend LIMMEN - De gemeente Castricum gaat niet in op de klacht van enkele juristen uit Limmen tegen de gevolg de inspraakprocedure met betrek king tot de locatiekeuze voor het skatepark in het Dorpspark in Limmen. Het verzoek om hangende de behandeling van het ingediende bezwaarschrift de uitvoering van het skatepark op te schorten wordt niet gehonoreerd, omdat de gemeente meent dat voor het opschorten de mogelijkheid bestaat een voorlopige voorziening aan te vragen en gezien de vergunningvrije status van de te plaatsen skate-elementen ziet men geen enkele reden om de aanleg op te schorten. Dat betekent zoveel dat er eind augustus/begin september wordt begonnen met de aanleg van de skatevoorziening. „Wij hebben destijds de omwonen den aangeboden de voorziening binnen het park te verschuiven, zodat het minder belastend voor diverse omwonenden zou zijn, maar dat achtte men toen niet wenselijk", laat wethouder P. Könst weten. „Wat betreft de overlast die men zo vreest denk ik dat het echt mee zal vallen. Natuurlijk verwachten wij niet van de bewoners dat zij zelf ingrijpen bij calamiteiten, maar hoop ik dat er melding bij de politie gedaan wordt", is tiet antwoord op de vraag of de bewoners niet als 'oppassers' van het park worden gebruikt. „Ik verwacht dat met name de jeugd van de basisschool gebruik gaat maken van de voorziening in Limmen. De oudere jeugd trekt toch al snel naar Castricum of Heiloo." Op de vraag of de omwonenden, zoals zij eerder van plai waren massaal een plan schadeformulier hadden ingeleverd omdat hun huizen minder waard zouden worden door de komst van de stóebaan, kon de wethouder eveneens ontkennend antwoorden. „Niet één formulier hebben we gehad, en waarom zouden we ook. De aanleg yan het skatepark valt binnen alle criteria van het bestem mingsplan. Van het voornemen van de bewoners heb ik inderdaad gehoord, maar er is geen sprake van dat wij dit werkelijk ontvangen heb ben. Nu de gemeente geen gehoor geeft aan het verzoek van de jurist, die namens de omwonenden een bezwaarschrift indiende, lijkt hen niets anders te resten dan juridische stappen tegen de gemeente Castri cum. Wethouder Könst ziet deze echter zonder angst tegemoet. „We doen niets verkeerd en handelen netjes volgens de regels. Ik maak mij dan ook geen enkele zorgen over de aanleg van dit skatepark." CASTRICUM - Na aanzienlijke ver tragingen bij de uitgever is de gemeen tegids voor 2003-2004 nu binnen. Met een frisse uitstraling, een andere opzet dan u gewend was, maar nog steeds boordevol nuttige informatie. Heeft u vragen over wie, waar, wat binnen de gemeentelijke organisatie of daarbui ten? Het boekje helpt u een heel eind op weg; van sportvereniging tot gezondheidszorg, van onderwijs tot recreatie, en van natuur tot religie. De gidsen zijn gedrukt in een ruime oplage. Op elk huisadres in de gemeen te zal de verspreidingsdienst een gids bezorgen. Dat gebeurt in de eerste twee weken van augustus. Heeft u vóór 10 augustus nog geen gids ontvangen, dan kunt u dat melden bij de receptie van de gemeente, tel. 0251-661122. De bezorger zal dan de gids nabezorgen. AKERSLOOT - Elke zondagmiddag in augustus en september 2003 expo seert Jan Groenhart in het Gemaal 1879. Thema van de tentoonstelling is Aquarellen van het Noordhollands Landschap. Jan is geboren in Wormerveer en na zijn basisopleidin gen in Wormer en Wormerveer, bezocht hij de avondopleiding aan de Rietveld Academie te Amsterdam. Na voltooiing en aansluitend noeste arbeid begon zijn passie zich te ontwikkelen. Warme lan den met of zonder hoge vochtigheid graad hebben zijn voorkeur en zo reist hij regelmatig naar de landen in Zuid- Amerika en ook India en omliggende woeste gebieden. Afgelopen zondag werd tevens een maaldemonstratie gegeven in het Gemaal 1879. Het poldergemaal is gebouwd op de plek waar vroeger de Zuidermolen heeft gestaan. Het polder gemaal pompte het water uit de Groot- Limmerpolder in het Lange Meer, wat later het Alkmaardermeer zou heten. Wanneer men het water zijn gang laat gaan, zou een groot gebied tussen Uitgeest, Castricum, Heiloo en Akersloot overstromen. Het gemaal heeft er vanaf 1879 mede voor gezorgd dat het water in de polder op het gewenste peil werd gehouden. Het Gemaal 1879 te Akersloot, 100 Het Gemaal is op 7 september wederom in volle werking te zien. (foto MSP) CASTRICUM - Windows, Word, wachtwoord... Wilt u nu ook wel eens de computer aan kunnen zetten zonder dat u schrikt van deze termen? Heeft u geen ervaring met de computer en wilt u er graag mee kennismaken? Is het daarbij voor u van belang dat dit in een klein groepje en in een rustig tempo gebeurt? Dat kan op maandagmiddag of op woensdagmiddag. De Stichting Welzijn Castricum en de Openbare Bibliotheek Castricum orga niseren bijeenkomsten 'Kennismaken met de computer'. In twee middagen van circa 2 uur laten medewerkers van Gilde Castricum u kennismaken met de basisbegrippen van automatisering. Door middel van korte inleidingen, afgewisseld met leuke oefeningen, krijgt u een idee of de computer iets voor u is. Wellicht heeft u al een com puter? Dan is dit bij uitstek de gelegen heid om te zien wat er allemaal moge lijk is. De bijeenkomsten vinden plaats op de bovenverdieping van de Openbare Bibliotheek Castricum van 14.15 tot 16.15 uur. De totale kosten bedragen E 11,35. Inschrijven en betalen kunt u bij Gilde Castricum (achter de biblio theek), Geesterduinweg 5 te Cas tricum, tel. 0251-656562. U kunt zich melden bij de balie van de Stichting Welzijn Castricum. Deze is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur. Wie snel reageert kan al in september starten! CASTRICUM - Greet Verkleedt, ver huurbedrijf in toneel- en themakleding is verhuisd van de uitgebouwde garage aan de Piet Heinlaan naar de Bakkummerstraat 62 in Bakkum. In verband met de steeds groeiende collec tie en de te kleine behuizing was een overstap naar een grotere locatie onver mijdelijk. Het knusse karakter - zo typerend voor Greet Verkleedt - is vol ledig behouden gebleven er is meer ruimte gekomen voor de accessoires en paskamers. Wekelijks wordt de collectie toneel- en themakleding uitgebreid. Greet Borst - het creatieve brein achter het concept - gaat zeer regelmatig op zoek naar aan vulling en vindt de prachtigste creaties tijdens haar speurtochten op markten, opkopingen, veilingen en tweedehands winkels. U kunt dan ook altijd bij haar terecht als is uw vraag nog zo bijzonder. Van kangaroe tot doedelzakspeler, van naaktpak tot zeerover. Maar ook de creaties voor veel voorkomende them afeesten - rock en roll, zeventiger jaren- Caribean, duizend-en-een-nacht - zijn voor Greet Verkleedt geen enkel pro bleem. Aarzel niet uw meest bizarre idee aan haar voor te leggen, heeft ze het niet in huis, is het zó gemaakt. Open huis Zaterdag 16 augustus houdt Greet Verkleedt open huis! U bent van harte welkom van 14.00 tot 17.00 uur om een kijkje te komen nemen in deze feeste lijke ambiance en wie weet brengt het u op het idee om zelf eens een themafeest te organiseren. De openingstijden zijn: maandag van 19.00 tot 20.30 uur, dins dag en donderdag van 16.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Bij Greet Verkleedt wordt wekelijks de collectie toneel- en themakleding uitge breid. Greet Borst gaat zeer regelmatig op zoek naar aanvulling en vindt de prachtigste creaties tijdens haar speurtochten op markten en veilingen. meter vanaf Hotel Akersloot, is geo pend elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Naast de expositie is tevens het gebouw en de technische installatie te bezichtigen en op 7 september wordt nogmaals een maaldemonstratie met de installatie gegeven (onder voorbehoud, BAKKUM - LIA staat voor Land schappen ontdekken In een Aantrek kelijke vorm. Lia is ook de geograaf die excursies organiseert en begeleid. Lopend langs de binnenduinrand van Bakkum komt u diverse landschap pen tegen. De Zanderij, waar veel duinzand is afgegraven is met de bol lenvelden een van de voorbeelden hoe bewoners in de duinrand actief zijn. Duin-en-Bosch laat een totaal andere wijze van benutting zien. Hoe de oorspronkelijke overgang van de duinen naar het achterliggende land verliep ziet u bij de nollen van het Koningsbos. Door de overgangssituatie van duin naar polder biedt de rand veel moge lijkheden voor een rijke flora en fauna. Er zijn hier dan ook diverse natuurontwikkelingsprojecten. Om deze projecten van zuiver duinwater te voorzien zijn speciale maatregelen genomen om de waterhuishouding te regelen. Langs de binnenduinrand lig gen de oude 'geesten' met hun eigen dijkjes. U loopt naar het viaduct over het spoor om een mooi uitzicht te hebben over o.a. de Schulpvaart, een restant van een oude kreek/riviertak in het OerlJ-gebied. De wandeling start om 10.00 uur aan de achterkant van het station Castri- cum.Tussen 13.30 en 14.00 uur bent u weer terug. De lengte van de tocht is ongeveer 10 km., met veel stops waar informatie wordt gegeven. U komt geen 'koffiestop' tegen, dus het is ver standig om zelf eten en drinken mee te nemen. PWN-duinkaarten zijn nodig. Kosten E5,- (incl. excursie- boekje met wat achtergrondinforma tie). Opgeven per tel. 072-5051874 of per mail: vriendvendel@planet.nl. Voor andere excursies zie: www.ont- deknoordholland.nl. CASTRICUM - Op zaterdag 9 augus tus vindt er in de Maranathakerk te Castricum het slotconcert plaats door het cursistenkoor van de twaalfde stu dieweek voor koorzangers. De orga nisatoren van dit. evenement zijn Bourdon Hogeschool voor Muziek en Vocatie werkgroep voor koorzang projecten. Tijdens het concert worden werken uitgevoerd die behoren bij het thema Nederlandse muziek uit heden en verleden. Deze composities zijn van de hand van: S. de Koninck,T. de Leeuw, H. Strategier, T. van der Valk en I Verhulst. De week voorafgaand aan het concert hebben 53 koristen uit het gehele land onder leiding van vier dirigenten John Damsma (Groningen), José Dood- korte (Nijmegen), Ton van der Valk lOosterhout) en Frans Schouten (Amsterdam) dagelijks van half tien tot half tien gerepeteerd. Tijdens het concert zuilen Gerrie Meijers (piano), Pauline Costense en Heieen Zwanen burg (beiden viool) de begeleiding voor hun rekening nemen. De aan vang van het concert is 20.15 uur, toe gang: E 3,-. Informatie van 4 t/m 9 augustus via tel. 0251-654533. AKERSLOOT - De verenigde onder nemers van Akersloot (O.V.A.) hebben Oliver, de musical, als sponsorproject geadopteerd. De Akerslootse toneelver enigingen St. Willibrordus en Rossen- backer brengen Oliver in december op het podium en het wordt een groot spek takel. De ondernemers hebben toege zegd een aanmerkelijk deel van het bud get voor hun rekening te nemen. Tot het eind van het jaar zullen ze met dit thema diverse leuke activiteiten ontplooien rondom de spelers van Oliver. Kijkt u niet vreemd op als u binnenkort één van de hoofdrolspelers tegenkomt bij de bakker, de groenteman of naast u in de stoel bij de kapper. De lijnen zijn uitge zet, de details volgen later. als het nieuwe gemaal maalt of het waterpeil in de polder is te laag, dan kan er niet gepompt worden). Toegang E 1,- kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel. 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. CASTRICUM - Donderdag 7 augustus zal het fietspad tussen de Bloemen en de Provinciale weg N203 opnieuw worden geasfalteerd. Het fietspad is hierdoor de hele week afgesloten. De N203 is wel bereikbaar via de Korte Brakersweg en de Zeeweg. CASTRICUM - In verband met de kermis zal de Burgemeester Boreelstraat en de Dr. Leenaerstraat tussen de HoogeVoort en Burge meester Boreelstraat afgesloten zijn van woensdag 6 augustus tot en met woensdag 13 augustus. De Brinkstate is wel bereikbaar. REGIO - Voor klachten kunt u bel len of schrijven naar CROS, Commissie Regionaal Overleg lucht haven Schiphol, Havenmeesterweg 29, 1118 CB Luchthaven Schiphol, tel. 020-6015555, tel. 023-5144653 of kijk op www.crosinfo.nl, waar u uw klacht ook via een klachtenformulier kunt verzenden. Faxen kan ook, het nummer is 023-5143693. AKERSLOOT - Veel vertier, een natje en een droogje en gezellig samenzijn met vrienden, kennissen en de buren. Dat is in een paar woorden wel zo'n beetje wat de kermis in Akersloot bij menigeen los maakt. Op zaterdag was het weer zover in het dorp aan het water, en kon er in de Kerklaan worden gestreden om de titel sterkste bij het touwtrekken. Uiteraard werd in het kermisgewoel wederom het bekende palingvangen gehouden, even als de kussengevechten boven een grote waterbak, waarin de meeste deelnemers zich echter met een tevreden grijns lieten vallen. De hoge temperaturen van de afgelopen dagen hebben daarbij vast een grote rol gespeeld. Café de Vriendschap had als vanouds een ijzersterk program ma met optredens van Full Circle, het gezellige terras Shoreline, een pyjama breakfastparty met muzikale ondersteu ning van Dj Stefanie en Dj Janneke en het eerste deuntje muzikaal met Reckless, een supertrio met een repertoi re van de allernieuwste hits maar ook van gouwe ouwen. Maandagavond stond La Stampa op het program, zodat jong en oud zich vermaakten op de kermis. Eerste deuntje Dinsdag startte het eerste deuntje ook dan weer met de formatie Reckless, 's Middags werd het traditionele ringste ken gehouden op de Kerklaan. Ruim twintig aanspanningen streden om de grote Pleging Wisseltrofee en natuurlijk om de vele andere mooie prijzen. Afsluiting De kermis werd gisteravond afgesloten door de feestformatie Bar-B-Q, een nieuwe vijfmans kermisband, nu al in heel veel plaatsen in Noord-Holland te beluisteren en de band heeft maar één doél en dat is feest maken! En aan de verhitte gezichten van de feestvierders te zien is dat de bands en de inwoners van Akersloot dit (lange) weekend goed gelukt. CASTRICUM - Op maandag 11 augustus speelt Tjeerd van der Ploeg op het David-orgel in de St. Pancratius aan de Dorpstraat 115. Het i$ de vierde con cert in de reeks vakantieconcerten. In deze serie is hij een graag gehoorde gast en met het David-orgel is hij erg ver trouwd. Hij speelt werken van drie bekende orgelcomponisten: Bach, Franck en Widor. Van J.S. Bach de Fantasie in G, van C. Franck de prachtige Pastorale en van Ch.M. Widor de lie Symphonie. Van der Ploeg is wegens zijn verdiensten voor de Franse orgelliteratuur onderscheiden met de Zilveren Medaille van de Société Académique te Parijs. Sinds mei 2002 is de concertorganist verbonden aan deSt. Christoforuskerk te Schagen. Het David-orgel zal onder zijn handen weer prachtig gaan klinken onder de gewel ven en in de hoge ruimte van de St. Pancratius. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is E 4, - (3,50). CASTRICUM - Zondag 10 augustus vindt in Limmen de Goodbookers Ronde van Limmen plaats. Afgelopen zondag kon u op Radio Castricum 105 al een voorbeschouwing horen, waarin werd gesproken met de organisatoren van dit wielerspektakel en de winnaar van vorig jaar. Aanstaande zondag zal het team van 105 Sport Live recht streeks verslag doen van dit sportieve, maar ook gezellige evenement. Vanaf 13.30 tot 18.00 uur doen Ruud Kuijs en Ton Lute verslag vanuit Limmen en in de studio zal Koos Beekman het geheel aan elkaar praten, voorzien van leuke muziek. Hij wordt daarbij technisch geassisteerd door Jean d'Hivert en Frank van Hove. Ook op 17 augustus vindt er een extra uitzending van 105 Sport Live plaats. Aan de vooravond van het nieuwe voetbalseizoen vindt dan het CAL-toernooi plaats. Nadere informatie daarover zult u volgende week krijgen. De normale uitzendingen van 105 Sport Live worden weer op zondag 7 september hervat. Castricum 105 is in de ether te ontvangen op 105.0 FM en op de kabel op 89.0 FM (in Limmen, Akersloot en De Woude) en op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum). Meer info over alle programma's op deze zender kunt u ook op internet vinden. Surf naar: www.castricuml05.nl. LIMMEN - Zaterdag 9 augustus wordt de derde wedstrijd van de competitie gevist. Het verzamelpunt is op het par keerterrein bij de voetbal. Om 18.30 uur vertrekt de visclub naar een nabij gelegen viswater. Dit water wordt zaterdag bekend gemaakt op de websi te van samen beet: http://home.qmck- net.nl/qn/prive/r.jak. LIMMEN - Rick Flens uit Oostzaan van de Van Vliet - EBH Advocaten wielerploeg heeft aangekondigd om deel te nemen aan de GoodBookers Ronde van Limmen op 10 augustus. Vorige jaar zat hij ook al lange tijd in de kopgroep en werd uiteindelijk zevende. Dit jaar is hij echt doorgebroken met een eindoverwinning in het OZ- Wielerweekend, een zesde plaats in het eindklassement van de Ronde van Midden Brabant en een derde plaats in de Grote Rivierenprijs van Velddriel. Met deze uitslagen heeft hij stevige de leiding in handen van de belangrijkste competitie van Nederland. Rick Flens rijdt deze wedstrijd als voorbereiding op het Nederlands Kampioenschap tijdrijden eind deze maand waarvoor hij één van de favorieten is. Rick Flens neemt dus deel aan het de wedstrijd voor Elite en Neo-amateurs. Het volledige programma is: 13.00 Junioren wedstrijd 13.45 Recreanten 14.30 Jeugd uit Limmen 15.30 Elite en Neo-Amateur wedstrijd. Dit betekent dat op zondag 10 augustus van 12.30 tot 18.00 uur de Kerkweg, Middenweg, Entery, Vuurbaak, Jan Valkeringlaan, Dusseldorperweg zijn afgesloten voor al het autoverkeer. Omwonenden worden gevraagd geen auto's op parcours te parkeren op die dag. Naast de vele prijzen voor de coureurs zijn er door diverse sponsoren ook prij zen ter beschikking gesteld voor de toe schouwers. In het programmaboekje staat een prijsvraag waarmee reische- ques te winnen zijn en bij de Burgerij staat een stand van Sportplan Uitgeest waar kinderen tot 12 jaar een kleur plaat kunnen afhalen waarmee zij een mountainbike kunnen winnen. Ook kunnen de kinderen zich vermaken op springkussen dat staat bij de Kerk. AKERSLOOT - Ben jij zo'n loper die zich wel bij een groep wilt aansluiten maar dat nog niet gedaan heeft? Dan is dit misschien een idee. De Amak (Akersloter Marathon Klub) is een ver eniging die iedere week actief is. Elke dinsdagavond om 19.00 uur staat een enthousiaste trainer klaar om de hard lopers van de AMAK van een looptrai ning te voorzien op hun eigen trainings- baan in Akersloot. Echter, zolang de wintertijd nog niet is begonnen, wordt de training gegeven in de duinen van Castricum, in een prachtig natuurge bied. En van kruk tot crack is daar wel kom omdat de training op elk niveau gegeven wordt. Sommige mensen lopen namelijk om gewoon lekker te lopen en anderen gebruiken de training als voor bereiding op een loopwedstrijd. Zo is er in september altijd de Dam-töt- Damloop en in januari de halve mara thon van Egmond waar velen aan mee doen. Maar zoals gezegd, niet iedereen vindt wedstrijden doen leuk, maar trai nen wel. Gezellig met een groep lopen is dan leuker dan in je eentje lopen. Vandaar dat de Amak je een aantal trai ningen gratis aanbiedt om dit eens te ervaren. Wil je meer hierover weten, neem dan contact op met de voorzitter, Bert de Jong, tel. 06-51086569. Vingers in de oren als papa zich waagt aan een geweersschot op de kermis. Kennelijk heeft deze jongedame niet veel vertrouwen in de schietkunsten van vaderlief... (foto MSP) CASTRICUM - De afdeling Arche ologie van de stichting werkgroep Oud- Casticum gaat in samenwerking met PWN zoeken naar sporen van de Slag bij Castricum. Van 1 augustus tot 1 november zoeken de leden van de werkgroep met speciale metaaldetecto- ren een aantal duingebieden af. Ze doen dit volgens de regelgeving 'werk groepen archeologie Nederland'. Na afloop van deze eerste periode vindt een evaluatie plaats om te bezien of de zoekperiode moet worden verlengd. De Slag bij Castricum vond plaats in oktober 1799 en bracht destijds zeer grote troepenbewegingen mee van de Bataven, Fransen, Engelsen en Russen. Hét strijdtoneel is in historisch materi aal nauwkeurig beschreven en omvat met name: Krengenbos, Papenberg, Russenbergen, Krochtveld, Zeeveld, Commissarisveld, Koningsbos en het perceel hoek Zeeweg /Heerenweg. Men hoopt voorwerpen te vinden die de leegte wat betreft de vondsten uit die tijd opvullen. Eventuele vondsten blijven eigendom van PWN maar wor den in bruikleen gegeven aan het infor matiecentrum de Duynkant van stich ting Oud-Castricum, aan de Geversweg lb in Castricum. Daar worden ze gepresenteerd aan het publiek. De Slag bij Castricum heeft in de regio ook sporen nagelaten in de vorm van verschillende namen uit die tijd die nu nog gebruikt worden (o.a. Russen- bergen). Ook gaat er een verhaal dat het scheldwoord dundas (wat men zegt tegen iemand die niet zo eerlijk is) uit die tijd stamt. Er was een generaal die Dundas heette. Hij gaf zijn troepen vanaf de Papenberg bevelen en nam het niet zo nauw. CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord, meldt de volgende voorwerpen als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: donkerblauwe portemonnee met geld, 2x bos sleutels, beige katoenen tas met strandspullen, zonnebril Bole-zwart, gouden armband diamantjes, etui met sleutels en een brui ne portemonnee div. pasjes, rijbewijs e.d. Gevonden in Castricum: wit portemon- neetje met knipjes, baby slofje rood leer, brede zilveren armband, leesbril goud bruin, in zwart leren koker, portemon nee zwart geruitleer, autosleutels en een mapje met autosleutels Ford. Gevonden in Akersloot: in zorgcentrum gevonden sleutelbos met 9 sleutels. Gevonden in Limmen: gouden baby armbandje naamplaatje Danielle en een bruin lederen etui met sleutels. CASTRICUM - Het nieuwe speeltuin- tje tussen de Wisseven, Cieweg en de Rietkamp werd dinsdag 5 augustus feestelijk geopend met ballonnen, lek kere hapjes en een toespraak van wet houder Könst. De omwonenden heb ben met de gemeente laten zien dat door samen te werken aan een project het project niet alleen mooier en beter wordt maar ook blijdschap en tevreden gezichten oplevert. Het speeltuintje moet niét alleen een fantastische plek voor de kinderen worden maar ook voor volwassenen. CASTRICUM - Alle commotie en ingediende bezwaarschriften en hand tekeningen ten spijt, afgelopen maan dag begon de Stichting Timmerdorp Castricum in de laatste week van de zomervakantie haar één week durend timmerdorp voor de Castricumse jeugd van 6 t/m 15 jaar. Deze week worden er weer talloze hutten gebouwd, spelletjes gedaan, geknutseld en gebarbecued. Na het afbreken op vrijdagmiddag wordt het timmerdorp op vrijdagavond afge sloten met een playbackshow en een groot vuur. Dit jaar vindt het timmerdorp voor het eerst plaats in het groene park achter de Grutto. De oude locatie achter de Visser 't Hooftschool kon niet langer gebruikt worden omdat de gemeente deze grond aan het Clusiuscollege heeft verkocht. Het Clusius is dusdanig gegroeid dat de gemeente besloten heeft het volledige veld voor schooltui nen ter beschikking te stellen. Om het milieu zo min mogelijk te belasten mogen de hutten dit jaar niet meer worden beschilderd, maar om de hutten er toch zo mooi mogelijk uit te laten zien mogen de kinderen met krijt aan de slag. Maandag werd de opening traditioneel verricht door het hijsen van de Timmerdorpvlag. Vervolgens was het zaak om zo snel mogelijk de beste planken uit de enorme houtstapel te trekken, uiteraard het liefst zo lang Kinderen, volwassenen, houten hutten en honden. Het lijkt allemaal toch prima samen te gaan tijdens de eerste editie'Timmerdorp achter de Grutto, (foto UKP) mogelijk want van lange planken bouwt men hoge hutten... Ook gister werd driftig aan de hutten gebouwd. Vandaag mochten de hutten met krijt worden versierd, terwijl morgen de laatste dag is dat de 'huizen' kunnen worden afgebouwd. Tussendoor is er tijd voor een partijtje voetbal en 'fc avonds genieten de kinderen van een barbecue. Vrijdag is het uit met de pret. Dan worden de hutten gesloopt en wordt de fik in de stapel hout gezet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 7