Dé Hypotheek- winkel Topjaar voor Het Baafje Heiloo even vier nieuwe wijken rijker Floortje Bellefleur ook in timmerdorp! warenhuis op ua)|a)s -40% -25%! -40% -30% 3- gangen wisselt per week j 3- gangen wisselt per i week intratuin BORDEN WORD NU LID! RTAPE L LA Obhbbi (072)5351000 Slagerij Kramer Euromenu weekentlmenu 15,50 p.p. JÈ Beroemde klussers zijn onder de indruk van Timmerdorp Omdat ieder 10 prachtige films €32,50 start 25 september 06 542 352 81 www.filmligaheiloo.nl www.vosmakelaardij.nl Wonen en werken op Nijenburg 4 SLAVINKEN voor2,50 SATÉVLEES kio €5,98 3 KIP CORDON BLEU 5,00 ACHTERHAM 150 gram 100 gram FILET AMERICAN GRATIS €21,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 24.00 uur uiww.brasseriewiiasehut.nl ongelofelijke kortingen uan 14 t/m 23 augustus M U HET 6R0ENE WARENHUIS MUGA HEILOO Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 liiiiipBlIS 13 AUGUSTUS 2003 - 68e JAARGANG NO. 33 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ook op internet: Zondag 50.00ste bezoeker gehuldigd door wethouder in het timmerdorp VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl inschrijfgeld €5,- twijfel niet Henny Stoop tél. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo •APPARTEMENTEN - WOONHUIZEN - VILLA'S HEILOO - Nog tot en met dinsdag 26 augustus is in Oudhuiskamer De Oude Pastory, Nicolaas Beetsweg 94 de tentoontelling te zien 'Wonen en werken op Nijenburg'. De ope ningstijden zijn dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur. geldig t/m zaterdag 16 augustus Telefoon 5330991 Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727. Regio Noord- IC. IT n t Kennemer/and Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. stichting www.definancielewereld.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - „Een bezoek aan de schoonheidsspecialiste hoort erbij net als de kapper en tandarts", dat menen Mariëlle en Mathilde, schoonzussen en eigenaressen van Maido. Gelegen aan de Heer en weg 73, in het voormalige postkantoor, biedt dit karakteristieke pand de sfeervolle entourage voor één van de vele behandelingen. „Of u nu man bent of vrouw, de huid heeft professi onele verzorging nodig", zo vervol gen de schoonheidsspecialistes hun enthousiaste pleidooi „Bij Maido hebben de klanten de garantie dat ze in deskundige handen zijn en dat is een heel veilig gevoel want de huid is kwetsbaar en vraagt om een vakkun dige verzorging U kunt bij Maido schoonheidsinsti tuut terecht voor uiteenlopende behandelingen. Behandelingen en arrangementen Voor gezichts- of lichaamsbehande lingen, voor huidproblemen of gewoon om te ontspannen. De behan delingen variëren van 1 uur tot 1 uur en 30 minuten, of een arrangement voor een vriendinnendag of bruidjes met hun (schoon-)moeder. „Zo'n arrangement wordt vaak gedaan door bijvoorbeeld een stel vriendinnen. We hebben daar een aparte behandelka mer voor en maken er dan een leuk dagje van met tussendoor thee en een broodje. Het is dan wel kleinschalig en natuurlijk anders dan de grote beautycentra, maar wel heel gezellig. Wat bruidjes betreft: die nemen vaak hun moeder of schoonmoeder mee voor een metamorfose voor de grote dag- Binnenlopen Omdat elke huid anders is wordt samen met de schoonheidsspecialiste een behandeling voor u samengesteld naa{ aanleiding van een huidanalyse. Elke behandeling bestaat uit een goede reiniging, een peeling, een mas sage, een masker en uiteindelijk de dag- of nachtcrème. Een behandeling bij de schoonheidsspecialiste is beslist geen luxe volgens Mariëlle en Mathilde. „Door alle invloeden van buitenaf is het heel belangrijk goed voor de huid te zorgen. De klant ziet resultaat, maar het is ook te voelen, want behalve de verzorgende en her stellende werking van de producten heeft de behandeling ook een ont spannend effect." Naast de gezichts- en lichaamsbehan delingen adviseren de schoonheids specialistes ook over het verven van wimpers en wenkbrauwen en harsen van gezicht, oksels, benen of bikinilijn. „Mensen die geïnteresseerd zijn kun nen sowieso gewoon binnenlopen voor vragen of om eens een kijkje te nemen. Het hoeft niet meteen een behandeling te zijn. Er is altijd iemand aanwezig om mensen te woord te staan. Natuurlijk hebben we in de zeven jaar dat we Maido hebben, een vhste klantenkring opgebouwd. Eerst zaten we in Alkmaar en sinds onge veer vier jaar in Heiloo. We hebben nog drie specialistes in dienst. Ook kunnen afspraken gemaakt worden op de dinsdag- en donderdagavond. Dat is bijvoorbeeld heel handig voor werkende mensen", vertelt Mathilde. Ook kunnen de klanten terecht voor een manicure en handpakking. De behandelingen variëren van 15 minu ten tot ongeveer 45 minuten. De han den worden heerlijk verzorgd en kun nen weer tegen een stootje. Handen hebben immers een hoop te verduren, jaar in jaar uit. De producten die de specialistes gebruiken zijn allemaal op basis van vitamines en mineralen, waardoor de behandelingen voor het beste resultaat zorgen. Footspa Waar aandacht is voor de bovenkant, wordt ook de onderkant niet verge ten. Daar zorgt namelijk een voetbe handeling, oftewel de footspa voor. Deze wordt uitgevoerd door deskun dige specialistes. Met een kopje thee en ontspannen muziek komt de klant tot rust terwijl de voeten heerlijk wor den verzorgd. De footspa behandelin- gen die bij Maido worden toegepast zijn behandelingen in het teken van de voetreflexologie. Zo worden tij dens de massage alle reflexzones op de voet gemasseerd. Door deze ma nier van masseren worden alle blok kades die door het lichaam lopen opgeheven. Tijdens de footspa kun nen de teennagels gelakt worden, in één kleur maar ook in de trendy french-manicure look. Tot slot nog wat practische tips van Maido in verband met het warme weer: Veel water drinken, tussen 12:00 en 15:00 uur niet in de zon en natuur lijk juist nu op zijn tijd een bezoekje aan schoonheidsinstituut Maido. Op dit moment bijvoorbeeld voor een heerlijke footspa, waarbij u in de maand augustus van een aantrekke lijke korting gebruik kunt maken. Schoonheidsinstituut Maido vindt u aan de Heerenweg 73 te Heiloo, tel: 072-5320265. Het team van Maido nodigt u van harte uit eens binnen te lopen om optimaal te komen ontspannen! (foto: MSP) In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost:nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. ...om vervolgens vier dagen later alle hutten weer te verbranden! (foto 's MSP) HEILOO - Zondag huldigde wethou der Rob Opdam de 50.000ste bezoe ker van zwembad Het Baafje. Iets na half vijf stond mevrouw Margot van de Heuvel met haar dochter Roos en zoon Rik nietsvermoedend voor de kassa van het openluchtzwembad aan De Omloop. Deze Heiloose bleek de 50.000ste bezoekster van het zwembad. Reden voor wethouder Rob Opdam om haar, naast de felicitaties met bloemen en T-shirts, voor volgend jaar een gezinsabonnement aan te bieden. Na melding in het bad werd deze mijl paal met luid applaus begroet. Het is sinds 1990 al de achtste keer dat deze 50.000-bezoekersgrens wordt overschreden. Het is de verwachting dat, bij aanhoudend fraai nazomer- weer, de teller rond de 60.000 bezoe kers zal uitkomen. Om dit heuglijke feit nog feestelijker te maken, heeft de gemeente Heiloo besloten het zwembad een week lan ger opent te houden, waarin iedereen slechts voor één euro mag komen zwemmen! HEILOO - Je hoeft je niet af te vragen waar het Timmerdorp gelegen is, wan neer je in de buurt van het evenemen tenterrein Noorderneg bent Het ritmi sche getik van bedrijvige hamers wijst de weg. Met een gerust hart kan vermeld worden dat Heiloo een flinke stedelijke uitbreiding rijker is. Zo 'n 200 hutten, de een nog mooier en unieker dan de ander, waren te bewonderen. op alle tuinmeubelen (showmodellen) op alle tuinverlichting op alle vaste planten op alle houten tuinschermen "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen." Uit handen van wethouder Opdam ontvangt mevrouw Margot van de Heuvel bloemen en een gezinsabonnement voor volgend jaar (foto: MSP) van maandag X/m donderdag I van vrijdag t/m zondag Dit jaar heeft het aantal inschrijvingen een recordaantal opgeleverd: 600 deel nemers! De vooruitziende blik van de organisatie had al wel zoiets voorzien en gezorgd voor 50 extra kaarten, maar dit overtrof ieders verwachtingen. Timmer dorp bestaat uit 4 wijken, ingedeeld op kleur, met elk 150 timmerlieden. Per dag zijn 100 begeleiders aanwezig om het geheel in goede banen te leiden. Vooral met de tropische temperaturen van de laatste dagen is extra aandacht op zijn plaats. Topjaar met landelijke pers Voorzitter en secretaris van het bestuur van Timmerdorp Heiloo is Edo Postma. Ondanks zijn drukke werkzaamheden, weet hij tussen alle vragen van de lei ding door wat tijd vrij te maken voor de krant. Gehuld in een echt 'leiding- Timmer dorp'-t-shirt en een opmerking over de teenslippers: „Kan eigenlijk niet in verband met de spijkers", kan het gesprek beginnen. „Ja, je moet wel zo'n t-shirf aan, want ouders zeggen anders: 'kijk, hij mag wel het terrein op'. Ouders zijn vanmiddag aan de beurt. We letten inderdaad ook erg op veiligheid en daar horen stevige schoenen bij. Dit jaar is wel een topjaar. We hadden al een recordaantal inschrijvingen en nu heb ben we ook nog de landelijke pers gehaald! SBS 6 is aan het filmen met een ploeg met Dennis van het programma 'Klussen en wonen'. Hij is hier bijna iedere dag en timmert zelf druk mee. Hartstikke leuk!" Aan alles gedacht De zeven bestuursleden(de wijkhoof- den) hebben het druk gehad met de voorbereidingen. Maar dan is ook aan alles gedacht. Zo moet het hout natuur lijk verzameld. Elk jaar wordt dat voor namelijk door G.P. Groot uit oude pal lets verzorgd. De catering moet gere geld. Dit jaar verplicht extra drinken en chips in verband met de warmte. Er is voor evenementen gezorgd, zoals een Door 600 kinderen werd er vol overgave gezaagd en getimmerd. optreden van Carlo Vuur met zijn pira- tenshow. En last but not least, is er de website: www.timmerdorpheiloo.nl met onder andere leuke foto's. Edo is alweer druk met dagelijkse tim- merbeslommeringen en regelt een bege leider die een indrukwekkende rondlei ding over het terrein regelt. Wendy legt enthousiast uit wat er allemaal te zien en te doen is in zo'n timmerdorp. Allereerst zijn er natuurlijk de hutten die gebouwd moeten worden. „Wij beginnen altijd op woensdagochtend. Je staat er versteld van hoe snel dan de eerste geraamtes al staan. Met een uur is dat al zover. Vaak kan dan het verven 's middags al begin nen. Woensdagmiddag starten we dan ook met de animatietent voor kinderen die wel eens even wat anders willen doen. Donderdagochtend kunnen de kinderen de hut afmaken en donderdag middag starten we met het uitdelen van de verkoopvergunningen. Die zijn nodig om vanuit je hut spullen te verkopen op de rommelmarkt. Er wordt dus wel gecontroleerd of een hut goed is. Heel leuk dat Carlo Vuur en Dennis dit jaar ook helpen met uitdelen", zo vertelt Wendy. Jim-hut en Dennis-stoel Een tocht langs de hutten doet je van de ene in de andere verbazing en vooral bewondering rollen. Aparte bouwsels, prachtige kleuren (veel roze en stippen bij de vrouwelijke timmerlui) en veel hutten met een thema. Zo is er een Zuiderduin-hut, een Jim-hut (hij is alleen zelf nog niet geweest!) en een hut met replica's van de Dennis-stoel. „Tv- klusser Dennis heeft een bepaalde stoel gemaakt hier en die wordt nu op veel plaatsen gekopieerd", vertelt Wendy. „'Hoe doe je- dat Dennis?', vragen de kinderen dan en dan zegt hij: 'Kijk maar goed en maak hem maar na'. Nou, je ziet het, dat lukt aardig." Heel bijzonder is ook de hut van Max en Maaike, beiden blind, die met een van de vaders aan een prachthut gewerkt hebben. Origineel is ook hun rommel marktidee: koop je naam in braille! Kom er maar op, naast timmerlui ook nog ondernemers in de dop. Cameraploeg Een laatste woordje met Dennis leert ons dat hier echt prestaties geleverd worden. „Ik werd door twee van de begeleidsters aangesproken in mijn woonplaats. Of ik een kijkje wilde nemen bij hun timmerdorp. Het valt in de eerste werkweek na mijn vakantie en ik dacht: 'Nou, leuk, neem ik een came raploeg mee en filmen maar'. Ik vind het echt geweldig! En dat ze mijn stoel nagemaakt hebben!" vertelt een lachen de Dennis. Jammer dat vrijdag om 20:00 uur de fik weer in dit prachtige dorp moest! Maar ook dat leverde natuurlijk weer het nodige spektakel. Op 7 september is alles nog eens te bewonderen op televi sie bij SBS 6. HEILOO - Het timmerdorp van Heiloo wordt steeds beroemder! Zo komt er een verslag over op tv, en nu is er zelfs een boek dat is geïnspireerd op deze gezelligste week van de zomervakantie. De beroemde Floortje Bellefleur doet in het twaalfde deel van haar serie mee aan het timmerdorp bij haar in het dorp, met haar vriendinnen en vrienden natuurlijk. Maar nergens in het boek wordt gezegd dat het in Heiloo is. Hoe weten wij dat dan? Omdat de schrijf ster, Suzanne Buis, uit Heiloo komt en vorig jaar als vrijwilligster enkele dagen meehielp bij het timmerdorp. „Ik vond het geweldig wat de kinderen allemaal doen en zeggen tijdens zo'n week," vertelt Suzanne. „Het leek me zo leuk als Floortje zoiets ook mee kon maken. Een paar dagen later besprak ik het met de redactie van Uitgeverij Kluitman in Alkmaar, waar de serie van Floortje wordt uitgebracht. Ze vonden het een prima idee, dus ik begon met schrijven. Na het schrijven is er nog veel werk nodig voordat alles geregeld is. Melanie Broekhoven heeft weer erg mooie tekeningen gemaakt. Nu alles af is, worden ze momenteel gedrukt. Halverwege september liggen de boek jes in de boekhandel." Afgelopen donderdag werd Edo Postma, van de leiding van timmerdorp Heiloo, door Suzanne verrast met een afdruk van de omslag van Floortje in het timmerdorp. De kopietjes werden meteen opgehangen en er klonken heel wat enthousiaste uitroepen van zowel kinderen als moeders. „Laat je het meteen weten wanneer de boekjes er zijn?" vroeg Edo. „Dan kunnen we kij ken of er kinderen van ons in staan! „En misschien wel wat mensen van de leiding..." lachte Suzanne. „Wat leuk dat er steeds weer nieuwe Floortje-boe- ken verschijnen," zei een moeder tegen Suzanne. „Mijn dochter en ik hebben alle deeltjes en nu dan weer een nieuw avontuur, nog wel in het timmerdorp waar mijn dochter altijd meedeed en ik zelf al jarenlang vrijwilliger ben! Edo heeft Floortje met haar vriendin Cynthia meteen op de website van timmerdorp Heiloo gezet. Het enige verschil met de echte kinderen is dat Floortje en Cynthia getekend zijn! Floortje Bellefleur was er ook!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1