Orgelconcerten Castricum Jeugdvakantiecocktail groot succes Doe-Dag bij Toonbeeld Prijswinnaars vlinderwedstrijd De Hoep Nachtmarkt Solexrace en Oldtimerfestival Ringsteken Limmen Een perfecte uitstraling met de juiste kleur Open huis Greet Verkleedt grandioos succes Honderd kilometer Limmer IJsclub Het computer-inloop- café in september weer van start Cursus Publiciteit en Presentatie voor vrijwilligersorganisaties Ingebroken Yoga voor 50-plussers in Castricum: Gevonden en verloren kelen. De kreet 'op de markt is je gulden een daalder waard' is misschien wat achterhaald door de komst van de euro,- maar vooral de laatste tijd kunnen de marktmensen weer opgelucht adem halen nu de koopkracht op de markten begint terug te keren als gevolg van de slechte economische situatie van dit moment. Tevens zullen deze avond ongeveer 25 oude ambachten te bewonderen zijn, variërend van klompenmaker tot stoe- lenmatter en van wafelbakker tot tingie ter. De tijden van de markt zijn van 19.00 uur tot 24.00 uur. Solexrace Op zaterdag 30 augustus de Akerslootse TT, minder paardenkrachten maar altijd super spectaculair is de Solexrace. Ruim zeventig deelnemers zullen aan de start verschijnen, afkomstig uit het hele land. In vier verschillende klassen zal er wor den gestart, de ludieke C-klasse waarin rijders in originele outfit aan de start verschijnen. De iets snellere B-klasse, machientjes opgevoerd, die snelheden tussen de veertig en zestig kilometer kunnen beha len. De A-klasse, supersnel, maar nog steeds in het uiterlijk weinig veranderin gen aan de solex en tenslotte de specials, dit zijn super opgevoerde solexen die snelheden behalen van tegen de negen tig kilometer. Een spectaculair gezicht deze supersnelle klasse, en hopelijk blij ven de weergoden Akersloot gunstig gezind zodat de race op droge straat steentjes gereden kan worden. De start van de Solexrace is om 19.00 uur en om half tien hoopt de organisatie het hele echte onvervalste rock 'n roll muziek in de grote tent op het wilhelminaplein en in café de Vriendschap. Voor het eerst een buitenlandse band, de uit Duitsland afkomstige Wild Cats, de nummer één in Duitsland. De toegang is het gehele weekend gratis, dus volop reden om dit grandioze weekend in Akersloot te bezoeken. CASTRICUM - Het laatste concert van de zomerserie van 5 orgelconcerten van dit jaar wordt gegeven op maan dagavond 25 augustus in de Hervormde kerk van Castricum Kerkpad 1, door het ensemble voor oude muziek Les Doits Parians. Les Doits Parians is opgericht in 1989 en bestaat uit Josée Zuiver, blokfluit en cornetto; Paul Smit, renaissancetrom- bone en schuiftrompet, en Arno Rog, orgel. Het ensemble legt zich toe op muziek uit de renaissance en de barok, de periode van ca 1500 tot 1700. De naam van het ensemble is ontleend aan een traktaat van de Duitse componist Mattheson. De instrumenten waaróp gespeeld wordt waren ook in gebruik in de 17e eeuw: blokfluit, cornetto, renais- sancetrombone en orgel. Josée Zuiver studeerde blokfluit aan het Hilversums conservatorium bij Nel Brandenburg en Bertho Driever (een van de leden van het Amsterdam Loeki Stardust kwartet). Zij voltooide in 1992 de studie Muziekwetenschap aan de Universiteit van Utrecht. Naast blok fluit speelt zij cornetto en volgde lessen CASTRICUM - Het open huis van zaterdag jl. is een geweldig succes geweest Honderden belangstellenden brachten een bezoek aan de verkleedwinkel. Het promoteam van Greet Verkleedt liet een klein stukje van de mogelijkheden zien in winkelcentrum Geesterduin. bij o.a. Bruce Dickey en William Dongois. Zij speelt in diverse ensemb les voor oude muziek en is daarnaast werkzaam als organisator in de kun stensector. Arno Rog studeerde zowel kerkorgel als Hammondorgel aan het Hilversums conservatorium. Sinds zijn afstuderen in 1989 is hij aktief als begeleider van oude muziek, organist en koordirigent. Ook heeft hij enkele solo-optredens op zijn naam staan als theaterorganist in diverse Nederlanse theaters en voor de radio. Sinds zijn studietijd speelt hij samen met Josée Zuiver in ensembles voor oude muziek, o.a. in het Holland Festival Oude Muziek. Paul Smit volgde muzieklessen bij internationaal bekende specialisten op het gebied van de muziek uit renaissan ce en barok zoals Ton Koopman, Jordi Savall, Charles Toet en Rebecca Stuart. Thans speelt hij uitsluitend renaissan- cetrombone en tromba da tirarsi, de 14e eeuwse schuiftrompet, een keuze die voortkomt uit zijn grote affiniteit met de vocale muziek uit deze periode. Paul Smit speelde onder meer met Cappella Amsterdam, Musicalische Compagney (Duitsland) en met Van Nevel (België). Hij is een van de weini ge trombonisten die speelt op een ori gineel zeventiende-eeuws instrument afkomstig van het Portugese hof. Het programma vermeld werken van onder andere de componisten Giovanni M. Cesare, Claude Goudimel en Girolama Frescobaldi. Het concert begint om 20.00 uur.De kerk is vanaf 19.30 uur geopend. De toegangsprijs bedraagt E 4,. en CJP/65+ E 3,50. Kaarten zijn voorafgaande aan het concert in de kerk verkrijgbaar. Deze informatie kunt u ook nalezen op de website www.samenopwegcastri- cum.nl LIMMEN - Zondag 24 augustus organiseert de Limmer IJsclub een fietstocht van 100 kilometer. Deelname staat open voor leden en donateurs. Om het recreatieve karakter van deze tocht te benadruk ken is er gekozen voor vaste voorrij ders, die een snelheid van ongeveer 28 kilometer per uur aanhouden, het is dus geen wedstrijd. Het vertrek is óm 8.00 uur bij café de Uitkomst aan de Rijksweg 7 te Limmen. Het par cours voert de deelnemers langs de wat minder gefrequenteerde plaat sen van Noord-Holland en er wordt vanzelfsprekend opgestoken voor de traditionele koffie met appelgebak. LIMMEN - Zondag 24 augustus kun nen zowel paard als berijder weer hun beste beentje voorzetten bij het jaar lijks terugkerende ringsteken aan de Dusseldorperweg in Limmen. Deelname aan het ringsteken is zowel met aangespannen paard als met losse paarden of pony's (onder de man) mogelijk. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar bij J. de Zeeuw, DusseL dorperweg 2. Er zijn prijzen te winnen voor de beste stekers, het best rijdende paard en voor de meest creatieve com: binatie. Ruiter en paard dienen orri 13.30 uur aanwezig te zijn, met aange spannen paard is het aanvangstijdstip 14.30 uur. U bent van harte welkom als berijder en als toeschouwer. CASTRICUM - De zesde Jeugd vakantiecocktail, georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum, is een groot succes geworden. Maar liefst 750 kinderen deden de afgelopen zomer mee aan het gevarieerde aanbod aan activiteiten dat gedurende vijf weken in de zomervakantie verzorgd werd. Nieuw dit jaar was de mogelijkheid voor kinderen uit Limmen en Akersloot om zich in te schrijven voor de activiteiten en die mogelijkheid werd goed benut. Dat de cocktail zich mag verheugen in een steeds groeiende belangstelling blijkt ook uit de eerste dag van inschrij ving: een roodgloeiende telefoon en vele mensen die zich meldden bij de inschrijfbalie van de Stichting Welzijn. Helaas moest een aantal kinderen dan ook teleurgesteld worden: de activiteit van hun keuze was volgeboekt. „De belangstelling was overweldi gend", aldus de organisatie, „Voor vol gend jaar wordt de'wijze van inschrij ving aangepast om de vele aanmeldin gen in goede banen te kunnen leiden", aldus de Stichting Welzijn. Het programma bestond dit jaar uit verschillende spellen, sporten en cultu rele activiteiten: van streetdance tot Jeu de boules, van (technisch) knutselen tot matrozen in de bibliotheek en van red dingsactiviteiten op het strand tot bosactiviteiten, zodat ook de natuur van Castricum niet vergeten werd. De volgende organisaties namen aan de cocktail deel: Toonbeeld, de Openbare Bibliotheek, Berg en Bal, de Reddingbrigade, Jeugd en Techniek, Kids for Ahimals, Streetdance, DOS, De Stetters, JL Die Bogenheimers en De Hoep. Vrijwilligers Een unieke organisatie zoals de Jeugdvakantiecocktail kan alleen maar zo'n succes worden mede door de inzet van vrijwilligers en van de deelnemen de organisaties. Stichting Welzijn: „Het is ongelooflijk hoe enthousiast alle mensen de activiteiten georganiseerd en uitgevoerd hebben en dat zie en hoor je ook aan de reacties van de ouders en vooral van de kinderen: vakantie wordt zo nog leuker!" Natuurlijk wordt na het succes van deze vakantiecocktail ook al weer vooruit gekeken naar volgend jaarl „Het is de bedoeling dat de gemeenten Limmen en Akersloot nog nadrukkelij ker bij de organisatie van de cocktail betrokken worden", zo liet een tevre den organisatie van de Jeugd vakantiecocktail weten. CASTRICUM - Heeft u vragen over, problemen met of belangstelling voor de computer? Kom dan naar het computercafé van Gilde Castricum en de Bibliotheek, iedere woensdagochtend van 10 - 12 uur in de Bibliotheek. Veel mensen hebben de afgelopen jaren kennisgemaakt met de computer en het internet. Met de daar opgedane kennis zijn zij aan de slag gegaan op de computer. De I praktijk is de beste leerschool, maar zal ook vragen opleveren. De erva- ren Gildebegeleiders zullen probe- ren antwoord te geven op al uw com- j putervragen. Kan de vraag ter plekke niet direct beantwoord worden, dan kan eventueel een afspraak gemaakt worden om de vraag thuis achter de computer te beantwoorden. Het is dan ook mogelijk informatie te ontvangen over de bijeenkomsten: 'Kennismaken met de computer in J een rustig tempo' en 'Kennismaken met het internet'. Daarnaast kan een ieder die zelf al de nodige computer ervaring heeft en deze belangeloos beschikbaar wil stellen aan anderen, individueel of in groepsverband, zich laten informeren over-de mogelijk heden binnen Gilde Castricum. Loop even binnen bij het computercafé op woensdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur in de bibliotheek tegenover de balie. CASTRICUM - Op donderdag 11 september aanstaande gaat van start de cursus Publiciteit en Presentatie voor vrijwilligersorganisaties georga- niseerd door de Stichting Weizijn Castricum. De cursus wordt gegeven van 19.30 tot 22.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage in Castricum en bestaat uit vier lessen. Voor vrijwilligersorganisaties is het van belang de werving van deelne mers en vrijwilligers succesvol te laten verlopen. De cursus Publiciteit - en Presentatie kan vrijwilligersorga- nisaties daarbij helpen. Op deskundi- ge wijze worden organisaties (vrijwil- ligers en bestuursleden) ondersteund bij het doeltreffend kunnen presen teren van de activiteiten en doelstel lingen van de organisatie. Zowel intern als extern aan de doelgroep en andere publieksgroepen. In een afwisselend programma maakt u zich de basisprincipes van publiciteit, presentatie en communi catie eigen. Het programma ziet er als volgt uit: Presentatie van de eigen organisatie De eigen-wijze van presenteren Kernpunten van een publiciteitsplan Opstellen van een eigen publiciteits plan. JBij de cursus wordt een over zichtelijk cursusmap geleverd. Er is geen speciale voorkennis nodig om deel te kunnen nemen aan de cursus. De kosten voor de cursus (inclusief cursusmap) bedragen E 18,-. Aanmelding en informatie: Stichting Welzijn Castricum, Geester duinweg 5, Castricum. Telefoon 0251- 679793. CASTRICUM - Zaterdag 16 augustus 2003. Op zaterdag werd tussen 09.00 en 13.30 uur ingebroken in een woning aan de Prins Mauritsstraat te Castricum. Uit de woning werd een handtas ontvreemd. De bewoners, die hoofdzakelijk in de achtertuin hadden gezeten ontdekten de diefstal nadat zij hadden gezien dat de voordeur open stond. Onbekend is hoe de daders de voordeur open hebben gekregen. C-style en kleur LIMMEN - In Limmen worden er wekelijks Hatha yogalessen voor 50- plussers gegeven. Yoga bevordert de gezondheid van lichaam en geest. Yoga helpt daarbij de bestaande klachten te beperken en lichamelijke en mentale krachten op te bouwen. De weerstand wordt verhoogd. Door de beoefening verkrijgt men meer gevoel naar het lichaam toe. Een beter overzicht verkrijgen we van wat voor ons mogelijk en onmogelijk is. Op elk niveau zullen we dit kun nen ervaren. Tijdens de les worden er oefeningen gegeven die versterkend werken en versoepelen. Ook worden er even wichtsoefeningen en ontspannings mogelijkheden gedaan. Er wordt op de juiste manier van ademen gelet en er worden ademhalingsoefeningen gedaan. Ook verschillende coördina tieoefeningen, juist om het denken en doen beter op elkaar af te stem men. Tevens is er op de maandagochtend het derde uur een yogales waarin op een rustige manier in een kleine groep wordt les gegeven aan diegene waarvan de fysieke mogelijkheden wat afnemen. De lessen worden door ervaren leraressen gegeven. Op de volgende uren zijn er nog plaatsen open: op maandagochtend van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.15 tot 11.15 uur om 11.30 uur is de rustige les. Dinsdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.15 tot 11.15 uur. Wilt u gemakkelijk zittende kleding aan doen, en een badhanddoek mee nemen. Voor informatie en/of opge ven bij Els of Carien, tel. 072- 5052757/ 0251-658736. CASTRICUM - Het PWN en de Vlinderstichting hielden zaterdag de uitreiking van de vlinderwedstrijd in Bezoekerscentrum De Hoep. Kinderen tot 12 jaar hebben hun vlinderkunst werk ingestuurd en via de portokosten een bijdrage geleverd aan de Vlinder stichting. Onder het genot van taart en limonade reikte de directeur van de Vlinder stichting de prijzen uit aan de winnaars: Categorie 0-6 jaar 1. Jonas Kok uit Hoorn 2. Pijke Steenhuis uit Amsterdam 3. Floortje Glorie uit Uitgeest Eervolle vermelding Bente Engelenberg uit Koedijk Categorie 7-12 jaar 1. Vera Blankenvoort uit Haarlem 2. Susanne Meister uit Haarlem 3. Sander Min uit Limmen Eervolle vermelding: Susanne Moeskops CASTRICUM - Bij Toonbeeld Beeldend kunt u zaterdag 23 augustus van 11.00 tot 15.00 uur gratis kennis maken met het nieuwe cursusaanbod. Ook dit jaar kunt u verschillende workshops gratis volgen op de Doe- Dag. Er zijn nieuwe cursussen zoals, basiscursus schilderen en beeldhouwen en beeldend allerlei/leren kijken. Volwassenen workshops 11.00 uur: 1.Keramisch Vormen; in deze workshop maakt u kennis met verschil lende keramische technieken. 2. Basiscursus schilderen, Schilder Kleine Stilleventjes,zandkleurige schelpjes, rode bloempjes en glanzende appeltjes liggen op u te wachten om geschilderd te worden,. Edelsmeden, maak kennis met het vak edelsmeden. 12.30 uur: workshop Model -en Portret tekenen, een echt model staat voor u klaar om getekend te worden, 12.45 uur: inloop bij de cursus Beeldhouwen voor beginners, 13.30 uur start work shops: 1. Beeldend Allerlei/ Leren Kijken, deze workshop is bedoeld voor mensen die meer vat op hun creatieve proces willen krijgen. Want hoe komt het dat je het NS logo 1000 keer gezien hebt en je het toch niet kunt tekenen? 2. De workshop Mixed - Media: Werken met diverse materialen in een één teke ning. Een techniek die door veel moder ne kunstenaars worden gebruikt. Om 13.45 start de cursus Aquarelleren; Het Gras Is Blauw De Hemel Groen, Diverse kopieën van landschappen zijn de inspiratiebron voor deze workshop. Hierbij gaat het om d.m.v. een snelle penseelvoering de illusie van een land schap weer te geven. De bovenstaande workshops duren zo'n 1,5 uur. Vanaf 11.30 uur geven de cursisten van de cursus Kalligrafie een demonstratie van letters die zij het afgelopen seizoen geleerd hebben. Kinderworkshops Moeders Theepot en Vaders Koffiekop Ook aan de kinderen is weer gedacht. Met het bovenstaande thema kunnen de kinderen tekenen, schilderen, kleien en toneelspelen. Boetseren Werken met Hout van 11.00 totl2.00 uur kunnen kinderen van 6 tot 11 jaar van klei thepotten en koffiekop pen maken. Laat maar zien waarom juist jouw vader uit zo'n koffiekop drinkt: Ook mag je ze zagen uit hout. Toneelspelen van 12.00 tot 13.00 uur Vindt je toneelspelen leuk? Kom dan en maak kennis met de docent. Tekenen en schilderen voor kleuters van 13.00 - 13.30 uur. De kinderen 4 tot 6 jaar gaan naar aanleiding van een ver haal over theedrinken een tekening maken met vetkrijt, daarna toveren we de kleuren naar boven met ecoline. Tekenen en schilderen Akersloot 6 tot 11 jaar. Theepotten en koffiekoppen ga je schilderen met echte acrylverf. De docent die in Akersloot les geeft is aan wezig. Alle workshops zijn gratis. Wel moet u zich van tevoren bij Toonbeeld aanmel den via telefoon of e-mail. Heeft u nog vragen dan kunt u bellen of op onze website kijken vanaf 18 augustus. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 61901, TJ Castricum, telefoon 659012, email tnbeeld@xs4all.nl, www.toonbeeld.tv. AKERSLOOT - Van 29 tot en met 31 augustus wordt in Akersloot het jaar lijkse Rock n Roll Street georganiseerd waarvan de nachtmarkt op 29 augustus een van de onderdelen is. Op vrijdagavond kunnen koopjesjagers terecht bij de ruim 100 sfeervol verlichte kramen met een enorme keus aan arti- programma te hebben afgewerkt. Oldtimers Zondag 31 augustus is gereserveerd voor de oldtimers, ruim tachtig Amerikaanse en Europese oldtimers zullen vanaf 13.00 uur te bewonderen zijn in het oude centrum van Akersloot met daarnaast nog eens ruim negentig oude motoren brommers en solexen. Het gehele weekend uiteraard volop CASTRICUM - Diverse sleutelbos- sen, zwarte portemonnee met schoolpasje, zwarte portemonnee met geld en pasjes, bruine portemon nee met NS kaart, bruine portemon nee met pasjes en geld, bruine lees bril met goudkleurig montuur, dameshorloge blauwe wijzerplaat, GSM Siemens donker blauw, GSM Motorola zilver, GSM Tracer 300 blauw/zwart en bankpas, roze hemd met opdruk, walkman AIWA, kin- derbril bruin montuur, plastic tas met Nijntje tent, gouden kettinkje, fietstassen, kentekenplaat. Gevonden in Castricum: diverse sleutels, diverse pasjes, game Boy color, Esprit horloge, tuinlantaarn grijs metallic. De prijswinnaars met hun kleurplaten. Niet op de foto: r toortje, vanwege een gebroken arm, Bente en Susanne. (foto: MSP) CASTRICUM - Marilyn Monroe zei het al: ik heb niks om aan te doen, behalve de radio. Herkent u dat wan hopige gevoel? 's Ochtends je kleren kast open en niet weten wat u aan moet? Het is allemaal zo saai! Op te opvallend! En dan die in een ver nieuwingsbui aangeschafte miskopen ertussen! Misschien is het tijd voor een kleur- en stijladvies! "De juiste kleren en kleuren, inclusief make-up en acces soires, accentueren iemands mooie en sterke kanten en verdoezelen tegelijk eventuele minpuntenzegt kleur- en styling consulente Henriëtte Bakker. Ze geeft samen met Angela Besseling diverse kleur- en stylingworkshops in hun Castricummer Studio Kleur Stijl. op. Ik leer de deelnemers vervolgens hoe ze deze kleurenwaaier kunnen gebruiken bij het samenstellen van een 'effectieve' garderobe. En met effectief bedoel ik vooral: een beperkt aantal kledingstukken waarmee, mede met behulp van accessoires als sieraden, een riem of sjaaltjes en het gebruik van de juiste make-up, eindeloos gecombi neerd kan worden." De kleurenanalyse levert globaal vier seizoenstypes op vertelt Angela "Iemand met rood haar, groene ogen aardse kleuren goed. Er zijn dus geen algemeenheden, ieder individu heeft iets eigens." Ook het figuur speelt vol gens Henriëtte een rol. "En daar heb ben kleuren, stijl, make-up en accessoi res ook weer veel invloed op." Angela en Henriëtte geven vier ver schillende workshops voor oud en jong, voor dik en dun, groot en klein, man en vrouw, dus voor iedereen: een alge meen inleidende workshop over kleu ren, stijl en make-up, een workshop over kleur en make-up, een workshop Kleuren maken de man (vrouw), maar het zijn ook en misschien vooral de kleuren die het doen. Kleuren hebben een symbolische, vaak cultuurbepaalde betekenis en een individuele gevoels-, waarde. "Kleuren dóen iets met men sen", zegt Henriëtte Bakker. "Ze beïn vloeden de stemming en hebben ook een algemeen effect op mensen." Heel algemeen geldt bijvoorbeeld dat blauw kalmte en neutraliteit uitstraalt en geel licht en vrolijkheid geeft, van groen gaat rust en vertrouwen uit, terwijl rood juist staat voor actie en tempera ment. De boodschap die van de verschillende kleuren en bijbehorende tinten uitgaat, kan in kleding en kleedstijl worden benut, stelt Henriëtte Bakker. In haar workshops legt ze de functie van kleu ren uit en geeft ze de deelnemers een individueel kleuradvies. "De computer rekent aan de hand van gegevens over de kleur van aar, ogen en huidteint uit welke kleuren bij de persoon in kwestie passen. Dat levert een persoonlijke kleurenwaaier met de 42 meest flatte rende kleuren en kleurschakeringen Foto MSP. en een lichte huid maakt een lente- indruk. En dat betekent dat warme kleuren zo iemand goed staan, zoals oranje, chocoladebruin en appelgroen. Maar de intensiteit van het rode haar in combinatie met de huidteint en de kleuren van de ogen kan die persoon ook een zomer- of zelfs herfsttype maken en dan doen respectievelijk heel frisse en sterke of juist gedempte over kleur en kleding en een workshop over figuur en styling. De kosten varië ren van E 40 tot E 115. Een aparte per soonlijke kleurenwaaier kost E80. Meer informatie: Henriëtte Bakker, tel 0251-679236 en Angela Besseling, tel 072- 5052511

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10