Nieuw radioseizoen bij Excellence FM Zeilboten in Heiloo Heiloose schrijfster geeft schrijfcursussen ■B EHBO, een noodzakelijk kwaad BRIEVEN Heilooër Henk Wesselius kandidaat F" °p wintersport voor bestuur Hoogheemraadschap urgerzaken eefomgeving fva ten milieu UITKIJKPOST - 20 AUGUSTUS 2003 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1350 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 13 augustus 2003 Weer een hertje geboren in 't Beestenboetje! Wat te doen bij overlast door wespen Oud papier containers Scouting zondags gesloten Yoga voor 50-plus De Bergeon nieuws Opening expositie bij Klerk's open keuken INGEZONDEN Huisartsenpraktijk zisd;' Heiloo contact vervolg van pagina 4 Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de Presi dent van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Koster van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. geboorten Flip z.v. H.E. de Jong en A. van Wilgenburg Lianne d.v. C.A.G. Dekker en C.H.M. Beers elders geboren Jelle R. z.v. H.R. Kramer en H.E. Edelman Jill M. d.v. O. Roodbol en M.C. Bakker Mike M.L. z.v. G. van der Heul en A.J. Nagelmakers Quinty A. d.v. E.S. Weening en IJ. van Soest Pharrell D. z.v. P. Johnson en F. Landsmeer Nina d.v. B.Jansen en A.N. Schreuder Lara G.H. d.v. E.N.C. Oostrom en E.F.M. Koopman huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen R.C.P. Admiraal en A. Nieuwenhuijs J.L.M. Schoneveld en G.D. Roskam huwelijken/ geregistreerde partnerschappen A.D.J.D. van den Heuvel en I. Boerop C.J. Rood en S.I. Rodriquez Estalla Op donderdag 7 augustus 2003 is er in t Bees tenboetje voor de tweede keer dit seizoen een hertje geboren. Moeder en kind zijn gezond en maken het goed. Zij lopen buiten en u kunt ze iedere dag bewonderen in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan. t Beestenboetje is voor publiek geopend op: - elke woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur, en - de le. en 3e zaterdagochtend van de maand van 10.00 tot 12.30 uur. Op genoemde openingstijden kunnen de kin deren allerlei dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beant woorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, etc. We zoeken overigens nog nieuwe vrijwilligers die ons team willen versterken. Het is prachtig werk. Lekker buiten en het geeft veel voldoening om met dieren en kinderen te werken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Met de zomer is ook de wespentijd aangebroken. De gemeente krijgt van inwoners regelmatig meldingen over overlast van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wespennest op openbaar terrein gaat. De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voor komen. Wespen kunnen tot steken overgaan als zij in het nauw gedreven worden of wanneer him nest verstoord wordt. Sommige mensen zijn zö gevoelig voor wespengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn in principe erg nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schadelijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar ople vert voor mens of huis, kan dit ongemoeid worden gelaten. En als u wèl last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Professionele bestrijding Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wespen nesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. Ratvang, Kerkedijk 50,1852 BG Bergen (NH), tel. (072) 589 97 62. Attack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6,1704 SK Heerhugowaard, tel. (0800) 024 20 00. Gemeente Alkmaar, Herculesstraat 71,1812 PE Alkmaar, tel. (072) 548 94 44 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Scouting Victorie Heiloo ziet zich genoodzaakt de containers bij het troephuis Westerweg/Kerkelaan en op parkeerterrein Zwembad Het Baafje op zondag de gehele dag gesloten te houden. De inzameling van oud papier in de containers op de Westerweg/hoek Kerkelaan en op het parkeer terrein van zwembad Het Baafje valt onder de verantwoording van Scouting Victorie Heiloo. Dit brengt veel werk met zich mee voor de leden van de vereniging die zorgen dat de container zo goed mogelijk wordt gevuld en papier en rommel naast de containers wordt opgeruimd. De vrijwil ligers van Scouting Heiloo doen dit werk zo goed mogelijk. Het levert hun vereniging extra inkom sten op bijvoorbeeld om de bouw van een botenloods te realiseren. Oneigenlijk gebruik Het is daarom jammer dat kennelijk niet iedereen begrijpt dat de containers uitsluitend bedoeld zijn voor oud papier. Zij gebruiken de container voor zaken die daar niets mee te maken hebben, zoals het dumpen van grofhuisafval, bouw- en sloop afval of bedrijfsafval. Het misbruik kost de vereniging extra geld. Om die reden worden de containers al enige tijd elke avond afgesloten. Gebleken is dat dit niet voldoende is en Scouting Heiloo ziet zich nu genoodzaakt om de containers ook op zondag de gehele dag af te sluiten. Wij vragen uw begrip voor de maatregel. Wij ver zoeken u rekening te houden met de nieuwe openingstijden van deze twee oud papier contai ners. Zet nooit oud papier naast de container. Meld misbruik van de containers aan Scouting, politie of gemeente Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie over de oud papier inzameling kunt u contact opnemen met de heer JA. Rijnbeek, van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 34. REGIO - In de gemeenten Alkmaar, Bergen, Beverwijk, Castricum, Harenkarspel, Heemskerk, Heerhugo waard, Heiloo, Langedijk, Uitgeest en Velsen-Noord (kiesdistrict B) vindt een herstemming plaats voor het College van Hoofdingelanden (algemeen bestuur) van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Tot de her stemming is besloten, omdat tijdens de verkiezingen in mei in Groet en Schoorl meer dan drieduizend stemge rechtigden in de categorie ingezetenen geen stembiljet hebben ontvangen. Dit heeft mogelijk invloed gehad op de ver kiezingsuitslag in kiesdistrict B. De algemene vergadering van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier besloot daarop tot herstemming voor de categorie ingeze tenen in dit kiesdistrict. Stembiljetten De verkiezingen zijn schriftelijk. De stembescheiden (stembiljet, kandida- tenboekje en retourenvelop) worden 20 augustus 2003 verstuurd naar de ingezetenen van 18 jaar en ouder in de genoemde gemeenten. Overigens gaat het daarbij om degenen die op 21 februari 2003 de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en op die datum als inwoner van een van de genoemde gemeenten stonden ingeschreven. Uiterlijk donderdag 4 september om 12.00 uur 's middags dienen de stembil jetten door het stembureau te zijn ont vangen. Stembiljetten die na dat tijdstip worden ontvangen, tellen niet mee! Duplicaat s'tembescheiden Inwoners van een van de hiervoor genoemde gemeenten die op 25 augustus 2003 nog geen stembeschei den hebben ontvangen of van wie de stembescheiden niet volledig zijn of in het ongerede zijn geraakt, kunnen een maal om een duplicaat vragen. Dit kan uiterlijk tot en met 28 augustus 2003, uitsluitend via de gratis verkiezingstele foon: 0800 - 0234981. Aansluitend op de openbare zitting van Vervolg van voorpagina Alleen bij het dressuur rijden van Lonneke Nowee en Margriet Meijer, met hun twee nobele rossen, waren er wat complicaties. De paarden van beide dames, die voor hun prestaties eerder behaald, werden gehuldigd, leken het niet eens te zijn met de muziekkeuze voor de demonstratierit en wilden daarom nog wel eens koppig reageren. Maar gezien de jonge leeftijd van beide paarden, respectievelijk vijf en acht, was het een knappe prestatie wat de beide amazones lieten zien. Een terecht applaus volgde. Al met al moeten de bezoekers een heerlijk dagje uit hebben gehad en mag Jitske Bakker zich vanaf nu Jitske het stembureau op dinsdag 9 septem ber om 10.00 uur (aan de Kennemerstraatweg 11-13 te Alkmaar) en vooruitlopend op de zitting van het hoofdstembureau maakt dijkgraaf Monique de Vries om 10.30 uur in Alkmaar de verkiezingsuitslag onoffici eel bekend. Belangstellenden zijn hier bij van harte welkom. Voor meer informatie kunt u ook de internetsite van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier raadplegen: www.hhnk.nl. Kandidaat uit Heiloo Bij de herkiezingen voor het algemeen bestuur van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier is Henk Wesselius opnieuw verkiesbaar. De nummer 1 van de verkiezingslijst denkt, als waterbouwkundige met 36 jaar wer kervaring in de aannemerij en bij een nutsbedrijf, genoeg in huis te hebben om een positieve bijdrage te leveren in het nieuw te vormen bestuur. „Na de fusie van eind 2002 tussen de 7 water schappen zal er binnen de kortst moge lijke tijd een efficiënte en slagvaardige •organisatie moeten ontstaan. Waarbinnen de doelstellingen, die als uitgangspunt dienden voor de fusie, gehaald moeten worden. Er mag geen bureaucratische moloch ontstaan, waar binnen de burger niet meer telt. Kernzinnen voor mijn motivatie zijn: Blijvende lags kosten; klantvriendelijke efficiënte organisatie; effectief grond- waterbeheer; optimalisering rioolwa terbedrijf; mooie, goed functionerende, ecologische vaarten en sloten, waarop het veilig op schaatsen is, goed onder houden, sterke, veilige dijken, waarover het fijn fietsen is; 's winters een pro actieve gladheidbestrijding; aandacht voor het milieu bij de afwerking en het onderhoud van waterwegen, oevers, bermen, stranden, duinen en dijken." Henk Wesselius, Het Zevenhuizen 3, tel. 072-5334822. De verkiezingsbiljetten worden, samen met een retourenveloppe, deze week per post bezorgd. Banketbakker noemen, gezien het feit dat zij op overtuigende wijze de taar- tenbakwedstrijd wist te winnen met haar eigengemaakte aardbeienslag roomtaart. Ook de winnaar van de loterij: 'Waar schijt de koe?' mocht zich verheugen, want er stond de winnaar een schitte rende tuinbank te wachten. Vooraf hoopte de organisatie op een succesje en uiteindelijk bleek het een megasucces te zijn geworden. De coun- tryfair in zijn geheel was een gezellig dagje uit en smaakt naar meer. De organisatie liet al eerder weten dat, bij succes, een herhaling zeker niet uit^ gesloten is. Wie weet kunnen de men sen die het festijn jammerlijk hebben gemist zich nog eens revancheren en de gezelligheid van het Engelse platteland ook eens in Heiloo proeven. HEILOO - Haal meer uit de winter sport door goed voorbereid op vakan tie te gaan. Met een betere conditie neemt het risico op spierpijn en blessu res af. Op 17 september wordt er in Heiloo weer gestart met een nieuwe cursus skifit. Skifit is speciaal ontwikkeld als voorbereiding op het skiën, langlaufen en snowboarden. De skifittrainingen staan onder leiding van een gediplomeerd en enthousiast skifitdocent. De zaaltrainingen worden gegeven op muziek en zijn voornamelijk gericht op het vergroten van het uithoudingsver mogen, kracht, lenigheid en snelheid. Tijdens een skifittraining brengt u de spieren door middel van ski-imitatie oefeningen in vorm, die zorgen voor een specifieke skiconditie. De trainingen zijn geschikt voor jong en oud. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Sabine Graas, tel. 06- 22915256. HEILOO - De cursussen van de Stichting Ouderenwerk, op de ochten den van dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag, gaan weer beginnen in de week van 8 september. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, zowel in het Trefpunt als in het Open Huis. De kosten per seizoen bedragen E 74,- eventueel te voldoen in twee termij nen. Met yoga leert u het lichaam beter kennen en het maakt de spieren ster ker. Iedereen kan meedoen, men hoeft niet lenig te zijn. Op een vriendelijke manier wordt er aan de lichamelijke conditie gewerkt. De oefeningen zijn liggend, zittend, of staand, waarbij de ademhaling een belangrijke rol speelt. Een les duurt een uur en een groep bestaat uit maxi maal 12 personen. Opgeven en/of inlichtingen bij mevrouw J. Delleman, tel. 5332412 of mevrouw S. Bruijn, tel. 5333921. HEILOO - Per 1 september gaat de Bergeon van de stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden weer volledig open. Dit houdt in dat het spreekuur weer wordt gehouden op maandagmiddag. Tevens starten de diverse activiteiten. Op maandagmorgen en op woensdag middag start een onderlinge biljart competitie, waarvoor iedere A.O.W-er of bijstandsgerechtigde zich kan opge ven bij Jos Turk, tel. 072-5330838. Daarnaast gaat op dinsdagmiddag 16 september de onderlinge dartcompeti tie van start. Op vrijdagavond gaat ook de klaver- jasclub van start en eind september beginnen de computercursussen weer. Helaas zijn de computercursussen die eind september starten volgeboekt. Voor de cursussen die beginnen in februari 2004 zijn nog enkele plaatsen vrij. Op dinsdagmiddag 30 september gaat de ontmoetingsgroep 'vrouwen in de bijstand' om 14.00 uur van start. HEILOO - Na in augustus herhalin gen te hebben uitgezonden, gaat het seniorenprogramma 50-Plus van Excellence FM in september weer van start met nieuwe uitzendingen. Het uitzendschema over de maand september is als volgt: - 9 september van 20.00-21.00 uur (live). Interview met de heer Henk Vink, regio-inspecteur van de dieren bescherming over zijn belevenissen in de praktijk. Samenstelling en presen tatie Bob van Unnik. - 16 september van 20.00-21.00 uur (live). Interview met de heer John Daas, wethouder gemeente Heiloo over bomen en mensen, pracht en last en het bomenbeleidsplan van 'de gemeente Heiloo. Samenstelling en presentatie Bob van Unnik. Vervolg van voorpagina Ik organiseerde dat dan; mensen kon den bellen voor adressen en zo. Het ging eigenlijk alleen om honden.Het ging eigenlijk alleen om honden. Die hechten aan gezelschap. Met katten lukte dit niet. Katten gaan overal doorheen, je zou ze dus moeten opsluiten en dat werkt niet. Een kat kan beter in zijn eigen huis blijven en dat dan iemand eten en drinken brengt. En cavia's, konijnen, hamsters, vissen kunnen mak kelijk weggebracht worden naar een oppas." De laatste jaren geen ruil meer dus. Volgens Vakantieadvies willen vakantiegangers hun hond wel graag brengen, maar daarvoor in de plaats niet op een andere hond passen. De reden daarvoor is, volgens haar, dat tegen woordig ook veel vrouwen werken en dan willen ze liever geen vreemde hond in huis. Op dit moment heeft Vakantieadvies meer een doorverwij zende functie. Als mensen bellen kan men ze helpen aan een goed pension adres. Of er zijn wel tieners die het leuk vinden een paar weken op een hond te passen. Zo konden ze kijken of een hond hebben wel zo leuk is. Een goede oefening dus. Veel jonge konijntjes Lilian van het Knaagdierenopvang centrum Heiloo vindt het opvallend dat er deze zomer zo veel jonge konijntjes gebracht worden. „We hebben er nu wel 15. Allemaal ongelukjes. Het konijn is losgebroken, de kinderen hebben het hok open laten staan of 'ze zeiden dat het twee vrouwtjes waren'. Tja en dan krijg je dat. Maar we zijn ze ook wel snel weer kwijt, want mensen besluiten ook om, terug van vakantie, een konijn te nemen."Het Knaagdierenopvang centrum is onderdeel van de Dierenbescherming en huisvest op dit moment 80 kleine knagers (ratjes, ger- bils, hamsters, chinchilla's, muizen), 4 cavia's en 30 konijnen. Eigenaren bellen natuurlijk ook wel op, op zoek naar het konijn. Een wit konijn overleeft het helaas vaak niet, die valt te veel op. Honden of vossen kunnen zo'n beestje dan aanvallen. En ze zijn vaak ook niet in staat om zichzelf te redden. Busker Tot slot vertelt Hella Dekker van de Dierenbescherming Heiloo dat er wel dieren weglopen van hun vakantieadres. „Laatst hadden we nog zo'n geval: een klein hondje, Busker, die bij de ouders van zijn baas bleef logeren. Weggelopen hier van het Land van Maat. Had er al vaak gelogeerd, maar ontsnapte op zon dagochtend om 8:00 uur. Dankzij de die renambulance Kennemerland, waar een melding binnengekomen was, vonden we hem dinsdag weer terug. Hij zat voor een café. Dan hebben we nog twee rode katten die ergens aan kwamen lopen. Eén in Egmond; die is alweer terug naar de baas dankzij de tatoeage. De ander is in Heiloo gevonden en is nu bij de die renarts, maar heeft een chip. De eige naar is dus op te sporen." In de omgeving valt Castricum uit de gebruikelijke toon met wel 14 opgege ven vermissingen van katten. Hoewel er altijd tranen zullen blijven vloeien over vermiste en gelukkig ook weer gevonden dieren, er vakantiegan gers blijven die toch niet helemaal de meest gelukkige oplossing voor hun huisdier kiezen, en er veel dieren dit jaar ook last van de warmte zullen hebben, is het 'leed' in onze regio te overzien en zijn er gelukkig instanties die, dag in dag uit, hun zorgzame werk voor onze die ren verrichten. HEILOO - Op de hoek van de Kerkelaan en de Westerweg verrijst langzaam maar zeker een botenloods. De leden van Zeilscouting Victorie in Heiloo steken hierbij zelf de handen uit de mouwen. Onder leiding van de ouders Jaap van der Busse en Henk Meester verrichten de scouts wekelijks bouwwerkzaamheden. In deze boten loods kunnen de scouts in de winter dan het onderhoud aan hun vijf stalen lelievletten zelf uitvoeren. Twee van zulke kolossale vletten kunnen tegelij kertijd in de loods onder handen wor den genomen. Deze winter proberen de scouts de bouw van de botenloods klaar te hebben. Dankzij de opbrengst van het oud papier is het voor de; zeilscouting moge lijk geworden om de botenloods te rea liseren. Het tempo van de bouw houdt gelijke tred met de inkomsten uit oud papier. Daarom is al het oud papier zeer welkom in de containers bij zwem bad 't Baafje of in de container bij de zeilscouting Victorie aan het begin van het Heilooërbos. Probeer wel zoveel mogelijk uw oud papier achterin te plaatsen. Wilt u meer weten over zeilscouting Victorie dan kunt u terecht bij Anton van Riel - 5320149 of tijdens de Uitmarkt bij de kraam van zeilscouting Victorie. De leden van Zeilscouting Victorie bouwen eigenhandig een botenloods. - 23 september van 20.00-21.00 uur. Een muzikaal programma over drie vermaarde jazzsaxofonisten. Deel I. Saxofonist Coleman Hawkins. Een collage samengesteld door Alfred Cahn. Intermezzo Daarnaast komt Bob van Unnik met een nieuw programma, getiteld Intermezzo. Intermezzo is de ene keer amusement, dan weer discussie en de andere keer human interest, afgewisseld met muziek. Door een variatie aan onderwerpen en perso nen die in de uitzendingen van Intermezzo aan bod zullen komen, zal dit programma in ieder geval steeds anders zijn en daardoor jong en oud boeien. HEILOO - Het woord EHBO is in deze tijd wel zo'n ingeburgerd begrip dat een ieder wel weet wat de beteke nis daar van is: 'Eerste Hulp Bij Ongelukken'. Een ongeluk is zo gebeurd en kan overal plaatsvinden. Zoals thuis, op school, op het werk, in het verkeer et cetera. De verwondin gen kunnen divers zijn: vanaf een sim pele schaafwond tot een levensbedrei gende situatie. Iedereen kan in princi pe helpen, als deze maar weet wat hij/zij wel of niet mag doen in zo'n situ- atie. Voor wie er zeker van wil zijn dat er een EHBO'er in de buurt is als er wat gebeurt, zou zelf een cursus kunnen volgen. EHBO-cursussen kunnen in vrijwel elke plaats in Nederland wor den gevolgd. In Heiloo kan dat bij de EHBO-vereniging Heiloo. Deze bestaat sinds 1946 en heeft ongeveer 115 leden. Zij weten wat ze moeten doen. Zij zorgen dat het allemaal niet nog erger wordt, dat snel professionele hulp wordt ingeroepen, dat het slacht offer zich niet zo vreselijk eenzaam en hulpeloos voelt. Zij kunnen zelfs levens redden. In minimaal twintig lessen van twee lesuren leren de cursisten wat zij moe ten doen, maar ook wat ze vooral moet laten. De cursus wordt gegeven door een arts en een kaderinstructeur. De nadruk ligt op de praktijk, maar er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achtergronden en ken nis van het menselijk lichaam. Om het oefenen zo 'echt' mogelijk te maken, worden Lotusslachtoffers ingescha keld. Na deze cursus is het EHBO diploma in het bezit met de aanteke ningen 'reanimatie' en 'verbandleer'. Jongeren van 11 tot 13 jaar kunnen aan de slag voor het certificaat Jeugd EHBO-A, voor de jeugd van 14 tot 16 jaar bestaat het certificaat Jeugd EHBO-B. De EHBO Vereniging Heiloo verzorgt deze cursussen op enkele basisscholen in Heiloo. Hiernaast verleent de EHBO- Vereniging Heiloo ook assistentie bij diverse evenementen en sportwedstrij den in Heiloo, zoals Timmerdorp, fiets- crossen, wandelvierdaagse en jeugd voetbal. Voor nadere inlichtingen kan men na 18.00 uur contact opnemen met Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645. De volgende cursus start op 9 september en wordt gegeven in de ver gaderzaal van de badmintonhal op sportpark het Vennewater, Het Zevenhuizen 46. HEILOO - Tot eind september is er een zeer unieke expositie bij Klerk's Open Keuken te zien van Jos Verheugen. Schilderen met een culi nair tintje, groenten, vissen en glas werk. Op maandag 25 augustus wordt deze expositie geopend. U bent tussen 19.00 en 21.00 uur van harte welkom om Klerk's Open Keuken en de wer ken van Verheugen te komen bekijken. Rob Klerk en Jos Verheugen zullen beiden aanwezig zijn om hun 'creatie ve' werk toe te lichten. In Klerk's Open Keuken kunt u terecht voor geheel verzorgde kook- sessies tot 20 personen. Dit geldt voor particulieren en bedrijven. Er zijn ook combinaties mogelijk zoals bijvoor beeld: vergaderen, koken, dineren of lunchen en overnachten. Ook kunt u uw feest hier vieren of laten cateren. De kookschool is zeer eigentijds en sfeervol ingericht met iedere keer een wisselende expositie. U vindt Klerk's Open Keuken (K.O.K.) in het Golden Tulip Hotel Heiloo, Kennemerstraatweg 425, tel. 072-5051049. HEILOO - De in Heiloo woonachtige schrijfster Margreet Schouwenaar geeft al enige jaren schrijfcursussen. Naast haar werk in het onderwijs en welzijnswerk volgde de in 1955 gebo ren schrijfster een opleiding aan de schrijversvakschool liet Colofon' in Amsterdam waar zij in 1991 afstudeer de. In datzelfde jaar werd zij ook geno mineerd voor de C. Buddinghprijs. Inmiddels heeft zij vijf dichtbundels op haar naam staan en publiceert zij regelmatig in literaire bladen. Naast haar dichtwerk buigt Margreet Schouwenaar zich ook over kinderver halen. Haar eerste boek 'Gijs geeft gas' heeft zij voltooid. Dit boek verschijnt binnenkort bij uitgeverij Querido. Zij werkt hard aan haar tweede kinder boek. „Schrijven is stil werk", zegt Margreet Schouwenaar. „Je werkt alleen, spit in je gedachten en ideeën, de inspiratie en stimulans van collega's, zoals ik dat in het onderwijs tegenkom, ont breekt". Het was deze gedachte die haar inspireerde schrijfcursussen op te zetten. „Ieder mens heeft een eigen inktpot", zegt de schrijfster. „Tenslotte schrijft elk mens aan zijn levensboek. Ervaringen, gebeurtenissen en gedach ten voegen zich als hoofdstukken toe. Maar hoe ga je nu open als boek? Hoeveel bladzijden tel je? Ben je een sprookje of meer een studieboek? Welke verhalen bewaar je?" Het zijn deze vragen die het werken met cur sisten zo boeiend maakt voor de Heiloose schrijfster. Bovendien verrast het haar telkens weer dat mensen in zo'n korte tijd beter gaan schrijven. Komend seizoen geeft Margreet Schouwenaar twee cursussen. Maandagavond 25 augustus start de cursus 'Elementair schrijven' waarin cursisten zich eenmaal in de veertien dagen van 20.15 uur tot 22.15 uur kun nen bekwamen in de grondbeginselen van het schrijven. Het resultaat is altijd verrassend. De ene keer drie regels, de andere keer een beschrijving van een personage, een kort verhaal of een tekst over de eerste dansschoenen." Maandagavond 1 september start de cursus 'werken aan een meesterstuk voor mensen die al wat langer bezig zijn met schrijven en willen werken aan een lang verhaal, een gedichtency clus of een sprookje. Er is van alles mogelijk. Er wordt gewerkt aan het opzetten en uitvoeren van een werk plan en gekeken naar de vorm en inhoud van het werk. „Wat de cursus sen vooral leuk maakt is het contact dat ontstaat tussen cursisten"', zegt Margreet. „De teksten worden met elkaar besproken. Vooral dat voorle zen en het zoeken naar een eigen stijl, of een manier om een verhaal op papier te krijgen is een proces dat iedereen herkent. Maar hoe dan ook, het schrijfplezier staat voorop. Dat is belangrijk, voor de cursisten en voor mij." Wie belangstelling heeft voor de cursussen kan voor inlichtingen en opgave na 20.00 uur bellen, tel. 072- 5332418. Margreet Schouwenaar Aan de langdurige onderhandelingen om een goede locatie voor de huisart senpraktijk te vinden lijkt een einde te komen. De huisartsen van Bruggen en Voskuil zijn in principe tot overeen stemming met het gemeentebestuur gekomen over de huisvesting op het perceel Slimpad 16, aldus blijkt uit een schrijven van de gemeente aan de omwonenden van genoemde locatie. In dit schrijven, ondertekend door burge meester A.H. den Boon en secretaris C.C.H. van de Meent staat: „Omdat de plannen zullen voldoen aan de bepalin gen van het bestemmingsplan, heeft u als geïnteresseerde burger niet de mogelijkheid om tegen deze voorne men zienswijzen in te dienen. De ruim telijke orde wordt immers niet gewij- Eerder in dit schrijven staat: „Het nieu we gebouw voor de huisartsen zal vol doen aan de bepalingen van het bestemmingsplan. Dit houdt onder meer in, dat de goothoogte niet meer dan 5,5 meter zal mogen zijn. Vanzelf sprekend eerbiedigt de gemeente niet alleen het bestemmingsplan, maar ook de eerder met u gemaakte afspraken over het verkeer van en naar het gebouw." Bij het raadplegen van het betreffende bestemmingsplan blijkt echter dat de goothoogte van de gebouwen ten hoog ste 5 m mag bedragen binnen de bestemming BDA. De gemeente begint dus al direct met een overschrijding van het bestem mingsplan met 10% van de voorge schreven goothoogte. En wat zal er nog meer gaan afwijken, als de plannen vol ledig tertafel komen? En dan maar schrijven dat ik als geïnteresseerde bur ger niet de mogelijkheid heb om ziens wijzen in te dienen, vergeet dat maar. C.Th. Verschure sr. Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6