Flitspaal in brand: politie zoekt getuigen 1 Opera aria's in Witte Kerk Heiloo D edri krant Gj intratuin ra HET GROENE WARENHUIS Energiemarkt? l/mj 8 tepfaf/e/b ce/eM Wie geeft dit hertje een naam? Villa Lilla krijgt boeken van de bibliotheek Raad van State stelt gemeente Heiloo in het gelijk I eli I BORDEN A P E L L A Prij Slagerij Kramer (072)5351000 27 AUGUSTUS 2003 - 68e JAARGANG NO. 35 EUWSBLAD N/OOR HEILOO Eh4 OMSTREKEN Ook op internet: ■ft Juridische strijd om het voorkeursrecht gemeenten in de Zandzoom Stoepenpatrouille weer op pad VARKENSHAASi kiio €10,98 1 BAKJE EIERSALADE GRATIS 3 KIP CORDON BLEU 5,00 4 PEPERSTEAKS €5,50 Gezond bewegen in het Heilooërbos Kassa Theater de Beun geopend Omdat www.vosmakelaardij.nl Denkt u nog aan de 30 augustus a.s. van 10.00 tot 16.00 uur besseling installatie Open: ma t/m zo 12.00 tot 24.00 uur www.brasseriewiiasehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) mi li HEILOO - In 't Beestenboetje eten ze beschuit met muisjes, want er is een jong hertje geboren. Het heeft alleen nog geen naam! Weet jij soms een leuke naam? Haal dan een wedstrijdformulier op het gemeentehuis van Heiloo aan het Raadhuisplein, en lever deze voor woensdag 30 september weer in. Op 4 okto ber maakt de gemeente bekend wie de beste naam heeft verzonnen en dus hoe het hertje gaat heten HEILOO - In de nacht van zondag op maandag is tussen 02.00 en 03.00 uur brand gesticht in een flitspaal, die op de Kennemerstraatweg staat. De precieze schade is niet bekend, maar op voorhand kan gezegd worden dat deze aanzienlijk is. Bovendien, is de paal onlangs vervangen, omdat ook toen brand was gesticht. De gedupeerde is de Gemeente Heiloo, die eigenaar is van de flitspaal. De gemeente heeft in overleg met de poli tie en het OM voor een eigen flitspaal gekozen om de snelheid van de wegge bruikers van de Kennemerstraatweg onder controle te krijgen. Omwonenden zijn enthousiast over het middel mede ook omdat ook de geluidsoverlast van het verkeer sterk is afgenomen. Anderen zijn duidelijk minder enthousiast... De politie stelt een onderzoek in en vraagt getuigen die iets gezien of gehoord hebben dat te maken kan heb ben met deze brandstichting, te bellen met 0900-8844. Niet iedereen is voorstander van de flitspalen in Heiloo... (archieffoto MSP) HEILOO - Vrijdag ontvingen de peu ters van Kinderdagverblijf Villa Lilla een collectie nieuwe kinderboeken van de Openbare Bibliotheek Heiloo. Villa Lilla is het vierde kinderdagverblijf dat zo'n collectie van de bibliotheek heeft, maandag kreeg ook kinderdagverblijf Kits Oonlie een kist vol met voorlees boeken. De collectie bestaat uit veel nieuwe titels, maar ook uit ^klassiekers' van bijvoorbeeld Annie M.G. Schmidt. Een a twee keer per jaar wordt de doos met boeken weer opgehaald door de bibliotheek en vervangen door nieuwe exemplaren. De bibliotheek is met dit bijzondere initiatief gestart om kinde ren zo jong mogelijk met boeken in aanraking te laten komen. De mede werksters van Villa Lilla waren ook erg blij met de boeken, zeker omdat de nieuwe locatie van de bibliotheek (bij het NS station) straks te ver weg is om met de kinderen naartoe te lopen. De overhandiging van de boeken werd gedaan door het hoofd van de jeugdaf deling van de bibliotheek, Marieke Hagen, die daarna een stukje uit 'Nog een keer' een van de nieuwe aanwin sten/heeft voorgelezen aan de kinde ren van het kinderdagverblijf. Dit boek viel alvast goed in de smaak bij de kin deren, die ook nog een mooie kleur plaat kregen. Marieke Hagen, hoofd van de jeugdafdeling van de bibliotheek, leest de peu ters van Villa Lilla voor uit een van hun nieuwe boeken. (foto:UKP) HEILOO - Het einde van de zomer nadert, de scholen zijn weer begonnen en dat alles betekent ook dat de serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) weer ten einde loopt. Op veler verzoek wordt deze serie afgesloten met een (her nieuwd) optreden door de bas René van Sluis, dit keer bijgestaan door de sopraan Elise Keep en met begeleiding door Gerard Boeters (op Bösendorfer vleugel). Wie René van Sluis eerder heeft gehoord, weet dat dit concert wordt gekenmerkt door romantiek, charme en warmte. Het vijfde en tevens laatste concert in de 'serie zomeravondconcerten zal groten deels in het teken staan van de opera. Het programma omvat mooie en veelal min of meer bekende opera-aria's van G.F. Handel, W.A, Mozart (onder ande re het bekende 'Koningin der Nacht'), Bellini, Verdi en anderen. In het pro gramma is tevens als intermezzo zowel voor als na de pauze een pianosolo (Schubert en Chopin) van Gerard Boeters te beluisteren. René van Sluis heeft na zijn pianostudie in Amsterdam solozang gestudeerd bij Aafje Heijnis aan het Arnhems Conservatorium, waar hij in 1981 het solistendiploma behaalde. Vervolgens studeerde hij nog bij Coby Riemersma, dr. Josef Metternich in Keulen en bij Cristina Deutekom. Hij treedt regelma tig op in oratoria en operaconcerten, onder andere in Londen, Brussel, Milaan (scala) en Keulen. Elise Keep studeerde aan het conserva torium in Alkmaar met hoofdvak zang bij Sophie van Santé en hoofdvak piano bij Harry Vooren. Na haar conservatori umopleiding vervolgde zij haar pia nostudie bij Gerard Hengeveld en haar zangstudie bij Irene Maessen. Zij treedt regelmatig op als soliste en begeleider. Daarnaast heeft zij haar eigen lesprak tijk voor piano en zang. Gerard Boeters (gestudeerd aan de con servatoria in Rotterdam en Amsterdam en thans als musicus verbonden aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag) hoeft nauwelijks nog verdere introductie. Hij heeft al vaker geconcer teerd in de Witte Kerk en heeft onder andere als begeleider van de optreden de solisten in de concerten van the International Holland Music Sessions ruime bekendheid en waardering ver kregen. Het concert vindt plaats op vrijdag 29 augustus en begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt E 7 of E 6 voor 65+, CJPers en kinderen tot 13 jaar. Kaarten kunnen tevoren worden gere serveerd via de telefoonnummers 072- 5334804 en 072-5335852. Ook kan wor den geboekt voor het vakantiearrange- ment a E 25, bestaande uit een exclusief 3-gangenmenu in restaurant de Loocatie (schuin tegenover de Witte Kerk) en toegangsbewijs voor het con cert. Reserveringen hiervoor uitsluitend via 072-5334804. HEILOO - Binnenkort gaat de Stoepenpatrouille weer op pad. Tijdens het lopen van de routes zal onder meer kritisch gekeken worden naar hoe de tegels erbij liggen, of er voldoende ruimte is voor een rollator of rolstoel en of de stoepen wel ver laagd zijn op plaatsen waar dat nodig is. Van deze bevindingen worden notities en foto's gemaakt, die uitein delijk worden gebundeld in een rap port, dat te zijner tijd aan de desbe treffende wethouder van de gemeen te Heiloo wordt overhandigd. De Stoepenpatrouille in Heiloo is een activiteit van de Stichting Ouderen werk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KB O. Reacties of meldingen uiterlijk 3 sep tember bij I. Niessink (072-5333332) of het Trefpunt (072-5331297). HEILOO - In een juridische strijd om het voorkeursrecht gemeenten in de Zandzoom heeft de Raad van State de gemeente Heiloo in het gelijk gesteld. In 2000 heeft de gemeente Heiloo het voorkeursrecht volgens de Wet voor keursrecht gemeenten (WVG) geves tigd in de Zandzoom. De gemeente was van mening dat de verklaring van geen bezwaar, die zij van de provincie had ontvangen voor het industrieterrein Boekelermeer, als slagboom kon die nen om het voorkeursrecht in de Zandzoom te vestigen. Een groot aan tal grondeigenaren in de Zandzoom tekende hier bezwaar tegen aan. Nadat de Rechtbank in eerste instantie de eisers in het gelijk had gesteld, heeft de Raad van State nu geoordeeld dat de gemeente Heiloo rechtmatig heeft gehandeld. WVG De WVG houdt in dat een grondeige naar, op wiens grond het voorkeurs recht ligt, verplicht is bij een voorgeno men verkoop, zijn eigendom eerst aan de gemeente-te koop aan te bieden. De Gemeente maakt gebruik van het voor keursrecht om de regiefunctie van de ontwikkeling van (in dit geval) de Zandzoom in handen te houden. Door vestiging van een voorkeursrecht wordt voorkomen dat ontwikkelaars gronden aankopen, zodat realisering van gedif ferentieerde woningbouw onmogelijk wordt gemaakt. Niet relevant De Raad van State (RvS) oordeelde dat het feit dat de Boekelermeer al als regionaal industrieterrein in het streek plan Noord-Holland Noord was opge nomen, voor de gemeente voldoende was om het voorkeursrecht in de Zandzoom te vestigen. De rechtbank had in april 2002 nog bepaald dat de gemeente niet bevoegd was met gebruikmaking van de verklaring van geen bezwaar voor de Boekelermeer het voorkeursrecht in de Zandzoom te vestigen vanwege de afwijkende func tie. De Boekelermeer is immers een industrieterrein en bij de Zandzoom gaat het om woningbouw. Voor de RvS is deze afwijkende functie niet relevant. Uit de uitspraak valt af te leiden dat de gemeente bevoegd was het voorkeurs recht in de Zandzoom te vestigen. Dit is een beslissing op formele gronden. Formele toetsing is nu niet meer nodig, voor inhoudelijke toetsing van de bezwaren van de grondeigenaren heeft de RvS terugverwezen naar de recht bank. Geen directe gevolgen Directe gevolgen heeft de uitspraak niet, omdat deze procedure betrekking had op het raadsbesluit van april 2000. Dit besluit is inmiddels al vervangen door een opvolgend raadsbesluit uit 2002. De wet vereist immers dat de gemeente binnen twee jaar na het eer ste raadsbesluit opnieuw een besluit neemt ter bestendiging van het voor keursrecht. Dit is gebeurd in april 2002 (B&W) en september 2002 (raad). Ook tegen deze besluiten zijn bezwaren ingediend. Naar verwachting neemt de raad in oktober 2003 een besluit over deze bezwaren naar aanleiding van het advies van de commissie voor bezwaar schriften. gHi HEILOO - Al zestien jaar staat het complex van tenniscentrum De Dors aan de gelijknamige straat De DorsSinds ruim vier jaar is Marcel Frank (23) de gelukkige eigenaar. Van jongs af aan is hij altijd al sportief eweest op verschillende fronten, ij zegt dan ook geluk te hebben gehad toen hij één van zyn hobby 's kon gaan combineren met de dagelijkse werkzaamheden. Hij volgde de studie Internationale handel groothandel. Sinds enige jaren verwierf hij de diplo ma's sociale hygiëneen ook de bedrijfshulpverlening'. Alles bij elkaar genomen een prima mix om zich op alle fron ten goed te manifesteren. Tezamen met een team van vijf medewerksterswelke Marcel bestempelt als een (ontzettend leuk team' dat het werk met veel plezier doet, staan ze bij De Dors >araat vanaf begin september tot egin april. „Een groot voordeel van de binnen banen is de ondergrond", legt Marcel de grootste pré van zijn tenniscen trum uit. „Het is een tapijt met daar op een speciale korrel, die aan gravel doet denken en minder blessurege- voelig is. Een uniek product voor Nederland. De tennisbanen worden gebruikt voor vele verschillende dis ciplines; competities de gehele week, tennislessen, 50+ tennis en baanver- huur. Daarnaast op de zaterdagavon den verhuur van de gehele hal." Uitbreiding Dat het prima gaat met het tennis centrum is volgens hem duidelijk te merken, want de bezettingsgraad is hoog. Belangrijke reden daarvan is onder andere de goede sfeer die bij De Dors heerst. „Ons team staat con tinue klaar en vindt het belangrijk dat iedereen zich prettig voelt. Buiten het sportieve om moet er ook veel gezelligheid zijn. Men moet zich 'thuis' voelen!" In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Uitbreiding Ondanks de voldoening blijft er ech ter altijd wat te wensen over. Het is dan ook de bedoeling dat De Dors uit gaat breiden. Het voornemen is om aan de achterzijde van de tennis- hal een nieuw centrum te doen ver rijzen. Daarin zullen fitness, aerobics, sauna, fysiotherapie etcetera gehuis vest worden. „Met de gemeente is in principe reeds overeenstemming bereikt en ook huurders voor ver schillende zaken hebben zich reeds gemeld. Mochten er echter nog geïn teresseerden zijn die ruimtes willen huren voor ander soort gelegenhe den die daarin passen, dan kunnen - die zich melden", maakt Marcel meteen even van de gelegenheid gebruik, „het totaal aantal te benut ten meters bedraagt zo'n 1.500 m2". Bedrijfsfeesten Het tenniscentrum beschikt naast de mooie banen ook over een sfeervol horecagedeelte. Bedrijven en/of grote gezelschappen kunnen op de zaterdagavonden in het wintersei zoen de gehele hal afhuren, waarbij voor de catering gezorgd kan wor den. In de zomermaanden zijn er meerde re mogelijkheden voor het afhuren van de hal. „Vanaf 8 september vangt het nieuwe seizoen weer aan. De deelname aan competities is uiterst succesvol, hier en daar zelfs wacht lijsten. Op de zaterdag wordt de 'teamcompetitie' gespeeld en op de zondag de dames/heren- en gemengd dubbel competitie. Voor een aantal disciplines zijn nog enkele inschrij vingen mogelijk. Natuurlijk kunnen geïnteresseerden ook hun eigen com petitie in elkaar zetten, vanaf 16 per sonen, op de zondag." Voor meer informatie of inschrij vingen kan gebeld worden met Tenniscentrum De Dors, aan De Dors 5-7, tel: 072-5330403 of 06-51610523. ua Zelf ook groot liefhebber van 'het spelletje 'zijnde, is Marcel Frank met recht de gelukkige eigenaar van Tenniscentrum De Dors. (foto: MSP) BIJ AANKOOP VAN 250 GRAM GEKOOKTE WORST geldig t/m zaterdag 30 augustus Telefoon 5330991 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Iedere woensdag gaat een groep 55plussers het Heilooërbos in. Thssen 14.00 en 15.00 uur worden daar onder deskundige leiding allerlei oefe ningen gedaan, afgewisseld met stevig wandelen en stukjes hardlopen. Het tempo en de route is afhankelijk van de conditie van de groep en de weersom standigheden. Voor inlichtingen, tel: 072- 5330888 of 072-5117952. HEILOO - Vanaf maandag 1 septem ber is de kassa van Theater de Beun weer open, elke werkdag van 13.30 tot 17.00 uur. Bestelde plaatsen voor het komende theaterseizoen liggen dan klaar. Verzocht wordt om deze voor 20 september af te halen, tegen contante betaling wegens ontbreken van een pinapparaat. Theater de Beun, tel. 072- 5333156. IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen.' Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S HEILOO - Onze plaatsgenoot Jos Belleman is geslaagd aan het V.U. Ziekenhuis in Amsterdam voor de functie van Anesthesie medewerker die hij in praktijk brengt in het Medisch Centrum Alkmaar. Regio Noord- Kennemerlond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Herbstzauber mix o.a. Ajuga, Sedum, Thijm, Heuchera, Lysimachia. Per stuk van 2,49 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. voor een duurzame energieprestatie www.besseling.nl Havinghastraat 22 1817 DA Alkmaar telefoon 072 589 83 57 fax 072 589 51 50 info@besse1ing.nl Voor meer informatie zie elders in deze krant «11 y- f f1: +l§sï:i:p Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1