Uitmarkt Heiloo wordt gehouden op zaterdag 6 september -i 0 1 Stichting Vrienden van de Beun 6 Dé opening van het cultureleeducatieve en sportieve seizoen in Heiloo Een goede traditie, met weer een groot aantal deelnemers Kids for Animals ABN AMRO Bank Programma UITMARKT HEILOO Bibliotheek Heiloo met twee infostands EHBO, een noodzakelijk kwaad UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 11 In en bij winkelcentrum "Het Hoekstuk" A. Podium Podium C. Kinderactiviteiten D. Terras E. Infostand Uitmarkt F. Infostand Uitmarkt HEILOO Pastoor van Muyenwo§C In de Openbare Bibliotheek Heiloo Bij de Openbare Bibliotheek Heiloo Op Het Malevoort Zoals elk jaar is de ABN AMRO Bank ook weer van de partij op de jaarlijkse Uitmarkt Heiloo. Wederom zullen wij speciaal voor de kinderen een groot springkussen neerzetten en kunnen zij bij onze kraam een rJiw.l'i -1-5,1 FTÏÏtH FF ophalen, inkleuren en vervolgens een cadeautje grabbelen. Bovendien maak je dan kans op twee vrij- Podium A 11.00 Opening door Muziek Dansschool Heiloo 11.15 Corus Big Band "The Swing Masters" 12.15 Muziek Dansschool Heiloo 13.00 Jongerenkoor MoGoJoKo 13.30 Fanfare Showband Heiloo 14.00 Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo 15.00 Stichting Ouderenwerk Heiloo: Koor "De FiftySingers" Podium B 11.15 Dojo't Loo; vechtsporten 11.30 Volksdansvereniging "Pridini"; tieners 12.00 Karatevereniging "Funakoshi" 12.15 Stichting Jeugdtheater Heiloo 12.30 Alkmaarse Schermvereniging "Ludus et Gladius"; kinderen 12.45 Gymnastiek-en turnvereniging Heiloo 13.00 Dojo't Loovechtsporten 13.15 Volksdansvereniging "Pridini"; volwassenen 13.45 Karatevereniging "Funakoshi" 14.00 Heilooer Harmonievereniging "Caecilia"; jeugdorkest 14.45 Alkmaarse Schermvereniging "Ludus et Gladius"; historisch schermen 15.00 Karatevereniging "Funakoshi" 15.15 Dojo't Loo; vechtsporten En verder doorlopende demonstraties van: De Bibliotheek in Heiloo is niet alleen organisator van de Uitmarkt Heiloo, zij neemt ook deel met twee informatie stands. Maar waarom eigenlijk? Heeft de bibliotheek wel wat te melden? Nou en of! Dat u voor een zeer redelijk bedrag lid kunt worden van de bibliotheek (circa E 27,- per jaar) wist u waarschijnlijk al. Dat kinderen tot 16 jaar geen contributie betalen ook. Maar weet u ook dat u naast romans en informatieve boeken ook grote letterboeken, naslagwerken, tijdschriften (waarvan de oudere nummers worden uit geleend) en kranten kunt lenen? En dat de bibliotheek veel informatie aanbiedt rond cultuur, opleidingen en gezondheid? En dat u ook de media van de laatste tijd zoals cd's, cd-rom's en dvd' s in de bibliotheek kunt lenen? Dit was slechts een beperkte greep uit het aanbod. Alles noemen zou te veel papier in beslag nemen. Internet Iedereen kan in de bibliotheek gebruik maken van al het genoemde, maar ook met behulp van een zeer snelle ADSL-verbin- ding van internet (E 1,- per 30 minuten voor leden en E 1,50 voor niet-leden) en van een groot aantal naslagbestanden (gra tis). Voor het lenen van materialen dient u lid te zijn van de bibliotheek. Bent u dat nog niet, dan is dat binnen 5 minuten gere geld! Nieuwbouw In december 2003 of januari 2004 zal de bibliotheek haar deuren openen van de nieuwe vestiging aan de Westerweg. Dan zal u ook direct met een aantal veranderin gen worden geconfronteerd. Naast een geheel nieuwe indeling en eigentijdse uit straling vormt de zelfservice bij het terug brengen en lenen van materialen één van de grootste veranderingen. Alle materialen van de bibliotheek worden de komende maanden van een chip voorzien, zodat zij op heel eenvoudige wijze zelf ingeleverd en geleend kunnen worden. Mocht u toch problemen hebben dan zijn er altijd des kundige medewerkers van de bibliotheek aanwezig om u te helpen. In het nieuwe gebouw komt u straks ook een groot aantal zitgelegenheden tegen. Van de grote leestafel tot knusse tafeltjes voor maximaal twee personen, van stu- deerplaatsen tot de zitbanken in de patio. Nieuw is ook dat u uw verblijf in de bibli otheek kunt veraangenamen met een kopje koffie of thee. Gedeelten van de nieuwe bibliotheek zijn speciaal voor ouderen, jongeren en de kleinste kinderen ingericht. Exposities worden in de aparte ontvangstruimte gehouden. Deze wordt ook benut voor lezingen, cursussen en vergaderingen. En verder zult u waarschijnlijk ook een paar aardige verrassingen tegenkomen... Overige activiteiten Naast een goed uitgeruste en gezellige bibliotheek, hebben we u nog veel meer te bieden. In verband met de verhuizing zal het, na de activiteiten in het kader van. de Kinderboekenweek (1 tot 11 oktober) en de plaatselijke voorronde van het voorlees- kampioenschap, even wat rustiger worden in de bibliotheek. Lezingen, cursussen en andere activiteiten zullen in het voorjaar van 2004 weer worden gestart. De offici- euzfe start van het seizoen in de nieuwe bibliotheekvestiging zal worden gevormd door de Boekenweeklezing van Jan Brokken op maandag 11 maart. In januari en februari wordt al wel -even als in voorgaande jaren -de succesvolle cursus Luisteren naar Klassieke muziek gehouden op zes donderdagochtenden in Het Trefpunt, waarbij komend jaar dieper ingegaan wordt op een aantal afzonderlijke werken van componisten uit verschillende perioden. U bent in de huidige én in de nieuwe locatie van harte welkom in de bibliotheek. Het is een goede traditie geworden om met de Uitmarkt Heiloo het seizoen voor verenigingen en organisaties in Heiloo te openen. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo heeft ook dit jaar weer de organisatie van dit evenement in handen. De Uitmarkt Heiloo wordt in 2003 voor de negende keer gehouden op zaterdag 6 september, van 11.00 tot 16.00 uur rond en in de Openbare Bibliotheek Heiloo en Winkelcentrum Het Hoekstuk. De deelname is ook dit jaar weer heel groot en divers. Cultuur, educatie en recreatie Door de grote behoefte aan een officiële opening van het activiteitenseizoen kon de Uitmarkt Heiloo uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. Dit is tevens mogelijk door een structurele subsidie van de gemeente Heiloo en de sponsoring van Winkelcentrum Het Hoekstuk, de ABN AMRO bank, De Uitkijkpost en G.P. Groot. Op de Uitmarkt Heiloo krijgt de bezoeker een goede indruk van wat hij of zij op cultureel gebied in het komende seizoen kan verwachten. Maar de Uitmarkt Heiloo biedt meer, namelijk een overzicht van de grote ver scheidenheid aan activiteiten in de gemeente Heiloo in het komende sei zoen. Naast cultuur is er ook plaats voor cursussen en veel recreatie. De Uitmarkt Heiloo geeft een totaalbeeld van het komende seizoen, spe ciaal gericht op de inwoners van de eigen gemeente. Opening De Uitmarkt Heiloo wordt om 11.00 uur geopend door de Muziek Dansschool Heiloo. Zij voeren de regie over de openingshandeling: een in canon gezongen lied dat over het hele terrein van de Uitmarkt zal klin ken en waarbij zowel deelnemers als bezoekers mee kunnen zingen. Organisatie De Uitmarkt Heiloo is een initiatief van de Stichting Openbare Biblio theek Heiloo, Het Malevoort 13, 1852 KZ Heiloo. Daarnaast zijn een groot aantal vrijwilligers actief bij de voorbereidin gen - die reeds in maart van start zijn gegaan - en tijdens de Uitmarkt Heiloo zelf. Zonder de inzet van deze vrijwilligers is een dergelijk eve nement niet denkbaar. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo hecht veel waarde aan haar culturele, educatieve, informatieve en recreatieve doelstelling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling meer inhoud te geven. Zeer groot aantal deelnemers De Uitmarkt Heiloo heeft met 50 organisaties weer een groot aantal deelnemers. Zij hebben vrijwel allen een stand waar informatie wordt gegeven over de organisatie zelf en de activiteiten in het komende sei zoen. Bij de meeste kramen kunnen de bezoekers zich al tijdens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. Daarnaast zijn er een aantal sportieve activiteiten, zoals bijvoorbeeld schieten met een luchtdrukpistool bij de stand van Schietsportvereniging De Vrijheid, smashen bij volleybalvereniging Effect, en een honkballe tje slaan bij Double Stars Heiloo. Naast een grote stroom informatie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia worden tijdens de gehele Uitmarkt Heiloo zeer diverse optre dens verzorgd vanuit het gehele Heilooër verenigingsleven: van koor tot orkest, van sportdemonstratie tot dans en toneel. Speciaal voor de kinderen Naast veel informatie en diverse optredens zijn er ook activiteiten speciaal voor kinderen: - Springkussen - Sporten uitproberen - Informatie over eerste hulp, speciaal voor kinderen en het aan laten brengen van nepwondjes bij de EHBO-stand - Bibliotheek quiz bij de jeugdinformatiekraam van de Bibliotheek Heiloo. Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Voor kooplustigen is er evenals de voorgaande jaren weer een tweede hands boekenmarkt. De Openbare Bibliotheek Heiloo verkoopt haar afgeschreven boeken, cd's, video's en tijdschriften. Deze verkoop heeft een groots karakter omdat de afgelopen maanden relatief veel materia len zijn afgeschreven in verband met de komende verhuizing en de intro ductie van een nieuw uitleensysteem. De negende Uitmarkt Heiloo is er voor iedereen van jong tot oud. De Uitmarkt Heiloo biedt een informatief, afwisselend en attractief programma en is een bezoek zeker waard. Als bijlage bij dit persbericht vindt u: - een plattegrond van het terrein waar de Uitmarkt Heiloo van dit jaar wordt gehouden, met de plaatsing van de deelnemende organisaties. - de programma's van de beide podia gm v Het doel van de Kids for Animals is om kinderen respect en verantwoordelijk heidsgevoel voor dieren bij te brengen. Eerst in de directe omgeving van het kind/Bijvoorbeeld: hoe verzorg je een konijn of hoe overleven vogels de win ter? Welke dieren leven op het strand en in de duinen? Als de kinderen wat ouder zijn komen daar meer aspecten van het dierenbeschermen bij: bio- industrie, bedreigde diersoorten en het houden van exotische dieren. De Kids for Animals zijn in de regio Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot, heel actief. Zo'n vijf tot zesmaal per jaar worden er activiteiten georganiseerd. Zo werd het dieren- en het vögelasiel bezocht, een 'opruim' wandeltocht door de duinen gemaakt, en een speurtocht over het strand gehouden. Het Paardenrusthuis in Soest is bezocht en de reptielenopvang Serpo in Delft. Regelmatig worden er knutselbij- eenkomsten gehouden. Er zijn posters gemaakt om mensen te waarschuwen voor vuurwerk bij dieren en kerstkaarten met een diervriendelijke boodschap. Deze zomer staan de Kids op braderieën en markten om folders met informatie uit te delen. Ook verzamelen ze nog steeds handtekeningen tegen het langdurige ver voer van dieren, die opgepropt in volle veewagens, zonder eten of drinken soms 24 uur of langer onderweg zijn. De Dierenbescherming vindt 8 uur onderweg voor een dier wel het maximum en pro beert dit wettelijk geregeld te krijgen. Ook op de Uitmarkt kunt u uw handtekening zetten. Dansende beren' In september gaan de 'Kids' met een tou ringcar naar Het Berenbos in Rhenen. Daar worden beren opgevangen die door men sen zwaar mishandeld zijn. In Oost-Europa zie je, in toeristische gebieden, vaak de zogenaamde 'dansende beren'. Beren die met een ring door hun neus, heel slecht verzorgd, met toeristen op de foto moeten of een 'dansje' moeten maken. Dit 'dan sen' leren ze op hete stalen platen; eigen lijk tillen ze dus steeds hun poot op omdat het zoveel pijn doet. In Rhenen kunnen deze beren eindelijk genieten van een goed leven en de Kids for Aniipals hebben daar ruim 400 euro voor ingezameld. De binnenactiviteiten worden in Heiloo en in Castricum gehouden, de kinderen kun nen zelf kiezen waar ze willen komen. Bij buitenactiviteiten is er een verzamelpunt en worden de kinderen per auto vervoerd. De minimum leeftijd bij deelname aan activiteiten is 6 jaar. Het lidmaatschap kost E 10,- per jaar, daarvoor ontvangen leden bovendien zes keer per jaar het landelijke clubblad en mag je gratis meedoen met de activiteiten. Ook is de organisatie op zoek naar vrijwilligers, die net als zij, van dieren en kinderen houden en wel wat tijd kunnen vrijmaken. Aanmelden kan bij de kraam op de Uitmarkt of bel met Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. Theater de Beun heeft een goede plaats in het sociaal culturele leven in Heiloo. In de Beun worden voor stellingen gegeven door de Filmliga en Cinescoop. Amateur verenigingen zoals Falkland, HOV, Caecilia en JeugdTheaterHeiloo treden er op. Ook is er cabaret, toneel, muziek en kinderprogram ma's door professionals. Voorstellingen door beroepsartiesten zijn zelden kostendekkend. Om het tekort te bekostigen werd de werk groep 'Vrienden van de Beun' opge richt. Dankzij de publiciteit in deze krant en gerichte acties zijn er nu 638 Vrienden die jaarlijks minimaal 12.50 euro geven. Ook een flink aan tal bedrijven werd 'Steunpilaar', hun namen hangen in een gouden lijstje in de foyer. De organisatorische activiteiten rond de Beun worden gedaan door vrijwil ligers. Dankzij al deze gratis hulp en de bijdragen van Vrienden en Steunpilaren is er voor komend win terseizoen een gevarieerd aanbod in cabaret, toneel, muziek en kinder voorstellingen. De programmacom missie selecteerde uit het landelijk aanbod van de impresario's 20 voor stellingen. Er is een leuk cabaret abonnement, een toneelabonnement en een muziekabonnement. Alle drie met een flinke korting. In onze kraam op de Uitmarkt vindt u programmaboekjes met alle voorstel lingen en informatie over de Vrienden van de Beun. Vrienden van de Beun hebben voorrang bij toewijzing van kaarten. Bel voor informatie over Vrienden van de Beun naar Heieen Groot, tel. 072-5321033. Bel voor het bestellen van kaarten naar theater de Beun, tel. 072-5333156. Reeds bestel de kaarten kunnen vanaf 1 september worden afgehaald aan de kassa. 45. Volksuniversiteit Alkmaar 46. Filmliga Heiloo 47. Stichting Cultuurbevordering "Witte Kerk" Heiloo Instituut De Wester 49. Esperanto Nederland, afdeling Alkmaar e.o. 50. Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo 51Teken- en schildervereniging Tintoretto m 5? 1St. Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden - Heiloo 2. Myrthe'=Cultuurgids 3. Vereniging Oud Heiloo 4. Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden 5. Karatevereniging "Funakoshi" 6. Fietscrossclub "De Boscrossers" 7. Volleybalvereniging "Effect" 8. Double Stars Heiloo 9. Alkmaarse Schermvereniging Ludus et Gladius 10. Kids for Animals, dierenbescherming 11. Golfclub Heiloo 12. Stichting Jeugdtheater Heiloo 13. 't Vennewater Badminton 14. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo 15. Dojo't Loo 16. ABN-AMR0 17. Landschap Noord-Holland 18. Groei Bloei, afdeling Heiloo e.o. 19. EHBO-vereniging Heiloo 20. Scouting Victorie, Alkmaar-Heiloo 21. Schietsportvereniging "De Vrijheid" Heiloo 22. Modevakschool "De Stolp" 23. Falkland Toneel 24. Fanfare Showband Heiloo 25. Stichting Ouderenwerk Heiloo 26. Muziek Dansschool Heiloo 27. Zwem- Poloclub "De Spetters" 28. Volksdansvereniging "Pridini" 29. Heilooër Harmonievereniging Caecilia 30. Heilooër Operette Vereniging 31. NBvR Vrouwen van Nu 32. Oratoriumvereniging "Nieuw Leven" 33. Zenit Centrum voor bewustzijn 34. Home Decorating Heiloo 35. Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo (jeugd) 36. Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo (volwassenen) 37. Stichting Alliance Francaise, regio Alkmaar 38. Stichting Vrienden van de Beun 39. Nivon, afd. Heiloo 40. Nivon, afd. Heiloo 41Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo 42. Jenny Cornelissen 43. Rode Kruis, afd. Heiloo 44. Rode Kruis, afd. Heiloo HEILOO - Het woord EHBO is in deze tijd wel zo'n ingeburgerd begrip dat een ieder wel weet wat de betekenis daar van is: 'Eerste Hulp Bij Ongelukken'. Een ongeluk is zo gebeurd en kan overal plaatsvinden. Zoals thuis, op school, op het werk, in het verkeer et cetera. De ver wondingen kunnen divers zijn: vanaf een simpele schaafwond tot een levensbedrei gende situatie. Iedereen kan in principe helpen, als deze maar weet wat hij/zij wel of niet mag doen in zo'n situatie. Als u er zeker van wilt zijn dat er een EHBO'er in de buurt is als er wat gebeurt, dan zou u zelf een cursus kunnen volgen. EHBO-cursussen kunnen in vrijwel elke plaats in Nederland worden gevolgd. In Heiloo kan dat bij de EHBO-vereniging Heiloo. In minimaal twintig lessen van twee lesuren leert u wat u moet doen, maar ook wat u vooral moet laten. De cur sus wordt gegeven door een arts en een kaderinstructeur. De nadruk ligt op de praktijk, maar er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achter gronden en kennis van het menselijk lichaam. Om het oefenen zo 'echt' moge lijk te maken, worden Lotusslachtoffers ingeschakeld. Na deze cursus hebt u het EHBO diploma met de aantekeningen 'reanimatie' en 'verbandleer'. Jongeren van 11 tot 13 jaar kunnen aan de slag voor het certificaat Jeugd EHBO-A, voor de jeugd van 14 tot 16 jaar bestaat het certifi caat Jeugd EHBO-B. De EHBO Vereniging Heiloo verzorgt deze cursussen op enkele basisscholen in Heiloo. Hiernaast verleent de EHBO-Vereniging Heiloo ook assistentie bij diverse evene menten en sportwedstrijden in Heiloo, zoals Timmerdorp, fietscrossen, wandel vierdaagse, jeugdvoetbal et cetera. Voor nadere inlichtingen kan men na 18.00 uur contact opnemen met Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645. De volgende cursus start op 9 september en wordt gegeven in de vergaderzaal van de badmintonhal op sportpark het Vennewater, Het Zevenhuizen 46. Honk- en Softbal van Double Stars Heiloo Volleybalvereniging Effect Alkmaarse Schermvereniging Ludus et Gladius

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 11