Fanfare Showband Heiloo Stichting Ouderenwerk Heiloo Pridini is werelds! Falkland Toneel Filmliga Heiloo 't Vennewater Badminton Bij Tintoretto schilder je samen Filmliga Heiloo Zwem- en Poloclub De Spetters AIkmaarse Modevakschool voor iedereen Home Decorating Heiloo UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 12 „I i,»* 1 f Volleybalvereniging Effect verzorgt clinics op de Uitmarkt •n goede traditie, met een record aantal lemcrs zomer kan iedereen deelnemen aan speci aal georganiseerde schilderdagen. Tintoretto organiseert bovendien jaarlijks een heel weekend samen schilderen in de maand mei. Dit jaar was de bestemming: het natuurgebied rond de Drentsche Aa bij Zuidlaren, 's Morgens en 's middags erop uit om lekker buiten te werken en 's avonds gezamenlijk de resultaten bekijken, een hapje eten en wat drinken en vooral geïnspireerd worden. Eén van de begelei ders gaat mee en zorgt voor de noodzake lijke aanwijzingen om toch vooral verder te kunnen met het werk. Etsen Bijzonder bij Tintoretto is ook datje er een cursus etstechniek kunt volgen op de Speciale kleding of schoeisel zijn niet nodig. Pridini biedt iedereen die de uitdaging aan wil gaan om een dansje te doen, de mogelijkheid om 3 maanden te komen dansen, tegen gereduceerd tarief om daarna pas te besluiten lid te worden. Een andere groep Pridini-leden vormt een volksdans-demonstratiegroep, bestaande uit een tiener- en volwasse nendansgroep, een orkest en een zang groep. Deze groep verzorgt optredens in binnen- en buitenland, en staat open voor nieuwe leden. Ben je 12 jaar (tot 18 jaar voor de tie ners, vanaf 18 jaar bij de volwassenen), heb je minimaal 2 jaar danservaring - volksdans, ballet of stijldans- dan ben je welkom op de oefenavond die 2 maal per maand is op vrijdag. Het orkest is met name op zoek naar een violist en een bassist, terwijl de zanggroep plaats heeft voor sopranen. De eerste groep oefent op vrijdagavond, de laatste op maandag, beide tweemaal per maand. Informatie over dit alles kunt u vinden in de Pridinistand op de Uitmarkt, waar u ook al kunt intekenen voor toegangs kaarten voor de lenteshow, die de demonstratiegroep geeft op zondagmid dag 4 april 2004 in de Beun. Er zijn heel wat mensen die zich in hun vrije tijd graag met tekenen en schilde ren bezig houden. En dan zoek je wel eens naar nieuwe inspiratie of ontstaat de behoefte aan professionele begelei ding. Je zou je dan kunnen aansluiten bij de schildersvereniging Tintoretto (opgericht in 1945). Het schilderseizoen loopt van september t/m mei en de vereniging zorgt voor een gevarieerd activiteitenaanbod. De profes sionele begeleiders zijn enthousiaste kunstzinnige mensen voor wie het een ple zier is hun kennis en ervaring over te bren gen. Daarbij houden zij rekening met de individuele belangstelling en de persoon lijke prestaties van de leden. Tijdens de traditiegetrouwe wekelijkse clubavonden op donderdag leert men veel van elkaar. Het zijn inloopavonden in het atelier, waar iedereen vrij kan werken, zit tend aan tafel of staand achter een ezel en alweer is er deskundige leiding aanwezig. Er wordt voor een model gezorgd (één keer per maand naaktmodel) en er staan meerdere stillevens opgesteld. Het is reuze interessant om te zien wat een ander er van maakt en er wordt veel over het werk gesproken tijdens de gezellige koffiepau ze. En telkens weer blijkt dat hel niveau van de club mede stijgt, doordat er geza menlijk wordt gewerkt. Samen buiten schilderen Heeft u ze wel eens gezien in het Heilooër bos, in het land, in de duinen of midden in het dorp? Een aantal leden van Tintoretto gaat, zodra het voorjaar zich aandient, in kleine groepjes buiten schilderen. En in de Na een aantal jaren in onzekerheid geleefd te hebben omtrent het zwembad De Watertoren in Egmond aan Zee kan zwem- en poloclub De Spetters eindelijk opgelucht ademhalen. Wij zijn weer ver zekerd van zwemwater in het Egmondse zwembad. Van dit zwembad maken wij het grootste gedeelte van het jaar gebruik. In de zomermaanden wordt een deel van de trainingen gegeven in het zwembad 't Baafje in Heiloo. Onze jong ste leden zwemmen het hele jaar in de Watertoren in Egmond aan Zee. Voor een groot deel van de trainingen is er ver voer van Heiloo naar Egmond aan Zee. Bij de Spetters kan er op recreatief niveau gezwommen worden, voor de jeugd heb ben we op woensdagavond waterpolo en op maandagavond wordt er net zoals het recreatieve zwemmen ook trimzwemmen gegeven. Recreatief zwemmen Lekker (door)zwemmen voor iedereen vanaf 6 jaar, die minimaal in het bezit is van het A-diploma. Er wordt getraind op verschillende niveaus, een 12-jarige kan meer aan dan een 6-jarige. Ook bij de vol wassenen zijn de banen ingedeeld op niveau van zwemmen. Tijdens deze trai ningen worden alle verschillende zwem slagen geoefend. Ook wordt er aandacht besteed aan andere onderdelen van de zwemsport, zoals de startduik en de keer punten. Trimzwemmen Bij het trimzwemmen worden alle verschil lende slagen getraind. De trimgroep is niet aan leeftijd gebonden, maar is hoofdzakelijk bedoeld voor de oudere volwassen zwem mers. Het is de bedoeling dat iedere zwem mer of zwemster op een gezonde en gezelli ge manier met de zwemsport bezig is. Junioren waterpolo De junioren waterpoloploeg houdt zich vooral bezig met het aanleren van het spel en het trainen van de conditie. De ploeg speelt nog geen wedstrijden, maar we hopen in de toekomst dit wel te bereiken. De waterpoloploeg is voor jongens en meisjes vanaf 10 jaar. Wanneer zwemmen of waterpolo je aanspreekt kom dan zaterdag 6 september naar onze stand op de Uitmarkt of infor meer telefonisch bij Nella Buis, tel. 072-5115347. 125 september t/m 2 oktober 2003 Lid worden; mobiel; 06 542 352 8! www1ilmligahetloo.nl 10 prachtige films voor€ 3?.60 Dansen op wereldmuziek: een heel prettige bezigheid, die je nog fit houdt bovendien. Al bijna 30 jaar worden bij Pridini achter de dui nen) dansen aangeleerd uit een grote verscheidenheid aan landen. Zo maak je tijdens een dansavond een reis van Nederland naar onder meer Bulgarije, Servië, Kroatië, Israël, Rusland, Amerika, India, Brazilië, Sri Lanka, de Stille Zuidzee, en dat allemaal gewoon elke woensdag avond in het Open Huis boven win kelcentrum 't Loo, in Heiloo. Kinderen vanaf 6 jaar zijn welkom van 19.00 tot 20.00 uur en dansen onder leiding van Coby Hoogendijk, terwijl de volwassenen (vanaf 15 jaar) hun dansprogramma door Huub de Jong aanleren van 20.00 tot 21.30 uur. Het motto van deze groepen is: dansen geeft plezier in het leven, je wordt er blij van en het houdt je in conditie. Bovendien verbeter je al dansend je motoriek en ontwikkel je je muzikale 'gevoel' doordat je kennismaakt met veel verschillende maatsoorten. Filmliga kinderfilm Op zaterdag 27 december wordt traditiegetrouw, en gratis voor (de klein/kinderen van) de abon nees van Filmliga, een kinder film vertoond. Onder voorbe houd is dat dit jaar Pietje Bell. Filmliga menu Ook is er dit filmseizoen voor de abonnees de mogelijkheid, tegen een gereduceerde prijs, vooraf gaand aan de film te dineren bij restaurant de Loocatie. Filmliga Uitmarkt Voor meer en specifieke informatie treffen wij u graag op de Uitmarkt in het Hoekstuk te Heiloo. U vindt u ons bij de ingang van het Winkelcentrum, kraam 46. Ook kunt u onze website (www.filmli- gaheiloo.nl) bezoeken of contact met ons opnemen op het telefoon nummer 06-54235281. Diegenen die zich op de Uitmarkt als lid inschrijft ontvangt een kleine ver rassing. Op de Alkmaarse Modevakschool is iedereen welkom, jong of oud, begin nend of gevorderd, of je nu een ideaal figuur hebt of wat minder standaard bent. Er zijn cursussen in kleding maken, patroontekenen en naaitechnie- ken om lastige technieken onder de knie te krijgen. Bovendien zijn er nog work shops lingerie en badmode, die je ver trouwd maken met zeer rekbare stoffen en de bijbehorende naaitechnieken. Wil je het helemaal professioneel aanpak ken volg dan opleiding tot coupeuse patroontekenaar. Welke cursus je ook volgt, het draait er uiteindelijk allemaal om, dat je straks je eigen kleding kunt maken, kleding die goed zit, altijd passend bij je eigen stijl en figuur. De school beschikt over moderne naaimachines, lockmachines en strijkapparatuur. De laatste modebladen voor dames, heren en kinderen zijn aanwezig en je kunt zelfs de nieuwste modestojfen op school bestel len met bijbehorende fournituren. De Alkmaarse Modevakschool is gevestigd in een voormalig winkelpand in de gezelli ge Bloemwijk bij de Westerweg in Alkmaar, gemakkelijk bereikbaar, op loop afstand van het station en met parkeer ruimte voor de deur. Op de Uitmarkt laat Dicky Dompeling voorbeelden zien van lesmateriaal, de nieuwste modestoffen en modebladen en natuurlijk werkstukken van cursisten, waar zij erg trots op zijn. Het adres van de Alkmaarse Modevakschool is: Dahliastraat 9, 1815 XJ, Alkmaar. Voor inlichtingen bel je met Dicky Dompeling, tel. 072-5332184 V.V. Effect, de enige volleybalclub in Heiloo, is ook dit seizoen weer aantrek kelijk voor spelers die houden van een leuk partijtje volleybal. De eerste trai ningen zijn alweer begonnen. En om te laten zien wat Effect in huis heeft zijn enthousiaste leden van de club ook dit jaar te vinden op de Uitmarkt om demonstraties te geven. Op een echt vol leybal veld kan iedereen vanaf 5 jaar oud al kennismaken met de snelle en aan trekkelijke teamsport. Doe mee en maak kans op een 'Gouden Bal'. Volleyballen moet je gewoon doen. Het lijkt in het begin wat moeilijk, maar al snel wordt het leuk om met elkaar die bal over het net te krijgen. Dat vooral kinderen gek op het spelletje zijn blijkt wel uit de hoe veelheid jeugdleden bij Effect. Geschoolde en enthousiaste jeugdtrainers, die ervaring op hoog niveau hebben, geven elke maan dag training aan de jonge volleybalsterren. Heb je het spel eenmaal onder de knie, dan verleer je het nooit meer. Zo zijn de oudste nog spelende Effectleden inmiddels in de zestig. Uitmarkt volleybalprogramma Vanaf omstreeks 11.00 uur tot 16.00 uur kun je kijken en natuurlijk meedoen aan verschillende spelvormen. Zo is er: - Minivolleybal (nu ook voor kinderen vanaf 5 jaar) - Circulatievolleybal speciaal voor kinderen - Serveren op pionnen (maak kans op de 'Gouden Bal') - Wedstrijddemonstraties - Beachvolleybal Gratis meetrainen in Het Vennewater Kun je niet op de Uitmarkt zijn en wil je toch eens meespelen, dat kan dat op de maandagavond in sporthal Het Vennewater. Op maar liefst vier velden tegelijk wordt er op verschillende niveaus gespeeld. Afhankelijk van je leeftijd, niveau of ambities kun je als kennisma king gratis meetrainen met de mini's (onder 11 jaar), de jeugd, de dames, de heren of de 'old timers'. Competitie of recreatief volleybal is allebei mogelijk. Het competitieseizoen begint in oktober en eindigt in april. In die periode worden in de regio de wedstrijden gespeeld op dins dag of woensdagavond. Lid worden Wil je meer informatie over onze club of wil je je opgeven als lid dan kan dat natuurlijk. Kijk dan eens op www.sluijs/effect. Bellen kan ook. Neem dan contact op met ons secretariaat: José Hopman tel. 072 5340741. Ook dit jaar heeft Home Decorating Heiloo weer een zeer gevarieerd cursus aanbod. De diverse onderwerpen zijn weer te bewonderen op de Uitmarkt, behalve de onderwerpen met vers mate riaal. Die zullen tot de kerst- en de paas dagen gewoon een verrassing blijven. De cursussen worden op een drietal locaties gegeven, die in het programma worden gemeld. Het programma kunt u nu al inzien als u een mail stuurt naar home- decoheiloo@wanadoo.nl. Elk jaar zien we weer, dat het behoorlijk bedrijvig is rond deze kraam. Mocht u dus geïnte resseerd zijn in een cursus, dan kunt u zich nu al aanmelden. Ook dit jaar zijn er weer veel onderwerpen voor in- en-om het huis, waarbij gewerkt wordt met lood, mos, salim en frames. Maar ook gebakjes met deco-slagroom, een primeur, kunnen worden gemaakt. Het was nog spannend of dit nieuwe product tijdig kon worden geleverd, maar dit is gelukt. In de winter staan een prachtige lantaarn gevlochten van wilgentenen en een heuse koningstroon op het programma. Nu denkt u misschien, erg leuk, maar ik ben niet cre atief! Schrijf gewoon in, dit cursusaanbod is voor zowel beginners als gevorderden goed te doen. Aan het eind van de avond zult ook u met een prachtig resultaat huis waarts keren. Daarnaast geeft docente Patricia Duineveld nog een speciale najaars- en voorjaarscursus voor 55 plussers in 't Trefpunt, ook hiervan kunt u via een mail op de hoogte worden gebracht. Deze cursus bestaat uit vijf bijeenkom sten, eens in de veertien dagen op woensdagochtend. Voor de najaarscur sus zijn nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. U ziet voor jong en oud is er voldoende aanbod om creatief bezig te zijn. Kom gewoon gezellig langs op de Uitmarkt! De naam Fanfare Showband Heiloo zegt eigenlijk al heel veel: een drumfan fare met een majorettenpeloton. FSH gaat voor muziek, maar óók voor show! Niet voor niets heet haar clubblad Showtime! Elke muziekvereniging heeft haar eigen identiteit en daardoor ook haar eigen aantrekkingskracht. Showen betekent een pas vooruit, achteruit, een pas opzij, maar óók keren! Bij de intocht van Sinterklaas in Heiloo heb ben we zélfs gezongen! Natuurlijk doen onze majorettes daar allemaal vrolijk aan mee. Al bijna 80 jaar is Falkland Toneel actief in Heiloo, en zij mag natuurlijk niet ont breken op de Heilooër Uitmarkt. Met maar liefst 14 voorstellingen, verdeeld over vier verschillende stukken per jaar, kunnen we rustig stellen dat er sprake is van een zeer productieve vereniging. Dat de kwaliteit van de producties nooit ondergeschikt is aan de kwantiteit, komt door een goede organisatiestructuur en een breed spelers/medewerkers en regis seurs bestand. Om elk halfjaar op overtuigende wijze een kinderstuk en een avondstuk te kunnen brengen in ons heerlijke Beuntheater, wordt er door een grote groep mensen enthousiast en hard gewerkt. Een kijkje achter de schermeh. Ongeveer een jaar van tevoren wordt de spelersgroep gevraagd wie er beschikbaar is voor een bepaald sei zoen. Met die wetenschap gaat de lees commissie aan de slag en verder wordt door het bestuur een regisseur aangezocht. In overleg wordt de stukkeuze en rolbezet ting bepaald zodat ruim een half jaar voor de opvoering bekend is wie wat gaat doen. Voor een productie staan meestal tussen de 24 en 30 repetities. Naast spelers en regie zijn regieassistent, souffleurs, lichttechni- cus en geluidstechnicus intensief bij de tot standkoming betrokken. Een verhaal apart is de decorploeg. Voor elke productie wordt naar idee van de regisseur een speci aal decor gebouwd inclusief gewenste spe ciale trucs. Met deze decors maken we optimaal gebruik van de ruimte en moge lijkheden van het Beun theater, en hebben in de loop der jaren, terecht, al heel wat open doekjes geoogst. Een ander ijzersterk Filmliga Heiloo bestaat al ruim 40 jaar. De Stichting Filmliga Heiloo heeft ten doel het (doen) vertonen van bijzondere films, die in het algemeen niet in reguliere biosco pen in de regio Alkmaar en omstre ken worden vertoond. De stichting tracht haar doel onder meer te ver wezenlijken door het selecteren van films die controversieel mogen zijn en waarbij gelet wordt op de kwaliteit van het acteren, het camerawerk, de muziek, de film techniek en meer algemeen: de artistieke waarde. Kortom: films die je raken en waar je aan terug blijft denken. Het zijn vaak films die op de internationale filmfesti vals in de prijzen vallen. Alle films worden vertoond in theater de Beun in Heiloo. Filmliga seizoen 2003/2004 Op 25 september start het nieuwe Filmligaseizoen. Het bestuur van de Filmliga heeft ook dit jaar weer getracht een gevarieerd, internatio naal georiënteerd en pakkend pro gramma voor u samen te stellen. Er wordt gestart met een prachtige en ontroerende film uit Nieuw- Zeeland, Whale Rider. Ook staan onder andere de bekende Nederlandse film De Tweeling en het verrassende Hable con ella op het programma. De totale selectie voor het seizoen 2003/2004 ziet er als volgt uit: 1 Whale Rider 2 De Tweeling 3 Iris 4 Spirited away 5 Etre et avoir 6 II piu bel giorno deila mia vita 7 The Magdalene sisters 8 Bella Martha 9 Hable con ella 10 Nowhere in Africa Nieuwe leden Het is voor nieuwelingen mogelijk gedu rende het gehele seizoen (van september t/m mei; voor jeugdleden t/m april) lid te worden. Voor degene, die de sport eerst wil uitproberen zijn er twee mogelijkheden: Drie keer gratis meespelen op één of meer dere dagdelen. Voor recreanten een goede manier om de sfeer van de verschillende speelgroepen te proeven. Of gedurende twee maanden op proef meespelen voor E 20,-. Om het badmintonspel snel onder de knie te krijgen worden seniorenrecreanten op de eigen speelgroep opgevangen door een meer ervaren speler, die de eerste beginse len bijbrengt. Daarnaast is er aan het begin van het seizoen een training voor begin ners en belangstellende gevorderden. Meer informatie wordt gegeven op de prikbor den in de hal en in het clubblad. jaardagen en andere festiviteiten. Ook heeft zij een heus dweilorkest De Toffe Toeters. FSH haalt maandelijks oude kranten op (in drie wijken van Heiloo), krijgt gemeentelijke subsidie en heeft een groot aantal sponsors/donateurs. De jaarcontri butie is mede daardoor laag gehouden: junioren tot 16 jaar betalen E 55,- en seni oren betalen E 75,-. In combinatie met een Hafabra-opleiding op de Heilooër Muziekschool wordt het lidmaatschap wel heel aantrekkelijk: E 15,- per jaar. FSH heeft eigen muziekinstructeurs, waaronder Marcel Klok, eveneens instruc teur bij een van de grootste showbands van Nederland: Beatrix uit Hilversum. Indien voorradig stelt FSH een muziekins trument beschikbaar. De majorettes krij gen natuurlijk een baton (de twirlstok) in bruikleen. Als speciaal project speelde Falkland deze zomer De Bosbaas op locaties in de bossen van Alkmaar, Heiloo, Castricum, Bergen en Santpoort. onderdeel van de vereniging is de kos- tuumploeg. Met vakmanschap en inventi viteit wordt voor iedere speler kleding op maat gemaakt/vermaakt of gezocht. Ook de accessoires en speciale trucjes krijgen de volle aandacht zodat de spelers zich steeds prettig voelen in hun kostuum. Soms krijgt één speler wel eens drie outfits in één stuk aan! Ook moet er het nodige gedaan worden aan PR, drukwerk, kaartverkoop, secretari aat etc. voor het stuk de planken op kan. Tel daar bij de opvoering de grime/foto/video mensen en zaaldiensten eens bij op dan is het zonneklaar dat de bijna 60 Falklanders hun ei wel kwijt kun nen. Falkland is dus meer dan toneelspelen alleen, het is het plezier in het tot stand brengen van een mooie of leuke toneel productie! En met dat plezier brengen wij u ieder half jaar een stuk voor de kinderen, entree E 3,- en een stuk voor volwassenen, E 6,-, donateurs voor half geld. Vindt u het nog gek dat er rond de 600 Falklanddonateurs zijn? Mocht u iets meer willen zien of weten dan is onze uitgebrei de Stage page te vinden'op www.falkland- toneel.nl. Tintoretto-kunstenaars doen het ook buiten. woensdagmiddagen. Dit is een zeer oude druktechniek die tot heel bijzondere resul taten kan leiden. De apparatuur is aanwe zig, evenals de deskundigheid. Wilt u meer weten? Tijdens de Uitmarkt bent u van harte wel kom voor meer informatie en of eventuele inschrijving. Ook zijn er werken van de kunstbeoefenaren van Tintoretto te zien. Het atelier van Tintoretto bevindt zich in De Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Secretariaat: Marlo Boots, De Vlei 46 1852 KE Heiloo, tel. 072 - 533 11 20, e- mail mlkemp@hetnet.nl. Meer informatie is te vinden op www.heiloo-online.nl/tintoretto. In Heiloo zijn voor jeugdigen en senio ren unieke mogelijkheden om te spelen bij 't Vennewater Badminton. De ver eniging is opgericht in 1976 en is een van de grootste badmintonverenigingen in Noord-Holland. De vereniging heeft sinds 1982 de beschikking over een eigen sportaccommodatie, die tot de mooiste van Nederland kan worden gerekend. Er is uitsluitend plaats voor badminton, waardoor de belijning van de vloer sim pel en eenduidig is. De vloer is van een halfharde, licht verende kwaliteit en dus optimaal voor het badmintonspel. De badmintonhal is gelegen aan Het Zevenhuizen 46 (sportpark 't Vennewater, nabij de Sporthal). Hier kan vrijwel de gehele week, zowel overdag als 's avonds badminton gespeeld worden. Ook zijn er een bar en een kantine, die een belangrijke taak vervullen voor de sociale contacten tussen de leden. Er bestaat dan ook een unieke badmintonsfeer. Bij 't Vennewater Badminton kan men zowel recreatief als in competitieverband spelen. Het verenigingsseizoen loopt van september t/m mei (voor de jeugd t/m april). In de zomermaanden (juni t/m augustus) is de badmintonhal voor ieder een geopend op woensdagavond. Jeugdrecreanten Kinderen zijn vanaf jónge leeftijd welkom bij 't Vennewater Badminton. Meestal beginnen zij als recreant. Onder de enthou siaste leiding van onze trainers leren zij spelenderwijs het racket te gebruiken. Na op deze manier ervaring te hebben opge daan, kunnen zij als aanstormend talent doorstromen naar de jeugdcompetitie. De jeugdrecreanten t/m 11 jaar spelen op woensdagmiddag vanl4.15 tot 15.30 uur. De ouderen (12-17 jaar) op woensdag van 17.30 tot 19.00 uur. Competitie Zodra men de basis van het badmintonspel onder de knie heeft is het mogelijk in wed strijdverband mee te doen in een competi tie. We onderscheiden een jeugdcompetitie en een seniorencompetitie. Er bestaat geen leeftijdsgrens tussen deze categorieën. Indeling vindt plaats op grond van speel- sterkte. De organisatie van de competitie staat onder leiding van de Nederlandse Badmintonbond (NBB) .binnen het district Noord-Holland Noord. De sterksten kun nen door promotie terechtkomen in een landelijk georganiseerde competitie. Landelijk spelende teams reizen heel Nederland door om zich te meten met teams van gelijke sterkte. Naast de competitie kan er gespeeld wor den op diverse toernooien, die zowel natio naal als internationaal georganiseerd wor den. Competitietraining vindt plaats op dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond. De tijden in overleg met de trainers. Recreanten De meeste leden van 't Vennewater Badminton zijn senioren (18 jaar en ouder), die recreatief spelen op één van de vele dagdelen, waarop de hal voor ons beschikbaar is. Gedurende de speeltijden van de groepen worden soms competities of toernooien georganiseerd. Ook bestaat er een interrecreanten toernooi, waar teams van diverse speelgroepen tegen elkaar spe len. Elk jaar is het weer een verrassing waar we muziek gaan maken, maar een aantal vaste optredens is er wel: St. Nicolaas (Heiloo en Zaandam), de Uitmarkt, de Avondvierdaagse (Heiloo en Alkmaar), Koninginnedag, Lampionoptocht (Schoorl), 8 oktober-optocht, Carnaval (Zwaag), Streetparade (Hoorn) en Luilak in Ypestein. In het najaar wordt pret gemaakt in Slagharen! Bijna elk jaar is er wel een uit stapje naar het buitenland: Oberhausen, (D), Baillieul en Lille (F). Muziekweekenden in Malente en in Husum Rodemis (tegen de Deense grens) waren ongekend gezellig. Momenteel is FSH zelfs te zien op de dvd/video van Ja Zuster, Nee Zuster als vervolg op de speelfilm. Een jeugdige vereniging, die door haar aparte manier van optreden, met uiteraard lekkere muziek, veel wordt gevraagd bij (her)openingen van winkels, speciale ver- Maandagavond repeteren de majorettes (vanaf 19.00) in de gymzaal van het PCC aan de Dors. Donderdagavond speelt de band (vanaf 19.30 uur) in de kantine van Openbare Werken (ingang Kanaal weg). Voor informatie kunt u bellen met Nanda de Jong, tel. 072-5337150 (over de band) of Angelique Stoop, tel. 06-30699865 (over de majorettes). U kunt ons ook vin den op www.fsh-heiloo.nl. De Fanfare Showband Heiloo zal -zoals de laatste jaren een gewoonte is - voorafgaand aan de opening van de Uitmarkt een rondgang maken. Daarnaast zullen bandleden en majorettes op het podium te zien zijn. Stichting Ouderenwerk Heiloo verzorgt al sinds jaar en dag cursussen en activitei ten voor 55-plussers. Bekend zijn Engels, gym, fitmess, grootouder/kleinkind acti viteiten en diverse creatieve cursussen, qi-gong. computercursussen en natuurlijk ons koor de fifty singers die ook dit jaar de uitmarkt weer spetterend afsluiten. Nieuwe cursussen dit jaar zijn o.a, Frans voor beginners, communicatieve vaardig heden, tuinieren, de geschiedenis van Noord-Holland en bewegen voor grootouders en peuters. Naast cursussen biedt de Stichting Ouderenwerk ook praktische en persoonlijke ondersteuning plus een scala aan informatieve brochures. Tijdens de Uitmarkt kunt u dan ook terecht wanneer u meer wilt weten over bijvoorbeeld de ouderenadviseur, Tafeltje Dekje. Graag gedaan, Personen Alarmering of WonenPlus. Met folders maar 'ook met persoonlijke toelichting willen wij u graag van dienst zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12