Tendenz h ]ubilerende Eengezindheid Heiloo present op de Uitmarkt Heiloo UITKIJKPOST - UITMARKTBIJL7\GE - PAGINA 14 Nivon natuurvrienden nlhet Nivon is er voor iedereen! Schietsportvereniging SV De Vrijheid Heiloo presenteert zich Karate op de uitmarkt in Heiloo Sportvereniging Dojo 't Loo T* Esperantoda's andere taal Loopt een Harmonieorkest? Oratoriumkoor Nieuw Leven studeert op Messiah van Handel Tïiincursussen Jeanine Jonker Het Rode Kruis helpt onvoorwaardelijk Jongerenkoor Willibrordusparochie treedt op bij Uitmarkt Dit jaar zal ook Muziekvereniging Eensgezindheid weer present zijn op de Uitmarkt van Heiloo. Deze jubilerende vereniging zal iedereen die geïnteres seerd is in de vereniging op zaterdag 6 september tijdens de Uitmarkt van informatie voorzien over zowel het grote orkest als het leerlingenorkest. Ook zal er een kort muzikaal optreden verzorgd worden op het podium. Jubileumevenementen In 2003 viert de Heilooër Muziek vereniging Eensgezindheid haar 105 jarig jubileum met een aantal bijzondere muzi kale evenementen voor jong en oud. Op 22 maart hield Eensgezindheid een goed bezochte Play-In met als gastdirigent Jacob Slagter in het ontmoetingscentrum GGZ-Willibrord te Heiloo, waar ruim 135 blaasmuzikanten van 8 tot 80 jaar uit 23 harmonie- en fanfareorkesten uit geheel Noord Holland op afkwamen. Op 12 april hield Eensgezindheid een jubileumconcert samen met het alom gerespecteerde Noordhollands Fanfare-orkest. Dit fanfa reorkest is door haar samenstelling en doelstelling een enorme stimulans voor het oer-Hollandse fenomeen 'fanfare'. Het derde grote evenement dat Eens gezindheid organiseert is de concertreis naar de Fanfare St. Joseph te Pey-Echt. In 2001 vierde deze fanfare tezamen met Eensgezindheid het feit dat zij sinds het concours in het jaar 1951 te Heiloo nog steeds in de superieure afdeling speelde. Op uitnodiging van deze fanfare zal Eensgezindheid in het weekend van 27 en 28 september een tegenbezoek brengen aan Pey-Echt. Nieuwe dirigent Tijdens de Uitmarkt zal Eensgezindheid een optreden verzorgen onder leiding van de nieuwe ambitieuze dirigent Cees Brugman, de man die voor een nieuwe muzikale stimulans zal zorgen voor zowel haar eigen leden als het gehele muzikale erfgoed in Heiloo. Cees Brugman behaalde de diploma's orkestmusicus (tuba en trom bone) en de akte schoolmuziek. Hij stu deerde voorts compositie bij Theo Loevendie alsmede koor- en orkestdirec tie. Ook verwierf hij het Engelse diploma voor Brass Band directie. Gedurende vele jaren was hij dirigent van vele koren en blaasorkesten, w.o. de (voormalige) Brass Band van de Leidse Politie, het Kennemer Brass Ensemble alsmede Harmonieorkest Prinses Irene te Huizen. Thans is hij diri gent van het koor Vocal Choice in Castricum. Geruime tijd was hij directeur van de Muziekschool Castricum nadat hij eerst enkele jaren werkzaam was als leraar muziek bij het Voortgezet Onderwijs. Leerlingenorkest Jong Eensgezindheid De aanwas van jeugdige muzikanten is voor de toekomst van de muziekvereni ging van levensbelang. Jong Eensgezindheid biedt de jeugd een laag drempelige opstap om uiteindelijk in het grote orkest mee te kunnen spelen. Het leerlingenorkest is samengesteld uit een aantal koper- en houtblaas-leerlingen die minimaal 1 jaar les krijgen op de Muziek- en Dansschool Heiloo. Onder leiding van een echte dirigent krijgt deze groep uitge breid les in het muzikale samenspel. Op deze wijze wordt het uiteindelijk mogelijk om ook met andersoortige (blaasinstru menten als de trompet, bugel, saxofoon, hoorn, klarinet, bariton, bas, dwarsfluit en drums samen te spelen en daarmee de basis te leggen voor de doorstroming naar het grote orkest. Afhankelijk van de behaalde resultaten en het eventueel behaalde A-diploma zal er vervolgens een overstap plaatsvinden naar het grote HAFA-orkest. Het leerlingenor kest repeteert elke donderdagavond van 19.00 tot 19.45 uur in de kantine van het bedrijfsgebouw Ko Hartog op de Oude Werf 18 (bedrijventerrein Ypestein) te Heiloo. Aanvullende informatie over de vereni ging is te verkrijgen bij de informatie stand of via tel. 072-5334851. Kijk ook Nivon Natuurvrienden is een vereniging voor natuur, cultuur en recreatie met landelijk meer dan 40.000 leden. In de Natuurvriendenhuizen -15 in Nederland en meer dan 1000 elders in Europa- vin den Nivonleden een gastvrij onderdak. Naast reizen, zomer- en winterkampen voor alle leden zijn er speciale program ma's voor ouderen en voor de jeugd. Op lokaal niveau verzorgen de plaatselijke afdelingen activiteiten voor leden en niet-leden. De afdeling Heiloo De afdeling Heiloo (ruim 300 leden) biedt de mogelijkheid deel te nemen aan alle landelijke activiteiten en gebruik te maken van de Natuurvriendenhuizen. Daarnaast organiseert de afdeling zelf elk jaar een programma van lezingen, excursies en cur sussen. Het nieuwe winterprogramma Het afdelingsprogramma voor het seizoen 2003-2004 is gereed. Er zijn dialezingen over landen: Madagascar, Guatemala, Ierland en, dichter bij huis, Nijenburg en de Kring van Heiloo, over de symboliek in knipselk'unst/mandala, en over de bestude ring van een 'oerbacterie' in de oceaan. Voorts een vervolgcursus kunstgeschiede nis en stedenbezoek, waaronder excursies naar Carré, en Tuschinski in Amsterdam. Voor de wandelaars komt er een weekend in de omgeving van Arnhem, een avond wandeling door Ter Coulster en een een daagse wandeling over het Polderspoorpad. Geologie De geologiegroep organiseert naast cur sussen en praktijkavonden ook enkele lezingen, te weten Centraal-Azie (land schap en geologie) en het 'Gat van Bergen' bij de Noord-Hollandse kust. In mei volgt een meerdaagse reis naar de Oost-Harz in Duitsland. De aarde en ons dagelijks leven Deze inleiding over aarde, klimaat en geo logische geschiedenis wordt herhaald. De cursus bestaat uit 12 lessen en richt zich op diegenen die wat meer willen weten over de algemene aspecten van de wereld waar op we leven. Handvaardigheidscursussen Handvaardigheidscursussen zijn er zowel voor beginners als voor gevorderden. Naast de cursussen onder bevoegde (bege)leiding zijn er 'workshops' en 'cre atieve hobbymiddagen' waar doe-het-zel- vers zelf aan de slag kunnen. (Zie de advertentie elders in deze krant). Het Nivon op de Uitmarkt Op de Uitmarkt is de afdeling Heiloo aan wezig met eigen informatiestands. Daar kan men terecht voor inlichtingen over de landelijke activiteiten en over het pro gramma en de cursussen van de afdeling en van de geo-groep. Enkele cursusleiders geven demonstraties. Programma en cursusoverzicht Het cursusoverzicht en het winterprogram ma zijn aan alle leden toegezonden. Andere belangstellenden kunnen deze aan vragen bij de in de advertentie vermelde adressen of meenemen tijdens de Uitmarkt. LET OP! In tegenstelling tot voorgaande jaren wor den de bijeenkomsten op zaterdagavond niet meer gehouden in het Open Huis, maar in Het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof, dicht bij het station. Alle andere bijeenkomsten vinden wel plaats in het Operr Huis. Iedereen die belangstelling heeft voor deze sport raden wij aan om even bij ons langs te komen en gebruik te maken van de gelegenheid om te oefenen. Mocht het bij u in de smaak vallen dan kunt u ook van de gelegenheid gebruik maken om op een van onze acht banen in onze accommodatie op het sportpark Het Vennewater met andere wapens te schieten. U krijgt dan tevens een inzicht hoe zorgvuldig wij omgaan met deze tak van sport. Een afspraak is zo gemaakt. Dat kan op de Uitmarkt maar ook per telefoon, via nummer 072-5334133 of 06-51786657. Onder het genot van een kopje koffie of wat anders wordt u haarfijn uitgelegd wat de doelstellingen van onze vereniging zijn. De vereniging heeft gemiddeld tus sen de 110 en 120 leden. SV De Vrijheid hoopt u te ontmoeten op de Uitmarkt. Ook dit jaar is karatevereniging Funakoshi weer van de partij op de uitmarkt. Funakoshi bestaat al 31 jaar en is met 300 leden een van de grotere karatevereni- gingen in Nederland. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Capelackers te Heiloo en in Alkmaar en Schagen. Eenmaal lid van de vereniging kan bij alledrie de afdelingen getraind worden, zonder dat dit extra kost. Door het geven van demonstraties en informatie op de uitmarkt hopen wij de vooroordelen die over karate bestaan, weg te nemen en te laten zien dat karate een leuke en mooie sport is. Wat maakt karate tot een leuke sport. Karate is niet leeftijdsgebonden. Bij Funakoshi wordt l'esgegeven aan zowel jeugd (vanaf 6 jaar) als aan volwassenen (oudste beoefe naar is 72). Karate is intensief, het is een sport waarbij het hele lichaam wordt getraind: armen, benen, buik, heup. Daarnaast worden oefeningen zowel links als rechts uitge voerd, waardoor de coördinatie verbetert. Karate is geen eenvou dige sport, de meeste mensen dje eraan beginnen merken dat met name coördinatie een probleem is. Des te groter is de voldoening na 2 tot 3 maanden van trainen als blijkt dat de bewegingen dan veel gemakkelijker gaan. Wilt u meer weten over karate en Funakoshi dan kunt u op de uit markt terecht bij standnummer 5. U kunt ook bellen met Fons Kraakman, tel. 072-5618093 (les gever Heiloo), Johan Doesburg, tel. 072-5616979 (hoofdtrainer). Sportvereniging Dojo 't Loo heeft een divers aanbod qua vechtsporten, die ook tijdens de demonstratie op de Uitmarkt getoond zullen worden. Vooral judo is al jaren een begrip in Heiloo, een sport waarbij je leert een tegenstander onder controle te brengen en te houden. Judo is een zeer intensieve sport waarbij alle spieren in het lichaam getraind en gevormd worden. Het beoefenen van judo werkt zelfvertrouwen verhogend, en leert je agressie te kanaliseren. Tijdens de demonstratie krijgt u een goed beeld van deze veelzijdige sport. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom op de zaterdagochtend van 09.15 tot 10.00 uur. Kinderen in de leeftijd 7-9 jaar kunnen terecht op de woensdag middag van 16.30 tot 17.30 uur. Naast het judo is ook het jiu-jitsu populair. Jiu-jitsu is de moeder van veel Japanse verdedigingssporten. In een tijd waarbij agressie op straat, en zelfs in eigen huis, jammer genoeg geen uitzondering meer zijn, is het jezelf, zeer effectief, leren ver dedigen geen overbodige luxe meer. Voor een proefles kunt u terecht (vanaf 16 jaar) op zowel de dinsdag als vrijdagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Ook het Taekwondo begint onder de jeugd steeds meer aftrek te vinden. Deze sport, die afkomstig is uit Korea, maar heeft ech ter een heel eigen sfeer en eigen technie ken ten* opzichte van het Japans karate. Taekwondo is zeer spectaculair om te zien, maar zeer zeker ook om te doen. Op de maandagavond wordt onder deskundige Bekijk het eens van de andere kant. Het leren van een taal hoeft niet per sé nut tig te zijn. Je kunt ook een taal leren om er plezier aan te beleven. Esperanto is zo'n taal. Zelfs het leren ervan geeft veel voldoening, omdat de taalregels zo een voudig zijn en u geen lange rijtjes woor den hoeft te leren. De woorden zijn over het algemeen gemakkelijk te onthouden, veel lijken ze op reeds bekende Nederlandse woorden. Als u één winter Esperanto geleerd heeft kunt u er al redelijk mee uit de voeten. Dat betekent dat u mee kunt doen aan conversatie middagen in Heiloo, clubavonden met soms buitenlandse sprekers in Alkmaar en zangavonden in Bergen. Dit allemaal in de taal Esperanto. Indien gewenst wordt u hiervoor opgehaald met de auto. Eén van onze cursisten van de afgelopen winter heeft deze zomer, samen met zes andere leden van onze vereniging, het Esperanto-wereldcon- gres in Götenburg bezocht. Er ging een wereld voor hem open. U kunt corresponderen, internetten en e- mailen op voet van gelijkheid met Esperantisten over de gehele wereld. U heeft immers allemaal deze taal geleerd, niemand wordt bevoordeeld. Waarom stuntelen in een buitenlandse taal tegen over een buitenlander die geen Nederlands wil leren? Meer weten? Bezoekt onze stand tijdens de Uitmarkt in het Hoekstuk. Gooi er één winter tegenaan, en spreek die taal, de cursus start op 18 september. Dit kost u E 75,- en wat hersenwerk. Voor meer inlichtingen: Esperanto- Nederland, afd. Alkmaar-Heiloo e.o. Secr. Joh. Heijstra, Breedelaan 69, 1851 MB Heiloo, tel 072-5332344, e-mail: jheijs- tra@freeler.nl. begeleiding lesgegeven van 18.30 tot 19.30 uur (junioren) en 19.30 tot 20.30 uur (senioren.) Het karate komt uit Japan, de stijl- die bij onze sportvereniging gedoceerd wordt is Wado-ryu. Dit is een stijl waarbij effectief bewegen en het goed gebruik maken van de mogelijkheden van het lichaam hoog in het vaandel staan. Een kenmerk van deze stijl is de dynamische vorm waarin het ver schijnt. Zo leer je middels basistechnieken verschillende vormen zoals kata (vorm) en het kumite (het vrije gevecht). Een keer meedoen kan altijd, op de donderdagavond van 18.30 tot 19.30 uur (junioren A) en 19.30 tot 20.30 uur (junioren B). De senio ren trainen van 20.30 tot 22.00 uur. Naast Body-shape en Tai Chi kan men bij onze sportvereniging ook terecht voor Nunchakudo. Wilt u meer informatie over één van bovenstaande sporten bel dan naar 072-5337533 (tussen 11.00 en 17.00 uur). Bezoek de stand van Dojo 't Loo en geniet van de veelzijdigheid van vecht sporten tijdens de demonstratie! Veel mensen die het woord harmonie orkest horen, denken aan een parade op straat, waarbij het orkest strak marcheert in de maat. Heilooër Harmonieorkest Caecilia is niet een showorkest, dat al lopend en marche rend speelt. Hèt is een orkest van ama teur-muzikanten dat zich op gezette tijden op een podium nestelt om te laten horen wat het nieuwste resultaat is van een periode enthousiast en trouw repeteren tijdens de wekelykse gezellige repetitieavonden. Hou je ook van muziek en lijkt het je leuk om in een orkest mee te spelen, dan is het Heilooër Harmonieorkest Caecilia misschien iets voor jou. Hoe kun je beginnen? Als je nog geen instrument bespeelt, moet je eerst een instrument kiezen. Je kunt een keer komen kijken bij een repetitie of een concert om de instrumenten te horen. Als je je keuze hebt gemaakt, kun je je aanmelden bij Caecilia. De vereniging helpt je bij de aanschaf of het huren van je instrument. Als je je hebt aangemeld, kun je bij de Muziekschool voor een voordelig tarief de Hafabra-opleiding gaan doen (Harmonie, Fanfare en Brassbandopleiding). Je krijgt dan indi vidueel of in een klein groepje les op je instrument en daarbij volg je een gede gen muziektheoretische opleiding, waar voor je na een paar jaar diploma's kunt halen. Na een jaar les kun je gaan mee spelen met het Leerlingenorkest, meestal Jeugdorkest genoemd, af spelen er ook wel beginnende volwassenen in mee. Na het behalen van je A- en liefst qok B- diploma Hafabra kun je gaan meespelen in het A-orkest. Als je al een instrument bespeelt kun je, met de dirigent Wim Klaver, bespreken of je in het A-orkest kunt gaan meespe len. Eventueel speel je eerst nog een periode in het Jeugdorkest mee. Leden van het harmonieorkest kunnen als zij dat leuk vinden ook meespelen in de Streetband Caecilia, een gezellige club die vanwege haar muziekkeuze en uit straling geregeld gevraagd wordt voor het opluisteren van feesten en partijen, sfeer brengen in winkelcentra enzovoort. Jeugdorkest en A-orkest repeteren op dinsdagavond in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. Het Jeugdorst van 18.30 tot 19.45 uur en het A-orkest van 20.00 tot 22.15 uur. De repetities zijn intussen alweer begonnen na de zomervakantie, dus als je een keer wilt komen kijken en luisteren, dan ben jé van harte welkom. Wil je meer weten, kom dan kijken bij de stand van Caecilia. Trompetters en drummers: welkom! Door een natuurlijk verloop is er altijd behoefte aan nieuwe leden. Op dit moment zijn alle instrumentensoorten welkom, maar er is speciaal behoefte aan trompettis ten en slagwerkers, omdat daar de gelede ren door bijvoorbeeld werk, studie, ziekte wat dunner zijn. Meer informatie op de Uitmarkt, of bij de secretaris van de ver eniging Thom Westerhuis, tel. 072- 5111508. Voor bekijken en proberen bent u welkom op de gezellige repetities op dins dagavond of bij het eerstvolgende concert. Na de geslaagde uitvoering van Caldara's 'Stabat Mater' en de 'Missa Dolorosa en Vivaldi's 'Gloria' in febru ari heeft het oratoriumkoor Nieuw Leven thans het bekende werk de 'Messiah' vgn G F Handel in studie. Het koor zal dit oratorium in februari 2004 uitvoeren in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Maar voor het zover is moet nog hard worden gestudeerd. Deze studie is echter geen last, maar (bij alle inspan ning die het vraagt) juist een zeer ont spannende bezigheid. Vooral met een dirigent als Jan Herman Ploeg, een man met veel ervaring in de directie van ora toriumverenigingen. Wat bovendien een zeer prettige bijkom stigheid is (misschien mag je in dit geval niet van bijkomstigheid spreken), is zijn grote muzikale kennis en kunde op diverse muzikale gebieden. Zo is Jan Herman Ploeg ook zanger en zangpedagoog en speelt hij orgel en piano. Daar pluk je als koor de vruchten yan. Niet het instuderen van de noten staat centraal - hoewel dat natuurlijk ook moet gebeuren - maar voor al de zangtechniek krijgt ruime aandacht. Je leert op het koor dan ook je stem op de juiste wijze te gebruiken. Het koor repe teert elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 11) in Heiloo. Uiteraard ont breekt de pauze niet, waarin dorstige kelen een kopje koffie of thee kunnen drinken. Nieuw Leven zal op de Uitmarkt aanwezig zijn. Daar kunt u verdere informatie krij gen. Maar de beste indruk kunt u krijgen als u, uiteraard geheel vrijblijvend, in sep tember eens één of enkele avonden komt luisteren of mogelijk probeert mee te repe teren. De leden van het koor zullen u met open armen ontvangen, want continuïteit is vooral gewaarborgd als er ook steeds weer nieuwe leden zich aanmelden. Dus schroom niet, maar kom eens op één van de volgende repetitieavonden het instuderen van de 'Messiah' meemaken en beleven. De Alliance Francaise is niet meer weg te denken uit het Heiloose gemeenschapsle ven. Elke dinsdag- en woensdagochtend ontmoeten enkele tientallen inwoners van Heiloo en omgeving elkaar in het Open Huis in verschillende franse conversatie groepjes. De groepjes staan onder leiding van franstalige docenten van de Alliance Francaise en dat de sfeer goed is, mag blij ken uit het feit dat er cursisten zijn die al zo'n tien jaar steeds weer opnieuw inschrijven. Overigens zijn er ook allerlei franse cursussen voor mensen die alleen 's avonds tijd hebben voor de franse taal. In Alkmaar zijn, afhankelijk van het niveau, op dinsdag-, woensdag- en donderdag avond cursussen, ook voor beginners. Onze naam Alliance Francaise klinkt mis schien wat chic, maar dat mag u niet afschrikken, want wij zijn gewone vrien delijke docenten die Nederlands spreken als dat nodig is, maar liever met u conver seren in onze moedertaal, het frans. Een franse cursus volgen bij de Alliance Francaise heeft een aantal pluspunten: onze docenten zijn franstalig, wij garande ren kleine groepjes, onze cursisten krijgen de carte nationale d'Alliance Francaise des Pays-Bas, waarmee u gratis of met kleine bijbetaling de franse culturele program ma's van de Alliance kunt bijwonen. Tendenz is een tienercentrum in Heiloo waar jongeren van 11 tot en met 15 jaar terechtkunnen voor hun ontspanning en plezier. Enkele voor beelden van activiteiten die Tendenz organiseert zijn: discoavonden, vakantieactiviteiten, huiswerkbegelei ding, open-inloopmiddagen, playsta tion contests, films, enzovoorts. Bij Tendenz werkt een beroepskracht Daarnaast zijn er gemiddeld veertien vrijwilligers werkzaam. Tendenz heeft twee middagen per week T-Lounge. Tijdens T-Lounge kunnen de bezoekers internetten, tafelvoetballen darten, tv kijken en spelletjes doen. Er liggen altijd hitkranten en je kunt gratis een kopje thee drinken. Kom ook eens kijken, het is heel gezellig! Woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, met eens in de maand een film, die om 15.00 uur begint. Donderdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Elke vrijdagavond is er een Dance Party voor bezoekers van 12 tot en met 15 jaar. Je moet wel al in de brugklas zitten wil je er in mogen, want voor de groepen 8 hebben we Base Dance, een supergave disco eens in de drie weken op zaterdag avond. De eerste Dance Party begint op 5 september, de eerste Base Dance op 20 september. De eerste T-Lounge is op woensdag 3 september. De openingstijden: vrijdagavond van 20.00 tot 23.00 uur, Base Dance van 19.30 tot 22.00 uur. Bij Base Dance en 's middags is de entree gratis, de film kost E 1,-. Op vrijdagavond is de entree E 0,80 en als je een pasje hebt E 0,60. Pasjes kun je aanvragen bij de entree. In september begint de jaarlijkse cursus zelfverdediging voor meisjes. De precie ze datum is nog niet bekend. Lees er tegen die tijd meer over in de Uitkijkpost. Tendenz kan bijna altijd nieuwe mede werksters gebruiken, oftewel enthou siaste meiden en jongens die het leuk vinden om zich in te zetten voor Tendenz. Als vrijwillige medewerker sta je ongeveer twee keer per maand op vrij dag- of zaterdagavond achter de bar. Daarnaast kun je helpen bij de uitvoering van (vakantie)activiteiten, het bedenken van activiteiten, versieren van Tendenz, klusjes doen, de maandfolder en poster maken en nog veel meer. Tendenz is alcoholvrij en er mag niet gerookt wor den. Lijkt het je leuk? Neem dan contact op met Tendenz en vraag naar Mariska, tel. 072-5321069. Je vindt Tendenz aan de Pastoor van Muijenweg 12. Op de Uitmarkt Heiloo kunt u kennis maken met het geheel vernieuwde cursus programma van Jeanine Jonker. Naast de korte cursussen (3 tot 6 lessen) staan er ook workshops en lezingen op het pro gramma. Uniek is de vakbekwaamheid waarmee ze de diepgang in de lessen weet te brengen. Uit geheel Noord-Holland heb ben mensen al cursussen gevolgd in de afgelopen 12 jaar. Zij weet als geen ander hoe belangrijk het evenwicht tussen ruim te en groen in de tuin is. Eén avondje 'bomen' over tuinieren betekent al op ont dekkingsreis zijn. De visie is vajak verras send en zet in elk geval aan tot denken. Bezint eer 'ge begint geldt ook voor de tuin. Bij een tuincursus van Jeanine Jonker vin den cursisten oplossingen voor problemen waar ze in hun eigen tuin tegen aanlopen. Wie de toekomst wil leren voorspellen op tuingebied, doet mee met een gerichte, korte cursus, workshop of volgt een lezing. Op 7 en 8 september starten zowel op de ochtend als de avond de vijf lessen duren de cursus Tuinieren. Plantenkeus, de kunst om fraaie combinaties te maken, ver zorging, snoeien etc. Met het maken van een eigen bodemmonster zien de cursisten wat er nodig is voor een goede groei en bloei. Op de avonden kan men ook de cursus Borders volgen. Een cursus waarbij men met 25 m2 van de eigen tuin aan de slag gaat om een goede beplanting op papier uit te werken. Door de unieke opbouw van de lessen is plantenkennis niet noodzakelijk. Iedereen die naast de lessen er thuis ook ongeveer 2 uur de tijd voor neemt heeft na vijf lessen een prachtige border afgestemd op de eigen situatie gemaakt. Met de workshops, waarvan er twee in de maand gegeven worden, kan men heel gericht een onderwerp uitkiezen. De han den worden dan echt uit de mouwen gesto ken. Voor 25 september staat de workshop Border praktijk op het programma. Wees er Snel bij want vol is vol. Speciaal is het Passe-Partout. Een kor tingskaart vijf voor de prijs van vier. Er is een aanbod van maar liefst acht worksops. Twee uur lang in een gezellige sfeer de ins en outs beleven. Het gehele programmaoverzicht kunt u ook aanvragen bij Jeanine Jonker 072-505 3646 of raadplegen op www.tuincursussen.nl. Het Rode Kruis Helpt onvoor-waar- delijk is de centrale gedachte bij alle vormen van hulpverlening die door het Rode Kruis geboden wordt. Veel mensen denken bij het Rode Kruis alleen aan de hulp die bij rampen en internationale conflicten gegeven wordt. Dit is uiteraard een belangrijk onderdeel van het werk, maar ook op regionaal en plaatselijk niveau biedt het Rode Kruis voor verschillende groepen mensen hulp. Zo zorgen wij niet alleen voor de opvang en begelei ding van hulpbehoevende ouderen en chronisch zieken, maar bieden wij ook voorzieningen voor jonge kinde ren. Het Rode Kruis afdeling Heiloo heeft onder andere de Speel-o-theek, Peuterochtenden, Vakantiewerk (aange paste vakanties), Telefooncirkels en Welfare: gezellige handwerk- en spel- middagen. Speel-o-theek Voor jonge kinderen lenen wij speel goed uit en soms aangepast materiaal. U kunt vaak het nieuwste kinderspeel goed lenen. De openingstijden zijn don derdag van 15.00 tot 17.00 uur en zater dag van 10.00 tot 12.00 uur in de Speel- o-theek aan het Slimpad 16c in Heiloo. Peuterochtenden Op vrijdagmorgen houdt het Rode Kruis pèuterspeelochtenden voor kin deren van 0 tot 3 jaar om speelplezièr en spelontwikkeling te stimuleren. De kinderen kunnen dan ook speelgoed uit proberen door ermee te spelen. Telefooncirkels Telefooncirkels zijn broodnodige dage lijkse telefonische contacten voor bij- Voorbeeld ouderen of alleenstaanden. De vrijwilligers starten deze cirkels 's morgens om 8.30 uur met het bellen van een deelnemer, deze belt weer de volgende deelnemer, enz, en de laatste belt weer de vrijwilliger. Om 9.00 uur is de cirkel rond. Het is een manier van sociale controle en kan isolement door breken. Welfare Onze vrijwilligers houden zich bezig met het begeleiden van de deelnemers bij handwerken of andere handvaardig heden. Deze activiteiten zijn niet alleen gericht op het vervaardigen van werk stukken, maar bieden ook een goede mogelijkheid voor het onderhouden van sociale contacten. Twee keer per jaar worden de werkstukken Verkocht en wordt een bedrag aan een goed doel geschonken. De welfare-activiteiten vin den in groepsverband plaats, maar zono dig kan ook een bezoek aan huis gebracht worden. De activiteiten vinden plaats in Open Huis 't Loo, 't Trefpunt en zorgcentrum De Loet. Aangepaste vakanties Voor chronisch zieke of minder valide mensen die afhankelijk zijn van zorg door anderen organiseert het Rode Kruis jaarlijks aangepaste vakanties. De mogelijkheid bestaat dan ook geheel verzorgd en eventueel verpleegd op vakantie te gaan in één van de vakan tiehotels van het Nederlandse Rode Kruis of mee te varen op de J. Henry Dunant. Ook organiseert Het Rode Kruis speciale jongerenweken, gezins- weken en weken waarin een bepaald ziektebeeld centraal staat. Indien u wilt weten over bovenstaande activiteiten, vrijwilliger wilt worden, of misschien donateur, komt u dan langs bij onze stand op de Uitmarkt. Vrijwilligers van het Rode Kruis staan klaar om de gewenste informatie te vér- schaffen. Tevens kunt u informatie aan vragen bij de secretaris van het Rode Kruis, T. Bakker, tel. 072-5338883. Het jongerenkoor van de Willibrordus parochie heeft een nieuwe start gemaakt. Tijdens de Uitmarkt zal dit koor zich voor het eerst presenteren en een swingend en aanstekelijk optreden verzorgen. Ben je 14 jaar of ouder en zou je best mee willen zin gen in een eigentijds kerkkoor onder lei ding van Teresa Takken? Nou, dat kan! Je bent van harte welkom! Wij repeteren elke woensdagavond vanaf 19.30 uur in de Willibrorduskerk aan de Westerweg te Heiloo. Daarna is er voor wie dat wil een gezellige nazit. Eén keer per maand is er op zaterdagavond een vie ring met het koor in de kerk. Je bent wel kom op woensdag 3 september om 19.30 uur bij de eerste repetitie! Iets over het repertoire Het koor zingt, begeleid door een combo, liederen op hedendaagse melodieën, met eigentijdse teksten; liederen gecompo neerd door Teresa Takken, geïnspireerd door de Bijbel en andere boeken; Gospels en Spirituals. De vieringen waaraan het jongerenkoor zijn medewerking verleent, hebben een eigentijds karakter. Je kunt, als je dat wilt, meehelpen bij de voorbereiding van een viering door na te denken over het thema en teksten of gebeden te zoeken of te maken. Koorassistenten Er zijn drie mensen bereid gevonden om met het koor op te trekken: Annie Jonker, Bart de Vries en Kees Ranzijn. Zij zullen het koor in praktische zaken ondersteunen en helpen. Het jongerenkoor, een doorstart van MoGoJoKo, heeft nog geen naam. Heb je een idee? Geef het door aan één van de koorassistenten of aan Teresa Takken. Contributie We willen (voor zover dat geen bezwaar is) een klein bedrag aan contributie vragen. Wil je je muzikale talenten ontwikkelen? Wil je gezellig samen zingen met leeftijd genoten? Dan is dit je kans. Start je zang carrière bij ons jongerenkoor en neem je vrienden mee!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14