»j\t tapijten a gordijnen karpetten Eerste paal Het Palet geslagen Skicentrum Heemskerk is er klaar voor! SWOA houdt open dag in 't Kruispunt Jazz Session Club Vredeburg Kaandorp Kip en Kaas gaan twintig jaar terug in de tijd 072 505 1602«-+« Rijksweg 127 Limmen vrijdagavond geopend dinsdag t/m zaterdag geopend - Jongerencentrum Conquista Modeshow voor Ouderen Na een warme zomer volgt een strenge winter Nieuwe EHBO-cursus in Limmen Eerste Uitmarkt Castricum Cursus kleding maken Kennismaking met de pc voor 55-pIus Schrijver Arthur Japin opent lezingenseizoen Infoavond commissie Redt het Dorpspark NoRulez in de Storey Club College volgt Schiphol op de voet Gewijzigde openingstij den Stichting Welzijn Van uw grof vuil af via internet LIMMEN - Het programma voor het weekend van 6 en 7 september bij Jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 tot en met 10 jaar In aanloop naar de kermis wordt er deze ochtend geknutseld in het teken van dit bruisende vermaak. Er zijn diverse vrijwilligers aanwezig die hel pen met knutselen. Heb je zelf leuke dingetjes die je mee wilt nemen om te gebruiken, is dat natuurlijk altijd goed. De ochtend begint om 10.30 tot 12.00 uur en de entree is 1 euro. Tieners 11 tot en met 15 jaar Zaterdagavond kun je komen swingen en kijken tijdens de speciale clipavond. Deze avond wordt verzorgd door Mark en Stefan. Op een groot scherm zie je de gaafste videoclips voorbij komen. De deiir gaat open om 19.00 uur en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. longeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om met de oude en de nieuwe medewerkers het seizoen goed in te luiden? De mede werkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je graag welkom! De entree is gratis. Volgend weekend, tijdens de kermis, is Conquista gesloten. LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen in Limmen organiseert voor donderdag 11 september een wervelen de modeshow in de Vredeburg te Limmen. Modehuis Peters verzorgt de show die om 14.00 uur begint. De ges howde kleding zowel voor dames als voor heren, kan na de show gekocht worden. De entree is gratis en de koffie staat klaar. Wilt u meer weten bel dan met tel. 072-5051404. LIMMEN - Maandag om 15.00 uur werd de eerste paal van het nieuw te bouwen appartementen/bedrijvenpro- ject Het Palet aan de Rijksweg 87-89 te Limmen geslagen. Directeur Pim de Boer van uitvoerder BAM Wilma, wet houder Veldt van de gemeente Castricum en de toekomstige bewoners konden zich onder een stralend zonne tje schrap zetten om met de hand de eerste paal de grond in te laten ver dwijnen. Met vereende krachten werd het hefmechaniek door middel van tou wen in werking gezet, en een kleine 10 minuten later was het, hoewel de paal nog niet helemaal de grond in was, tijd voor een welkom hapje en drankje. De nieuwe bewoners konden na het slaan kennismaken met de directe buren van het nieuwbouwproject. Zij waren, net als diverse leden van de gemeente en enkele vertegenwoordi gers van BAM Wilma regio Alkmaar uitgenodigd om het slaan der eerste paal bij te wonen. Projectontwikkelaar Peter van Oeveren zag het geheel met glimmende ogen aan. „Het is de eerste locatie die BAM Wilma regio Alkmaar heeft aangekocht, en het eerste project dat voor hen is ontwikkeld. Het slaan van de eerste paal is dan ook een bij zonder moment." Projectleider Pierre Vermeulen liet weten dat op enkele kleine tegenslagen na (waaronder olie in de grond, die eerst grondig gesaneerd moest worden) de bouw van de 14 appartementen en Met vereende krachten wordt de eerste paal van nieuwbouwproject Het Palet geslagen (foto UKP) 900 m2 bedrijfsruimte in de zomer van 2004 realiseerbaar moet zijn. De naam Het Palet refereert aan de voormalige eigenaar van de grond. Garage Schilder verkocht immers de grond en de gara gewerkplaats ten behoeve van de woningen en bedrijven. Dat er behoef te is aan appartementen blijkt wel uit het feit dat deze in 2002 allen zijn ver kocht. Yoor de bedrijfspanden hebben zich inmiddels enkele gegadigden gemeld, maar daarin zijn nog mogelijkheden. HEEMSKERK - Een goede voorberei ding is het halve werk. Zo'n goede ski- en snowboardvoorbereiding is op alle gebied al 15 jaar lang een specialiteit van Skicentrum Heemskerk. De beste manier om je ski-/snowboardtechniek te verbeteren is les nemen op een indoorrolbaan! Dit is de'mening van de deelnemers aan het onafhankelijk onderzoek van de Consumentenbond. Bij Skicentrum Heemskerk geven alleen gediplomeerde leraren les. De hoofdskileraar (Richard Molenaar) is tevens trainer van het nationale lera- renteam! Al in september kunt u star ten met indoorski-/snowboardlessen. Skicentrum Heemskerk begint het sei zoen weer met een gezellige open dag op zondag 7 september. Als u voor of tijdens de open dag een cursus van 12 lessen boekt geldt een korting van 10% en voor zes lessen 30%Check de voor waarden op de site www.skicentrum- heemskerk.nl. Kinderskiën Skicentrum Heemskerk heeft een uit gebreid programma voor kinderskiles sen. Al vanaf vier jaar kunnen de 'kids'' starten in de Pinguïn groep waar ze spelenderwijs kennismaken met skiën. Daarna volgt de IJsberengroep waar ze leren zonder hulpmiddelen te skiën. Door het behalen van verschillende kleuren diploma's kunnen de kinderen doorstromen via de skiclub naar het hoogste niveau; de raceclub. Op dit niveau spreek je van echte skiduivels die op wedstrijdniveau acteren! Snowboarden De lessen zijn 'vet gaaf'. In een aantal lessen kun je een berg 'berijden'! Snowboardlessen worden gegeven op de woensdag- en vrijdagavond en op zaterdagochtend. Wintersportreizen Hou je van gezelligheid, ben je leergie rig en zoek je een uitdaging in het skiën; boek dan je wintersportvakantie bij Skicentrum Heemskerk. Er worden ook skiclinics georganiseerd tijdens de reizen (buckles skiën^ diepsneeuwskiën en slalomskiën). Verder staat voorop: vrijheid, blijheid. Skishop Skicentrum Heemskerk heeft een zeer uitgebreide skishop met meer dan 80 modellen carveski's waaronder de mer ken Atomic, Head, Salomon, Fischer en Volkl. Voor alle skischoenen geldt dat ze eerst op de baan uitgeprobeerd mogen worden. Het seizoen start met grandioze aanbiedingen in de shop; kortingen tot 50% op overjarige carve ski's, skischoenen en skikleding; alle bekende merken. Bovendien geldt een korting van 10% (alleen deze dag) op de gehele nieuwe collectie. Onderhoud ski's op topniveau Met de grootste zorg worden uw ski's en snowboards bij Skicentrum Heemskerk geprepareerd. Buiten een zeer goede wax- en reparatiemachine beschikt het centrum sinds dit seizoen ook over het nieuwste computerge stuurde model slijpmachine. Kortom, uw ski's en snowboards hebben weer de glij-eigenschappen als nieuw! De open dag op 7 september (11.00- 17.00 uur) mag u dus beslist niet mis sen; spectaculaire demonstraties, een surprise clowns act, de mógelijkheid om gratis een proeflesje zelf te skiën/boarden en nog veel meer! Voor de kinderen zijn er een groot spring kussen, suikerspinnen en schminken. U bent welkom aan de Communicatieweg 4d in Heemskerk (aan de afrit Heemskerk vanaf de A9, tegenover de Shell). Voor inlichtingen en boekingen kunt u terecht op nummer 0251- 248500. LIMMEN - Ook dit winterseizoen zal de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis weer een nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken voor beginners verzor gen. Bij voldoende belangstelling zal de cursus in januari 2004 starten. De lessen zullen wekelijks gegeven wor den op een vaste avond in de week. In circa 16 lessen van 2,5 uur leren en oefenen de deelnemers de theorie en de praktijk van de Eerste Hulp Bij Ongelukken. Voor nadere informa tie en aanmelding kunt u contact opnemen met mevr. N. Valkering, tel. 072-5051413 of mevr A. Korving, tel. 072-5053045. AKERSLOOT - De Stichting Welzijn Ouderen Akersloot ofwel SWOA houdt 6 september een open dag ten einde nog meer bekendheid te geven aan al de verschillende activiteiten die men organiseert of waaraan men mee werkt. Daarbij worden enkele nieuwe activiteiten aangekondigd. Plaats van handeling 't Kruispunt, Mozartlaan IA, Akersloot, normaliter ook de eigen thuishaven. De open dag van de SWOA wordt voor de eerste maal gehouden. Men hoopt er een jaarlijks terugkerende manifestatie van te maken. De senioren van Akersloot kunnen er vanaf 10.30 tot 16.00 uur informatie verkrijgen over alle activiteiten die de SWOA voor hen organiseert. Ook werkt de stichting met andere organisaties samen. Nieuw daarbij is bijvoorbeeld het spreekuur dat het nog nauwelijks een half jaar oude Cliëntenplatform Castricum op vrijdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur in 't Kruispunt heeft gekregen. Het platform wordt door de gemeente gesubsidieerd, maar is een volledig zelf standige organisatie. Het platform wil minima en gehandi capten met raad en daad ter zijde staan. Men kan er advies krijgen over subsi dieregelingen en allerhande voorzie ningen. Ook is het platform in staat om in conflictsituaties te bemiddelen en kan men verwijzen naar de voor de betrokkene juiste instantie. Een afspraak maken is eenvoudig: men kan daarvoor tijdens het spreekuur bellen met 06-23372235. Overigens zoekt het platform nog meer vrijwilligers die als adviseur in Akersloot en/of Castricum kunnen meewerken. Wanneer er voldoende belangstelling voor bestaat wil de SWOA naast de cursus Kunstgeschiedenis dit seizoen ook met een cursus Literatuur van start gaan. Bedoeld, zo zegt cursusleider Kees Kuyper, voor zowel de nieuweling op dit gebied als voor degene die er vroeger wel het nodige aan heeft gedaan, maar dit weer wat wil ophalen. Het'is de bedoeling de cursus dit najaar op de donderdagmiddag te starten. Uiteraard in 't Kruispunt. Op de zondagen organiseert de SWOA verschillende kaart- en spelletjesmid dagen. Onder meer biljarten, bingo, bridgen, klaverjassen, rummicuppen, sjoelen en dergelijke. Op dinsdag en donderdag wordt er eveneens gekla verjast. Daar is overigens ook plaats voor andere kaartspelen, zoals pandoe ren. Verder is er weer de cursus kunst geschiedenis waar dit keer de nadruk komt te liggen op moderne schilder kunst. Een gezellige activiteit is daar naast de creativiteitsmiddag. Hier werkt men met verschillende materia len en technieken. Voor vele ouderen is het belangrijk op de hoogte te zijn en te blijven van moderne technieken. De computer en internet zijn daar bekende voorbeelden van. Reden waarom de SWOA ook dit seizoen weer een viertal cursussen op dit gebied voor zowel beginners als gevorderden organiseert. Tevens is er een inloopochtend voor individuele problemen. Tenslotte is er nog een aantal extra acti viteiten variërend van Tafeltje Dekje en de klussenbank tot aan theaterbe zoek in Amsterdam. Over al deze zaken kan men zich op de open dag laten voorlichten. En wellicht komen dan ook nog de plannen voor een modeshow in 't Kruispunt ter sprake. CASTRICUM - Op de eerste Uitmarkt in Castricum, georganiseerd door het Educatief Beraad, kunnen volop, ideeën worden opgedaan voor een sportief, edu catief of cultureel seizoen. De Uitmarkt Castricum wordt gehouden op zaterdag 6 september van 10.00 tot 17.00 uur rond de Bibliotheek Castricum en Ontmoetingscentrum Geesterhage. Wethouder Könst verricht tussen 10.00 en 11.00 uur de officiële opening van de Uitmarkt. Meer dan 35 organisaties hebben zich aangemeld om op de markt hun culture le aanbod voor het najaar te presente ren. De Uitmarkt Castricum biedt een totaal overzicht van de cursussen die in de gemeente gegeven worden. VUCAS, Toonbeeld, bibliotheek, NIVON, Culturele Raad Limmen en Bonhoeffer Plus organiseren dit najaar lezingen op elk gebied, zowel informatief als literair. Ook mensen die meer zijn geïnteres seerd in muziek en toneel, komen in de gemeente Castricum aan hun trekken: er kunnen muzikale- en toneeluitvoeringen worden bezocht, maar ook actief worden deelgenomen aan muziek of toneel. De Uitmarkt geeft u een indruk van de diverse activiteiten zodat makkelijk een keus kan worden gemaakt. Jeugd en techniek, scouting, sport, muziek; ook voor de jeugd valt genoeg te ontdekken op de Uitmarkt. De muziektent op het terrein vormt het. podium voor diverse korte optredens en demonstraties zodat tijdens de markt kan worden genoten van live uitvoeringen. Wie durft waagt zich op de opblaasbare klimwand van Sportcentrum Berg en Bal en kinderen mogen springen op het springkussen. Een hapje en drankje zijn verkrijgbaar bij Ontmoetingscentrum Geesterhage. Deelnemers aan de Uitmarkt zijn onder andere: Plusactiviteiten, Music train, Cliëntenplatform, Nivon, Micas, Klein- koor, Tourdionkoor, Plus Four, Biblio theken CAL, Culturele Raad Limmen, Perspectief, Steunpunt Mantelzorg, Toonbeeld, Toneelvereniging Akersloot, Korfbalvereniging Helios en vele anderen. LIMMEN - Na een lange warme zomer starten de diverse cursussen weer. Ook modevakschool Ria Mooij-Hooge- boom start half september met de cur sus kleding maken. De lessen worden 's middags en 's avonds gehouden in klei ne groepen. De cursisten zijn vrij om te maken wat ze willen. De beginnende leerlingen worden geadviseerd om met iets sim pels te beginnen, de gevorderden maken iets met meer uitdaging (moei lijkheden). Er wordt les gegeven in het maken van kinder-, dames- en heren kleding, patroon veranderen en eventu eel patroontekenen. Ook is het moge lijk om verschillende technieken te leren, bijvoorbeeld: zakken, splitten, kragen en diverse manieren om een rits in te zetten. Voor meer inlichtingen: Ria Mooij- Hoogeboom, tel. 072-5053174. LIMMEN - In de Vredenburg wordt in september een computercursus gegeven. Op dinsdag 16 september van 14.00 tot 16.00 uur en op vrijdag 19 september van 10.00 tot 12.00 uur wordt de cursus Kennismaking met de PC en Introductie Windows voor beginners gehouden. Geschikt voor ouderen, zowel met als zon der ervaring met het werken op de com puter. De cursus bestaat uit de onderdelen tekstverwerking, e-mail en internet, beeld bewerking en scannen. De cursus wordt gehouden in de Vredenburg gedurende 6 weken. Kosten zijn E 25.- per persoon. Tevens zijn er op de maandagmiddag, vanaf 22 september, inloopmiddagen van 13.30 uur tot 15.30 uur waarin gelegenheid is om te internetten en te oefenen. Kosten: E 2.50 per middag. Internetten kost E 0.70 per uur. Inlichtingen en opgeven via tel: 072-5051404 of 5051732 (tuisen 17.00 en 19.00 uur). LIMMEN - Met nóg weer meer bezoe kers, nl ca 1750 (weer 150 meer) bij negen sessies begint de Jazz Session Club Vredeburg zo langzamerhand een begrip te worden in de Limmer gemeenschap. Het is bijzonder inspire rend dat er bij iedere sessie, naast de vaste bezoekers, weer nieuwe gezichten te zien zijn. Het liep toch erg goed met het aantal leden. Maar liefst 23 nieuwe namen konden bijgeschreven worden in het ledenbestand. Ook het aantal sponsors werd weer uitgebreid, terwijl zeven ver schillende orkesten voor het eerst een gastoptreden verzorgden tijdens de ses sies. Dat daarnaast ook een groot aan tal nieuwe muzikanten aan de verschil lende sessies deelnamen, is al bijna een axioma. Hoogtepunten waren er te over en kun nen in dit kader niet allemaal genoemd worden: wel waren de Singer Session en The One Night Stand Surprise Band de best bezochte sessies, terwijl tijdens de New Combo's Night het orkest Way Out West zo'n bijzonder (half) optre den verzorgde, dat ze snel voor een vol ledig gastoptreden zijn gevraagd. Al met al een fantastisch seizoen. Daar komt nog bij, dat in maart 2004 het eerste lustrum gevierd zal worden. De thema-avonden blijven, nieuwe orkesten dienen zich aan en Zuid Amerika wordt niet vergeten. Maar het principe van de jamsessions - dat muzi kanten, die elkaar niet of nauwelijks kennen, in wisselende samenstelling elkaar al improviserend tot grotere muzikale prestaties inspireren - zal natuurlijk voorop blijven staan. Het vijfde seilzoen komt eraan met nieuwe muzikanten, nieuwe orkesten en hopenlijk veel publiek. De opening van het seizoen wordt meteen al een knaller; de Schoorlse Bigband o.l.v. Wim Klaver. De band is opgericht in 1995 vanuit de Schoorlse Muziekvereniging. Het is een zeer goed op elkaar ingespeeld orkest, hetgeen ook blijkt uit het allerlaatste wapenfeit: de eerste prijs op het Krauwershoek Bigbandfestival in juni 2003 in Zaandam. En'vorig jaar won de ritme sectie de eerste prijs als beste ritmesec tie tijdens het Seabreeze Bigband festival, terwijl het totale orkest de derde prijs haalde. Kwaliteit dus op de eerste sessiedag van het nieuwe sei zoen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7.- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. De sessiedata voor het seizoen 2003- 2004, tijd 16.00-20.00 uur: zondag 7 september zondag 5 oktober zondag 9 november zondag 7 december zondag 18 januari zondag 15 februari zondag 14 maart zondag 18 april zondag 9 mei. AKERSLOOT - Deze week is het feest bij Kaandorp Kip en Kaas. Jaap en Wil Kaandorp staan al twintig jaar met hun kip- en kaaswagen in Akersloot en Limmen. Dit vieren zij met hun klanten door te stunten met prijzen van twee decennia geleden. Bovendien ligt er bij besteding vanaf E 5,- voor iedere con sument een verrassing klaar. Met de door Jaap zelfgemaakte wagen, staat Wil elke vrijdag bij het Akerhof in Akersloot. Daarnaast staat de wagen op donderdag op de weekmarkt in Obdam en 's zaterdags op de Vuurbaak in Limmen. Jaap helpt met het opbou wen van de wagen, maar laat de ver koop aan Wil over. Hij doet thuis de inkoop en de administratie, ook houdt hij de voorraad bij. Twintig jaar geleden, in 1983, ontstond het idee om een eigen kaashandel te beginnen. Wil had toen al vier jaar ervaring opgedaan in Heiloo. In de wagen van Jaap en Wil is voornamelijk Hollandse kaas verkrijgbaar, waaron der sinds een jaar ook Beemsterkaas, maar ook een aantal buitenlandse kazen. En natuurlijk kip. Op naar de 25 jaar Afhankelijk van wat de toekomst hen i Jaap en Wil Kaandorp staan al twintig jaar in hun kip- en kaaswagen. brengt, willen Jaap en Wil nog vijf jaar doorgaan. Jaap: „Tegen die tijd bestaan we 25 jaar en ben ik 65, een mooi Ook dit seizoen valt er weer veel te beleven tijdens de jamsessions in Vredeburg. CASTRICUM - Arthur Japin komt op dinsdag 9 september om 20.00 uur naar Castricum om in het leescafé van de bibliotheek, Geesterduinweg 1, een lezing te geven over zijn leven en werk. Hij geeft hiermee het startsein voor het nieuwe lezingenseizoen van Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum. Kaarten voor de literaire avond kosten E 6,- (65+/ CJP E 5,-) en zijn verkrijg baar bij Boekhandel Laan, Boekhandel The Readshop en de bibliotheek. Arthur Japin vertrok na het behalen van zijn gymnasiumdiploma naar Lon den om een opleiding te volgen aan een toneelschool. Daarna studeerde hij twee jaar Nederlandse taal- en letter kunde in Amsterdam en ging toen naar de theaterschool, waar hij in 1982 afstu deerde. Hij speelde diverse rollen voor radio en televisie en op toneel bij onder andere Toneelgroep Centrum en de Theaterunie. In 1996 maakte hij zijn debuut als schrijver toen de Arbeiderspers zijn bundel 'Magonische verhalen' publiceerde. Met zijn eerste roman die een jaar later verscheen ver overde Japin de harten van vele lezers. In de onderzoeksperiode schreef Japin ook scenario's, hoorspelen en toneel stukken. In 1998 verscheen de bundel 'De vierde wand', in 2002 gevolgd door de roman 'De droom van de leeuw'. Voorproefje Arthur Japin heeft inmiddels al weer een manuscript klaarliggen voor de drukker. In oktober van dit jaar ver schijnt zijn nieuwste roman 'Een schit terend gebrek' met in de hoofdrol de zeventienjarige Giacomo Casanova en zijn eerste grote liefde de veertienjarige Lucia. Hopelijk gunt de schrijver tij dens de lezing vast een voorproefje. moment om met pensioen te gaan, maar je weet nooit hoe de zaken er over vijf jaar voor staan." LIMMEN - De commissie Redt het Dorpspark nodigt de bewoners rondom het Dorpspark van Limmen en de overige sympathisanten uit tot het bijwonen van een informatiebij eenkomst op maandag 8 september in ontmoetingscentrum Ons Huis, Zuidkerkerlaan 23 (naast ingang Hortus). Aanvang van de bijeen komst is 21.00 uur. Tijdens de bijeen komst wil de commissie nogmaals benadrukken dat zij niet tegen de aanleg van een skatepark voor de jeugd is, maar wel tegen de gekozen locatie en de aanvechtbare wijze waarop de gemeente tot haar besluit is gekomen. Onlangs heeft de voorzieningen- rechter de commissie het verzoek om schorsing van de werkzaamhe den ten behoeve van een skatepark toegewezen. Voor Redt het dorps park aanleiding om de balans op te maken en kijken welke stappen ver der kunnen worden ondernomen. Op 11 september wordt het bezwaar van de commissie behandeld in de door de gemeente ingestelde onaf hankelijke commissie Bezwaar schriften Castricum. De klacht m.b.t. het annuleren van de toegezegde hoorzitting wordt in de klachtencom missie van de gemeente Castricum op 16 september in behandeling geno men. De vervolgstappen van Redt het Dorpspark zijn nog even afhankelijk van wat de gemeente gaat doen. AKERSLOOT - Vrijdag 5 september treedt NoRulez op in de Storey Club. Ze zijn geen vreemden want eerder dit jaar wisten zij ook al de tent op zijn kop te zetten. Deze band is afkomstig uit Akersloot/Limmen en Uitgeest en bestaat uit Donald Satoer (zang/gitaar), Tony 'Nipples' den Doop (drums), Rob 'The Box' Nuyens (bas/zang) en Ed Satoer (gitaar/zang). De leden hebben al vele jaren ervaring in allerlei bands opgedaan, maar heb ben twee jaar geleden hun talenten gebundeld. De band heeft een breed repertoire, van de huidige Top 40 tot ver terug in de roerige 70' er jaren en ademt pure Rock Roll uit. Tijdens het optreden zullen nummers te horen zijn van o.a. Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers en Bon Jovi maar ook van Deep Purple en Jimi Hendrix. De muziek wordt vergezeld door de King of Dance Jumpin Jack. Hij zal met zijn onnavolgbare en humoristische dansact de menigte weer in trance brengen. Dit belooft dus een knallend avondje. De aanvang is om 21.30 maar het is aan te raden om eerder te komen want vol is vol. Meer info: www.noru- lez.nl.nu en www.storeyclub.nl. CASTRICUM - De inwoners van Castricum ondervinden steeds meer hinder van startende en naderende vliegtuigen. Het College van Castricum maakt zich hier grote zorgen over. Castricum en de gemeenten uit de regio zijn gezamenlijk vertegenwoor digd in de Commissie Regionaal Overleg luchthaven Schiphol (CROS). De portefeuillehouder van de gemeen te Uitgeest heeft namens de regio zit ting in deze commissie. In het zoge naamde portefeuilleoverleg tussen wet houder van gemeenten in de regio heeft namens Castricum wethouder Veldt, die onder meer Schiphol in zijn portefeuille heeft, zitting. Hij zorgt ervoor dat de klachten over geluids overlast die bij de gemeente Castricum binnenkomen, worden doorgespeeld aan de collega in de CROS. Overigens wenden vele inwoners zich rechtstreeks tot de CROS. Niet alleen voeren de gezamenlijke gemeenten actie in de rich ting van de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat de gemeente Castricum onder meer zelf ook de nodige stappen. Zo heeft het College een brief gestuurd naar de leden van de Tweede Kamer waarin de bezorgdheid over de geluids overlast wordt uitgesproken en wordt verzocht om een gesprek met de Tweede Kamer om de huidige situatie toe te lich ten. Over de ontwikkelingen van Schiphol wordt u geregeld op de hoogte gehouden. CASTRICUM - De openingstijden van de balie van de Stichting Welzijn Castricum zijn tijdelijk gewijzigd. De stichting met haar sectoren Ouderen werk, Jongerenwerk, Serviceverlening, Vrijwilligers Centrale en Opbouwwerk is tot 1 oktober 2003 op maandag tot en met vrijdag bereikbaar tot 13.00 uur (in plaats van tot 16.00 uur). Wilt u meer weten: tel: 0251-656562, e-mail: info@welzijncastricum.nl. Voor meer informatie over de activiteiten van de stichting: www.\yelzijncastricum.nl. CASTRICUM - Sinds een aantal weken bestaat de mogelijkheid om ook buiten kantooruren aan de gemeente te laten weten dat u grof vuil wilt laten ophalen. Van achter uw pc surft u naar www.castricum.nl klikt op 'Producten en diensten', Digitaal loket' en typt de benodigde gegevens in. U krijgt binnen een dag een e-mailbericht terug waarin staat wanneer uw grof vuil wordt opge haald. Naderhand ontvangt u de reke ning hiervoor op uw huisadres.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 18