'Schrijven is mijn h Gedichten van Heiloose op Manifestatie Kanker in beeld Grote Kunstveiling ten bate van Stichting Veldwerk IIpt" Woonwensenonderzoek regio Noord-Kennemerland w intratuin l/arnjj' 8 éeptemhe/o iede/te mctftdo^/ v,ó\e jv, aa 7tW Ai 1 !APE L LA BORDEN 13 HET GROENE WARENHUIS Prij fePl Op pagina 5 SlilStS® ff:W:WzS3ÊÊ NIEUWSBLAD VOOR HEILOO OMSTREKEN Floortje in het timmer- dorp in de winkels Uitmarkt Heiloo Korting lidmaatschap bieb tijdens Uitmarkt Afsluiting Malevoort tijdens Uitmarkt Heiloo Omdat ieder www. vosmakelaardij .nl RUNDERGEHAKT €3,50 SATÉVLEES 1 kiio 5,98 SHOARMAPAKKET 4,99 HAMBURGERS 4 stuks 2,50 Bil 100 gram ROSBIEF: 200 gram HUZARENSALADE GRATIS Slagerij Kramer Uw huis verkopen? SI BI 'm [ÏIR3 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl (072) 53610 00| Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur umw.brasseriewililsehut.nl Ook op interne Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00- 14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 3 SEPTEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 36 HEILOO - 76 Jaar is ze en nog vol schrijversplannen: Afra Min. In de zomermaanden verwisselt ze met haar man haar woning in Heiloo voor een luxueuze stacaravan aan de Westerhoeve. Daar heeft zij volop tijd om zich te wijden aan haar liefhebberij: het schrijven van verhalen en gedich ten. Als kroon op haar werk zullen binnenkort twee van haar gedichten getoond worden op de manifestatie Kanker in beeld. Een expositie van schilderijen, tekeningen, beeldhouw werk, keramiek, fotografie en film, gedichten, muziek, dans en theater ver vaardigd door (ex)kankerpatiënten. In 1998 werd zij in het MCA opgeno men met een abces in haar rug. Ze kwam terecht op de afdeling Oncologie. De berichten waren niet erg rooskleurig. Een operatie om het abces te verwijderen was uitgesloten, daar zou zij een dwarslaesie aan overhou den. Uiteindelijk volgde een biopsie, waaruit bleek dat ze kanker had en haar klieren waren aangetast. Na vier chemobehandelingen en artsen die haar eigenlijk naar huis wilden sturen, was het haar vasthoudendheid die maakte dat er toch nog een tweetal behandelingen volgden. Dit keer suc cesvol. Twintig bestralingen en een hoop ellende later kreeg Afra Min te horen dat het gezwel geslonken was en zij er uiteindelijk goed doorgekomen was. Haar resten nog de naweeën van deze periode: osteoporose en de Parkinson die zij al had. Toch is Afra er de persoon niet naar om zich hierdoor uit het veld te laten slaan. Zij blijkt een vechter die mede dank zij haar schrij verstalent weer vooruit kan kijken. Een wereldplek „Over ziekte en zeer moet je maar niet al te veel schrijven, hoor" ,zo drukt Afra op het hart. „Ik vertel liever over mijn geschreven ervaringen. Ik heb altijd al geschreven. Op de moederma vo ook. Die oude schriften heb ik nu wel ver weg verscholen in de kast. Ik heb óok al een boek geschreven: Een wereldplek. Dat is een autobiografie en daarin vertel ik over mijn leven van 0 tot 70. Ik vertelde mijn kinderen ook altijd verhalen en ze zeiden dan: Ma, je moet het opschrijven." Moeizaam komt ze overeind om haar boeken te laten zien. Maar dat is zeker een blik waard. "Een wereldplek" telt 84 kleine hoofdstukjes, gelardeerd met foto's. Elk hoofdstukje vertelt over een bepaalde periode in haar leven. Zo is de titel ontleend aan een van de eerste regels in haar boek: "Al kwam ik onver wacht, voor mij is het geworden een wereldplek". In een oplage van 200 stuks is het boekwerkje destijds enthousiast ontvangen bij menig lezer. Schrijverscursus en haiku's Om het schrijversvak wat beter onder Er zijn niet alleen engelen in de hemel, maar ook in het MCA volgens Afra Min. Dankzij haat vastberadenheid won zij haar gevecht tegen kanker en schrijft zij met veel plezier Haiku 's, die binnenkort in boekvorm verschijnen, (foto MSP) de knie te krijgen volgde Afra een schrijverscursus bij Margreet Schouwenaar. Ook zij spoorde Afra aan om vooral door te gaan met het op papier zetten van haar gedachten. In het ziekenhuis bleek dit toch wel de manier om haar ziekte te verwerken en vooral haar humor een plek te geven. Want dat is wat zij vaak terughoort: er spreekt zoveel blijheid uit jouw verha len. Op dezelfde schrijverscursus kwam Afra Min in aanraking met de Japanse dichtkunst, de zogehete haiku's. Een dichtvorm die uitgaat van drie regels per gedicht, de eerste regel bestaat uit 5 lettergrepen, de tweede uit 7 en de derde weer uit 5. Er is een bepaald ritme terug te vinden in haiku 's. Dit vond Afra zo intrigerend dat zij op een van haar Portugese strandva- kanties in een klein notitieboekje haar eigen haiku's ging vastleggen. Het notitieboekje heeft ze nog en in een van de eerste haiku's is te lezen: De zee zo glad Geen rimpeltje beroert hen de vissersbootjes „Een van mijn dochters zei zelfs: mam, dit vind ik nog leuker dan foto's!" ,zo vertelt Afra, terwijl ze alweer doorbla dert naar een volgende haiku. Toch valt het oog ook op gedichtjes met een wat meer serieuze ondertoon die blijk geven van wat Afra ook beroert, zoals: Het ronduit zeggen als iets me niet aanstaat het valt me moeilijk Ook haar gedichtjes zijn uitgegeven. Uitgeverij Pirola in Schoorl zag er wel wat in toen Afra hen belde. En zo rolde vervolgens "Zieleroerselen" van de persen. Haar ziekenhuisperiode leverde veel stof tot dichten, zoals Er zijn niet alleen engelen in de hemel Ook in 't MCA Schrijven en humor „Ik ben heel blij dat ik dit kan. Schrijven en schik maken hebben me er in het ziekenhuis bovenop geholpen. Het klinkt misschien gek, maar we heb ben op de afdeling heel veel lol gehad met elkaar. Met de dood voor ogen kun je blijkbaar toch ook lachen, gelukkig maar. Ondanks dat er zeven patiënten om me heen overleden zijn. Ik was ook altijd maar aan het schrijven. Als de zuster 's morgens om 6 uur de zaal opkwam met de kar met pillen,zat ik al te schrijven", blikt Min terug. Schrijven en buiten zijn, ook op haar booster, zijn haar dierbaar. „Ik zou alleen zo graag willen dat de gemeente Heiloo eens wat aan asfaltering deed van paden. Nu hobbel ik zo, het doet pijn aan mijn rug, maar dat mag zeker niet in het stuk je?", zo vraagt Afra met een bedenke lijk gezicht. Voor wie geïnteresseerd is in wat een veelbelovende manifestatie zal worden: Kanker in beeld wordt gehouden van 19 september tot en met 14 oktober in de Oude Kerk, Oudekerksplein in Amsterdam. Kanker in beeld is even eens verkrijgbaar in boekvorm. HEILOO - Het bestuur van Stichting Veldwerk timmert hard aan de weg. De bestuursleden zijn volop in touw om de financiën voor het kinderhuis Hamro Niwas in Kathmandu voor het komen de jaar weer te waarborgen. Enerzijds zijn zij de nieuwbouw aan het voorbereiden voor het nieuwe kinder huis, wat uiteraard een hoop geld kost. Anderzijds moeten zij de op dit moment aanwezige 27 kinderen van kleding en voedsel voorzien en de kin deren gaan ook elke dag naar school. De dagelijkse leiding ontvangt maan delijks hun salaris, de huur van het huis moet worden betaald en het schoolgeld is ook niet mis voor zo'n grote groep kinderen. Kortom, de lopende kosten gaan gewoon door. Om dit allemaal te kunnen doen orga niseert Stichting Veldwerk een kunst veiling. De beeldend kunstenaar Floris Brinkman uit Den Helder, bekend in binnen - en buitenland, heeft een groot deel van zijn collectie ter verkoop aan geboden voor het goede doel, het kin derhuis Hamro Niwas in Nepal. De vei ling is zondag 7 september in de Noordergeestkerk, Noordergeeststraat 9 nabij Winkelcentrum 't Loo en begint om i4.00 uur. De inschrijving start om 12.00 uur. Maar u bent ook welkom tijdens de kijkdagen op donderdag 4 september van 19.00 uur tot 22.00 uur, vrijdag 5 september van 10.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag 6 september van 10.00 uur tot 22.00 uur. Voor het aangeboden werk zijn bodem verkoopprijzen vastgesteld. Deze lig gen tussen de 25 euro voor tekeningen oplopend tot 1000 euro voor grote schilderijen. Diegene die het hoogste bod doet mag zich na contante betaling de gelukkige eigenaar noemen. Het geheel staat onder supervisie van een veilingmeester en Notariskantoor Kuiper uit Castricum. Na aankoop bent u zelf verantwoordelijk voor het heel huids thuisbrengen van uw nieuwe aan winst. Meer info over deze veiling en het werk van Stichting Veldwerk vindt u op www.stichting-veldwerk.org. in het tïmmordorp HEILOO - Deze week verschijnt bij Uitgeverij Kluitman Floortje in het timmerdorp. Floortje in het timmer- dorp is het derde boek van de Heiloose schrijfster Suzanne Buis. In 1968 schreef Cok Grashoff het eerste boek over Floortje Bellefleur, bestemd voor meisjes vanaf acht jaar. In totaal ver schenen er dertig delen over de beroemde dochter van de bakker. Enkele jaren geleden kreeg Suzanne Buis van Uitgeverij Kluitman het ver zoek om negen bestaande delen uit de serie Floortje te herschrijven. Dit werd zo'n succes dat Kluitman de jonge schrijfster uit Heiloo vroeg de serie voort te zetten. In Floortje in het timmerdorp schrijft Floor zich samen met haar vriendinnen in voor het timmerdorp, het hutten- bouwfeest dat elke zomer wordt geor ganiseerd. De meiden bereiden zich goed voor en verzamelen zelfs nog extra hout. Floortje heeft 'dat zó bij elkaar, want achter in de tuin heeft haar vader een hele berg planken opgesla gen. Ouwe troep, denkt Floortje. Maar daar blijkt ze zich lelijk in te vergissen... Floortje in het timmerdorp kost E 4,50 en is te koop bij diverse boekhandels. CASTRICUM - Het enthousias me knalt ervan af als Nico Bierhuizen vertelt over 'zijn' vak. Apetrots vertelt hij over Bossinade Optiek en haar 47- jarige historie. Nico nam de optiekzaak vierentwintig jaar geleden over en legde er zijn ziel en zaligheid in. En met succes. Als je Bossinade binnenloopt zie je meteen de professionaliteit en de vakliefde die in het bedrijf liggen. Kritisch Nico bezit een grootscheepse erva ring. Als opticien, ooglidkundige, len- zenspecialist en hij werkte ooit bij een oogarts. Met zijn ervaring durft hij één ding met zekerheid te stellen: ,Elke bril is als een hoofd, uniek. Er wordt dan ook alle tijd genomen voor elke klant of 'patiënt'. Want bij Bossinade worden niet alleen brillen verkocht, er is ook een goede samenwerking met oogspecia listen. „Oogmeetkundige zorg wordt steeds belangrijker", vertelt Nico, „en wij hebben daarvoor alles in huis. Óok lopen er goede specialisten rond." Hoge eisen Want Nico stelt hoge eisen aan zijn personeel. „Het is een leuk team wat we hebben staan nu. Toch zoeken we er eigenlijk nog iemand bij. Een vrouw die het vak leuk vindt, gevoel heeft voor mode en kleur, represen tatief is en het leuk vindt om op het gebied van oogproblematiek te advi seren. We zijn al een tijdje op zoek, maar we zijn kritisch. Maar het moet iemand zijn die zich hier als een vis in het water voelt en het vak wilt leren." In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidings gebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ f Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Timboektoe En daarmee geeft Nico ook aan alles voor zijn klanten over te hebben. „Al moet het glas voor de bril uit Timboektoe komen. We zullen het krijgen en als het moet zelfs speciaal laten maken." Nico heeft met zijn jaren van arbeid veel gezien. Zo maakte hij de opkomst van de con tactlenzen mee. „Die tijd was leuk en interessant. Je kunt het zo gek niet verzinnen of het is geprobeerd met contactlenzen. En het beste is geble ven." En nu maakt hij de opkomst van het laseren mee. „Dat is een ontwikke ling die we nauwkeurig volgen," ver telt Nico. „Op lange termijn doen wij het voorwerk. Dan zullen wij het meetwerk doen om de chirurg suc cesvol te laten zijn. En ook de nazorg nemen we op ons. Wij zorgen voor de beste zorg die er is in samenwerking met de oogarts. De medische link met ons bedrijf blijft belangrijk." Jamaï Wat Nico ook heel leuk vindt aan het vak is de adviserende taak op mode gebied. Uiteraard krijgt hij een vraag om zijn oren over Jamaï, van Idols. „De monturenfabrikant en ik zijn altijd blij als iemand als Jamaï bril- dragend Nederland een richting geeft. Maar de mode is toch altijd al in beweging. We kopen leuke brillen in en daarna weer iets anders. Nooit hetzelfde, elke bril moet uniek zijn. Want gelukkig is elk hoofd dat ook." Bossinade optiek is te vinden in Castricumaan de Torenstraat num mer 30. Telefonisch zijn zij bereik baar op 0251-652238. 'lWPnli Wilma Bierhuizen past bij haar collega Arne Jongsma een fraaie bril. (foto MSP) HEILOO - Om woonwensen en woningbouwproductie zo goed moge lijk op elkaar aan te laten sluiten wordt er in de regio Noord- Kennemerland een regionaal woon wensenonderzoek gehouden. In dit onderzoek is met name aandacht voor de huidige woonsituatie en de woon wensen voor de toekomst. Het onder zoek bestaat onder meer uit een telefo nische enquête onder de inwoners van de regio Noord-Kennemerlandte weten de gemeenten: Alkmaar, Bergen CastricumGraft-De RijpHeerhu- gowaardy HeilooLangedijk en Schermer. In het geval van Alkmaar Bergen en Heiloo wordt het regionale onderzoek uitgebreid met een lokaal onderzoek. Doel van het onderzoek Het is de wens van de betrokken gemeenten en woningcorporaties om de toekomstige woningbouw goed te laten aansluiten op de woningvraag en op het bestaande aanbod aan wonin gen. Hiertoe is het van belang om een actueel beeld te krijgen van woning- vraag en -aanbod. Ook is het noodza kelijk om inzicht te krijgen in de mate van doorstroming die als gevolg van de nieuwbouw van woningen zal optre den. Zo ontstaat een indruk van de toe komstige tekorten en overschotten op de woningmarkt. En er wordt duidelijk of de woonwensen veranderd zijn ten opzichte van 2000 toen een zelfde onderzoek is gedaan. Telefonische enquête Onderdeel van het woonwensenonder zoek vormt een telefonische enquête die in de periode van begin september tot medio oktober 2003 wordt afgeno- In deze Uitkijkpost vindt u een extra Uitmarkt-editie, met daarin alle informatie over de deelnemers aan de negende Uitmarkt. De Uitmarkt Heiloo wordt om 11.00 uur geopend door de Muziek Dansschool Heiloo. Zij voeren de regie over de openingshandeling: een in canon gezongen lied dat over het hele ter rein van de Uitmarkt zal klinken en waarbij zowel deelnemers als bezoe kers mee kunnen zingen. Bladmuziek voor deze canon - voor alle instrumenten - is te verkrijgen bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Als u mee wilt doen zorg dan dat u om 10.45 uur bij podium A aanwezig bent. Als organisator van de negende Uitmarkt Heiloo organiseert de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo voor dit evenement een heel speciale ledenwerfactie. Wie zich op 6 september inschrijft als lid van de bibliotheek hoeft geen inschrijfgeld a E 2,50 te betalen (dat betekent dat kinderen tot 16 jaar geheel gratis lid kunnen worden). Daarnaast krijgt ieder nieuw lid de contributie voor de periode tot aan de opening van het nieuwe gebouw cadeau (al snel meer dan drie maanden). HEILOO - In verband met de Uitmarkt Heiloo is Het Male-voort tussen de bibliotheek en winkelcen trum 't Hoekstuk en het gedeelte tussen de bibliotheek en de braaklig gende terreinen van voorheen de Freinetschool en OBS De Zuid wester op zater-dag 6 september tus sen 8.00 en 17.00 uur afgeslo-ten voor alle verkeer. De parkeerplaat sen rond de bibliotheek zijn vanaf vrijdagmiddag 5 september 17.00 uur tot zaterdagmiddag 6 september 17.00 uur afgesloten. t d fp t VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen.' Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo •APPARTEMENTEN - WOONHUIZEN - VILLA'S geldig t/m zaterdag 6 september Telefoon 5330991 lui HEILOO - Op 26 augustus is onze oud- plaatsgenote Katrien Overal aan de Thorbecke Academie, Noordelijke Hogeschool Leeuwarden, geslaagd voor de richting Bestuurs kunde/Overheidsmanagement. HEILOO - Op 25 juli studeerde Willemijn Noom cum laude af aan de faculteit der medische wetenschappen. Op 29 augustus studeerde Maarten Noom af aan de faculteit der Natuurkunde in de experimentele natuurkunde. HEILOO - Onze voormalig plaatsge- note Mascha Vos heeft op 25 augustus haar studie Rechten aan de Rijksuniversiteit Groningen afgerond. Haar afstudeerrichting was Privaat recht, specialisatie Huurrecht. m r--s?*v pgp|,. A-*- VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl men onder huishoudens in de regio, die door middel van een steekproef zijn geselec-teerd. Gemiddeld genomen zal deze enquête ongeveer 15 minuten in beslag nemen. De huishoudens die zijn geselecteerd voor dit onderzoek, wor den van tevoren schriftelijk door hun gemeente op de hoogte gesteld. Inhoud van de enquête De vragen in de enquête gaan over de woning en de eventuele wensen voor een nieuwe woning. Het onderzoek besteedt aandacht aan de mening van zowel huurders als kopers van wonin gen. In de lokale onderzoeken wordt ook gekeken naar woonwensen op buurtniveau en er wordt tevens geke ken naar de tevredenheid met de woonomgeving. Het' belangrijkste onderdeel van het onderzoek gaat in op de vraag in hoe verre mensen willen verhuizen en naar welke soorten woningen hun voorkeur dan uitgaat. Hierdoor wordt duidelijk welke woningen wel en niet gewild zijn. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de huidige woonsituatie en woon voorkeuren van ouderen en starters op de woningmarkt. Betrokken partijen De Gemeente Alkmaar, die een coördi nerende rol heeft op het gebied van volkshuisvesting, heeft samen met de Sociale Verhuurders Noord-Kenne merland (SVNK) besloten tot het uit voeren van het regionaal woonwensen- onderzoek. Aan Adviesbureau Companen uit Arnhem is opdracht gegeven om de woonwensen in beeld te brengen. Diverse kleuren, plantdoorsnede ca. 20-25 cm. Van 2,49 CalLuna vulgaris (struikheide) HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Stationsweg 82 Heifoo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1