Woonwensenonderzoek Wat te doen bij overlast door wespen HEILOO i Ml HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In de periode september tot medio oktober neemt de gemeente Heiloo deel aan een regionaal woonwensenonderzoek. Het doel van het onderzoek is het verkrijgen van inzicht in de woonwensen van de inwoners in de regio Noord-Kennemerland. De uit komsten van het onderzoek zijn van belang bij het bepalen welke woningen in de komende jaren gebouwd worden en welke aanpassingen in de bestaande woning voorraad nodig zijn. Het onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van de gemeente Alkmaar, die een coördinerende rol heeft op het gebied van volkshuisvesting, samen met de Sociale Verhuurders Noord-Kennemer- land (SVNK). Aan het Adviesbureau Companen uit Arnhem is opdracht gegeven om de woonwensen in beeld te brengen. Doel van het onderzoek Om de toekomstige woningbouw goed te laten aansluiten op de woningvraag, is het van belang om een actueel beeld te krijgen van woningvraag en -aanbod. Ook is het noodzakelijk om inzicht te krijgen in de mate van doorstroming naar nieuwbouwwoningen. Zo ontstaat een indruk van de toekomstige tekorten en overschotten op de woningmarkt. En er wordt duidelijk of de woonwensen veranderd zijn ten opzichte van 2000 toen een zelfde onderzoek is gedaan. Telefonische enquête Onderdeel van het woonwensenonder zoek vormt een telefonische enquête die in de periode van begin september tot medio oktober 2003 wordt afgenomen onder huishoudens in de regio. De huis houdens zijn door middel van een steekproef geselecteerd. Gemiddeld genomen neemt deze enquête ongeveer 15 minuten in beslag. De huishoudens die zijn geselecteerd voor dit onderzoek, worden van te voren schriftelijk door de gemeente op de hoogte gesteld. De vragen in de enquête gaan over de woning en de eventuele wensen voor een nieuwe woning. Het onderzoek besteedt aandacht aan de mening Van zowel huurders als kopers van woningen. Tevens wordt gekeken naar woonwensen op buurtniveau en naar de tevredenheid met de woonomgeving. Het belangrijkste onderdeel van het onderzoek gaat in op de vraag in hoe verre mensen willen verhuizen en naar welke soorten woningen hun voorkeur dan uitgaat. Hierdoor wordt duidelijk welke woningen wel en niet gewild zijn. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de huidige woonsituatie en woonvoor keuren van ouderen en starters op de woningmarkt. Meer informatie Het onderzoek is van groot belang voor het volkshuisvestingsbeleid en daarmee ook voor de inwoners van Heiloo. Het gemeentebestuur hoopt dat zoveel mogelijk inwoners aan het onderzoek willen meewerken. Mocht u naar aanlei ding van het woonwensenonderzoek vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de mevrouw K. Bergisch van de afdeling Bestuursondersteuning, (072) 535 66 40. De gemeente krijgt van inwoners regelmatig meldingen over overlast van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wespennest op openbaar terrein gaat. De wespen die het ons lastig maken vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limo nade-wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen 5.000 of meer indi viduen voorkomen. Wespen kunnen tot steken overgaan als zij in het nauw gedreven worden of wanneer hun nest verstoord wordt. Sommige mensen zijn zö gevoelig voor wespengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn in principe eig nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schade lijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wes pennest geen gevaar oplevert voor mens of huis, kan dit ongemoeid worden gelaten. En als u wèl last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Professionele bestrijding Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wespennesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. Ratvang, Kerkedijk 50, 1852 BG Belgen (NH), tel. (072) 589 97 62. Attack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6, 1704 SK Heeihugowaaid, tel (0800) 024 20 00. Gemeente Alkmaar, Herculesstraat 71,1812 PE Alkmaar, tel. (072) 548 94 44 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. aad en (raads)commissies Commissie Maatschappelijke Zaken Op maandag 8 september a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad- huisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Agendavaststelling - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenover- zicht - Mededelingen van de voorzitter Ter advisering aan de raad - Instemmen met begrotingswijziging Inte grale jeugdgezondheidszorg - Voteren krediet voor onderzoek en accor deren opdrachtverlening voor uitwerking IHP-voorstellen Ter bespreking - Plan Interne Controle Huisvesting 2003 - Kwartaalrapportage Interne Controle Huisvesting, tweede kwartaal 2003 - Ter kennisname stukken - Informatie-uitwisseling raadscommissie leden Commissie Bestuurlijke Zaken Op dinsdag 9 september a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuis weg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Agendavaststelling - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenover- zicht - Mededelingen van de voorzitter Ter bespreking - Startdocument strategievorming - Opstellen van de financiële verordeningen en controleverordeningen (art. 212,213 en 213a Gemeentewet) - Reglement ongewenste omgangsvormen- art. 15 (vervolg) - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel van afdoening - Informatie-uitwisseling raadscommissie leden Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 10 september a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenoverzicht - Mededelingen van de voorzitter Ter advisering aan de raad - Instemmen met het laten vervallen van de opdracht 'meten is weten' en bespreking van de voortgangsrapportage GIHA - Aanvraag krediet t.b.v. voorfinanciering geluidsanering - Vaststellen geluidszone Boekelermeer Zuid 3 voor het grondgebied van Heiloo en Castricum - Instemmen om het advies van de SAOZ op het ingediende planschadeverzoek Ypesteinerlaan 47 over te nemen - Instemmen om het advies van de SAOZ op het ingediende planschadeverzoek Ypesteinerlaan 49 over te nemen - Instemmen om het advies van de SAOZ op het ingediende planschadeverzoek Westerweg 252 over te nemen - Instemmen om het advies van de SAOZ op het ingediende planschadeverzoek Kennemerstraatweg 636,640,644 en 646 over te nemen - Voteren krediet voor het herinrichtings plan Hofstee - Beschikbaar stellen krediet levensduurver- lengend onderhoud gemeentelijke gebouwen Ter bespreking - Voortgang bouwplannen in het Stationscentrum - Rekening 2002 en begroting 2004 Recre atieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening - Informatie-uitwisseling raads commissieleden Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: Maandag 15 september: 20.00 uur: tegen afwijzen aanvraag ontheffing opleidingseisen kinderopvang 20.30 uur: tegen weigering bouwvergunning dubbel woonhuis Kapellaan 19 21.00 uur: tegen bouwvergunning aanbouw woning De Boog 71 Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatieonder steuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie, tel. (072) 535 66 48. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Kuilenaar 67 - plaatsen dakkapel achter- dakvlak woning (reg.nr. 2003/0221) De Nieuwe Plantagie 1 - vergroten woning, tweede fase (reg.nr. 2003/0272) De Rookamer 25 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0248) Kerkelaan 46 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0230) Van der Feen de Lilleweg 1 - vergroten woning uitbouw achter, dakkapel zij dak- vlak, bloemkozijn (reg.nr. 2003/0273) Werkendelslaan 45 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0258) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Brochure Open Monumentendag 13 september a.s. nu verkrijgbaar rmmx trn h*t r en fatale Nieuwbouwplan via art. 19, lid 2 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het ingediende plan voor de bouw van een vrij staande woning na sloop van de bestaande woning op het perceel Kerkelaan 41. Het bouwplan is niet in overeenstemming met de voorschriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan 'Omgeving 't Loo'. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Butterlaan 5 - vergroten woning; Laan Eindeloos 29 - veranderen en vergroten woning en plaatsen overdekt fietsenrek Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 september gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Werkendelslaan 45. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 4 september 2003 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact Ito msM \mmï*ri}p,n m wmdt vtmfh kleimf. da h&Mjfmilmm ook gesloopt als rfe boerderijen mj. da hamharmdv rm iwmmmmi Tm wnir poafej&e ran hwsrdmjen m <hm-doar mmhf hwlrnipl Ah lm m dom pst, nimmx asupj dm-mmh het fcuwteclup. TLedm de ie de schijnwerper* ze metten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4