I Klaas Wilting geeft lezing in het Trefpunt INGEZONDEN BRIEVEN Vriendenuitje mondt uit in miniconcert Nieuws van schilderclub ABC Beheer Slank-Klup al 15 jaar een begrip in Nederland Springschans EHBO-ers rijker v& urgerzaken ededelingen Vrijwillige thuishulp zoekt vrijwilligers UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER 2003 - PAGINA 6 - MM fctNTf HEILOO H€ op ee ge de lai Co Co Co Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Verleende bouw- en sloopvergunningen Gebruiksvergunnningen Burgerlijke stand gemeente heiloo tot en met 28 augustus 2003 Erkennen van kinderen en naamskeuze einigingsdienst Schoonmaken groene rolemmers Folder Open Monumentendag Heiloo nu verkrijgbaar Wegafsluiting Het Malevoort voor Uitmarkt rond openbare bibliotheek Fractievergadering VVD-Heiloo Bridgen in 't Oosthonk 50-plus bowling Graag gedaan Flitspalen Cursus Creatief met klei Open klaverjasdrive heiloo+regio m WWW. Heiloo contact --V. V. In rej ins ko ko vo Op cor raa hui en Op pui Ter Ter Op cor bej gei VO( Op pui Ter vervolg van pagina 4 Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Rookamer 25 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0248) Het Zandstuk 31 - vergroten woning aanbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0204) Het Zandstuk 84 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2003/0145) Kerkelaan 41 - slopen woning (reg.nr. 2003/0162) Van Vladerackenlaan 9 - vergroten bijgebouw garage en plaatsen carport (reg.nr. 2003/0256) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072)535 66 66. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op basis van artikel 6.1.1. van de gemeen telijke Bouwverordening een gebruiks vergunning afgegeven voor: GGZ Noord-Holland Noord 'paviljoen Olvendijk' Kennemerstraatweg 464 Gashandel Zoon Heiloo B.V Kanaalwegl5 Trias kantine Het Maalwater 13 Service station Vennewater Vennewatersweg 2a Geboorten Aimée R. d.v. A.P. de Vries en R. Aigner Mees W. z.v. DJ. van den Berg en B.H. Boonstra Sieb A.I. z.v. B. Dalenberg en A.M. Breed Elders geboren jay z.v. G.J. Schoppink en C.C. Bouman Quin F. z.v. U.M. Weijkamp enJ.Hijlkema Ashley d.v. P.J. Heijne en D. Stalenburg Vera CG. d.v. M.W.M. Schiphorst en M.P. de Vries Stijn z.v. P.D. Jongen en M. van Laar Eliezer z.v. M. Pinto en L.V. Quiaco Pedro Huwelijken I geregistreerde partnerschappen V.M. Wouters en P.M. van Dam R. van Halder en L.M. Zonneveld J.S. van der Vaart en C.T.C. Hoebe J.T. Nagtegaal en P.T.L.A. Lemmens H.G.M, Darphorn en J.J.B. van Hesselingen J.W. Kos en B. Kerssens N. Greidanus en B. Scholtens RJ. Morsch en A.P. Boere A. van der Werf en M.J.H. Zwakenberg Overleden C Sprenkeling M.C. Ooijkaas wv Melgers Elders overleden A.L. Bakker A.M. Kroone ev Klaver M.A.M. Wieland Los G. Kooyman wv Bolten De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijkheid van naamskeuze. Onderstaand in het kort informatie die van belang is als er een kind komt, ook in relatie met nationaliteit. 1Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de moge lijkheid voor keuze van de achterhaam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboorte van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders als er keuze wordt gedaan in persoon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van vader. Elk volgend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achternaam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswege het gezag. Nationaliteit wordt direct gerelateerd aan vader en moeder. Niet-nederlandse nationaliteiten kunnen meestal worden gewaarborgd door regi stratie bij autoriteiten van het betreffende land, maar is veelal afhankelijk van het in dat land gel dende recht. 2. Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijkheden: a. erkennen tijdens de zwangerschap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gegevens van de moeder en de erkenner worden vastgelegd, alsmede een even tuele naamskeuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken al geregeld. b. erkennen tijdens de geboorte-aangifte. Veelal wordt gekozen voor de naam van de erkenner en moet de moeder per soonlijk bij de aangifte aanwezig zijn. Dit kan problemen geven zo vlak na de geboorte. Daarnaast werkt de erkenning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te overlijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen erkend worden door tussenkomst van de rechter. Ook het verkrijgen van de Nederlandse natio naliteit is sinds kort beperkt. Als de erkenner Nederlander is en de moeder heeft een vreemde nationaliteit, dan krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Neder landse nationaliteit. Dat kan pas na drie jaar opvoeding en verloopt dan via een optiepro cedure, die geld kost en werkt niet terug. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst om tijdens de zwangerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk volgend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswege het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart verzoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de publieks balie Burgerzaken, telefoon (072) 535 67 22. Als u een akte van erkenning (ongeboren vrucht) wilt laten opmaken, dan kunt u hiervoor telefonische een afspraak maken (072) 535 67 18. De groene rolemmers worden dit jaar voor de derde keer schoongemaakt in week 36, op maandag 1 september, dinsdag 2 september, woensdag 3 september, donderdag 4 september en vrijdag 5 september 2003. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te kla-ren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer^) 535 68 68.- De landelijke Open Monumentendag op zaterdag 13 september a.s. is dit jaar gericht op 'de boer derij'. De gemeente Heiloo heeft een folder samengesteld met de titel 'Boerderijen in Heiloo, we hebben ze nog' die aansluit bij het landelijke thema. Aan de hand van een plattegrond kunt u op zoek gaan naar de verspreid over de gemeente liggende boerderijen. De folder is ver krijgbaar bij de gemeente, de bibliotheek en op de dag zelfbij de opengestelde boerderijen. In Heiloo zijn drie boerderijen met de status van rijksmonument en zes boerderijen met de status van gemeentelijk monument. Deze boerderijen hebben hun oorspronkelijke uiterlijk en karakte ristieken behouden. In de folder wordt op een aantal van de meest interessante boerderijen in Heiloo gewezen met een overzichtskaartje, zodat belangstellenden te voet, per fiets of een ander vervoermiddel langs de boerderijen kunnen gaan. Op 13 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur stellen bovendien drie boerderijen him deuren open voor publiek: Kennemerstraatweg 432 op het landgoed Ter Coulster, Kennemerstraatweg 276 op het landgoed Nijenburg en Westerweg 51 b en c. Ze hebben alle drie nog een agrarische functie, maar zijn onderling duidelijk verschil lend. U bent van harte welkom ze te bezoeken. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. In verband met de Uitmarkt Heiloo op zaterdag 6 september a.s. van 11.00 tot 16.00 uur is Het Malevoort tussen de bibliotheek en winkelcen trum Het Hoekstuk en het gedeelte tussen de bibliotheek en de braakliggende terreinen van voorheen de Freinetschool en OBS De Zuidwester op zaterdag 6 september tussen 08.00 en 17.00 uur afgesloten voor alle verkeer. De parkeerplaatsen rond de bibliotheek zijn vanaf 5 september 17.00 uur tot 6 september 17.00 uur afgesloten. Dit gebeurt op grond van artikel 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie leunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Orgamsatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. HEILOO - Zaterdag 27 september geeft Klaas Wilting een lezing in het Trefpunt, van 10.00 tot 12.30 uur aan het Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De toegang is voor iedereen gratis, de zaal is open vanaf 09.30 uur. Klaas Wilting is bekend geworden door zijn werk als politiewoordvoer der voor de gemeente Amsterdam, zijn columns in het Noord-Hollands Dagblad en zijn betrokkenheid bij de sportwereld. Puttend uit zijn jarenlange ervaring, zijn dit dan ook de thema's die in zijn lezing centraal zullen staan: de veilig heid van de burger en het belang van (de) sport. Voorafgaand aan de lezing zal sport- docente Caroliene Dikkentman een korte demonstratie in zelfverdediging geven. De opening wordt verricht door Wethouder Roelof Bos. Ieder jaar organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden Kbo en Anbo in het kader van de Dag van de Ouderen een lezing in HEILOO - Als u een onderwerp wilt bespreken met de gemeenteraadsle den van VVD-Heiloo, dan bent u van harte welkom in de fractievergadering op donderdag 4 september om 20.30 uur in het Gemeentehuis (oude ingang, kamer 0.24). Graag een berichtje vooraf naar: Chris Streefkerk, tel. 072-5331386, of René van Splunteren, tel: 072-5321931, of e- mail: cstreef@quicknet.nl. het Trefpunt door een bekende Nederlander. Afgelopen jaren waren dat o.m. Erica Terpstra, Rene Diekstra, Bob Smalhout, Koos Postema. De lezingen kenmerken zich door de pit tig geanimeerde wisselwerking tussen inleider en publiek. De gratis toegangskaarten (op op) zijn vanaf heden op werkdagen van 08.30 tot 17.30 uur af te halen bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Voor eventuele nadere infor matie: Trefpunt, tel: 072-5331297. HEILOO - Het bridgeseizoen voor Bridgeclub het Oosterpark staat weer voor de deur. Zij starten het seizoen op woensdag 10 september aanvang 19.45 uur in het Oosthonk. Om met comple te lijnen van 12 koppels te kunnen spe len, kunnen zich nog enkele koppels aanmelden, ook zij die de bridgekunst pas meester zijn en hun kennis in club verband in de praktijk willen brengen. Aanmelden van nieuwe leden bij Aad Brugman, tel. 072-5334814. HEILOO - Maandag 15 september begint het nieuwe bowlingseizoen weer voor 50-plus. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Er wordt elke maandag middag van 15.00 tot 17.00 uur gebowld in Bowling en Partycentrum Heiloo, Kennemerstraatweg 341, te Heiloo. Voor inlichtingen, (fam. Walta) tel. 072-5063111. Het is alweer enige tijd geleden dat ik (78 jr. zelfstandige wonende weduwe) voor het eerst (maar niet voor het laatst!) een beroep heb gedaan op 'Graag gedaan' -onderdeel van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deze kennismaking is mij zeer goed beval len en daarom (omdat de beste recla me de tevreden klant is!) wil ik in dit stukje nog eens benadrukken dat we bevoorrecht zijn met deze vrijwilligers die zich beschikbaar stellen om klusjes te doen voor hun medemensen die daar zelf niet (meer) toe instaat zijn. En weet u wat zo fijn is? Ze hebben er zelf ook nog enorm veel plezier in! De coördinatie van de diverse werkzaam heden is in zeer betrouwbare handen zodat u dus altijd hulp krijgt van de juiste persoon. Ook de kosten hoeven voor niemand een bezwaar te zijn. Daarom (mede)mensen: hebt u een klusje waar u erg tegen opziet? Bel gerust het nummer van Graag Gedaan (5331297) en u zult merken dat de Stichting Ouderenwerk Heiloo een schat aan dienstverleningen in huis heeft die ons leven zeer (kunnen) ver aangenamen. Een zeer tevreden klant: Mevrouw ten Cate Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ik las afgelopen woensdag het artikel over het in brand steken van de flits paal op de Kennemerstraatweg. Laat ik eerst even melden dat ik tegen iede re vorm van geweld en vernieling ben maarstelt u zich eens voor. Je komt net van je werk en bent in gedachten over iets wat er die dag is gepasseerd of met welke reden dan ook en komt met 6 a 7 km harder dan toegestaan voorbij de flitspaal rijden. Enkele weken later ligt daar een acceptgiro met een bedrag van E 28,-. Dit kan mijn inziens niet de bedoeling zijn (Hierbij verwijs ik graag naar de inkomsten van de eerste 3 maanden wat de flitspalen hebben opgebracht, welk geld trouwens niet naar de gemeente Heiloo gaat maar naar het Rijk). De opzet van het plaatsen van de twee flitspalen in Heiloo is om de snelheid van het verkeer terug te dringen. Hier heb ik en waarschijnlijk alle bewoners van Heiloo alle begrip voor en geef daar ook alle medewerking aan maar waarom niet bij in de buurt van deze palen een waarschuwingsbord met fotocontrole zodat je er weer aan her innerd wordt? Degene die dan nog te hard rijden...tja. Wellicht een goedkoper idee voor de gemeente zodat de palen niet meer vernield worden en men zich beter aan de snelheid zal houden. Weer twee problemen uit de wereld. Stef Haazelager Heiloo. HEILOO - Schilderclub ABC (acryl, beweging, cadans) gaat begin oktober beginnen aan zijn vierde seizoen. Na de grote tentoonstelling in het gemeentehuis van Limmen waar van de verschillende groepen interessant werk te zien is geweest, gaat de schil derclub de ervaren en bevoegde leraar/begeleider schilderen en teke nen, Iwan J. A. de Groot met enthousi asme verder op de bekende wijze; vrij werken onder deskundige begeleiding. De begeleiding blijkt voldoende te zijn om mensen te brengen tot steeds bete re prestaties. Iwan de Groot heeft een ervaring van jaren in het begeleiden van zowel beginners als gevorderden. Hoewel acryl als verf om een aantal redenen (snel droog, goed dekkend, gemakkelijk te verbeteren) zijn voor keur nu heeft, kan hij mensen die graag met andere technieken werken op hun niveau uitstekend begeleiden. Hij heeft al jaren cursussen in binnen- en buitenland, schilderwerken, waar aan zowel beginners als gevorderden deelnemen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op dinsdag- en woensdagochtend in De Hofdijk en op donderdagavond in het Open Huis. Omdat Iwan zeer bewust de groepen klein wil houden gaat het inderdaad om enkele plaatsen. Er wordt gewerkt in blokken van tien les sen van 3 uur of 2,5 uur, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 12.00 uur, don derdagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur. De kosten zijn per blok van 10 les sen E 80,-. Inlichtingen, tel. 072- 5330847. HEILOO - Afgelopen weekend is een vriendenuitje uitgelopen tot een mini- concert in de Willibrorduskerk. Na zaterdag een radio optreden te hebben verzorgd voor Radio Noord Holland, waar het Zuid-Afrikaanse volkslied live moest worden gezongen onder begeleiding van koor Mogojoko, kreeg de vriendengroep zondag de opdracht een miniconcert te geven in de Willibrorduskerk, waarbij de vrienden zoveel mogelijk mensen naar de kerk moesten zien te krijgen. Bijna in heel Heiloo werd de telefoonlijn overbe last, er werden uitnodigingen in brie venbussen gestopt, en er werd zelfs een spandoek gemaakt om het maar aan iedereen te kunnen laten zien. Het resulteerde in een prachtige opkomst van bezoekers en oud-leden van Mogojoko, circa 400 mensen waren dan ook getuige van het muzikale feestje, met nummers van 'You and I' tot 'Bad bad Leroy Brown' en van 'Oh Happy day' tot het volkslied van Zuid- Afrika. De oud-leden lieten zich gel den wat resulteerde in het ontstaan van 90-koppig koor, dat het publiek uitstekend wist te vermaken. Als klap op de vuurpijl ging de opbrengst van dit miniconcert, 650 euro, naar een kin derhuis in Soweto, Zuid Afrika. HEILOO - De cursus Creatief met klei biedt een uitdagende kennisma king met klei, voor zowel beginners als gevorderden. Onder professionele begeleiding wordt kennis gema'akt met diverse klei technieken, zoals het opbouwen van een vaas met behulp van rolletjes klei. Ook met plakken klei kunnen naar eigen ontwerp werkstukken worden gemaakt. Het leren draaien op de draaischijf behoort eveneens tot de mogelijkheden. De basiscursus bestaat uit tien lessen, het cursusgeld is inclusief materialen. De lessen vin den plaats op dinsdag en woensdag avond van 20.15 tot 22.15 uur. De eerst cursusavonden starten op dins dag 9 en 10 september. Voor verdere informatie: André Vaerewijck, tel. 072-5333706. REGIO - De vrijwillige thuishulp is bestemd voor ouderen, thuiswonende zieke of gehandicapte mensen én hun verzorgers, ook wel mantelzorgers genoemd. Het doel van de vrijwillige thuishulp is de mantelzorger te hel pen met de extra taken, die het thuis- wonen van ouderen, zieken of gehan dicapten met zich meebrengen. Ook alleen wonenden komen voor de hulp in aanmerking. De Vrijwillige Thuishulp is er o.a. voor inwoners van Egmond, Heiloo, Limmen en Aker sloot, Vrijwilligers worden begeleid, zijn verzekerd en krijgen een onkosten vergoeding. Informatie, tel. 072-5407099. De groep in de studio van Radio Noord Holland luisterend naar de (live-) opname die zojuist was uitgezonden. Ingezonden mededeling HEILOO - Deze maand is het precies 15 jaar geleden dat Beheer Slank-Klup haar deuren opende voor haar aller eerste cli'nt. In die 15 jaar is er veel gebeurd. Van één groep is men inmiddels uitgegroeid tot een organi satie die een landelijke dekking Heeft met ruim 350 groepen. De afslank- markt heeft een enorme groei doorge maakt. Vele afslankpillen en poeders zijn er op de markt gebracht. Enkele daarvan zijn er nog maar het grootste deel van deze producten zijn al weer van de markt verdwenen. Afslanken is vaak aan grillen onderhevig. Mensen willen zo graag al hun overtollige kilo 's in slechts drie weken weer kwijt en al deze producten spelen daar op in. Helaas worden veel mensen achteraf teleurgesteld. Het product levert mis schien wel het beloofde resultaat op maar het is maar zelden blijvend. Al 15 jaar heeft Beheer Slank-Klup de filo sofie dat je alleen maar af kan vallen als het eetgedrag blijvend wordt gewij zigd. Belangrijk is wel dat men moet eten. Vaak gaan mensen, die gaan lij nen, alle lekkere dingen weglaten maar dat is helemaal niet nodig. Men mag gerust nog een koekje nemen of een keer een broodje shoarma. Door middel van het Slank-Klup weekmenu leert men gevarieerd, gezond maar bovenal lekker te eten, zonder dat er voor zichzelf apart moet worden gekookt. Ook bij Beheer Slank-Klup zijn er de afgelopen 15 jaar vernieu wingen geweest. Een van de meest opvallende is een nieuwe lijn voe dingssupplementen die het jojo-effect tegengaan en die ervoor zorgen dat de darmflora optimaal is. Deze supple menten zijn een aanvulling op de basisgedachte van Beheer Slank-Klup, namelijk het aanleren van een gezond en gevarieerd voedingspatroon met als resultaat een blijvend gezond gewicht. Voor een optimaal resultaat met de supplementen is het volgen van het Slank-Klup menu een vereiste. Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten kan iedereen zelf besluiten welke methode voor hem of haar het beste werkt en kan er gewerkt worden aan een veran dering van het eetgedrag. Kom vrijblij vend een kijkje nemen tijdens een klu- puur,.op maandagavond in wijkge- bouw Ypsalon, aanvang 19.15 uur, of op woensdagavond in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef, 19.00 uur. Voor meer info: www.slank- klup.nl. HEILOO - De stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden houdt ten behoeve van Haar cliënten elke veertien dagen een klaverjasdrive. Iedereen is welkom. De eerste klaver jasdrive van het seizoen is op woensdag avond 3 september. De aanvang is om 19.30 uur. De drive wordt gehouden in de Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo. HEILOO - Even terug naar het vorige schooljaar. Toen deden ook de twee groepen 8 van de Springschans examen voor het jeugd EHBO-A diploma. Alle kinderen zijn geslaagd. De lessen werden verzorgd door de EHBO-vere niging Heiloo. Op de Springschans-Oost werd lesgegeven door Juf Yvonne en Juf Mieke en op Springschans-Centrum door Juf Patricia en Juf Janine.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6