Vierde editie van The Proms of Heiloo in sporthal het Vennewater Nooit meer afbeulen! Carry Munter exposeert bij Schaap en de Jong Handschriftverbetering 4 Oosthonk vakschool Wilma Hoebe Muziek in Brasserie Wildschut UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER 2003 - PAGINA 8 Klaverjassen in 't Zelf kleding maken bij mode- De Koele Kikkers Open dag in Zenit Centrum voor Bewustzijn Braziliaans trommelen Uniek cursusaanbod Helianthus IGC Ypsalon presenteert psychometrie Welkom bij de Peuterochtend in de Ypsalon Zomerse linzenschotel (kan ook in de winter) Wilt u darten? Half september ondertekening Rabobank hoofdsponsor Golf en Country Club Heiloo Internationale en Country dansen in Heiloo Humanitas blij met nieuwe ruimte Gevraagd: collectanten voor de Nierstichting Muurbloemen in het Open Huis HEILOO - Op zaterdag 18 oktober vindt de vierde editie van het groot schalige popgebeuren The Proms of Heiloo plaats in sporthal 't Vennewater. Het festival is een jaar lijks terugkerend gebeuren en trekt veel bezoekers naar Het Zevenhuizen. Gastheer Ger de Haas zal ook dit jaar The Proms openen, waarna bands en artiesten als Bruce Key, CCR, F3313r, Gruppo Sportivo, Toni Macaroni en The Swinging Devils, en Full Circle hun muziek door de sporthal laten knallen. Het grootste Heilooër muziekfestival dat zich de voorgaande jaren heeft bewezen als uitstekende mix van goede muziek en veel gezel ligheid zal ook dit jaar bol staan van muzikale hoogstandjes! Na Ypestock is The Proms of Heiloo het enige grootschalige muziekfestival dat jaarlijks terugkeert in Heiloo. De afgelopen drie jaar genoten duizenden mensen van bekende bands en grote artiesten, en sloten zij The Proms in hun hart. Dat zal op 18 oktober niet anders zijn. Wie zeker wil zijn van een plaatsje, gaat vandaag nog op pad om een entreebewijs te kopen. Deze zijn verkrijgbaar (E 16,- per stuk) bij Café de Wit, Centerdisc en Sporthal Het Vennewater in Heiloo, Eetcafé The Boss in Egmond-Binnen en Café de Lantaarn in Limmen. De bands CC Revival en Toni Macaroni zijn geen onbekenden van The Proms. Ook vorig jaar bestegen beide groepen de Promsbühne en wisten zij de zaal aan hun voeten te krijgen. De zes leden van de CC Revival zullen de swingen de toeschouwers zich weer helemaal in de seventees laten voelen. De band speelt louter en alleen Creedence covers, welke mede door het rauwe stemgeluid van zanger Frank Niemans bijna niet te onderscheiden zijn van de originele nummers met de stem van John Fogerty. De band bestaat uit: Henk-Jan van der Horst (drums), Guus op de Weegh (bas), Mark Jonk (sologitaar), Jan Mooij (toetsen), Hans Manshande (slaggitaar) en Frank Niemans (zang/gitaar). Toni Macaroni and the swinging Devils speelt veel in programma's met diverse Engelse en Duitse muziekgroepen en stond zelfs enkele malen in het voorprogramma van Fats Domino. Een reis door de tijd van The Beatles, Elvis Presley naar The Who, Status Quo en the Hollies, noem maar op. Ze komen vrijwel alle maal aan bod. De snelheid in hun pro gramma alsmede hun performance maken de band uniek. Niet voor niets worden zij op diverse Europese festi vals uitgenodigd. Een act om te zien en te horen. Bruce Key Deze band is eind 1998 ontstaan uit de schoólband van een Alkmaarse middelbare school. Het allereerste optreden werd direct een gedenk waardige: namelijk als voorprogram ma van popgroep Van Dik Hout in de Melkweg in Amsterdam. Na deze blik- semstart doet de groep ervaring op podia door heel Nederland op met het spelen van covers van o.a. Live, Pearl Jam en U2. Waar de band ook ver schijnt, telkens weer raakt het publiek overdondert van de presentatie en het enthousiasme waarmee zij haar num mers presenteert! Full Circle Full Circle is een groep van vijf musici, die zich heeft toegelegd op het spelen van een breed repertoire gebaseerd op de popmuziek vanaf de jaren zestig tot nu. De groep is sinds juli 1996 onder deze naam actief en* hoewel vier leden (Jeannet, Henk, Freek en Wilco) daar F3313r F33L3R (foto boven) speelde onlangs nog op Lowlands. De band met een bijna on-Nederlandse sound rond zan ger Jeroen van Riet speelde de pannen van het dak en glorieerde temidden van een pandemonium aan strandballen, die vanaf de frontstage de zaal in werden geschoten. Melodieuze progrock van de bovenste plank, een aanwinst voor het clubcircuit. Het Nederlandse F33L3R, spreek uit: Feeler, is de band rond de broertjes Eef en Jeroen Riet, Matthijs Gaspar en Jochem Aarts. Op hun titel loze debuutalbum borduren zij voort op de Amerikaans gestoelde rockmuziek die het eind jaren 90 goed deed, en die nog zeker niet aan populariteit heeft ingeboet. Het debuutalbum belooft veel goeds. Ondersteunt door de single Heaven Sent lijkt de groep klaar voor de grote doorbraak. Laat ook u zich betoveren door de bezwerende teksten en golvende onderbuiksound? Gruppo Sportivo is een heel ander verhaal. De band heeft zijn sporen al dik verdiend in Nederland. De groep, opgericht in 1976 en sindsdien in wisselende bezetting, blijft een echte Haagse popband met een aanstekelijk gevoel voor humor, die eind jaren zeventig op de eerste golven van de new wave een enorme populariteit behaalt. Gruppo balanceert in die periode knap tussen pastiche en persi flage. Creatief brein en anti-held Hans Vandenburg doekt de band in 1979 onverwacht op. Nadat zijn project Buddy Odor Stop genadeloos flopt gaat hij weer verder met Gruppo Sportivo, nu met Hans Vandenburg, gitaar, zang, Eric Wehrmeyer op basgi taar, Peter Calicher, toetsinstrumenten Max Mollinger, drums, Meike Touw, zang. voor reeds samenspeelden kon men pas echt van Full Circle spreken toen Marco Hoogland als vijfde man werd aangetrokken. Sinds maart 2001 heeft Ian Rijksen het drumpodium overge nomen en zich ingewerkt in het omvangrijke repertoire. Allé leden hebben in het Noordhollandse circuit en daarbuiten veel ervaring opgebouwd en deze know-how mee genomen in Full Circle. Het grote repertoire dat zij beheersen staat borg voor gevarieerde muziek: The Supremes, Rolling Stones, The Shadows, Focus, eigentijdse Anouk, Bon Jovi, Skunk Anansie, Anastasia of Easy-Tune....allerlei juweeltjes uit de popmuziek, die op elk moment van de dag een streling voor het oor zijn. Een vaste technicus zorgt daarbij voor een aangenaam en glashelder geluid. Kortom: dit mag je niet missen op 18 oktober! Voor meer informatie over The Proms of Heiloo kun je bellen met Sporthal 't Vennewater, tel. 072- 5335313, 072-5052948 of 06-30091372, of kijk op www.hetvennewater.nl. De organisatoren Kees de Wit, Aris en Ans de Wit en Jos Rozendaal geven graag antwoord op verdere vragen. De zaal is open vanaf 19.30 uur, aanvang 20.15 uur. HEILOO - De Koele Kikkers gaan weer van start met de nieuwe liedjes van de derde cd. Met het jeugdtheater Samba Salad is kinderkoor de Koele Kikkers het nieuwe seizoen goed begonnen. Hebje ook zin om te zingen en te swingen? Bel dan naar Martine, tel. 072-5338576. ALKMAAR - Op zondag 7 september vanaf 10.00 uur houdt Zenit haar half jaarlijkse open dag. Zenit biedt al ruim 16 jaar een uitgebreid pakket van cur sussen, therapieën, workshops en lezingen aan zoals Esotherische Wijsheid, Tai Chi, Yoga, Zenmeditatie, Massagecursus, Lichaamsgerichte en Ademtherapieën, Stem-, Dans- en Schildercursussen, een erkende beroepsopleiding tot Voetreflex-thera peute), Intuïtieve Ontwikkeling en Natuurgneeswijzen, Bewustwording, Familie opstellingen, Satsang, Tarot en Reiki 1. Er zijn therapeuten aan Zenit verbon den op het gebied van Paranormaal genezen, Hypno- en Regressietherapie en Psycho-Sociale begeleiding. In het najaar worden diverse workshops en lezingen gegeven. Voor het program ma van de open dag zie elders in deze krant. Het programmaboekje is verkrijgbaar in Zenit (open: na de open dag op maandag, woensdag en vrijdag van 10.30 tot 13.00 uur) en in bibliotheken en natuurvoedingswinkels. Zenit, Spoorstraat 62, Alkmaar, (2 min. van station) tel. 072-5111311, internet: www.centrum-zenit.org; e-mail: post- bus@centrum-zenit.org. HEILOO - Waarom zou je jezelf afbeulen als je ook effecten bereikt met minder inspanning? Dat kan met de Ground Control-Pilates Methode. Debbie Jenner's nieuwe eigentijdse training, geïnspireerd door de concep ten en technieken van Joseph Pilates (1880-1967). Pilates trainingen zijn de laatste jaren bijzonder populair in de VS en in Engeland, ook dankzij vele prominente volgelingen van deze methode, zoals Courtney Cox, Madonna, Sarah Jessica Parker en Julia Roberts. Ground Control-Pilates is een mind- body bewegingsvorm, waarin de bewe gingen zeer bewust worden uitge voerd. Hierdoor worden deelnemers zich hun lichaamshouding bewe gingstechniek en ademhaling gewaar. Het is een uitstekende training voor wie meer wil dan alleen de buitenkant op peil brengen. De resultaten van het regelmatig participeren aan Ground Control-Pilates zijn ondermeer: ver hoogde flexibiliteit, zichtbaar verbe terde lichaamshouding, soepel en ster ke rug, een platte buik, strakke 'lange' spieren en meer zelfvertrouwen en eigenwaarde. Debbie Jenner introduceerde aerobics in ons land in 1983 toen zij nog deel uitmaakte van de succesvolle meiden groep Doris D the Pins. Ze introdu ceerde diverse fitness trends zoals Step en Street Dance. Sinds 2000 houdt Debbie zich bezig met haar Ground Control-Pilates Methode. Danielle Terluin heeft haar officiële Ground Control-Pilates Methode opleiding gevolgd en met succes afgerond, en is daarom bevoegd deze lessen in de Ground Control-Pilates Methode te geven. Ground Control-Pilates is zacht van aard, maar niet zo gemakkelijk als het lijkt. Alle oefeningen worden op de grond vanuit een gestabiliseerde romp uitgevoerd. Alle oefeningen hebben een functie, de uitwerking zal de kwa liteit van uw leven verbeteren. U voelt zich en beweegt zich beter. Het is een aangename manier van bewegen, vooral geschikt voor mensen die strak in het vel willen zitten, maar liever niet via een kamikaze-workout. Meer informatie over Ground Control Pilates krijgt u bij Sportinstituut het Vennewater aan Het Zevenhuizen 48 te Heiloo, tel. 072-5330344. HEILOO - Vanaf donderdag 11 sep tember 20.00 uur begint Sherwin Kirindongo weer een percussi work shop. In deze workshop worden zowel Braziliaanse als Caribische percussie behandeld. De workshop bestaat uit 10 lessen en kost 80 euro. Voor informatie en of inschrijving kunt u bellen met Martine, tel. 072-5338576. Ervaring en eigen instrumenten niet nodig. HEILOO - Na een welverdiende vakantie begint het klaverjassen weer in 't Oosthonk aan de Oostkanter en wel op 12 september om 19.45 uur. Er zijn mooie prijzen te verdienen en de koffie of thee staat altijd klaar. Laat u dit seizoen eens overhalen om te klaverjassen. Ook als u het klaverjassen net onder de knie heeft bent u welkom, tevens als u alleen bent. Gekaart wordt onder het motto 'gezelligheid is troef'. Voor de entree hoeft u het niet te laten. Bent u geen lid van de wijk- vereniging dan betaald u E 1,85, bent u dat wel dan betaald u E 1,35. Dit is inclusief een consumptie. U kunt zich opgeven tot en met donderdag 11 september bij Gerard Bes, tel. 072-5338430. HEERHUGOWAARD -Helianthus IGC is erin geslaagd een uniek cur susaanbod voor het komende sei zoen samen te stellen. De cursussen zijn kwalitatief van een hoog niveau en uitstekend verzorgd. Touch for Health 1 t/m 4 maakt het mogelijk iemand geheel in balans te brengen op fysiek en emotioneel gebied. Heel en Compleet is een cursus waarin de vraag gesteld wordt:' Wie ben je echt?'. Emotionele Balans 1 t/m 3 geeft je die handvatten om emotio neel evenwicht te bereiken bij jezelf en bij anderen. De cursussen zijn geschikt voor therapeuten en niet- therapeuten. Vraag de folder aan via: 072-5764042. HEILOO - Op donderdagavond 4 september zal het medium Sjoerd Hidma helderziende waarnemingen doen aan de hand van de door het publiek meegebrachte voorwerpen of foto's. Iedereen wordt in de gele genheid gesteld een voorwerp of foto neer te leggen. Deze avond is de opening van het nieuwe seizoen met diverse spiritue le avonden. De avonden zullen een vaste plek krijgen op de eerste don derdag van de maand. In de Uitkijkpost kunt u lezen welk medi um die avond zal komen. Wilt u eens kennis maken met de spi rituele wereld, maar wilt u niets neerleggen, dat kan ook. Op zo'n avond kunt u natuurlijk ook alleen komen luisteren en ervaren hoe ver helderend sommige waarnemingen voor een ieder kunnen zijn. Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur), entree E 5,50, tel. 06-17138924. HEILOO - De peuterochtend is een leuke ochtend voor kind én ouder. Het begint elke donderdag om 9.30 en eindigt om 11.00 uur. Terwijl jij een kopje thee of koffie drinkt met de andere ouders, kunnen de kinde ren met en naast elkaar spelen. Het speelgoed hiervoor is allemaal aan wezig. Zo leert je kind hoe om te gaan met sociale contacten, dit dus al voor dat je kind naar de peuter school gaat. De ochtend is dan ook gericht op kinderen tussen 1 en 3 jaar (of het moment dat ze naar de peuterschool gaan), die in de wijk Ypestein wonen. Koffie, thee, koek en een ver snapering voor je kind wordt ook geregeld. Alleen wat drinken voor je kind meenemen en jullie hebben een gezellige speelochtend. Dit alles voor 1 euro per keer. Omdat de peuterochtend is aange sloten bij de wijkvereniging, wordt u verzocht hiervan lid te worden. Dit kost E 4,50 per jaar bij automatische afschrijving. Bel voor meer informa tie en/of om je op te geven naar Renate Rohde, tel. 072-5332024. Weer een recept van de echte groen teman onder het motto: groenten en fruit: geen mens kan zonder! Een recept zonder vlees of vis maar met allerlei lekkere groenten. Dus meteen maar aan de slag. Voor de linzenscho tel hebben we nodig (2 personen): 150 gram rode linzen kruidenbouil lontablet, 100 gram bloemkool in roosjes, 4 worteltjes in plakjes, 100 gram sperciebonen in stukjes, 1 rode paprika in stukjes, 1 ui gesnipperd, 1 eetlepel kerriepoeder, 2 eetlepels Mangochutney, sojasaus en 2 eetle pels olie. Bereiding: spoel de linzen in een zeef onder stromend water af. Kook ze in een pan met 3 dl. water en kruiden bouillontablet in ongeveer 20 minu ten gaar. Verhit olie in een koekenpan en fruit de ui en paprika met het ker riepoeder. Schep de groenten en man gochutney erdoor. Voeg zout toe. Stoof de groenten in ongeveer 10 minuten gaar. Schep de linzen erdoor. Maak op smaak met enkele druppels sojasaus. Lekker met een Mexicaanse salade. Nodig: 1 avocado, 1 citroen, 1 rode paprika, 1 klein blikje maïs, 2 toma ten, 1 banaan, 1 teentje knoflook, 1 sinaasappel, 3 eetlepels olie, 1 eetlepel azijn, zout peper en 1 krop ijsbergsla of kropsla. Bereiding: avocado in de lengte halve ren, pit verwijderen, schillen en in plakjes snijden. Citroen uitpersen en de helft van het sap over de avocado plankjes sprenkelen. Paprika wassen, zaadlijsten verwijderen in dunne reepjes snijden. Maïs afgieten. Tomaten wassen in partjes verdelen. Banaan pellen en in plakjes snijden. Besprenkelen met de rest van het citroensap. Slabladeren wassen en in stukjes snijden. Sinaasappel uitper sen. Maak een dressing van sinaasap pelsap, uitgeperst teentje knoflook olie azijn, zout en peper. De sla in een slakom doen en maïs, tomaat, avoca do, paprika en banaan erover verde len, De dressing over de salade spren kelen EET SMAKELIJK. Wijntip: Het is nog zomer; neem daarom een wat stevige, donkerge kleurde rosé. De vakanties zijn voor de meeste mensen weer afgelopen. Daarom een oproep aan u: zend ons uw favoriete recepten. Dat hoeven echt geen inge wikkelde recepten te zijn. Het mag HEILOO - Zelf kleding maken komt weer meer in de belangstelling. Om je te onderscheiden van het aanbod in de winkels of om eindelijk eens een goed zittende broek of jasje, etc. te-kunnen dragen. Ook om voordelig je gardero be aan te vullen, wat zeker bij kinder en tienerkleding van duurzame mate rialen belangrijk kan zijn. De groeien de belangstelling komt ook omdat men het leuk vindt om met de naaima chine te werken en van een lap stof iets moois te maken. Een leuke hobby voor een paar uurtjes per week. Modevakschool Wilma Hoebe-v.d. Peet biedt u de mogelijkheid om u op weg te helpen. In september begint namelijk het nieuwe cursusseizoen. Wilma geeft al ruim 26 jaar les aan huis. Voor die tijd assisteerde zij al bij de modevakschool van mevrouw Klerks (vroeger gevestigd aan de Heerenweg), waar zij al haar diploma 's heeft behaald. Zij heeft dus de nodi ge ervaring in lesgeven en zo heeft zij al heel wat mode stromingen meege maakt. Ook de veranderingen in de materia len, verstevigingen en fournituren. Het steeds bredere aanbod in materialen, zoals technostoffen en gebreide stof fen, maakt het vak er erg leuk. Vooral het technische gedeelte komt bij haar op de eerste plaats, want een goede coupe en een perfecte afwerking zijn belangrijk. De keuze van het te maken kleding stuk wordt in overleg door de cursist zelf bepaald. Er kan gebruik gemaakt worden van confectiepatronen uit de modebladen en men leert deze zono dig aan te passen. Daar naast kunnen er zelf patronen getekend worden, geheel naar eigen ontwerp en eigen maten, volgens het Danckaerts systeem. Ook geeft Wilma Hoebe de mogelijkheid om een patroon op maat te laten maken. Dit doet zij ook in opdracht voor ervaren naaisters van buiten de modevakschool. Zo wordt er uiteindelijk een goede basis gemaakt voor een eigen unieke creatie. Een goed, uniek ontwerp is vooral erg leuk voor uitgaans- en gelegenheidskle ding. De cursisten leren vervolgens alles wat ze willen weten over styling, stofken- nis, stofleggen, knippen, handmatig naaien, werken met de naaimachine, etc. Modevakschool Wilma Hoebe start binnenkort de lessen in patroonteke nen en/of naaien voor eigen gebruik. Er wordt 's avonds of overdag lesgege ven in kleine groepjes met beginners en gevorderden, zonder examendoel. Bent u reeds handig in de naaldvakken maar wilt u zich bekwamen in de kneepjes van het vak, dan bent u ook welkom. Voor informatie en aanmelden kunt u bellen naar: Modevakschool Wilma Hoebe, Vredenoord 179, 1852 WP Heiloo, tel. 072-5335893. HEILOO - Carry Munter werd in 1952 te Haarlem geboren en groeide op in een huis dat zich aan de rand van de stad bevond. Daardoor had ze het geluk, dat ze vaak de natuur in kon trekken, die op een steenworp afstand was. Vooral de Kennemerduinen en het landgoed Elswout, genoten haar voorkeur. Daar lperde ze al snel om de dingen op geheel eigen wijze te bekij ken. Na haar opleiding aan verschil lende scholen en na enkele werkge vers, besloot Munter in 1977 naar Zeeuws-Vlaanderen te verhuizen. En het is juist daar, dat er in haar leven ingrijpende veranderingen plaats von den en haar visie op de manier van leven, dat ze tot dan toe leidde, veran derde totaal. Ze begon simpele voorwerpen, waar ze tot die tijd aan voorbij gegaan was, in een ander daglicht te plaatsen en te beschouwen als een uiting van kunst. Ze besloot een fototoestel te kopen, leerde zichzelf hiermee omgaan en door op 'geheel eigen wijze' die dingen te fotograferen. Onder de titel 'De din gen anders bekeken' had ze in 1991 haar eerste expositie en de reacties die daar op volgden, deden haar besluiten hiermee door te gaan. Nadat ze in 1994 met haar gezin in de randstad terug keerde, hield ze exposi ties in onder andere het Concertgebouw in Haarlem, museum Beeckestijn, galerie Amber, galerie De Teiloor, de openingsexpositie in biblio theek de Mare en stond ze op de kunstmarkten te Bergen. Van 4 september tot en met 30 oktober exposeert ze in het gebouw van die renartsenpraktijk Schaap De Jong, Commandeurslaan 1 te Heiloo, waar 16 foto's van haar te zien zullen zijn. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 8.30 tot 19.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie: Carry Munter, Beethovenstraat 2 te Akersloot, tel: 0251-321188. HEILOO - Voor geïnteresseerden in handschriftverbetering organiseert STAP voor zaterdag 20 september en 11 oktober een workshop voor hand schriftverbetering. Drie uur inspireren de en dynamische schrijf- en aanver wante oefeningen. Geschikt voor vol wassenen' en voor ouders die zich afvragen hoe zij of STAP hun kinderen met het handschrift kunnen helpen. STAP werkt ten dele in overleg met deelnemers; waar echter zeker aan dacht aan wordt besteed is: - ritme van schrijven - eerst geleerde schrift - schrijven als motorisch gegeven - persoonlijke verwachtingen over een handschrift - expressie op papier - oefeningen om het schrijven te verbe teren. Er zijn heel veel aspecten aan schrijven en handschriftontwikkeling. Er zijn ook talloze handschriften. Deze workshop licht dan ook slechts een tipje van de sluier op. Beoogd wordt om een indruk te geven hoe het handschrift gevormd wordt enerzijds en anderzijds van de eigen mogelijkheden om je handschrift naar je hand te zetten. Eerdere deelnemers van deze work shop merkten op: wat is dit ontzettend leuk, en wat heb ik veel ontdekt! Tijd: zaterdag 20 september van 10.00 tot 13.00 uur, of zaterdag 11 oktober van 10.00 tot 13.00 uur. Kosten: 50 euro, plaats: Runxputteweg 28 A te Heiloo. Opgeven voor deze of een volgende intro-workshop bij STAP: 072-5321265 of per e-mail: info@stapstapstap.nl. HEILOO - De stichting belangenbe hartiging uitkeringsgerechtigden orga niseert een darts competitie voor WAO-ers en mensen in de,bijstand, en als er plaats is, voor belangstellenden. Iedereen is welkom. De competitie begint op dinsdagmiddag 16 septem ber van 14.00 tot 16.00 uur en wordt gehouden in De Bergeon, Bergeon- straat 30 te Heiloo. U kunt zich opge ven bij Marco Heida, tel. 072-5116622. een beetje van uzelf en een beetje kant en klaar uit de winkel zijn. Alles is welkom Als het resultaat maar lek ker is en dat bepaalt u zelf. Zend uw gegevens per post naar redactie Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo of per E-mail aan redactie@uitkijkpost.nl HEILOO - Naast de 'schone' kunst aan de muur en op de grond die u kunt ervaren in Brasserie Wildschut is er vanaf 8 september elke maandag avond een 'muzikale omlijsting'. Uw tong wordt gestreeld, uw ogen worden gestreeld en nu worden ook uw oren gestreeld door de 'jazzmuziek' die het 'Oliver King Trio' live ten gehore brengt. Het Oliver King Trio bestaat uit de Heiloör Erik Nap, Rob Veenhuizen en Hans Heinhuis. Drie 'giganten' binnen de Nederlandse Jazz-muziek. Zij zul len muziek van o.a. Benny Goodman, Nat King Cole, Glen Miller, Ellington en vele anderen ten gehore brengen. U bent elke dag welkom om even te genieten van de aanwezige kunst. Nu ook elke maandag avond vanaf 19.30 uur bent u welkom om u zelf mee te laten nemen naar een zeer bijzonder wereld die wordt gecreëerd door het Oliver King Trio. Tevens is het aardig om reeds te note- reen in uw agenda dat op maandag 29 september, éénmalig 'the Ad Vanderhood Quartet' een optreden verzorgd in Brasserie Wildschut. Dat moet u echt meemaken. Openingstijden Brasserie Wildschut is alle dagen open van 12.00 tot 24.00uur. Stationsweg 82, tel; 072-5321392. www.artberry.nl (jazzmuziek) Ingezonden mededeling Half september wordt de handteke ning geplaatst onder de sponsorover eenkomst waarmee het partnership tussen Rabobank West-Kennemerland en Golf en Country Club Heiloo wordt bekrachtigd. „Een goed moment", aldus algemeen directeur Hilbrand Klijnstra van de bank. „Nu de aanleg van de baan in een afrondend stadium verkeert en de juridische procedures zijn overwonnen is het tijd dat de leden deze mooie sport in Heiloo zelf kun nen gaan beoefenen. Tijd dus voor de Rabobank om de toezeggingen uit het verleden gestand te doen." De sponsorovereenkomst gaat in per 1 april 2004 en loopt ten minste drie jaar. De samenwerking past volgens de algemeen directeur Klijnstra uitste kend bij de adviesfunctie van de bank, die in belangrijkheid toeneemt. HEILOO - Voor mensen die van bewegen en muziek houden. De inter nationale dansen zijn afkomstig van de Balkan, Israël, Europa en Amerika. De laatste jaren erg populair zijn de coun try-line dansen. Dansen werkt ont spannend en is goed voor de conditie. Speciale kleding en een partner zijn beslist niet nodig. Op dinsdag om 10.30 uur in de Ter Coulsterkerk en vrijdag 9.15 uur in het Open Huis kunt u terecht voor internationale dansen. De country line dansen zijn naar erva ring ingedeeld. Dinsdag 13.30 uur in het Open Huis voor eerstejaars. Dinsdag 9.00 uur in de Ter Coulsterkerk voor tweedejaars en donderdag 13.30 uur in hét Open Huis voor derdejaars. De lessen starten op 9 september en duren tot tot eind april 2004. Info en opgave bij Marianne Knip, tel. 0226-345677. HEILOO - Na een aantal jaar in een pand in het centrum van Hoofddorp te hebben gewerkt, zochten de medewer kers van het gastouderbureau Humanitas, afdelingen Noord-Holland en Heiloo, een plek in de kern van hun werkgebied. Het nieuwe pand moest ruimte bieden aan alle huidige mede werkers teweten bemiddelingsmede werkers Ans van den Burg, Esther Bekker en Marion van Dortmond en administratief medewerker Corine Biesheuvel. Na enig speurwerk is er een prachtig pand gevonden in het Arcadia-gebouw aan de Belgiëlaan 63, 2034 AW in Haarlem, dat aan alle eisen voldeed. Vanaf 9 september kan iedereen die iets over gastouderopvang wil weten, hier binnenlopen. Bellen kan ook, tel. 023-5400959. Gastouderopvang is een flexibele kleinschalige en persoonlijke vorm van kinderopvang voor kinderen tussen 2 maanden en 12 jaar. De opvang vindt meestal plaats bij de gastouder thuis maar ook vragen ouders wel eens om opvang in hun eigen huis. Gastouderbureaus proberen de meest geschikte koppeling tussen ouders die opvang zoeken (vraagouders) en gast ouders tot stand te brengen. Daarnaast zorgen ze voor ondersteuning en des kundigheidsbevordering in de vorm van introductie- en opfriscursussen. De gastouderbureaus van Humanitas wer ken niet met wachtlijsten. Lijkt het u leuk om ook gastouder te worden? Gastouderbureau Humanitas kan altijd mensen gebruiken. Het werkgebied is groot en omvat vrijwel geheel Noord- Holland. Het werk centreert zich ech ter voornamelijk in Haarlem en wijde omgeving (Heiloo e.o.). In Heiloo blijft Humanitas een inloopspreekuur hou den, elke eerste dinsdag van de maand. Wilt u meer weten, informeert u op maandag tot vrijdag tijdens kantooru ren op Belgiëlaan 63 in Haarlem. HEILOO - In de week 14 tot en met 20 september vindt de jaarlijkse collecte voor de Nierstichting plaats. Een tekort aan collectanten is natuurlijk zeer nade lig voor het collecteresultaat. Daarom roept de organisatie mensen op die een paar uurtjes in genoemde week willen collecteren. Ook als u hen eventueel alleen voor dit jaar uit de problemen wilt helpen vinden zij dat al fantastisch. U kunt zich aanmelden bij Janny en Martin Affourtit, tel. 072-5332815. HEILOO - De gehele maand septem ber exposeert Teunis van der Zwart onder het pseudoniem Cornero recent werk in cultureel centrum het Open Huis te Heiloo. Na een expositie in de Amsterdamse galerie Walls keert de Heilooër schilder terug in zijn woon plaats met een serie acrylschilderijen. Bij het beschouwen van dat nieuwe werk wordt het al snel duidelijk dat Cornero zich laat inspireren door het slijpen van de tijd. Zoals de natuur zichzelf voortdurend vernieuwt door verval en erosie, -met vaak adembene mende gevolgen-* zo zoekt de schilder creativiteit in destructie. Zijn doeken laten zich lezen als oude muren waar op voor de aandachtige kijker verbor gen boodschappen te ontdekken zijn. Kleurige kaalslag, waarop dan toch nog ergens leven verschijnt. Maar dat leven is kwetsbaar. De vogete die Cornero schildert zijn met uitsterven bedreigd. Zijn muurbloemen hebben nooit ergens anders dan op het doek bestaan. Dat is het voorrecht van de schilder; niet alleen de vluchtige impressies van het leven vast te leggen, maar ook beelden te scheppen waar de natuur zelf nog niet is opgekomen. Van 1 sep tember tot 5 oktober zijn de muurbloe men gratis te bezichtigen in het Open Huis, winkelcentrum 't Loo. Wisselende openingstijden. Doek van Cornero.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8