L g'JJ ssphsmoer Hema viert feest: Jip Janneke 50 jaar Open Monumentendag Hoogheemraadschap Unieke foto-expositie van alle monumenten in Heiloo Cursussen bij het Nivon Seminar Werk aan je leven Kapel en musea op terrein GGZ Noord-Holland- Noord open tijdens Open Monumentendag UITKIJKPOST - 10 SEPTEMBER - PAGINA 10 Activiteiten Open Monumentendag in Heiloo Vakantiewerk Perspectief op Open Monumentendag Stolpboerderijen te kijk Inloopochtend bij Ollie B. Bommel Het knuffeldieren hospi taal weer in Ypestein Open monumentendag in De Oude Pastory Kachelmuseum gratis geopend op Monumentendag Open Monumentdag gemeente Bergen Geld gestolen uit bankgebouw Nieuwe collectie Duitse en Franse boeken Maak kennis met de SKOA tijdens de week van de kinderopvang HEILOO - In Heiloo stellen drie boer derijen speciaal op de Open Monumentendag hun deuren open. De boerderij op het landgoed ter Coulster uit 1887 (Kennemerstraatweg 432), het boerderijen-duo 'Noord-West' (Wes- terweg 51b en 51c) en de boerderij op het landgoed Nijenburg (Kenne merstraatweg 276). Speciale aandacht ook voor de boerderijen 'Vredeburg' in Limmen en 'Westert' in Egmond- Binnen met een fraai interieur. In beide boerderijen is gelegenheid iets te drinken en in 'Vredeburg' wordt tevens muziek ten gehore gebracht. De Stichting Baduhenna aan de Kennemerstraatweg 464 (ingang in de rechterpoort van het Willibrord- gebouw) is het algemene informatie punt in Heiloo voor de Open Monumentendag. In de eigen exposi tieruimte zijn de archeologische vond sten uit de gemeente te zien. Stichting Baduhenna is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op hetzelfde terrein, maar aan de lin kerpoort van het Willibrordgebouw, bevindt zich een museum over patiën ten en personeel van de stichting Willibrord. Vanaf de bouw van de Willibrordstichting (circa 1930) waren zij op het besloten terrein helemaal zelfvoorzienend met een eigen bakke rij, een eigen wasserij, eigen water voorziening, dieren en een groente tuin. Het museum is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en is tijdens de Open Monumentendag gratis toegankelijk. Door de Heilooër amateurfotografen- club (HAF) is ruim een jaar gewerkt aan een prachtige tentoonstelling over de rijks- en de gemeentelijke monu menten van Heiloo. Deze tentoonstel ling op 13 en 14 september van 10.00 tot 17.00 uur te zien in het Witte Kerkje. Wethouder J.G. Daas verricht op 13 september om 10.00 uur de ope ning. De Vereniging Oud Heiloo heeft in samenwerking met de Vrienden van de Stolp in de expositieruimte, van de Oude Pastorij aan de Nicolaas Beetsweg een expositie over de boer derijen in Heiloo georganiseerd. De tentoonstelling is te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. Vanaf 12.00 uur houdt de vrijwillige molenaar van de Varnebroekermolen het kleine zwarte molentje aan het Maalwater draaiende. Dit is een uniek moment om het afgelegen molentje te bezoeken. Op het kapelterrein van Onze Lieve Vrouwe ter Nood, dat recentelijk op de rijks-monumentenlijst is geplaatst, zijn de Bedevaartkapel en de Genadekapel opengesteld. Het is zeer de moeite waard om dit historische gebied met zijn bijzondere waterbron - die landelijke bekendheid geniet - te bezoeken. CASTRICUM - Van buiten oud, van binnen nieuw. In het weekend van 13 en 14 september, tijdens de Open Monumentendag, is het gebouw van de Oude Duinrandschool in Bakkum geo pend. De amateur-kunstenaarsvereni ging Perspectief, die in dit al bijna 100 jaar oude gebouw gevestigd is, toont nieuw werk dat de leden in de vakantie hebben gemaakt. Enthousiast zijn de schilders de hele zomer aan het werk geweest op schilderachtige plekjes in Noord-Holland. Meestal zonder bege leiding, maar ook een week onder lei ding van docent Jaap Dekker. Ze gingen onder meer naar de havens in IJmuiden, de ruïne van Brederode, de polder bij Driehuizen en dichterbij huis naar het terrein bij de Hoep en de tuin van Rommel. Het resultaat hier van is te zien op de tentoonstelling in de oude Duinrandschool. Ope ningstijden van 10.00 tot 17.00 uur, Van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum. HEILOO - Op zaterdag 13 september zijn op het terrein van GGZ Noord- Holland-Noord (voormalig Willibrord) de kapel en twee musea geopend: museum Sint Willibrordus en de expo sitie van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. De kapel en de musea zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur te bezoeken. De toegang is gratis. De kapel is in de verre omtrek al zicht baar met zijn groene toren met kruis. De musea bevinden zich in de souter rains van het hoofdgebouw op het ter rein van GGZ Noord-Holland-Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Als u een van beide poorten onderdoor- gaat, vindt u direct aan de linkerkant na deze poorten de entrees» Kapel De bouw van de kapel op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo is in 1937 gestart. De bouw duurde zo'n tweeënhalf jaar. Toentertijd is gekozen voor een ronde kerk omdat deze vorm het best past bij de centrumfunctie van de kapel. De kapel bezit een waardige eenvoud en rust verkregen door de fraaie ruimte werking, harmonie van de kleuren en de toegepaste materialen. De kapel bestaat uit een gemetseld gewelf, bekroond door een koepeltoren. In de kapel zijn beeldhouwwerk, houtsnij werk, fresco's (schilderingen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas in lood te zien. Ook is er in de kapel een pijporgel dat in 1950 gebouwd is. Museum Sint Willibrordus Het museum Sint Willibrordus gaat over de geschiedenis van de psychia trie en in het bijzonder over de geschiedenis van de Sint Willibrordusstichting en zijn broeders die hier in 1929 een psychiatrische inrichting voor mannen startten. Dankzij de inspanningen van vele vrij willigers beschikt het museum over een zeer uitgebreide collectie. Het eer ste dat opvalt bij binnenkomst is de broeder, die staand in de hoek, de gasten als het ware welkom heet. Er is van alles te zien zoals gebruiksvoor werpen en meubilair, therapeutische attributen, historische foto's en films, religieuze gewaden en kerkelijke gebruiksvoorwerpen, medisch instru mentarium en tastbare herinneringen EGMOND/HEEMSKERK - PWN doet dit jaar op 13 en 14 september mee aan de landelijke Open Monumentendagen. Het jaar 2003 is uitgeroepen tot het Jaar van de boer derij en daarom heeft PWN besloten de stolpboerderij De Kruisberg in Heemskerk open te stellen voor publiek. Recentelijk is de boerderij in oude staat teruggebracht. De Historische Kring Heemskerk is ook aanwezig om uitleg te geven over de bouw van dit specifiek Noord- Hollandse boerderijtype. Boerderij De Kruisberg is bereikbaar vanaf de ingang van het Noordhollands Duin reservaat (tegenover de Patatoloog). Ook de stolpboerderij De Westert in Egmond-Binnen is op 13 en 14 sep tember toegankelijk gesteld voor publiek. In deze boerderij is al sinds jaren het restaurant de Boerenwagen gevestigd. Vooral in het interieur zijn nog veel historische details bewaard gebleven. PWN heeft een fietsroute beschreven tussen deze twee stolpboerderijen van ongeveer 22 kilometer. De route voert langs de verlaten landbouwontginnin- gen uit de 19de eeuw, waar het land- bouwverleden nog duidelijk zichtbaar is. Deze fietsroute is voor E 1,- te ver krijgen bij De Kruisberg in Heemskerk en bij restaurant de Boerenwagen aan de Oude Schulpweg in Egmond-Binnen. HEILOO - Vanaf zaterdag 13 septem ber is het feest bij Hema. Dan viert Hema de vijftigste verjaardag van Jip en Janneke. Het beroemde duo wordt reeds vijftig jaar getekend door Fiep Westendorp en staat sinds de jaren negentig op een deel van de assorti ment van Hema. En daarom vier Hema feest met speciale Jip en Janneke artikelen, lekkere traktaties en een spaaractie. Hema trakteert Het feest begint op zaterdag 13 sep tember op die dag trakteert Hema tus sen 9.30 en 10.30 uur alle kinderen op limonade met een heerlijke Jip en Janneke tompouce in een van de kof- fiebuffets of restaurants. Tot en met 10 september ligt er in alle winkels met een horecagelegenheid een uitnodi ging voor dit verjaardagspartijtje. Tevens kunnen de kinderen 13 sep tember tot en met 6 december een Jip en Janneke kleurplaat in de winkels met horecagelegenheid afhalen. Spaaractie Vanaf 13 september wordt in alle win kels met een horecagelegenheid een lunchbox verkocht. Bij deze hoort ook een spaaractie. Bij vier gespaarde zegels is de spaarkaart van 29 novem ber tot en met 6 december inwissel baar voor een rugtasje met een verras sende inhoud. In 1992 is Hema gestart de verhaaltjes over Jip en Janneke^ op een leuke manier te vertalen in producten voor dagelijks gebruik. De allereerste Jip en Janneke artikelen waren verzorgende De Kapel van GGZ, de voormalige Willibrordusstichting. (met dank aan HAF) aan het dagelijks leven van broeders en patiënten. St. Willibrordus was een dorp in een dorp met alles wat daarbij hoort zoals een kapper, een bakkerij, een schoen maker, een weverij, een wasserette en en huisarts. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB heeft een inte ressante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omge ving. Sinds de oprichting van de archeologi sche werkgroep zijn er tal van pre historische vindplaatsen ontdekt waar uit blijkt dat Heiloo al ruim voor het begin van de jaartelling bewoond werd. Zo werd er op het volkstuinen complex Vlooiendijk een drinkplaats uit de late bronstijd aangetroffen. Deze leverde onder meer scherven en slachtafval op van de vroegste bewo ners. Toch kunnen er nog oudere vond sten verwacht worden, want de stran- dwal waarop Heiloo ligt, is al ruim 4000 jaar oud. Maar ook kunnen vindplaatsen uit het verleden op een andere manier in het landschap bewaard blijven. Zo is er binnen de; locatie van GGZ NHN (voormalig Willibrord) waar SRAB de resten van de funderingen van het voormalig kasteel Ypestein heeft teruggevonden door middel van een kunstwerk een openluchtpodium ver rezen. Het kunstwerk moet de voor malige hofmuren met kantelen van het kasteel uitbeelden. Dit is te zien tegen over de kapel. REGIO - Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier opent zijn deuren op zaterdag 13 september, de jaarlijkse Open Monumentendag. Maar liefst drie historische locaties zijn dan van 10.00 tot 17.00 uur toe gankelijk voor het publiek: het Noorderpolderhuis in de Schermer, het gemaal Meldijk te Uitgeest en het gemeenlandshuis van het oude Uitwaterende Sluizen te Edam. In het Noorderpolderhuis, (Molendijk 11 bij Schermerhorn) is de deftige Herenkamer te bezichtigen. Zet een stap over de drempel en u waant zich een paar eeuwen terug in de tijd. Ook het vlakbij gelegen museumgemaal Wilhelmina is geopend, een mooie kans om meteen de daar ingerichte stolpenspeurtocht over de Schermer stolpboerderijen te bekijken. Het gemaal Meldijk (Meldijk 52-54, Uitgeest) vormt een stukje onvervalst industrieel erfgoed. Het werd in 1874 gebouwd als. stoomgemaal. In 1925 maakte de stoomketel plaats voor elektromotoren. De huidige pompen stammen uit 1996. De architectuur van het gebouw is ook bijzonder. Daar is door de ontwerper, het beroemde ingenieursbureau De Wit uit Amsterdam, grote zorg aan besteed. In het 18de eeuwse gemeenlandshuis van het oude Uitwaterende Sluizen (Schepenmakersdijk 16, Edam) is een kleine tentoonstelling ingericht van imposante hensbekers, ragfijn gegra veerde glazen en indrukwekkende bodebussen. In de naastgelegen foyer hangt prachtig werk van de Amsterdamse kunstenaar Hesselius aan de muren. De drie waterlocaties zijn normaal niet zomaar toegankelijk. Grijp daarom deze kans om even achter de cultuur historische schermen van het nog jonge Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te kijken. Water werkt, ook op Open Monumentendag! kinderproducten zoals doucheschuim en shampoo, maar inmiddels treft de klant in de hele winkel artikelen met de afbeelding van Jip en Janneke aan. Naast deze artikelen is er een speciaal assortiment ontwikkeld dat van 6 oktober tot en met 6 december in alle winkels verkrijgbaar is-. Tentoonstelling De Kunsthal Rotterdam presenteert met ondersteuning van Hema van 13 september tot en met 1 januari 2004 de jubileumtentoonstelling 'Getekend: Fiep Westendorp'. Deze overzichtsten toonstelling toont het veelzijdige oeuvre van de beroemde kinderboeke nillustratrice. Jip en Janneke zijn buurkinderen en vriendjes voor het leven. Het ondeu gende duo haalt graag kattenkwaad uit. Jip houdt van stoerdoenerij en zijn buurmeisje Janneke meer van een hui selijke sfeer. Behalve de twee kleuters, komen ook poes Siepie en het hondje Takkie regelmatig in de korte verhaal tjes voor. Historie Op 13 september is het precies 50 jaar geleden dat in Het Parool wekelijks een artikel wordt gepubliceerd over Jip en Janneke. De stukjes bevatten maximaal 250 woorden, korte zinnen en woorden zelden langer dan drie let tergrepen en zijn geschreven door Annie M.G. Schmidt. De illustraties komen van de hand van Fiep Westendorp. De avonturen worden later ook gebundeld uitgegeven en de boekjes zijn nog steeds succesvol. HEILOO - In de week van 15 septem ber is er weer de week van de kinder opvang. De hele week staat de kinder opvang in de belangstelling. De leid sters worden op woensdag 17 septem ber in het zonnetje gezet. Op donderdag 18 september is er voor alle belangstellenden een inloopoch tend bij Kindercentrum O.B. Bommel van Stichting Kinderopvang Huma- nitas. Aan de Kanaalweg nummer 1 zijn alle (aanstaande) ouders of andere belangstellenden welkom voor infor matie en een rondleiding. Het kinder centrum aan de Kanaalweg huisvest vier groepen kinderen in de leeftijd van 0-4 jaar; twee babygroepen en twee peutergroepen. De inloopochtend is op donderdag 18 september van 9.30 tot 12.00 uur bij Kindercentrum O.B. Bommel, tel. 072- 5333838. Rondleidingen door Ria Vink en Christel Lammers. HEILOO - Na enige jaren afwezig heid komt de knuffeldierendokter weer naar Ypestein. Op zondag 14 sep tember is het knuffeldieren hospitaal weer gevestigd in de Ypsalon aan de Hucht 4 van 14.00 tot 16.00 uur. Alle kinderen kunnen met hun -al dan niet- zieke of gewonde knuffel naar de knuf feldierendokter komen. Zonodig wor den er zelfs röntgenfoto's gemaakt. Vriendelijke verpleegsters zorgen ervoor dat de knuffel goed verbonden wordt. Tot slot kunnen de benodigde medicijnen bij de knuffeldierenapo theek worden opgehaald. Voor kinderen is dit een leuke manier om met een ziekenhuis kennis te maken, want welke dokter is er nu minder eng dan een vriendelijke knuf feldierendokter? Let op het is een zie kenhuis voor knuffels en dus géén pop pendokter. Een Barbie met buikpijn moet naar een ander ziekenhuis. HEILOO - Het jaar 2003 is benoemd tot het jaar van de boerderij. Daarom is er vanaf zaterdag 13 september tot en met zaterdag 13 december in de Oudheidskamer de Oude Pastory een tentoonstelling over de Heilooër boer derijen. Er zijn foto's van alle nog bestaande stolpen in Heiloo. Ook zijn er foto's van verdwenen boerderijen. Voorts zijn er restauratietekeningen waarop de structuur van de stolp waar onder het kenmerkende vierkant, is te zien. Tenslotte zijn er gereedschappen die op de boerderij plegen (plachten) te worden gebruikt tentoongesteld. De tentoonstelling is tijdens de Open Monumentendag te bezoeken in de Oudheidskamer, Nic. Beetsweg 94, geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Daarna elke zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en elke dinsdagavond geopend van 19.00 tot 21.00 uur. ALKMAAR - Op zaterdag 13 septem ber is het Nederlands Kachelmuseum, Bierkade 10 in Alkmaar, gratis geo pend in het kader van de Alkmaarse Open Monumentendag. Het museum is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Het museumpand dateert uit 1716 en werd gebouwd als woning voor burge meester Adriaan Sevenhuyzen Simonsz. In later tijden was er onder meer brouwerij 'De Burg' gevestigd. De meest bekende klant was het Alkmaarse Kaasgilde. Nadat het gebouw jarenlang dienst deed als opslagruimte kwam er in 1970 een gemeentelijke afdeling in. Sinds 1992 is het Nederlands Kachelmuseum hier gehuisvest. BERGEN - De landelijke Open Monumentendag op 13 september- staat in het teken van de boerderij en boerenbouw. De gemeentelijke advies commissie op het gebied van de monu menten, de Commissie voor Cultuurhistorische Kwaliteit, heeft om die reden een leuke fietsroute ontwik keld, die van zuid naar noord door de binnenduinrand van de gehele gemeente Bergen leidt met een moge lijkheid tot het aftakken in de polder bij Egmond aan den Hoef en bij Bergen. De route voert langs allerlei fraaie boerderijen in de gemeente; enkele daarvan zijn te bezichtigen of te bezoe ken. Dat zijn: boerderij Westert (res taurant De Boerenwagen) in Egmond Binnen, boerderij Overslot aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef, boerderij Bonne Hoeve aan de Egmondermeer 10 (nabij de randweg van Alkmaar), van de boerderij Wiertdijkje 5 is de voorgevel te bezich tigen die normaal gesproken niet zicht baar is en boerderij Heereweg 305 te Schoorl, de atelierboerderij van Harry Kuyten. De route loopt tevens langs een aantal andere monumenten die zijn opengesteld namelijk het Nederlandse Hervormde kerkje in Egmond-Binnen, de Slotkapel in Egmond aan den Hoef (zaterdag 13 en zondag 14 september!). In Egmond aan Zee is aan de Boulevard (bij het KNRZM-gebouw) de herbouw van een pink te bezichtigen. In het dorp is de Oud Katholieke Kerk geopend. In Bergen is de oude begraafplaats aan de Ruinelaan in Bergen en.Museum het Sterkenhuis geopend, terwijl in Bergen aan Zee het Vredeskerkje te bezichtigen is. De Ruinekerk is in ver band met de verbouwing dit jaar helaas niet opengesteld. Ook niet open zijn de kerkjes in Schoorl en Groet. De Korenmolen Kijkduin in Schoorl is zoals elke zaterdag ook deze dag geo pend en maalt. Er is vers gemalen meel te koop. De Open Monumentendag wordt op 13 september door wethou der Zomers geopend om 10.00 uur bij de Ruinekerk. Er zal een stukje van de uitgezette fietsroute worden gefietst. Belangstellenden zijn welkom. HEILOO - Het Nivon Heiloo start bij voldoende cursisten op maandag avond een cursus Zonnekindpoppen onder leiding van docente Trudy Bolleman. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, (boven het winkelcentrum 't Loo) van 20.00 tot 22.00 uur, 10 lessen, eenmaal in de veertien dagen. Kosten cursus excl. materiaal E\ 56.85. *Nivonleden krij gen reductie. U maakt in deze cursus vier poppen van natuurlijke materia len maken, te weten voor het wiegen- kind, voor de peuter, kleuter en het schoolkind. Van een lappopje tot aan een ledematenpop. Voor alle materia len wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kunt gaan. Het materialen- pakket kost E 32,-. Cursus Beeldhouwen Het Nivon Heiloo start wederom een cursus Beeldhouwen op donderdag middag van 13.30 tot 15.30 uur, een maal in de veertien dagen, 12 lessen onder leiding van docente Trudie Buis. Deze combicursus zal bestaan uit het werken met Limburgs mergel en spek steen. Limburgs mergel is een zeer, oude, zachte kalkzandsteen, die zich makkelijk laat bewerken. Speksteen, HEILOO - Op zaterdag 13 en zondag 14 september wordt in het kader van de Open Monumentendag eenmalig het resultaat getoond van een bijzon der samenwerkingsproject tussen de Heilooër Amateur Fotogra fenvereniging (HAF) en de gemeente Heiloo. Het betreft een fotoproject van de leden van de HAF, waarbij alle rijks- en gemeentelijke monumenten van Heiloo in beeld zijn gebracht. Op de expositie in de Witte Kerk in Heiloo worden 78 fraaie, artistieke of bijzondere foto's getoond. Het iniatief voor dit project werd al in 2001 genomen door Cris Bakker, voor zitter van de HAF. Hij benaderde de beleidsambtenaar Monumentenzorg van de gemeente met het verzoek om aan dit project mee te werken. De gemeente was direct enthousiast. Daarna hebben tien fotografen van de HAF in anderhalf jaar vrijwel alle monumenten in de gemeente op de gevoelige plaat of chip vastgelegd. Die tijd was nodig omdat de fotografen een aantal keren terug moesten komen omdat óf het licht niet goed was, óf er net een auto voor het pand geparkeerd stond, óf er net te veel blad aan de boom was, óf een andere reden. Elk monument werd door drie foto grafen gefotografeerd. Soms moesten er halsbrekende toeren worden uitge voerd om het juiste standpunt te vin den; één eigenaar was zo vriendelijk om zelf een trap te pakken om het juiste perspectief te vinden! De eige naren waren zeer coöperatief. Eén object werd gemist, dat bleek de grens paal te zijn aan de Boekelermeer. Deze was tijdelijk verwijderd, vanwe ge de bouwactiviteiten in de Boekelermeer. Op 12 juni 2003 was het resultaat van de HAF-leden gereed. Het resultaat was een grote variatie aan gebouwty pen: van kerk tot klooster, van molen tot villa, van fabrieksschoorsteen tot herdenkingsmonument en nog veel meer. Van elk monument werden zes foto's aan een onafhankelijke jury voorgelegd. Deze bestond uit de ere voorzitter van de HAF, de heer Th. IJpelaan, de heer J. van Tiel van de Vereniging Oud Heiloo en mevrouw A. van Breugel, architectuurhistorica van de gemeente Heiloo. Zij hadden de lastige taak om een selectie te maken uit totaal 475 foto's, waarvan de meeste in kleur. Uiteindelijk werden 78 foto's uitgeselecteerd. De tentoonstelling wordt op 12 sep tember in het Witte Kerkje ingericht door de leden van de HAF en de gemeente en zal op 15 septemberweer worden afgebroken. Het is dus een unieke kans om deze monumententen toonstelling in het bekendste monu ment van de gemeente Heiloo te bekij ken. De tentoonstelling is vrij toegan kelijk op 13 september (Open Monumentendag) en zondag 14 sep tember van 11.00-17.00 uur. Het Julianaklooster, gefotografeerd door een van de leden van HAF. HEILOO - Vorige week woensdag omstreeks 08.50 uur hebben twee tot nu toe onbekende personen geld weg genomen uit het bankgebouw van de ABN aan de Kennemerstraatweg. De daders wisten een raam te forceren van een kantoorgedeelte met behulp van een zware hamer. Via het ontstane gat wist één van de dieven in deze ruimte te komen en pakte een onbe kende hoeveelheid geld weg uit een kluis. Vervolgens verdwenen de twee daders op een bromfiets. Deze brom fiets werd korte tijd later teruggevon den op de Schuine Hondsbosschelaan in Heiloo. Van de inbrekers is alleen bekend dat zij donkere kleding droe gen met vermoedelijk een capuchon. Eén van hen had een grijze rugzak bij zich. Op het moment van de inbraak waren een aantal bankmedewerkers in het pand aanwezig. De politie zoekt getuigen van deze inbraak of mensen die in de afgelopen dagen iets is opgevallen in de omgeving van de bank wat mogelijk iets te maken heeft met deze inbraak. Daarnaast zoekt men getuigen die woensdagmorgen kort na 09.00 uur hebben gezien dat de twee mannen de bromfiets hebben achtergelaten op de Schuine Hondsbosschelaan. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, telefoon 0900-8844. ook wel zeepsteen genoemd vanwege de talk, wordt in feite hetzelfde bewerkt als mergel. De afmeting is veel geringer en is tijdrovender. Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Zij vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, (boven het winkelcentrum 't Loo). Kosten cursus excl. materiaal E 67,85 Nivonleden krijgen reductie. Voor inlichtingen of opgave bel Reina Mulder, tel. 072-5333127, Astrid Oudhoff, tel. 5336259 of Lineke Muller, tel. 5334576. HEILOO - Naast een grote eigen col lectie Engelstalige boeken heeft de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo ook wat kleinere collecties Franse en Duitse boeken. Onlangs werden 100 nieuwe Duits- en Franstalige boeken aan de collectie toegevoegd. Ook zijn er tijdelijk vijf Friese boeken tijdelijk in d collectie opgenomen. ALKMAAR - Het bedrijf Wuijster Top Meeting dat zich gespecialiseerd heeft in het geven van training, advies en persoonlijke begeleiding op het gebied van onder andere communicatie, moti vatie, conflictbeheersing, teambuilding en mental physical health trainingen houdt op donderdag 25 september een seminar met als onderwerp Werk aan je leven! Het seminar is gericht op elk individu dat meer uit zijn leven wil halen en beter wil functioneren in zijn werk en wordt gegeven door Rob Wuijster de ex-bondscoach van het Zwitserse Nationale Hockey elftal. Hij heeft bij diverse Europa Cups voor clubteams en aan Europa Cups voor Nationale teams als trainer/coach deel genomen. Daar heeft hij grote succes sen behaald. Wuijster Top meeting richt zich op individuele begeleiding en groepstraining. De onderwerpen die besproken wor den gaan over werk, relatie, gezond heid, ontwikkeling en houding en optreden. Hierover worden diverse opmerkingen en tips gegeven. Een aan tal onderwerpen die deze avond aan de orde komen zijn: Werkt u om te leven of leeft u om te werken? U kunt u zelf in vier stappen motiveren. XYZ-doen ook nog mee. Stel zaken niet uit. Vergeet niet om je horloge af en toe eehs af te doen. De doelstelling van deze avond is mensen aan het denken te zetten en handvatten te geven waar mee zij hun leven positief kunnen ver beteren. De bedoeling is dat mensen aan het einde van de avond weer vol ledig gemotiveerd zijn en energie heb ben om een groot aantal zaken aan te pakken waar zij voorheen niet tevre den over waren, maar nooit aangepakt hebben. Seminar Teambuilding Dit seminar, te houden op maandag 29 september, is gericht op elke trainer coach op elk niveau uit alle takken van de sport. Uitgangsprincipe van het seminar is de trainer coach handvatten aan te reiken zodat hij uiteindelijk meer resultaat uit zijn team haalt. Het seminar wordt eveneens gegeven door Rob Wuijster. De onderwerpen die besproken worden gaan over verschil lende aspecten van teambuilding. Onderwerpen die worden toegelicht: Wat is teambuilding? Hoe komt team building tot stand? Voordeel teambuil ding. Fasen in teambuilding. De doel stelling van deze avond is trainers en coaches aan het denken te zetten en handvatten te geven waarmee zij het proces van teambuilding kunnen sti muleren en in stand kunnen houden. De bedoeling is dat de trainers en coa ches bewust aan teambuilding gaan werken. De kosten zijn per seminar 55 euro pp. Tijdens het seminar krijgt men gratis consumpties en wordt een hand out uitgereikt. Aanvang 19.30 tot 22.30 uur, Hotel Golden Tulip Alkmaar, Arcadialaan 6, te Alkmaar. Voor infor matie kunt u contact opnemen met tel. 072-5321516 of 06-22146702. ALKMAAR - De landelijke Wervingscampagne voor de kinderop vang organiseert ook dit jaar weer de week van de kinderopvang. De week vindt plaats van 17 tot en met 20 sep tember. In het hele land zullen tal van activiteiten plaatsvinden, zo ook in Alkmaar. De Stichting kinderopvang Alkmaar heeft het volgende program ma samengesteld. De Egelantier houdt op woensdag 17 en donderdag 18 september een oma en opa ochtend voor de kinderen op het dagverblijf. Opa en oma krijgen een rondleiding en een kopje koffie. Daarna gaan ze met hun kleinkind op de foto. Adres Houtweg 29, Alkmaar, tel. 072-5152697. Rapsodie biedt de kinderen van het dagverblijf een poppenvoorstelling aan, de voorstelling wordt verzorgd door Lia Rood. U kunt een kijkje nemen in het dagverblijf tijdens de inloopochtend op donderdag 18 sep tember van 10.30 tot 11.30 uur aan de Beethovensingel 3 te Alkmaar, tel. 072- 5154090. Kinderdagverblijf Jan Steen houdt een inloopdag op donderdag 18 september van 9.00 tot 17.00 uur. Er worden ver schillende activiteiten aangeboden met als thema: Kleine beestjes. Adres: Jan Steenstraat 3, Alkmaar, tel. 072- 5125409. Kinderdagverblijf Grote en Klein Beer nodigt u uit om een kijkje achter de schermen te nemen tijdens de inloop ochtend op donderdag 18 spetember van 9.30 tot 11.30 uur. Adres Sperwerstraaat 23, Alkmaar, tel. 072- 5645532. Peuterseelzalen Peuterspeelzaal de Draaimolen houdt een inloopmiddag op donderdag 18 september van 13.00 topt 16.00 uur aan de J. Naberstraat 71, Alkmaar, tel .072- 5622180. Buitenschoolse opvang Op woensdag 17 september bent u en uw kind(eren) op alle vestigingen van 14.00 tot 16.30 uur welkom. U kunt meedoen met de activiteiten die er zijn. 't Kraaienest, Hobbemalaan 131, Alkmaar, tel. 072-5614860, De Stulp, Kofschipstraat 10, Alkmaar, tel. 072- 5117166, 't Speelkwartier, J. Naberstraat 73, Alkmaar, 072-5626187, Toermalijn, A. Paulownastraat 73, Alkmaar, tel. 072-5118451. Komeet, Munnikenweg 16-18, Alkmaar, tel. 072- 5150421, Plataan, Sluysweidt 9, tel. 072- 5334126. Gastouderbureau Centraal Bureau en BSO 't Kraaienest U kunt hier tijdens de inloopochtend op woensdag 17 september van 9.00- 11.00 uur informatie krijgen over alle opvangsoorten van de SKOA. Het zal een feestelijk ochtend worden met kof fie, thee en een optreden van twee muzikanten. BSO, Kofschipstraat 10, CB en Gastouderbureau Kofschipstraat 10a, tel. 072-5645434/ 072-5147147.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10