Restaurant Kerst 2003 keuzemenu md Mg zjpv beide dwtdapefv geopend Restaurant Tumi Mexicaanse Ovenschotel Kalfsbiefstukjes met cranberrysaus Restaurant de Loocatie stelt u voor Fazant met zuurkool Restaurant Lekker met een Mexicaanse salade uten los en verwijder er Kerstkeuzemenu Voorgerechten Wildbouillon Salade gegrilde groenten Haaspaté met granberriesaus €3.75 6,95 €6.95 Tussengerecht Pasteitje gevuld met wilde eend 7.95 Hoofdgerechten Gemarineerde gegrilde tonijnfilet Tournedos met gebakken bospaddestoelen Hertenbiefstuk met kastanje-rode wijnsaus 15.95 16.95 17.95 Nagerechten Appeltaartje met kaneelijs en slagroom Flensje met sinaasappelijs, Grand Marnier en slagroom 4,75 4,95 HEERENWEG 138B 1851 KV HEILOO Tel. 072 532 1933 Fax 072 532 1934 Amuses Terrine van eendenlever, mét ossenstaart en truffel Salade met sashimi gesneden huisgerookte zalm, tempura van gamba,' gempérdressing en mihoen jj| >elgetrokken fijne een ravioli van liaïfmg op bospaddestoelen en gebakken hazmrugfilet op witlof en vot *S' Assortiment van rauw-melkse kaas of Feestelijk Wêtdessert K' I Prijs 4y,/v p.couvert Er is een extra mogelijkheid om zowel kaas als zoet dessert te gebruiken Prijs 55, OO p.couvert Restaurant de Loocatie 't Loo 20 1851 ET Heiloo telefoon 072 533 33 52 ook voor catering wwwJoocatie.nl voor 4 personen bereidingstijd 20 a 30 minuten Ingrediënten: - 1 pond rundergehakt - 2 blikken kidneybonen - 1 groot blik crispeymais - 1 zakje taco kruiden - 2 teentjes knoflook - 2 grote tomaten in stukjes - 1 grote ui gesnipperd - 2 potjes tacosaus hot - 1 zakje geraspte belegen kaas - 1 zakje tortilla chips naturel - olijfolie - 1 krop ijsbergsla Hulpmiddelen: - ovenschaal en wok Voorbereiding: oven voorverwarmen op 220 C°, ijsbergsla klein snij den. Bereidingswijze: Gehakt met knoflook en ui even rul bakken, taco krui den toevoegen. Daarna bonen en mais toevoegen en 10 min. zachtjes verwar- Ingr.: 4 verse vijgen, 2 dl. vleesbouillon, 2 vleestomaten, 2 sjalotjes, 1 eetl. olijfolie, 20gr. boter, 4 kalfsbiefstukjes, zout, versgemalen peper, sap van 1 citroen, 2 eetl. ketjap, 10 gr. cranberry's, 1 eetl. bosbessenjam, 1 dl. slagroom. Bereiden (ongeveer 35 minuten) Pocheer de vijgen circa 10 minuten in de bouillon, giet ze af, maar bewaar de helft van het vocht voor de saus. Ontvel de tomaten en snijd het vruchtvlees in kleine blokjes. Pel de sjalotjes en snijd ze fijn met de staafmixer en de hakmolen. Fruit ze in een beetje olie zacht en glazig. Verhit de olie in een pan en bak hierin de biefstukjes rondom bruin in circa 5 minuten. Neem ze uit de pan, bestrooi ze met zout en peper en houd het vlees warm onder aluminiumfo lie. Pureer de tomaten blok jes met de bouillon in de blender en breng de saus in een pan aan de kook. Roer het citroensap, de ket jap, de cranberry's de jam en de gefruite sjalotjes erdoor en breng dit opnieuw aan de kook. Blijf doorroeren, klop de slag room erdoor en breng de saus op smaak met zout en peper. Snij de gepocheerde vijgen in plakjes en rangschik deze dakpangewijs op de kalfs biefstuk, giet de warme saus over het vlees en ser veer meteen. Lekker met spruitjes en aarappelpuree. men. Dit mengsel in de ovenschaal gieten met de tomatenstukjes. Potjes saus erover verdelen. Doe de chips er over en daarna de geraspte kaas. Plaats de ovenschaal 10 min. in de voorverwarmde oven. Na 10 minuten de ijsbergsla over de schaal verdelen en afmaken met een paar lepels creme fraiche. Serveertip: Rol het in een warme tortil la en eet smakelijk! Ingrd.: 1 avocado, 1 citroen, 1 rode paprika, 1 klein blikje mais, 2 tomaten 1 banaan, 1 teentje knof look, 1 sinaasappel, 3 eetl. olie, 1 eetl. azijn, zout, peper, 1 krop ijsbergsla of kropsla. Avocado in de lengte halve ren, pit verwijderen, schillen en in plakjes snijden. Citroen uitpersen en de helft van het sap over de avocadoplakjes sprenke len.paprika wassen, zaadlijs ten verwijderen en in dunne reepjes snijden. Mais afgie ten. Tomaten wassen en in partjes verdelen. Banaan pellen en in plakjes snijden. Besprenkelen met de rest van het citroensap. Slabladeren wassen en in stukjes snijden. Sinaasappel uitpersen. Maak een dres sing van sinaasappelsap, uit geperst teentje knoflook, olie, azijn,zout en peper. Sla in slakom doen en mais, tomaat, avocado, paprika en banaan erover verdelen. De dressing óver de salade sprenkelen. 4 personen Ingrediënten: - 2 fazanten (haan) - 1 blik ganzenvet (700 gr) - 750 gr Avenhornse zuur kool (fijne snit) - 1 appel - 100 gr sjalotten - 2 tn knoflook - jeneverbessen, kruidnagel, laurier, peperkorrels en zout - witte wijn b.v. Elzasser - ontbijtspek en rookworstjes Benodigdheden: - 1 sudderpan (bouten) - 1 braadpan (fazantborst) - 1 bakplaat (ontbijtspek) - 1 pan (zuurkool) - spatels, messen en lepels - oven en gasfornuis Bereidingswijze: - Snijd van de fazant de bouten los ens verwijder de onderste gedeelte met een tangetje. - Doe de gezouten bouten in een sudderpan met gesmolten ganzenvet en laat deze heel zacht koken tot de bouten gaar zijn (±3 uur). - Laat de borsten aan het karkas zitten, zouten en peperen en braad deze voor in een braadpan en schuif het geheel in de oven (180 graden), braad, ze niet gaar. Voorbakken. - Smelt in een pan met dikke bodem 200 gram ganzenvet en smoor daar de fijngehakte sjalotten, knoflook en appel in. Blus het af met 1 glas witte wijn en doe dan de zuur kool erop en de kruiden. Deksel erop en gaar maken. - Ontbijtspek dun snijden en in een hete oven op e|n bakplaat (los van elkaar leggen), krokant bakken. - Als nu de bouten gaar zijn, de zuurkool gaar en de spek krokant, schuif dan de borsten in de oven, snij de worst in stukjes en roer die door de zuurkool. - De borsten voelen stevig aan op het karkas en snij ze er vanaf, het hart van de borst moet medium zijn. Dresseer nu in een ovenschaal of dienschaal de uitgelekte zuurkool, gestoofde bouten, getran cheerde borsten en het spek. - Schenk de glazen vol en voila zou Cas zeggen. Serveertip: - Romige aardappelpuree - Elzasser Riesling of Pinot Blanc CVi. Openingstijden: Dagelijks geopend Maandag t/m vrijdag v.a 17.00 u. Zaterdag en zondagv.a 13.00 u. KL ■-Ï-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 24