Van der Borden blij met huidige huizenmarkt Uw huis in een nieuw winterjasje koud kunstje Pagina 20 Pieter van der Borden van Van der Borden makel aardij is niet rouwig om de huidige situatie in 'makelaarsland'. Door de mindere economie, die ten opzichte van voorgaande jaren duidelijk een neerwaartse spiraal vertoont, zijn de mensen een stuk voorzichtiger geworden met de aankoop van een nieuwe woning. De aangeboden huizen staan derhalve veel langer te koop, wat gunstig is voor de kopers. Immers, zij hebben meer tijd om te onderhandelen, en na te denken over hun poten tiële aankoop. „Op zich is het een goede situatie dat de markt veran derd is. De kopers staan niet meer zo onder druk en hoeven geen overhaaste beslissingen te nemen", is Pieter van der Borden van mening. „)e kunt nu spre ken van een kopersmarkt, in plaats van een verkopers markt. Wij als makelaars moeten hiermee leren omgaan. Vroeger verkocht een huis immers zichzelf, en stonden de kopers in de rij. Nu moet je als makelaar je cliënt over de streep zien te trekken. En dan komt het er op aan om tijdens je pre sentatie en uitvoering kwali teit af te leveren. Wat dat betreft komt het echte makelaarsvak er tenminste weer bij kijken!" Bij Van der Borden wordt goed uitgezocht wat de klant precies wil. „Dankzij het internet komen de klan ten veel minder snel op ons kantoor, maar shopt men eenvoudig op de digitale snelweg. De ontwikkeling van Funda op internet is ook enorm. Funda brengt vraag en aanbod op de woning markt bij elkaar. De NVM verzorgt het woningaanbod op Funda. Funda is inmid dels het belangrijkste adver tentiemedium voor wonin gen op internet." Voorspellingen Hoe de toekomst er uit zal zien kan Pieter van der Borden uiteraard niet met 100% zekerheid zeggen, maar hij durft wel te voor spellen: „Het bovensegment van de woningmarkt zal het er zeker niet makkelijker op krijgen. Woningen vanaf E 400.000,- lopen nu al moei zaam, terwijl je bij midden klasse woningen van E 300.000,- ook al ziet dat deze langer te koop blijven staan. Ik denk dat je niet vreemd moet opkijken wan neer de duurdere huizen straks rustig een jaar of lan ger te koop staan. Dit hangt mede af van de rente en economie." Hoewel je zou verwachten dat Van der Borden liever de huizen snel ler over de toonbank ziet gaan, ziet Pieter juist in deze tijd de kracht van zijn organi satie terugkomen. „Hoewel de economie minder is zie je hier toch meer mensen dan voorheen. De gevestigde kan toren krijgen eerder de han del dan de overige makelaars. Dit heeft zeker te maken met de vertrouwenskwestie. Ik denk dat Van der Borden een vertrouwde naam is die staat in Alkmaar, Heiloo en wijde omgeving. De kracht van een grote organisatie laat zich juist in moeilijke tijden toch gelden." Alles onder één dak Gemak dient de mens, en daarom heeft Van der Borden alles wat bij de aan koop van een huis komt kij ken 'onder één dak'. Verzekeringen, vastgoedma nagement, hypotheken en woning- en bedrijfsmakel- aardij worden allemaal keu rig verzorgd. „Vanuit ons kantoor in Alkmaar kunnen wij al deze diensten verzor gen. In Heiloo werkt Guido van den Berg in de binnen dienst en ondersteunt de buitendienst en krijgt daar bij op maandag en vrijdag ondersteuning van Vincent Worm. Zelf verzorg ik de bezichtigingen en andere buitenklussen, terwijl jan van der Borden de taxaties verzorgt." Hoewel een eigen makelaar meenemen vaak als een dure kosten post wordt gezien, wil Pieter van der Borden potentiële kopers zeker aan raden hun eigen makelaar mee te nemen. „Een koper ziet niet altijd hoe de bouwkundige staat is waar in het huis verkeert. Een ervaren makelaar kan bovendien veel beter inschatten of de vraagprijs wel reëel is. Bovendien zoe ken wij uit of je in de toe komst je huis zou mogen uitbreiden en of er bestem mingsplannen rondom de woning liggen. Het zal namelijk niet de eerste keer zijn dat de nieuwe bewo ners voor verrassingen zijn komen te staan!" Wie meer wil weten over makelaardij Van der Borden kan terecht op de Kennemerstraatweg 386 te Heiloo,tel. 072-5351000. Wie wil dat nu niet? Zelf lekker de lange latten onderbinden tijdens de wintersportvakantie, en bij thuiskomst in een fris geschilderd huis terugkeren. Bij schilder Erik Bolten wordt deze (winter)droom werkelijkheid! Wanneer u vooraf even belt en doorgeeft wanneer de vakantie gepland staat, zorgt deze Heilooër schilder dat het huis bij thuis komst netjes in de verf staat of behangen is. En, tijdens de winterpremieregeling, waarop u tussen 17 november en 11 maart nog eens extra E 30,- korting per dag krijgt, is dit aanbod nu wel heel verleidelijk! „Wanneer de mensen mij in goed vertrouwen hun sleu tel durven afgeven, dan kan ik voor hen de kamer sauzen, kozijnen/raampos ten, muren of andere delen van het huis schilderen, of desgewenst een kamer behangen. We maken voor af even een afspraak om alles goed door te spreken, en de mensen zitten op die manier niet in de troep", aldus Erik Bolten. Wanneer de schilder minimaal drie dagen werk heeft aan de klus, krijgen zijn klanten een korting van E 30,- per dag per man. „Dat betekent dat je minimaal E 90,- bespaart op het werk. Daar kun je toch een paar lekkere glüh- wijntjes op drinken tijdens je vakantie!", lacht de schil der. Knalrood Behang lijkt overigens weer helemaal terug te keren binnen de Nederlandse huishoudens. Hoewel niet alle schilders kunnen of wil len behangen, draait Erik voor een dergelijke klus zijn hand niet om. „Er zijn hele mooie behangsoorten, die op allerlei manieren zijn af te stemmen op het schilder werk. Ook kun je leuk stun ten met behang en verf in één kamer. Alles is wat Erik Bolten betreft bespreekbaar. Maar desgewenst behangt hij de hele kamer, zonder dat er een streek verf aan te pas komt. Een volgende trend lijkt het 'knallen' met één wand te zijn. „je schil dert bijvoorbeeld alle wan den in een mooie neutrale crèmekleur, en schildert één wand in olijfgroen of knal rood. Het klinkt eng, maar het is prachtig." Prijsopgave klopt altijd Iets waar Erik Bolten niet van houdt is 'knoeiwerk' met de prijzen. „Ik lever kwalitatief goed werk af en daar hoort ook een juiste prijsopgave bij", zegt hij stellig. „Ik neem ruim de tijd om vooraf te bespreken wat iemand nu werkelijk wil. Wordt het hoogglans of zijdeglans, moet ik wel of niet plamuren? Pas wanneer ik dat werkelijk op de rit heb staan maak ik een offerte. Dit is dan ook de prijs die de mensen mij betalen. Ik kom niet met onvoorzien meerwerk ach teraf. Wanneer ik iets ver keerd inschat dan is dat mijn zorg, en als ik onvoor zien een dag langer aan de slag moet dan gebeurt dat zonder mopperen." Kwaliteit Niet alleen Erik Bolten zijn werk is kwalitatief gezien prima, de merken verf waarmee hij werkt helpen hem daarbij een prima handje. Sikkens en Sigma behoren tot het topseg ment van de verfmerken. Behang mogen de klanten zelf uitzoeken van de schil der. „Meestal ga ik met de klant mee naar Bolten Verf en Wand om een mooi behangetje uit te zoeken en adviseer ik hen ter plekke en help bij het maken van de keuze. Maar wanneer iemand zelf al en idee heeft, bijvoorbeeld uit een tijdschrift of boek, dan is dat uiteraard ook prima", aldus Erik Bolten, die men vindt aan het Slimpad 24 te Heiloo, tel. 072-5333007.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 30