Gezellige herfstkrans 25-jarig Trendy stenen pot Pagina 31 Vrolijk de herfst door met Houtenbos Bloemenshop gemarineerde carpaccio met bospaddestoelen of salade van gerookte zalm, heilbot gambaspiesje of wildsalade met ganzenborst en gerookte hertfilet spoom champagne met fris bolletje sorbetijs meerprijs 4,80 ook a la carte te bestellen duet van zeeduivel zalm met dragonsaus of eendenborstfilet met sinaasappelsaus of tournedos met Stroganoffsaus dessert 'de Bonte boel' 31,50 De Bonte Boel garantie voor heerlijk diner van 6,95 voor5jmf3 Beide kerstdagen geopend Brunch 11.00 tot 14.00 A la carte 16.00 tot 19.30 A la carte 20.00 tot 0.00 Ook de kerstman komt weer langs Reserveer tijdig Ook in 2004 Iets te vieren? Ih de Bonte boel kan het Diner Bruiloft Buffet Familiedag Vraag voor meer informatie naar Pim bestaan winkel Jioutenbos aan de Jieerenweg 246 Heerenweg 246-250 1851 KZ Heiloo tel. 072 5331828 Houtenbos Bloemenshop Compleet met plant van 8,95 voor Kerstbomen De kerstbomen die begin december bij Houtenbos Bloemenshop voor de win kel staan, worden 's zomers al uitgezocht en gelabeld. „Op die manier zoeken wij alleen mooie bomen uit, zodat we nooit met slechte exemplaren blijven zitten", vertelt Carin Houtenbos. „En eerder dan begin december wil ik de bomen ook niet verkopen, dan val len ze alleen maar uit en blijft er voor de echte kerst dagen weinig moois over." Moois staat er vanaf volgen de maand trouwens genoeg bij Houtenbos. Zelfgemaakte kerststukken, schitterde potterie of acces soires waarmee de mensen zelf creatief aan de slag kun nen vinden een plekje in de winkel. En dat Houtenbos Bloemenshop zeer betaal baar is blijkt wel. Want waar kun je vandaag de dag nog een bosje bloemen of een plant voor E 1,50 kopen? „Wanneer de portemonnee wat minder gevuld is, dan springen wij daar ook op in", besluit de eigenaresse. „Voor weinig geld kun je bij ons toch een gezellige sfeer in je huis aanbrengen!" GROET - Dit jaar bestond restaurant De Bonte Boel in Groet 10 jaar. Het bedrijf werd in 1993 opge richt en is sinds 2000 in handen van Pim (39). En Pim, kok van origine, heeft zijn creatieve hand in het restaurant doen gelden. Zo beschikt De Bonte Boel bij voorbeeld over de 'ene kant' en sinds enige tijd is daar de 'andere kant' bijgekomen. Verwarrend? Welnee. Sinds De Bonte Boel het naastgele gen pandje tot zijn beschik king heeft gekregen deelt de keuken het restaurant in tweeën. De ene kant is het oude gedeelte, de andere kant het nieuwe gedeelte. Pim: „Ze vroegen hoe ik de nieuwe kant ging noemen. Eerst had ik de ene kant en nu dus de andere kant. En dan heb je nog de bovenkant en de onderkant, je kunt er alle kanten mee op." Beide kanten zijn compleet ingericht in Bonte Boel-stijl. Een stijl van gezelligheid, ont spannenheid, knusheid en vooral creativiteit. Geen tafel is hetzelfde en wie heeft er als kind ooit op een 'skippybal- stoel' gezeten? Bij De Bonte Boel is het mogelijk. Theateravonden En dan nog de aankleding. Niets lijkt Pim te gek. Naast normale gezellige diner avondjes komen er ook theateravonden aan. 29 November is de eerste, gevolgd door 12 december, 16 januari en 20 februari. Tijdens deze theateravon den zal baron Berend van Oberdoff zijn verjaardag vieren. Met Kerst is De Bonte Boel ook geopend. Menu Het menu is ook een bron van creativiteit. „Alles wordt hier zelf gemaakt. Behalve de koekjes dan misschien. Die worden aangeleverd. De menukaart verandert zeker drie keer per jaar van samenstelling en keuzemo gelijkheden." Leuk is bij voorbeeld het verhaal over het Bourgondisch Pannetje. Dit gerecht werd door Pim gemaakt voor het personeel, maar is inmiddels het best verkochte gerecht van De Bonte Boel. De kaart is heel breed. Zowel qua gerech ten, als qua wijn, bier en bij voorbeeld koffie. Het zit dan ook altijd vol in De Bonte Boel. Volgens Pim komt dit door de kwaliteit en de prijsstelling. „We leve ren kwaliteit en zijn niet duur en niet goedkoop. We merken hier ook niets van de economische teruggang in Nederland. Sterker nog, het wordt steeds drukker." Het interieur ontkomt ook niet aan de innovatiefitheid van Pim. Stoelen, tafels, schilderijen, spiegels. Het verandert, vernieuwd. Alleen de schitterende col lectie porselein die onder deel is van de aankleding blijft aanwezig. „Het is heel leuk. Ik koop zelf ook wel in, maar er zijn ook heel veel klanten die nog ergens een bord op zolder hebben staan en vinden dat het beter hier kan staan." Alles tezamen is De Bonte Boel zeker een verfrissend restaurant, waar kwaliteit en gezelligheid, ontspannen heid en creativiteit moeite loos hand in hand gaan. De Bonte Boel is te vinden aan de Heereweg 284 in Groet/Schoorl. Voor een diner in het weekend is het verstandig om te reserveren. Ook voor de kerstdagen en de theateravonden kunt u bellen met 072-5092227. Geopend van ma t/m za van 1 7.00 tot 24.00 uur en op zondag van 12.00 tot 24.00 uur. Wie de fraai opgemaakte tafels voor de ingang van Houtenbos Bloemenshop aan de Heerenweg 246/248, tel. 072-5331828 bekijkt, wordt vanzelf een beetje vrolijk. Een bont gekleurde sortering kalebassen fleurt de omgeving dankbaar op. Ook binnen in de zaak vinden de herfstboeketten gre tig aftrek. „Zeg nou zelf, wanneer je huis lekker aan kant is en je zet een fris bloemetje op tafel, dan kun je er toch weer helemaal tegen?", meent Carin Houtenbos. De eigenaresse viert in deze maand bovendien een feestje: „We zitten sinds september 1945 aan de Heerenweg, maar het hui dige pand bestaat op 30 november 25 jaar." Het spreekwoord 'Wie jarig is trakteert' heeft Houtenbos kennelijk prima begrepen. De klanten kunnen in deze maand een schitterende herfst- krans voor E 3,95 mee naar huis nemen, terwijl voor een fraaie stenen pot, compleet met plant, slechts E 5,95 hoeft worden neergeteld. „Ik weet nog goed hoe het allemaal begon", blikt Carin Houtenbos samen met haar zoon Martien jr. terug. „Mijn schoonmoeder is eerst in een houten schuurtje begonnen met het verkopen van bloe men. Dat liep zo goed dat er een stenen schuur achter het huis werd gebouwd, in die tijd betekende dat al heel wat. Mijn schoonvader heeft later de grond van Wessel gekocht, waarop destijds enkele schuren stonden die op zekere dag in vlammen zijn opgegaan. Op deze grond besloten mijn schoon ouders de huidige bloemen winkel te bouwen. Mijn schoonvader vond het doodeng, het leek hem alle maal veel te groot. Het par keerterrein voor de zaak werd destijds aangelegd met het oog op de toekomst, als meer mensen zich per auto zouden verplaatsen." Begrip in Heiloo Dat de bouw van de huidige Bloemenshop van Houtenbos geen slechte keuze was, is inmiddels wel duidelijk. Over twee jaar viert Houtenbos het 60-jarig bestaan. Dan mag je toch veronderstellen dat je wat naam hebt opgebouwd, denk je niet?" Heereweg 284 Groet Tel: 072-509 22 27 i nfo@debonteboelnl www.debonteboelnl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 41