Ambitieus programma van Limmen Cultuur in het seizoen 2003/2004 Kermis in de Lantaarn Activiteiten van de Swoa Eerste Uitmarkt Castricum veelbelovend voor de toekomst Lute interieur wordt Slaapkenner Lute CAL Eenakterfestival voor het eerst op de planken Mooie Orleander in bloei Gilde Castricum CASTRICUM - Kunt u een ander op weg helpen met aquarelleren of fietsen- onderhoud of het vertalen van enkele Portugese zinnen? Dan is Gilde Castricum naar u op zoek! Maar ook andere 50+-ers zijn welkom. Laat uw kennis en ervaring niet verloren gaan! Meld u aan bij Gilde Castricum! Veel mensen hebben een schat aan kennis en ervaring. Zij hebben in de loop van hun leven veel geleerd in hun werk of gezin, of via hobby's, studie of reizen. Ook u! Denk nu niet, mijn ken nis is niet interessant, want wat voor de één de normaalste zaak van de wereld is, kan voor een ander een heel pro bleem zijn Het Gilde brengt aanvragers van deze waardevolle kennis en vaardigheden met de aanbieders daar van in contact. Het Gilde houdt zich niet bezig met het geven van cursussen en het laten uitvoeren van klussen. Het gaat om het belangeloos en vooral informeel overdragen van uw kennis en ervaring. Dit kan op velerlei wijze. U kunt kiezen voor alleen een eenmalig advies, of ook voor een wat langere begeleiding. Wellicht vindt u het leuk om een lezing over een bepaald onderwerp te geven of een demonstratie te verzorgen. Alles kan. U weet zelf het beste wat bij u past, wat u wilt aanbieden en aan wie, alleen aan individuen of misschien ook aan groepen. U bepaalt zelf hoeveel en wanneer u tijd beschikbaar heeft. Gilde Castricum heeft een bestand met meer dan 200 aanbiedingen op allerlei terrei nen, bijvoorbeeld op het gebied van computers, cultuur, handvaardigheid, hobby's, muziek, reizen, talen, techniek, tuinieren, koken, enz. enz. Om het aan bod zo breed mogelijk te maken en dichtbij huis te kunnen aanbieden komt het Gilde graag in contact met nieuwe aanbieders uit de dorpskernen Akersloot, Castricum en Limmen. Wilt u meer weten over Gilde Castricum? Neem dan contact op met de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562, in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. Kermis Limmen met vuurwerk LIMMEN - Vrijdag, zaterdag en zon dag is er weer kermis in Limmen. Vrijdagavond is er een spetterend vuurwerk aan de Achterweg, aanvang 21.30 uur. De kermis staat op het par keerterrein van de voetbalclub, ope ningstijden vrijdag 15.00 uur, zater dag- en zondag om 14.00 uur. LIMMEN - Het programma van Limmen Cultuur, de naam waaronder de Culturele Raad Limmen met haar activiteiten naar buiten treedt, mag best ambitieus genoemd worden. Zo zijn er acht zondagmiddagconcerten in de sfeervolle NH Kerk aan de Zuidkerkenlaan. Twee daarvan zijn springplankconcerten.. Aanstormend jong talent krijgt daarin de gelegenheid podiumervaring op te doen. In oktober treedt het vocaal mannen- kwintet La Notte op. Dit kwintet, waar in counter-tenor Olphaert den Otter excelleert en waarin Frits Sandkuijl de luit bespeelt, trad al meerdere malen met veel succes op in onze regio. Er wordt veel belangstelling verwacht voor het kerstconcert van Poldervokaal, het professionele koor onder leiding van de zangpedagoge Maria Rondèl. In januari presenteert Limmen Cultuur het Balkanorkest Csókolom met Hongaarse en Roemeense volksmuziek en uiteraard muziek van Roma-zigeu- ners en Gypsy Rhumba uit Boekarest. Nieuw is ook het familieconcert op 8 februari. Saxofonist Raaf Hekkema zal jong en oud laten zien wat je met een instrument kunt doen. Het publiek krijgt een actieve rol. Het muziekseizoen wordt op 4 april afgesloten met een optreden van het Alkmaars Muziek College. Op het pro gramma staan onder meer werken van de Alkmaarder Willem de Fesch. Niet alleen muziek Limmen Cultuur brengt niet alleen muziek. Voor dé zevende maal is er Poëzie in Vredeburg terwijl het eerste weekend van maart de 30ste expositie van Limmen Artistiek en Creatief plaats vindt. De laatste zondag van juni wordt voor de tiende maal de Kunstfietsroute gehouden, een evene ment waar de kunstliefhebbers in Limmen en omgeving naar uitkijken. En in de sint Nicolaastijd is er weer het sinterklaasspel voor de kinderen. werd zo groot dat de lol er voor de laat ste groep een beetje afging. Daarom wordt op 18 december de Limmer Taaltest gehouden. Bij de deel nemers aan deze Limmer Taaltest wordt een beroep gedaan op hun kennis van, en gevoel voor de Nederlandse taal. Vergeleken met het Dictee is de opzet dus verbreed en komt het niet zo zeer meer aan op de kennis van specifieke' regeltjes (en uitzonderingen!) dan wel op kennis, inzicht, gevoel en vernuft op het gebied van het Nederlands in het algemeen. Jugendstil Limmen Cultuur heeft cultuurhistoricus drs Jan Melkert bereid gevonden in februari een dialezing te verzorgen over Jugendstil. Art Nouveau, Jugendstil, Modern Style, Style Metro, Libeerty Style, Nieuwe Kunst of ietwat denigre rend de Delftse slaoliestijl. Benamingen voor een kunststroming aan het einde van de negentiende eeuw tot aan de jaren twintig van de twintigste eeuw, die verwijzen naar haar Europees versprei dingsgebied. De lezing wordt toegelicht met fraaie dia's. Maarten van Roozendaal Op een nog vast te stellen datum zullen Maarten van Roozendaal en Egon Kracht met hun theaterconcert Tijdelijk Tekort aan Chronisch Geluk optreden in de Burgerij. Een voorstelling met een piano, een stem en een contrabas over alles wat ons moderne leven in al haar grootsheid en kleinzieligheid zo interessant maakt. Of om met Van Roozendaal te spre ken: 'Het leven heeft geen zin, maar ik wel'. Omdat Maarten wegens een ongeluk tijdelijk is uitgeschakeld wordt de datum van de voorstelling nog vastgesteld. Werk van Esther van Tilburg Expositie en cursus Aquarelleren LIMMEN - In de maanden september tot en met december exposeert de Limmense portretschilderes Esther van Tilburg haar vrije werk bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127 te Limmen. Sprankelende en kleurrijke stillevens en naakten vormen een mooie symbio se met de daar getoonde dekbedover trekken, bedden en slaapkamermeube len. Goed te zien is het plezier waar mee de schilderijen tot stand zijn geko men: „Stillevens en naakten zijn heer lijk om te schilderen! Het is een soort componeren met vorm, kleur en struc tuur. Je kunt er je eigen gevoel volledig in kwijt. De gelijkenis is van minder belang als bij het schilderen van een portret: vooral het eindresultaat telt, het moet een feest zijn om naar te kij ken!", zo zegt de Limmense. Loopt u gerust eens binnen, u bent wel kom op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. Nieuwe cursus Tevens start Esther begin oktober in Galerie De Boerderij in Limmen een nieuwe cursus Aquarelleren voor beginners en gevorderden. Lijkt het u een uitdaging om een spetterend stille ven op papier te krijgen? Aarzel dan niet en schrijf u in! Er is nog plaats op de maandag- en dinsdagavond. De kosten bedragen E 70,- per blok van 10 lessen. Papier en verf zijn hierbij inbegrepen. Voor nade re inlichtingen en/of aanmelding tel. 072-5053869. Als u een indruk wilt krijgen van de door Esther gemaakte portretten, dan kunt u een kijkje nemen op haar websi te. Hierop zijn ook diverse stillevens en naakten te zien. Het adres is: www.esthervantilburg.nl. Extra datum inspraak avond betaald parkeren EGMOND - Op donderdag 28 augustus is de eerste inspraakavond van een viertal bijeenkomsten in Egmond gehouden. Deze bijeenkomst is zoals bekend voortijdig afgebroken. Het gemeente bestuur heeft in dit verband besloten op woensdag 17 september in Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee een extra inspraakbijeenkomst te houden op 17 september in Hotel Zuiderduin, Zeeweg 52, Egmond aan Zee. De zaal is vanaf 19.30 open. De inspraakavond begint om 20.00 uur. Schriftelijk reageren Zonder de geplande inspraakbijeen komst te bezoeken kunnen inwoners en andere belanghebbenden gebruik maken van het recht tot inspraak. Sinds 20 augustus liggen op diverse plaatsen in de gemeente reactieformulieren. De formulieren kunnen gestuurd worden naar: De gemeente Bergen, Afdeling C en C, Antwoordnummer 1703,1850 VD Bergen. Een postzegel is niet nodig.Verder is het mogelijk om via de website van de gemeente Bergen: www.bergen-nh.nl, het formulier", on-line invullen en digi taal terugsturen naar de gemeente Bergen. De inspraaktermijn loopt tot 20 september 2003. Brei Limmen Cultuur start het seizoen op 9 oktober met de lezing van Henk Brandsma over Jacques Brei. Het is dit jaar 25 jaar geleden dat de Brusselse chansonnier Jacques Brei op 9 oktober overleed in het ziekenhuis van Bobigny. Aan de hand van een tiental chansons gaat Henk Brandsma in op de poëtische vorm en inhoud van de teksten en de thematiek die daaraan ten grondslag ligt. Uiteraard begeleiden beeld en geluid de lezing. De Limmer taaltest Zesmaal heeft Limmen Cultuur het Limmer Dictee georganiseerd. Het ver schil echter tussen een klein groepje experts en een grote groep liefhebbers Ook de mannen van Jukebox zullen er alles aan doen om de kermis in de Lantaarn gezellig te laten verlopen. Kijkje in de afvalbak CASTRICUM - Het nieuwe afval- brengdepot opent zaterdag 13 septem ber zijn deuren voor het publiek. Alle inwoners zijn tussen 11.00 en 15.00 uur welkom om een kijkje te komen nemen aan het Schulpstet 17 in Castricum. De gemeente is trots op het nieuwe afval- systeem, dat zowel milieu- als gebrui kersvriendelijker is. Belangstellenden kunnen niet alleen het depot bezichti gen maar ook vragen stellen. Voor de kinderen is er een springkussen. Alle gasten met lekkere trek kunnen een ijsje halen bij een ijscokar. Het nieuwe afvalbrengdepot wordt officieel de dag ervoor geopend. Het depot is gebouwd voor alle inwoners van Castricum. Voortaan kunt u aan het Schulpstet in de kern Bakkum grof afval zelf inleveren. Dit is grotendeels gratis en u helpt hiermee het milieu een handje. U bespaart daarmee de voorrij- kosten voor het ophalen van grof vuil op uw adres. Bovendien behoort het wachten tot uw grofvuil is opgehaald tot het verleden; u kunt het gemakke lijk kwijt zelfs op zaterdag. Hopen wachtend grof vuil verdwijnen langzaa maan uit het straatbeeld en er ontstaat minder zwerfvuil Voor wie het afval niet zelf kan brengen. Blijft het ophaal- systeem van kracht. Het nieuwe afvalbrengdepot is uitslui tend toegankelijk voor inwoners van de kernen van de gemeente Castricum. Daarom heeft u net als alle inwoners - per adres - een toegangangspasje voor het depot gekregen. Dat nieuwe toe gangssysteem gaat in bij de opening van het depot.Tegelijkertijd heeft u een nieuwsbrief ontvangen waarin het hoe en waarom staat beschreven van de verwerking van afval en de werkwijze op het depot aan het Schulpstet. Heeft u toch nog vragen, klachten of tips? Dan kunt u bellen met de afdeling Klantenservice van gemeentewerken aan het Schulpstet, tel. 0251-661337. Ook voor het aanmelden van grof huis vuil belt u met deze afdeling. Van maan dag tot en met vrijdag kan dat van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De openingstijden van het afvalbreng depot zijn: maandag tot en met vrijdag 8.00 tot 11.45 uur en 13.00 tot 15.45 uur. Zaterdag 9.00 tot 13.00 uur. Bezoekadres Afvalbrengdepot Schulp stet, Schulpstet 17,1901 JH Castricum, internet www.castricum.nl. LIMMEN - Tijdens het kermiswee- kend treden diverse bands op in café bar de Lantaarn. Zo staan o.a. Jukebox, Sesam en DJ Wiek, bekend van 538 Drive-in show en radio 10 GOLD clas sicsshow, op de planken om het kermis- publiek in de juiste stemming te bren gen. Op vrijdagavond 12 september staan in de zaal Hou Vast, en in het café DJ René. Op zaterdagavond in de zaal Synergie, in het café DJ Wicky en in de tent La Stampa. Zondag speelt in de zaal Bar-B-Q, in het café DJ Simon en in de tent Sesam. Maandag overdag speelt in de zaal Bar- B-Q, in het café DJ Wicky en in de tent Juke-Box, 's avonds vervangt DJ Dennis zijn collega in het café en speelt Full-Circle in de tent. Voor informatie: Café-bar de Lantaarn, Dusseldorperweg 56, tel. 072-5051313. CASTRICUM - Onder een stralend nazomerzonnetje opende wethouder Könst van de gemeente Castricum afgelopen zaterdag de eerste editie van Uitmarkt Castricum. De gemeente hield, in navolging van Amsterdam en Heiloo, een Uitmarkt met daarin veel sportief, cultureel en informatief aan bod. Op de parkeerplaats achter de bibliotheek namen veel bezoekers van Geesterduin de moeite om even over de Uitmarkt te lopen. Meer dan 35 organisaties hadden zich aangemeld om op de markt hun culture le aanbod voor het najaar te presente ren. De Uitmarkt Castricum bood een totaaloverzicht van de cursussen die in de gemeente gegeven worden. VUCAS, Toonbeeld, bibliotheek, NIVON, Culturele Raad Limmen en Bonhoeffer Plus organiseren dit najaar lezingen op elk gebied, zowel informatief als literair. Ook mensen die meer zijn geïnteres seerd in muziek en toneel, kwamen aan hun trekken met muzikale- en toneeluit voeringen. Jeugd en techniek, scouting, sport, muziek. De muziektent op het ter rein vormde het podium voor diverse korte optredens en demonstraties zodat tijdens de markt kon worden genoten van live uitvoeringen.Een hapje en drankje ontbraken uiteraard ook niet op de Uitmarkt. Deze tekenaar laat tijdens de Uitmarkt in Castricum zien wat echte kunst is. (foto MSP) Wethouder Könst nam de opening van de eerste Uitmarkt Castricum voor zijn rekening, (foto MSP) LIMMEN - Om de klanten in de toe komst nog beter van dienst te kunnen zijn, is Lute interieur per 1 juli jl. offici eel lid geworden van de Nederlandse vereniging van erkende Slaapkenners, die als doel hebben het gezond en com fortabel slapen te bevorderen.De Slaapkennersgroep bestaat uit een 25- tal zelfstandige ondernemers die door middel van gezamenlijke inkoop en scholing een topcollectie slaapsyste- men, kastsystemen en bedtextiel van alle bekende A-merken in Nederland onder het Slaapkennerslabel op de markt zet tegen scherpe prijzen, waar bij het slaapadvies op de eerste plaats komt. Door de zeer uitgebreide collec tie en het deskundige advies van de slaapkenner is het motto dan ook: de Slaapkenner heeft een slaapoplossing voor iedereen' Ook het huismerk A.G.S. (altijd goed slapen) voor doorlo pende scherpe aanbiedingen in matras sen bedbodems, kasten, ledikanten en bedtextiel zal ruim vertegenwoordigd zijn bij Slaapkenner Lute. Op de begane grond zal de woningtex tiel afdeling verder worden uitgebreid met onder andere ruime keuze in gor dijnen, taptijten, vouwgordijnen, vinyl AKERSLOOT - Zondag 14 september start de SWOA om 14.30 uur weer met een klaveijasdrive. De kosten zijn 2 euro. Zondag 21 september is er weer bridgen. Tot nu toe is er alleen voor de gezellig heid gebridged. Als u voor prijzen wilt bridgen is er misschien meer belangstel ling. Maak dit bekend of geef u op bij Bert Kors, tel. 0251-313203. Zondag 28 september is er om 14.00 uur bingo. De kosten zijn 2 euro. Er zijn leuke Bibliotheken in regio werken aan vernieuwing REGIO - Donderdag 11 september om 20.00 uur vindt in de raadszaal van het gemeentehuis van Langedijk de officië le start plaats van een onderzoek naar het bibliotheekwerk in de regio. De gemeenten Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Uitgeest en de bibliotheken in die gemeenten, hebben met elkaar afge sproken uit te zoeken of de bibliothe ken onderling nauwer kunnen samen werken. In het hele land is het biblio theekwerk momenteel druk doende zich te bezinnen op de toekomst. Daar is een goede reden voor: de laatste jaren trokken de bibliotheken steeds minder publiek, terwijl de vraag van het publiek naar goede, betrouwbare informatie juist enorm toenam. De bibliotheken willen zich beter profile ren en duidelijk maken dat zij op die vraag kunnen inspelen. Een bibliotheek is allang niet meer een plaats waar alleen boeken en tijdschrif ten worden uitgeleend. Een bibliotheek is een centrum van allerhande informa tie op lokaal regionaal en zelfs landelijk niveau. Een bibliotheek is een plaats waar mensen elkaar ontmoeten, mel den de bibliotheekbesturen. De biblio theken en gemeenten van Noord- Kennemerland willen gezamenlijk aan de ontwikkeling deelnemen. Daarvoor moet natuurlijk eerst goed worden onderzocht of een bundeling van krachten de gehoopte kwaliteitswinst voor de klant zal oplegren. Want daar op richt zich het vernieuwingsproces, de klant, de lener, de gebruiker op zoek naar informatie. prijzen te winnen en het is berengezellig. Kent u de klussenbank? Deze is bedoeld voor 65-plussers. Voor kleine klusjes in en om huis die u zelf niet kunt doen en waar de vakman niet voor komt. U kunt de klussenbank bereiken via tel. 0251-656562. De kosten zijn 5 euro per uur. Elke vrijdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur kunnen met name minima en gehandicapten terecht bij het Cliëntenplatform. Het platform advi seert, verzamelt kritiek, verwijst en bemiddelt op financieel, juridisch en hulpverleningsgebied. Er wordt gewerkt met vrijwilligers. Men zoekt nog mensen die als adviseur op dit gebied kunnen aantreden. Daarvoor kunt u contact opnemen met de vrijwil- ligerscentrale in Castricum, tel. 0251- 656562. Voor een afspraak voor advies of andersoortige ondersteuning kan men tijdens het spreekuur bellen met 06-23372235. Katerloop Limmer IJsclub LIMMEN - Traditiegetrouw houdt de Limmer IJsclub tijdens de jaarlijkse ker mis de Katerloop. Op zondagochtend 14 september (kermiszondag) kan ieder een aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste past. Voor de jeugd tot en met 15 jaar of de wat minder geoefende lopers is er een ronde van 5 km.De wat meer geoe- fenden kunnen deze ronde tweemaal afleggen en lopen dus 10 km. Start en finish bij de sporthal aan de Hogeweg, waar tevens kleed- en douchegelegen heid is. Vanaf 9.30 uur is de inschrijving open. De start is om 10.30 uur. Aangezien er voor de 5 en 10 km ere prijzen zijn vraagt de organisatie inschrijfgeld. Voor degenen die geen hèrinnering wensen E 2,-, jeugd tot en met 15 jaar E 2,50 en ouderen E 3,50. De organisatie hoopt weer veel deelnemers aan de start te zien met of zonder kater. CASTRICUM - De Toneelverenigingen uit Castricum, Akersloot en Limmen staan op 26 en 27 september in de Burgerij in Limmen met het CAL Eenakterfestival. Het is voor het eerst dat vijf van de zes verenigingen die de gemeente Castricum kent samen een eenakterfestival organiseren. Expressie, Forento, De Limmer Plankeniers, Pancratius en Rossenbacker zijn al maanden bezig een kort toneelspel te repeteren. Waar de één heeft gekozen voor een satirisch, absurdisch stuk probeert de ander op het festival vooral een lach op de gezichten van het publiek te toveren. Met het festival wordt de diversiteit van het amateurtoneel in de gemeente Castricum getoond aan iedereen die geïnteresseerd is in amateurtoneel. De opening op 26 september om 20.00 uur zal worden verzorgd door Toneelvereniging Pancratius die zich de vraag stelt: 'Waar gaat het over?' Dit door Wim T. Schippers geschreven spel speelt in een park. Een plaats om te wandelen, spelen, trimmen en noem maar op. Een park is echter ook een ide ale ontmoetingsplek. Kent u dat gevoel dat u betrokken raakt bij een gesprek waarvan u achteraf denkt: Waar ging dat over? Een mengelmoes van persoonlijk, wijs en eigenaardigheden. O ja, zorg voor voldoende kleingeld tijdens het festival- Toneelvereniging Forento komt naar het festival toe met het absurdistische 'De Vaas' van Klaas de Vries. Vier onaf hankelijke vreemde individuen ontmoe ten elkaar op een station, raken met elkaar in gesprek en worden tijdens een verwarrend gesprek zowaar mensen. Na Forento gaat u terug naar een park decor waar Toneelvereniging Rossen backer 'Een praatje in het park' van Alan Ayckbourn op de planken zet. Mensen in gesprek met elkaar, hun zorgen, hun pro blemen, hun liefdes, maar mogen ze alstublieft hun eigen leven leiden. Toneelgroep Expressie Castricum heeft voor het festival gekozen voor 'De Gieren' van de Belg Pieter de Prins. Waarin de zoon van mevrouw Leonie en meneer Leon is dood. Maar door hun gebeden krijgen ze de kans om te ruilen. Hij zal blijven leven indien één van hen wil sterven. T)e Gieren' is een gifzwarte komedie waar je niet te veel over hoeft te weten. Dat bederft alleen het genot van de voorstelling die op 27 september vanaf 20.00 uur te zien is. Hekkensluiter Toneelvereniging De Limmer Plankeniers zal op 27 septem ber 'De Luchtballon' van Carl Slotboom spelen. In deze komedie heeft Moeder Visser een ballonvaart gekregen voor haar verjaardag en zoon Guus mag mee. Agnes Bergman heeft de eerste prijs gewonnen in een puzzelwedstrijd en gaat samen met haar man ook mee. Eenmaal in de lucht zijn beide paren druk bezig met hun meegenomen foto- en filmcamera om die gereed te maken voor een opname vanuit de lucht. Dit gaat echter nogal moeizaam dus genie ten van het uitzicht is er niet bij. Plotseling gebeurt er iets met de lucht ballon, de ballonvaartster blijkt in deze noodsituatie niet doortastend genoeg te zijn. Na aanleiding van deze samenwerking hebben de verenigingen ook een websi te opgezet, waar nu nog informatie te vinden is over het festival, maar waar na het festival alle informatie over de vere nigingen te vinden is. De website is te vinden op www.caltoneel.nl. Vanaf deze week zijn ook de kaarten voor het eerste CAL Eenakterfestival te verkrijgen. In Castricum bij The Read Shop en boekhandel Laan, voor Limmen zijn kaarten te reserveren bij Mary Winder 072-5052726 en voor Akersloot bij Veldts Toko. Tevens kunt op www.caltoneel.nl de kaarten, die voor één avond E 6,- en voor twee avon den E 10,- kosten, reserveren. en binnen zonwering van de alle beken de merken en het huismerk Impression. Om een en ander te realiseren zal er flink plaats gemaakt dienen te worden in de showroom.' Daarom is er nu een verbouwingsopruiming waarbij show roommeubels en ledikanten tegen kor ting van 10 tot 60% worden aangebo den. Dit is een unieke kans om kwali teitsmeubelen tegen zeer scherpe prij zen te kopen.Alles is direct leverbaar of eventueel te reserveren voor latere levering, (zei de advertentie elders in dit nieuwsblad). Omdat de voorraad meubels zeer beperkt zal worden wil dat nog niet zeggen dat Slaapkenner Lute geen meubels meer zal leveren. Door de vele contacten die dit bedrijf de afgelopen jaren heeft opgebouwd in de meubelbranche en omdat zij zijn aangesloten bij een inkoopvereniging zijn ze instaat vrijwel alle meubels te leveren. Er staat veel te gebeuren bij Lute interieur. In september zal een en ander gerealiseerd worden, waarna in oktober de heropening zal plaatsvin den. U vindt Lute interieur en straks dus Slaapkenner Lute aan de Kerkweg in Limmen. Nilda Borst- Quintana. Caminos Del Mundo op Radio Castricum 105 CASTRICUM - Al vanaf de eerste uit zending in 1994 draait het programma Caminos Del Mundo mee op Castricum 105. Caminos del mundo, wat betekent: Paden der wereld! Na een korte zomerstop hervat het pro gramma zijn uitzending op het vaste tijdstip: dat is de zondagmiddag tussen 12.00 en 13.00 uur. Het programma wordt met veel enthousiasme gepre senteerd door Nilda Borst-Quintana. Zij werd geboren in Argentinië, maar groeide op in Barcelona (Spanje). Inmiddels woont zij al 15 jaar in Nederland en trouwde met Bakkummer Jan Borst. Luisteraars kunnen haar bellen in het programma om hun favoriete nummer aan te vra gen. Ze zendt haar programma name lijk live uit op de zondagmiddag. Schroom dus niet en bel gewoon eens naar 0251-655565 tijdens de uitzending. U vindt Castricum 105 in de ether op 105.0 Fm en op de kabel op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum) en op 89.0 FM (in Akersloot, Limmen en De Woude). Meer informatie over dit pro gramma en over alle andere program ma's en medewerkers vindt u op de website van deze zender www.castri- cuml05.nl. Natuurlijk kan de zender nog altijd medewerkers gebruiken. Als u het leuk vindt om een programma te gaan samenstellen/presenteren en/of de techniek te verzorgen, stuur dan een mail naar info@castricuml05.nl of bel met 0251-655565. LIMMEN - Uitzonderlijk voor het westen van het land is de 5 jaar oude Orleander van de familie de Ridder, aan de Viswegin Limmen. De plant staat dit jaar voor 't eerst vol in bloei. Wilt u ook zo 'n mooie Orleander? Deze Orleander krijgt 3 liter water per dag, en de hoge temperaturen van de afge lopen weken hebben de plant ook geen slecht gedaan... Vredesweek 2003 EGMOND - Op woensdag 17 septem ber om 19.00 uur wordt er in het kader van de Vredesweek' een oecumenische viering gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. In de dienst zullen voorgaan pastor Nico Knol en mevrouw Nel de Wit. Het thema van de dienst is Vrede, werk in uitvoering. Overal in de wereld botst het tussen mensen, ook in Nederland. U kunt elkaar op deze woensdagavond ont moeten om te geloven dat vrede moge lijk is en laat ieder op de eigen plaats die vrede daadwerkelijk ten uitvoer brengen. Tijdens de dienst worden de gezangen verzorgd door het koor de Seasingers onder leiding van Theresa Takken. 0

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8