Rabobank introduceert binnenkort de Derde Week van september Natuurherstel van het Doornvlak van start Kunstwerk Sokkerwei Plusactiviteiten Bonhoeffer Kermis Limmen al weer voorbij 25 Jaar in het huwelijksbootje Wandelen met de AMAK Sportief bewegen Jongerencentrum Conquista Activiteiten van SWOA Nationale dag van de Ouderen gemeente-info WWW. Reiniging hoofdriool Bakkum, Kooiweg en Centrum-Noord Activiteiten Storey Club Akersloot AKERSLOOT - Zondag 21 september neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de NHWB Nazomerwandeltocht in Santpoort-Noord. De afstand is 15 km. Reiskosten E 1,50. Start en finish is bij Café-Zaal Zomerlust, Hoofdstraat 142 te Santpoort-Noord. Vertrek om 9.00 uur vanaf Strammerzoom in Akersloot. Voor info bel tel. 0251-310272. REGIO - In navolging van de 'Derde Dinsdag in September' van de over heid, introduceert de Rabobank de 'Derde Week van September'. Van 16 tot en met 20 september kan iedereen bij de Rabobank terecht voor alle financiële vragen. Naar verwachting staat de Miljoenen nota dit jaar bol van de bezuinigingen. Ook heilige huisjes als de hypotheekaf trek en de pensioenvoorziening staan daarbij ter discussie. Het is dan ook onvermijdelijk dat veel mensen de bezuinigingen in de portemonnee zul len voelen, 'de Derde Week van September' speelt daarop in met vier producten: Hypotheekbescherming, Toekomstvoorzieningen vermogensop bouw met Rabo FondsEffect en Doorlopend Krediet. "Prinsjesdag roept altijd, en zeker dit jaar, de vraag op 'wat betekent dat voor mijn portemonnee?' Met de introduc tie van de Derde Week van September proberen wij niet alleen een antwoord te geven op deze vraag, maar bieden we tevens een aantal concrete oplossingen, aldus Hans de Graaf, manager Finanalcieel Advies en Rabobank Huis&Hypotheekadvies van Rabobank West-Kennemerland. Hypotheekbescherming De hypotheekrente mag op dit moment dan laag zijn, toch kijken veemensen de kat uit de boom voor ze verhuizen. Met name de onzekerheid of men ook in de toekomst de vaste lasten van de eigen woning kan voldoen knaagt aan veel consumenten. "We sluiten onze ogen niet voor de realiteit', vertelt De Graaf. "Bij veel mensen leeft een gevoel van onzekerheid. Voor die men sen is de Rabobank Hypotheek bescherming ontwikkeld". Deze zorgt ervoor dat, mocht in geval van ziekte of werkloosheid het inkomen wegvallen of sterk afnemen, de hypotheek in ieder geval tijdelijk wordt betaald. "Normaal is deze voorziening alleen te treffen bij het afsluiten van een nieuwe hypotheek, maar in het kader van de Derde Week van September, kunnen ook klanten die al een Rabobank- hypotheek hebben deze bescherming afsluiten.' Eerder stoppen met werken Naar verwachting zal de overheid ook ingrijpen in de huidige pensioenvoor ziening, waardoor mensen langer moe ten doorwerken in plaats van korter. Daarbij zal de eigen bijdrage stijgen. Eerder stoppen met werken of een hoger pensioen moeten mensen dus zelf regelen. "Er zijn tal van mogelijk heden om dit te financieren. Hoe eer der je hiermee begint des te meer tijd heb je om het nodige vermogen op te bouwen. Rabobank heeft daarvoor de pensioenplanner ontwikkeld. Daarmee kan op eenvoudige wijze worden nage gaan welke bijdrage nodig is om bij voorbeeld eerder te kunnen stoppen met werken", legt De Graaf uit. Vermogensopbouw met Rabo FondsEffect Tot een paar jaar geleden leek beleg gen soms wel kinderspel. Geweldige rendementen werden gehaald en er kon bijna niks mis gaan. Inmiddels weten we wel anders en beleven we hele andere tijden. Is beleggen nog wel interessant? Bij de Rabobank beant woorden we deze vraag met een vol mondige ja. Zeker nu de vooruitzichten weer-wat rooskleuriger zijn en er voor zichtig economisch herstel aan de hori zon gloort. "Beleggen is nog steeds een favoriete bezigheid van veel klanten, maar het schort hen helaas vaak aan de tijd om continu bovenop het 'nieuws te zitten". Rabobank heeft nu Rabo FondsEffect. "Aan Rabo FondsEffect ligt een actieve bewaking ten grond slag. We houden nauwlettend in de gaten of de gestelde doelen nog wel binnen bereik liggen en of het risico nog wel binnen de door de klant aange geven grenzen ligt. Als het nodig is om de portefeuille aan te passen krijgt de klant een seintje, maar deze beslist natuurlijk zelf of de wijziging wordt doorgevoerd of niet. Met Rabo FondsEffect krijgt de klant een helder en betaalbaar beleggingsadvies op maat" aldus De Graaf. Extra geld achter de hand Vermogensopbouw doe je voor de lan gere termijn. Toch kan het zo zijn dat je op korte termijn extra geld nodig hebt. Bijvoorbeeld als de auto of caravan nu echt aan vervanging toe is. Maar ook gezinsuitbreiding of een verbouwing kan om wat extra financiële armslag vragen. "Een doorlopend krediet biedt vaak uitkomst in zo'n situatie. Het afsluiten van een doorlopend krediet bij de Rabobank biedt daarbij niet alleen de zekerheid van een betrouw bare bank, maar kent ook nog eens gunstige voorwaarden zoals het snel en gemakkelijk aflossen en weer opne men, standaard een overlij densrisico verzekering en een actueel inzicht via Rabofoon en internet", aldus De Graaf. Kortom, consumenten die naar aanlei ding van Prinsjesdag vragen hebben over de eigen financiële situatie, doen er goed aan de Rabobank te bezoeken. Dat kan eventueel ook online www.Rabobank.nl. via LIMMEN - Rust roest, bewegen moet. Dat klinkt wel streng maar er zit een kern van waarheid in. Bent u toe aan een nieuwe levensstijl? Het kan allemaal. Op woensdagmiddag 24 september wordt in sporthal d'Enterij in Limmen aan de Middenweg vanaf 14.00 tot 15.30 uur gestart om op een verantwoorde manier bewust bezig te zijn met lichaamsoefe ningen, ondersteund met muziek. De deelnemers komen uit Limmen en omgeving. Het is voor dames en heren en dat maakt het nu juist zo gezellig. Country line dansen Op een andere manier fit blijven doe je door te dansen en tegelijk geeft het je de nodige ontspanning. Het voordeel van country dansen is, dat je alleen kunt dansen en de dansen wereldwijd hetzelfde zijn zodat je altijd mee kunt dansen waar je ook bent. Op dinsdagavond vanaf 23 september in de Burgerij aan de Dusseldorperweg om 19.00 uur voor beginners, 20.00 uur gevorderden, 21.00 uur vergevorderden, na 22.30 uur vrij dansen. Op woensdagavond vanaf 24 september in Vredeburg (zij ingang) van 19.30- 20.30 uur is een ideale mogelijkheid voor diegenen die de dansen wat rustiger aan willen leren. Heeft u belangstelling? Bel voor meer informatie Meintje Guyt, tel. 072-5051374. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 19,20 en 21 september bij Jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 tot en met 10 jaar De jeugd kan zaterdag schommelbord jes maken bij Conquista. Op bordjes worden gezichtjes gemaakt, die je dan op een heel speciale manier kunt laten draaien/schommelen. Er zijn diverse vrijwilligers aanwezig die helpen met knutselen. Heb je zelf leuke dingetjes die je mee wilt nemen om te gebruiken, is dat natuurlijk altijd goed. De ochtend begint om 10.30 tot 12.00 uur en de entree is 1 euro. Tieners 11 tot en met 15 jaar Zaterdagavond wordt er een film ver toond op het grote scherm. Dat bete kent weer lekker hangen voor het film doek. Aansluitend wordt een discoa vond gehouden. De deur gaat open om 19.00 uur en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Goed nieuws voor de bezoekers van het jongerencafé! Dat is namelijk nu ook weer op vrijdagavond geopend! Van 20.30 tot 01.00 uur kun je voortaan zowel vrijdag als zaterdag een gezellig avondje beleven bij Conquista. De entree is gratis. Double Minded Volgend week vrijdag komt er bij de jongerencafé een zeer spetterend dj- team, genaamd Double Minded. Maar daarover lees je volgende week meer in de Uitkijkpost. AKERSLOOT - De activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot zijn voor dit seizoen alweer van start gegaan of gaan het binnen niet al te lange tijd. Zo is er zondag 21 september de mogelijkheid tot bridgen. Aanvang 13.30 uur. Men kan zich opgeven bij Bert Kors (tel. 0251-313203) maar zo binnenlopen kan ook. Het creatief bezig zijn gaat 29 septem ber van start en wordt elke maandag middag tot in mei volgend jaar her haald; van 13.30 tot 16.00 uur. Contactpersoon hiervoor is Els Woestenburg; tel. 0251-314615. Problemen met de computer Wanneer u weer eens een probleem met uw computer heeft, kunt u dat elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur aan de betrokken deskundigen voorleggen. Tevens is er dan tijd en machinecapa citeit voor computerzelfstudie. Elke vrijdagochtend kan men van 10.00 tot 11.00 uur met vragen op financieel, juridisch en hulpverleningsgebied terecht bij het cliëntenplatform dat met name voor minima en gehandicapten adviseert, bemiddelt en eventueel ver wijst naar de juiste instanties. Al deze activiteiten vinden plaats in (t Kruispunt, Mozart laan la. De SWOA werkt bovendien sinds kort samen met de klussenbank. Voor kleine klussen in en om huis kan de Akerslootse 65-plusser deze bellen. De kosten van dit soort dienstverlening waarvoor meestal geen vakman is te porren, bedragen vijf euro per uur. De klussenbank is onder 0251-656562 in Castricum te bereiken. CASTRICUM - Het onlangs opgeleverde bouwproject Sokkerwei is verrijkt met een bronzen beeld. Lithos Bouw heeft het beeld aangeboden aan de gemeente Castricum met de bedoeling de nieuw gerealiseerde openbare ruim te te versterken. Het beeld draagt de naam Rêverieeen liggend meisje dat gevoel, warmte en tederheid uitstraalt. Het is gemaakt door Maïté Duval en is ontworpen in 1982. Het beeld staat vlak bij de entree van het binnengebied naast de gegraven vijver. LIMMEN- 25 Jaar geleden, op 15 september 1978, traden John Nuyens en Wilma Plomp in het huwelijksbootje. Wilma ging bij haar man John werken, in een dahliakwekerij, genaamd Flora. In de afgelopen 25 jaar heeft het echt paar niet alleen heel wat dahlia s en bollen gekweekt, maar tevens ook vier prachtige dochters grootgebracht. Ter ere van een jubileum wordt vaak een erepoort voor de jubilarissen neergezet, maar voor het huis van John en Wilma werd wel een heel apart model neergezet. Waar een paar 'simpele gaasbakken'al niet goed voor zijn... 'Gepikt'door Willem Hoebe in Voorhout, werden deze versierd met prachtige bloemen. Dahlia 's, uiteraard, en door John en Wilma zelf gekweektInmiddels is het feest achter de rug, en dat was volgens de feestvierders net zo mooi als de erepoort. Wat voor fraais er over 25 jaar het tuinpad zal opsieren is nog een grote verrassing, (foto MSP) CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten zijn bij de volgende cursussen die in september/oktober 2003 starten nog enkele plaatsen vrij: Voedingsleer 1: Orthomoleculaire voe ding (5 lessen van 2 uur E 49,-) De cursus start op woensdag 8 oktober 2003 van 19:30-21:30 uur. Een nieuwe tijd, met veranderende levensomstan digheden, zoals stress, milieuvervuiling enz, vraagt om een nieuwe voedings leer. Deze cursus behandelt de samen hang tussen voeding en veel voorko mende klachten van deze tijd. De vol gende onderwerpen komen aan bod: - wat is orthomoleculaire voeding -kwa liteit van voeding - het belang van o.a. bepaalde vetten, vitamines en minera len - voedingssupplementen - het zelf- genezend vermogen van het lichaam - preventie - hypoglycaemie - Candida - ME - osteoporose - gewrichtsklachten - darmproblemen en allergie. De cursus prijs is inclusief syllabus. Chinese geneeskunde Bocamtherapie Theorie en praktijk (4 lessen van 3 uur E 55,-) De cursus begint op zaterdag 4 oktober 2003 van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze cursus wordt ingegaan op de achter gronden van de traditionele Chinese geneeskunde: de filosofie van Yin en Yang, de vijf elementen, de meridianen en de drie-krachtenleer. Daarnaast komt de Bocam-therapie aan de orde. Deze therapie stimuleert u aan uw eigen gezondheid te werken. Zij biedt daarbij een zelfhulp-programma aan' ter bestrijding van stress, slapeloosheid, angst en onzekerheid, spier-, pees- en gewrichtsklachten, hoofdpijn, rugklach ten, spijsverteringsproblemen etc. Naast de theorie maakt u ook kennis met de praktijk van Bocam zoals: acu- pressuur, massage, TairChi/ Qigong oefeningen en ontspanningsoefenin gen. Ook wordt er vanuit deze visie de relatie bekeken tussen lichamelijke en psychische klachten. Kruiden en Gezondheid (8 lessen van 1,5 uur E 57,-) De cursus start vrijdag 3 oktober 2002 van 15:00-16:30 uur. Er is de laatste jaren een stijgende belangstelling voor kruiden en natuurlijke geneeskunde. Kruidengeneeskunde is zo oud als de mens zelf. De vernieuwde belangstel ling voor kruiden heeft te maken met de algemene tendens van 'terug naar de natuur'. Fytotherapie (geneeskunde op basis van planten) is een zachte genees wijze, want zij behandelt de oorsprong van de klachten en niet alleen de symp tomen. Het is er vooral op gericht de weerstand van het lichaam te stimule ren. Het belangrijkste effect van krui dengeneesmiddelen is het bevorderen van de uitscheiding van afvalstoffen in het lichaam, zodat het evenwicht wordt hersteld. U leert ook hoe en welke u kruiden kunt gebruiken om af te vallen en te reinigen. Kruiden werken vaak effici ënter dan chemische medicamenten. Tijdens de cursus worden diverse soor ten kruidenthee geschonken. De cur susprijs is inclusief syllabus. Mandala Tekenen (10 lessen van 1,5 uur E 93,-) De cursus start maandag 29 september 2003 van 19:30-21:30 uur. Bij het man dala-tekenen is de cirkel de vorm waar binnen de creativiteit plaatsvindt. Via zorgvuldig opgebouwde opdrachten vorder je zienderogen. Door de een voudige werkwijze is iedereen in staat per les iets te maken wat het bekijken meer dan waard is. In de laatste les bestaat de mogelijkheid deze techniek te gebruiken voor het maken van kaar ten met een persoonlijke noot. Zowel beginners als gevorderden kunnen aan deze cursus deelnemen. Je moet zelf wel een passer en kleurpotloden mee nemen. De cursusprijs is inclusief sylla bus. Tarot 1 Beginnerscursus (12 lessen van 2 uur E 110,-) De cursus begint op donderdag 25 sep tember 2003 van 19.00-21.00 uur. De Tarot is een eeuwenoude manier om tot inzichten te komen. Het is een kaartspel vol symbolen, kleuren en oer beelden en doet vooral een beroep op onze intuïtieve kanten. Via de Tarot kun je antwoord krijgen op levensvra gen, maar ook inzicht krijgen in je eigen manier van handelen en functio neren. In de eerst helft van de les gaan wij de 22 grote Arcanakaarten kaart voor kaart bestuderen en bespreken. De tweede helft bestaat uit het praktisch oefenen met eenvoudige en handzame legmethoden. Voor het volgen van deze cursus moet je wel in het bezit zijn van een eigen spel kaarten. Dit kan, na overleg met de docente (le les), aange schaft worden. Spirituele Ontwikkeling (10 lessen van 3 uur E 136,-) De cursus begint don derdag 2 oktober van 19.00-22.00 uur. In deze basiscursus maakt u kennis met acht verschillende onderdelen uit de spirituele wereld. 1. Dromen uitleg en de symbolieken. Alles in de droom ben jezelf 2. Psychometrie (=psychisch schouwen) aan de hand van foto's en voorwerpen. 3. Tarot lezen, (kaart leggen). 4. Magnetiseren als handoplegging en wegnemen van pijn. 5. Handlezen. Lees het verloop van het leven in de handen. 6. Pendelen. Wat is pendelen en hoe doe ik dit verantwoord. 1. Numerologie. Maak kennis met jezelf via de numerolgie. 8. Meditatie. De laatste les, waar u al uw vragen over het paranormale en de spi rituele wereld kunt stellen, begint met een geleide meditatie met klankscha len. Kleurstiften en een pen moet u wel zelf meenemen. Voor informatie en inschrijving 0251- 659119 of www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM/EGMOND - Medio september start PWN Waterlei dingbedrijf Noord-Holland met een nieuw natuurherstelproject, het Doornvlak. Dit gebied ligt in het Noordhollands Duinreservaat, op de gemeentegrens van Castricum en Egmond. Al eerder realiseerde PWN in de duinen succesvolle natuurherstel- projecten zoals Starrevlak en America. PWN investeert graag in natuurherstel. Zij ondersteunen daarmee het beleid van de overheid om verdroging, verrui ging en vergrassing van natuurgebie den tegen te gaan. Voor de duinbezoe kers valt er straks nog meer te genie ten. Nat gebied Oorspronkelijk was het Doornvlak een duingebied met natte duinvallei en de daarbij horende rijke flora en fauna. Vanaf de eerste helft van de 19de eeuw werden flinke delen van het gebied in cultuur gebracht. Landarbeiders vlak ten eerst met de schop de lage duintjes af. Daarna werden in keurige vierkante patronen sloten en greppels gegraven om het natte gebied te ontwateren. Dit stelsel sloot aan op de Diepe Sloot, die nog steeds tot aan het poldergebied van Bakkum loopt. Op de ontstane akkers werden aardappelen, maïs en granen verbouwd. Op niet ontgonnen stukjes duin graasde vee. Aan de rand werd boerderij Berwout gebouwd. Die staat er nog steeds en heeft een koegang met tussenschotten en mestgeul, alles in authentieke staat. Historie Het gebied hoorde bij het landgoed Bakkum, dat tot 1903 eigendom was van prinses Von Wied. Zij verkocht het aan de provincie Noord-Holland. Die kwam er al snel achter dat landbouw op schrale duingrond geen lucratieve bezigheid was. Om toch wat geld uit het gebied te halen ging men aan bosbouw doen. Veel van de bij Berwout horende landerijen werden bebost (en zijn nog steeds bos). Hierdoor ging veel van de openheid van het gebied verloren. Het huidige Doornvlak werd een open stuk temidden van bos. Een deel van het Doornvlak is tot de Tweede Wereldoorlog in gebruik geweest als tuinbouwgrond. Daarna is het gebied aan zijn lot overgelaten, op wat begra- zing na, die in 1978 ook ophield. Het terrein verruigde in snel tempo met duindoorns, kruipwilg, wat opslag van houtgewassen en vooral duinriet. Die deed het prima op de bemeste grond en vormde al snel een ondoordringbare, dikke laag voor andere planten. Natuurherstel Met subsidie van het Ministerie van LNV gaat PWN dit gebied nu aanpak ken om een goede uitgangssituatie te scheppen voor natuurherstel. Een stuk van de aangeplante bosrand wordt gekapt om een verbinding met het achterliggende, open duin te krijgen. De duinrietmat wordt afgegraven tot 1 op het schone zand en weggevoerd. In het gebied worden glooiende overgan gen tussen nat en droog gemaakt zodat de natuurlijke duinflora zich kan her stellen. In de zuidwesthoek van het gebied ligt een klein meer, restant van een zandwinning. De oevers zullen horizontaal groter worden gemaakt zodat er zoveel mogelijk soorten plan ten en dieren kunnen komen. Het hele gebied zal tevens worden ingericht voor begrazing om verruiging door grassen tegen te gaan. Verwachtingen Uit eerdere ervaringen weet PWN hoe verrassend snel de natuur weer op ont dekkingstocht gaat en zich ontwikkeld als de uitgangssituatie goed is. Verwacht worden waterpunge, zegge- soorten, knopbies, duizendguldenkruid en misschien wel parnassia op het natte zand. Kruipwig, bevertjes en wellicht gentianen voelen zich thuis op de over gang van nat naar droog. Op drogere delen kunnen knikkende silene, wond- klaver, voorjaarszegge en voorjaars ganzerik zich vestigen en hoog en droog op de duintjes verfbrem en zand- viooltje. Dat wordt een feest voor het oog dus. Kikkers, padden, salamanders, libellen en andere waterinsecten zullen dank baar gebruik maken van de natte duin valleien. En eendensoorten, steltlopers en weidevogels lijken wel een neus te hebben voor nieuwe waterplekjes. Kortom, er valt vanaf voorjaar 2004 veel nieuws te beleven in de duinen nabij Egmond. LIMMEN - De Nationale dag van de Ouderen wordt in Limmen gevierd op donderdag 25 september in Vredeburg, van 10.00 tot 17.00 uur. Alle 55+ers uit Limmen worden hier bij uitgenodigd. Er is een gezellig pro gramma voor deze dag samengesteld. Om 10.00 uur wordt u verwelkomd met koffie en cake waarna er gelegen heid is om mee te doen met een mooie fietstocht door de omgeving. De mensen die niet gaan fietsen, kun nen een mooie serie dia's van de Limmer mozaiëkendagen bekijken. Om 12.30 uur staat er een heerlijke lunch voor u klaar waarna u de gele genheid heeft om te kaarten, Oudhollandse spellen of een spelletje biljart te spelen en dit alles onder het genot van een drankje en een hapje. Meedoen? Geef u dan zo spoedig mogelijk op bij Corry Min, tel. 072- 5052506 of bij The a Adrichem, tel. 5051404. CASTRICUM - Vanaf maandag 22 september gaat de gemeente het hoofd riool reinigen en gedeeltelijk inspecte ren in de dorpskern Bakkum en in de wijken Kooiweg en Centrum-Noord (begrensd door Ruiterweg, Beatrix- straat, Dorpsstraat en Mient). Eens in de vijf jaar vindt dit onderhoudswerk plaats. Het waarborgt een goede afvoer van het rioolwater. De firma Heijmans voert het werk uit. Dit reinigingswerk kan soms tot onaan gename verrassingen in huis leiden. Onder bepaalde omstandigheden kan het voorkomen dat rioolwater tijdens het werk in omgekeerde richting door een huisaansluiting wordt opgestuwd, waardoor een onsmakelijke fontein in de toiletpot ontstaat. Het betreft dan in het algemeen water dat in het waterslot zit. Wat kunt u hiertegen doen? Als de rood-witte reinigingswagens bij u in de buurt zijn, doe dan het deksel van de toiletpot dicht en zet er een emmer water op. Als er dan eventueel rioolwater wordt opgestuwd, komt het niet verder dan de toiletpot of eventu eel op de grond. Dat is vervelend, maar gelukkig niet schadelijk. Wanneer vindt dit plaats? Met als startpunt Bakkum nemen de werkzaamheden in principe enkele weken in beslag. Vragen? U kunt bellen met B. J. Moll, afdeling Gemeentewerken, tel. 0251-661140. AKERSLOOT - Na een moeizame voorronde tegen Grazer AK speelt Ajax weer in de Champions League. Nu tref fen ze AC Milan, wat geen onbekende is voor de Amsterdammers. De Storey Club laat dinsdag 16 september het grote scherm zakken om het te bekijken. De wedstrijd begint om 20.45 uur maar de deuren gaan om 19.00 uur al open. PSV-AS Monaco Ook PSV doet mee in het bal der groten. Hoewel voorzitter Van Raaij droomt van een Europese Liga lijkt het PSV nooit zo erg te willen lukken in Europees ver band. Ben je benieuwd hoe het PSV ver gaat in hun eerste Champions League wedstrijd? Kom dan woensdag 17 sep tember om te kijken. De Storey Club is vanaf 19.00 uur open. De Piratenplaneet en Johnny English Op zaterdag 20 september is de eerste activiteit van de Storey-f- van het nieuwe seizoen, de Storey+ Filmmiddag. Er wor den twee films vertoond voor verschillen de leeftijden. Van 14.00 tot 15.30 uur is er de Disney- tekenfilm De Piratenplaneet - De schat van kapitein Flint. In deze film gaat Jim op zoek door de ruimte naar een schat. Hij komt aan boord van een piratenruim- teschip en al snel wordt Jim meegezogen in een avontuur. De film is Nederlands gesproken. De tweede film is Johnny English. In deze komedie moet spion Johnny English (Rowan Atkinson) de Engelse kroonju welen uit de handen van een Franse slechterik (John Malkovich) die ook koning van Engeland wil worden. Deze film gaat om 16.00 uur van start en duurt tot 17.30 uur. De film is Nederlands ondertiteld. Per film is de toegangsprijs E 1,50 maar voor allebei is het E 2,50. Dit is inclusief snoep, fris en chips. LIMMEN - Het kermisweekend in Limmen is weer voorbij. De kermis- vierders mochten zich gelukkig prijzen met het mooie weer. Het zonnetje liet zich uitbundig gelden de afghelopen dagen. Tijdens het kermisweekend tra den diverse bands op zoals Jukebox,, Sesam en DJ Wiek, bekend van 538 Drive-in show en radio 10 GOLD clas sicsshow, op de planken om het kermis- publiek in de juiste stemming te bren gen. De kermis in Limmen werd vrijdag avond met een spetterend vuurwerk aan de Achterweg ingeluid. Traditiegetrouw hield de Limmer IJsclub tijdens de jaarlijkse kermis de Katerloop. Op kermiszondag kon ieder een aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste paste. De organisatie zag veel deelne mers aan de start verschijnen, zowel met als zonder kater. Uitslagen Limmer Katerloop Starter Rinus Koot schoot op een zon nige kermiszondag een 90-tal deelne mers weg voor de Limmer Katerloop 2003 met behulp van het met historie beladen startpistool van de Limmer IJsclub. Speaker Frans Bakker kon de volgende uitslagen aankondigen en de Lekker zweven doe je natuurlijk in de ouderwetse 'zweef'. Deze meiden heb ben er zo te zien wel lol in... (foto MSP) winnaars naast een beker een fraai boe ket uitreiken. Uitslagen 5 kilometer voor de jeugd tot en met 15 jaar: Een kermis is geen kermis zonder botsauto 's. Dat vinden de bestuursters van deze 'wagenkennelijk ook. (foto MSP) Jongens: 1. René Kerssens 18.48, 2. Sybren de Weerd 18.58, 3. ex aequo Sander Pepping en Michel Achterberg 19.09, 4.Rick Seignette 19.10, 5.Ditmar Keizer. Meisjes: 1. Olga Zomerdijk 28.42. Bij de heren volgde Aldert Pepping geruime tijd het spoor van de uiteinde lijke winnaar Piet Kuijs. Heren: 5 km: 1. Hans Hóf 17.09, 2. Theo van Grevenhof (50 jr) 48.15. 10 km: 1. Piet Kuijs 33.26, 2. Aldert Pepping 33.52, 3. Jan Veldt 35.36, 4. Peter de Groot 39.46, 5. Nico Zomerdijk 40.18,6. Coen van der Graaf 41.08, 7. René Westra 42.23, 8. Guus Nijman 43.44,9. Jaap Sombroek 44.51. Bij de dames liep Monique Andriessen een uitstekende race. Zij verbeterde haar parkoersrecord van vorig jaar mét maar liefst 2 minuut 25 seconden. Dames: 1. Monique Andriessen 37.53 (nieuw parkoersrecord), 2. Ria Stam 41.27, 3. Agnes Scheringa 45.41, 4. Lia Admiraal-Hageman 46.06, 5. Lilian Schreuder 47.29, 6. Ria Nijman-Veldt 51.53.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10