HSV-Foresters wordt een 'gaan voor de winst' Speciale foto-expositie HAF in kader van open monumentenweekend Week van de vooruitgang: wethouder Opdam voor een dag verkeersbrigadier 1 vj intratuin nu 1995 nieuwe kaart r I Open Atelier Tine Poelsma edri elic L Politie schakelt televisie in bij zoektocht naar daders overval BORDEN Koopzondag winkelhof 't Loo met jubilerende schaakvereniging Prij APELLA JeL5 het groene warenhuis Zonne-energielamp Sierra Deze week: mm? Wethouder Daas onder de indruk L Slagerij Kramer ii:s |(072) 53510 00 bmamMrn EN OMSTREKEN P tÉ L 1 T i E BERICHTEN HEILOO La Passione in de Beun ZONDAG Winkelhof 't Loo geopend van 12.oo tot 17.00 uur. Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl SBBB Verrassende acties tijdens de oogtestweken www.vosmakelaard.ij .nl RIBLAPPEN1 kiio 4,99 KIPFILET 1 kiio €5,98 SLAVINKEN 4 stuks 2,50 GEHAKT CORDON BLEU 4 stuks 5|ÜU Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Ook op internet: 17 SE[TEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 38 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO HEILOO - De monumenten foto expositie van de Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF) in het Witte Kerkje tijdens de twee open monumentendagen in het afgelopen weekend was een groot succes. Na te zijn aangekondigd door de voor zitter van de HAF, Cris Bakker, die zei dat hij trots was op het resultaat na anderhalf jaar werken aan dit project, opende wethouder J.G. Daas de exposi tie. De heer Daas benadrukte dat de expositie illustreerde dat Heiloo nog veel moois te bieden heeft en dat wij onze huidige rijkdom aan het verleden te danken hebben. Die rijkdom moeten wij in ere houden. De foto's laten een fraai overzicht zien van alle gemeentelijke en rijksmonu menten in Heiloo. De heer Daas wilde niet dat de foto's na de expositie verlo ren zouden gaan en zal daarom over leggen over de wijze waarop de foto's in de toekomst zullen worden beheerd. Bij de opening waren ongeveer 70 men sen aanwezig, waaronder vele eigena ren van de monumenten die een per soonlijke uitnodiging hadden ontvan gen. Zij konden als eersten onder het genot van een kop koffie en een plak cake hun monumenten bewonderen. Verder kregen zij een foto van hun monument mee naar huis. Het was voor de eigenaren/bewoners natuurlijk ook een unieke gelegenheid om elkaar te ontmoeten en gedachten uit te wisse len. Maar ook vele anderen hebben de tentoonstelling bezocht. Gedurende het hele weekend was er een constante stroom van bezoekers. Meer dan duizend mensen hebben ervan genoten. Voor menig bezoeker was het een feest van herkenning en veel mensen hebben nu eens met ande re ogen naar de gebouwen gekeken. Er waren kreten als: 'Goh, ik fiets er elke dag langs, maar dat heb ik nog nooit zó gezien!'. Ook waren er lovende woorden voor de expositie als geheel van 'prachtige expositie' en duidelijke informatie tot 'goed verzorgd' en 'jammer dat dit slechts één weekend is te zién'. Verder waren er opmerkingen als: 'we hebben hier meer prachtige gebouwen dan men zich realiseert', 'veel dierbare her inneringen', 'dit mag je niet missen' en 'ontzettend genoten, wat een topfoto- grafen hebben wij hier in Heiloo'. Ten slotte werd door veel mensen gevraagd of de foto's ook als ansicht kaart verkrijgbaar zijn. Anderen vroe gen of zij de foto's binnenkort in boek vorm terug zullen kunnen zien. Of deze wensen realiseerbaar zijn zal nog moe ten worden afgewacht; daarover kon den de HAF-mensen geen toezeggin gen doen. HEILOO - Zondag 21 september vanaf 14.00 uur vindt de derby HSV- Foresters plaats op het HSV-terrein aan de Bayershoffweg. Waar de laatst gespeelde wedstrijd tussen de dorpsge noten uiteindelijk een tamme verto ning werd, lijkt er nu een goede kans te bestaan op een felle strijd. Belangrijkste reden voor beide clubs is wel het resultaat na 2 gespeelde wed strijden: 0 punten. Trainer Mare de Wilde (HSV) geeft aan dat een optel som van factoren de verklaring is van deze moeizame competitiestart van de rood-gelen. „We zijn weliswaar in de breedte sterker geworden, onder meer door een goede aansluiting van een aantal voormalige A-junioren. Maar we hebben geen optimale voorbereiding gehad door blessures, vakanties en drukke werkzaamheden van verschil lende spelers." Blessureproblemen Ook kampt het elftal momenteel met wat blessureproblemen, waardoor mogelijk routinier Mare Abcouwer en Emiel Schindeler zondag niet van de partij zijn. Maar aan de inzet van de spelers twijfelt de trainer niet. „De eerste wedstrijd tegen Foresters vorig jaar werd door ons verloren. We hebben dus nog steeds iets recht te zet ten. Maar de belangrijkste reden is wel dat we de eerste punten willen pakken. En in zo'n wedstrijd als deze gelden nu eenmaal andere wetten, dus alles is mogelijk". Selectie breder Collega-trainer Edwin Veenstra stelt dat ook bij de Foresters de selectie bre der is geworden. „Ee.n aantal spelers vanuit de jeugd, zoals Brian Stevens, kan al aardig meekomen. Bovendien is ons positiespel in de afgelopen tijd beter geworden, hoewel dat niet zo tot uiting komt in de resultaten. We moe ten de balans nog vinden." Mogelijk ontstaat dat evenwicht in de aankomende wedstrijd, hoewel de trai ner het gevoel heeft dat de derby vorig jaar meer leefde bij zijn spelers dan nu. „Ook toen was de eerste wedstrijd tegen HSV al vroeg in het seizoen. Maar voor ons was het een nieuw begin in de 2e klasse en was iedereen ver wachtingsvol, zéker tegen HSV." De ploeg zal het moeten stellen zonder Jan Schoorl, die tijdens het HSV-toer- nooi enige weken geleden geblesseerd raakte. Veenstra: „Verder is het elftal fit en gaan we ervoor. Want die 0 moet worden weggewerkt. En bovendien: van je dorpsgenoten wil je gewoon altijd winnen!" Na te zijn aangekondigd door de voorzitter van de HAF, Cris Bakkeropende wethouder J.G. Daas de expositie, (foto: MSP) W Noord-Holland Noord 112 ^lr 0900-1 M, 8844 In de nacht van 8 op 9 september werd in een horecapand gelegen aan de Kennemerstraatweg ingebroken. Men wist zich toegang tot het pand te ver schaffen door het forceren van een raampje. Uit de kassa werd een geldbe drag ontvreemd. Een 75-jarige automobiliste verloor woensdag 10 september om 11.20 op de Omloop de macht over het stuur. Zij botste op een lichtmast waarop het voertuig over de kop sloeg. Door omstanders werd zij uit haar totaal ver nielde auto gehaald. Zij werd voor onderzoek met een ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Daar werd geen letsel geconstateerd. De totaal ver nielde auto werd weggetakeld. Een 17-jarige fietser verleende vrijdag 12 september op de Stationsweg bij het afslaan naar de Breedelaan geen voor rang aan een tegemoetkomende perso nenauto. Een aanrijding met letsel was het gevolg. Het slachtoffer werd met rugletsel met een ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Tussen 17.00 en 18.45 uur werd van een personenauto van het merk Opel type Astra die geparkeerd stond aan de Hoogeweg een van de kentekenplaten ontvreemd. Op zaterdag 13 september werd tussen 22.00 en 22.45 uur een fiets uit een gara gebox van een woning aan de Boog ont vreemd. De garagebox was niet afgeslo ten. De fiets was het type mountainbike en stond ook niet afgesloten. Gevonden voorwerpen. enkele sleutels, rode viskoffer met daar in enkele sleutels, zwarte herenporte monnee met inhoud, mobiele telefoon Pocket Line grijs van kleur in hoes, goud schakelarmbandje, zilveren armband. HEILOO - Het duo La Passione (Jan-Paul van Spaendonck en Vincent De Lange) treedt op 20 seps- tember (tijdens de openingsvoorstel ling) op in Theater de Beun. In hun voorstelling zetten zij het Nederlandse levenslied tegenover het Italiaanse, de havenstad Napels tegenover Amsterdam, het Jordanese 'belcanto' tegenover dat van Napels, een en ander geïllustreerd met bekende en minder bekende liede ren. Voor deze zeer aantrekkelijke voor stelling zijn nog kaarten beschikbaar aan de kassa van Theater De Beun, dat geopend is van maandag t/m vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf een uur voor de voorstelling. De toe gangsprijs bedraagt E 11.-, CJP/65+ E 10.-. De aanvang van de voorstelling is 20.15 uur. I B HEILOO - Sport Fashiongeen modezaak, geen sportzaak„Een sportieve modezaakzegt Monique Bolard, die samen met haar man Herbert al acht jaar eigenaar is van het bedrijf. „Zo'n vijftien jaar terug in de geschiede nis begon mijn moeder een sport- modezaak die wij hebben overgeno men. Na de verbouwing van 't Loo zijn wij op de eerste etage tevens een kindermode afdeling begon nen laat Monique weten. „Nadat 't Loo verbouwd werd kon den wij de bovenliggende etage bij de winkelruimte betrekken en zo konden we ook kindermode presen teren. Vooral in het begin was het echter lastig om mensen 'naar boven te krijgen'. Door de fantastische inzet van ons team medewerksters is het toch gelukt." Monique zegt heel erg trots te zijn op het team wat er nu staat. „Het verloop is minimaal. De meeste verkoopsters zijn hier al vanaf het begin en we hebben een hele goede band met elkaar, geba seerd op wederzijds respect en ver trouwen." Klanten Het leuke van de winkel vindt Monique het contact met de klanten. „We hebben een hele leuke vaste klantenkring. Jé ziet kinderen opgroeien van kleins af aan. Van peu ter tot puber zijn ze klant op de kin derafdeling, waarna ze vaak trouw blijven komen om later de volwassen In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. collecties te kopen. Je krijgt echt een band met deze klanten." En dat is meteen het motto voor de toekomst. „Een goede zaak draaiende houden en constant kijken wat de mensen willen, wat de merken doen. Mensen komen dart ook van heinde en verre voor ons assortiment. We hebben bij voorbeeld het grootste assortiment tenniskleding, waarin we ook gespe cialiseerd zijn. Er is ook niet echt een concurrent. Sportzaken hebben vooral hardwaren zoals schoenen en rackets. Kleding speelt dan een ondergeschikte rol. Wij hebben uit sluitend kleding, met als specialisatie tennis- en skimode, in zowel kinder als volwassen maten." Vernieuwend „We streven ook naar betaalbaar heid voor onze kinderafdeling. Kinderkleding is op het moment waanzinnig duur. Wij houden reke ning met de consument om het betaalbaar en dus leuk te houden." Ook geeft Monique aan dat het assortiment voortdurend vernieu wend is. „Wij hebben uitsluitend A- merken die soms tot wel zes collec ties per jaar hebben, waardoor het assortiment in de winkel constant verandert en wordt vernieuwd. We willen de mensen dan ook uitnodigen om lekker te komen snuffelen. En we geven gfaag een eerlijk advies." Sport Fashion heet u van harte welkom in winkelcentrum 't Loo, nummer 33, tel: 072-5335152. HEILOO - Vorige week is het huisnummer van Atelier Tine Poelsma verkeerd vermeld in de Uitkijkpost. Zij woont al jaren aan Termijen 189, maar wij ver meldden dat zij aan nummer 198 woont. Zo ontnemen we u de kans om dit schilderij, en andere bijzondere werken van Tine Poelsma te bekijken. Dit keer zijn het herinneringen die haar bezighouden en die zij op een expressionisti sche manier heeft weergegeven. De schilderijen zijn met acryl op linnen geschilderd. Het Atelie is elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend, of na telefonische afspraak via 072-5334596. HEILOO - Vandaag studeert onze plaatsgenoot Marije Slippens af aan de Educative Faculteit Amsterdam. Zij is geslaagd als lerares geschiedenis en maatschappijleer. HEILOO - Van 16 tot en met 22 sep tember wordt in Nederland de 'Week van de Vooruitgang' gehouden. Initiatiefnemers hiervan zijn onder andere Milieu-defensie, 3VO, Rei zigersvereniging Rover en de Fietsersbond. Gedurende deze week willen zij ieder een bewuster maken van de mogelijk heden die er zijn om zich op een meer milieubewuste, veilige en gezonde manier te verplaatsen. Ook de gemeen te Heiloo doet hier aan mee. Elke dag van de actieweek kent een eigen thema. Op woensdag 17 septem ber is het thema 'Op voéten en fietsen naar school'. Ouders worden aange moedigd om deze dag hun kinderen zo veel mogelijk lopend of fietsend naar school te brengen. De Verkeersouders Heiloo hebben voor deze dag een aan tal acties bedacht rond met name basis scholen. Op hun verzoek helpt wethou der Rob Opdam 's ochtends de ver- keersbrigadiers bij het zebrapad op de Stationsweg bij het veilig laten overste ken van schoolgaande kinderen en hun ouders. Fiets naar je Werk Op vrijdag 19 september extra aan dacht geschonken aan het thema 'Fiets naar je Werk'. De gemeente Heiloo kan zich volledig vinden in de doelstellin gen hiervan. Méér fietsverkeer en (dus) minder autoverkeer betekent een bete re leefbaarheid in onze gemeente. Fietsen is bovendien een gemakkelijke manier om de gezondheid op peil te houden. De gemeente roept al haar inwoners dan ook op om, indien moge lijk, vrijdag 19 september op de fiets naar het werk te gaan. Om het niet bij deze éénmalige actie te laten, vraagt de gemeente daarnaast uw aandacht voor de al bestaande lande lijke campagne 'Fiets naar je Werk' die het fietsen in het woon-werkverkeer probeert te stimuleren. Naast voorde len voor de gezondheid en het milieu hebben werknemers de mogelijkheid om gedurende het jaar sponsorgelden (per afgelegde kilometer) te 'verdie nen'. De opbrengst komt ten goede aan milieuvriendelijke Novib-ontwikke- lingsprojecten. De gemeente Heiloo neemt al actief deel aan deze campagne. Op de websi te www.fietsnaarjewerk.nl treft u alle informatie aan over de voordelen van het woon-werkfietsen en de werkwijze van de fietscampagne. Voor meer informatie over de activitei ten in de week van de vooruitgang: www.weekvandevooruitgang.nl of de servicelijn van Milieudefensie, tel. 020- 6262620. ,,Een sportieve modezaak noemt Monique Bolard haar zaak Sport Fashion, die zij samen met Herbert runt. (foto: MSP) 0 Schaaksimultaan met Daniël Stellwagen en de jazzformatie Opus 4 Quartet, o.l.v. Klaas koomén. 4 Oktober, om 10.00 uur geeft Capella weer een informatieochtend in restaurant Klein Varnebroek, De Omloop 22, Heiloo. Kom gerust langs voor informatie, het stellen van vragen of gewoon voor een kopje koffie... omdat ieder vaarwel een bijzondere is! oogtestl ;ouW stijl nneveldoptiek. nl www.z Ik. Heerenweg 15T Heiloo ':Wmw APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Bij 250 gram GRILLWORST 100 gram KIPSALADE GRATIS geldig t/m zaterdag 20 september Telefoon 5330991 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Zondag 21 september staat Winkelhof 't Loo in het teken van het schaakspel. De schaakvereni-1 ging Heiloo bestaat 70 jaar en viert dat met een spannende simultaan op het Albert Heijn plein. De simultaan- tegenstander is niemand minder dan Daniël Stellwagen, tweede van Nederland tijdens de laatst gehouden kampioenschappen voor de jeugd. Op het Middenplein speelt het huisor kest van het winkelcentrum: het Opus4Quartet onder leiding van Klaas Koomen. Het winkelcentrum is geopend van 12.00 tot 17.00 uur en u parkeert gra tis op een van de 400 plaatsen rond het centrum. Trendy kunststof, 2 LED verlichting, totale hoogte ca. 30 cm, eenvoudige plaatsing zonder kabels, incl. voet- en wandmontage. Van 29,95 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. HEILOO - Het RTVNH opsporings programma Ter Plaatse zal vanavond aandacht besteden aan de overval die gepleegd werd op woensdag 3 septem ber, om 9.00 uur bij de ABN- Amrobank in Heiloo. Twee gemasker de mannen stormden de bank binnen nadat ze met een moker een raam had den ingeslagen. Voordat het aanwezige personeel kon ingrijpen, gristen de mannen een onbekend geldbedrag uit een open staande kluis. Na de overval gingen ze er op een scooter vandoor. De scooter is later teruggevonden en wordt getoond in Ter Plaatse. Het programma wordt vanavond vanaf 18.25 uur uitge zonden op RTVNH. Stationsweg 82 Jfeïfoo Telefoon (172 532 1392 www.bmsseriewiltlschut.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1