Septemberwandeling op landgoed Nijenburg Internationale week reflexologie 2003 Rommelmarkt in aantocht Basiscursus Geologie: de Aarde en ons dagelijks leven Familiekrant voor naasten van cliënten uit de GGZ Auteur van fietsgidsen komt naar Heiloo li Tekenmedium Paula Schirmer doet helderziende waarnemingen Elckerlyc in tv-programma Buya Basiscursus Mandala-tekenen Muziek- en Dansschool Heiloo gaat met kleuterviool van start UITKIJKPOST -17 SEPTEMBER 2003 - PAGINA 6 M V HEILOO V si Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur, vervolg van pagina 4 jjjj i - ededelingen Verleende collectevergunning erkw uitvoering Obstakels in bermen en grasstroken Zesde Ypesteiner Motortoertocht Foutje in telefoonnummer Darten in het Oosthonk te Heiloo Tendenz organiseert zelfverdedigingcursus Base Dance bij Tendenz Zin in kleur? Vereniging Buurtbus Heiloo KVG-St Monica Mooi bekeken met brillenglazen van Het Huis Heiloo contact *f« s.. gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer Informatie Voor nadere informatie over het oprichten en inwerking hebben van het knaagdierencentrum kunt u contact opnemen met de heer G. de Pijper van de Milieudienst Regio Alkmaar tel (072) 548 84 66. Voor nadere informatie over het oprichten en inwerking hebben van een paardenpension kunt u contact opnemen met de heer J. Hes van de Milieudienst Regio Alkmaar tel. (072) 548 84 47. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationale Collecte Verstandelijk Gehandi capten van 21 september tot en met 27 september a.s. De zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Op diverse plaatsen in ons dorp staan door bewoners geplaatste obstakels (paaltjes, stenen e.d.) in de berm of grasstrook. Veelal hebben de bewoners dat gedaan omdat zij de berm netjes willen houden. Dit is ook wat wij willen. Wij vinden echter dat door de vele verschillende palen en stenen de kwaliteit van de woonomge ving en Van de berm is aangetast. Eind vorig jaar en begin dit jaar hebben wij de reacties geïnventariseerd die zijn binnenge komen op een aankondiging in de Uitkijkpost. De bewoners van adressen waar obstakels in de berm waren aangebracht, zijn eveneens bena derd. Bovendien zijn alle plekken waar obstakels door particulieren zijn geplaatst, geïnventari seerd. Uit deze inventarisaties is een splitsing in twee soorten locaties gekomen. Op de locaties waar vanwege een extra parkeerbelasting door verkeer de bermen onder druk staan en kapot worden gereden, denk aan de aanwezigheid van een school, dokter, etc. in de buurt, worden palen teruggeplaatst. De locaties waar dit niet aan de orde is, worden de obstakels verwijderd. Bewoners van straten en lanen waar de obsta kels verwijderd worden, zijn inmiddels per brief geïnformeerd. Ook zijn zij op de hoogte of er wel of niet palen, passend in het beeld van Heiloo, teruggeplaatst gaan worden. Vanaf 22 sep tember a.s. wordt er gestart met de werkzaamheden. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. LIMMEN/HEILOO - De week van 21 tot en met 27 september is door de International Council of Reflexologists uitgeroepen tot 'Internationale reflexo- logieweek'. Wereldwijd zullen in die week duizenden (voet) reflexologen geïnteresseerden op allerlei manieren kennis laten maken met de 'helende kunst van het werken met voeten'. In Nederland geven leden van de Bond van Europese Reflexologen (B.E.R.) op diverse locaties gratis een verkorte voetbehandeling en uitleg over deze eeuwenoude therapie. Het doel van deze week is om meer bekendheid te geven aan deze natuur geneeswijze die reeds 4400 jaar oud is en de positieve effecten op het welzijn van de mens. In ons omringende landen zoals bijvoorbeeld Denemarken is voet-reflexologie een door de overheid erkende behandelmethode waarvan door vele Denen gebruik wordt gemaakt bij allerlei klachten. In Nederland is de belangstelling groeien de, steeds meer verzekeraars en werk gevers gaan over tot het vergoeden van de voetbehandelingen, mits dooreen erkend (onder andere B.E.R.-) beroep- sreflexoloog uitgevoerd. Eeuwenoud De voetreflexologie werd reeds toege past in het oude China, Egypte en bij bevolkingsgroepen van Noord- en Zuid Amerika. De reflexologie is gebaseerd op de gedachte dat lichaam en geest met elkaar verbonden zijn en één geheel vormen. Op de voeten wordt in zones het lichaam geprojecteerd. Door het geven van een impuls op deze reflexzones gaat er een stimulerende werking naar het corresponderen de orgaan of lichaamsdeel. De reflexoloog geneest niet maar helpt de mens zich zelf te genezen. Door de behandeling wordt de zelfgenezende kracht van het lichaam geactiveerd waardoor een betere conditie kan ontstaan. Voor meer informatie over de reflexo- logiedag bij u in de regio kunt u contact opnemen met Emma Meijer, 't Kieftenland 3, 1906 WD Limmen, tel. 072-5054231, Jopie de Ruiter, Burg. Nieuwenhuysenstraat 24, 1906 CM Limmen, tel. 072-5051861, Astrid Kops, Kennemerstraatweg 484, 1851 MG Heiloo, tel. 072-5338579. Voor algemene informatie en opleiding Bond van Europese Reflexologen, Postbus 9009,1006 AA Amsterdam, tel. 06-22446960 en 0342-401472. E-mail: info@reflex-ber.nl. Website: www.reflex-ber.nl. HEILOO - Na met de vijfde Ypesteiner Motortoertocht een gedeelte van Noordoost-friesland te hebben gezien, gaan de motorrijders ditmaal op zondag 21 september Noord- en Zuid-Holland ontdekken. Deze tour van ongeveer 200 km leid de deelnemers onder andere door Purmerend, Durgerdam, IJburg Muidenberg, langs de Amstel, Hillegom, Aerdenhout en het kopje van Bloemendaal. De start is vanaf de Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo, van 9.00 tot 11.00 uur. U wordt ver welkomd met een kopje koffie en wat lekkers. De kosten van deze rit bedragen E 5,- per motor (inclusief 1 consump tie). Deelname is op eigen risico. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Dick Schaap, tel. 072- 5338552. Voor informatie op de dag zelf kunt u de Ypsalon bereiken onder tel. 072-5339971. De voorgaande editie van de rommelmarkt rond de Ter Coulsterkerk was een groot succes. HEILOO - Op zaterdag 20 september zal Zwem- en Poloclub De Spetters samen met het koor One More Voice voor de zesde keer een gezamenlijke rommelmarkt houden. Na het succes van vorig jaar zal de rommelmarkt ook dit jaar weer rond de Ter Coulsterkerk worden gehouden. Heel veel goede gebruikte spullen kunt u voor ee.n prik je bemachtigen maar ook net dat glaas je of bordje uit uw servies dat gebroken is en waar u al zo lang naar zoekt vindt u hier misschien. Naar gewoonte zal er ook weer gele genheid zijn om een kop koffie of thee te drinken met zelfgebakken cake of taart erbij, er is een rad van avontuur waar in een aantal rondes mooie prij zen gewonnen kunnen worden, dit dankzij veel gulle gevers uit de midden stand maar ook uit eigen leden. Voor de kinderen staan ook spelletjes op stapel en u kunt een taartje winnen door het raden van het juiste gewicht van een brok lood. Het is beslist de moeite waard om een kijkje te gaan nemen en te proeven van de gezellige sfeer op zaterdag 20 sep tember van 10.00 tot 16.00 uur. U vindt de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in Heiloo. En heeft u, op de valreep, nog mooie spullen staan die u kwijt wilt? Belt u dan met Fia Brouwer de Koning tel. 072-5336163 of Ineke Visser 072- 5333906 om een afspraak te maken voor brengen of halen van deze zaken. HEILOO - Een paar weken geleden is het NCRV jeugdprogramma, Buya, in groep 7 en 8 van basisschool Elckerlyc op bezoek geweest. Kinderen konden meedoen aan het programma door bij voorbeeld een hobby te laten zien of erover te vertellen, de ontmoeting met een bekende persoon kon geregeld worden of een kind kon iemand anders verrassen. Zo mocht Jorien Meijer mocht Frans Los verrassen met de vraag of hij zin had om mee te gaan achter de schermen bij de musical de 3 Musketiers. Frans werd overvallen met deze vraag, maar was er direct voor te porren en hij reageerde superenthousi ast. Resultaat was een interview met Tooske Breughem, een bezoek aan de musical, een studiobezoek waar alle belevenissen verteld worden en foto's getoond. Dit alles moet uitmonden in een uitzending eind oktober op Nederland 3. Voor Frans had het geheel nog een staartje: hij zit nu in opnames voor een volgend tv-programma en is momen teel in Amerika, waar hij vragen kan stellen over american football. HEILOO - Het bekende tekenmedium Paula Schirmer bezoekt op woensdag 24 september 't Loo in Heiloo. Van 20.00 tot 22.30 uur doet zij helderzien de waarnemingen en tekent zij portret ten van overleden dierbaren uit het publiek. Paula Schirmer is bekend van radio en televisie en van de vele optredens in het hele land. Ze is vaste columniste van het tijdschrift ParaVisie. Bovendien is ze medeoprichtster van het nieuwe spirituele tijdschrift De Licht Gids. Bijzonder aan Paula is dat zij geen inductor (foto of voorwerp) nodig heeft om helderziende waarne mingen te doen en portretten van over ledenen te tekenen. Paula is opgeleid door het beroemde tekenmedium Ivor James en de inmiddels overleden gid- senspecialist Jan Kleyn. Reserveren kan vanaf heden en is gezien de grote belangstelling aanbevo len. Kaarten kosten zeven euro per per soon. Reserveren kan bij C M Media, 0299-416432. HEILOO - In de Uitkijkpost van vorige week is een foutje in het tele foonnummer van Dance Fitstudio 115 geslopen. Onder het kopje 'aan melden 'stond het nummer ver keerd, onder het kopje 'auditie jeugd showballet' stond wel het juiste nummer. Voor de goede orde: het juiste nummer van Dance Fitstudio 115 is 072-5332914. HEILOO - De mooie maar zo droge zomer is voorbij, de herfstige regen heeft het Heilooër Bos al weer door weekt. Zo tussen zomer en winter loopt het groei- en bloeiseizoen af. Aan het eind van hun jaarlijkse cyclus produce ren planten en bomen zaden, vruchten, noten. En die dienen weer als voedsel voor allerlei dieren. Zo ook het hout, als dat sterft wordt het afgebroken door zwammen, die vaak in de herfst bloeien in de vorm van paddestoelen. Het Heilooër Bos, het centrale deel van het Landgoed Nijenburg, is beroemd om zijn paddestoelen. Dat heeft te maken met de leeftijd van de bomen, maar ook met het beleid van Natuurmonumenten om het hout dat vroeger zou worden opgeruimd, nu te laten liggen, zodat allerlei natuurlijke processen, waaronder de afbraak door zwammen, alle ruimte krijgen. Ook september is dus een uitstekende maand om het Heilooër Bos te bezoe ken. De maandelijkse IVN-wandeling op zondagmorgen, 21 september biedt daarvoor een mooie gelegenheid. Om 10.00 uur verwelkomt een deskundige natuurgids u bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg, om u daarna mee te nemen op een boeiende wandeling van ongeveer twee uur. Als het kort geleden geregend heeft, is het mis schien geen slecht idee om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trek ken. Bovendien is er, vanwege de gebruikelijke grote belangstelling voor de paddestoelen een extra wandeling gepland op zaterdagmiddag 11 okto ber, om 14.00 uur, waarna op zondag 19 oktober, om 10.00 uur de volgende reguliere wandeling plaatsvindt, steeds bij de Kattenberg. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van fe 1,50 verwacht; voor kin deren is dat El,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5325110. HEILOO - Op zaterdag 20 september is de eerste van de Oosthonk ranking darttoernooien in het Oosthonk in Heiloo. Dit jaar wordt wederom gestre den om de titel 180 King of the Oosthonk en de besten in de ranking (prijzen voor plaats 1 t/m 8). Dus die gene die op de geplande toernooien de meeste 180 worpen heeft gegooid kan aan het eind van het seizoen een leuke prijs verwachten. Ook de andere win naars kunnen verrassende prijzen in ontvangst nemen. Maar het gaat er vooral om dat er gezellig en ontspan nen kan worden gedart. En op acht borden kan dit ruimschoots plaatsvin den. Dit jaar staat op 2 november voor het eerst een mistery-koppel toernooi gepland, dus het belooft een leuk sei zoen te worden. Gezellig mee darten in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 in Heiloo? Kosten bedragen E 4.- p.p. en op 20 september is de inschrijving in de zaal die om 19.00 uur open gaat. De strijd barst los om 20.00 uur. Voor inlichtingen Paul Pesser, tel. 072- 5335179 (tussen 17.00 en 19.00 uur). HEILOO - Voel jij je wel eens onze ker op straat? Wil jij wel eens van je af kunnen bijten? Zou jij iemand wel eens flink de waarheid willen zeggen, maar durf je dat niet goed? Geef je dan op voor de zelfverdedigingcursus die tienercentrum Tendenz organi seert. Tijdens deze cursus wordt er aan dacht besteed aan het vergroten van het zelfvertrouwen, de assertiviteit en de weerbaarheid. Je leert door middel van je houding, gedrag, stem en taal gebruik duidelijk maken waar je grenzen liggen. Tevens leer je een aantal bevrijdingen uit grepen en trap- stoottechnieken. De cursus is voor meisjes van 13 tot 15 jaar en wordt gegeven door de deskundige docente Caroline Dikkentman. De cursus start op maandag 20 oktober van 17.00 tot 18.15 uur, duurt 8 weken en kost E 40,- per persoon. Wil je meer informatie of wil je je opgeven? Bel 's middags naar Tendenz van dinsdag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.30 uur, tel. 072- 5321069 of kom langs op de Pastoor van Muijenweg 12. Vanuit deze cursus kun je tevens kijken of zelfverdedi ging iets voor jou is. Bij Dojo kun je verschillende soorten trainingen op dit gebied volgen. HEILOO - Het Nivon Heiloo organi seert bij voldoende deelname een cur sus over de bergen welke we bezoeken, de stenen die op ons pad liggen, het weer dat ons deel is en het klimaat waarin wij leven, de bodem die de plan ten draagt en de zee en meren die we ter ontspanning benutten. Geologie is overal! De cursuskosten bedragen E 67.85. Nivonleden en Geoleden van Nivon Heiloo krijgen reductie. Bij deze cursus hoort een uniek lesboekje met tien gekleurde platen, geschreven en getekend door de docent S.Dekker en speciaal gedrukt voor deze cursus ca. E 30.- (12 lesavonden op dinsdagavond lx per 14 dagen in het Open Huis te Heiloo) Voor wie is deze cursus geschreven? Voor hen die bijvoorbeeld veel reizen en wat meer willen weten over: de ste nen op hun wandelpad, de bergen die ze bewandelen, de beken en rivieren die ze kruisen, het landschap in het algemeen en het weer dat hen bege leidt. Voor hen die via verschillende media zeer verbrokkelde informatie horen, maar daaruit geen inzicht ver krijgen in de samenhang en de achter gronden van het natuurgebeuren. Voor hen die gewoon geïnteresseerd zijn in de natuur van alledag om ons heen. Aan de hand van bovenvermelde boek jes wordt op systematische wijze in woord en beeld verklaard, hoe het ont staan en vergaan van de landschappen om ons heen verloopt. Dit in logische, elkaar ook in de natuur opvolgende fei ten. Termen zijn weinig gebruikt. Waar echter geen goede Nederlandse uit drukking voorhanden was, moest van gebruikelijke termen gebruik worden gemaakt, die dan wel worden ver- HEILOO - De eerste Base Dance van het nieuwe seizoen is op zaterdag 20 september. Deze supervetgave disco is speciaal voor de groepen 8 uit Heiloo. Dus zit jij in groep 8 en wil je met je vrienden en vriendinnen flink uit je dak gaan op de beste hits? Ga dan op de 20ste1 naar Tendenz. Base Dance duurt van 19.30 tot 22.00 uur en de entree is gratis. T-Lounge is op woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 15.00 tot 17.00 uur. Tendenz is dan open voor alle bezoekers en je kunt internetten (msn-en), darten tafelten nissen, tafelvoetballen, tv kijken, hit kranten lezen en gratis een kopje thee drinken. Op woensdag 24 september draait er een film in de Movie-Lounge. Het is net of je in een echte bioscoop bent, want er is een groot scherm en het geluid gaat via de grote boxen. Voor maar E 1,- zit jij op de eerste rang. Om 15.00 uur begint de film. Tendenz is alcohol vrij en er mag niet gerookt worden. klaard, soms aan het Nederlands gekoppeld. De inhoudsopgave is tevens een index van alle thema's in de teksten en op de platen. Zo kon een uitgebrei de informatie worden bereikt en kan er gemakkelijk terug worden gelezen en gekeken. Het is geen geologisch leerboek, maar stelt uiteraard wel op geologische ondergronden. Het is echter, gezien de huidige scholing, door iedere geïnteres seerde goed te volgen. Tot slot hoopt de docent dat deze reis door, langs en met de ons omgevende wereld voor de lezer/cursist (e) verhelderend zal wer ken en zal leiden tot vele verrassingen in en begrip van de wereld waarop we leven en wonen! Het Nivon Heiloo zal deze cursus bij voldoende aanmeldingen starten op dinsdagavond 21 oktober. Opgave en inlichtingen bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127. HEILOO - Zin in kleur, is de titel van het inspirerende woonboek dat medio september verschijnt. Een boek dat iedereen die in wonen is geïnteresseerd zal aanspreken. Uitgever is Decorette BV. Voor elke Decorette klant ligt een gratis exemplaar in de winkel. In dit woonboek laat Decorette de lezer kennismaken met de woontrends voor het komende jaar. In verschillen de stijlen wordt getoond hoe met behulp van de Decorette Mix Match kleuren een heel persoonlijk interieur gecre'rd wordt. Omdat veel mensen zich niet kunnen voorstellen hoe ze een kamer totaal kunnen veranderen met behoud van de bestaande meubels, toont Decorette in het hoofdstuk '3x anders' wat het resultaat van zo'n metamorfose kan zijn. Soms doet alleen een ander kleurtje op de wanden al wonderen. „Dit boek vertelt alles over kleuren, woonmode, sferen, stijlen, de kwaliteit en vakkennis die onze klanten bij ons aantreffen", aldus de eigenaar van de Decorette in Heiloo. „Onze klanten zoeken dat. Meedenken met je klant, de problemen die hij tegenkomt bij het verbouwen, veranderen of opknappen van zijn huis, voor hem oplossen. Daar gaat het om. En daarin gaan wij heel ver. We meten, monteren, stofferen, leggen de vloerbedekking en zorgen desgewenst ook voor het schilder- en behangwerk. Onze klanten kunnen bij wijze van spreken de sleutel aan ons afgeven, zelfs op vakantie gaan en wij zorgen ervoor dat alles piekfijn in orde komt. Oh ja, voor ik het vergeet, als lezer van deze krant regelmatig op de hoogte gehouden willen worden van Decorette nieuwtjes en spettereden aanbiedingen, dan kunnen ze zich gratis abonneren op de digitale Nieuwsbrief van Decorette. Hoe is te lezen op www.decoretteursem.nl. Voor informa tie: Decorette Ursem, Heerenweg 144, Heiloo, tel. 072-5320505. Ingezonden mededeling HEILOO - Nivon Heiloo zal bij vol doende opgaven weer een basiscursus Mandala-tekenen onder leiding van docente Marjorie van der Grijn star ten. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis in Heiloo, eenmaal in de veertien dagen op vrijdagmorgen, 12 lessen. De cursuskosten bedragen E 67.85; Nivonleden genieten reductie. Het woord mandala komt uit het Sanskriet en betekent cirkel. De cirkel is een oeroud symbool. Bij het teke nen in de cirkel,-vanuit het midden naar de rand of vrijuit binnen de cir kel, komt er een creatief proces op gang. Het is een vrije manier van teke nen en kleuren, waarbij je meestal niet van tevoren bedenkt wat je wilt maken: al tekenend en kleurend ont staat er iets heel persoonlijks. Ook als de symbolische betekenis van de man dala je niet aanspreekt, is mandala tekenen een inspirerende bezigheid. Tekentalent of -ervaring is niet nodig, een mandala wordt altijd leuk! U kunt zich voor deze cursus opgeven bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, Lineke Muller, tel. 072-5334576 of Astrid Oudhoff 072-5336259. HEILOO - Muziek- en Dansschool Heiloo start dinsdag 30 september een cursus Kleuterviool voor kinderen van 4 en 5 jaar. Op een speelse manier, met behulp van bewegingsspelletjes en oefeningen op de viool, leren kinderen in groepsverband de basisbeginselen van het vioolspelen. Om het vioolspel goed onder de knie te krijgen, is thuis oefenen belangrijk. Hiervoor is hulp van de ouders verzorgers nodig, daar om is het aan te bevelen dat een ouder of verzorger van tijd tot tijd aanwezig is HEILOO - Op woensdagavond 24 sep tember ontvangen de Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo, Bert Sitters uit Amsterdam. De bijeenkomsten vindt plaats in een zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg en start om 20.00 uur. Voor degenen die van plan zijn ooit eens een lange reis per fiets te maken is dit een buitenkansje om de auteur zelf te ontmoeten, die landelijke bekendheid heeft gekregen door zijn origine Je en gedegen beschrij vingen van fietsroutes in Europa en in andere werelddelen. De boekjes van Bert Sitters geven - naast voldoende aandacht voor bezienswaardigheden en cultuur - ook volop praktische tips om deze tochten tot een goed einde te brengen. Tijdens deze avond neemt hij u mee naar Spanje, vanaf Sevilla in het zuiden tot aan Santiago de Compostela in het noorden, een tocht van ongeveer 1250 kilometer, die bekend.staat als Ruta de la Plata (zilverroute). Deze route is al 2000 jaar oud en gaat gedeeltelijk over een oude Romeinse heerbaan. Onderweg beleeft u allerlei belangrijke episoden uit de Spaanse geschiedenis. Veel toehoorders zullen nooit in staat zijn om zulke lange routes te fietsen, maar gullen de lezing van Bert Sitters toch heel interessant vinden. Niet-leden zijn welkom voor 2 euro. Voor meer informatie: www.fietswegen. tijdens de les. De methodiek die gehan teerd wordt is auditief dat wil zeggen spelen op het gehoor. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van zelf ontwikkeld materiaal door viooldocente Hilka Jelsma. De kosten bedragen E 97,50 (dit is inclusief huur van kleine viool). Bij voldoende deelname start deze cur sus dinsdag 30 september om 16.30 uur. Voor meer informatie tel. 072- 5332460. HEILOO - De buurtbus is er voor mensen van alle leeftijden,- dus ook voor mensen die nog geen 55 jaar zijn! Voor het besturen van de buurtbus worden nog enkele mannen en vrou wen gezocht. U dient in het bezit te zijn van een gewoon rijbewijs, het gaat om een bus voor 8 personen, uw leeftijd is tussen de 19 en 75 jaar. U krijgt vooraf een rijtest en een keuring. De eerste rit gaat er een ervaren chauffeur met u mee. Aanmelden: Vereniging Buurtbus Heiloo, Het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2,1852 EZ Heiloo. HEILÖO - Op maandag 1 september is de Familiekrant voor naasten van cliën ten uit de geestelijke gezondheidszorg officieel gepresenteerd. De familiekrant is een initiatief van GGZ circuit langdu rige zorg De Dijk, onderdeel van GGZ Noord-Holland-Noord. De Familiekrant is een informatief magazi ne met interviews en tips voor de fami lieleden en naasten van cliënten van De Dijk. Doel van het blad is het contact tussen familie en de mensen verant woordelijk voor de zorg van cliënten te verstevigen en het verschaffen van nut tige informatie. De Familiekrant is een samenwerkingsverband tussen mede werkers, de cliëntenraad, de familie raad, het cliënten belangenbureau van De Dijk en Ypsilon, de landelijke vere niging voor familieleden van mensen met schizofrenie of een psychose. De afgelopen jaren is er veel veranderd en ontwikkeld op het gebied van geestelijke gezondheidszorg voor men sen met ingewikkelde en langdurige problemen. In de regio Noord- Kennemerland (Alkmaar- Heerhugowaard en omstreken) heeft GGZ Noord-Holland-Noord een apar te organisatorische eenheid opgericht voor deze doelgroep 'De Dijk' genaamd. De zorg en de behandeling die De Dijk biedt zijn voor cliënten en hun familieleden niet altijd even duide lijk. Met deze Familiekrant hoopt De Dijk een en ander uit te leggen aan die familieleden. Een ander argument voor het uitgeven van de krant is dat familie en vrienden een positieve invloed kunnen uitoefe nen op het verloop van ernstige psychi sche en psychiatrische stoornissen. Daarom is het van groot belang dat zij goed geïnformeerd zijn. De Dijk is zich bewust dat dat niet alleen bereikt kan worden met de uitgave van een krant maar dat daar veel meer voor nodig is. De Familiekrant drukt wel uit dat het De Dijk ernst is met de goede samen werking tussen het organisatieonder deel en de familie en naastwen van haar cliënten. HEILOO - Op woensdag 24 september begint het seizoen van het KVG. De avond begint om 19.30 uur met een gebedsviering waarin F. Pronk voor zal gaan. Na de dienst zal A. Schaap- Kamper een korte inleiding houden over het leven van St. Monica en haar historische achtergrond. Vervolgens komen het jaaroverzicht en het financi eel verslag aan de orde en de avond wordt besloten met de traditionele bingo. De bijeenkomst vindt plaats in de Ontmoetingsruimte van het Willibrordushuis, Westerweg 265-267 te Heiloo. Niet-leden zijn altijd welkom. Zij betalen E 3.50 inclusief koffie/thee. Info: 072-5336137 of 5334234. HEILOO/CASTRICUM - Zien mag gezien worden is het motto van Het Huis. Dit heeft alles te maken met een mooi montuur, maar ook met de glazen. Want ook het brillenglas moet overeen stemmen met uw persoonlijke wensen en de conditie van uw ogen. Daarom biedt Het Huis Opticien de keuze uit vrijwel alle glassystemen van de beken de merken en de eigen Glascollectie van Het Huis. Glascollectie van Het Huis De Glascollectie van Het Huis omvat een selectie brillenglazen van glas of kunststof, die werkelijk van alle kijk- comfort zijn voorzien. Ze zijn standaard ontspiegeld en voorzien van een specia le kraswerkende hardingslaag. U betaalt daar dus niets extra's voor. Daarnaast zijn ze natuurlijk verkrijgbaar in elke sterkte en heel voordelig bij een prijs van slechts E 90,- voor enkelvoudige glazen. Wie een multifocale bril nodig heeft kijkt al voor E 200,- op alle afstan den optimaal scherp. Een aantrekkelijke prijsstelling, gezien de uitstekende kwa liteit van de glazen. Er hoeft geen enke le meerprijs te worden neergeteld voor extra's. Al deze opties zijn in begrepen. Glascollectie van Het Huis ook op tv Binnenkort wordt ook in speciale tele- visicommercials aandacht besteed aan de Glascollectie van Het Huis. Vanaf 7 septemb er zullen de tv-spots regelmatig te zien zijn op de diverse Nederlandse televisiezenders. Bij u in de buurt kunt u terecht bij Het huis Moen, Opticiens, Geesterduin 37 te Castricum of Winkelhof 't Loo 49 te Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6