Yan Baar is het in z'n bol geslagen tijdens Dag van de Warme Bakker Kinderboekenweek 2003 SNEL NAAR SNEL o« MG WaPPËLIJE TE SCHILLEN...?? HUIZEN tapijten)) gordijnen karpetten 375 1 samen op weg naar toekomst Talencursussen Plusactiviteiten kleine APPEL-KRUIMEL-VLAAI 072 505 1602^*« Vutters gezocht voor vrijwilligerswerk DJ Team Double Minded bij Conquista Activiteiten SWOA KOV Castricum en Limmen Bekroond Rundergehakt 14~ Hamlappensuper mager 500 gram 9r Hacheevlees 500 9r Uien c 625 95 Speciaal aanbevolen Entrecote Broodje halfom: 100 gr lever 100 gram pekelvlees samen Baconvoor onder een eitje 100 gram Pa ling worst100 gram Katenspek_ met een palingamaak 100 gram 1 <|95 25 10 Salade v/d week Gerookte kipsalade 100 gram Kwaliteit en Vakmanschap Keurslagerij Snel Kerkweg 18. 1906 AW Limmen Tel. nr. 072-5051263 98 Skelter in Storey Club CAL Eenakterfestival: Samen spelen Dat hebben wij al voor u gedaan En we hebben er gelijk maar meer geplukt, om u lekker te laten profiteren **5 pers.** m pj- ff alléén vrijdag en zaterdag a.s. van 4,95 voor En natuurlijk krijgt u er een gratis lot bij LET OP! Een nieuwe dagreclame én... 5 halen, 4 betalen **Maandag: CROISSANTS **Dinsdag: GEVULDE KOEKEN **Woensdag: APPELPENCEES **Donderdag: MOORKOPPEN 'Zaterdag: WITTE kadetten tfultei 'i ffjwüatitmtm ?Bahhe rij- De wijze koning Salomo Winnares Uitmarktwedstrijd Klaverjasdrive De Vriendschap 4 oktober 2003 ERA Stichting Welzijn Ouderen Limmen Gemeentelijke onderscheiding vervangt ereburgerschap 2004. Rijksweg 127 Limmen dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend CASTRICUM - De Vrijwilligers Vacaturebank helpt potentiële vrijwilli gers bij het vinden naar de juiste werk plek. Naast de reguliere vrijwilligersta- ken is er nu ook een bestand van korte klussen. Dit houdt in dat er een duide lijke begin- en einddatum afgesproken wordt. Bij Gilde Castricum is men bij voorbeeld op zoek naar mensen die willen helpen met Nederlandse taai ondersteuning aan anderstaligen. Ook zoekt men mensen die op een ander gebied ervaring hebben, bijvoor beeld aquarelleren, videofilms maken, koken, reizen en wiskunde. Ook men sen met veel ervaring met computers worden gezocht door Gilde Castricum. Voor meer informatie over Gilde Castricum of vrijwilligerswerk, kan langskomen bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum. Tel. 0251-656562, e-mail: vcc@welzijncastricum.nl. LIMMEN - Op vrijdag 26 september komt d.j. team Double Minded naar Limmen! D.J.'s Bart en Chris zijn afkomstig uit Alkmaar en draaien al enkele jaren samen. De naam Double Minded hebben ze natuurlijk niet voor niets. Ze houden dan ook alle twee van andere muziek en zor gen zo voor een avond vol met gemengde muziek. Conquista heeft voor dit dj-team precies het juiste geluid en zorgt zo voor een avond waar iedereen aan zijn of haar trek ken komt. Bart en Chris staan garant voor een avond vol beukende muziek en zijn zeer de moeite waard om naar toe te gaan. De entree is 2 euro en de toegang is vanaf 16 jaar. De deuren zijn geopend vanaf 20.30 uur. Programma voor zaterdag 27 sep tember: Kinderen 4 t/m 10 jaar Zaterdag 27 september, kun je onder leiding van Matthé een echte pijl en boog komen maken. De ochtend begint om 10.30 tot 12.00 uur en de entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond, 27 september is er een Reggaenight speciaal voor jullie. De muziek wordt op deze avond ver zorgd door Mark, Ferry en Stefan. Neem al je vrienden en vriendinnet jes mee en maak er samen een te gekke avond van! Natuurlijk kun je ook gebruik maken van de compu ters die er staan. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op zaterdag avond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen en ondertussen van de muziek te genie ten? De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je wel kom! De entree is gratis. AKERSLOOT - Woensdag 8 oktober is het de Dag van dé Warme Bakker. Dit landelijke evenement laat bakkerij RN. van Baar niet ongemerkt voorbij gaan. Elke dag verrast de OVA-winke- lier haar klanten met een nieuw soort bol. Brood en banketbakkerij Van Baar doet al jaren mee aan de themadag van de Stichting Voorlichting Brood, die voorheen als de Week van het Brood bekend stond. Ook dit jaar heeft de bakkerij een originele actie voor de klanten in petto. Dagelijks is er een nieuw soort bol ver krijgbaar bij Van Baar. Zo kunnen de klanten tegen een vriendelijke prijs kennismaken met de Pandabol, Mexicaanse bol, Hollandsche bol, Melkbol en de Maïsbol. Daarnaast zijn er ook allerlei specialiteiten te proeven, zoals speculaas, banket en diverse soor ten brood. Jubilaris Onlangs beleefde Piet van Baar zijn 40- jarig jubileum als bakker. Van jongs af aan is hij al werkzaam in de bakkerij, die zijn opa ooit begonnen is. Bakkerij Van Baar is vanaf het begin een echt Piet van Baar beleefde onlangs zijn 40-jarig jubileum als bakker. Ook bij zijn kinderen is het 'bakkersbloed' voldoende aanwezig. familiebedrijf en bestaat al meer dan 86 jaar. Waarschijnlijk zal hier voorlopig geen einde aan komen, want Peter en Laura, de kinderen van Piet, beschik ken beiden over de benodigde papie ren en bakkersbloed om de-zaak nog jaren voort te kunnen zetten. REGIO CASTRICUM - Diep in het bos... Herfst, ritselende bladeren, pad destoelen, kronkelende paadjes en open plekken, verdwalen, sprookjesfi guren, rovers, konijnen, eekhoorntjes maar ook wolven en natuurlijk heel veel bomen. Het thema van de Kinderboekenweek 2003 heeft het allemaal in zich; spanning, geheim zinnigheid, natuurbeleving. Het bos daar zijn wel honderden mooie, span nende en leerzame boeken over en die vind je in de bibliotheek. In elke vesti ging staan de bosboeken op je te wach ten en kun je een tentoonstelling zien van de bekroonde boeken. De biblio theken Castricum, Akersloot, Limmen en Egmond organiseren voor de Kinderboekenweek van 1 tot en met 11 oktober allerlei activiteiten rondom en zelfs in het bos; Ben je tussen de 4 en 12 jaar dan betaal je tijdens de kinderboekenweek geen inschrijfgeld als je een abonnement neemt bij de bibliotheek. Je krijgt ook nog een leuk cadeautje dat erg geschikt is om de weg door het bos te vinden. Wil je testen of je een echte woudloper bent? De KinderboekenweekQuiz ligt op je te wachten. Het is een boekje boordevol vragen over bossen uit beroemde boeken, zoals de jungle van Mowgli en Sherwood Forest van Robin Hood. Probeer de antwoorden maar te ontdekken. AKERSLOOT - De activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot zijn voor dit seizoen alweer van start gegaan. Zondag 28 september is er een bingomiddag. Er zijn drie trekkingen en leuke prijzen. De kosten daarvoor zijn 2 euro. Aanvangstijd: 14.00 uur. Het creatief bezig zijn gaat 29 septem ber van start en wordt elke maandag middag tot in mei volgend jaar her haald; van 13.30 tot 16.00 uur. Contactpersoon hiervoor is Els Woestenburg; tel. 0251-314615. Bel haar tevoren even over de mee te nemen materialen, die gebruikt moeten worden. Cliëntenplatform Elke vrijdagochtend kan men van 10.00 tot 11.00 uur met vragen op financieel, juridisch en hulpverleningsgebied terecht bij het cliëntenplatform dat met name voor minima en gehandicapten adviseert, bemiddelt en eventueel ver wijst naar de juiste instanties. Al deze activiteiten vinden plaats in 't Kruispunt, Mozartlaan la. Telefonisch bereikbaar onder nummer 06-23372235 of de vrijwilligerscentrale in Castricum, 0251-656562. 500 _super mals 100 gram CASTRICUM/LIMMEN - Stichting Kinderopvang Castricum (SKOC) en Stichting Kinderopvang Limmen (KOVL) hebben het voornemen per 1 januari 2004 te gaan fuseren. De nieuwe stichting zal verder gaan onder de naam Stichting Forte. Forte (krachtig, sterker) is een term uit de muziekwereld die aangeeft dat er muziek in de nieuwe organisatie zit, en dat de beide organi saties samen op weg gaan naar een krachtige toekomst. Onder de Stichting Forte zullen de KOVL, de SKOC en de peuterspeelza len van Stichting Peuterspeelzalen Castricum 't Drempeltje vallen. Stichting Forte staat voor professionele, toegankelijke, kindvriendelijke en klantgerichte kinderopvang. De kinder opvang vindt plaats in groot opgezette kindvriendelijke en veilige panden, omgeven door ruime buitenruimten. Alle panden van de Stichting Forte beschikken over meer vierkante meters binnen- en buitenruimte dan wettelijk voorgeschreven is, omdat de directie het belangrijk vindt dat kinderen veel ruim te hebben om zich volop te kunnen bewegen, te ontplooien en te spelen. Omdat Forte een stichtingsvorm als rechtsvorm kent, impliceert dit dat de Stichting geen winstoogmerk als uit gangspunt heeft. Een eventueel exploi tatieoverschot komt dus ten goede aan de stichting zelf, en wordt deels ingezet als buffer, deels voor extra personele voorzieningen en deels om maatschap pelijke initiatieven te kunnen ontplooi en. Stichting Forte vindt het namelijk belangrijk dat een organisatie niet alleen aandacht heeft voor de eigen onderneming, maar ook onderdeel is van een groter geheel: het dorp, de gemeente, de samenleving/maatschap pij. Stichting Forte zal dit tot uitdruk king gaan brengen door onder meer jaarlijkse middelen (financieel en in menskracht) vrij te maken waardoor tijd (en geld) besteed kan worden aan maatschappelijke projecten. Een pro- ject waarmee men nu bijvoorbeeld al mee bezig is, is het mede ontwikkelen van een overdrachtsformulier voor kin deren die de overstap maken van de kinderdagverblijven/peuterspeelzalen naar de basisschool. Door middel van dit formulier wordt een soepele over gang van het kind naar school bevor derd. Airmiles sparen met Forte Stichting Forte zal ook op andere manieren laten zien midden in de samenleving te staan, én zich ook mede verantwoordelijk te voelen voor de eigen gemeente en de grotere maat schappij. Forte zal dit onder meer doen door de Airmiles bij de boodschappen te gaan sparen voor War Child en kerst kaarten te gaan kopen bij Unicef of een andere ideële organisatie. Daarnaast zijn er al werkcontacten met scholen, sportverenigingen, culturele instellin gen, welzijnsorganisaties zoals verzor gingshuizen en deze zullen ook verder uitgebouwd gaan worden. Ook wordt op dit moment onderzocht of een vorm van Tieneropvang in de kernen Limmen en Castricum opgezet kan gaan worden. Kortom: Stichting Forte wordt een maatschappelijke geëngageerde organi satie, werkzaam in de kernen Limmen en Castricum, en zal hét adres binnen deze regio worden voor professionele, kindvriendelijke en ruim opgezette kin derdagverblijven en naschoolse/ buiten schoolse opvang. De Stichting kan u verzekeren dat u goede kwaliteit kin deropvang zal krijgen tegen een passen de prijs. Voor meer informatie kunt u terecht op het Centraal Buro van de Stichting aan de Verlegde Overtoom 24 te Castricum. Telefonisch is het Centraal Buro te bereiken tussen 8.30-12.00 uur op nummer 0251-658058. Via de e-mail kunt u terecht op kovl@freeler.nl of skoc@skoc.nl. Wil je met de boswachter het bos in? Dat kan in de kinderboekenweek in Castricum en Egmond. Boswachters van PWN organiseren samen met de bibliotheek een spannende avondbos wandeling voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Eerst een wandeling samen met de boswachter door het donkere bos, dan lekker luisteren naar een verhaal en dan weer terug naar het startpunt. Om het nog spannender te maken mogen ouders (helaas voor hen) niet mee. Kaartjes zijn te koop in de biblio theken van Castricum en Egmond voor E l,-. Er kunnen per excursie maxi maal 30 kinderen deelnemen. De bos wandeling vindt in Castricum plaats op zaterdag 11 oktober, om 18.30 uur ver trekken vanaf de parkeerplaats aan de Geversweg en om 20.00 uur ben je weer terug op het startpunt. In Egmond op zaterdag 4 oktober, om 18.30 uur vertrekken vanaf de parkeer plaats Woudweg bij Gasterij 't Woud in Egmond aan den Hoef en op vrijdag 10 oktober, om 18.30 uur vertrekken vanaf de parkeerplaats aan de Middenweg voorbij restaurant de Boerewagen in Egmond-Binnen. Wat is er nog meer te beleven? Castricum, Akersloot, Limmen: Uilen zijn nachtdieren. Weet jij precies wat ze eten? Koimuilenballen uitplui zen. Na afloop weet je precies wat er dagelijks bij de uil op het menu staat. Voor kinderen van 9 t/m 12 jaar op vrij dagmiddag 3 oktober van 15.30 tot 16.30 uur in de Bibliotheek Akersloot, op woensdag 8 oktober van 14.00 tot 15.00 uur in de Bibliotheek Castricum en diezelfde middag van 15.30 tot 16.30 uur in de Bibliotheek Limmen. Toegangskaarten voor dit natuur onderzoek kun je voor E 2,- krijgen bij de informatiebalies. Ontdekkingsreis Op ontdekkingsreis in het Wilde woeste woud? Een spannende speur tocht door het bibliotheekbos. Wie kom je tegen. Welke opdrachten moet je tot een goed einde brengen? Durf jij het aan? Als alles goed afloopt vieren de bibliotheken feest op de grote open plek. Voor kinderen van 6 tot 9 jaar op vrijdagavond 3 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in de Bibliotheek Castricum, Limmen en Akersloot. Toegangs kaarten voor het feest kosten E 3,-. Egmond Meespelen in een echte toneelvoorstel ling? In de Meespeelvoorstelling van theater Kapstok 'Het oudje in het bos', maken een vertelster en een muzikant samen met de kinderen een prachtigê voorstelling. Kinderen van 4 tot 7 jaar kunnen meedoen aan deze voorstelling in de bibliotheek in Egmond aan Zee op zondag 5 oktober, aanvang 11.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de biblio theken in Egmond en kosten E 1,-. Voor kinderen van 8-12 jaar is. er weer een kinderboekenweekspel in de bibli otheek. Dit jaar 'Dwalen door het Wilde Woeste Woud'. In de bibliotheek in Egmond-Binnen op woensdag 8 oktober van 15.00 tot 17.00 uur. Kosten E 3,-. Voor alle activiteiten geldt: er is een beperkt aantal plaatsen beschik baar, dus koop snel een kaartje. AKERSLOOT - Op vrijdag 3 oktober is de Storey Club de trotse gastheer van Skelter. Deze band bestaat vier bandle den die hun sporen in de muziekwereld al ruimschoots verdiend hebben. Zo speelde drummer Jeroen Booy bij Roberto Jacketti en The Scene. Gitarist Ruben Hoeke speelde ook bij Roberto Jacketti en later bij Thé Lau. Skelter speelt zo'n drie jaar samen en weet goed een eigen geluid neer te zetten. Begin september lanceerden ze hun debuutalbum 'Skelter' die goed werd ontvangen. Zo schrijft het muziekblad Aloha: 'Het debuut van Skelter is een aanstekelijke rockplaat van een band die waarschijnlijk niet zo heel lang zon der platenmaatschappij zal zitten'. Aanvang Aanvang is om 22.00 uur maar de Storey Club opent haar deuren om 21.00 uur. De toegang is gratis. Kijk voor meer informatie op www.storey- club.nl of op www.skeltermusic.nl. CASTRICUM - In het laatste weekend van september zal de hitte van de afge lopen zomer een hoogtepunt bereiken, en wel achter de coulissen van 'De Burgerij' in Limmen. Daar maken de zenuwachtige spelers van vijf toneelver enigingen uit Castricum, Limmen en Akersloot zich namelijk klaar voor hun eenakter op het CAL Eenakterfestival. In de afgelopen maanden hebben de verenigingen hard gewerkt om een kort toneelspel in een vorm te gieten die voor henzelf en het publiek het beste effect zal gaan hebben. Het CAL Eenakterfestival is een initia tief van Expressie, Forento en Pancratius uit Castricum, Rossenbacker uit Akersloot en De Limmer Plankeniers uit Limmen. En zal plaats vinden op 26 en 27 september. Verspreid over twee avonden worden vijf eenakters gespeeld, met elk een ander verhaal in een ander genre door een andere vereniging. Projectleider Erwin Dekker hoopt met het festival af te studeren aan zijn studie Culturele en Maatschappelijke Vorming aan de Hogeschool van Amsterdam. Beide avonden kunnen de mensen die het amateurtheater in de gemeente Castricum een warm hart toe dragen vanaf 20.00 uur terecht in de Burgerij. Op www.caltoneel.nl is alle informatie over de toneelspelen die worden gespeeld terug te vinden. Ook is reser veren via de site mogelijk. Overige kaarten zijn te verkrijgen bij The Readshop en Boekhandel Laan in Castricum en Veldts Toko in Akersloot, telefonisch kan gereserveerd worden bij Mary Winder 072-5052726. De kosten voor de kaarten zijn voor een avond E 6,- en voor twee avonden E 10,-. Limmen Hogeweg 159 072-5051562 Akersloot, Julianaweg 17 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-312342 CASTRICUM - In Geesterhage wordt op zondagochtend 21 septem ber vanaf 10.00 uur een toneelstuk voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar gehouden. Voor kleinere kinderen is er een crèche. Na het zingen van enkele liederen wordt er een boeiend toneelstuk opgevoerd. Het verhaal gaat over een wijze koning die lang geleden leefde in een tijd dat wij nog in berenvellen rond liepen. En het gaat over hoe deze koning op een wel heel opmerkelijke manier wist uit te vissen wie er gelijk had als er geruzied werd. Maar koning Salomo wist dat God hem helpt bij al deze dingen. Na afloop is er drinken als limonade- /koffie/thee met wat lekkers erbij. De kinderkerkdienst wordt gehouden in: Geesterduinweg 3 te Castricum. Organisatie: Evangelie Gemeente Castricum. Informatie tel. 072-5054186. CASTRICUM - Marit Breeuwer uit Krommenie is de gelukkige winnares geworden van de Uitmarktwedstrijd. Op de eerste Uitmarkt Castricum kon den de bezoekers de Uitmarktmascotte Uitje tellen, een speurtocht langs alle kramen. Vooral veel kinderen waagden een poging. De tienjarige Marit kwam met haar oplossing het dichtst in de buurt. Zij telde 40 van de 48 Uitjes en won daarmee de boekenbon. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten starten in september/oktober 2003 de volgende talencursussen: Duits 1: Beginners: 20 lessen E 150,- inclusief boek E 14,-. Startdatum: Woensdag 1 oktober 19.00- 20.30 uur. Conversatieles Duits: start woensdag 1 oktober 20.40-22.10 uur, 10 lessen E 75,-. Engels 1: Beginners: 22 lessen E 188,- inclusief tekst- en werkboek E 33,-. Startdatum: Maandag 29 september 19.00-20.30 uur. Conversatieles Engels: start maandag 29 september 20.40- 22.10 uur, 10 lessen E 80,- incl. syllabus. Frans 1: Beginners 22 lessen E 188,- inclusief tekst- en werkboek van E 38,-. Startdatum: Maandag 29 september 19.00-20.30 uur en donderdag 2 okto ber van 20.40-22.10 uur. Italiaans 1: Beginners: 20 lessen E 175,- inclusief tekst- en werkboek van E 38,-. Even bellen vöor een extra startdatum. Spaans 1: Beginners: 22 lessen E 174,- inclusief tekst- en werkboek van E 23,-. Er is nog plaats op zaterdag 4 oktober van 09.00-10.30 uur. AKERSLOOT - Zaterdag- 27 septem ber gaat in café De Vriendschap het kla- verjasseizoen weer van start. Deze dri ves zijn voor iedereen toegankelijk, er wordt niet met een vaste maat gekaart, door middel van loting worden vier spe lers geloot die de gehele avond aan het zelfde tafeltje blijven zitten en onder ling rouleren. De prijzentafel is als van ouds ruim gevuld, elektronische appa ratuur, levensmiddelen pakketten, paling, taarten enz. Wie niet zo gelukkig is met het klaver jassen kan altijd z'n geluk proberen bij de grote verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. Opgave kan op de avond zelf en wie verzekerd wil zijn van een plaatsje kan zich van tevoren telefonisch opgeven, 0251-312866. De kosten bedragen E 3.50 p.p. Portugees 1: Beginners: 22 lessen E182,- inclusief tekst-en werkboek van E 32,-. Startdatum woensdag 1 oktober van 20.15-21.45 uur. Pools 1: beginners: 20 lessen E 110,- (eventueel zelf woordenboek aanschaf fen). Startdatum: maandag 29 septem ber 20.40-22.10 uur. Enkele bijzondere cursussen zijn: wisseld. Tijdens de cursus bekijkt u een verfilming van een van de romans. Eveneens wordt er een documentaire over één van de schrijvers vertoond. Met nadruk wordt gevraagd om de eer ste roman: De Tijgerkat voor aanvang van de cursus gelezen te hebben. Literatuurlijst: G. Tomasi di Lampedusa, De tijgerkat (vertaling Anthonie Kee), Atheneum-Polak van Gennep, Amsterdam 2000. ISBN 9025353215. Carlo Levi, Christus kwam niet ver der dan Eboli (vertaling Margriet Agricola), Het Spectrum, Utrecht 2000. ISBN 9027468052. De andere roman of verhalenbundel, waarschijnlijk werk van Giorgio Bassani, Italo Calvino en/of Luigi Pirandello wordt tijdens de eerste bij eenkomst bekend gemaakt. Nederlands 1 Nederlands voor anders taligen. Op zaterdag 4 oktober van 09.45-11.15 uur start de cursus van 10 lessen voor E 70,-. Taal is de sleutel die op vele deuren past. Een achterstand in taal betekent veelal een achterstand in leren, werken, leven, begrip en begrepen worden. Deze cursus is bedoeld voor degenen die zich met het Nederlands een beetje kunnen redden, maar die zich nog onzeker voelen of zich wat meer in grammatica willen verdiepen. De nadruk ligt op het luisteren en spreken, de zinsbouw en typisch Nederlandse uitdrukkingen. Er wordt ook aandacht besteed aan het uitbreiden van de woordenschat. De cursusprijs is inclu sief syllabus. Tevens starten er cursussen Hebreeuws en Grieks (vakantiecursus). Italiaanse literatuur Moderne Itali aanse literatuur in Nederlandse verta ling, 10 lessen E 69,- starten op maan dag 29 september van 20.30-22.00 uur. De Italiaanse literatuur van de 20ste eeuw heeft meerdere meesterwerken opgeleverd. In deze cursus (10 lessen) leest u drie van deze moderne klassie kers die in het Nederlands zijn ver taald. Naast prachtige en aangrijpende verhalen geven deze romans ook een goed beeld van de ontwikkelingen en veranderingen in de Italiaanse geschie denis en maatschappij. Thema's als de eenwording van Italië, de Tweede Wereldoorlog en de moderne tijd komen aan de orde. Tijdens de eerste bijeenkomst vertelt de docente over de achtergrond en historische context van de roman en geeft informatie over de schrijver en het (literaire) belang van het boek. Vervolgens verdiepen de cursisten zich in een bijzonder aspect of personage uit de roman en presenteren dit kort aan de medecursisten. Ook andere leeser varingen en meningen worden uitge- Informatie Informatie en inschrijving: Plusactivi teiten, tel. 0251-659119 of www.plusac- tiviteiten.nl. CASTRICUM - Kortgeleden heeft u in deze krant een oproep kunnen lezen om mensen voor te dragen die een 'lin tje' verdienen. Bij deze Koninklijke onderscheidingen gaat het om onder scheidingen in de orde van Oranje Nassau en de orde van de Nederlandse Leeuw. Met ingang van 1 januari 2004 is er nu ook een gemeentelijke onderscheiding. Deze nieuwe Castricumse .onderschei ding komt in de plaats van de vroegere erepenningen en het ereburgerschap. Kent u iemand die een gemeentelijke onderscheiding verdient? In de gemeente Castricum zijn veel mensen die zich geruime tijd (15 jaar of langer) voor de Castricumse (inclusief de ker nen Limmen, Akersloot, Bakkum en de Woude) gemeenschap hebben ingezet. Maar ook mensen die heel bijzondere sportieve prestaties hebben geleverd, of die zich hebben onderscheiden door innovatief ondernemerschap of een bij zondere creativiteit op kunstzinnig gebied (literair, beeldende kunst, muziek, dans et cetera) hebben getoond. Deze mensen komen in aan merking voor een gemeentelijke onderscheiding. Zij moeten daar dan wel voor worden voorgedragen. U kunt daarvoor zorgen. Hoe dient u een voorstel in? Wilt u iemand die woont in deze gemeentes voor een gemeentelijke onderscheiding in aanmerking laten komen? Dient u dan een schriftelijke beargumenteerd verzoek in, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, e-mailen kan ook: gemeentebestuur@castricum.nl. Uw aanvraag moet uiterlijk 31 oktober op het gemeentehuis binnen zijn. Hoe gaat het na 31 oktober Alle voorstellen worden door een amb telijke werkgroep getoetst aan de crite ria. Vervolgens wordt bij meerdere ver zoeken een nominatielijstje opgesteld en advies uitgebracht aan het College, dat een definitieve keuze maakt. De uitreiking van de Castricumse onder scheiding (een zilveren dasspeld of bro che) vindt plaats tijdens de gemeente lijke nieuwjaarsbijeenkomst in januari LIMMEn - Zondag 28 september vanaf 14.00 uur is de Vredeburg open voor alle 55 plussers Uit Limmen. Onder het genot van een kopje koffie/thee en een drankje kan men kaarten, sjoelen, bil jarten en er zijn Oudhollandse spellen. Kortom; gewoon een gezellige middag hebben met elkaar. Voor meer informa tie: Thea Adrichem tel. 072-5051404. Informatie Voor alle informatie over gemeente lijke onderscheidingen kunt u bellen met de heer R.den Drijver, sectie Communicatie, gemeentehuis Castri cum, tel. 0251-661240 te bereiken van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10