Herinrichting De Hofstee Nieuwe fietsenstalling station SF or HEILOO mSSL *3% Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In de maanden oktober en november krijgt de Hofstee een nieuw gezicht Aan deze herinrichting is een inspraakproces voorafgegaan, waarbij de bewoners hun voor keur hebben kunnen aangeven voor een van de voorstellen voor herinrichting. De aanleiding voor de herinrichting was het noodzakelijke onderhoud aan bestrating en riolering en de verzoeken van bewoners de overlast van de bomen aan te pakken. In de commissie Openbare Ruimte is het inspraakproces voor de herinrich ting van De Hofstee een schoolvoorbeeld genoemd van goede communicatie met de bewoners en een goed voorbeeld voor toekomstige situaties. Herinrichting De gemeente heeft een aantal alter natieve plannen gemaakt. In de plannen is rekening gehouden met de klachten over de overlast van bomen, de slechte afvoer van het regenwater, de parkeer- structuur en noodzakelijk onderhoud van de bestrating en de riolering. Alle alternatieven zijn vervolgens getoetst op haalbaarheid. Uiteindelijk zijn twee mogelijkheden verder uitgewerkt en in een enquête voorgelegd aan de bewo ners. Er was duidelijk een meerderheid (67% van de ontvangen enquêteformu lieren) voor het plan waarin minder en kleinere bomen, kolken en goten in de straat voor de afvoer van het regen water en parkeerhavens langs de straat zijn opgenomen. Veel bewoners gaven in de enquête bovendien aan een inloop avond op prijs te stellen. Inloopavond. Op 4 september is door de gemeente dan ook een inloopavond georganiseerd. Op deze avond is de gelegenheid geboden de inrichtingstekening te bekijken van het alternatief dat door de bewoners is uitgekozen. De bewoners hebben ook een keuze kunnen maken uit enkele boomsoorten die voor de her inrichting zijn geselecteerd. Bij de selectie van de boomsoorten is rekening gehouden met de door de bewoners genoemde overlast, zoals veel bladval, plakkerige afscheiding, boomwortels die de bestrating opduwen en veel schaduw. De bewoners hebben in overgrote meer derheid gekozen voor de Acacia, een kleine en decoratieve boomsoort. Tijdens de inloopavond heeft een aantal bewoners aangegeven dat zij in de ver- 11 aad en (raads)commissies Welstandscommissie Op maandag 29 september a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de pubbeke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 15 september 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - De Nieuwe Plantagie 1, gedeeltelijk veranderen erfafscheiding; - De Hoefsmid 14, bouwen van bedrijfs- units en herindelen bestaand gebouw; - Mariënstein, plaatsen overkapping; - Rosendaal 51plaatsen dakkapel in afwijking van eerder afgegeven vergunning; - Slimpad 16c, bouwen van een huisartsenpost. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 26 september a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbahe Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Boomweijdt 16 - vergroten woning uitbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0271) Goodeslaan 33 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0259) Het Zevenhuizen 2 - vergroten woning aanbouw begane grond en opbouw garage (reg.nr. 2003/0296) Kerkelaan 67 - vergroten woning plaatsen bijkeuken en dakopbouw (reg.nr. 2003/0270) Ringweg 18 - vergroten dakkapel (reg.nr. 2003/0266) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een erker aan de voorzijde van de woning op het adres Egelenburg 30. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 25 september 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftebjk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. onderstelling verkeerden dat het inrich tingsplan, waarvoor zij in de enquête hadden gekozen, nog zou kunnen worden aangepast. Dat was echter niet het geval, omdat de bewoners in de enquête al hun keuze hadden gemaakt. De bewoners wilden met name nog het al of niet aanleggen van het trottoir -en het aantal te plaatsen nieuwe bomen ter discussie stellen. Om toch aan de wensen van de bewoners tegemoet te komen is over de twee genoemde punten een aanvullende enquête gehouden. Uit deze aanvullende enquête bleek dat de meerderheid van de bewo ners nogmaals koos voor het al eerder gekozen alternatief. De werkzaamheden worden dan ook dienovereenkomstig uitgevoerd. De gemeente hoopt dat het uitvoerig en in tot detail meedenken over de inrich ting van hun directe woonomgeving, voor de bewoners een bijdrage levert aan hun woonplezier. Onlangs is door ProRail gestart met de vernieuwing van een deel van de onbewaakte fietsenstalling bij station Heiloo. De nieuwe fietsenstalling aan de westzijde van station Heiloo heeft straks 552 nieuwe klemmen (voorheen 370) en 132 nieuwe kluizen (voorheen 70). De nieuwe stalling is half november klaar. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen De Wildtlaan 30 - uitbreiden woning aan de achtergevel en plaatsen dakkapel aan de voorzijde; Goodeslaan 33 - uitbreiden woning aan de achterzijde. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daar-bij behorende stukken liggen vanaf 25 september 2003 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage bggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftebjk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het cobege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo Verleende bouwvergunningen Door het cobege van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 35 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0049) Middelhof 15 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0114) De nieuwe stalling biedt meer gemak aan de fietsende treinreiziger. In de onbewaakte stalling is meer ruimte tussen de klemmen, zodat ook fietsen met bijvoorbeeld brede sturen of fiets tassen goed gestald kunnen worden. De rekken bieden meer mogelijkheden om fietsen vast te zetten met kabel- of beu- gelsloten. Over de klemmen en de kluizen staat een overkapping van gehard glas met verbchting. De kluizen zijn ook ruimer, zodat ook een fiets met een kinderzitje er makkelijk inpast. Tijdelijke stalling De nieuwe stalling bij station Heiloo wordt gedeeltebjk gebouwd op dezelfde plaats als de oude stalling. Daarom is er een tijdelijke stalling, waar fietsers hun fiets tijdens de bouw kunnen plaatsen. Deze tijdebjke stalling bevindt zich aan de andere kant van het spoor, op het parkeerterrein achter de grote fietsen stalling. De tijdelijke stalling is aangegeven met borden. Stalling oostzijde Voorlopig wordt alleen de fietsenstalling aan de westzijde van het station ver nieuwd. Tot 2006 blijft de fietsenstalhng aan de oostzijde van het spoor zoals hij is (met 360 klemmen en 65 kluizen). De gemeente Heiloo heeft het voornemen om aan de oostzijde van het spoor een parkeergarage te bouwen. De fietsen stalling aan de oostzijde wordt vervangen, wanneer de parkeergarage is gebouwd. De verwachting is, dat de par keergarage in 2006 gereed is. Beeldkwaliteitsplan en leefbaar heid stationsomgeving De bouw van de nieuwe fietsenstalling is een volgende stap in de verbetering van de kwaliteit van de stationsomge ving. Aanleiding voor het beeld kwaliteitsplan waren diverse nieuwe plannen en particuliere initiatieven in het stationsgebied. Om de ruimtelijke samenhang en kwahteit in dat gebied te waarborgen, heeft de gemeente een visie op het gebied vast willen leggen in een beeldkwaliteitsplan. Het geeft aan wat mag en niet wat moet. In 1999 en 2000 heeft de gemeenteraad het beeld kwaliteitsplan Stationsomgeving vastgesteld. Daarnaast past het vernieuwen van de fietsenstallingen in de campagne voor verbetering van de leefomgeving rond het station. Na afronding van de bouw van de stalling start een campagne die onder andere gericht is op het correct parkeren van fietsen in de fietsenstal ling, het op slot doen van fietsen en het voorkomen van vernielen van fietsen. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. jfomgeving Vliegenoverlast In het najaar hebben veel mensen last van vliegen in huis. Deze vliegen komen in zwermen binnen en zoeken een plek om te overwinteren, bijvoorbeeld in spouwmuren, maar ook in holle ruimten. Hoge gebouwen, maar ook zolders van huizen hebben hun voorkeur. Om de vliegenplaag in het najaar te voorkomen, moet op de eerste plaats in de nazomer en herfst het binnendringen in gebouwen onmogelijk gemaakt worden. Fijnmazig horrengaas is daarvoor geschikt; vergeet niet ook kleine ventilatieopeningen af te schermen. Het kan ook helpen om gaten en kieren in de buitenmuur (bijvoorbeeld rond sponningen) af te sluiten met kit of tochts- trippen en klimplanten tegen de gevel (gedeeltebjk) te verwijderen. Afdichten volstaat niet altijd. Het is echter bijna onmo- gebjk alle gaten af te sluiten; de vbegen kunnen bijvoorbeeld ook via de dakpannen binnendringen. Als de vbegen in een gebouw zijn binnenge drongen voor hun overwintering, ontwaken zij uit hun rusttoestand wanneer in het vooijaar de zon gaat schijnen en het warmer wordt. Ze gaan zich dan in het gebouw ver spreiden. Het weren van de vbegen is dus de beste bestrijding. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. isdienst Mededelingen Beheer Openbare Ruimte en belangrijke telefoonnummers De gemeente is verantwoordehjk voor het kleine dagehjks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere openings tijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevaben over het dagehjks onderhoud ook buiten de reguhere openingstijden telefonisch bereikbaar. Ook bij een spoedmelding kunt u beben naar telefoonnummer (072) 535 68 68. Buiten de reguhere openingstijden hoort u een bood schap. Luister goed naar dit bericht en volg de instructies op. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguhere openingstijden belt, of uw melding écht spoedeisend is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveüige situatie op? Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoonnummer (072) 535 68 68. Storingnummer openbare verlichting Bij storing van een hchtmast kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Bij het melden van de storing wordt u gevraagd de straatnaam en het nummer wat op de hchtmast staat te vermelden. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant- woordebjk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordehjkheid voor draagt. Als elke seconde telt alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (lokaal tarief) NUON, als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 -1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenservice: 0900 -1499 (10 eurocent min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 0800 - 2025 (gratis) Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: (072) 518 69 00 Dierenambulance: (072) 515 00 85, bij spoed 06 - 249 52 96 Brandweer: bij spoed 112 of anders: (072) 564 44 44 Waterschap Hollands Noorderkwartier, voor het beheer van openbaar water: (072) 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. ededelingen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren van 28 september tot en met 4 oktober a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit bhjkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) fnwdf jsssb

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4