Siem Kaandorp 25 jaar voorzitter van EHBO Heiloo OPEN HUIZEN ROUTE OPEN HUIZEN ROUTE INGEZONDEN 1 L Schilder Piet Veen exposeert 'Van alles wat' in Zwarte Kerk Falkland kindertoneel speelt De prinses met de blauwe haren .(utkik®!:. Nieuwe arena voor vloertegels bij Sanitair Tegel Centrum PlLITIE www UITKIJKPOST - 24 SEPTEMBER 2003 - PAGINA 6 'Die onderscheiding is niet alleen van mij, maar voor het hele bestuur HEILOO BERICHTEN WonenPlus abonnees profiteren mee Bewegen voor (groot) ouders en (klein) kinderen Ontmoetingsmiddag vrouwen in de bijstand Verbouwing Wereldwinkel bijna klaar 4 oktober 2003 ERA www.era.nl Samen eten in het Trefpunt 4 oktober 2003 ERA www.era.nl Hoog en Laag Lang leve de huisarts 2 Help de kinderen van de Hobbyfarm Chinese kool «Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - Donderdagavond ontving Siem Kaandorp van zijn medebestuur sleden en de ruim 100 leden van de EHBO afdeling Heiloo een onder scheiding. Als blijk van waardering voor zijn 33-jarig lidmaatschap, waar van een aantal jaren in de functie van penningmeester, en de laatste 25 jaar als voorzitter. „Ik vind die onderschei ding heel bijzonder. Het toont aan dat de mijn werk voor de club wordt gewaardeerd. Maar eigenlijk is het een onderscheiding voor het hele bestuur. Want we doen het tenslotte samen." Siem besloot zich destijds aan te slui ten bij de EHBO toen een collega op zijn toenmalige werk een ongeluk kreeg. „Hij viel met stoel en al door een glazen paneel en zat vervolgens onder de snijwonden. We konden eigenlijk weinig voor hem doen, omdat we niet wisten wat. Toen dacht ik bij mezelf: ik ga een EHBO-cursus vol gen." Dat deed hij bij de EHBO in Heiloo, waarna hij besloot zijn opgeda ne kennis en technieken ook meteen in de praktijk te gaan brengen als vrijwil liger. Zo was hij aanwezig bij wandel tochten, waar hij ontelbare blaren heeft doorgeprikt, en ook bij andere sportieve evenementen was Siem in de buurt om eerste hulp te verlenen. Bijvoorbeeld bij een voetbalwedstrijd van de senioren van HSV, een wed strijd die hij niet licht zal vergeten. Dat ging er namelijk zo fanatiek aan toe, dat een van de spelers het moest bekopen met een aantal gebroken rib ben en een gebroken been. „Maar dat zijn excessen hoor, over het algemeen heb ik als EHBO-er niet zulke heftige ongelukken meegemaakt. Gelukkig." 'Tijdelijk' voorzitterschap Acht jaar na zijn aanmelding als vrij williger werd Siem gevraagd het voor zitterschap van de vereniging voor zijn rekening te nemen. „De toenmalige voorzitter stopte ermee en de rest van het bestuur vond het wel wat voor mij. Ikzelf was echter minder enthousiast, want ik zag door mijn drukke baan al dat extra werk niet zo zitten. Maar ik wilde best tijdelijk invallen, voor een jaartje, dat was te overzien. Dat extra werk viel erg mee - zo handelde de secretaris al het papierwerk af en was de nieuwe penningmeester voortaan verantwoordelijk voor alle financiële rompslomp - dus ben ik maar voorzit- Siem Kaandorp heeft zich zojuist vol trots de onderscheiding laten opspelden voor 25 jaar voorzitterschap, (foto MSP) ter gebleven." Met grote voldoening, want ondanks zijn afscheid als voorzit ter is hij geenszins van plan 'zijn' club de rug toe te keren. „Ik blijf gewoon lid, maar ik vind het voorzitterschap na al die jaren gewoon wel mooi geweest. Yvonne van Stiphout neemt het van mij over en dat doet ze ongetwijfeld uitstekend." Belangrijke ontwikkelingen In al die jaren heeft Siem uiteraard de ontwikkelingen binnen de vereniging, maar ook binnen de landelijke EHBO-organisatie, van dichtbij mee gemaakt. En er is behoorlijk wat ver anderd. „Om een voorbeeld te noe men: wij mochten in de beginjaren absoluut geen hartreanimatie toepas sen. Terwijl het tegenwoordig een stan daard onderdeel is van de cursus. Ook het feit dat de cursussen nu veel meer uit praktijk bestaan, wij leerden nog het overgrote deel uit een boekje, vind ik een goede ontwikkeling. In Heiloo hebben we zelfs ons eigen 'lotus slacht offer'. Dat is iemand die tijdens de cur sus het slachtoffer speelt, in ons geval is dat Nel van Laere, op wie de cur sisten het geleerde toepassen. Zo speelt Nel bijvoorbeeld iemand die in shocktoestand verkeert, of heeft ze een flinke wond, die zo geschminkt is dat het net echt lijkt. Dat zijn allemaal ontwikkelingen die bijdragen aan een steeds professionelere vorm van hulp verlening. Doel van EHBO is nog steeds in de eerste plaats het slachtof fer te stabiliseren totdat de ambulance arriveert, maar we kunnen nu veel meer voor het slachtoffer doen dan toen. Mensen met EHBO-ervaring zijn getraind om meteen actie te ondernemen, waardoor erger leed kan worden voorkomen. Ik zou het dan ook een goed plan vinden als een EHBO-diploma, in welke vorm dan ook, verplicht zou worden. Kijk maar naar de rampen in Enschede en Volendam; daar waren het de mensen zelf die als eerste ter plekke waren en door hun EHBO-ervaring eerste hulp konden verlenen. Maar ook omdat er zich steeds minder (jonge) mensen aanmelden voor vrijwilligerswerk, dat zien we ook binnen onze vereniging, zou zo'n verplichting goed zijn." Positief Desondanks ziet Siem de toekomst van de EHBO in Heiloo positief tegemoet. „We hebben een hardwer kend bestuur en zijn gezegend met leden die zich met veel enthousiasme inzetten voor de vereniging, en natuurlijk vooral voor Heilooërs die onze hulp nodig hebben bij kleine en grotere ongelukken." HEILOO - Het dienstenpakket van WonenPlus bevat inmiddels tal van voor zieningen zoals een hovenier, een schil der, kapsters, een behanger, de strijkser- vice etc. Met ingang van heden heden komt daar, dankzij de participatie van Woningstichting Heiloo, een nieuw aan bod bij: korting op een woonverzekering bij FBTO. Abonnees van WonenPlus kunnen 10% korting ontvangen op hun inboedel- en/of aansprakelijkheidsverze kering. Indien de woning voorzien is van het politiekeurmerk geniet men nog eens een extra korting van 10%. WonenPlus biedt 55 plussers, chronisch zieken en gehandicapten ondersteuning bij het zelfstandig wonen. Daartoe hebben de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Woon- en Zorgcentrum Heiloo, Woningstichting Heiloo, de UW en de ANBO en KBO de handen ineen geslagen. Geïnte resseerd? Als abonnee kunt u geheel vrij blijvend, via meldpunt WonenPlus, een offerte aanvragen. U kunt ook terecht voor een informatieset over deze verze keringen. Wilt u meer weten over de service van WonenPlus of u aanmelden dan kunt u bellen met 072-5331297, of langsgaan op de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. HEILOO - Opa's en oma's, mama's en papa's, buurman en buurvrouwen, tante en oom, met peuters in de leef tijd van 2,5 tot vier jaar opgelet! Op woensdag 8 oktober is er een gratis proefles voor de cursus bewegen met plezier. De les is van 10.00 tot 11.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. In de cursus bewegen met peuters kunt u 5 weken lang met uw peuter dansen, zingen, spelletjes doen, liedjes zingen onder deskundige begeleiding van onze docente Evi Velders. Maar vooral veel plezier met elkaar hebben! De cursus start op woensdag 22 oktober van 10.00 tot 11.00 uur en duurt 5 weken. De cursus kost 12,50 euro. Lijkt het u wat of wilt u gewoon eens kijken? Kom dan naar de gratis proefles, u hoéft zich hiervoor niet aan te mel den. Wilt u meer informatie, of wilt u zich aanmelden voor de cursus belt u dan met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Herken je dit? De fiets van je dochter is stuk maar je hebt geen geld voor de fietsenmaker. Je computer loopt vast maar niemand die je ermee helpen kan. De kraan van de wasma chine is stuk; maar een loodgieter is te duur. De kabel van de tv is stuk. Wie gaat dat vervangen? Je moet/wilt solli citeren maar per brief ben je 2 postze gels kwijt. Wie betaalt dit? Op de velé vragen die er leven bij vrouwen in de bijstand, is natuurlijk niet altijd een pasklaar antwoord. Maar samen oplossingen zoeken is wel het streven. Van de stichting belangen behartiging voor uitkeringsgerechtig den. Hun motto is: Samen sta je sterk. Wil je samen met andere vrouwen pra ten over bovengenoemde onderwer pen, kom dan naar de ontmoetings middag op dinsdagmiddag 30 septem ber, in de Bergeon, Bergeonstraat 30, tel. 072-5339885. HEILOO - Op maandag 15 september werd van 18.15 tot 20.00 uur op de Kennemerstraatweg een snelheidscon trole gehouden. Het betrof een contro le op kenteken waarbij de overtredin gen fotografisch werden vastgelegd. Op de plaats van de controle gold een maximumsnelheid van 50 km. Aantal passanten: 1183. Aantal overtredingen 276. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 106 km per uur. Op dinsdag 16 september werd tussen 07.30 en 09.45 uur een bromfietscont role gehouden. De controle werd gehouden op de Westerweg en de Kennemerstraatweg. In totaal werden 28 bestuurders voor diverse overtre dingen geverbaliseerd. Tbssen 14.15 en 15.00 uur werd op de Omloop een snelheidscontrole gehou den. Op de controleplaats gold een maximumsnelheid van 50 km per uur. In totaal werden zes overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 72 km per uur. Tevens werd een bekeuring uitge schreven voor het niet dragen van de autogordel. In de nacht van dinsdag 16 op woens dag 17 september werd in een perso nen auto ingebroken die op een par keerplaats aan de Holleweg stond geparkeerd. Nadat een van de portier- sloten van de Kia type Rio werd gefor ceerd werd de autoradiocdspeler uit de auto ontvreemd. In dezelfde nacht werd in een bedrijfs auto ingebroken die op de Vijverlaan stond geparkeerd. Een van de portier ruiten werd ingeslagen. Uit de auto werd de autoradiocdspeler alsmede een leren zwarte map met inhoud ont vreemd. Op donderdag 18 september vond om 08.35 uur op de kruising van de Ypesteinerlaan met de Kennemer straatweg een aanrijding plaats. De aanrijding was het gevolg van het feit dat een automobiliste komende uit de richting van de Ypesteinerlaan op de kruising geen voorrang verleende. Hierdoor ontstond een aanrijding met een 28-jarige motorrijder. Gelukkig viel het letsel meè waardoor een ambulance niet nodig was. De schade aan de motorfiets was zodanig dat die moest worden afgevoerd. Tussen 10.45 uur en 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur werd op de Zeeweg een verkeerscontrole gehouden. Er werden 10 bestuurders bekeurd voor diverse overtredingen. Op vrijdag 19 september werd tussen 12.45 en 15.45 uur in een woning aan de Zeeweg ingebroken. Toegang tot de woning werd verschaft door het force ren van het slot van de voordeur. Ontvreemd werd onder andere een portemonnee met inhoud. Op zaterdag 20 september werd om 10.45 uur een personenauto op de Groenelaan aangereden. De veroorza ker reed hierna door. Een getuige hoorde op genoemd tijdstip kabaal buiten. Zij zag een bromfietser bij de geparkeerd personenauto wegrijden. Ook zag zij gelijktijdig een aantal fiet sers langsrijden. Later bleek dat de personenauto aan de rechterzijde beschadigd was. Aannemelijk is dat de bromfietser tegen de auto is aangere den en vervolgens is weggereden. Van de bromfietser is alleen bekend dat hij een zwarte helm droeg. Getuigen van de aanrijding worden verzocht met de politie van Heiloo via 0900-8844 con tact op te nemen. Vanaf een parkeerplaats aan de Holleweg werd een personenauto ont vreemd. Het betrof een personenauto van het merk Toyota type Starlet voor zien van kenteken GJ-JN-21. ZUIDSCHERMER/HEILOO - De Heiloose schilder Piet Veen (1929) exposeert op 26, 27 en 28 september Van alles wat in het Zwarte Kerkje te Zuid-Schermer, aan de Zuidervaart 20-22. De openingstijden van de expo sitie, die 73 gouaches omvat, zijn van 11.00 tot 17.00 uur. De nog immer actieve Piet Veen maakt schitterende gouaches en gebruikt daarbij een verrassende sja- bloontechniek. Piet begint met schet sen in het veld, die hij later thuis uit werkt, waarna hij de verschillende sja blonen gaat uitsnijden; een precies en tijdrovend werk. Dan begint het echter pas echt, voor een enkel detail uit het doek zijn vaak meerdere sjablonen nodig. De verf wordt vervolgens binnen de sjablonen getamponneerd en uiteindelijk vormen alle stukken het beeld dat Piet in zijn hoofd heeft. Piet Veen was als kind al gek op teke nen en schilderen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij reclameontwer per werd, waarin hij te maken kreeg met het vormgeven en illustreren. De jaren na zijn pensionering zijn vooral gevuld met het maken van prachtige prenten en schilderijen. Het getoonde werk is allemaal recent, en is nog niet eerder tentgongesteld. Een groot deel omvat scènes van het Noord- Hollandse landschap, maar ook pren ten gemaakt in Frankrijk en andere doeken zijn meer dan de moeite waard. Schetsblok en potloden mee Piet Veen neemt op reis altijd zijn schetsblok en potloden mee. „Als ik in Frankrijk ben maak ik bijna overal schetsjes van. Wat mooi is om te teke nen? „Kijk om je heen, je ziet namelijk genoeg. Een haven, markt, mensen op het terras, noem maar op. Er is altijd wel iets dat me raakt. Bovendien vind ik het maken van gouaches heerlijk om te doen. Ik hoop dat er veel men sen naar de expositie komen, ondanks dat dezè buiten Heiloo is. Zo'n exposi tie stimuleert me namelijk enorm!" Piet Veen hoopt op veel bezoekers tijdens zijn expositie in het zwarte kerkje van Zuid Schermer, (foto MSP) De koning en de dokter zitten ook elkaar in de haren! (fotoA. de Graaf) HEILOO - Heb jij wel eens een prin ses van dichtbij gezien? Ja? Maar je hebt vast nooit een prinses met blauwe haren gezien! Nou, dan moet je vast en zeker naar de volgende voorstelling van Falkland komen kijken. Koningin Beatrix is de koningin van ons land. Dat weet iedereen. Wat niet iedereen weet is dat kinderen eigenlijk een eigen koning hebben. De koning van de kinderen. Dqze koning is zo onbekend dat niemand zijn naam weet. Iedereen noemt hem gewoon koning, of majesteit of sire. Het rare is alleen, dat de koning van de kinderen een hele vreemde mantel heeft. Deze mantel groeit! En als de mantel te lang is scheurt de koning er een stuk af, zodat de mantel weer verder kan groeien. De koning heeft ook vreemde dochter; die prinses heeft blauwe haren! Erg aardig is ze niet, ze vindt alleen zichzelf erg aardig en voor de rest niemand anders. Deze prinses is ziek en niemand weet wat ze heeft, zelfs 'dokter Anders' niet. Maar deze dokter Anders heeft niet alleen belangstelling voor de blauwe haren van de prinses maar ook voor de man tel van haar vader, de koning. Hoe kan die mantel groeien en wat gebeurt er met de stukken die er afgescheurd Op zondag 21 september werd van 10.30 uur tot 12.30 uur een verkeers controle op de Zeeweg gehopden. Tijdens de controle werden vijf bestuurders bekeurd voor het niet dra gen van de autogordel. Op de controle plaats gold een maximumsnelheid van 50 km per uur. 21 Bestuurders werden bekeurd voor het overschrijden van die maximumsnelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 km per uur. Gevonden: enkel sleutels, paar bruine handschoenen, knuffel 'aapje', gouden kinderarmband, gsm Siemens A 50 blauw, klein rood kinderfietsje. HEILOO - Het is u waarschijnlijk al opgevallen dat het pand van de Wereldwinkel op de Stationsweg 105 een transformatie heeft ondergaan, zowel van buiten als van binnen. Mooie, warme, opvallende kleuren geven de winkel een eigentijds karak ter. De hele inrichting is vernieuwd en dat is niet alleen bij deze winkel het geval. Landelijk hebben al vele Wereldwinkels zo'n transformatie ondergaan en in de toekomst volgen er nog veel meer. Op zaterdag 27 sep tember gaan de medewerkers terug verhuizen van de overkant naar de vertrouwde plek. Die dag is de winkel dan gesloten maar vanaf maandag middag 29 september is de zaak weer normaal geopend. De officiële ope ning vindt plaats op 4 oktober om 11.00 uur, maar u kunt de hele dag al terecht. De feestdag zal worden opgeluisterd door een optreden van de Sounds of inspiration. Kinderen kunnen zich laten schminken en er is een presentje voor ieder bezoeker. Ook wordt er de hele dag gezorgd voor koffie thee en limonade met daarbij lekkere hapjes. Er zijn leuke openingsaanbiedingen zoals rode wijn en wierook in waaiers verpakt met gratis wierookstan- daardje. Let ook op de speciale diere- netalage, want 4 oktober is natuurlijk ook dierendag. Iedereen is welkom. Mocht u als vrijwilliger dit team willen versterken, dan kunt u alle inlichtingen krijgen bij Bartje Huisingh, tel. 072- 5330362, Het is fijn werken in een nieuwe winkel en het is fijn om mee te werken aan de verkoop van producten waarmee mensen in ontwikkelingslanden een beter bestaan kunnen opbouwen. worden? Hij zou dat maar al te graag willen onderzoeken. Voor de koning is er nog een probleem. De koning is al erg oud en wie moet hem nu opvol gen? Als de prinses zo blijft kan ze nooit een goede koningin worden! En kinderen moeten natuurlijk wel een oranjeste bovenste beste koningin krijgen! Misschien kan de schrijver van dit sprookje zelf nog voor een oplossing zorgen, of gooit die de boel nog meer in de war? Om te zien hoe dit afloopt moet je maar naar de Beun komen op: vrijdag 10 oktober om 19.15 uur; zater dag 11 oktober om 13.30 of 16.00 uur; zondag 12 oktober om 13.30 of 16.00 uur. Entree: E 3,-, donateurs E 1,50. start 26 september bij de volgende voorver koopadressen: Reisbureau World of TUI (voorheen Holland" International, Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigaren magazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo), maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie en reserveringen: Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. MAKELAAR HEILOO - Op 23 juni heeft Kathy de Groot aan de Educatieve Faculteit Amsterdam haar voltijdse opleiding tot docente tweede graad in Gezond heidszorg en welzijn met goed gevolg afgelegd. Het getuigschrift heeft zij op 15 september in ontvangst genomen en geeft recht op het voeren van de titel bachelor. HEILOO - Op vrijdag 10 oktober is er weer een maaltijd in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Het menu bestaat uit heldere aspergesoep, kip pilaf met gele rijst, rauwkost, tuin- boontjes met mosterdsaus en aardap pelen, sukadelapje met jus, en warme griesmeelpudding met bessensap toe. Aanvang van de maaltijd is 18.00 uur. Voor die tijd is er nog een mogelijk heid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost E 8,-, te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een geza menlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden ANBO en KBO. Samen met het personeel van de keuken van 'De Loet' en de talrijke vrijwilligers wordt ervoor gezorgd dat u volop kunt genie ten van een heerlijke maaltijd. Wilt u zich opgeven voor de maaltijd, maar heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligers autovervoer staan voor u klaar, zij halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn E 4,- p.p. retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - inclu sief voor het vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan s.v.p. zo spoedig mogelijk doorbellen. h. MAKELAAR ALKMAAR - Het Sanitair Tegel Centrum Alkmaar heeft een geheel vernieuwde arena in gebruik genomen voor vloertegels. In het moderne pand aan de Scheldestraat 8 in Alkmaar is een permanente show ingericht met het allerbeste op het gebied van vloer tegels. De zaak, waarin maar liefst 32 speciaalbedrijven samenwerken, heeft in de piste van de arena een groot aan tal vloeren uitgelegd. De klanten kun nen op hun gemak over de in fraaie, patronen gelegde vloeren lopen en ervaren hoe zulke tegels staan op een groot oppervlak. Nog beter dan in een stalenkast kunnen de mensen nu het verschil 'proeven' tussen keramische en natuurstenen vloeren. Topmerken uit Spanje en Italië laten er hun mooiste tegels zien. De Lava Basalt bijvoorbeeld of de Mouleanos. Heel bijzonder ook zijn de nostalgische zwarte en witte tegels 'Belgisch getrommeld'. Directeur Ron Korsse van Sanitair Tegel Centrum Alkmaar toont zich zeer ingenomen met het resultaat van de verbouwing: „De nieuwe arena heeft echt klasse. De mensen kunnen hier nu op hun gemak rondlopen en zien hoe zo'n vloer aanvoelt." Hij ver telt verder dat het Sanitair Tegel Centrum Alkmaar, door het bijzonde re samenwerkingsverband van 32 par ticipanten, alle knowhow in huis heeft. De mensen kunnen er bijvoorbeeld ook voor vloerverwarming terecht en desgewenst wordt het geheel op korte termijn compleet geïnstalleerd en gelegd. Maar het is uiteraard ook mogelijk om het tegelcentrum alleen voor levering aan te klampen. Op de vide van de arena kunnen geïn teresseerden directe combinaties maken met vloer- en wandtegels waar bij ze kunnen kiezen uit een enorme collectie. De begane grond is geheel ingericht met eigentijds sanitair, van een chique toilet tot en met compleet ingerichte badkamers. Hoewel het absoluut niet onze intentie is om discussies via de media te voe ren, voelen wij naar aanleiding van het artikel over de discussie rond de bouwplannen Hoog en Laag de behoefte tot een reactie. Zowel de gemeente als de woningstichting heb ben in hun reacties getracht hun res pectievelijke straten zoveel mogelijk schoon te vegen. Wellicht wordt dit in politieke kringen beschouwd als een correcte wijze van reageren, maar het bevestigt het idee dat er geen discussie wordt gevoerd op inhoud en de poli tiek (zelfs lokaal) niet wenst in te spe len op zaken die de burger in de straat bezig houdt. Terwijl vorig jaar iedereen over elkaar heen viel om de 'oude politiek' af te zweren, kunnen we nu de conclusie trekken dat het comfort van het bestuurlijk pluche kennelijk te verlam mend werkt om de 'nieuwe politiek' te kunnen bedrijven. Hierbij dient opge merkt te worden dat de huidige colle gepartijen in april 2002 nog een colle geakkoord sloten met daarin de navol gende passage: 'Bij plannen/beleidsvoornemens die door burgers kunnen worden beschouwd als belangrijk in te grijpen in de woon/leef omgeving zal de gemeente in een zo vroeg mogelijk stadium, al dan niet op basis van een concreet plan, doch zonder dat voor af vastomlijnde standpunten zijn ingeno men, overleg met de bewoners plegen er op gericht om bij die burgers levende opvattingen direct bij de voorbereiding meer te nemen. Bij de verdere ontwikke ling van het proces blijven die burgers als direct belanghebbende gesprekspartner van de gemeente. Het college informeert de raad over het in gang zetten van dit overleg met de burgers. Helaas is de praktijk anders en wordt zelfs de indruk gewekt dat er sprake is van burgers die voor hun beurt praten. Ten aanzien van de woningstichting zijn wij uiteraard zeer verheugd te horen dat kennelijk de bewoners zul len worden betrokken bij de planvor ming. Een uitspraak echter die ook haaks staat op zeer recent gevoerde correspondentie waarin letterlijk staat opgenomen dat er eerst sprake zal zijn van een afstemming met het College alvorens met de bewoners te commu niceren. Hoewel wij uiteraard streven naar een voor alle partijen bevredigende oplos sing en zeker niet uit zijn op het gooi en van modder, leek het ons gepast om via het bovenstaande aan te geven dat onze bezorgdheid wel degelijk gestoeld is op feiten en er geen sprake is van burgers die voor hun beurt naar de pers lopen omdat er in hun achtertuin gebouwd gaat worden en zij dit niet leuk vinden. Bewoners Westerweg 260 t/m 272 Heiloo In reactie op het artikel Lang leve de huisarts, in de rubriek Ingezonden Brieven, Uitkijkpost 17 sept. jl.wil de fractie van CDA-Heiloo het volgende kwijt. De vragen die het CDA aan het colle ge heeft gesteld, zijn bedoeld om dui delijkheid te krijgen over de verplaat sing van de tijdelijke praktijk aan de Vinkenbaan. En niet om, zoals de huis artsen in hun brief suggereren, omwo nenden van nieuwe locaties te stimule ren bezwaren in te dienen. Het college heeft toezeggingen gedaan aan de omwonenden van de Vinkenbaan die nu op de helling lijken komen te staan. In hun brief gaan de huisartsen bewust niet in op de gevolgde procedures. Terwijl daar nu net de pijnpunten zit ten! Van een politieke partij mag toch verwacht worden dat zij de belangen van alle inwoners in het oog houdt. Voor het CDA is het van belang dat gedane beloften nagekomen worden en dat de betreffende huisartsen spoe dig in een definitief praktijkgebouw aan de slag kunnen. De CDA-fractie in de gemeenteraad van Heiloo. HEILOO - Op de woensdagmiddag zijn er twee jeugdgroepen,, die wegens ziekte van enige vrijwilligers twee han dige mannen op de houtafdeling moe ten missen. Misschien zullen er eer daags zelfs geen houtwerkstukken meer gemaakt kunnen worden. Daarom zijn ze bij de Hobbyfarm met spoed op zoek naar vrijwilligers, die de kinderen willen helpen met timmeren en zagen. Ook bij de andere groepen kunnen ze nog vrijwilligers gebruiken, elke week of om de week of als inval voor ziekte en vakantie. Er kan in overleg heel wat geregeld worden. De kinderen die knut selen bij de Hobbyfarm zijn erg enthou siast en willen graag mooie dingen maken. Dit is echter alleen haalbaar als er voldoende vrijwilligers zijn, dus als u ze wilt helpen, neemt u dan contact op met Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Caroline Groenland, tel. 5334890. Onder het kopje vergeten groenten', kregen we van de echte groenteman het volgende recept Ingrediënten: 1 Chinese kool, 1 bosje bieslook, 2 uien, 400 gram runderge hakt, 1 ei, 2 theelepels geraspte mie rikswortel, 100 gram licht belegen Goudse kaas, 30 gram boter, 100 gram diepvriesdoperwten, 400 gram gepel de tomaten, enkele druppels tabasco versgemalen peper. Bereiding: maak de bladeren van de Chinese kool los, was ze en blancheer ze circa 4 minuten in kokend water met zout. Giet ze niet af, maar schep de bladeren met een schuimspaan uit de pan, laat ze schrikken onder de koude kraan en dep ze droog. Bewaar het kookvocht. Was de bieslook. Snipper de gepelde uien. Doe de helft in een kom. Kneed het met het gehakt, het ei, de mierikswortel en zout en peper tot een samenhangend geheel. Meng de geraspte kaas door de sub stantie en vorm hiervan balletjes ter grootte van een pingpongballetje. Verpak de balletjes één voor één in een blad Chinese kool en bind de bui deltjes met een spriet bieslook dicht. Breng het kookvocht van de koolbla deren weer aan de kook en laat de buideltjes daarin in ca. 15 minuten gaar worden. Verhit de boter voor de saus in een steelpan en laat daarin de resterende uisnippers fruiten. Voeg de doperwt jes en de fijn gedrukte tomaten toe en laat dit 6 tot 8 minuten koken. Breng de saus op smaak met zout en tabasco. Neem de buideltjes voorzichtig uit het kookvocht, laat ze goed uitlekken en serveer ze met de saus. Lekker met*rijst. En lekker met een 'warme' rode wijn uit het Zuidwesten van Frankrijk, bijvoorbeeld een Corbières Wij zijn en blijven geïnteresseerd in uw lievelingsrecepten, stuur ze naar redactie Uitkijkpost, Postbus 68, 1850AB Heiloo of per e-mail redactie@uitkijkpost. nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6