Lezing Klaas Wilting druk bezocht Trias opent gerenoveerde atletiekbaan vj intratuin nu g 99 ■ie/ nieuwe kaart Arion ensemble opent winterserie in Witte kerk mum-i APE L LA BORDEN Ouderen van grote waarde in huidige samenleving Wethouder Opdam gaf zaterdag het startschot FALKLAND TONEEL ,1(072)5351000 ffl Slagerij Kramer LmaW&nm UtUZi 01 OKTOBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 40 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ook op internet: Voorstellingen in de Beun Kom GEZELLIG OP DE KOFFIE BIJ CAPELLA EB B— PRESENTEERT: "De prinses met de blauwe haren" www.vosmakelaardij.nl 4 ROSBIEFSCHNITZELS 5,00 STR0GAN0FF BIEFSTUK 500 gram 4,98 SUKADELAPPEN 1 6,95 2 ROOKWORSTEN €3,50 GEBR. GEHAKT 150gram€l,50 tó 15HET GR0ENE warenhuis Whiskas paté of brokjes in saus - m_M Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brasseriewiltlsehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Zaterdag gaf Klaas Wilting onder grote belangstelling een lezing in het Trefpunt, in het kader van de Dag van de Ouderen, georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KBO. Mevrouw Terol-Meijer opende de dag met een welkomstwoord namens de comfnissie Da£ van de Ouderen, waar na wethouder Roelof Bos, een toe spraak hield over het ouderenbeleid in Heiloo. Vervolgens gaf sportdocente Caroliene Dikkentman een korte demonstratie in zelfverdediging. Maar vooral de lezing van Klaas Wilting werd met grote belangstelling gevolgd. Wilting is bekend geworden door zijn werk als politiewoordvoerder voor de gemeente Amsterdam, zijn columns in het Noord-Hollands Dagblad en zijn betrokkenheid bij de sportwereld. Wilting begon zijn lezing met een korte beschrijving van zijn zeer interessante levensloop. Dat hij zo gemakkelijk kan vertellen over een onderwerp als sport en veiligheid is geen wonder. Zijn werk was én is nu eenmaal zijn hobby! Hij gaf een gede gen overzicht van de veranderingen zowel op het gehele maatschappelijke vlak als wel op het terrein van de poli tie in het bijzonder. De jeugd is niet veel beter of slechter dan vroeger. Wel is er doordat Nederland een toe vluchtsoord voor velen is geworden nogal wat veranderd in de normen en waarden. De overheid zal een doeltref fend beleid moeten voeren ten aanzien van het gedogen. Er zal veel minder getolereerd moeten worden. Pittige lezing De lezingen, die elk jaar in het kader van de Dag van de Ouderen in het Trefpunt worden gehouden, kenmer ken zich door de pittig geanimeerde wisselwerking tussen spreker en publiek. Zo ook deze keer. De heer Wilting hield zijn toehoorders namelijk ren ervaren. Volgens Wilting heeft dit gevoel voornamelijk te maken met de manier waarop mensen zelf in de maat schappij staan. Het feit dat ouderen soms geneigd zijn zich uit de maat schappij terug te trekken, met het idee dat ze niet langer nodig zijn, werd door Wilting, zelf ook 60 jaar oud, dan ook met een kritische blik beschouwd. Volgens hem zijn ouderen juist van grote waarde voor de samenleving, bij voorbeeld op het gebied van het over dragen van kennis en ervaring. Zelf gaat hij nog steeds actief om met jonge ren, en dan met name op het gebied van sport. Aan sport doen op oudere leef tijd is volgens hem van het grootste belang. Zorg voor je lichaam en straal zo veel mogelijk autoriteit uit maar neem niet al te grote risico's bij intimi datie of agressie. Communicatie Wilting liet aan de hand van een door twee mensen gespeeld toneelstukje zien wat hij bedoelde met 'agressie lokt agressie uit'. Een jongen loopt met een grote radio op straat. Hij wordt gepas seerd door een ouder iemand, die onmiddellijk van leer trekt tegen de jongen over de geluidsoverlast. Waarop de jongen weer tegen de oudere begint te schreeuwen. Gretig ging hij in op de demonstratie, het is namelijk zijn mening dat het er heel veel toe doet hoe men de ander benadert. De gedachtegang van velen dat jongeren niet deugen is er één die fout is. Zoals hun opvoeding is geweest, zo zullen zij ook weer naar anderen toe reageren. In veel gevallen moeten de ouderen de hand in eigen boezem steken. Na de pauze volgde er in de volle zaal een levendige discussie naar aanleiding van het voorgaande betoog. Met de constatering dat de heer Wilting zater dag ook behoorde tot een van de 300 vrijwilligers besloot mevrouw Terol- Meijer de ochtend met een hartelijk dankwoord en een wel thuis voor ieder een. een'spfegd'voor" waf bèucfThct^voil Onder grote belangstelling hield Klaas Wilting eenP^S betoog over veiligheid van onveiligheid dat steeds meer oude- en de rol van ouderen in de maatschappij, (foto: MSP) HEILOO - Atletiekvereniging Trias te Heiloo heeft afgelopen zondag in samenwerking met wethouder Rob Opdam de gerenoveerde atletiekbaan voor geopend verklaard. Dit ging gepaard met een ballonnenwedstrijd en een doorloopestafette voor de pupillen. Tevens werd Jolande Brasser gehuldigd voor het behalen van de zilveren plak op het wereldkampioenschap discus werpen in Puerto Rico afgelopen zomer. Records In 2000 kwam het NOC*NSF met de mededeling dat de toenmalige atletiek baan niet aan de veiligheidsnormen voldeed. Dit oordeel kwam zowel voor de gemeente als voor Trias onverwacht en een oplossing moest gevonden wor den. Gezien de economische teruggang waar ook de gemeente Heiloo mee te maken kreeg was het nog maar de vraag hoe de renovatie bekostigd moest worden. Uiteindelijk heeft de gemeente dit jaar op 30 juni de knoop doorgehakt en het budget voor een betere en vooral veiligere baan beschikbaar gesteld. Voorzitter Richard Brouwer van Trias bedankte dan ook de gemeente en prees het overleg door beide partijen. Ook wethouder Rob Opdam gaf toe dat het schrikken was geweest voor de gemeente, maar legde de nadruk op de sportende jeugd en het belang van vei ligheid voor de atleten. „Als je de kin deren bezig ziet, weet je weer waar je het voor doet", aldus Opdam. Hij riep de jeugd dan ook op vooral hun best te doen en mooie records te vestigen op de nieuwe baan. Race tussen gemeenteraadsleden Het zullen niet alleen de atleten van Trias zijn die eventuele records zullen gaan breken, het ziet er naar uit dat er ook een 'gemeenteraadsrecord' en een 'college van B&W-record' aan zit te komen, want er zijn al plannen in de maak voor een race tussen de gemeen teraadsleden. Trias heeft laten weten graag haar medewerking te zullen ver lenen aan een sportieve strijd tussen de Heilooër politici. Jolande Brasser Jolande Brasser (57) werd deze dag ook nog even in het zonnetje gezet. Brasser wist bij de wereldtitel discus werpen voor veteranen in Puerto Rico afgelopen zomer, met een afstand van 32,61 meter, de tweede plaats en daar mee de zilveren medaille binnen te sle pen. Een ongekende prestatie voor de atlete en een goede beurt voor Heiloo natuurlijk. De 200 aanwezigen gaven haar dan ook een dik verdiend applaus. „Ik doe al twaalf jaar mee met Europese en wereldkampioenschap pen", zegt Brasser, „één keer eerder heb ik op een EK de zilveren medaille gewonnen. Dat was in 1992." De goede prestatie dankt Brasser vol gens eigen zeggen aan haar motivatie. „Ik ben niet heel erg fanatiek, maar ik doe het gewoon voor het plezier. Je ziet bij veel van die jonkies (hierbij bedoelt Brasser 55-, red.) dat ze heel fanatiek zijn, maar dat werkt niet altijd. Het gaat Er zullen ongetwijfeld vele records worden gebroken op de nieuwe baan. Deze dames laten alvast zien hoe dat moet. (foto: MSP) om het plezier." En Brasser heeft er nog lang niet genoeg van: „Volgend jaar is het EK in Arhus en in 2005 het WK in San Sebastiaan. Daar wil ik ook weer graag heen!" Nu de nieuwe atletiekbaan er is, waar van verschillende atleten al hebben gezegd dat het een snelle baan is, is het dus niet uitgesloten dat Trias nog meer topatleten als Jolande Brasser gaat voortbrengen. HEILOO - In theater de Beun vin den in oktober voorstellingen plaats. Voor al deze voorstellingen (4,15 en 25 oktober) zijn nog kaartjes beschikbaar. De kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Theater De Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo, tel. 072 5333156. Zaterdag 4 oktober, aanvang 20.15 uur: Vagina Verhalen Het unieke tweetalige theatergezel schap Handtheater speelt zaterdag 4 oktober de productie Vagina Verhalen in Theater De Beun in Heiloo. De voorstelling wordt gespeeld door 18 actrices; negen dove en negen horende vrouwen. In deze voorstelling spelen, naast tekst en gebaar, ook beweging en zang een belangrijke rol. Vagina Verhalen is gebaseerd op De Vagina Monologen van Eve Ensler en op interviews met dove vrouwen. De Amerikaanse schrijfster Eve Ensler interviewde meer dan twee honderd vrouwen van verschillende leeftijd en achtergrond over hun vagina en alles wat daarmee te maken heeft. De interviews vormden de basis voor de toneeltekst De Vagina Mologen, dat bestaat uit komische, kritische, ontroerende, opruiende, poëtische en pijnlijke fragmenten. Toegangsprijs: normaal E 12,50 CJP/65+ E 11,35. Woensdag 15 oktober, aanvang 20.15 uur: Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers: 'Nat' cabaret 'Nat' is een absolute aanrader voor iedereen. Want als je Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers hebt gezien dan ga je jouw eigen leven weer veel meer waarderen. Toch hopen de heren ooit jaloers te wor den op zichzelf. Hun motto luidt dan ook: Wees blij met jezelf dan is er tenminste nog iemand blij met jou. 'Nat' is een theatershow, die je niet wilt missen. Met hun 'komisch geweld' spelen Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers het publiek met 'Nat' weer plat. Toegangsprijs: normaal E 12,50 CJP/65+ E 11,35. Zaterdag 25 oktober, aanvang 20.15 uur: 'De Klucht van de Molenaar' van G.A. Bredero Theatergroep De Kale Toneel. Allemachtig, als ik verdorie toch zo'n pittig vrouwtje kon krijgen, zou ik eindeloos vrijen en haar tot de laatste snik bestijgen. O jé, ik word zo hitsig! O jé, ik sta in de fik!' Het verhaal van De Klucht van de mole naar gaat over Slimme Piet, een molenaar aan de stadspoorten, bij wie een mondaine vrouw uit Leiden, Trijn Jans, komt aankloppen om onderdak voor één nacht. De Molenaar en zijn vrouw Aeltje Melis zijn gastvrij, maar Slimme Piet raakt van de stadse bezoekster toch behoorlijk opgewonden .Dit gege ven zorgt op zich natuurlijk voor hilarische taferelen, maar het is toch vooral het bloemrijke taalgebruik, dat dit stuk zo onweerstaanbaar maakt Toegangsprijs: E 11,00 CJP/65 E 10,00. HEILOO - Knaagdierencentrum Heiloo aan de Loet 3 bestaat zater dag 4 oktober officieel één jaar. Dit heugelijke feit wordt op dierendag gevierd met een open dag, waar de bezoekers tussen 13.00 tot 16.30 uur een kijkje mogen nemen bij de ruim 120 knagende bewoners van het opvangcentrum. Meer informatie over de open dag vindt u elders in de Uitkijkpost. Knaagdierencentrum Heiloo vangt knaagdieren op die om verschillende redenen niet meer bij hun eigenaar kunnen blijven. Deze dieren krijgen een medisch onder zoek en worden indien mogelijk her plaatst. Daarnaast geven de mede werkers lezingen over het verzorgen van knaagdieren. Het Knaagdieren centrum maakt deel uit van de die renbescherming afdeling Castricum /Heiloo. Aanvankelijk werden de knaagdieren uit de regio opgevangen bij Truus Schoehuijs, een particuliere initiatief neemster uit Alkmaar. Omdat zij de laatste jaren op wel 800 opgevangen dieren per jaar op haar huisadres uit kwam, en dit veel te veel van het goede werd, werd Knaagdieren centrum Heiloo opgericht. In dit eer ste jaar zijn ruim 1100 dieren opge vangen. Beheerder van het knaagdie rencentrum Jovka Pauwels verwacht dat er alleen maar meer knaagdieren opgevangen zullen worden. „We zit ten momenteel erg vol, met ruim 120 dieren. Je merkt dat sommige mensen toch makkelijk over de aanschaf van een beest denken. Na verloop van tijd is de lol er echter af en wordt er nau welijks meer naar het dier omgeke ken. De knaagdieren die door de eigenaren aan ons worden afgestaan worden aan een kort medisch onder zoek onderworpen en krijgen bij ons een nieuw (tijdelijk) onderdak. Gelukkig vindt het grootste deel van de dieren snel weer een nieuw tehuis." Volle bak Samen met collega-beheerder Lilian Harmenson runt Jovka Pauwels het Knaagdierencentrum. Met een vaste groep van 15 vrijwilligers en een oproepbare groep van nog eens der tig mensen worden de knagers dage lijks voorzien in hun behoeften. „Hokken schoonmaken, controleren Iri deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. of de dieren nog wel gezond zijn, eten en drinken geven, de zieke dieren extra aandacht geven", somt Jovka het rijtje taken op die tot de dagelijk se bezigheden worden gerekend. „We zijn erg blij met de vrijwilligers die zich het lot van onder meer de mui zen, ratten, hamsters, cavia's, chinchil la's en konijnen aantrekken", laat Jovka weten. „Het lijkt een grote groep, maar we komen toch nog altijd mensen tekort. Er gaat namelijk veel tijd zitten in de verzorging van de die ren. Zeker wanneer je zo vol zit als nu!" Niet zielig „Mensen denken vaak dat bij ons alleen maar zielige dieren zitten, maar dat is gelukkig niet het geval hoor", vervolgt Jovka haar verhaal. „Het zijn echt geen kneusjes die iets mankeren, maar dieren die door de dierenambulance worden gebracht, zijn gevonden, in beslag zijn genomen omdat de eigenaar ze niet goed ver zorgde of dieren die 'gewoon niet leuk meer zijn'. Deze dieren verdie nen absoluut een tweede kans. Door een goede voorlichting proberen wij de nieuwe eigenaar het juiste knaag dier mee te geven. Juist om te voor komen dat men er na verloop van tijd achter komt dat het dier toch niet aan de verwachtingen voldoet." Uw steun onmisbaar Het Knaagdierencentrum is een stichting die geen enkele vorm van subsidie ontvangt. Alle inkomsten worden gebruikt om de dieren te ver zorgen. Voor elk aangeboden of afge haald dier wordt een vrijwillige bij drage gevraagd. Wanneer u de dieren wilt helpen dan kan dit op verschil lende manieren. U kunt bij het Knaagdierencentrum meehelpen als vrijwilliger, maar u kunt hen ook financieel ondersteunen. Een helpen de hand is altijd welkom. Vooral in het weekend kan het Knaagdieren centrum vrijwilligers gebruiken. Voor meer informatie over het Knaagdierencentrum kunt u terecht op tel. 072-5090234, of info@knaag- dierencentrum.nl. Zelf een kijkje nemen in het Knaagdierencentrum, kan van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.30 uur. Op kijk op www. knaagdierencentrum, nl. Het team van het Knaagdierencentrum kan wel wat versterking gebruiken(foto: UKP) 4 Oktober, om 10.00 uur geeft Capella Uitvaartverzorging weer een informatieochtend in restaurant Klein Varnebroek, De Omloop 22, Heiloo. Kom gerust langs voor informatie, het stellen van vragen of gewoon voor een kopje koffie... omdat ieder vaarwel een bijzondere is! van Kees Opmeer in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). ALKLAND TONEEL APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl geldig t/m zaterdag 4 oktober Telefoon 5330991 Wethouder Opdam gaf zaterdag het startschot voor de nieuwe atletiekbaan van Trias, (foto: MSP) HEILOO - De winterconcertserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) start zondag 5 oktober met een optre den van de zangers van het Arion ensemble onder leiding van Chris Pouw. Het Arion ensemble is een nieuw jong maar professioneel ensemble van gespecialiseerde zangers en musici (spe lend op oude instrumenten), gericht op het brengen van oude muziek. In dit openingsconcert brengen de zangers en zangeressen een programma onder de titel: 'Selig sind die Toten'. Muziek ontstaan uit verdriet Vaak ontstond de mooiste muziek naar aanleiding van verdriet. Arion zingt in dit programma werken van Sweelinck, Schütz, Schein en J.S Bach, waaronder het bekende 'Jesu meine Freude. Chris Pouw heeft dit ensemble inmiddels al enkele jaren onder zijn hoede en dat betekent dat de vocalisten een uitste kende eenheid vormen. Waar nodig zul len de vocalisten worden begeleid met behulp van een zogenoemd 'kistorgel'. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt E 8 (of E 7 voor 65+ en CJP). Kaarten kunnen tevoren worden gereserveerd via de telefoon nummers 072-5334804 of 072-5335852. Ook is het mogelijk te reserveren voor het concertdiner (toegang tot het con cert en vervolgens genieten van een heerlijk 3-gangenmenu in restaurant de Loocatie tegenover de Witte Kerk) voor de totale prijs van E 26 per per soon. Reserveren hiervoor uitsluitend via 072-5334804. Winterserie De winterserie omvat een viertal con certen op de zondagmiddag (5 oktober, 14 december, 25 januari en 7 maart). Abonnementen (E 25 of E 20 voot 65+), dan wel inlichtingen over de serie kunnen eveneens via bovenvermelde telefoonnummers worden verkregen. Diverse variëteiten, 400 gram. Per stuk 0,89 10 blikken i/C~lÊËÊÈÊÈiiéÊM d. Mawa.PigiM f 1 i a 1 tfssJ v I' f 1 Ij 1 aj ai 5 WÊWwmk 5- O is <v HEILOO - Op 25 september j.l. is onze oud-plaatsgenote Desiree Smit, oud- leerlinge van de Rehobothschool en parttime verkoopster bij Alleman- Mode, afgestudeerd aan de Vrije Universiteit van Amsterdam als docto randus in de orthopedagogische weten schappen. HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Ilse van der Poel is afgestudeerd aan de Vrije Universiteit van Amsterdam in Nederlands Recht, met de afstudeer richtingen: Bestuursrecht en Privaatrecht. HEILOO - Op 5 augustus is plaatsgeno- te Nienke Y. Vellinga afgestudeerd aan de faculteit Bedrijfskunde van de Rijks Universiteit Groningen. Haar afstudeer richting was Business Development. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Stationsweg 82 Heiloo Tetefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1