'MMEN IMIVIcN Proef de vrede tijdens Warchildactie 'Feast for Peace' bij Cafetaria Akersloot Centrum De Lelie 15 jaar centraal in Akersloot Abstracte schilderijen en beelden bij Perspectief Conquistanieuws Plusactiviteiten lezingen .Ijjïkiémt.nl 'Activiteiten Adressen Kledinginzameling Mensen in Nood Activiteiten Storey Club Vakantie Kinderclub n mi mi in mi f* sk s Verloren en gevonden mm ER 2003 - PAGINA 9 Zwemvierdaagse zwembad De Witte Brug zoek niet" verder. WWW Muziek in 't Voorom Oproep aan vrijwilligersorganisaties Verhalenverteller in De Hoep Activiteiten van SWOA Wandelen met AMAK Country-Line dance Zin in zingen? Langlauf dia-avond Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel;0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie expo sities. Prachtige foto's van de fotogra fen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste die ren op de wereld: spinnen en dinosau russen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei acti viteiten, excursies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251- 661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Johwin Slaapcomfort Wisselende exposities bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen. Raadhuis Castricum Wisselende exposities tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Steun de weeskinderen in de Oekraïne LIMMEN - De kledingactie van Mensen in Nood gaat weer van start. Uw draagbare kleding (geen kapotte of versleten kleding), huishoudtextiel en dekens zijn van harte welkom. De Kledingactie zamelt al ruim 35 jaar kle ding in en is hiermee de oudste charita tieve kledinginzamelaar van Neder land. De ingezamelde kleding wordt verkocht aan betrouwbare sorteerbe- drijven in Nederland. De opbrengst wordt besteed aan de wereldwijde noodhulp- en kinderprojecten van Mensen in Nood. Dit najaar gaat de opbrengst van de kleding naar een weeshuisproject in de Oekraïne. U kunt de kleding (goed ver pakt in dozen of plastic zakken) inleve ren op 22-23-24 en 25 oktober op de volgende adressen: J. Neelen, Kapelweg 15, te Limmen of Th. Van Lieshout, Visweg 20, te Limmen. Als u geen mogelijkheid ziet om de kleding te komen brengen kunnen de medewer kers het eventueel komen halen, belt u dan met mevrouw van Lieshout op tel. 072-5051398. AKERSLOOT - Zaterdag 11 oktober is er voor alle brugklassers disco in de Storey Club. Dj's Esmee en Sophie maken er weer een swingende boel van. De disco begint om 20.00 en duurt tot 22.30 uur. De toegang is gratis. Storey Club Weekend Omdat de Storey Club één jaar in de nieuwe Toekomst zit, wordt dat gevierd. Het weekend van 24, 25 en 26 oktober staat bol van de activiteiten. Vrijdag 24 oktober - dj Mister Nielsson Vanavond zal dj Mister Nielsson, die beter bekend is als Niels Krom, weer proberen de zaal op zijn kop te krijgen met de beste house muziek. De toegang is gratis. Zaterdag 25 oktober - Desire Met deze bekende Akerslootse cover band is een leuke avond gegarandeerd. Ook vanavond speelt Desire alle klas siekers van vroeger en nu, tot het dak er af gaat. De toegang is gratis. Zondag 26 oktober - Crazy Show Deze Crazy Show is Cen spannende jeugdshow met veel humor en muziek voor kinderen van 4-12 jaar. De show bestaat onder meer uit goochelen, muziek, zingen met hindernis, ballonfi guren maken, discoquiz en nog veel meer. Kijk voor meer informatie op www.crazyentertainment.nl of op www.storeyclub.nl. De toegang is E 2,50 inclusief snoep, fris en chips. Reserveren kan bij John Kok, tel. 0251-314772. Wees op tijd want vol is vol! CASTRICUM - Ben jij tussen de 6 en 12 jaar oud (groep 3 t/m 8) en wil jij wel iets leuks doen in de herfstvakantie? Dat kan! Donderdag 16 oktober van 10.00 tot 12.00 uur is er een spetterend programma voor jou. Toneel, zingen, bij belverhaal en een leuk spel staan op het programma in de Visser 't Hooftschool, Kemphaan 17 in Castricum, tel. (op deze ochtend 06-15457537). Het thema is Alles gaat op z'n kop: wanner ben jij nou dom of slim? Voor informatie bel Cora Buijnsters, tel. 0251-670101. Organisatie: Evangelie Gemeente Castricum. AKERSLOOT - Vrijdag 10 oktober doet Cafetaria Akersloot mee aan de actiedag Feast for Peace. Deze dag wordt georganiseerd ten bate van Warchild. Die dag zullen er allerlei acties, ondersteund door lokale beroemdheden, gehouden worden voor de basisschooljeugd. Feast for Peace is een landelijke actie voor alle horecaondernemers, die geor ganiseerd wordt om het goede doel, Warchild, te steunen. Cafetaria Akersloot ondersteund vaker goede doelen, zoals het Timmerdorp, de Hartstichting en nu dus Warchild. Cafetaria Akersloot zal een percentage van de omzet die 10 oktober behaald wordt aan Warchild schenken. Een goede reden dus ook voor de klant om een bezoek aan Cafetaria Akersloot te brengen. De actie wordt gehouden in samenwerking met enkele horecalever anciers. Activiteiten Om zoveel mogelijk geld voor het goede doel op te halen, organiseert Tienko Verwoort, de eigenaar van Cafetaria Akersloot die al 28 jaar in het vak zit, veel activiteiten. Zo komt er een (lokaal) bekende voetballer van 16.00 tot 17.00 uur ijs verkopen. Willem Laan en zijn vrouw Tiny, een begrip in Akersloot na 20 jaar daar een snackbar te hebben gerund, komen die dag van 19.00 tot 20.00 uur patat bakken. Ook Rob Dekker (wie kent hem niet?), secretaris van de Ondernemings vereniging Akersloot en bekend van alles en nog wat, komt die dag in de snackbar helpen. De groepen 1 tot en met 4 van de Johannesschool, Rembrandtschool en Jacobusschool kunnen een gratis zakje snoep afhalen bij de snackbar. De groepen 5 en 6 wor den op school getrakteerd op kroket ten. Tenslotte kunnen de leerlingen van groep 7 en 8 eventueel zelf onder bege leiding in de snackbar hun kroket bak ken. De hele dag zal het een gezellige boel zijn en zoals gezegd gaat er een deel van de opbrengst naar Warchild. Ook vrije donaties kunnen die dag gedo neerd worden en komen samen met alle fooien van die dag in een grote pot voor Warchild. CASTRICUM - De Noord-Holland Noord groep Castricum geeft de vol gende voorwerpen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: Tas grijs van Helderman Sport met sportkleding, zwarte damesportemon nee geld pasjes, afstandbed.garage, drie gouden hangertjes jongenskopje, half hartje en Winny de Phoe, zilveren scha kelarmbandje met bedel telraam, Volvo wieldop, OV jaarkaart, bruine porte monnee div. pasjes, rugzakje met gym- spullen, knuffel, sleutels 7 bossen. Gevonden in Castricum: 2 x rugzak met id-kaart paspoort rijbe wijs Duits, giropasje op naam De Jong, 3 sleutels aan ring, rolmaat, kinderhor loge Lorus, sleutel met paars hoesje. Hoi! We zijn d'r weer! Ohh, wij hoeven geen eten meer. Het was héél gezellig. Er was eten, drank en muziek Ik ga alvast wat koken. Ze zullen zo wel thuiskomen Wanneer is de volgende WarChild? mam CASTRICUM - Elk* jaar wordt er voor de Zwemvierdaagse, gehouden in zwembad de Witte Brug te Castricum, een goed doel gekozen en dit jaar wordt gezwommen (van 13 t/m 17 oktober) voor het Familiehuis MCA in Alkmaar. Het Familiehuis is hier uiteraard heel gelukkig mee. Het huis is namelijk een sponsorproject en het functioneren is voor een belangrijk deel gestoeld op de finan ciële bijdragen van een nog steeds groeiende groep donateurs, sponsors en bedrijfsvrienden. Familiehuis Het Familiehuis staat in een rustige omgeving aan de rand van het Alkmaarse stadspark De Hout, vlak naast het MCA. Het Familiehuis wil graag een tijdelijk thuis zijn voor iedereen van wie een familielid of naaste in het MCA, of een andere zor ginstelling, is opgenomen. De dage lijkse leiding is in handen van de huis manager en een assistent. Zij werken samen met een grote groep vrijwilli gers, die willen zorgen voor een zo aangenaam mogelijk verblijf in het Familiehuis. Folders en enkele nieuwsbrieven liggen ter inzage bij de receptie van het zwembad. Donaties Tijdens deze zwemvierdaagse komt tevens een bus te staan bij de receptie waarin u uw bijdrage kunt deponeren voor het Familiehuis. Voor de kinde ren ligt er na het zwemmen een leuke attentie klaar. Voor eventuele vragen of verdere informatie kunt u contact opnemen met zwembad De Witte Brug, tel. 0251-653144. AKERSLOOT - In oktober 2003 is het 15 jaar geleden dat sport cultureel centrum De Lelie werd geopend. Al 15 jaar neemt De Lelie in sportief en cul tureel opzicht een centrale plaats in; een ontmoetingsplaats voor vele Akersloters. Reden om het 15-jarig bestaan in het weekend van zaterdag 11 en zondag 12 oktober uitbundig te vie ren. Zaterdagavond 11 oktober wordt het feestweekend in het sportcafé De Lelie geopend met een grandioze feestavond met een optreden van de band Memphis, aanvang 21.30 uur. Iedere Akersloter is uitgenodigd en de toe gang is gratis Op zondag 12 oktober presenteren de verenigingen van Akersloot zich op een grootst opgezette 'verenigingsmarkt'. De sport- en culturele verenigingen van Akersloot presenteren zich op deze markt, met onder andere demonstra ties. Daarnaast zullen de verschillende koren - verspreid over de gehele dag - hun muzikale kunnen aan het publiek tonen. De verenigingsmarkt is geopend van 11.00 tot 17.00 uur en voor iedereen gratis toegankelijk. CASTRICUM - In de herfstvakantie, van 12 t/m 19 oktober, is in de ateliers van de kunstenaarsvereniging Perspec tief in het oude schoolgebouw in Bakkum een bijzondere tentoonstel ling te zien. Als een van de weinige verenigingen in Nederland is bij Perspectief al enkele jaren een werkgroep actief waar louter abstract geschilderd wordt. Abstractie in verschillende vormen: kleurrijk expressief, verstild, met een sug gestie van de werke lijkheid, of met een vervreemdende wer kelijkheid. Er is kort om een grote ver scheidenheid aan werk te zien. Naast de abstract- schildergroep, zullen ook de beeldhouw- groepen van Perspectief abstract of non-figuratief werk exposeren. Tijdens de tentoon stelling zijn leden van de werkgroepen aan wezig om tekst en uitleg te geven. Openingstijden 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis bij Perspectief Ateliers 'De Duinrand', Van Olden- barneveldtweg 37, Castricum (Bakkum). Abstract werk van Sonja Kaan. AKERSLOOT - Ook deze winter zul len er in Café 't Voorom te Akersloot weer diversen optredens en evenemen ten plaats vinden. Begonnen wordt op vrijdag 10 oktober met een avond die in het teken staat van Bouncemuziek waarbij alle oude en nieuwe house pla ten gemixed worden door DJ W. Datzelfde weekend op zondag 12 okto ber treed zanger/entertainer Stevie Vop in 't Voorom en zal de gasten meene men op een muzikale reis door de tijd met hits vanuit de jaren 70 tot nu. Dus iedereen die van muziek en gezelligheid houdt kan dit weekend terecht bij Café 't Voorom Kerklaan 20 te Akersloot. CASTRICUM - Het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk nodigt vrijwilligersor ganisaties uit deel te gaan nemen aan het overleg van het comité met als doel een bijdrage te leveren aan de belangenbe hartiging, de promotie en de werving van vrijwilligers alsmede de uitwisseling tus sen vrijwilligersorganisaties. Het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk functioneert sinds 2000 in de gemeente Castricum. Aan het comité nemen reeds elf organi saties deel afkomstig uit de verschillende kernen van Castricum. Het comité zou zich graag uit willen breiden en vraagt daarom organisaties uit Castricum, Bakkum, Akerloot, Limmen en de Woude zich aan te sluiten bij het comité. Voor opgave of informatie kunt u contact opnemen met de Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. CASTRICUM - In de herfstvakantie besteedt bezoekerscentrum De Hoep aandacht aan het thema van de kin derboekenweek Diep |j het Bos. Niels Poland uit Heiloo zal donder dag 16 oktober leuke, spannende ver halen vertellen voor kinderen in ver schillende leeftijdsgroepen. Hij leest voor maar zal ook volop improvise ren zodat de kinderen actief betrok ken worden bij het onderwerp. Uit welke boeken hij voorleest of welke verhalen hij vertelt is een ver rassing. Zeker is wel dat het zich alle maal afspeelt in het bos... diep in het bos. Waar je kabouters kunt horen zingen en heksen kunt zien vliegen. Waar zich avonturen afspelen die maken dat je ook in het bos wilt zijn... diep in het bos. Avonturen die maken dat je met rode wangen en warme oren zit te luisteren. Wil je weten wat er zich allemaal nog meer afspeelt daar diep in het bos? Geef je dan snel op. Er is per keer plaats voor 25 kinderen. De ochtend is voor de kleintjes van 4 tot 6 jaar. Je kunt je opgeven voor 10.30 uur of voor 11.30 uur. De middag is voor de oudere kinderen van 7 tot 11 jaar. Je kunt je opgeven voor 13.30 uur of 14.30 uur. De toegang is gratis maar reserveren is noodzakelijk. Dit kan via het telefoonnummer van het boe kingsbureau: 0800 - 7966288. Bezoe kerscentrum De Hoep vind je aan de Zeeweg te Castricum. AKERSLOOT - Zondag 12 oktober is er weer een klaverjasmiddag. De aan vang is 13.30 uur en de kosten zijn 2 euro. Er zijn leuke prijzen te winnen. Maandag 13 oktober is er een creativi- teitsmiddag van 13.30 tot circa 16.00 uur. Bel voor eventueel benodigde materia len met Els Woestenburg, tel. 0251- 314615. Dinsdag 14 oktober en donder dag 16 oktober is er de Kaartsoos. De aanvang daarvan is 13.30 uur. Wanneer u problemen met uw compu ter heeft, kunt u dat elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur aan de betrokken deskundigen voorleggen. Tevens is er dan tijd en machinecapaciteit voor computerzelfstudie. Elke vrijdagochtend kan men van 10.00 tot 11.00 uur met vragen op financieel, juridisch en hulpverleningsgebied terecht bij het cliëntenplatform dat met name voor minima en gehandicapten adviseert, bemiddelt en eventueel ver wijst naar de juiste instanties. Al deze activiteiten vinden plaats in 't Kruispunt, Mozartlaan la, tel. 06- 23372235 of de vrijwilligerscentrale in Castricum, 0251-656562. De SWOA werkt bovendien sinds kort samen met de klussenbank. Voor kleine klussen in en om huis kan de Akerslootse 65-plusser deze bellen. De kosten van dit soort dienstverlening waarvoor meestal geen vakman is te porren, bedragen vijf euro per uur. De klussenbank is onder 0251-656562 in Castricum te bereiken. AKERSLOOT - Zondag 12 oktober neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de achtste Alkmaarse Ontzet wandel tocht. De afstand is 15 of 25 km. Reiskosten E 1,-. Start en finish is bij Zandersweg 1, Alkmaar. Vertrek om 9.00 uur vanaf Strammerzoom in Akersloot. Belangstellenden zijn welkom. Voor informatie tel. 0251 -310272. LIMMEN - Vrijdag 10 oktober presen teert Conquista voor de jeugd van groep 7 en 8 een klassenfeest. Het klas- senfeest begint om 19.00 en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Kom gezellig met je klasgenootjes de herfstvakantie inluiden met een vet gave discoavond. De medewerkers voor die avond zijn Pascal, Leoni en Gert. Zij zorgen voor de muziek, de drankjes en de compu ters. De entree is gratis. Programma voor vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober Kinderen 4 t/m 10 jaar Op zaterdag 11 oktober is er bij de kin derwerkgroep een natuurproject. Alles heeft met de herfst te maken. Er wordt gebruik gemaakt van kastanjes, eikels, bladeren etc. Heb je zelf ook al leuke natuurspulletjes gevonden, neem ze gerust mee. Je kunt het vast goed gebruiken voor je knutselwerk. De och tend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 11 oktober is er weer een discoavond. De medewerkers zor gen ervoor dat je weer een te gekke avond hebt! Neem al je vrienden en vriendinnetjes mee. Natuurlijk kun je ook gebruik maken van de computers die er staan. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen en ondertussen van de muziek te genie ten? De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je van harte welkom! De entree is gratis. CASTRICUM - Bij Plusactiviteiten wor den de komende maanden de volgende lezingen gehouden. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusac- tiviteiten.nl. Iran Op woensdag 8 oktober geeft Nol van Oss in het Bonhoeffercollege een lezing met dia's over Iran, van 19.30-22.00 uur. Kosten E 9,-. De meest vriendelijke bevolking die je je kunt voorstellen. Fraaie steden als Isfahan, Shiraxxx, Kerman, Bam. Maar ook een dorpje in de bergen als Massouleh. En de stad van de schoonzoon van de profeet Mohammed de meest aanbeden Ali in Mashad. De verschillen tussen sjiieten en soennieten. Slapen in een mosseferkaneh. Syrië en Jordanië Op woensdag 22 oktober geeft Nol van Oss een lezing met dia's over Syrië en Jordanië van 19.30-22.00 uur. Een land met een zeer rijke historie is Syrië. Maar ook een centrum van moder ne tijd en oosterse mystiek. Politiek een gesloten, sterk gereguleerd land. Damascus, de parel van het oosten, Palmyra, het rijke Romeinse leven. Kosten E 9,-. Peru Op woensdag 29 oktober geeft Nol van Oss een lezing met dia's over Peru van 19.30-22.00 uur, kosten E 9,-. Een imposante natuur: een kuststrook woestijn waarin Lima ligt over de volle lengte van het land. Twee bergketens van de Andes. Tussen de twee bergketens in de altiplano, de hoogvlakte, op gemiddeld 4000 m. Vijftig toppen van meer dan 6000 meter. Met namen als Huascartn, Huandoy, Alpamayo. En naar het oosten het Amazone oerwoud. Een imposante geschiedenis: Cuzco en Machu Picchu zijn de centra van de Incacultuur. De Incatrail zien velen als het hoogtepunt van hun Perubezoek. Boven de geheimzinnige Nazcalijnen vlieg je om ze goed te kunnen zien. De prachtige stad Arequipa met het Santa Catalinaklooster. Indonesië Op woensdag 5 november geeft Nol van Oss een lezing met dia's over Indonesië van 19.30-22.00 uur, kosten E 9,-. Torajaland is boeiend en beklemmend tegelijk door de dodencultus die hun godsdienst voorschrijft. Dia's van de volle dig onbekende Badavallei in Midden- Sulawesi geven een beeld van de megali- then van mensen en dieren. Het meer van Tentena kan met gemak wedijveren met het Tobameer op Sumatra. Phillipijnen Op woensdag 12 november geeft Nol van Oss een lezing met dia's over de Phillipijnen van 19.30-22.00 uur, kosten E 9,-. Manilla^ een stad van tegenstellingen. Het leven van een kind op de vuilnisbelt om daar in je levensonderhoud en dat van je familie te voorzien. Dan ben je 10 jaar of jonger. Maar ook de wonderdok ters, de healers. U krijgt beelden van een operatie te zien. Opereren met je handen zonder instrumenten. De rijstterrassen van het noorden bij Banaue zijn het acht ste wereldwonder. China Op woensdag 19 november geeft Nol van Oss een lezing met dia's over China van 19.30-22.00 uur, kosten E 9,-. Hoe is de miljoenenstad Peking? Hoe is China? Als je China in de lengte in twe- een deelt woont 200 miljoen mensen - de minderheden - in het westen en 1 miljard Hanchinezen in het oosten. Bij elke bezienswaardigheid, in elk restaurant is het stervensdruk. Reken maar uit als 1/7 van alle Chinese werkers een verlofdag hebben en ze allemaal graag een dagje uit gaan. Tibet Op woensdag 26 november geeft Nol van Oss een lezing met dia's over Tibet van 19.30-22.00 uur, kosten E 9,-. Het avontuur om van Chengdu in China naar de hoofdstad van Tibet, Lhasa, te gaan is een verhaal op zich. Mexico Op woensdag 10 december geeft Nol van Oss een lezing met dia's over Mexico, van 19.30-22.00 uur, kosten E 9,-. Een goed uit gangspunt om het land te leren verkennen is: vliegen op Cancoen en er zo snel moge lijk weer vandaan. Wie aan Mexico-stad denkt, denkt aan Frida Kahlo en haar onstuimige verhouding met de schilder Diego Rivera. Fantastische muurschilde ringen. Maar wie heeft ooit dia's gezien van de tuinen van Xilitla. De tuinen van Edward James, de bastaardzoon van koning Edward VII. Surrealisme ten top. Sprookjes Op donderdag 30 oktober geeft Laura Gulickx een lezing met dia's over Sprookjes van 19.30-21.30 uur kosten E 8,-. Waarom blijven sprookjes boeien ook al heb je ze nog zo vaak gehoord? Waarom willen kinderen dat ze steeds op dezelfde manier verteld worden? Wat is de functie van het geweld en de gruwelijkheden die in sprookjes voorkomen? Tijdens deze lezing krijgt u een antwoord op deze en nog andere vragen. Ook wordt er aan dacht besteed aan de betekenis van de vele symbolen die in sprookjes verbor gen zijn. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 LIMMEN - Beginners kunnen op dins dagavond om 19.00 uur terecht in de Burgerij in Limmen voor Country- dance. Op woensdag om 19.00 uur kunt u dansen in de benedenzaal van Vredeburg op de hoek Dusseldor- perweg/Vredeburglaan. De dansen worden in een rustiger tempo aange leerd. Het grote voordeel van het coun- trydansen is dat u alleen kunt dansen, het is populair, nooit saai, prettig bewe gen en eigentijds en het is wereldwijd bekend. U kunt dus altijd en overal dansen. Info Meintje Guyt, tel. 072- 5051374. CASTRICUM - Heb je zin in zingen? Geef je dan op voor het kerstproject- koor 2003. De repetities zijn op alle zaterdagen in november en zaterdag 6 december, van 10.00 tot 12.00 uur in de aula van de Augustinus basisschool (direct achter Pancratiuskerk) in Castricum. Optredens zijn gepland in Castricum en Heiloo in het weekend van 20/21 december. Tevens volgt er een concert met het befaamd Dickens Brass-ensemble op zaterdag 13 decem ber in Maranathakerk te Castricum. Je kunt geen noot lezen en zong niet eerder in een koor? Grijp je kans en probeer het eens. Natuurlijk zijn ook ervaren koorzangers welkom. Eigen bijdrage E 20,-. Folders en inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar bij de open bare bibliotheken Castricum, Limmen en Akersloot en bij Wil Harff, Dag Hammerskjoldlaan 24, Castricum, tel. 0251-650673. Het repertoire varieert van klassieke carols tot licht swingende eigentijdse kerstsongs (Nederlands, Duits, Engels). Dirigent: Cees Brugman, (voormalige directeur Toonbeeld, thans werkzaam als arrangeur, dirigent, muziekrecen sent en examinator. Hij is tevens diri gent van het Castricumse Koor Vocal Choice). Piano Coby Lacet. Aanmelden Aanmeldingsformulieren dienen zo spoedig mogelijk worden verzonden aan: Wil Harff, Dag Hammerskjoldlaan 24,1902 DX Castricum of w.harff@pla- net.nl. Na aanmelding ontvangt ieder een nadere gegevens medio oktober. LIMMEN - Donderdagavond 23 okto ber wordt er in Limmen een dia-avond gehouden met als onderwerp Langlaufen in de Dolomieten. De Dolomieten in het noorden van Italië is een gebied met een zeer specifieke natuur, uitgestrekt en nog heerlijk rustig. Een gebied waar iedereen aan zijn of haar trekken kan komen. Door middel van dia's op een groot scherm wordt u meegenomen door dit gebied. Daarnaast wordt er informatie gegeven over langlaufen en de'langlauf mogelijkheden in dit gebied. De avond wordt georganiseerd door Skikring Alkmaar. Skikring Alkmaar is een regionale vereniging voor de kop van Noord-Holland en heeft als doel het bevorderen van de wintersport voor elk niveau. Dit geldt niet alleen voor het onderdeel skiën maar ook het lang laufen krijgt volop aandacht. De dia avond begint om 20.00 uur. De kosten zijn inclusief consumptie E 2,-. Wilt u deelnemen aan deze avond dan kunt u telefonisch plaatsen reserveren via tel. 072-5641792. Ook voor meer informa tie kunt u dit nummer bellen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 9