I Ruim 45 nieuwe straten en extra gegevens over wegen in Heiloo Jan Vayne te gast in Witte Kerk te Heiloo edri f tj intratuin W MEE! Eurovriendelijk menu drie gangen 15,50M <=>rtv' U FEEST I J&-. 4TJ ^APEUA 5,98 €5,45 5,00 BORDEN kipfilet j. mÊÊOÊBÊÊÊSÊOBSBÊmBÊmm T Henk Oostendorp schrijft tweede straatnamenboek Slagerij Kramer 1(072)5351000 H Brusselse kipfilet€ Stoof- peren vlaai Stoof- €|nn peren- I tompouce mmmm ggH Ook op internet 15 OKTOBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 42 NIEUWSBLAD VX30R HEILOO EM OMSTREKEN Namen muzikanten weggevallen Nieuwe tentoonstelling Oud Heiloo 1 r V< lllliBM HET GROENE WARENHUIS Ingezonden mededeling? Hertje heet Lara! Omdaj www. vo s makelaardijnl KIPFILET 1 kio RIBLAPPEN1 kiio GEHAKT CORDON BLEU 4 stuks FRANSE KIPFILET4 voor 5,00 geldig t/m zaterdag 18 oktober Telefoon 5330991 Woningstichting Heiloo zaterdag 18 oktober tussen 9.30 en 12.30 uur KIJK ACHTEROP DEZE KRANT VOOR MEER INFORMATIE! Kipdagen bij kees per kilo Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uut www.brasseriewildschut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) mm S3 STATIONSPLEIN Van Heerenweg/ Stationsweg naar Heerenweg Centrum/Zuid - 3 november 1978 Na het verdwijnen van de oude tuinbouwveiling aan de Heerenweg werd het vrijkomende terrein vlak bij het station als parkeerterrein in gebruik genomen. Later werd het ingericht als een soort plein. Er kwamen winkel tjes, het 'muziekpodium' kreeg een vaste plaats en er werd een directe verbinding met de Stationsweg gemaakt. De uit 1879 daterende spoorweghalte Heiloo tegenover de RK Kerk, met daarin een woning voor de stationschef. Een voorbeeld uit het boek: het Stationsplein HEILOO - „Een beetje gek moet je er wel voor zijn", zo omschrijft Henk Oostendorp zijn 'monnikenwerk'. Oostendorp, geboren in 1923 te Schagen en sinds 1946 woonachtig in Heiloo, publiceert binnenkort zijn tweede versie van Het straatnamen boek van Heiloo. In 1987 bracht Henk Oostendorp zijn eerste boek over zijn woonplaats 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen' uit, waarvan inmiddels zo'n 4.000 exempla ren zijn verkocht. Of ook de tweede uitgave, waarin ruim 45 nieuwe straat namen zijn opgenomen en zo'n 30 stra ten een uitgebreidere beschrijving en andere afbeeldingen meekregen net zo'n succes wordt zal moeten blijken. In elk geval is er nog veel vraag naar de eerdere uitgave van 1987, die echter niet meer verkrijgbaar is. „Dan moeten deze mensen de uitgave van 2003 maar kopen, die bovendien veel uitgebreider is dan het vorige boek. Zo krijgen zij zelfs meer waar voor hun geld", grapt de krasse schrijver. Zelfs van ver buiten Heiloo wordt nog steeds naar het straatnamenboek uit 1987 gevraagd. „Uit Friesland en zelfs De heer Oostendorp met een exemplaar van zijn nieuwe boek 'vers van de pers Australië kwamen aanvragen voor mijn boek", glundert Henk Oostendorp. De Heilooër is rond 1960 begonnen met het verzamelen van knipsels en artike len over verbouwingen, het gemeente bestuur, gebouwen, sportverenigingen, woningbouw, gezondheidszorg, en uiteraard de straten in Heiloo. „Ik was in 1959 kandidaat voor de gemeente raad, en verwonderde mij over de stra- tenkennis van mijn collega raadsleden. Sommigen wisten niet eens waar de betreffende straat in Heiloo lag! Toen Heiloo als een van de gemeenten in Nederland het verzoek kreeg, van een uitgever in Den Haag, om mee te wer ken aan een straatnamenboek, waarin alle gemeenten boven de 15.000 inwo ners een plaatsje moesten krijgen, zag ik daar wel wat in. Ik heb toen een deel van de verzameling van mijn straatna- menarchief meegenomen naar Den Haag, maar toen het puntje bij het paal tje kwam ging het boek niet door. Achteraf ben ik daar blij mee, omdat ik toen veel uitgebreider op de oorsprong en het ontstaan van de straten kon ingaan", blikt Henk Oostendorp terug. Geschiedenis achter de naam Hij toog met zijn idee om een straatna menboek van Heiloo uit te geven naar Drukkerij Uitkijkpost, en vond in de personen Gerrit Keppel en Jan Mars twee welwillende kandidaten om zijn boek op de markt te brengen. „In 1987 ben ik gepensioneerd. Ik heb bijna 40 jaar bij de Nederlandse Bank gewerkt en had daar een heel archief aangelegd van al mijn knipsels. Mijn vrouw was wel wat ongerust toen ik met al die mappen na mijn laatste werkdag huis waarts keerde. Waar moet dat allemaal worden bewaard, zag ik haar denken. Ik heb toen veel opgeruimd, en de belangrijkste stukken gehouden. Voor het straatnamenboek ben ik regelmatig naar het gemeentearchief en andere regionale archieven getogen en heb met mijn potlood en blocnote aanteke ningen gemaakt van het ontstaan van de straatnamen in Heiloo. Bovendien heb ik van alle oorspronkelijke Heilooër namen de geschiedenis nage trokken en afgewogen of naar deze HEILOO - Afgelopen vrijdag was het dringen geblazen in de Witte Kerk te Heiloo. Rabobank West-Kennemer- land had namelijk talrijke relaties en klanten van de bank uitgenodigd om het pianoconcert, dat Jan Vayne zou geven met violist Adriaan Stoet bij te wonen. Directeur H. Klijnstra liet tij dens zijn openingswoord echter weten dat de violist wegens ziekte verstek HEILOO - In het artikel over de infor matieochtend van Capella Uitvaart verzorging, dat vorige week in de Uitkijkpost werd gepubliceerd, zijn per ongeluk de namen van de twee muzi kanten weggevallen. Anke Buzink-Dijkgraaf, die met haar prachtig pianospel de gevoelige snaar bij menigeen wist te raken, is nauw ver bonden aan Capella Uitvaartverzor ging. Zij speelt desgewenst tijdens de uitvaart live-muziek, variërend van klassiek tot pop. Franka Hoogeboom stond de pianiste vorige week zaterdag op haar blokfluit op prima wijze bij. Ondanks dat het duo nog nooit samen had gespeeld wisten beide muzikanten al snel samen de juiste toon te vinden. Iets wat zeker niet onvermeld had mogen blijven! personen een straat vernoemd kan worden. De door mij goed bevonden namen inclusief de geschiedenis gaf ik vervolgens door aan de gemeente, die dan de nieuwe straten voorzag van een door mij uitgeplozen naam. De gemeente komt overigens altijd netjes vooraf toestemming vragen of zij deze naam mogen gebruiken voor deze nieuwe straat. En uiteraard zeg ik eigenlijk altijd ja." Gemiste kans in Ypestein In zijn boek gaat Henk Oostendorp bovendien in op het ontstaan van de straatnamen op zich. In zijn inleiding schrijft hij: In de tweede helft van de vorige eeuw, toen aan veel straten een naam moest worden gegeven is de pro cedure van straatnaamgeving in relatie met de geschiedenis van Heiloo niet ten volle voortgezet. Er werden 'slip pertjes' gemaakt en een aantal gefanta seerde namen vastgesteld. Maar wat uitermate valt te betreuren is dat een deel van één van de laatste woonwijken (Ypestein) doelbewust historische straatnamen moet missen en gebonden zal zijn door een stedenbouwkundige gebruikte 'werknamen'. Hoe de straatnamen in Heiloo ook tot stand zijn gekomen, waarbij soms uit gebreide en lang niet altijd succesvolle speurtochten moesten worden onder nomen, ze zijn een bron van kennis van de plaatselijke geschiedenis. Henk Oostendorpstraat? Zo kun je concluderen dat veel straten in Heiloo hun naam te danken hebben aan Henk Oostendorp. Of hij zijn eigen naam ook gedeponeerd heeft bij de gemeente Heiloo is niet bekend, maar wonen aan een Henk Oostendorplaan - of straat klinkt helemaal niet gek. Niet zo gek tenminste als de schrijver zichzelf in de eerste alinea voordoet... Lees binnenkort meer in de Uitkijkpost over de hernieuwde uitga ve van 'Heiloo, geschiedenis en verkla ring van de straatnamen'. De verkoop prijs zal E 15,- bedragen, en de verkoop vindt plaats bij Boekhandel Deutekom en bij Drukkerij Uitkijkpost. HEILOO - De vereniging Oud Heiloo wil na de huidige tentoonstelling over De boerderijen in Heiloo, die nog tot december in de Oude Pastory te bezoeken is, een nieuwe tentoonstel ling inrichten. Voor deze tentoonstelling heeft de ver eniging de hulp nodig van de inwoners van Heiloo. De tentoonstelling krijgt de titel 'Heiloo het middelpunt van de wonderlijke wereld' en zal een breed scala van souvenirs uit alle wereldde len omvatten. Wie leuke, bijzondere, aparte of bizar re souvenirs bezit en die aan Oud Heiloo in bruikleen wil afstaan, wordt verzocht om contact op te nemen met Marja de Groot, tel. 072-5330656 of Bep van Vliet, tel. 072-5332908. Jan Vayne improviseerde er op los tijdens tijdens zijn concert en wist moeiteloos artiesten als Andre Hazes, Queen en The Beatles aan elkaar te spelen, (foto: MSP) moest laten gaan, maar dat baritonzan ger Rob van Surksum bereid was gevonden om hem op zo'n korte ter mijn te vervangen. Gevolg was wel dat het beoogde programma geen door gang kon vinden, en beide muzikanten ter plekke moesten improviseren. Jan Vayne liet zich echter niet van zijn stuk brengen, en vroeg het publiek een voudigweg welke nummers het wilde 'horen. De pianovirtuoos wist vervol gens moeiteloos artiesten als Andre Hazes, The Beatles, Queen en Wim Sonneveld aan elkaar te spelen. Ook voor de wat klassiekere nummers draaide hij, frequent geïnterrumpeerd door de Vogeltjesdans, zijn hand niet om. Na de pauze verraste Jan Vayne het publiek door een vervolg op het kerk orgel. Ook daar kwamen schijnbaar moeiteloos de juiste klanken uit het instrument. Een dankbaar applaus viel hem dan ook ten deel, toen hij zich weer de kerkzaal in spoedde en zijn zanger Rob van Surksum begeleidde bij onder andere nummers uit The West Side Story, tranentrekker Edelweiss en het ontroerende slotnummer Luna van Allesandro Saffina. De genodigden waren zeer content, zodat de organisatoren terug kunnen kijken op een geslaagd concert. B HEILOO - Wie heeft er tegenwoordig geen huisdier? Een hondje of een katje, een cavia of een ratje? Tegenwoordig zijn huisdieren er niet alleen maar voor de gezelligheid, maar de honden, katten en andere knuffelbeesten maken deel uit van het gezin. Volwaardig en onmisbaar. Een goede medische zorg is dan ook voor deze 'gezinsledenvan groot belang en de 'familieledenmoeten kunnen vertrouwen op de behandelend die renarts. Dat beaamt ook Jos Veldt- Raadsen (36), dierenspecialiste en eigenaresse van dierenkliniek De Kattenberg aan de Westerweg te Heiloo. „Dieren zijn inmiddels bijna familie voor mensen. Je ziet het bij voorbeeld wanneer zo 'n diertje wordt opgenomen. Al is het alleen maar voor één dagmensen hebben het er vaak moeilijk mee als ze beseffen dat ze het moeten achterlaten." Daarom besteedt Jos daar ook extra aandacht aan in haar kliniek. „Het is een hele leuke praktijk", lacht Jos, „Nee, even serieus, we zijn hier heel persoonlijk naar de mensen toe. Het is heel belangrijk dat we duidelijk communiceren met een eigenaar. Dat we (Jos en haar twee assistentes, red.) de mensen kennen en natuur lijk de dieren. En inmiddels weet ik in veel gevallen ook een groot deel van de achtergrond. Dan heb je meer dan een zakelijke band." Jos studeerde diergeneeskunde aan de Universiteit van Utrecht en stu deerde af in 1992. „Hiervoor heb ik twee jaar gewerkt als waarnemer. Wanneer een dierenarts op vakantie ging bijvoorbeeld, nam ik zijn prak tijk waar. Ik ging half Nederland door. Daarvoor heb ik een jaar in loondienst gewerkt", omschrijft ze kort haar diergeneeskundeachter- grond. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Afspraak Bij dierenkliniek De Kattenberg worden alle kleinere huisdieren be handelt. Honden, katten, vogels, knaagdieren. „We doen onderzoek, voeren de behandeling uit en waar noodzakelijk de operaties. Maar we geven ook voorlichting, gedragsad viezen, voedingsadviezen, gebitsbe handeling, bloedonderzoek en maken röntgenfoto's", aldus Jos, zelf baasje van drie katten. Nieuw bij dierenkliniek De Kattenberg is dat de spreekuren geschrapt zijn. „En dat bevalt uitste kend" zegt Jos, „we werken nu alleen nog op afspraak en dat betekent dat de mensen minder lang hoeven te wachten en ik meer tijd heb voor ze." Ook beschikt de Kattenberg nog steeds over een busje. „Dat hebben we aangeschaft toen er stemmen opgingen dat de dierenambulance zou worden opgeheven hier. Dat is niet gebeurt, maar ik gebruik hem nu vooral voor visite. Toch doe ik dat lie ver niet omdat mijn medicijnkast hier in de praktijk staat. Als ik dan een diagnose stel bij de mensen thuis, maar de medicijnen staan op de kli niek, dan moeten ze het alsnog zelf op komen halen." Dierenkliniek De Kattenberg doet haar dienst samen met vier andere praktijken in Alkmaar, die ook uit sluitend kleine huisdieren behande len. Volgens Jos zijn de veel voorko mende kwaaltjes vaak seizoensge bonden. „In de zomer zie je vaak voedselvergiftiging. In de herfst, het zelfde bij mensen, verkoudheid. En in de lente, (lachend) eigenlijk ook net als bij mensen, heb je bepaalde gedragsproblemen bij jonge hon den." Dierenkliniek De Kattenberg is te vin den op de Westerweg 125 te Heiloo. Behandeling is uitsluitend volgens afspraak, tel. 072-5340550. Jos Veldt-Raadsen, dierenspecialiste en eigenaresse van dierenkliniek De Kattenberg met een van haar patiëntjes, (foto: MSP) www.intratuin.nl \&sf Kom op zaterdag 25 oktober van 13.00-16.00 uur naar ons Halloweenfeest. U kunt pompoen uithollen en er is een verkleedwedstrijd waarbij iedereen prijs heeft. Aanmelding d.m.v. kaartverkoop, uiterlijk 24 oktober 5,- p.p). HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Geachte adverteerder, De laatste weken krijgen wij steeds vaker het verzoek van u om, naast een advertentie, ook een redactio neel stukje te plaatsen. Meestal betreft dit een zelfgeschreven arti kel, over een speciale actie, een een malig evenement of een nieuw pro duct. Over het algemeen zijn wij bereid uw redactionele tekst te plaatsen, mits daar een advertentie aan verbonden is of als u een adver tentiecontract bij ons heeft. Echter, omdat we steeds vaker de verzoeken krijgen, en de redactione le teksten steeds meer woorden bevatten, zijn we gedwongen er vanaf heden voorwaarden aan te stellen. Door dit grote aanbod zijn wij namelijk steeds vaker genood zaakt om andere, niet-commerciële, berichten te moeten laten vervallen. Dat betekent dat we voortaan de rechter kolom op redactiepagina 06 reserveren voor 'Ingezonden Mededelingen van onze adverteer der'. Voor u betekent dat, dat uw tekst voortaan maximaal 100 woor den mag bevatten. Als er weinig aan bod is, kan daar een (1 koloms) foto bij. worden geplaatst. Op die manier kunnen wij u garanderen dat uw tekst wordt geplaatst. NB De redactie behoudt zich het recht voor kopij in te korten of niet te plaatsen. Wij danken u voor uw begrip, redactie Uitkijkpost Vorige week prijkte op de voorpagina de trotse Laura de Jager samen met wethouder Rob Opdam van de gemeente Heiloo. Laura had namelijk de prijsvraag wie de origineelste naam kon bedenken voor het pasgeboren her tje van het Beestenboetje gewonnen. Per abuis vermeldden wij dat de naam van het hertje Laura zou zijn geworden, maar dit bleek niet het geval. Het hertje heet Lara, dus is niet ver noemd naar de bedenkster van deze eveneens prachtige naam. IEDER VAARWEL v - EEN BIJZONDERE IS... "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Elckerlyc Basisschool te Heiloo OPEN DAG 22 OKT. 20.00 UUR Zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S HEILOO - Op 30 augustus is aan de Universiteit van Amsterdam, Faculteit Der Geesteswetenschappen, afdeling Engelse Taal en Cultuur afgestudeerd onze plaatsgenote Mariska E. Schaap. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl open verse Hollandse Ji O 4 voor. 59° verrukkelijk! 590 Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo mm Stationsweg 82 Heiloo 'Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1