Bestuur verslagen door Samen Beet Nationale collecte voor het gehandicapte kind Dc Eg monden Bijzonder concert in de Hoeverkerk in Egmond Romantisch concert in de Slotkapel Orthopedagogisch Dagcentrum de Vijfhoek bestaat 30 jaar Uitkijk 6g\0 Naamviering Willibrordusschool r UITKIJKPOST -12 NOVEMBER 2003 - PAGINA 10 Handbalvereniging Dimtronic Meervogels AKERSLOOT - Dames senioren Dimtronic Meervogels 1 - Aalsmeer 3. Beide ploegen hadden een wedstrijd gewonnen en een wedstrijd gelijk gespeeld, dus het beloofde een span nende pot te worden. Dit blqek als snel, want de eerste minu ten was een gelijkopgaande strijd, meer dan een doelpunt verschil lieten de ploegen niet toe. Mooie doelpunten en prachtige reddingen wisselden elkaar af. Een 7-4 voorsprong werd weer inge lopen door Aalsmeer, 7-7. Daarna wist Meervogels ondanks een man minder weer een punt voorsprong te nemen. Helaas drukte de scheidsrechter haar stempel op de wedstrijd, dit vooral ten nadele van Meervogels. Zo was volgens de scheidsrechter een speelster van Meervogels met 2-minutenstraf te vroeg het veld weer ingegaan, dit resul teerde in een nieuwe 2 minuten. Met rust stond Meervogels 10-11 achter. De tweede helft bleef spannend, de inval lende keepster van Meervogels, Jeanine Geels, stopte goed een penalty. Wederom lieten de ploegen elkaar niet verder uitlopen dan 2 punten. Meervogels liet zien, onder andere via mooi uitgespeelde break-outs van Jeanette Krom, het vrijspelen van cir kelspeelster Gitta Lute, en hoekspeel- ster Yvonne Krom, deze tegenstander aan te kunnen. Diverse 2-minutenstraffen volgden, helaas vooral aan de kant van Meervogels. Na een hectische slotfase was uiteindelijk de eindstand 22-24 in het voordeel van Aalsmeer. Een onterechte uitslag want Meervogels had deze wedstrijd win nend kunnen afsluiten. Klaverjassen Komende vrijdag 14 novemer wordt er weer geklaverjast in de kantine van Dimtronic Meervogels aan de Boschweg. De zaal is open om 19.30 uur. Het klaverjassen start om 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen voor de win naars. Voor inlichtingen, tel: 0251- 311355. Rabopoldertrimloop Zondag 16 november wordt er weer een Rabopoldertrimloop gehouden door Dimtronic Meervogels. Door en om Akersloot lopen de parcouren, met 3 afstanden van 4,8 en 14 kilometer. De 4 kilometer is een afstand voor de jon gere deelnemers. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg waar om 10.30 uur de start is. De lopen gelden voor het trimloopboekje van de KNAU, deze boekjes zijn tevens ver krijgbaar bij de inschrijving. Kleed- en douchgelegenheid is aanwezig. Inschrijfgeld is 2 euro. Met aandenken worden de inschrijfgelden met 0,50 euro verhoogd. Vennewater Badminton Schaakvereniging Oppositie HEILOO - Interne competitie, ronde 8, 4 november. Memórabele feiten: Tom van Ham blijft zonder verlies op kop. Ook nog onge slagen zijn: Herman Limmen, Johan van der Wal en Henk Kracht (maar deze laatste speelde nog maar een wed strijd); Gerard Rump verliest zijn dame maar wint toch; Bob Bosma gaat aan eigen frivoliteit ten onder; Cor van Etten heeft nog maar een keer gewon nen en stond nog nooit zo laag op de ranglijst en benjamin Shannon Vlaar behaalt haar eerste overwinning. Uitslagen: 1 Herman Limmen - Tom van Ham 1/2- 1/2,2 Bob Bosma - Aart van den Brink 0-1, 3 Richard Sauer - Johan van der Wal 0-1, 4 Bouke Woudstra - Gerard Rump 0-1, 5 Wim Blom - Ruud Jongerius 0-1, 6 Piet Manni - Peter Folkertsma 1-0,7 Dirk van Roemburg - Frits van der Werff 0-1, 8 Harry de Jager - Hans Hassing 1/2-1/2,9 Herman Maas - Cor van Etten 1-0, 10 Peter Zeilstra - Gerrit Zeeman 0-1, 11 Ton Roodbol - Eric Huffnagel 0-1,12 Hans Horninge - Joop de Lange 1-0, 13 Jeroen Prins - Heyo Niehaus 1-0, 14 Dik Kraayenbrink - Lindsey Vlaar 1-0, 15 Arnoud Korse - Shannon Vlaar 0-1. Stand aan kop: l.van Ham 684 pnt, 2.Rump 584 pnt., 3.Limmen 577, 4.v.d.Wal 570,5.v.d.Brink 561. Zie voor overig Oppositie-nieuws: www.uitkijk- post.nl, onder de knop 'sport in regio\ HEILOO - Dit weekend had alleen het hoogste seniorenteam een thuiswed strijd. Zondag kregen zij HBV 3 uit Hoorn op bezoek, deze staan momen teel op de eerste plaats^ Martijn had in de eerste set behoorlijk veel tegenstand maar won deze met 15-9. De tweede set werd door hard werken afgespeeld met een winst van 15-6. Arko had het heel moeilijk met zijn jonge tegenstander. Door tactisch spel werd door Arko in twee sets verloren met 4-15 en 6-15. Manon had een te sterke tegenstander in haar enkel en zij ging dan ook onder uit met 2-11 en 0-11. Marie José had ook een zware tegenstander, maar door sterk spel en een goede inzet won zij de eerst set met 11-6. De tweede set werd een flitsende partij en werd door Marie José met 11-4 gewonnen. Gelijkspel op dat moment. Bij de heren dubbel mochten Maurice en Arko aantreden. Helaas waren zij kansloos tegen het goede spel van de tegenstander en ver loren beide sets met respectievelijk 0- 15 en 4-15. De damesdubbel was de spannendste wedstrijd. Manon en Marie José vochten voor wat zij waard waren. De eerste set werd verloren met 5-15, maar de tweede set wisten zij naar zich toe te trekken en wonnen zij met 17-15. Helaas waren zij in de derde set moegestreden en verloren deze met 1- 15. Manon en Martijn lieten in hun gemengd dubbel een mooie wedstrijd zien met goede, sterke momenten. Zij wonnen deze strijd met 15-9 en 15-13. Het andere gemengd dubbel met Maurice en Marie José was niet opge wassen tegen hun tegenstander en zij verloren in twee sets met 5-15 en 1-15. Hoewel de wedstrijd met 3-5 werd ver loren heeft dit team echt goed spel en tegenstand laten zien, maar HBV was de betere partij. Ondanks dat er slechts één partij thuis werd gespeeld was men blij verrast met de publieke belangstel ling voor het hoogste team. Alle uitslagen van de gespeelde wed strijden: Vennewater 1 - HBV 3: 3-5, Harpoen 1 - Vennewater 2: 2-6, Hoogkarspel 6 - Vennewater 3: 3-5, HBV 11 - Vennewater 4:8-0, De Burcht 2 - Vennewater 5: 4-4, De Burcht 3 - Vennewater 7: 0-8, Swish 12 - Vennewater 9: 8-0. Afzwemmen Dolfijn en Zwaardvis zwembad Loos HEILOO - Op 4 november werd er door leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor het Dolfijn- en Zwaardvisdiploma. Dit werd gehouden in de. Beeck in Bergen. De zwaardvis sen beschikten over een goede tech niek van de verschillende zwemslagen en ook de keerpunten waren geen enkel probleem. Voor zilver en goud zwommen ze zelfs de vlinderslag met gemak en dit is geen makkelijke slag. De dolfijnen zwommen het grootste gedeelte met kleding aan, wat natuur lijk extra zwaar is, maar ook deze kan jers waren geslaagd. De geslaagden zijn: Zwaardvis: Brons: Iris v.d. Steen, Josee Visser, Tijmen Slikker, Laura de Haan, Ikina Kramer. Zilver: Vivian v. Wijk. Goud: Miriam Maan, Jeroen Schaap, Karen Stevenson, Danique Rietveld, Anouk Rietveld. Dolfijn: Brons: Dylan Muizelaar. Goud: Stephanie Egberts. Heilooer Bridge Club HEILOO - De Heilooer Bridge Club heeft als volgt gespeeld: Dinsdag 4 november A-lijn 1. De Bruyckere/Stark 58,9, 2. Brokx/Giliam 58,9. B-lijn: 1. Muller 59,6, 2. Dijkman/Schmit 57,9. Donderdag 6 november: A-lijn 1. Arnold/ Huting 64,1, 2. Haan/Van Loon 55,7, B-lijn 1. Hendrikse/Koot 60,4,2. Van Linden/Visser 56,3. O-lijn 1. Beentjes/Nielen 58,3, 2. De Winter 57,8. D-lijn 1. Kuijper 61,7, 2 Koenders/Vd Wardt 60,0. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 5 november als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Keyzer- Keyzer 57.93, 2. Aiderlieste- de Groot 57.14, 3. Bekkum- v.Bergen Henegouw 53.13, B-Lijn: 1. Jelsma 58.93, 2. Fam.van der Molen 58.57,3. Limmen- Zijp 55.71, C-Lijn: 1. van de Wulp 62.50, 2. Goedhart-d e Wit 61.43, 3. Balkenende 53.93, D-Lijn: 1. Maas 62.95,2. Wagenaar- Roes 58.93,3. van Wijk 52.57, E-Lijn: 1. Vasbinder 59.03, 2. Tromp- Zijp 58.33,3. Segerius 54.76. Bridgeclub Saus Atout HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft op maandag 10 november als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Schipper-v.d. Velden 66.1, 2. Haafkens-Schipper 57.3, Van B aar-Ha an 57.3. B-lijn: 1. Fam. Mak 63.3, 2. Dijkema-van Heivoort 59.2. C-lijn: 1. Kuiper- Valkering 57.5,2. Bolweg-Pohley 55.8. D-lijn: 1. Fam. Kemper 57.8, Van Toornburg-de Vries 57.8. E-lijn: 1. Rozen-Hogeslag 60.4,2, Fam. Eeltink 59.7. F-Lijn: 1. Toby-Theune 63.2, 2. Fam. GUiam 54.2. LIMMEN - Het bestuur van de jeugd- visclub had afgelopen zondag voor de hengelaars een extra viswedstrijd inge last. Dit bestuur, bestaande uit vier man, beweerde meer te kunnen vangen dan alle jeugdvissers bij elkaar. Hiervan kwamen er 26 opdagen, dus dat zou een haast onmogelijke opgave worden. Viswater 't Stet heeft echter in de koude maanden vaak een enorm rijke vispopulatie en met die gedachte in het achterhoofd begonnen de vissers om 10:00 de wedstrijd. Met name bij het haventje werd de ene na de andere vis binnengehaald, zowel door twee bestuursleden als door enkele jeugdvis sers. De twee overige bestuurders had den een minder gunstige stek geloot en moesten alles uit de kast halen om de jeugd bij te houden. Na een uur vissen was nog niet te zeggen wie de overwin ning ging pakken. Met nog een half uur te gaan was voor vele vissers een extra handicap ontstaan: de kou. Gelukkig bracht een passerende bolderkar met warme chocolademelk en een hartige hap weer nieuwe kracht en werd er fanatiek doorgevist tot de laatste seconde. De telling volgde en bracht een uitkomst van 232 vissen voor het bestuur. Een prima vangst, maar was dit genoeg om de jeugd te verslaan? Bij lange na niet! De 26 jeugdvissers vingen maarliefst 610 visjes! Het was zelfs zo erg dat de persoon met de meeste vis een jeugdvisser was. Een dubbele nederlaag voor het bestuur dus. Kees Welboren wist op stek een, nabij de koelwaterlozing van de melk fabriek in anderhalf uur tijd 108 vissen te vangen. Dat is een gemiddelde van meer dan een vis per minuut. Daar kon zelfs secretaris Peter vd Heijdt niet tegenop: hij ving er 'slechts' 94. Overige uitslagen: 2. Gaby Droog/ Thijs Bloedjes 57 st, 4. Luke Levering 52 st, en 5. Dennis Zeeman 44 st. Na de wedstrijd gingen de hengelaars naar Bar De Lantaarn, waar de prijsuit reiking plaatsvond. De vangsten waren een absoluut record voor de vele vis sers en zij werden dan ook goed beloond met mooie prijzen. Na een consumptie en het inmiddels befaamde Achterste rij van links naar rechts: Peter, Rene, Joost en Rob. Voorste rij van links naar rechts: Dennis Zeeman, Gaby Droog en Sander Schouws. bingospel volgde de prijsuitreiking van het afgelopen seizoen. Hier alweer een opmerkelijk feit: De winnaar van de B-klasse (tot en met 11 jaar) had meer vis gevangen dan de winnaar van de A-klasse (tot en met 15 jaar). Ook de vanger van de grootste vis was een B-visser. Sander Schouws ving een brasem van 45 centimeter en kreeg daarvoor een mooie trofee. Uitslag A-klasse: 1. Britt Beers 56 st, 2. Rick Beers 44 st, 3. Marco Min 37 st, 4. Robin Zwertbroek 33 st, 5. Kees Welboren 17 st. B-klasse: 1. Sander Schouws 57 st, 2. Gaby Droog 52 st, 3. Dennis Zeeman 44 st, 4. Niels Zwertbroek 43 st, 5. Mandy Schouws 40 stuks. Snertwedstrijd Zondag 16 november staat de laatste baarswedstrijd van de competitie op het programma. Dit is zoals gebruike lijk de zogenaamde snertwedstrijd, wat inhoud dat de hengelaars na de wed strijd zich onbeperkt te goed kunnen doen aan het eten van snert. De com petitie is nog erg spannend en er kun nen nog velen in de top drie eindigen. De wedstrijd wordt gevist op het Stet, maar het verzamelpunt is bij garage schilder. Tijdstip van vertrek is 9.00 en er zal vier maal 35 minuten worden gevist. De vorige baarswedstrijd werd 2 november gevist. Hier werden naast 336 baarzen ook nog eens 331 possen gevangen. De baars levert 5 punten op en de pos 1 punt. De drie dagwinnaars: 1. Meindert Bakkum 29 baarzen, 25 possen- 170 punten, 2. Gerrit Boer 28 baarzen, 6 possen- 146 pnt, 3. Cees Levering 25 baarzen, 18 possen- 143 punten. De complete uit slagen zijn terug te vinden op http://home.quicknet.n1/qn/prive/r.jak. Zeewolf op bedje van wilde spinazie Vis is 'in'. Je leest bijna op elke blad zijde (beetje overdreven) van krant of tijdschrift dat vis zo goed is voor de gezondheid. Visolie bevat zo'n beetje alle ingrediënten om de bloedvaten goed schoon te houden. Wat daar van waar is? Dat mag u voor uzelf bepa len. Feit is dat vis zeker niet ongezond is en voor een lekkere maaitijd kan zorgen. Nou ja, u moet het natuurlijk zelf klaarmaken. Ais u bij uw vishan delaar bent dan kunt u kiezen uit vele soorten. Vooral de filet is makkelijk te bereiden. En je krijgt er geen 'vuile handen' van. Dus daarom een recept van visfilet. Zeewolf dit keer. Zeewolf op een bedje van wilde spinazie. Een recept voor 4 personen. Wat heeft u nodig? Om te beginnen circa 2 ons zeewolffi let en ongeveer 1 ons wilde spinazie per persoon als hoofdingrediënt. Voor de saus die er bij hoort: een aantal sjalotten (3 a 4 stuks), 2 dl. visbouil lon, 2 a 3 dl. koksroom, 1 glas witte droge wijn, een paar theelepels geraspte gember, zout, peper en uiteraard wat boter en/of (oiijf)olie. Maak eerst de saus en dat doet u door de (fijngehakte) sjalotten lekker te fruiten in boter of olie. Vervolgens voegt u de visbouillon en de wijn toe en laat alles inkoken. Daarna de room toevoegen en nogmaals laten inkoken (tot circa de helft). De gember toe voegen en nog een paar minuten laten sudderen. De saus door een zeef laten lopen en er vervolgens nog wat kleine stukjes boter doorroeren. Is de saus nog wat te dun, dan kunt u deze met wat bindmiddel op de gewenste dikte brengen. De visfilets met peper en zout bestrooien en in boter of hete (olijf)olie gaar bakken. Intussen de schoongewassen en uitgelekte spina zie (dikke stelen verwijderen) in boter aanstoven Spinazie op het (voorverwarmde) bord schikken, de vis in het midden plaatsen en het geheel overgieten met de saus. Voor garnering zou een takje groen (bijvoorbeeld peterselie) of een paar stukjes kerstomaat niet misstaan Voor de (aardappel)begeleiding kunt u bijvoorbeeld kiezen voor kleine krieltjes. Wijntip En als wijn een lekkere droge witte wijn, die niet te geparfumeerd smaakt (bijvoorbeeld een Chablis of een minder dure - Muscadet) - REGIO - Tot en met 16 november gaan de ruim 2000 collectanten op pad om kinderen met een handicap een beter leven te geven. De collecte staat in het teken van het Europese Jaar van Mensen met een Handicap waarin inte gratie centraal staat. De opbrengst van de landelijke NSGK-collecte is bedoeld voor jongerenprojecten zoals de Holiday Coach. Dit is een speciale bus die kinderen en jongeren met een han dicap naar hun vakantiebestemming brengt. De Holiday Coach heeft plek voor rolstoelen en bedden, en er zijn aangepaste toiletten aan boord. Dankzij de Holiday Coach kunnen kin deren en jongeren met een handicap genieten van een onbezorgde vakantie met alle bijbehorende gemakken. Want juist voor hen is het belangrijk om even op adem te komen. Net als voor hun ouders, broertjes en zusjes, die er ook vaak al heel lang niet meer samen tus senuit zijn geweest. Voor nadere info: www.nsgk.nl. Collectant gemist? Giro 552000 ten name van NSGK Amsterdam. tr Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - De damesbridgeclub Sans Atout heeft op 5 november als vogt teeld: A-lijn: Dekker-Bierman 57.92, Stark- v.d.Klis 57.50. Werdmuller-Schreiber Hendrikse-v.d.Molen 57.08. Beerepoot- Mak 61.11 Riemsdijk- Noort D-lijn: Berkhout- Broekhuizen 62.92, Grutters- Kuhne 57.08. B-lijn: 58.75, C-lijn: .Van 55.56. Schaakvereniging Yredeburg verslaat Excelsior LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 7 november ronde 7 van de interne competitie. Het Vredeburg achttal speelde tegen het op papier sterke Excelsior uit Heemskerk. G. Hafkamp kreeg aan bord 8 een gratis punt wegens het niet opkomen dagen van de tegenstander. Vredeburg streed voor wat het waard was en bereikte een 2-2 tussenstand na winst van J. Limmen (de ijzersterke Siciliaan) en verlies van R. vd Storm en B. Stolp. H. Ebels maakte geen echte fouten maar werd strate gisch weggespeeld en K. Kramer speel de aan bord 1 een wereldpartij, zijn sterke tegenstander moest alle zeilen bijzetten maar ging ten onder aan de vele aanvalsgolven. E. Stolp had een volle toren verdiend maar moest vechten tegen opgerukte vrijpionnen, in het eindspel ruilde hij naar remise in een achteraf gewonnen stand. Met 3,5 - 3,5 zou de partij van J. Admiraal de beslissing betekenen. Admiraal stond voor de taak om in 30 seconden schaakmat te geven in een dame en toren tegen een toren eind spel. Met razendsnel spel lukte dit behendig, waarna Vredeburg met 4,5- 3,5 won en de le plaats in poule 2C inneemt. De opleidingen zijn inmiddels in volle gang met 16 stap-1,11 stap-2 en 7 stap-3 kinderen. Uitslagen Groep A: M. Wester- B. Kerkhof 0-1, R. Termes- D. Keijzer 0-1, H. Levering- D. Aafjes 0-1, G. de Graaf- C. Dinkla 0-1, T. Al- M. Kos 0-1, J. de Graaf- B. Blekemolen 1-0, E. van Duin- M. Krom 0-1, T. Castelein- N. Pepping 1-0, M. Koot- M. van Rees 0-1, T. Witkamp- S. Sof an 1-0 Groep B. Mathijs Hendriks- Irene Klaver 1-0, Thijs Beentjes- Micha van Buuren 1-0, Thomas Voorwalt- Hidde Ebels 0-1, Jeffrey vd Wagen- Nutte van Belzen 0-1, Floris-Jan van Zanten- Alex Zwart 1-0, Bart Pepping- Joep van Zanten 1-0, Bert Hollander- Laura Aafjesl-0, Jorinda Metselaar- Fabienne Mijnsbergen remise. EGMOND - Donderdag 27 november geeft het Neva-Ensemble uit Sint Petersburg een concert in de Hoeverkerk te Egmond aan den Hoef, aanvang 20.00 uur. Het comité raadt u aan, om vooral ruim van te voren aan wezig te zijn in verband met de ver wachte hoge belangstelling. Entrée is gratis. Liefhebbers van Russchische muziek kunnen volop genieten van het inmiddels fameuze Neva Ensemble uit Rusland. Ondanks de groots opgezette viering van het 300 jarig bestaan van hun thuishaven Sint Petersburg zijn de zangkunstenaars momenteel voor de elfde maal in Nederland om een reeks van ongeveer 90 concerten te geven. Zij kunnen terugzien op enorme successen in de afgelopen jaren. Zo bezochten duizenden bezoekers de optredens in de beide Bavokathedralen in Haarlem, de O.L.V. Basiliek te Maastricht en de Westerkerk in Amsterdam. Het Neva Ensemble bestaat uit zes hoogwaardige opgeleide zangers en zangeressen. De gedegen muzikale opleiding genoten zijn aan de hogeschool voor muziek en aan het conservatorium van Sint Petersburg. In hun vaderland zingen de dames en heren veelal als solist in kerk koren, opera en" bij de philharmonie. Een concert is als volgt samengesteld: voor de pauze drie kwartier Slavisch Byzantijnse kerkmuziek en na de pauze drie kwartier licht klassieke muziek, opera en volksliederen. Omdat het repertoire van het Neva Ensemble wordt gebruikt in de Byzantijnse kerk, treedt de groep in Nederland meestal op tijdens kerkdiensten in katholieke en protestante kerken. Het ensemble vervangt dan de gebruikelijke Nederlandse gezangen door de mystie ke liturgische uitvoeringen van de Oosters Orthodoxe Kerk: meesterwer ken van grote Russische componisten zoals Tsjaikovsky, Rachmaninov en Bortniansky. Na afloop van het concert houden de leden van het ensemble bij de uitgang een schaalcollecte. Ook zijn er voor en na het concert, alsmede in de pauze, een aantal indrukwekkende cd's te ver krijgen. Nieuwe expositie Galerie Conny van Kasteel EGMOND - Van 22 november tot en met 29 februari is er een nieuwe expo sitie ingericht bij galerie Conny van Kasteel. Exposanten Ernst Hesse, Hans Günter Dienst, Peter Royen, A. Klein Kranenbarg, Peter Jansen, Roel Teeuwen, Rolf Forster, Agostino Bonalumi en vele anderen exposeren hun werk in deze overzichtsexpositie nummer 24. De vernissage is op zater dag 22 november van 15.30 tot 22.30 uur, met een openingswoord van Jaap Nijstad. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4-5, Egmond aan Zee, tel. 072-5067151 of www.galerieconny- vankasteel.nl of e-mail: info@galerie- connyvankasteel.nl HEILOO - Orthopedagogisch Dagcentrum de Vijfhoek te Heiloo vier de op 1 november het heuglijke feit dat het centrum al dertig jaar bestaat. De Vijfhoek is een dagcentrum voor kinde ren van 0 tot 18 jaar met een verstande lijke- en/of meervqudige handicap. De hoöfdlocatie is in Heiloo, met een nevenlocatie in Alkmaar. Dagelijks bezoeken 45 kinderen de beide locaties, die in de hele regio Noord Kennemerland wonen. Binnen de Vijfhoek wordt hen dagelijks allerlei activiteiten in groepsverband aangebo den. Deze activiteiten moeten er toe lei den, dat hun ontwikkeling in al zijn aspecten optimaal gestimuleerd wordt. Ondersteuning bij allerlei vormen van communicatie is een belangrijk onder deel van de begeleiding. Naast de groepsactiviteiten kunnen de kinderen gebruik maken van een gym zaal met luchtkussen, een klein zwem bad en een snoezelruimte. De oudere kinderen maken meer en meer gebruik van voorzieningen in de omgeving. In de locatie in Alkmaar krijgen de kin deren activiteiten aangeboden in een kinderdagverblijf van de Stichting HEILOO - Ieder jaar viert de Willibrordschool zijn naam; dat wil zeg gen rond de sterfdag van Sint Willibrord wordt daar op school aan dacht aan besteed. In de klassen wordt iets verteld over wanneer en hoe Willibrord leefde en op woensdag is het dan feest. Opleiding voor jutters bij IVN Parnassia BERGEN - Zondagochtend 17 novem ber houdt het IVN, vereniging voor Natuur- en Milieu-Educatie, om 10.00 uur vanuit het IVN Natuur- en Informatiecentrum 'Parnassia' te Bergen aan Zee een spannende jut- terstocht. Een bijdrage in de kosten is E 1,50 per volwassene en E 1,00 per kind. Parnassia is te vinden in Bergen aan Zee aan het einde van de Paulineweg. De Paulineweg is de eerste weg links als u Bergen aan Zee binnen rijdt. Hierna kunnen de verwijzings bordjes worden gevolgd. Voor meer: coördinator Marjolein Themmen, tel: 072-5150507. Jutten is een spannende bezigheid. Samen met de gidsen wordt er ander half uur op jutterstocht gegaan langs het strand. Er zijn altijd verrassende zee- en strandvondsten, allerlei spullet jes spoelen met vloed aan. Sommige aanspoelsels zijn van menselijke oor sprong, andere van dierlijke of plantaardige aard. De IVN-gids loopt langs de vloedlijn en vertelt over alle vondsten leuke weetjes. Deze excursie is speciaal geschikt voor gezinnen. Na afloop van de excursie kunnen de kin deren hun vondsten verder onderzoe ken in het IVN Natuur-en Infor matiecentrum Parnassia, waar alle deelnemers een beker gratis warme chocolademelk krijgen. Parnassia is elke zondagmiddag open van 12.00 tot 16.00 uur en is voor ieder een vrij toegankelijk. EGMOND - Zondag 16 november kan er genoten worden van een hoog- romantisch middagconcert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Een drietal jonge musici zullen hier acte de presence geven in onder andere hoorntrio, viool, hoorn en piano van Johannes Brahms. Mirjam Karres (piano) en haar tweelingzus Sandra Karres (viool) zullen voor de pauze werken spelen van Schubert en Shostakovitch. Na de pauze zullen zij dan samen met Alex TTiyssen (hoorn), in de concertserie van de Slokapel, het hoorntrio in Es op. 40 van Johannes Brahms uitvoeren. Mirjam Karres (1972) kreeg haar eerste lessen van haar moeder, de pianiste Ariane Karres-Veelo. Nadat zij lessen had gevolgd bij Elly Salomé, studeerde zij aan het Conservatorium van Amsterdam bij Willem Brons. Zij ver volgde haar studie bij Mila Baslavskaya voor kamermuziek. Zij volgde cursus sen bij onder andere Gyorgy Sebök, John Perry en speciaal voor liedbege leiding bij Rudolf Jansen en Elly Ameling. In december 1997 won zij de persprijs op het internationale kamer muziekconcours in Trapani-Italië. Sandra Karres (1972) kreeg haar eerste vioollessen van Fenneken Francken. Vanaf 1991 studeerde zij aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Lex Korff de Gridts, en ver volgde zij haar studie bij Ilja Grubert in de tweede fase aan het Rotterdams Conservatorium. Zij volgde masterclas- ses bij onder andere Herman Krebbers, Pavel Vernikov en Aurelio Peres. Alex Thyssen (1972) kreeg zijn eerste hoornlessen van Paul van Zelm. Hij vervolgde zijn studie bij Vicente Zarzo aan het Conservatorium van Amsterdam. Na 2 jaar maakte hij de overstap naar Jacob Slagter en behaal de bij laatstgenoemde in 1997 zijn diploma. Hij vervolgde zijn studie en specialiseerde zich in kamermuziek. Na 1,5 jaar sloot hij zijn kamermuziekop leiding af met het octet in F Dur van Franz Schubert voor strijkkwintet en blazerstrio. Aanvang Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is E 9,-, Pas 65+ en CJP E 7,-, kinderen tot 12 jaar E 4,50, koffie en koek inbegrepen. Kaarten kunnen telefonisch besteld worden bij D. Thijssen, 072-5062033 en bij W. Noteboom, 072-5062387. De kinderen begonnen op het plein waar ze het nieuwe schoollied ten gehore brachten. Daarna gingen de kinderen naar de klassen om spelletjes te doen. Daarna werd er film gekeken in de aula, die was omgetoverd tot bio scoop. Met in de pauze popcorn, want dat hoort natuurlijk bij een echte bio scoop. Op school liepen op deze dag niet alleen heel veel kinderen maar ook veel ouders die kwamen helpen met allerhande activiteiten. Iedereen vond het een bijzonder geslaagd feest. Nog plaatsen vrij cursussen Nivon Heiloo HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt de komende tijd de volgende cursussen: Papiertechnieken/kaarten maken, elke woensdagavond vanaf 12 november, 6 lessen onder leiding van Ina Bennen Rozet-Mandala Tekenen, donderdag avond 20 november, workshop onder leiding van Marjorie van de Grijn. Informatie over kosten, tijden en plaats bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, of bij geen gehoor, tel. 072-5334576/ 5336259. Voor bovenstaande activiteiten zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor de inmiddels gestarte workshop Zwarte Piet in de Zak bestaat de mogelijkheid dat op maandagavond 24 november een tweede workshop van start gaat. Kinder Opvang Alkmaar (S.K.O.A). Integratie van kinderen met en zonder handicap is een belangrijke doelstelling in deze locatie. De kinderen die de Vijfhoek bezoeken wonen over het algemeen nog bij hun ouders thuis, een aantal kinderen woont in een gezinsver vangende situatie of in een pleeggezin. Vanuit O.D.C. de Vijfhoek wordt verder nog zaterdagopvang en vakantieopvang aangeboden. Ook begeleiding aan kin deren met een handicap in een regulier kinderdagverblijf of peuterspeelzaal behoort tot de mogelijkheden. In verband met het 30-jarig jubileum is er op de locatie in Heiloo een Open Dag gehouden. Dit gebeurde op 28 oktober en zo'n 150 mensen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de Vijfhoek te bezoeken. In diverse ruimtes van O.D.C. de Vijfhoek werden workshops gegeven, die te maken heb ben met de begeleiding aan de kinde ren. Theo Leering exposeert bij Schaap en de Jong HEILOO - Tijdens de maanden november en december wordt er bij de dierenartsen Schaap en de Jong geëx poseerd door Heilooër Theo Leering. De voorstellingen in olieverf gaan een beetje naar het realisme maar Theo heeft hier zijn eigen draai aangegeven, wat weer leidt tot zeer verrassende werken. De, expositie is te zien op werkdagen van 8.30 tot 19.30 uur en elke zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur in de dierenartsenpraktijk aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo. Kamerkoor Chanterelle HEILOO - Kamerkoor Chanterelle zoekt twee tenoren voor haar koor. Na het succesvolle en uitverkochte concert (Bach Co) op 5 oktober zijn zij nu gestart met muziek van onder andere Fauré en Rossini voor een vrolijk voor jaarsconcert op 21 maart 2004. Intussen werken de koorleden aan een mis van Mozart (KV 49). In het meerjarenplan worden verder genoemd: Engelse barok (onder andere Purcell), Engels modern (Britten, Walton), Duits klas siek (Haydn, Beethoven, Brahms). Klinkt dit jou als muziek in de oren? Neem dan contact op via Chanterelle@wanadoo.nl, of bel met Emilie Kruger, tel. 0251-651657 of Joke de Lange, 072-5400908. De repetities vinden plaats elke woens dagavond in de kapel van GGZ locatie Willibrord, Heiloo. Kennemerstraatweg 464, Jongeren Café in de Willibrorduskerk HEILOO - Na een succesvolle avond 267 te Heiloo. Natuurlijk staat dit voorjaar is er op vrijdag 14 novem- chips, fris en een biertje (voor ber weer een Jongeren Café voor de jeugd van Parochiegemeenschap Willibrordus. In dit café voor jongens en meiden van 13 tot 21 jaar kan wor den getafeltennist, gesjoeld of gekaart, en zullen er andere gezel schapsspelen beschikbaar zijn. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk, Westerweg er 16+ers) klaar. Op deze avond zal ook het nieuwe programma voor de jongeren worden gepresenteerd. Dit programma is het resultaat van de enquête die de Werkgroep Jeugdherberg dit voorjaar heeft gehouden. De avond wordt om 22.30 uur afgesloten. Voor inlichtin gen: e-mail: ariejankuin@ quicknet.nl, of tel: 072-5332179. C©$@£®D I iiyn m 55Ü i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10