Opruimen van bladafval in Heiloo Wethouders Daas en Opdam geven uitleg over A9 en Zandzoom eedrijn Sint en Pieten op weg naar Heiloo! mmm 1 m MEE 350 m Bijzondere vondst bij taxi Zwart h ASalliriM - - iSS! O elichtI BORDEN U Ff£51 Bangkok Burgers €O00 2 worsten flappen Uien- €~Cn kruiers Slagerij Kramer 12 NOVEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 46 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN msêtmmm aIR Ook op internet '&jê& - 'Jjr Nieuw: dakgotenactie bij WonenPIus Heiloo Omdat II Dl R VAAEWf I BIJZONDERE www. vosmakelaardij .nl 2 KIPPEN 5,00 2 ROOKWORSTEN 5,00 4 ROSBIEF SCHNITZELS 5,00 4 VERSE WORSTJES 2,50 Volgende week bij deze krant de Lifestyle bijlage 2004 Jft M BP* BF* 4 voor J. gjuxthu 2 voor €1,25 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uurvrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) W,'! A* y - n, i IfPsil HEILOO - Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten hun blad bijvoorbeeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor gladheid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeente op. Het opruimen van bladafval gebeurt als eerste in de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en ver volgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opgeruimd is. Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast verteert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Het is niet mogelijk al het blad direct te verwijderen. Er wordt heel hard gewerkt om het blad zo snel mogelijk weg te halen. De afdeling Beheer Openbare Ruimte heeft twee bladploegen; een grote (bladblazers en de veegmachine) en een kleine (blad zuigers). De grote ploeg is gestart in wijk Oost en zal, afhankelijk van het weer, eindigen in wijk West. Zolang er blad valt, wordt deze route herhaald. (foto: MSP) HEILOO - De laatste jaren is er veel te doen geweest rondom zowel het gebied de Zandzoom, als de afslag A9. Vorige week berichtte de Uitkijkpost al over de vragen die op maandagavond in de raadsvergadering werden gesteld aan wethouder Opdam door de ver schillende fracties. De uiteindelijke beslissing over de Zandzom en de afslag A9 heeft voor de inwoners van Heiloo ingrijpende gevolgen. Om dui delijkheid te scheppen werd de Uitkijkpost uitgenodigd voor een gesprek met zowel wethouder Daas als wethouder Opdam. Zandzoom John Daas begint ter verduidelijking met een achtergrondverhaal over het gebied de Zandzoom. „Zandzoom is grofweg gezegd het gebied tussen Heiloo en Limmen. In 1982 is er al een streekplan ontworpen voor Noord- Kennemerland, waarin de Provincie de mogelijke woningbouw in dit gebied al heeft voorzien. In 1992 heeft de gemeente Heiloo een structuurviesie ontworpen, waarin de wenselijke ont wikkelingen voor dit gebied in de komende tien jaar werden vastgelegd. In het streekplan werd het gebied ver volgens Zandzoom genoemd en wer den de eigenschappen van het gebied concreet omschreven. Sindsdien heb ben de plannen voor woningbouw in dat gebied steeds vastere vormen aan genomen, tot het punt waar we nu zijn; gesprekken met de gemeente Limmen en de Provincie over de invulling van het definitieve bestemmingsplan." Dat definitieve bestemmingsplan ver wacht de wethouder in 2004/2005 rond te hebben, maar daarvoor is er nog een omvangrijk traject te gaan. Starterswoningen „In eerdere gesprekken met de Provincie is naar voren gekomen dat zij de Zandzoom graag willen inrichten in het kader van 'wonen in het groen'. Nu is dat een belangrijk kenmerk van Heiloo, dus dat juichen wij alleen maar toe. In de woningbouw willen we als gemeente Heiloo een verhouding van 40% goedkope/starterswoningen, 30% middeldure en 30% dure woningen. Omdat de grond, door de ruime inde ling en een reservering van een gedeel te voor recreatieve mogelijkheden, natuurlijk kostbaar wordt, zijn er nog vele verdiepingsslagen nodig." Verdiepingsslagen? „Dat wil zeggen dat het college alle mogelijke aspecten eerst uitvoerig onderzoekt en alle voors en tegens tegen elkaar afweegt. Bijvoorbeeld: de financiën, de conse quenties voor het gebied van de afslag A9 en vele andere aspecten. Al die ver diepingsslagen moeten leiden tot een planconcept waarin alle onderdelen zijn uitgewerkt." Maar zover is nog niet, want er was toch ook een aantal mensen dat ernstige bezwaren had tegen de bebouwing van de Zandzoom? En hoe zit het met de daar aanwezige bedrijven? Rob Opdam: „Die bezwaren hadden betrekking op de WVG, de Wet Voorkeursrecht Gemeenten. Deze wet maakt het voor gemeenten mogelijk om, bij verkoop van grond, het eerste bod te kunnen doen. De wet is in hét leven geroepen om speculatie door projectontwikkelaars te voorkomen." Bijkomend aspect is echter dat grond eigenaren beperking van vrijheid heb ben wanneer zij besluiten hun grond te verkopen, omdat zij het eerst aan de gemeente aan moeten bieden. „Maar dat houdt wel in dat de grond zeer waarschijnlijk voor een hogere prijs zal worden verkocht", verduide lijkt wethouder Daas. Opdam vervolgt: „De mensen die in eerste instantie bezwaar hadden aangetekend, zijn inmiddels van het gebied uitgesloten. Nu zijn we nog in bespreking met tuin ders die grote percelen bezitten, maar we verwachten uiteindelijk wel een positief resultaat.Van de aanwezige bedrijven inventariseren we wat de wensen zijn. Samen wordt gekeken naar de mogelijkheden om te verhui zen of andere mogelijkheden. Daar zijn we momenteel zeer actief mee bezig, maar definitieve oplossingen verwach ten we niet voor het eind van 2005." Ter afsluiting van dit onderwerp willen beide wethouders nog verduidelijken dat het grote voordeel van het plan Zandzoom is, dat eindelijk kan worden begonnen met het verwezenlijken van een groot aantal betaalbare (starters) woningen. Een wens van veel inwoners van Heiloo, die vooralsnog niet kon worden vervuld, omdat er geen grond beschikbaar was. „We moeten het al een hele tijd doen met de schaarse inbreiplekken, die ook nog eens per vierkante meters erg kostbaar zijn, zodat goedkope woningen hier zijn moeilijk te realiseren. Over dit onderwerp heeft de Uitkijkpost binnenkort een vervolgge sprek met de heer Opdam, waarin ver dere details zullen worden besproken. Aflag A9 Over de komende afslag van en naar de snelweg A9 ter hoogte van de Lagelaan heerst eveneens bij veel mensen ondui delijkheid. De nadelen zijn bekend: het kost de gemeente Heiloo erg veel geld, de aanleg is complex en ingrijpend en de betrokken gemeenten (Castricum, Heiloo en Alkmaar) lijken het maar niet met elkaar eèns te kunnen worden over de knelpunten die de afslag met zich meebrengt, zoals sluipverkeer en een evenredige verdeling van de finan ciën. Voordelen zijn er echter ook. Wethouder Opdam: „Een groot voor deel is dat het spitsverkeer rechtstreeks de A9 kan bereiken, waardoor het woon-werkverkeer niet meer massaal gebruik maakt van de Kennemerstraat- weg, zodat deze wordt ontlast. Verder hebben de toekomstige bewoners van de Zandzoom het grote voordeel dat het gebied straks prima bereikbaar is vanaf de grote wegen." Maar voor die tijd is er nog heel wat te bepraten met de andere gemeenten en Rijks waterstaat „Rijkswaterstaat heeft bijvoorbeeld de afslag laag op de agenda staan, waardoor de voorbereidingen voor zowel de afslag als de Zadnzoom ver traging oplopen. Als het aan Rijkswaterstaat ligt, wordt de afslag pas in 2015 gerealiseerd. Omdat het een algemeen geldende regel is dat de aan leg van wegen voorrang heeft op woningbouw, zou de bebouwing van de Zandzoom, en dus de bouw van goed kope woningen, pas over 15 jaar kun nen worden gerealiseerd. Omdat de Zandzoom nu eindelijk vrij komt voor woningbouw, waardoor starters in Heiloo een kans krijgen, gaan we daar natuurlijk niet mee akkoord. De Zandzoom en de afslag moeten worden losgekoppeld. Belangrijkst nu is dan ook, om dit onderwerp bovenaan de agenda te krijgen." Heiloo beste mogelijkheid aflag A9 Reeds 10 tot 15 jaar wordt er gespro ken over een mogelijkheid tot de afslag A9. In het begin werd ruwweg het gebied tussen Uitgeest en Alkmaar onderzocht op de mogelijkheden voor een afslag. In 1995 werd overeenstem ming bereikt over een afslag op het grondgebied van Heiloo. Een jaar gele den werd een studiegroep vanuit de Provincie opgericht die de concrete mogelijkheden onderzocht voor de afslag. Daar uit voortkomend werd Heiloo aangewezen als de beste moge lijkheid, qua ligging en ruimte om de afslag aan te kunnen leggen. „Maar dat hield meteen in, dat Heiloo ook de grootse bijdrage in de toch al hoge kosten zou moeten leveren. Door de opbrengst van de grond in de Zandzoom zullen we weliswaar een belangrijk deel van de financiële gevol gen van de afslag kunnen opvangen, maar dat mag niet worden meegewo gen in de nieuwbouwplannen." Oftewel: bij de keuze voor woningty pen mag niet worden gekeken naar wat de huizen opleveren voor de gemeente. „En dat zijn we ook absoluut niet van plan", verduidelijkt wethouder Daas. „Het is een gewoon gelijk oversteken: de Provincie wil graag dat wij hun 'wonen in het groen' plannen in de Zandzoom toepassen, maar dan zullen zij druk moeten uitoefenen om de afslag A9 te voorspoedigen." In de besprekingen met de gemeenten Alkmaar en Castricum is zoals gezegd het risico op sluipverkeer een knelpunt, en de verdeling van de kosten. Sluipverkeer Opdam: „Wat het sluipverkeer betreft moet er nu gezamenlijk worden onder zocht op welke manieren sluipverkeer richting de kust, maar ook door Heiloo en Limmen, kan worden beperkt. Rijkwaterstaat kwam met de koude kruising, (waarover u vorige week in de Uitkijkpost kon lezen, red.), omdat voor hen geldt: de ene afslag aanleggen betekent een andere afslag inleveren. „Maar dat vinden wij geen goede optie", stelt de wethouder. „Wij zoeken graag naar betere oplossingen. Een andere optie is het aanleggen van spits- stroken op de vluchtstroken, om de capaciteit tussen Alkmaar en Uitgeest uit te kunnen breiden, maar ook daar zijn we niet voor." De discussie met de gemeente Castricum beschrijft wethou der Daas als „Een zuchtje wind, wat niet als storm moet worden gekwalifi ceerd. Op 24 november komen we weer bij elkaar om van gedachten te wisselen en eikaars standpunten te verduidelij ken. We hebben goede hoop dat we daar wel uitkomen, er is tenslotte een groot gezamenlijk belang." HEILOO - De blaadjes beginnen weer te vallen en bij velen liggen eind november de dakgoten weer vol. Het leeghalen daarvan is voor menigeen geen favoriete klus. De glazenwasser van WonenPIus Heiloo kan uitkomst bieden. Ter introductie berekent hij dit jaar 10% korting. Ook deze actie is weer een voorbeeld van ondersteuning van ouderen, chronisch zieken en gehandicapten om het zo lang mogelijk zelfstandig wonen, te bevorderen. Immers, dat is de doel stelling waar het project WonenPIus voor staat. Binnen dit project hebben de Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Woon- en Zorgcentrum Heiloo, de Woningstichting, de ouderenbon den en de UW de krachten gebun deld. Wie van deze service en korting gebruik wil maken, kan contact opnemen met het meldpunt WonenPIus vóór 22 november. Kosten: 5,- Het meldpunt WonenPIus is te vinden aan de Abraham du Boishof 2 of tel: 072- 5331297. HEILOO - Op het terrein waar tot voor kort taxibedrijf Zwart was gevestigd, is vorige week woensdag een bijzondere vondst gedaan. Archeologen troffen aan het eind van de middag de contouren van een waterput aan. Voorzichtig zijn zij er vervolgens omheen gaan gra ven, waarna duidelijk wera dat het om een waterput uit de dertiende eeuw'gaat. Aan de hand van gevon den aardewerken scherven konden zij die tijdsperiode bepalen. Omdat de werkzaamheden rondom het NS-station behoorlijk wat trillingen veroorzaken, gaan de archeologen zeer omzichtig te werk. Normaliter was de put af voor een groot deel uitgegraven, maar in dit geval wordt de vondst centimeter voor centime ter benaderd om er zo voor te zor gen dat er geen kostbare informatie verloren gaat. Omdat de grond op een oude strandwal ligt, verwachten de archeologen nog meer bijzonde re vondsten te doen. "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." (Rape li a Uiiv;i.-irtv«>r/ortjnig (k-Hoo Heriny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgleterweg 27 Heiloo «—«iini.il m In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs- nid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. f per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. de aanmelding graag duidelijk uw gegevens melden. CASTRICUM - Zij volgde een HBO-studie modeontwerp en sty ling, hij was na de ALO begonnen aan een andere sportopleiding aan het CIOSSamen hadden ze een grote hobby: snowboardenBroer Pieter (26) en zus Linda (23) van der Meulen hadden daarnaast alle bei een wens: een eigen zaak begin nen in snowboardartikelen. Ze wisten het echter niet van elkaar; Linda had het alleen ooit aan haar moeder verteld, en Pieter aan zijn vriendin. Toen het pand aan de Burg. Mooijstraat 32B in Castricum vrijkwam, vertelde Pieter van zijn plannen aan zijn moeder. Waarop die zei: „Jij moet maar eens met je zus gaan pratenBrosis (brother sister) snow skategear was al snel daarna, in maart 2002, een feit. Linda vertelt: „Winkels als die van ons zie je alleen in grote steden. Er zijn wel snowboards te koop bij de grotere sportzaken, maar een assorti ment zoals dat van ons, zie je in de buurt eigenlijk nergens." En dat assortiment mag er zijn: een ruime collectie kleding voor zowel snowboarders als skateboarders (onder andere van de merken Special Blend, Four Square, Bonfire en Volvom), snowboards en bindingen van grote merken als Allian, Rome, Jeenyus en Forum, schoenen van 32, allerlei losse onderdelen voor de boards en een heel scala aan asseccoi- res zoals zonnebrillen, horloges, rie men, sokken, tassen en beschermers. „Dat we naast de boards en aanver wante artikelen ook heel veel kleding en asseccoires hebben, komt* omdat het in de snow- en skatewereld behoorlijk belangrijk is hoe je er uit ziet. Ze hebben wel ieder hun eigen stijl en willen zich onderscheiden, maar onze klanten willen wel heel graag bepaalde merken dragen. Behalve de ver gevorderden; die kij ken echt puur naar de kwaliteit en wat je er mee kan, en veel minder naar hoe het er uit ziet. Nu leveren die merken ook absolute kwaliteit hoor, het is niet alleen maar het etiketje. Vooral bij de schoenen zie je dat. Die zijn best prijzig, maar ze kunnen abso luut tegen een stootje. Bij zowel de snowboard- als de skateschoenen is de pasvorm en het voetbed daarnaast heel belangrijk, om blessures tegen te gaan." Logische combinatie Skaten en snowboarden is volgens Linda een logische combinatie. „Eigenlijk hoort surfen er nog bij, dat is al jaren een drie-eenheid. Maar voor surfgear hadden we geen ruimte in de winkel. Omdat ik zelf regelma tig snowboard, wist ik daar al best veel vanaf, maar ik heb veel bijge leerd van leveranciers .en klanten. Onze leveranciers zijn allemaal heel jong. Vooral toen we net waren begonnen, hebben we onwijs veel aan ze gehad." Apart cultuurtje De gemiddelde klant van Brosis kan worden omschreven als jong, licht tot zeer gevorderd, èn van het manne lijke geslacht. „Dat is best raar, je ziet weinig meiden skaten. Skaten is ook best een apart cultuurtje. Iedereen kent elkaar." Dat je skaters on middellijk aan de kleding herkent, spreekt Linda gedeeltelijk tegen. „Natuurlijk: de wijde broeken die een paar maten te groot lijken, de schoe nen en de sweaters met capuchon. Maar als je in de winkel in de rekken kijkt, zie je ook heel veel 'normale' kleding. Ook voor meiden hebben we een superleuke collectie kleding, van rokjes tot strakke truitjes die je abso luut tijdens het stappen kunt dragen." Clinics en uitstapjes In de toekomst zouden Linda en Pieter uiteraard een grotere zaak wil len hebben, maar voorlopig zijn ze zeer tevreden over de huidige stek. „Verder gaan we steeds meer doen met clinics van professionele skaters en snowboarders en willen we ook georganiseerde snowboardreizen gaan doen. Op 23 november gaan we met een groep kinderen naar de indoor skatebaan in Zaandam. Daar krijgen ze uitleg over sprongen en tries en wordt er onder begeleiding volop geskate. Zo krijgen ook kleine re kinderen de kans om te leren ska ten. Kinderen kunnen zich in de win kel opgeven, en ze betalen voor de dag alleen het treinkaartje naar Zaandam en de entree. Daarnaast zijn we voorlopig nog volop aan het leren, onszelf aan het ontwikkelen en natuurlijk de beide sporten aan het promoten." Brosis skate snowwear, Burge meester Mooijstraat 32B in Castricum, tel: 0251-657550. Op dit moment heeft Brosis een speciale actie: bij besteding van 50 euro krijg je een lootje. Op 1 januari 2004 wordt uit alle lootjes een winnaar getrokken die een nieuwe snowboard wint Pieter van der Meulen runt samen met zijn zus Linda de speciaalzaak in skate- en snowboardartikelen. (foto: MSP) (foto: UKP) APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S 5iayer Kramer ie 50 jaar slager en heeft voor ieder kind EEN VERRA5SING geldig t/m zaterdag 15 november Telefoon 5330991 HEILOO - Wanneer Sint Nicolaas en de zwarte Pieten op 15 november in Zwolle voet aan wal hebben gezet, breekt voor hen een drukke tijd aan. Gelukkig heeft het Sint Nicolaas Comité van Heiloo al een brief gekre gen van de Sint met het bericht dat hij en alle Pieten op 22 november in Heiloo zullen komen. De Sint schrijft dat hij heeft gehoord dat er in Heiloo alleen maar lieve kin deren wonen, dus hij komt graag op bezoek. Hij heeft ook geschreven dat hij het erg leuk zou vinden als alle grote en kleine kinderen langs de route flink hun best zouden doen met het zingen van Sinterklaasliedjes. De tocht begint op zaterdag 22 novem ber om 11.00 uur op het parkeerterrein voor Huize Overkerck, daarna wordt met begeleiding van muziekkorpsen en verenigingen de route gelopen. Onderweg zullen de Pieten natuurlijk alle kleine handjes vullen met lekkere snoepjes via de Westerweg, Stationsweg, Heerenweg, Butterlaan, Breedelaan, Stationsweg, Heerenweg, ter Coulsterlaan, Holleweg, Bergeon- straat. Schuine Hondsbosschelaan, van der Veldenstraat, Heerenweg, Laar manstraat, 2e links van Aostastraat, Heerenweg, en via de Raadhuisweg komt de optocht bij het Raadhuis aan. De Sint hoopt om ongeveer 12.15 uur aan te komen. Bij aankomst op het gemeentehuis wordt hij verwelkomd door muziek en toegesproken door burgemeester H. den Boon. Na afloop van de ontvangst zullen Sinterklaas en de Pieten nog enige bezoekjes afleggen, onder andere bij wijkvereniging Plan Oost. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl met goud bekroond groot NU Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkeihof 't too - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1