m Zichtbaar resultaat in het stationsgebied Derde politiesurveillant van start Afval ayavt, meni m HEILOO I Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Aan de westzijde van het station wordt momenteel hard gewerkt aan de opwaardering van het stationsgebied. Wij willen u graag op de hoogte te houden van de vorderingen van de hui dige werkzaamheden en de ontwikkelingsplannen voor het gebied. De Egelantier De bouw van het complex De Egelantier aan de Westerweg Stationsstraat is bijna voltooid. Hierin krijgt de biblio theek een nieuwe plek. De woningen De Egelantier worden vanaf half november opgeleverd. De verhuizing van de bibliotheek naar het nieuwe gebouw is gepland in de tweede helft van november. De oude bibliotheek aan het Malevoort is voor het laatst geopend op vrijdagavond 14 november a.s. Gedurende een maand kunnen de inwoners van Heiloo niet terecht voor het lenen of terugbrengen van boeken. De nieuwe bibliotheek is vanaf 15 december geopend voor publiek. De officiële opening van de nieuwe bibliotheek vindt plaats op 2 februari 2004. BP-station In verband met de toename van het aantal woningen in de omgeving van het BP-tankstation, wordt het gas- vulpunt definitief gesloten. Vanaf 7 november worden de voorraden niet meer aangevuld en definitieve afsluiting is gepland op 14 november a.s. De ondergrondse tanks worden op een later tijdstip verwijderd. Aangezien de bevoorrading tijdig is stopgezet, zijn de tanks bijna leeg. aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: maandag 17 november 20.00 uur: terugvordering bijstand (niet openbaar); 20.30 uur: afbouw vervoersvoorziening; 21.00 uur: verlenen monumentenvergunning dakkapel Kennemerstraatweg 81. maandag 24 november 20.00 uur: verlenen bouw- en sloopvergun ning woning Oosterzijweg 126; 20.30 uur: vaststelling voorbereidingsbesluit gebied Ronde Laan; 21.00 uur: verlenen bouwvergunning winkelruimte met appartementen Stationsweg 76. Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen .niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Het BP-station wordt verplaatst naar een andere locatie in Heiloo. Op dit moment is een nieuwe locatie en het moment van verplaatsing nog niet bekend. De plannen voor de ontwikkeling van het gebied rond het BP-station zijn nog in voorbereiding. Westelijke stationsentree en locatie Taxi Zwart Het langparkeertenein aan de westzijde van het station is gereed. Door de werk zaamheden op het terrein Taxi Zwart is de toegang tot dit parkeerterrein vanaf de Stationsweg niet mogelijk. De ont sluiting van Overkerck en het parkeerterrein aan de westzijde van het station verloopt via Hoog en Laag. Het parkeerterrein wordt naar verwachting in de tweede helft van januari weer toegankelijk vanaf de Stationsweg. Op het terrein Taxi Zwart is door archeo- logen een 13e eeuwse waterput gevonden. In Heiloo is nog niet eerder een dergelijke put gevonden. Aan de kant van de Stationsweg zijn bovendien donkere vakken aangetroffen van 0,6 bij 1,8 meter. Dit zelfde patroon is vorig jaar ook gevonden bij opgravingen op de plek van de nieuwe bibliotheek. De archeologen kunnen nog geen verkla ring geven voor deze vakken, maar vermoeden dat het gaat om zandafgra- vingen. De nieuwe fietsenstallingen aan de westzijde van station Heiloo heeft 552 nieuwe klemmen en 132 nieuwe kluizen. De stallingen zijn eind november gereed. De nieuwe stalling Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatie ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 48. De eerstvolgende vergadering van de commissie voor Bezwaarschriften is op donderdag 4 december a.s. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Jan Schuijtlaan 2 - vergroten woning uitbreiding dakopbouw (reg.nr. 2003/0254) Obriglaan 23 - veranderen garage (reg.nr. 2003/0340) Oosterzijweg 11 A - bouwen garage gewij zigd uitvoeren eerder verleende vergunning (reg.nr. 2003/0315) Rector Frederiklaan 14 - vernieuwen woning en garage (reg.nr. 2003/0235) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de biedt meer gemak aan de fietsende treinreiziger. In de onbewaakte stalling is meer ruimte tussen de klemmen, zodat ook fietsen met bijvoorbeeld brede sturen, kinderzitjes of fietstassen goed gestald kunnen worden. De rekken bieden meer mogelijkheden om fietsen vast te zetten met kabel- of beugel- sloten. Over de klemmen en de kluizen staat een overkapping van gehard glas met verlichting. Herinrichting Holleweg/De Kreek Op donderdag 6 november jL is een informatiebijeenkomst georganiseerd voor bewoners van de Holleweg en De Kreek over de plannen voor herinrich ting van dat gebied. In de nieuwe plannen ziet de gemeente af van een woontoren op het terrein aan de Hol leweg. Langs de Holleweg komen twee puntdakwoningen. In de nieuwe plannen komen ongeveer 100 parkeer plaatsen op het terrein "De Kreek" en de locatie Holleweg. Ook is er plaats voor bomen ingeruimd. De bewoners van de Holleweg hebben op de informatieavond positief gere ageerd op de nieuwe plannen voor herinrichting. De opmerkingen van de bewoners van De Kreek neemt de gemeente mee in de verdere uitwerking van de nieuwe plannen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. Arnold- Groenland van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 92. Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Goodeslaan 19 - vergroten woning en bouw garage naast woning na sloop huidige garage; Het Zevenhuizen 2 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 248 - veranderen en ver groten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 november 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede- Op 1 november jl. is de 24-jarige Y. Leek begonnen met haar werkzaam heden als politiesurveillant in de gemeente Heiloo. Samen met haar twee collega's E. Stuijt en J. de Wit houdt zij toezicht op de openbare orde en het parkeren in ons dorp. De inzet van politiesurveillanten vormt een aan vulling op de reguliere politie-inzet en wordt gestuurd en betaald door de gemeente. De nieuwe politiesurveillant heeft dui delijke ideeën over de aanpak van de jeugd in Heiloo: "Rond het weekend bezoeken we de jeugdontmoetings- plaatsen. Uiteraard treden we op bij overtredingen zoals vandalisme of alcohol drinken op straat. Toch is het vooral van belang dat we de jongeren ook aanspreken als ze de wet niet over treden. We vragen ze hoe het gaat en tonen interesse in ze. Omdat ik zelf vrij jong ben, weet ik meestal wel wat er in hun hoofd omgaat. Het is al weer even geleden dat ik zelf 15 was, maar puber gedrag kan ik aardig inschatten." Het politiewerk is mensenwerk en de surveillanten kunnen niet alles in de gaten houden. De surveillanten willen u als inwoners van Heiloo daarom vragen om hen te laten weten aan welke zaken iets gedaan moet worden. U kunt daartoe de surveillant op straat aan spreken of telefonisch contact opnemen via 0900 - 88 44 (lokaal tarief). Samen met u kan de politie voor een veilige leefomgeving zorgen. Wat doet een politiesurveillant? De politiesurveillanten houden toezicht in de openbare ruimte. Zo wordt er gesurveilleerd op plaatsen die gevoelig zijn voor vandalisme en overlast, zoals scholen, sport- en speelplekken en win kelcentra. Op deze plaatsen wordt o.a. opgetreden tegen grafitti, vernieling en jeugd, die overlast veroorzaakt. Ook werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplan voorschriften schriftelijk gemotiveerd ziens wijzen naar voren brengen bij het college van burgemees-ter en wethou-ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning Breng herbruikbare spullen naar de kringloopwinkels: 'Keer op keer', hoek Stationsweg/Sationsplein (072) 5325962 of 'Kringloop Heiloo', De Oude Werf 7, (072) 5334000 worden de surveillanten ingezet bij eve nementen, optochten en houden ze toezicht op de horeca. In de buurt van de horeca-bedrijven wordt bijvoorbeeld gecontroleerd op het drinken van alcohol op straat en wildplassen. Ook bij bijzondere situaties wordt de politiesur veillant ingezet, zoals op dit moment in het stationsgebied. Hier wordt gecontro leerd op overlast van foutgeparkeerde fietsen en op fietsdiefstal. Ook houden de surveillanten parkeer- toezicht. Het gaat dan met name om het parkeren bij winkelhof 't Loo, de Sta tionsomgeving en Het Hoekstuk. Tijdens de koopavond in Heiloo, op vrijdag, wordt er gecontroleerd en gesurveilleerd in 't Loo. Ook op woensdag tijdens de markt op het Looplein zijn de politiesur veillanten aanwezig. Daarnaast is er nog een aantal andere taken waarvoor de politiesurveillanten worden ingezet, zoals het opnemen van aangiften, de afhandeling van eenvou dige misdrijven, het informeren van de inwoners van Heiloo, eenvoudige ver keerscontroles, het treffen van maatregelen bij misdrijven, deelname aan het schooladoptieplan. In dit project neemt een surveillant de kinderen van een basisschool onder zijn hoede. De surveillant geeft les aan de kinderen van groep 7 en 8 over o.a. vandalisme, vuur werk, alcohol, drugs en geweld. Het doel is de jeugd te informeren over de gevaren van normoverschrijdend gedrag, maar even belangrijk is dat scholen bij de politie een vast aan spreekpunt hebben en dat er een vertrouwensband ontstaat tussen de kinderen en de politie. Beleid Bij de inzet van politie is de gemeente slechts één van de spelers op het veld. Alleen de burgemeester heeft vanuit zijn functie invloed op de politie. Via regulier overleg met politie komt de gemeente tot een zo goed mogelijke inzet van de politie. De gemeenteraad heeft eind 1997 besloten om de reguliere politie-inzet te vergroten met behulp van politiesurveil lanten. In 1998 en 1999 zijn de eerste twee politiesurveillanten gestart. Met de benoeming van de derde is het team politiesurveillanten compleet. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw RM. van der Last, coördinator veiligheidsbeleid, telefoonnummer (072) 535 66 44. te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Kennemerstraatweg 221A Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 13 november 2003 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon*(072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Binnenhof 16 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2003/0321) Boswinde 60 - vergroten woning serre (reg.nr. 2003/0334) Het Zandstuk 108 - bouwen berging na sloop bestaande berging (reg.nr. 2003/0323) Obriglaan 23 - veranderen garage (reg.nr. 2003/0340) Westerweg 284 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0224) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Gebruiksvergunningen Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op basis van artikel 6.1.1. van de gemeentelijke Bouwverordening een gebruiksvergunning afgegeven voor: Arend de Winter Combi Groen B.V. - De Oude Werf 15 BP Heiloo - Westerweg 251 Electrotechniek BV Ko Hartog - De Oude Werf 18 Fanatic aerobics - Westerweg 389 GGZ Heiloo: - paviljoen Buitenzorg - Kennemerstraatweg 237 - paviljoen Egelenborgh - Kennemerstraatweg 247 Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) He contact ^■HTe

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4