1 Ine veen terug op tv en bij Artiade Laatste Alzheimer café fff MEGAStO If 6 Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo geeft 500 euro aan goed doel Falkland toneel heeft nieuwe voorzitter Tim van der Sluis verzorgt oudejaarsconference de Beun I i 2^ 5* 1 VINTERSPORT Opbrengst van tweedehands boekenmarkt voor (t Praethuys L I T I E 95 I SETPRUS UITKIJKPOST - 12 NOVEMBER 2003 - PAGINA 8 HEIL00 BERICHTEN Snowboard Jack Snowboard Pant JACK PANT f Fleece Sweat VAN 89/15 Alleen t/m 22 november KORTING op een groot gedeelte van de WINTER COLLECTIE 2003 bijvoorbeeld Casual schoen MERRELL Wandelschoen VAN 99 VAN 129,9B ALKMAAR Winkelcentrum NOORDER ARCADE 072 - 514 06 00 ONBETWIST DE GROOTSTE IN SPORT LIFESTYLE WWW.MEGASPORTZONE.NL Activiteiten AVVH Dansen op zondagmiddag Succes voor sWing Kerstworkshops Ypesalon Voorspeelavonden Muziek- en Dansschool Heiloo PvdA houdt enquête onder inwoners Heiloo Kerstbloemschikken bij Groei Bloei Noord-Holland Noord 7 72 0900- 88 44 HEILOO - Op maandag 3 november werd in de bosjes aan de Kerkakkers een zwarte snorfiets van het merk Peugeot aangetroffen. De snorfiets bleek in de nacht van fl op 2 november ontvreemd te zijn uit de schuur van een woning aan Hoog en Laag. Om 8.30 uur werd de diefstal van een bromfiets van het merk Vespa type Ciao voorzien van verzekeringsplaat je YYE-2006-03 ontdekt. De brom fiets stond afgesloten op het erf van een woning aan het Het Hoekstuk. Op deze dag werd aangifte gedaan van het vernielen van een personen auto. De zwarte Deawoo Nubira werd tussen vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november bekrast terwijl het voer tuig op de Goodeslaan stond gepar keerd. Op dinsdag 4 november werd tussen 18.30 en 21.30 uur op verschillende lokaties in Heiloo verlichtingscontro les gehouden. In totaal werden 30 bekeuringen uitgeschreven. Op donderdag 6 november werd tus sen 19.00 en 22.00 uur ingebroken in een bedrijfsauto die geparkeerd stond op een terrein aan de Oude Werf. Nadat een portier werd ingeslagen werd uit de auto een portemonnee met inhoud ontvreemd. Tüssen 20.30 en 21.30 uur werd een snorfiets van het merk Gilera type Citta ontvreemd die in Vrieswijk stond geparkeerd. De zwart-paarse snorfiets was voorzien van het verze keringsplaatje XZW-344-03. Op zaterdag 8 november werd tussen 15.45 en 21.30 uur ingebroken in een woning op een terrein aan de Slootenslaan. Men wist zich toegang tot de woning te verschaffen door het forceren van twee ramen. De woning werd geheel doorzocht. Ontvreemd werd onder andere een videorecor der, stereotoren en sieraden. Gevonden voorwerpen: Gevonden: enkele sleutels, blauw gestreepte trui, sporthorloge, grijze Siemens gsm, kinderschoentje paars/wit, ijzeren fietsmandje, dubbele paarsgekleurde fietstassen, 2 zilveren ringen. REGIO - De afgelopen weken zijn we via de media regelmatig geconfron teerd met de ziekte van Alzheimer. Alzheimer afdeling Noord- Kennemerland houdt verschillende bij eenkomsten om mensen bewust te maken van deze ziekte en de gevolgen daarvan. Woensdag 19 november wordt het laatste Alzheimer café van dit jaar gehouden in Wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Een ieder, thuiswonende dementerenden, hun gezonde partner en familieleden, belangstellenden en mantelzorgers van onze regio in het algemeen, worden uit genodigd om dit café te bezoeken. Een psycholoog gaat in op de belevingswe reld van de dementerende, waarna de cafégasten met de inleider in discussie kunnen gaan. Pianospel, een kop koffie of drankje zullen bijdragen tot een sfeervolle avond. Inloop is vanaf 19.00 uur, aan vang 19.30 uur. De avondbijeenkomst duurt tot 21.30 uur met uitloop. De toe gang, inclusief koffie/thee is gratis. Voor meer informatie: M.Blijleven, tel 072- 5334893 of J.Rood, tel. 072-5335297. HEILOO - Oud ballerina en actrice Ine Veen dook ondanks weer de tv stu dio's in om herinneringen op te halen aan dagboek in een speciaal tv pro gramma. Maar ze is ook de trekpleister op de Artiade in de grote kerk van Alkmaar die op 14,15 en 16 november gehouden wordt. Volgend jaar is het vijftig jaar geleden dat plaatsgenote Ine Veen voor het eerst in de Uitkijkpost stond vanwege haar balle tactiviteiten. In de loop der jaren werd zij op de voet gevolgd met haar carriè re, onder andere in Duitsland waar ze bij het Operaballet danste in Braunschweig. Een paar jaar later moest ze door gezondheidsklachten stoppen en schakelde over op het toneel. Ze haalde cum Laude haar diploma als Schauspielerin aan een Duitse Academie en werd een bekende actrice die ook in Nederland opviel want de beroemde regisseur Karl Guttmann contracteerde Ine Veen onmiddellijk toen hij haar in Lübeck in de schouwburg zag spelen. In 1964 kwam ze terug naar haar vader land, vestigde zich in de hoofdstad en 'debuteerde' in Nederland met haar 34ste theaterrol; 'De markiezin van Arcis'. Haar tegenspelers waren Ko van Dijk en Mary Dresselhuys. Het werd het begin van een indrukwekkende loopbaan waarin ze tientallen jaren was te zien in vele Tv-series, films en thea terstukken. Eén van die Tv-series is binnenkort weer op de te buis zien. De belevenissen van pastoor Odekerke in Dagboek van een Herdershond trok in 1978 maar liefst 6 miljoen kijkers en was zo succesvol dat het werd bekroond met de gouden Televizierring en gevolgd werd door een tweede serie. De rol van de mysterieuze huishoud ster van de oude pastoor (Angèle Lestrieux) werd vertolkt door Ine Veen die erg verrast is over de hernieuwde belangstelling voor al die oude series. „Ook Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen staat weer in de belangstelling sinds Albert Verlinde er een musical over maakte. Ik speelde daar destijds drie rollen in en nu dus ook weer Dagboek van een Herdershond. Het was een beetje onwennig na een kwart eeuw in Hilversum in de Tv-studio's over die serie te praten want meer dan een dozijn van mijn collega's van toen zijn al overleden en je gaat je opeens stokoud voelen", aldus Ine Veen die de laatste jaren vooral actief is als schilde res en ook daar veel succes mee oogst. Haar schilderloopbaan begon in Heiloo waar ze in de inmiddels ver dwenen 'Zevensprong' om de hoek bij haar ouderlijk huis aan het Zevenhuizen, exposeerde. Deze waren legendarisch omdat ze in enkele uren al haar werken verkocht. „Ja, maar dat komt natuurlijk ook doordat ik toen veel met die schilderijen op televisie was in programma's van Catherine mt: s-xxl rood/grijs marine/lichtblauw winddicht, waterafstotend VAN 169," ill 48-56 ichtgrijs winddicht waterafstotend VAN 1Ö3f mt: s-xxl rood/grijs marine/grijs r,. ,#'i Striker Goal mt: 37-47 leder navy Performance Footwear Havanna mt: 37-47 ademend waterdicht ooeninastiiden: ma: 12.00-18.00 uur di, wo vr: 10.00-18.00 uur. do: 10.00-31.00 uur za: 09.00-17.00 uur PARKEERGELEGENHEID ONDER HET WINKELCENTRUM! 30 MIN. GRATIS PARKEREN. Keyl, Tineke en Hans van Willigenburg, de mensen kwamen uit heel Nederland naar Heiloo", verduidelijkt ze. Maar bij zonder zijn haar schilderijen beslist. Zo gebruikt ze voor haar schilderijen ook halfedelstenen, stukjes bladgoud en allerlei soorten verf. Op de Artiade in de Grote Kerk is Ine altijd een graag geziene deelnemer. Natuurlijk is er nog veel meer werk te zien op de Artiade. Dagboek van een herdershond is in de kerstvakantie dagelijks op tv bij de KRO bewonde ren.De delen worden voorafgegaan door interviews met de acteurs. Openingstijden Artiade; vrijdag 14 november van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 15 en zondag 16 november van 11.00 tot 17.30 uur. (v.l.n.r.) Mustafa Kamal Kazi (ambassadeur van Pakistan), Ine Veen, Michel el Khoury (ambassadeur van Libanon) en Jean Thomassen, de meester van het absurde realisme tijdens een recente vernissage met Ine s werk HËILOO - Op dinsdag 18 november organiseert de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo (AVVH) in het kader van het Jaar van de boerderij een dia-lezing over de Noord-Hollandse Stolpboerderijen door de heer M. Groentjes, secretaris van de Boerderijen stichting Noord-Holland 'Vrienden van de stolp'. Het belooft een zeer interessante lezing te worden over de stolpen die zo beeldbepalend zijn in het landschap en zelfs m de steden. Met hun massale, pyramide vormige daken, vormen zij sinds het einde van de 16e eeuw fraaie silhouetten in het Noord-Hollandse landschap. Plaats: Het Open Huis in het Loo. Aanvang: 14.00 uur. De lezing is gratis voor leden. Voor met- leden is de toegang 3 euro, inclusief een consumptie. HEÏLOO - Zondag 16 november kan er tussen 14.00 en 17.00 uur weer gezel lig gedanst worden in het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter-Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas met medewerking van Jan Wester op accordeon en Cees Nugter (geluidstechniek). In verband met de Kerst is de volgende datum 14 december en de entree bedraagt 3,50. HEILOO - Op 29 oktober had het nieuwe koor sWing zijn eerste (open) repe titieavond met een verrassende opkomst van meer dan 40 belangstellenden: vrouwen en mannen. Na een welkom door het bestuur studeerden de aspi rantkoorleden onder leiding van Imme Wassink en Ank Boers op twee Engelstalige en een Spaans nummer. Dat deze repetitie als geslaagd beschouwd mag worden, blijkt wel uit de 33 aanmeldingen voor sWing. Ook lid worden? Voor meer informatie: Geesje Zonneveld, tel: 072-5336177 en Harriet van der Lee, tel: 072-5337070. HEILOO - Op 8 en 12 december geven Mary Ooms en Diana Sprenkeling weer kerstworkshops. Er wordt gestart op 8 december met een kerstkrans op een standaard gedecoreerd met veel kerstdecoraties. Ook wordt er op deze avond een Byzantijns kerststuk gemaakt in een mooie vaas. Op 12 december wordt er een kerstkrans gemaakt voor aan de deur met ver lichting en ook weer veel kerstdecoraties, keuze uit binnen- of buitenverlich ting. De workshops worden gegeven in de Ypesalon in Ypestein te Heiloo, van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie over de workshops of opgav: Diana Sprenkeling, tel. 072-5064637. HEILOO/ALKMAAR - Woensdag overhandigde een afvaardiging van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, bestaande uit mevrouw Terol- voorzitter, mevrouw Niessink- pr- medewerkster en de heer Ellen- secre taris/penningmeester van de stichting, het prachtige bedrag van 500 euro aan 't Praethuys in Alkmaar. Een keer per maand houden de Vrienden een twee dehands boeken- en platenmarkt in het Trefpunt. Van de opbrengst daar van gaat 75% naar de activiteiten van Stichting Ouderenwerk Heiloo, en 25% wordt geschonken aan een goed doel. Als eerste heeft de Stichting Vrienden Ouderenwerk als doel het ouderenwerk in Heiloo te steunen. Dit hebben zij inmiddels gedaan door bij voorbeeld de bekostiging van het internetcafé in het Trefpunt of de aan schaf van een vaatwasmachine in het Trefpunt. Daarnaast steunt de stichting diverse goede doelen. Zo is er vorige keren geld geschonken aan de Stichting Suriname-Nederland, die een gift ontving voor de aanschaf van een rolstoelbus in Suriname, en aan Het Familiehuis in Alkmaar waar partners, familieleden en vrienden van langdu rig zieken een tijdelijk logeeradres vin den. De maandelijkse boeken- en pla tenmarkt wordt georganiseerd door een groep van 15 enthousiaste vrijwil ligers, die er elke keer weer voor zor gen dat de boekenmarkten perfect verlopen. Deze keer is gekozen voor 't Praethuys in Alkmaar, 't Praethuys in Alkmaar is op 1 april van dit jaar opgericht als inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Namens 't Praethuys namen de voorzitter, de heer Wim Boon, mevrouw Tineke van der Munnik- Retsma, coordinator vrijwilli gers, en de vrijwilligsters Titia Berghuis en Dorine de Bont de gift in ontvangst. Een inloophuis kan volgens de mede werkers van 't Praethuys het beste worden omschreven als 'een huiska mer waar veel koffie wordt geschon ken en waar geschoolde vrijwilligers geduldig het verhaal (en dat van de familie en vrienden) van kankerpa tiënten aanhoren'. Bijna iedereen kent wel iemand met deze vreselijke ziekte en weet dat het niet niks is om de dia gnose te horen. Kanker wordt nog steeds vaak geassocieerd met het aller ergste. Daardoor voelen mensen met deze ziekte zich, zeker in het begin, vaak uit het lood geslagen en hebben ontzettend veel vragen. Uit eigen ervaring vertelt mevrouw Terol van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo dat, toen zij acht jaar geleden werd geconfronteerd met kanker toen haar man het kreeg, er weinig ruimte was voor gesprekken met instanties. „De arts kon onze medische vragen beantwoorden en de praktische informatie kregen we van de thuiszorg, maar vragen over 'hoe nu verder' en 'hoe om te gaan met de emotionele problemen' konden we eigenlijk nergens kwijt." Daarom staat ook zij zeer achter 't Praethuys, dat elke dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur, en elke woens dag van 10.30 tot 13.30 uur is geopend. Voorzitter Wim Boon legt het principe van 't Praethuys uit. „De Stichting 't Praethuys is mede op initiatief van Hospice Alkmaar opgericht, naar aan leiding van een bijzondere actie van twee ex-bankdirecteuren die in plaats van afscheidsgeschenken geld ophaal den voor een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Hospice levert voorlopig dan ook nog manage ment ondersteuning en zorgt voor de opleiding van de vrijwilligers. Door de medewerking van het Familiehuis MCA kregen we ruimte voor 't Praethuys, waar we ze natuurlijk zeer erkentelijk voor zijn. Maar het mooiste zou zijn als we een eigen pand zouden hebben, met verschillende ruimtes voor bijvoorbeeld yoga, expressie, een ruimte waar een visagist aan het werk is en een spreekkamer. Maar het belangrijkste van 't Praethuys, ook in de huidige vorm, blijft de huiskamer. Daar kunnen mensen met kanker bij de vrijwilligers terecht voor praktische vragen, ze kunnen informatie opzoe ken in onze bibliotheek, en ze kunnen gewoon hun hart luchten. Maar het belangrijkste is dat men helemaal niets hoeft. Mensen zijn welkom om binnen de openingsuren binnen te lopen en vervolgens te doen waar zij behoefte aan hebben. Huilen, lachen, een spel letje doen, een krantje lezen, heel veel praten of juist helemaal niets zeggen. Daarnaast is het bijzonder dat ook familie en vrienden van kankerpatiën ten hier, met of zonder de patiënt, altijd welkom zijn. Je kunt je voorstel len dat die net zo in paniek zijn, en net zoveel vragen hebben als de persoon met kanker zelf. En het misschien moeilijk vinden om dat met hun naaste zelf te bespreken." De gift van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo helpt Stichting 't Praethuys al een stukje in de richting naar een eigen onderkomen. Maar natuurlijk is er nog meer geld nodig. Uw bijdrage is dan ook meer dan wel kom: Rabobank 3466.15.496, ten name van Stichting 't Praethuys te Zuid- Scharwoude, Wilt u als bedrijf 't Praethuys sponsoren? Neem dan con tact op met voorzitter Wim Boon, Wethouder Tomsonbos 58 in Heiloo, tel: 072-5335058. HEILOO - Vanaf vanavond 19.30 uur wordt de eerste reeks van voorspeel avonden, die de muziekschool organi seert voor haar leerlingen, vervolgd. Tijdens deze avond zullen gitaarleer lingen van Peter Broersen, keyboard leerlingen van Joost van den Berg, slagwerkleerlingen van Will van Toor en trombone/ baritonleerlingen van Bert Willemsen hun ingestudeerde werken aan familie, bekenden en belangstellenden ten gehore brengen. Donderdag 13 november zijn het de trompetleerlingen van Simon Boerke, klarinetleerlingen van Madeion Kooij, vioolleerlingen van Loekie van de Heide, pianoleerlingen van Thomas Hans, dwarsfluitleerlingen van Anke Buringa en keyboardleerlingen van Marja Kraakman die zowel individueel als in ensembleverband uiteenlopende muziekstijlen ten gehore zullen bren gen. Deze avond zal vanzelfsprekend door de grote verscheidenheid van instrumenten een afwisselend karakter hebben. Met de voorspeelavond van vrijdag 14 november wordt deze reeks voorspeelavonden afgesloten. De avond wordt verzorgd door leerlin gen van cellodocente Martine Beider, blokfluitdocent JanJaap Langereis, zangdocent Kees de Bruin en gitaar leerlingen van Edwin Ligteringen. Tijdens deze avond zal zowel een gemengd koor, solisten en kleine ensembles musiceren. De voorspeelavonden beginnen om 19.30 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie, tel: 072-5332460. HEILOO - De PvdA gaat de komende weken een enquête hou den onder de inwoners van Heiloo. De PvdA wil van de inwoners weten welke gemeentelijke voorzieningen zij belangrijk vinden en hoeveel geld hiervoor uitgetrokken mag worden. De resultaten van de enquête zijn van belang voor het standpunt van de PvdA. De PvdA wil de mening van alle inwoners meewegen. Zie ook de advertentie elders in deze krant. HEILOO Op dinsdag 2 december ver zorgt cabaretier Tim van der Sluijs de Oudejaarsconference 2003. Een jaar lang heeft Tim de kranten gespeld, actualiteitenrubrieken bekeken, week bladen verslonden, radio beluisterd, teletekst gezapt en internet gesurft. Beleef het jaar opnieuw in een humo ristisch deja-vü van 70 minuten. Waar lachten we om? Waar huilden we om? Waar maakten we ons boos om of waar hadden we ons boos over moeten maken? Met het tempo van een acht baan vliegen de aanwezigen door het afgelopen jaar: de hoogtepunten, de dieptepunten, het wereldnieuws, de actualiteit, de hypes, de trends, de maatschappelijke ontwikkelingen, de Nederlandse politiek. Tim slingert van links naar rechts. Hij zet de wereld op zijn kop, waardoor er heel anders tegen aan wordt gekeken. Aanvang: 21.00 uur, toegangsprijs E 13,50. CJP/6512,-. Kaarten ver krijgbaar aan de kassa van de Beun, geopend van maandag tot en met vrij dag, tussen 13.30 en 17.00 uur, en vanaf een uur voor aanvang. Kassa telefoon: 072-5333368 (bij geen gehoor ant woordapparaat inspreken). Theater de Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo. HEILOO - Afgelopen woensdag is tij dens de ledenvergadering de voorzit tershamer van de Heilooër toneelvere niging overgedragen door Maarten Schols aan Anke Wisseling. Maar liefst 21 jaar heeft Maarten Schols deel uit gemaakt van het bestuur van Falkland toneel. Eerst 9 jaar als secretaris, vervolgens 12 jaar als voor zitter. Nu kan Falkland rekenen op veel trouwe leden, maar Schols kan toch wel als een van dé gezichten van de club aangemerkt worden. Naast zijn bestuursfunctie heeft hij in al die jaren ook een enorm aantal verschillende rollen gespeeld in zowel kinderstukken als avondstukken. Vorige week kon hij nog succes oogsten met een grote rol in het succesvolle 'Spotgeesten'. Maar ook als regisseur van kinderstukken heeft hij zijn sporen verdiend. Er is zelfs een zeer verdienstelijk kinderstuk door hem geschreven, 'de Koninklijke grappen', dat in de negentiger jaren door Falkland op de planken is gezet. Er zijn uiteindelijk maar weinig dingen die hij in al die jaren niet gedaan heeft voor zijn club, verenigingsblad, lees commissie en ga zo maar door. In zijn afscheidswoord keek Schols nog even terug op een leuke periode in de vere niging die gekenmerkt kan worden met het woord groei. Groei in het aantal spelers, het aantal medewerkers, het aantal voorstellingen en dus bezoekers, en groei in het aantal donateurs. Zodoende kon hij de voorzittershamer van een vereniging in haar goede doen, overdragen aan Anke Wisseling uit Alkmaar, die met algemene stemmen verkozen was. Wisseling speelt ook al vele jaren bij Falkland en maakte al deel uit van het bestuur. De nieuwe voorzitter stelde dat het niet haar opzet is om die groei als doel te stellen. In de eerste plaats moet het ple zier waarmee iedereen in de vereniging actief is voorop staan, de club moet gewoon goed blijven draaien. Daarnaast kan in de toekomst mis schien wat ruimte of aandacht komen voor vernieuwingen zodat de vereni ging goed met haar tijd mee kan komen. In deze zelfde vergadering tra den ook de Heilooërs Marius Prein en Michel Mannes toe tot het bestuur. Prein zal de leescommissie gaan leiden en Mannes zal in de toekomst de PR commissie gaan overnemen van Jaap Schuuring. Met deze versterkingen moet het bestuur het vertrek van Maarten Schols goed gecompenseerd hebben. Te meer omdat Schols de vere niging uiteraard niet verlaten heeft. Integendeel, hij is inmiddels alweer begonnen met de regie van het nieuwe kinderstuk dat komend voorjaar op de planken van de Beun te zien zal zijn. HEILOO - Ook dit jaar organiseert Groei Bloei afd. Heiloo en Omstreken weer de mogelijkheid een prachtig bloemstuk voor uw tafel te maken. Onder leiding van Heieen Groot wordt er een royaal bloemstuk gemaakt in een grote bronskleurige schaal. Daarnaast een leuk hangornament voor buiten. Het thema is 'Kerk binnen en buiten'. Tijd: donderdag 11 december om 14.00 uur en 20.00 uur, vrijdag 12 december om 14.00 uur en 20.00 uur en donderdag 18 december om 20.00 uur. Plaats: zalencomplex van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo. Kosten: leden Groei Bloei 25,-, niet-leden 30,-. Meenemen: schaal of bord, snoei- schaar, mes, draadtang en schaar. Er zijn ook schalen te koop, zonodig vermelden bij uw aanmelding. Aanmelden bij Heieen Groot, tel.: 072-5321032 of per email: heleen.groot@hccnet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8