Intocht Sint Nicolaas in Limmen Sinterklaasspel in De Burgerij te Limmen 65 jaar Stengs de echte groenteman IMMEN Na 23 jaar afscheid van het Rode Kruis Sint Nicolaas weer feestelijk ingehaald in Akersloot Activiteiten Mexicaanse avond bij Storey Club Klaverjasdrive in De Vriendschap Paradise in 't Voorom Yoicemale special op Castricum 105 Kersttentoonstelling 2003-2004 Speelgoedbeurs in Akersloot Schaats slijpavond Castricum Centrum voor Asielzoekerscentrum Djinja Fluitkwartet in Limmen Arnold Vanderlyde in Limmen Babybeurs in Castricum met zwarte piet Stichting Welzijn Ouderen Limmen ♦Si* Conquistanieuws Werk langs Provincialeweg Castricum-Uitgeest AKERSLOOT - 'Gitaarmuziek klonk door de Mexicaanse nacht' zong de Zangeres zonder Naam. Vrijdag 21 november is het ook zover in de Storey Club tijdens de Mexicaanse avond. In deze gure dagen is een warme Mexicaanse sfeer een welkome afwis seling. Cactussen, sombreros, tortillas en Corona, kortom: Mexico op zijn best. Dj Joery zorgt voor het swingende gedeelte door de nieuwste hits afge wisseld met Mexicaanse klassiekers te draaien. De Storey Club opent om 21.00 uur. De entree is gratis. Storey disco Zaterdag 22 november is er Storey disco voor de jeugd van 9 jaar en ouder. Dj's Fleur en Anneke draaien weer tot het danspubliek er bij neer valt. De disco duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De entree is gratis. Daarna is de Storey Club open voor de oudere jeugd. AKERSLOOT - Zaterdag 22 novem ber wordt in café De Vriendschap de derde drive van dit seizoen gehouden. De drives zijn voor iedereen toeganke lijk, er wordt niet met een vaste maat gekaart; door middel van loting worden vier spelers geloot die de gehele avond aan hetzelfde tafeltje blijven zitten en onderling rouleren. De prijzentafel is als vanouds ruim gevuld, met elektroni sche apparatuur, levensmiddelen pak ketten, paling en taarten. De hoofdprijs is een schitterende draagbare radio-cd speler. Wie niet zo gelukkig is met het klaverjassen kan altijd z'n geluk probe ren bij de grote verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. Opgave kan op de avond zelf en wie verzekerd wil zijn van een plaatsje kan zich van te voren telefonisch opgeven, via 0251-312866. De kosten bedragen E 3.50 per persoon. AKERSLOOT - Op zondag 23 novem ber speelt de band Paradise in café 't Voorom te Akersloot. Deze formatie, die met name op menig kermis zijn naam heeft waargemaakt zal ook nu weer iedereen verbazen met nieuwe- hits zoals 'Heb je even voor mij' van Frans Bauer maar ook 'Heaven' van Live. Heb je zin om eens te genieten van live muziek op zondag kom dan eens langs bij Café 't Voorom op de Kerklaan te Akersloot. Paradise begint om 19.00 uur en zal de laatste noten spelen rond 23.00 uur. LIMMEN - Ook dit jaar zal de Sint Limmen met een bezoek vereren. Dit zal gebeuren op zondag 23 november. Om circa 15.00 uur wordt Sint Nicolaas met zijn ongeduldig trappelende pieten verwacht op het Achtkant, alwaar de burgemeester mevrouw Emmens-Knol de Sint en zijn Pieten zal verwelkomen. Zij zullen op een grote versierde wagen van Winder staan, zodat iedereen hen goed kan zien én horen. Uiteindelijk start de intocht, voorafgegaan door de drumband en harmonie, die weer voor vrolijke muziek en Sinterklaasliedjes zorgen. Iedereen kan meelopen in de stoet. De route zal zijn: Het Achtkant, Hogeweg, Rijksweg, Enter ij, Middenweg, Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, Dusseldorperweg en kerk. Het zou extra feestelijk zijn wanneer de mensen langs deze route de vlag uit hangen ter ere van de Sint. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn Pieten om even na vieren bij de kerk arriveren, welke om 15.50 uur precies open zal gaan. Voor een veilig binnenkomen van de kinderen wordt er vooral gevraagd niet te dringen bij het naar binnen gaan. De ouders worden vriendelijk, doch dringend, verzocht in de zijban ken plaats te nemen, zodat alleen kin- De Sint en zijn pieten zullen zondag 23 november jong en oud in Limmen met een bezoek vereren deren plaats nemen in de banken van het 'Kinderland'. Zo kunnen ook zij Sint Nicolaas goed zien. Tevens worden de kinderen en de ouders gevraagd het altaar vrij te houden. De zwarte Pieten zijn naast het normale strooigoed van zakjes suiker- en kleurstofvrij strooi goed voorzien. Laat de kinderen hier gerust om vragen. Pastor Oiling zal samen met Frans Scheepmaker Sint Nicolaas ontvangen en het kinderkoor onder leiding van Mia Ploegaert, zal weer de aanzet geven tot het zingen van vele gezellige Sinterklaas liedjes. CASTRICUM - Afgelopen zaterdag trad de uiterst succesvollen a-capella band Voice Male op in het Kennemer theater met hun programma Approved, wat goedgekeurd betekent. In 1995 stortten zes Belgen zich vol overgave op de a capella muziek. Met verbazingwek kend gemak zetten de heren de popen cyclopedie naar hun strot en dat alles met het soort humor, waar Belgen patent op lijken te hebben. In 1999 deed de formatie een gooi naar het Eurovisie songfestivalpodium, maar werden twee de in de Vlaamse voorronde. Vanaf dat moment zijn ze echter mateloos populair in Vlaanderen. In 2001 begon de forma tie aan een samenwerking met de Tbrkse componiste/zangeres Sertab, dezelfde zangeres die dit jaar voor Turkije het songfestival won. De Uitgang, de week- end-kick-off show van Castricum 105 wordt gemaakt en gepresenteerd door Matthijs Hekman en Rene Neumann. Beiden waren afgelopen zaterdag aan wezig bij hun concert in het Kennemer Theater. Daar hebben ze interviews gemaakt met de heren van Voice Male en het resultaat daarvan is te beluisteren in het programma van a.s. vrijdagavond. De aanvangstijd van de uitzending is 22.00 uur en het programma eindigt om middernacht, te beluisteren in de ether op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum) en op 89.0 FM (in Akersloot en Limmen en op De Woude). Alle reacties op het programma en alles wat u in de uitzending kwijt wilt, kunnen tijdens de uitzending worden doorgebeld naar tel. 0251-655565. LIMMEN - Op zondag 30 november om 14.00 uur wordt in De Burgerij weer een spannend Sinterklaasspel voor de jeugd van 4 tot 9 jaar gespeeld met als titel: Chocospokolaas, is het Kerst of Sinterklaas? De toneelvereni gingen Forento en Pancratius uit Castricum zetten de jaarlijkse traditie voort en spelen voor de 21ste keer een sinterklaastoneelstuk in een gezamen lijke productie. Sinterklaas zelf komt in de voorstelling niet voor; in deze druk ke maand heeft hij daar geen tijd voor. Het draait natuurlijk wel allemaal om hem! Een mooi decor en een enthousi aste groep spelers zorgen er voor dat de kinderen een leuke middag tegemoet gaan. Het stuk wordt aangekleed door Greet Verkleedt, die inmiddels van haar hobby een beroep heeft gemaakt. De regie is als vanouds in vertrouwde handen van Marie-Louise Middelhoff. Als de burgemeester ziek is moeten Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten een ander logeeradres zoeken. Zij mogen in een leegstaand huis logeren. De make laar brengt hen er heen, maar wat blijkt? Er woont wel iemand in het oude huis! Somber is zijn naam en hij heeft hele lelijke oren. Niemand ziet hem ooit op straat. Daarom is iedereen vergeten dat hij in het huis woont. Zijn gezelschap bestaat uit een stenen kat die af en toe tot leven komt omdat Somber het zo bedenkt. Het is eigenlijk altijd zo, dat, als Somber iets bedenkt, het ook inderdaad gaat gebeuren. De Pieten nemen hun intrek in het huis en Somber is heel blij met deze drukke visite. Somber denkt dat het de Kerstman is die komt logeren en behulpzaam als hij is bedenkt hij aller lei dingen die met Kerst te maken heb ben. Grote Piet gaat daardoor denken dat het spookt en de kleine Pietjes moeten veel extra werk doen. Rijmpiet heeft intussen een hele fles met lachli- mo en meligheidszuivel opgedronken met het gevolg dat hij zichzelf erg leuk vindt en veel slappe rijmpjes bedenkt. Door de hulp van Somber ontstaan gekke situaties, die de nodige spannin gen met zich mee brengen om alles op tijd klaar te krijgen. Gelukkig weten de kleine Pietjes alles weer tot een goed einde te brengen. De voorstelling begint om 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Toegangsprijs E 1.50, voor kinderen en volwassenen. Organisatie: Limmen Cultuur. Informatie: 072-5052235. Chospokolaas, zou zwarte pieten? iedereen zijn cadeautjes wel op tijd krijgen van deze CASTRICUM - Amateur-kunstenaars uit Castricum en omstreken worden weer uitgenodigd deel te nemen aan de jaar lijkse Tentoonstelling voor amateur-kun stenaars in Toonbeeld. De Fotoclub Castricum en Toonbeeld organiseren deze tentoonstelling in de verwachting dat weer vele kunstenaars hun artistieke kwaliteiten willen tonen of laten horen. Net zoals vorig jaar extra aandacht willen vragen voor een thema. Hoewel het geen verplichting is worden alle kunstenaars opgeroepen om in hun werk het thema impressionisme te verwerken. Dit naar aanleiding van het jaar van Van Gogh. Er kan een grote verscheidenheid aan kunstzinnige vormen tentoongesteld worden, zoals schilderijen, beelden, kalli grafie, foto's, keramiek, sieraden etc. en dat daarin op een creatieve manier het thema Impressionisme verwerkt wordt. Daarnaast is de muzikale deelname een belangrijk onderdeel. Musici mogen tij dens de tentoonstelling optreden. In de afgelopen jaren is gebleken dat deze ten toonstelling grote belangstelling trekt van bezoekers uit Castricum en omge ving. Ook dit jaar maakt deze tentoon stelling weer deel uit van de van de zoge naamde Winterroute. Bezoekers kunnen deze route volgen langs diverse kunst centra in de regio. De tentoonstelling vindt plaats in het gebouw van Toonbeeld op 25, 26, 28 december 2003 en op 1 januari 2004. Aanmeldingsformulieren (kosten deel name E 4,-) zijn verkrijgbaar tijdens kan tooruren (9.00-12.00 en 13.30-16.30 uur) bij: Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251-659012 of e- mail Toonbeeldwil@hotmail.com. Deelnemers kunnen hun formulier inle veren vóór 12 december. AKERSLOOT - Op donderdag 20 november vindt wegens groot succes van 19.00 tot 22.00 uur de tweede speelgoedbeurs van dit jaar plaats 'Op Zolder' in Akersloot. Het betreft een vernieuwd assorti ment goed speelgoed van onder ande- re de bekende grote speelgoedzaken, dat met fikse kortingen worden aan geboden. De beurs wordt gehouden 'Op Zolder', aan de Kerklaan 20 te Akersloot. De bijzonder sfeervolle Oudhollandse zaal is onderdeel van 't Hoorntje en goed met de auto bereik baar. De zaal is zowel met de trap als met een lift bereikbaar en de entree van de beurs is gratis. Joh win Slaapcomfort Wisselende exposities bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen. Raadhuis Castricum Wisselende exposities tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Atelier TP Geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. Termijen 189 Heiloo, tel. 072-5334596. LIMMEN - De Limmer ijsclub orga niseert een schaats slijpavond Met een aantal leden van de Limmer ijs- club zullen zij proberen alle vragen te beantwoorden en een zo duidelijk mogelijke uitleg te geven wat betreft het schaatsen slijpen. De avond is bedoeld voor alle belangstellenden. Tip: neem je schaatsen, slijptafel én stenen mee! De avond vindt plaats in café bar de Lantaarn in Limmen op donderdag 27 november vanaf 20.00 uur. De entree is gratis. CASTRICUM - Zaterdag 22 november is er van 13.00 tot 16.00 uur een speel goedinzamelingsactie op de hoek van Burg. Mooijstraat en de Dorpsstraat. Het speelgoed is meer dan welkom bij de asielzoekers in Heemskerk. Speelgoed is een luxe artikel en staat dus niet vooraan op de lijst wanneer het gaat om voorziening in de eerste behoeften, maar dat speelgoed voor kinderen onontbeerlijk is, behoeft natuurlijk geen betoog. Winkeliers vereniging Castricum Centrum organi seert dit jaar voor de achtste keer deze inzameling. Kinderen die voor 5 december hun kasten willen uitruimen en ouders die op zolder nog het een en ander weten te vinden, worden vriendelijk gevraagd dit aanstaande zaterdag bij de aanwezi ge vrachtwagen aan te leveren. De organisatoren van Castricum Centrum verzekeren de gulle gevers dat het een speelgoed een prima plek vindt. LIMMEN - Het programma van Limmen Cultuur, de naam waaronder de Culturele Raad Limmen naar buiten treedt, bevat onder andere een achttal concerten in de sfeervolle NH Kerk aan de Zuidkerkenlaan. Twee daarvan zijn springplankconcerten. Aanstor mend jong talent krijgt daarin de gele genheid podiumervaring op te doen. Op zondagmiddag 23 november zal om 15.30 uur het Djinja Fluitkwartet optre den. Het Djinja Fluitkwartet bestaat uit de fluitisten Imme Wassink, Njola Korver, Djoeke Wisman en Janneke de Haan. Zij hebben elkaar ontmoet op het Alkmaars Conservatorium waar zij allen les hebben of gehad hebben van Eugenie van der Grinten. Zij spelen in diverse ensembles. Op 23 november spelen zij werken van onder andere Reicha, Fürstenau, Tcherepnin, Bertomieu en Kuhlau. Het concert vindt plaats in de NH Kerk, Zuidkerkenlaan,te Limmen. De toe gang is E 5,- inclusief consumptie. Kaarten zijn telefonisch te bestellen op nummer 072-5054019/5052235 of per e- mail: limmencultuur@hotmail.com. LIMMEN - Het Nederlands Trainings instituut voor N euro-Linguïstisch Programmeren (NTI-NLP) van Bouke de Boer en Dorien Groot uit Limmen viert dit jaar zijn 10-jarig jubileum. In dit kader zijn reeds de nodige festivitie- ten geweest en op 22 november zal een symposium plaatsvinden met aanslui tend een feestavond voor vele genodig den en oud-cursisten. Het symposium heeft de titel: 'De jeugd heeft de toe komst'. Inleiders zijn professor Luc Stevens (orthopedagoog) en Arnold Vanderlyde (oud-Olympisch bokskam pioen). Inschrijvingen Inschrijvingen voor het symposium zijn mogelijk via het secretariaat van het NTI-NLP. Dit is telefonisch bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, tel: 072- 5053501, fax: 072-5052294, e- mail: info@ntinlp.nl. Meer informatie is te vinden op internet: www.ntinlp.nl. LIMMEN - Tijdens een jubileumavond op 14 november nam mevrouw W. Segerius officieel afscheid als actieve vrijwilligster van het Rode Kruis. Mevrouw Segerius heeft in een belang rijke mate meegewerkt aan de oprich ting van de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis 32 jaar gele den. In het allereerste begin was het zaak om zoveel mogelijk leden te werven. Hiervoor gingen de bestuursleden huis aan huis langs om mensen te vragen om lid te worden. Als 'secretaresse van de secretaris', de heer H. Segerius, deed ook mevrouw Segerius hieraan mee. Naast een hoop positieve reacties waren er ook opmerkingen als: 'Rode Kruis? Ik ben al lid van het Oranje Kruis, of van het Groene Kruis!' Het bleek dat het nodig was om duidelijk te maken in hoeverre het Rode Kruis zich onderscheidde van de andere 'kruisver enigingen'. Inmiddels is het Rode Kruis ook in Limmen een bekende vereni- ging. Een ander belangrijk onderdeel voor de vereniging was en is de collecte. Het eerste jaar, dat een collectecampagne gestart werd, leverde meteen een onderscheiding op: Limmen had pro centueel de grootste opbrengst van heel Noord Holland! Een goede stimu lans om op de ingeslagen weg door te gaan. Samen met haar man heeft mevrouw Segerius verschillende activiteiten van het Rode Kruis opgericht. Onder hun leiding kregen de welfare activiteiten in het Zorgcentrum de Cameren gestalte en werd gestart met de bloedafname in Limmen. Voor de telefooncirkel was mevrouw Segerius oprichtster en coör dinatrice. Dit was het begin van haar officiële lidmaatschap. Naast dit pio nierswerk was het secretariaat was 16 jaar lang in haar handen en had zij tot dit jaar de leiding over de telefooncir kel. In al die jaren heeft mevrouw Segerius een hoop werk verzet voor het Rode Kruis in Limmen. Al eerder gaf zij een aantal taken door aan anderen, maar na 23 jaar actief te zijn geweest, heeft zij besloten, nu defi nitief te stoppen. Zij werd gehuldigd op de feestavond op 14 november. Tijdens deze avond werden tevens een 5-tal mensen geëerd voor hun 10- of 20 jari- CASTRICUM - Op 18 november 1938 opende de heer Stengs sr. een groente winkel op de Burgemeester Mooystraat 37 in Castricum. Het was midden in de crisisjaren en al snel volgde de oorlog, zodat er zeer moeilijke tijden aanbraken voor de kersverse groenteman. Maar door zijn enorme wilskracht heeft Stengs sr. altijd zeer hard gewerkt om er topzaak van de maken, waar altijd al de beste kwaliteit op nummer 1 stond! Dat bete kende altijd zelf inkopen op de veiling. Tot 1978 heeft Stengs sr. ook de ver koop geleid op het kampeerterrein Bakkum, dit was altijd een zeer gezelli werd overgenomen door zijn zoons Jaap en Henk. Het winkelgebeuren wordt nu gerund door Henk en zijn vrouw Marion. Zoon Jaap heeft de aardappelgroothandel overgenomen. In de loop van de jaren heeft de winkel de nodige aanpassingen achter de rug, om toch mee te doen aan de eisen des tijds. Door de komst van de rauwkostsa- lades en de kant-en klare maaltijden is de presentatie belangrijk. De laatste aanpassing dateert van 2002, door de plaatsing van een nieuwe koeltoonbank en traiteurmeubel. Nu kunnen alle salades, maaltijden, ge tijd. Tot zijn 65ste jaar heeft hij lei- gesneden groenten, roerbakschotels en ding gegeven aan zijn bedrijf, dat toen de verschillende soorten olijven en Henk en Marion Stengs achter de toonbank andere lekkernijen nog beter aangebo den kunnen worden. Omdat de concurrentie van de super markt veel groter wordt, is een goede PR vanuit het bedrijf zeer belangrijk, o.a. productinformatie, recept van de week, maar ook informatie omtrent goede voeding, van wat zit er in en wat doet het, en natuurlijk de goede bedie ning wat een pre is. En wat te denken van altijd de eerste kwaliteit, dit is de zorg van Henk, hij begint s' morgens al om 5.00 uur met de inkoop van de verse groenten en fruit. Hij begint zo vroeg omdat hij alleen het beste wil! Ook de service van het thuisbrengen van de boodschappen valt ook onder een uniek stukje service, vooral in deze tijd, waarin iedereen werkt en geen tijd heeft om boodschappen te doen. Je belt de groenteman en hij brengt het thuis! Fruitgeschenken vallen ook onder deze service, Stengs is daarom ook aangeslo ten bij de Ned. Fruit Expresse en staat op www.fruitschalen.nl, om ervoor té zorgen dat uw fruitgeschenk door heel Nederland kan worden bezorgd. Om altijd de eerste en beste te zijn, heeft Stengs zich aangesloten bij de Stichting De Echte Groenteman, die van het lachende tomaatje. Door aange sloten te zijn bij een organisatie is in deze tijd zeer belangrijk, omdat je samen toch sterk staat. Er worden leuke acties georganiseerd, wat rumoer op de winkelvloer betekent. Ook de reclame acties worden ondersteund, door collec tieve inkoop enz. Ter gelegenheid van het 65 jarig bestaan, is er een leuke stempelkaartactie voor de klanten, in de periode van 18 november tot 13 december. Kom snel langs in de winkel vol heerlijkheden en geniet van al dat voordeel tijdens de feest driedaagse. CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 23 november voor de derde keer de tweedehands 'De Baby Boel Beurs', voorheen Limmer Babybeurs, gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Op de beurs is alles te vinden wat baby, peuters en kleuters nodig hebben, bij voorbeeld: kleding tot maat 158 (veel merk en tweelingkleding), speelgoed, traphekjes, kinderwagens, kinder stoeltjes, boxen, campingbedjes, fiets- zitjes, buggy's. Ook zullen enkele Zwarte Pieten dit jaar weer de beurs bezoeken en wordt er vanaf 11.30 uur geschminkt, indien de drukte het toe laat. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gra tis. Voor meer informatie over de beurs: Mascha de Jager, tel. 072- 5053304/06-40092822 of Melissa Valkering, tel. 072-5054242. LIMMEN - Op zondag 23 november is vanaf 14.00 uur de Vredeburg geo pend voor alle 55 plussers uit Limmen. Onder het genot van een kopje koffie, thee en een drankje kan men kaarten, sjoelen biljarten en er zijn oud-Hollandse spellen. Voor meer informatie: mevrouw Thea Adrichem tel. 072- 5051404. Sinterklaas was erg verheugd over het enthousiaste onthaal in Akersloot. AKERSLOOT - De intocht van Sinterklaas was afgelopen zondag 16 november weer een geweldige happe ning voor jong en oud. Rond het mid daguur kwam Sinterklaas aan wal in de jachthaven van de A.R.Z.V. De muziek op de kade werd vakkundig verzorgd door de Uitgeester Harmonie, afge wisseld door optredens van een zeer ritmische drumband. Onder het vak kundig stuurmanschap van Jaap Kaandorp, voorzitter van de Ondernemers Vereniging Akersloot, reed St. Nicolaas daarna, vergezeld van Burgemeester Emmens-Knol, het dorp rond in een prachtig rijtuig. ge dienst als vrijwilliger bij het Rode Kruis in Limmen. LIMMEN - Het programma voor vrij dag 21 en zaterdag 22 november bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Nog één nachtje slapen en dan komt Sinterklaas in Limmen. Om alvast hele maal in de stemming te komen, kun je op zaterdag 22 november gaan Sinterklaasknutselen in Conquista. De ochtend begint om 10.30 en is tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 22 november is er voor de tieners van Limmen een discoavond bij Conquista. Er is een kompleet nieuw dj-hok gerealiseerd met allerlei nieuwe lichteffecten. Dus neem al je vrienden en vriendinnen mee en vraag bij de disjockey je favoriete muziek nummer aan. Het begint om 19.00 uur en de tienerruimte sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te klet sen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De mede werkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je welkom! De entree is gratis. Zaterdag 13 december is een datum om alvast in je agenda te noteren; dan ver zorgt Rob Huysmans wederom de suc cesvolle Goud van Oud avond. Na afloop ging Sinterklaas traditiege trouw op bezoek ki de Rooms- Katholieke kerk om iedereen in de gelegenheid te stellen hem toe te wui ven, te spreken en natuurlijk te zingen. Sprekers waren, wederom de burge meester van de gemeente Castricum en pastor Strak van Schijndel, die er gelijktijdig voor zorgde dat alles in goede banen werd geleid. Meester Wouter vormde met een paar leerlin gen van zijn groep 8, onder begeleiding van Elma Veldt op toetsen en Wido Roorda op drums, de basis van het gezang. Uiteraard met enorme hulp van alle kinderen (en ouders) in de kerk die ook nu weer in groten getale waren toegestroomd. De ondernemervereniging had er dit jaar voor gezorgd dat er stewards aan wezig waren om alles veilig en prettig te doen verlopen. Dit bleek een succes volle maatregel omdat de kinderen hierdoor veel beter dan voorgaande jaren St. Nicolaas konden zien, de Pieten nu overal hun snoepgoed kon den strooien en de ouders op veilige afstand achter in de kerk konden toe zien hoe de paden van de kerk begaan baar bleven. Dit laatste was met name van belang voor de brandveiligheid. CASTRICUM/UITGEEST - Langs de Provincialeweg, halverwege Castricum en Uitgeest, staan tijdelijk verkeerslich ten opgesteld. Op die plaats wordt momenteel gewerkt aan de herinrich ting van een deel van de Castricummer polder dat in handen is van het Noord Hollands Landschap. Het project wordt uitgevoerd in opdracht van Stichting De Hooge Weide. De herinrichting betreft een plan tot ecologische inrichting en beheer van het weidegebied De Groote Ven in de Castricummer polder. Een deel van het aan de weg grenzende weiland wordt heringericht. Dat wil zeggen dat er grond wordt afgegraven, waarna onder andere waterpartijen worden aange legd. De Provincie heeft toestem ming gegeven om daar in verband met de werkzaamheden het door gaande verkeer tijdelijk te regelen met verkeerslichten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10