Ingezonden i J»1 P !1 t Heilooër Rob van Halem doet verslag van schrijnende omstandigheden in Roemenië WFjelzijn Slager Kramer al 50 jaar in het vak Archeologische werkzaamheden afgerond Sociale woningbouw in Heiloo Afscheid voorzitster Sociëteit Alleenstaanden Ouderen m is er weer! er weer! Zij is er weer! Kees Kees belonen prijswinnaars loterijactie 'Wel thuis, morgen gezond weer op' UITKIJKPOST - 19 NOVEMBER 2003 - PAGINA 06 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Ov HEILOO vervolg van pagina 4 Goede Vrijdag, 9 april 2004. Meer informatie kunt u te zijner tijd lezen op de gemeentelijke informatiepagina. Hertje In augustus 2003 zijn er bij t Beestenboetje twee hertjes geboren. Voor het hertje dat het laatst werd geboren is een prijsvraag uitge schreven. Heel veel kinderen hebben een mooie naam voor het hertje bedacht. Tijdens dierendag op zaterdag 4 oktober jl. heeft wethouder Opdam de gekozen naam bekend gemaakt: "Lara", bedacht door Laura de jager. Afgelopen woensdag heeft Lara geprobeerd over een hek te springen. Ze heeft daarmee haar poot gebroken. Dit is voor herten erg pijnlijk Op advies van de dierenarts is besloten om Lara te laten inslapen. Nu hoeft zij geen pijn meer te lijden. Wij willen u vragen dit, zo nodig, aan uw kind(eren) uit te leggen. erk in uitvoering Bereikbaarheid parkeerterrein westzijde station Heiloo Per abuis is vorige week in het artikel over de werkzaamheden in het stationsgebied vermeld dat het parkeerterrein aan de westzijde van sta tion Heiloo (voor Overkerck) naar verwachting in de tweede helft van januari weer bereikbaar is vanaf de Stationsweg. Dit is niet het geval. Het parkeerterrein is nog een groot deel van 2004 niet bereikbaar vanaf die kant. Naar verwachting kan in het najaar van 2004 de toegang vanaf de Stationsweg worden hersteld. In januari wordt wel de damwand verwijderd die is geslagen om de werkzaamheden aan de parkeerkelder van locatie Taxi Zwart mogelijk te maken. Parkeerterrein wel bereikbaar Het parkeerterrein is echter wel bereikbaar via Hoog en Laag. De route naar de parkeerplaats wordt met borden aangegeven vanaf de Zeeweg en de Westerweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. Amold-Groenland projectassis tente sector grondgebied, telefoonnummer (072) 535 67 92. wegovergang Westerweg-Kapellaan In de nacht van woensdag 26 november op don derdag 27 november en in de nacht van donderdag 27 november op vrijdag 28 november wordt het treinspoor in de overweg Westerweg- Kapellaan vervangen. In deze nachten wordt gewerkt van 00:00 uur tot ongeveer 06:00 uur. Tijdens deze uren is de overweg afgesloten voor het wegverkeer. Een omleidingsroute zal worden aangegeven. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Volker Stevin Rail Traffic in opdracht van Prorail. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Bakker van het Ingenieursbureau (Verkeer en vervoer), telefoonnummer 072) 535 67 63. Werkzaamheden waterleiding Op donderdag 27 november a.s. start PWN met werkzaamheden in het Blockhovepark. Het werk bestaat uit het omleggen van een waterleiding. Dit is noodzakelijk in verband met de aanleg van de geluidswal. De werkzaamheden vinden plaats op de vol gende locaties: - Curtiuslaan: gedeelte evenwijdig aan de Heilooër Tolweg en het gedeelte grenzend hieraan, voor huisnummers 2 t/m 10 even; - Blinkenlaan voor huisnummers 1 t/m 11 oneven. duren. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dhr. T. Zijl van het afdeling Ingenieursbu reau, telefoonnummer (072) 535 67 69. Subsidiebeleid 2005-2008 De raad van de gemeente Heiloo heeft voor het subsidiebeleid gekozen voor een beleidscyclus van vier jaar. De eerste vier jaar lopen van 1 januari 2001 tot en met 31 december 2004. De volgende beleidscyclus loopt van 1 januari 2005 tot en met 31 december 2008. De subsidies voor 2004 zijn inmiddels bekend. De aanvragers ont vangen in december 2003 een beschikking naar aanleiding voor hun aanvraag voor 2004. Dit betekent dat het tijd is het nieuwe beleid voor de komende vier jaar (2005-2008) te presenteren. Het gemeentebestuur hecht er aan, voordat het beleid door de raad wordt vastgesteld, de mening te horen van de gesubsidieerde instel lingen. Om die reden heeft het college besloten de nota Subsidiebeleid 2005-2008 vanaf 20 november 2003 ter inzage te leggen voor alle belangstellenden en belanghebbenden. College stelt voor het huidige beleid op hoofd lijnen te handhaven haven met één wijziging. Met ingang van 2005 wordt niet meer afgerekend op basis van werkelijke kosten. De kosten die voortvloeien uit wijzigingen van de CAO Welzijn voor instel lingen die jaarlijks meer dan 22.689 subsidie ontvangen van de gemeente, blijven wel voor rekening van de gemeente Heiloo. beleid te handhaven. In de nota doet het college wel een aantal aanbevelingen ter verbetering. Ter inzage nota Subsidiebeleid 2005-2008 gedurende zes weken tot en met 31 december 2003 voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van tussen 08.00 en 12.30 urn en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoon nummer (072) 535 66 85. De nota Subsidiebeleid 2005-2008 (exclusief bijlagen) kunt u ook down loaden vanaf de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl. Indienen van bedenkingen tegen het subsidiebeleid Gedurende de termijn dat de nota ter inzage ligt kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Overzicht besluitvorming vaststellen nota Subsidiebeleid 2005-2008 In onderstaand overzicht kunt u zien wanneer de nota Subsidiebeleid wordt besproken in het college, de commissie Maatschappelijke Zaken en de gemeenteraad. Inwerkingtreding subsidiebeleid Het nieuwe subsidiebeleid treedt op 1 januari 2005 in werking en geldt tot en met 31 december 2008. In maart 2004 stuurt de gemeente alle instellingen die in 2004 subsidie ontvangen een aanvraagformulier voor 2005. De aanvragen voor 2005 moeten voor 1 mei 2004 zijn ingediend bij het college. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer (072) 535 66 85. De nota Subsidiebeleid 2005- 2008 kunt u ook downloaden vanaf Ie website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl. HEILOO - Een nieuwe groep beel den van Marijke in den Bosch heeft een plaats ingenomen in Brasserie Wildschut te Heiloo. De Brasserie Wildschut vindt u aan de Stationsweg 82 te Heiloo en is alle dagen open van 12.00 tot 24.(X) uur. HEILOO - Iedereen in Heiloo kent hem. Niet alleen om zijn kwaliteit, zo zijn zijn worsten al meerdere keren bekroond, maar ook om de gezellig heid in de winkel en de ouderwets goede service. Slager Antoon Kramer zit ai 50 jaar in het vak. Liever geen poeha en alsjeblieft geen interview in de Uitkijkpost, maar onze fotograaf is tóch even langsgeweest en ontfutsel: j de hem enkele wapenfeiten. Op 14 jarige leeftijd begon de heer Kramer in het slagersvak bij Tromp te Uitgeest. Op 21 jarige leeftijd is hij voor zichzelf begonnen, daarvoor was hij in dienst bij diverse slagers zoals Atoon Groot, Kommarkt en Jaap Schipper. Afgelopen woensdag en donderdag had de heer Kramer een leuke atten tie voor de klanten en kindertjes in vorm van een leuk verrassingspakket. Drie vaste klanten, die vanaf het begin in de winkel komen hebben zelfs een bladblazer van hun slager gekregen, als dank voor hun trouwe bezoek. De heer Kramer heeft leuke reacties gekregen in allerlei vormen, maar het Feukste vond hij een zelfgemaakte kaart met daarop een hartverwar mende tekst. V.ln.r: Kim Schilder, Antoon Kramer en Jacqueline Hoekstra, (foto: MSP) Wat Wanneer Wie Zes weken ter inzage en mogelijkheid indienen bedenkingen Vaststellen nota Subsidiebeleid 2005-2008 20 november t/m 31 december 2003 20 januari 2004 9 februari 2004 1 maart 2004 Belanghebbenden en belangstellenden Besluit B&W Advies commissie Maatschappelijke Zaken Besluit door de gemeenteraad HEILOO - Vrijdag kregen de prijswinnaars van de loterijactie van slager Kees Burger en bakker Kees Zoon in A Loo hun prijzen uitgereikt. Uit handen van Kees en Kees, en een medewerkster van Reisbureau Zonvaart, kregen de winnaars prachtige prijzen. De eerste prijs was voor mevrouw Wiinker uit Heiloo, die een reis mocht uitzoe ken uit vier enveloppes. Ze koos voor een weekend Maastricht, en was erg blij met de prijs. Haar zojuist gemaakte trip naar Londen smaakte namelijk naar meer, dus het telefoontje van Kees Kees kwam goed uit! De tweede prijs ging naar mevrouw Velthuis uit Heiloo. die een waardebon ter waarde van löö euro ontving. Hiervan mag ze gratis boodschap pen doen bij Kees Kees. De derde prijs, een waardebon ter waarde van 50 euro, ging naar Jerry Kooring uit Alkmaar. Jaap Olbers van Baduhenna graaft zorgvuldig een van de waterputten uit. (foto: MSP) HEILOO - Vorige week berichtte de Uitkijkpost over een bijzondere vondst bij de opgravingen op het voormalige terrein van taxi Zwart. Op die locatie is tot en met gisteren gegraven door het Archelologisch Diensten Centrum uit Bunschoten, in samenwerking met de Archeologische Werkgemeenschap Nederland (AWN) Baduhenna uit Heiloo. De archeologen kunnen tevreden zijn over hun werkzaamheden in Heiloo. De opbrengst is een totaal van zeven waterputten, afkomstig uit omstreeks de twaalfde en dertiende eeuw. Een van de waterputten heeft een wagen wiel als bodem (zie foto). Alle putten zijn opgebouwd uit Hei plaggen, soms wel uit dertien plakken op elkaar. Ook is er een structuur aan getroffen van paalsporen in het zand die herkenbaar zijn aan de verkleurin gen in het gele zand van de strandwal. Door de opgravingen hebben beide archeologische werkgroepen veel waardevolle informatie kunnen verza melen over dit onderwerp. Ingezonden mededeling politieke partijen HEILOO - De laatste jaren zijn er heel weinig nieuwe sociale huurwoningen gebouwd. Ook via doorstroming komen nauwelijks dit soort woningen beschikbaar. De vraag blijft echter toe nemen. Er is daardoor sprake van een grote krapte op dit del van de woning markt. Duurdere koopwoningen in Heiloo zijn er wel. Momenteel worden er enkele tientallen aangeboden. Volgens het jaarverslag van de Woning stichting Heiloo, blijkt dat er in 2002 voor een vrijgekomen huurwoning gemiddeld 119 gegadigden zijn. Duidelijker dan met deze cijfers is nau welijks aan te geven dat er op korte ter mijn meer woningen met name in de sociale huursector gebouwd zullen moeten worden. In het verleden heeft het CDA en haar voorgangers er mede voor gezorgd dat de woningbouwvere nigingen destijds relatief goedkope huurwoningen konden bouwen. Met ere kan de naam van onze toenmalige wethouder Bolten worden genoemd. Vanuit deze traditie willen we de draad weer oppakken, zodat er weer projec ten komen die op korte termijn soelaas bieden aan de grote knelpunten op dit deel van de woningmarkt. Daarom belegt het CDA Heiloo een thema-avond over dit onderwerp op dinsdag 25 november aanstaande in een zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg, aanvang 20.00 uur. Inleidingen over dit onderwerp zullen worden gehouden door raadslid Elly Beens-Woudenberg, en door het sta tenlid Simon van Keulen, die woning bouw in zijn portefeuille heeft. Verder zal Martin van Hooff, directeur van de woningstichting Willibrord te Alkmaar als deskundige buitenstaander op dit onderwerp ingaan. Na de pauze is er gelegenheid voor discussie. Zie voor meer informatie de adver tentie op pagina 02 Met enige regelmaat ontvangt de redactie van de Uitkijkpost bijzondere verhalen van gewone mensen, die iets hebben ondernomen of meegemaakt, wat ze graag met de Uitkijkpostlezers zouden willen delen. Meestal ontbreekt echter de ruimte voor deze verhalen, maar soms is een verhaal zo bijzonder, dat we daar wel ruimte voor moeten maken. Zo ontvingen we een reisver haal van Rob van Halem, ondernemer, en woonachtig in Heiloo. Naast voor zitter van SV de Foresters is hij recen telijk een bedrijf in Lasmachines in Galati, Roemenië gestart. Door zijn bezoeken in dat land is hij in aanraking gekomen met de schrijnende omstan digheden in Roemenië. Hij vertelt: „Ik dacht, misschien dat mijn verslag, dat ik feite voor de Stichting Humanitair Roemenië- waar ik aan verbonden ben- heb geschreven, een beeld kan geven over de omstandigheden in Roemenië. Ikzelf ben er natuurlijk door geraakt..." 'Terug uit Galati, Roemenië; een ver moeiende trip. Op de heenweg 4 uur rij den door het donker over smalle druk ke wegen met veel vrachtverkeer en natuurlijk de bekende paard en wagens die onverlicht hun weg zoeken. De armoede die je onderweg tegenkomt is onvoorstelbaar. Er is zoveel kapot, het is onbeschrijfelijk. Galati, een stad van 450.000 inwoners in het oosten van Roemenië toont dezelfde beelden, alge hele armoede. Natuurlijk is de 'wester se beschaving' hier ook al doorgedron gen. In de 'hoofdstraat' van Galati zie je winkels de niet onderdoen voor hier in het westen. Echter, onbereikbaar voor de gewone man met een gemiddeld inkomen van 100 euro per maand. In Galati zijn reeds een aantal Nederlandse bedrijven neergestreken en de Nederlanders voeren de boven toon. Maar de Nederlandse werkne mers voelen zich hier rijk en je komt ze dus ook overal tegen met hun luidruch tig gedrag. Ik heb mij er enorm aan lopen ergen. In ons 'appartement' bleek de stadsver- waming het nog niet te doen, de auto riteiten van Galati achten het nog niet nodig deze te ontsteken omdat de tem peratuur 's nachts nog niet de -5 graden had bereikt. De inrichting van ons appartement is, zeg maar, standaard communistisch. Het went mag ik wel zeggen, ondanks de algehele afbraak heeft de stad iets charmants. Mensen zijn vriendelijk en degene die de Engelse taal machtig zijn zoeken al heel snel contact. Onze onderneming begint langzaam vorm te krijgen maar we moeten opboxen tegen de algehele cor ruptie en bureaucratie die dit land teistert. Na de revolutie in 1989 zijn de toenmalige invloedrijke mensen blijven zitten waar ze zaten. De nieuwe 'demo cratische' regering in Roemenië doet er alles aan dit te veranderen, maar ik vraag me werkelijk af of dit ooit zal ver anderen. Het officiële werkeloosheids percentage in Galati ligt ongeveer op 10 procent, een cijfer dat waarschijnlijk nog wel hoger zal liggen gezien het fail- lisement van de vele staatsbedrijven na de revolutie. Bijvoorbeeld Cidex, een van de grootste werkgevers in Galati waar voor de revolutie 40.000 mensen hun werk vonden, heeft door de over name door Indiërs en de daarbij beho rende saneringen enorm veel leed ver oorzaakt. Ook ben ik een onderzoek naar de situ atie van de kinderopvang in Galati gestart. In Galati zijn er een zestal instellingen waar in totaal zo'n 800 kin deren verblijven in de leefttijdklasse van 5 tot 17 jaar. Kinderen met of zon der handicap die door hun families zijn verstoten om diverse redenen, meestal natuurlijk omdat er door geldgebrek niet voor hen gezorgd kan worden. Achtereenvolgens bezocht ik een tehuis voor jonge verstoten moeders met een kind, een tehuis voor kinderen met een spraak- en gehoorstoornis, een tehuis voor kinderen met psychische problemen en twee tehuizen voor straatkinderen en wezen. In alle tehui zen werd ik gastvrij ontvangen en mocht ik overal- tot in de keuken- toe een blik werpen. Natuurlijk een schrij nend tekort aan leermateriaal, meubi lair, speelgoed, kleding en noem maar op. Het management van de tehuizen moet binnen haar budget proberen te blijven en dat zag je ook bij het voe dingspatroon dat de kinderen voorge- schotelt kregen; precies zoveel caloriën als noodzakelijk geacht. Bij een instelling werd ik uitgenodigd om mee te lunchen maar zag daar om gezondheidsredenen vanaf. Een aantal indrukken: kamers waar bed na bed zo'n 12 kinderen in de leeftijd van 5 jaar moesten verblijven, niets aan de wand, geen eigen spullen, alles kil en koud, werkelijk verschrikkelijk. In een ander tehuis ontmoette ik een meisje van 14 jaar oud die net door een 'team' van de straat was gehaald en sinds haar achtste in de prostitutie zat. Ze huilde ver schrikkelijk en moet ik moet erkennen dat ik mijn tranen niet heb kunnen bedwingen. Enkele tehuizen bleken toch gerenoveerd en gaven een goede indruk maar ondanks dat nog steeds een groot tekort aan alles. Het lijkt oneindig en hopeloos. Toch besef ik dat deze kinderen misschien nog wel goed af waren. Ik moet zeggen dat ik ondanks de staat waar in sommige tehuizen verkeerden een goede indruk had van de wijze waarop men in Galati met het probleem van de kinderen omgaat. Voor wat betreft de aidskinde- ren in Galati; deze verblijven zo goed en zo kwaad als het kan bij hun families en worden vanuit de officiële instantie waarmee ik contact heb van medicijnen en zorg voorzien. Er zijn geen speciale tehuizen in Galati voor deze kinderen. Tot zover het verslag van een reis naar Roemenië waarbij de schrijnende beel den als versteend voor de rest van mijn leven op mijn netvlies zullen blijven staan...' V.ln.r: Kees Zoon, mevrouw Velthuis, mevrouw Wijnker, Jerry Kooring, Kees Burger en een medewerkster van reisbureau Zonvaart. (foto: UKP) HEILOO - Voorzitster Wil Jordens- van Kleef (68) van Sociëteit Alleenstaanden Heiloo houdt er op 21 december mee op. Vanwege gezond heidsredenen zal zij afstand doen van haar functie, maar een opvolger is er (nog) niet. Feest Wil is al 25 jaar lid van de sociëteit en hanteert de voorzittershamer sinds 12,5 jaar. Nu komt daar dus een eind aan. Ter ere van haar afscheid werd afge lopen zaterdag een feestje georgani seerd voor Wil. „Ik heb ervan geno ten", zegt Wil. „Na het welkomstlied kreeg ik een rode roos. Een vrouw showde West-Friese kledingdracht. Dat was een grote wens van mij, om dat nog eens mee te maken. Ik heb ervan zitten genieten." Ook kreeg Wil nog een voorzittershamer aangeboden, werden er foto's gemaakt en kreeg ze een boek overhandigt waarin de andere leden een bedankje of een boodschap hadden geschreven. De oprichtster van de sociëteit was ook aanwezig om een cadeau te overhandi gen. „Toen moest ik echt een traantje wegpinken." Het stopwoordje van Wil ('We gaan ervoor!') kon uiteraard niet worden vergeten op het feest en Wil sloot haar slotwoord af zoals ze altijd afsloot: „Wel thuis, morgen gezond weer op." Activiteiten Vijfentwintig jaar lidmaatschap bete kent dat Wil veel dingen heeft gezien, meegemaakt en vooral georganiseerd. „Elke eerste maandag van de maand hadden we een informatieve avond. De derde maandag van de maand hadden we een creatieve avond." Voorbeelden hiervan zijn een dialezing van een vrouw die lopend door China is geweest. „Dan zie je de armoede past echt," zegt Wil. Op de creatieve avon den werden verschillende activiteiten gehouden. Bloemschikken, kaarsen versieren, kaarten maken, creatief met lucifersdoosjes et cetera. Naast die avonden werden er ook nogal wat uit stapjes georganiseerd. Giethoorn, de Prins Hendrik Stichting, zelf kazen maken bij de kaasfabriek, de Hoogovens, een parfumeriefabriek en Jacob Hooy werden bezocht. Op de rondleiding bij Jacob Hooy is Wil wel trots: „We zijn de enige vereniging die daar een bezoekje aan hebben gebracht. We hebben er een heerlijke ochtend gehad." Stoppen Wil vindt het jammer dat ze nu moet stoppen als voorzitster. Ze heeft er veel leuke herinneringen aan. „De leukste is toen we naar het glasmu seum in Heerenveen gingen. Daar kreeg ik twee klompjes met alle hand tekeningen van alle leden. Daar ging heel veel waardering van uit. Die mogen nooit bij me weg." Het bezoek aan de Zaanse Schans was ook leuk. „We gingen met 35 man met de trein. We hadden de conducteur nog gewaarschuwd, maar toen er tien van ons waren uitgestapt ging de trein alweer rijden. De toenmalige voorzit ter heeft toen aan de noodrem getrok ken. Gelukkig kregen we geen boete." In de afgelopen 25 jaar heeft Wil een hechte band geschapen met andere leden. „Die band moet je voelen. Het zal dan ook heel moeilijk worden om te stoppen 21 december. Als ik stop gaat de hele vereniging op zijn kop, want er is geen opvolger." In de toe komst wil Wil wel weer lid worden van een vereniging. „Verder vind ik veel rust in het lezen vajn romannetjes uit deze regio. Zelf ben ik Rotterdamse." Wil Jordens-van Kleef, (foto: MSP) Heiloo contact '/fff- wWmIllii 3 tv* t*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6