Ambachtelijk speculaas en heerlijke Oliver Twist bollen bij Bakkerij Putter Dichteres uit Limmen debuteert met 'Sterker' Geluidsmeters Schiphol voor Castricum en Uitgeest Kerstconcert Hervormde Kerk te Castricum Raad het juiste gewicht van de paling bij vishandel Jan Kerssens Raad gemeente Castricum neemt aanloop naar einde van het jaar Jazz Session Club Yredeburg CROS bespreekt alternatieve vliegroutes Polderbaan Vraagtekens bij gemeentelijke bijdrage uitbreiding begraafplaats Corneliuskerk Tijdelijke verkeersmaatregel Beverwijkerstraatweg Traditionele eetmiddag in de Burgerij Nieuwe openingstijden gemeentehuis Geluidshinder Schiphol Conquistanieuws Baby Boel Beurs succesvol Gemeente Castricum oefent ramp met bus Castricum in discussie met gemeente LIMMEN - Na het overweldigende succes van de novembersessie met het gastoptreden van de onstuimige band Way Out West, nu zondag 7 december 16.00 uur weer iets geheel anders bij Jazz Session Club Vredeburg, nl. Latin Swing. En niet gewoon Latin, neen, Caribische Latin. De grote bigband Los Lamalos (18 man) uit Amsterdam legt zich toe op 50-er jaren Caribische dans muziek. Dus oervormen van mambo, cha-cha-cha, danzon, merengue, calyp so, son-montuno, cumbia en wat al niet voor andere ritmes. Alles wel van vóór de tijd dat de commercie er grip op kreeg. Het orkest is in 1996 ontstaan en bestaat nu uit 18 personen. Maar liefst tien blazers en acht leden voor de rit mesectie. Dus swingen zal het doen. Los Lamalos o.l.v. Dolf Pleiter zal ook het wat modernere Caribische reper toire niet schuwen. Daarbij zal de rit mesectie met drums, conga's, bongo's, claves, gitaar en bas en overig percus siemateriaal zorgdragen voor een dans bare bodem voor de riffs van hout- en koperblazers. De zang zal worden ver zorgd door verschillende leden van de groep, waarbij de Latin Swing altijd voorop zal staan. Met Los Lamalos is een schitterend orkest in huis, dat de somberte van het najaar zal verdrijven en zal doen den ken aan wuivende palmen, aan witte zandstranden en een blauwe zee. De sessie begint om 16.00 uur in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toegang is gratis en voor nadere informatie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. CASTRICUM- Wegens de slechte staat van het wegdek van de Beverwijkerstraatweg is er een tijde lijke snelheidsbeperking ingevoerd. Waar hier normaal een maximum snelheid van 80 kilometer per uur geldt, is de maximale toegestane snel heid tijdelijk beperkt tot 50 kilometer per uur. In het voorjaar zal onderhoud en reparatie aan het asfalt van de Beverwijkerstraatweg plaatsvinden. Tevens zullen er paddentunnels wor den aangelegd. Van 3 tot en met 6 december ligt er een enorme paling in de viswinkel. Iedereen die denkt te weten hoe zwaar de paling is, kan een gokje wagen in de viswinkel. Degene die het goede gewicht raadt of er het dichtst bij zit, wint de paling. Zaterdagmiddag maakt Jan Kerssens de uitslag bekend, de win naar krijgt hiervan bericht. Maar je hoeft natuurlijk niet te winnen om van de gerookte paling van de vis handel te kunnen genieten. Elke dag is er in de viswinkel gerookte paling te krijgen uit eigen rokerij. Gekscherend noemen zij zich 'de kleinste palingroke rij van Noord-Holland', omdat er tegenwoordig bijna geen viswinkels meer zijn met een eigen rokerij, maar de vis in grote rokerijen wordt gerookt. Ventwagen Tien jaar geleden hamen Jan en Gerda Kerssens de vishandel van Jan's vader Gerard over, die ruim 40 jaar geleden met een ventwagen en later een viswin kel is begonnen. In die tien jaar heeft Jan Kerssens van gerookte paling en gebakken vis zijn specialiteit gemaakt. „Paling roken is nog een echt ambach telijk proces dat elke keer weer anders lijkt. Als de paling goed gelukt is, ben ik ook echt trots op het resultaat. Net als bij het bakken van vis. Dit lijkt makke lijk, maar blijft een vak apart", meent Jan Kerssens. Naast de winkel heeft Jan Kerssens ook nog twee viswagens, Een beste paling op de toonbank, dat is zekerMaar hoe zwaar zal deze vis nu wegen? Deze week mag iedereen een gokje wagen om het gewicht te raden. bemand door Jeroen, Wim en Ger, die de hele regio doorrijden. Dagelijks staan ze op een andere standplaats, voornamelijk plaatsen waar geen vis winkels zijn. De winkel aan de Julianaweg in Akersloot heeft drie jaar geleden een ingrijpende verbouwing ondergaan. De winkel is compleet vernieuwd. Waar vroeger nog het woonhuis direct aan de viswinkel gelegen was, heeft het woon gedeelte plaats gemaakt voor werk ruimte, waar de vis bereid wordt. Beperking visvangst Jan Kerssens krijgt zijn vis voorname lijk via IJmuiden aangeleverd. Door de vele beperkingen op de visvangst de laatste jaren, komt de vis ook uit Lauwersoog of het buitenland. Jan Kerssens: „Vooral kabeljauw wordt schaarser. Daarom experimenteren we met vervangers voor kabeljauw, zoals pangafilet en tilapia. Op dit moment gebruken we het nog niet, omdat er nog voldoende kabeljauw is." Net als voor andere winkeliers beteke nen de feestdagen drukke tijden voor de vishandel. „Tegenwoordig worden er veel visschotels en visgourmetscho- tels bij ons besteld. Maar ook voor bij zondere dingen kan de klant bij ons terecht. Mits zij het op tijd bestellen, kunnen wij in principe alles leveren, van oesters tot levende kreeften en zee duivel", aldus Jan Kerssens. LIMMEN - Zondag 14 december vindt weer de jaarlijkse eetmiddag, georganiseerd door Carnavals vereniging De Uylenspieghels, in de Burgerij in Limmen plaats. De zaal gaat om 16.00 uur open, waarna een ieder onder het genot van een drank je kan genie tón van de muziek van de Specials Drive-in shows. Tevens zal er op deze middag een optreden plaats vinden van de meidengroep Dat Koor, dat een repertoire heeft varië rend van Het kleine café aan de haven tot Roek around the clock en alles wat daartussen zit. Om circa 17.00 uur zullen de eerste maaltijden bestaande uit boerenkool met worst worden opgeschept. Voor de kinderen, overigens deze eten tot 12 jaar gratis mee, is er weer de schminkhoek en staat de video met tekenfilms klaar. Verder is er nog een speciaal optreden. Wie dit zijn blijft echter tot de eetmiddag nog even geheim. Mocht u nog over oud geld beschikken dan kunt u uw dubbeltjes, kwartjes, guldens e.d. in een soort pie- kenpijp stoppen, waarna de carnavals vereniging dit geld zal inleveren en gaan gebruiken voor het jubileumsei zoen. Kaarten voor deze eetmiddag zijn te koop voor euro 3,50 voor donateurs en 5,- voor niet donateurs en zijn ver krijgbaar bij de Fam. Burgering aan de Vredenburglaan 2 en bij de Fam. Baars aan de Burg. Nieuwenhuijsenstraat 97 te Limmen. Aan de zaal kunnen geen eetkaarten meer worden gekocht, maar wel entreekaarten voor een gezellige middag en avond. de Ondernemers Vereniging Akersloot deze musical promoten, gaan wij in het weekend van de uitvoering speciale Oliver Twist bollen bakken. Omdat de musical zich begin 19de eeuw afspeelt, wordt de Oliver Twist bol een oerlek- kere Oud-Hollandsche bol", aldus Willem. Winkel in Akersloot Sinds 3 jaar is de bakkerswinkel in Akersloot onderdeel van de bakkerij in Uitgeest. De bakkerij in Akersloot CASTRICUM - Per 1 januari 2004 gel- den er nieuwe openingstijden voor de publieksgerichte afdelingen op het gemeentehuis van Castricum aan het Raadhuisplein 1. De openingstijden zijn als volgt: Maandag t/m donderdag: 8.30-16.00 uur (dus ook tussen de mid dag open). Vrijdag: 8.30-12.30 uur (voortaan dus 's middags gesloten). Daarnaast is Publiekszaken extra geo pend op donderdag van 16.00-18.00 en van 19.00-20.00 uur. Voor de locaties Schulpstet en Limmen blijven de ope ningstijden ongewijzigd. Voor klachten of informatie kunt u bel len of schrijven naar het CROS (Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol, tel. 020-6015555 ofwww.Crosinfo.nl. Platform Vlieghin- der regio Castricum: Het postadres van het Platform Vlieghinder regio Castricum, Postbus #327, 1900 AH Castricum. Of www.vheghinder.nl. LIMMEN - Het programma voor vrij dag 5 en zaterdag 6 december bij jon gerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Zaterdag 6 december kun je bij de kin derwerkgroep heksjes gaan maken. Laat je vader of moeder eens lekker schrikken door ze een 'echte' heks onder de neus te houden. Met allerlei knutselmateriaal maak je de mooiste 'engerds'. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Kosten 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond kun je lekker uit je bol gaan tijdens een coole disco! Je favorie te nummers komen vast voorbij, zodat je lekker kunt swingen! Heb je een nummer dat je graag wilt horen? Dat vraag je dan toch gewoon even aan de dj. De tieneravond begint om 19.00 en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te klet sen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De mede werkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je welkom! De entree is gratis. Zaterdag 13 december is een datum om alvast in je agenda te noteren; dan ver zorgt Rob Huysmans wederom de suc cesvolle Goud van Oud avond. AKERSLOOT - Met sinterklaasavond voor de deur, zijn het drukke tijden voor specialiteitenbakkerij Putter. In de knusse winkels in Akersloot en Uitgeest liggen volop sinterklaaspro ducten als speculaas en taaitaai. Bovendien bakt de bakker in het week end wanneer de musical Oliver! speelt, speciale Oliver Twist bollen. Tijdens sinterklaastijd zijn er volap ambachtelijke producten verkrijgbaar bij bakkerij Putter. De recepten stam men nog uit de tijd dat Jan Putter samen met Maartje Baltus in 1855 het bakkersbedrijf opstartte. „De recepten zijn in de loop der tijd wel aangepast aan de smaak van de klanten, maar alles wordt nog volledig volgens eigen recept gemaakt. Zelfs de speculaaskrui den, wat ons speculaas een bijzondere smaak geeft," legt bakker Willem Putter uit. „Ook ons taai wordt nog op ambachtelijke wijze gemaakt. Dat bete kent dus op de hand en niet met machi nes, zoals taai dat in de supermarkten verkrijgbaar is. Eigenlijk is dat geen echte taai, dat kun je niet met machines maken." Dat deze ambachtelijke manier van bakken door de klanten gewaardeerd wordt staat vast. „De mensen vinden ambachtelijke producten gewoon lek kerder. Soms zijn er mensen die zelfs nog om blokken druivensuiker vragen. Helaas voor hen is dit niet meer ver krijgbaar. Druivensuiker is te duur geworden nu de productie niet meer gesubsidieerd wordt," vertelt Willem. Musical Oliver! Op 19, 20 en 21 december speelt de musical Oliver! „Omdat wij als lid van CASTRICUM - Op 23 november werd in Sportcentrum de Bloemen voor de derde keer de Baby Boel Beurs gehou den. Deze beurs werd georganiseerd door Mascha de Jager, Melissa Valkering en Yvonne Beerse. Al bij de opening begin vorig jaar bleek dat dit een succes was, maar het werd alleen maar drukker. Deze keer was de druk te ook weer enorm. Daarom is de orga nisatie bezig om een grotere ruimte in sporthal de Bloemen te regelen. De volgende beurs zal medio mei plaats vinden. Voor informatie kunt u bellen met Mascha de Jager, tel. 072-5053304. CASTRICUM - Tijdens de bespreking van de tweede bestuursrapportage 2003 kwam naar voren dat de gemeen te Castricum diverse werkzaamheden rondom het project Parkconcept Limmen (Disseldorp/Dampegheest) heeft uitgevoerd of de komende tijd nog moet gaan uitvoeren. De voormali ge gemeente Limmen heeft geen dek king voor het project opgenomen (anders dan een hogere opbrengst OZB). Vorig jaar is het appartementen complex voor 'ouderen gerealiseerd. Stichting Woonzorg Lage Weide is dit jaar gestart met de bouw van het zorg centrum. Het centrum wordt medio 2004 opgeleverd. Aansluitend dient de gemeente de waterpartij en het park ter plaatse te realiseren. Daarnaast is de parochie Heilige Cornelius in september van start gegaan met de uitbreiding van de begraafplaats. De gemeente heeft voor de uitbreiding de bestaande waterpar tijen om moeten leggen. De gemeente lijke kosten van dit werk rond de begraafplaats wordt geraamd op E 150.000,-. Het voorstel is deze kosten ten laste van de reserve grondbedrijf te brengen. Met name de vraag waarom de gemeente moet meebetalen aan de begraafplaats, die eigendom is van de rk parochie, wekte hoofdbrekens op bij Catharina Peperkamp namens GroenLinks. Wethouder Voulon liet weten dat deze overeenkomst door de voormalige gemeente Limmen overeen is gekomen, en deze dus nageleefd moet worden. Wethouder Veldt voegde hieraan toe dat in Akersloot noodrui- mingen op het kerkhof zijn geweest om de recente overledenen te kunnen begraven. In Limmen biedt de openba re begraafplaats ook niet genoeg ruim te. „Om mee te betalen aan de rooms- katholieke begraafplaats van de Heilige Cornelius is de uitkomst van een onderhandelingsresultaat", liet de wethouder weten, „zodat de openbare begraafplaats wordt ontlast." Inmiddels is overleg met het parochie bestuur gevoerd om te komen tot een aanpassing van het ontwerp, om de mogelijkheid te creëren om peuter speelzaal Klein Duimpje op de bestaande locatie te handhaven. Met de sinterklaasavond voor de deur zijn het drukke tijden voor de mede werkers van specialiteitenbakkerij Putter. werd begonnen door Aad, de oudste zoon van Jan Putter en Maartje Baltus. Hij is daar destijds voor zichzelf begon nen en omdat Aad familie is, besloot Willem 3 jaar geleden de winkel in Akersloot voort te zetten. De winkel wordt gerund door Anja Braas en Martine Koppes, die op zaterdag hulp krijgen van Karin Broersen en Sandra Veldt. Afgelopen jaar is de winkel flink opgeknapt van binnen, waardoor de klanten nog beter geholpen kunnen worden en het nu nog gezelliger is. LIMMEN - Sinds ze op haar twaalfde haar eerste gedicht schreef, heeft het schrijven Elisa van der Molen niet meer losgelaten. Na 10 jaar haar gevoe lens in dichtkunst te hebben verwoord, vond ze het, op aandringen van ande ren, nu tijd om haar overpeinzingen aan een groter publiek te laten lezen. Dat resulteerde in haar debuut 'Sterker', een boekwerk dat binnenkort zal verschijnen. Deze bundel bestaat uit een veertigtal gedichten, geselecteerd uit de vele gedichten die ze het afge lopen half jaar geschreven heeft. Ze beslaan een verscheidenheid aan the ma's, waaronder liefde, de natuur, en onzekerheid, maar ook onderwerpen als geloof of de dood worden niet geschuwd. Elisa, nu 22 jaar, haalt haar inspiratie uit het leven om haar heen, maar ook uit zichzelf. Verhalen die ze hoort, films, maar ook haar eigen gevoelens kunnen onderwerp van schrijven worden. „Vaak begint het met één bepaalde zin of woordcombinatie die me te binnen schiet. Dan denk ik 'dat klinkt mooi, dat moet ik uitwerken', wat ik vervol gens doe. Soms weet ik niet eens waar een gedicht over gaat voor het af is. Ik laat me volledig door mijn gevoel lei den, door wat zich op dat moment in mijn hoofd bevindt", aldus Elisa. Haar schrijfstijl is er één die voor iedereen toegankelijk is. Geen ingewikkelde beeldspraak waar je eerst tien minuten over na moet denken, maar gevoelens en beelden in hun zuiverste vorm. Sterker is een bundel die iedereen aan zal spreken. Sterker wordt in eigen beheeruitgege ven, en zal te bestellen zijn bij de schrijfster zelf, of via de website van de uitgever, www.boekenbent.com. Voor meer informatie kunt u e-mailen naar sterker2003@hotmail.com. Tastbaar Ik schilder je in duizend kleuren vorm van de sterren stil jouw naam probeer je vormen te omlijnen zodat ze nooit zullen verdwijnen uit het schijnsel op mijn raam In de maan zie ik je ogen Ik voel je kracht in noorderlicht Al kunnen mijn handen je niet raken Het tastbare hoeft niets waar te maken Jij houdt je hart op mij gericht CASTRICUM - „Drie geluidmeetpun ten moeten er komen, en wel in Castricum, Uitgeest en Velsen", ant woordde wethouder W. Veldt donder dagavond tijdens de gemeenteraadver gadering op de vraag van GroenLinks of de toegezegde meetpunten (die de geluidsoverlast van Schiphol moeten meten) dit jaar nog mochten worden verwacht. N. Kivit wilde namens haar partij weten of er ook al locaties bekend waren waar de meetpunten geplaatst kunnen worden. Wethouder Veldt was duidelijk in zijn schik, toen hij op de eerste vraag een bevestigend antwoord kon geven. Hoewel de wet houder nog geen toezeggingen kon doen over de exacte locaties, is er al wel onderzoek gedaan naar mogelijke plekken waar de meetpunten kunnen worden opgesteld. De meetpunten zijn in een eerder stadium al door de lucht haven toegezegd om tegemoet te komen aan de wens van verschillende gemeenten om de geluidsoverlast te meten, maar sinds de opening van de Polderbaan op 1 november en het daardoor toegenomen aantal klachten een heet hangijzer. „De gemeente Castricum is goed doordrongen van de toegenomen geluidsoverlast en wil er alles aan doen om deze zo goed moge lijk te beteugelen", aldus wethouder Veldt. Vanuit Schiphol kan Castricum een Nomos meetpunt tegemoet zien. Dit geluidmeetpunt registeert de hoe veelheid geluid wat een vliegtuig maakt. Wethouder Veldt liet doorschemeren tevens een Omgegam-meetpunt te wil len plaatsen. De financiële aspecten moeten eerst nog door het college van B&W worden besproken. CASTRICUM - Op dinsdag 16 december krijgt u de gelegenheid te luisteren naar uniek kerstconcert in de Hervormde Kerk te Castricum. Het concert wordt gegeven door Alterato Trio bestaande uit Annemiek van Zeben (alt), Maijolein Oönk (vióolj en Paul de Boer (orgel). Het concert zal geheel in het teken van Bach staan met onder andere aria's uit kerst cantates en het Weinachts-oratorium. Annemiek van Zeben zong de hoofdrol in twee muziekspektakels te Amster dam en verleende ze haar medewerking aan 'Orfeo Aqua' in Friesland. Marjolijn Oonk studeerde viool aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Bouw Lemkes. Sinds 1981 is ze lid van het Radio Kamerorkest. Naast het orkestwerk geeft zij al jaren huis concerten met vioolsonates, pianotrio's en pianokwartetten. Paul de Boer studeerde piano bij Neville Shafer en later bij Fania Chapiro aan de Muziek Pedagogische Academie in Hilversum. Hij speciali seerde zich in het werken met zangers; als pianist/begeleider en als dirigent. Tevens is hij actief als componist van voornamelijk vocale werken. De informatie over dit concert kunt u ook vinden op de website www.samen- opwegcastricum.nl. Het concert begint om 20.00 uur.De kerk is vanaf 19.30 uur geopend. De toegangsprijs bedraagt E 5,-. Kaarten zijn voorafgaande aan het concert in de kerk verkrijgbaar. CROS heeft de eerste geschatte effecten besproken van een wijziging bij de weste lijke vliegroutes van de Polderbaan bij Spaamdam. Daarbij zijn twee mogelijke routevarianten geopperd die de overlast in Spaamdam moeten beperken. CROS spreekt zijn voorkeur over een van de varianten pas definitief uit als alle gevol gen van de routewijzigingen zijn te over zien. Vermoedelijk beschikt CROS in januari over alle gegevens die dan aan de staatssecretaris van Verkeer en Water staat bekend worden gemaakt. De route aanpassing werd in opdracht van Schiphol Group en de gemeenten Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude gemaakt. CROS bestaat uit vertegen woordigers van 35 gemeenten, bewoners, provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht en de luchtvaartsector (Luchtverkeersleiding Nederland, Schip- holgroup, Transavia, KLM en Martinair). Het doel van CROS is om waar mogelijk te komen tot verminderen van geluidhinder. AKERSLOOT - Deze week kunt u bij vishandel Jan Kerssens in Akersloot het gewicht van een enorme paling raden. De wedstrijd begint woensdag 3 december en zaterdagmiddag 6 decem ber zal de winnaar bekend worden gemaakt. CASTRICUM - Het was wellicht even schrikken voor burgemeester Emmens- Knol van Castricum, toen zij op don derdagmorgen om 6.15 uur uit bed werd gebeld door de commissaris van de Koningin. Deze deelde onomwon den mee dat een bus met daarin flink wat Castricummer muzikanten, op zijn reis naar Polen was verongelukt en er naast 60 gewonden minstens 12 dode lijke slachtoffers te betreuren vielen. De burgemeester liet er geen gras over groeien en trommelde haar grotendeels nog slapende team uit bed en ontbood deze met de grootste spoed op het gemeentehuis. „Het was de bedoeling, dat wij binnen 1 uur operationeel zouden zijn, en dat is aardig gelukt", liet gemeentesecretaris Leo 't Hart diezelfde dag nog weten. „Slechts bij één persoon is de pieper niet af gegaan, waardoor deze even wat langer is blijven liggen. Hoewel opera tionele diensten zoals brandweer, ambulance en politie uiteraard niet nodig waren, het 'ongeluk' gebeurde immers in Polen, is de commissaris van de brandweer, enkele hulpverlenende instanties, interne diensten en een team van rampenbestrijding en registratie direct aan de slag gegaan zodat al snel een overzicht kwam van wat er gebeu ren moest. Zo kon de familie 'opgevan gen' worden in sportcentrum De Bloemen, terwijl een landelijke dienst als SOS, die dag en nacht paraat staat om familie hulp te verlenen en bij te staan, eveneens werd ingeschakeld. Het was een leerzame dag, voor ons alle maal. Zulk soort sessies kun je eigenlijk niet vaak genoeg oefenen, ook al moet je er zo vroeg je bed voor uit...". CASTRICUM - Er vielen geen specta culaire ontwikkelingen tijdens de raadsvergadering van jongstleden don derdag te noteren. Of het moet zijn dat de besluitvorming rondom herinrich tingsplan De Brink in Castricum wederom met een maand werd opge schoven, en de uitspraak nu op 17 december, tijdens de volgende raads vergadering, mag worden verwacht. Weer een maand wachten dus voor de bewoners rondom De I^rink, waarvan een aantal de hele avond moest uitzit ten alvorens 'hun' onderwerp aan bod kwam. Wil Maréchal liet namens de PvdA weten liever nog één of twee maanden verder te onderhandelen, zodat ieder een uiteindelijk over het ontwerp van 'de nieuwe Brink' tevreden kon zijn. „Met een iets redelijker benadering moeten we toch dichter tot elkaar kun nen komen", probeerde zij gemeente en bewoners, die qua ontwerp niet bepaald op dezelfde lijn zitten, nader tot elkaar te brengen. De heer Laan meende namens de GDB dat de ver schillen echter dusdanig klein zijn dat best in één avond met elkaar kan wor den afgesproken wat wel en niet op het papier op de tekentafel kan blijven staan, en voelde ook wel voor nader overleg tussen gemeente en bewoners. Christel Portegies was het namens de VVD totaal niet eens met deze twee partijen: „Het plan wat er ligt is goed. We hebben op alle punten aangegeven dat het alternatieve plan dat door de bewoners is gepresenteerd niet beter is dan het gemeenteplan. We moeten nü een besluit nemen, de tijd is er rijp voor!" Fer Wilms liet namens het CDA weten wel voor uitstel te voelen. „De discussie loopt nu al jaren en klaarblijkelijk is het resultaat van beide voorstellen niet goed. Laat de wethouder met het oor spronkelijke plan van de gemeente erbij met een bewonersafvaardiging punt voor punt vaststellen wat wel en niet kan." GroenLinks raadslid Bijlenga noemde het antwoord dat het college aan de bewoners gaf 'zeer negatief', en ver zocht wethouder Veldt nog één poging te ondernemen en de definitieve besluitvorming in december te laten plaatsvinden. Hoewel Hans van Schoor (D66) geen voorstander was de besluit vorming uit te stellen, konden de overi ge partijen zich wel vinden in deze woorden. Waarop wethouder Veldt, die aanvankelijk aangaf alles had gedaan om in gesprek te blijven met alle betrokkenen maar geen oplossing meer zag toch overstag ging. „Er zijn ook positieve geluiden geweest en de besluitvorming moet eens komen, ik wil dit onderwerp nu afronden en niet weer een jaar voor mij uitschuiven", liet hij weten alvorens hij de toezegging deed een laatste poging te ondernemen bewoners en gemeente dichter tot elkaar te brengen. CASTRICUM - Het Castricumse college van B&W gaat dinsdag avond 9 december met de tweede helft van de bewoners van Castricum in discussie. Al eerder konden de bewoners van het gebied ten oosten van de Beverwijkerstraatweg, Dorpsstraat en Soomerwegh met het college in conclaaf, dinsdag kunnen de bewo ners ten zuidoosten van dit gebied van gedachten wisselen over zaken die voor de Castricummers van belang zijn. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in zorgcentrum de Santmark aan de Santmark 1. Deze week kunnen de betrokkenen een uitnodiging in de deur ver wachten. De avond wordt besloten onder het genot van een hapje en een drankje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10