Discussie avond over sociale woningbouw li t k 0 vj intratuin MUL &Kees '450 &f'400 SliST'lpo 1 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM Iconenexpositie in Witte kerk NOG 4 WEKEN OPRUIMINGSACTIES 50% KORTING BORDEN EN KOSTUUMS Oplossing huisartsen opnieuw uitgesteld krant APE L LA Tally-Ho krijgt een nieuw gezicht! brixon BOSS ScühtA f7ppc Burgers Shoarma pakket Roomboter 2 voor NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Levendige discussies en spannend nieuws op bijeenkomsten CDA en PvdA Gewijzigde aanleveringstijden rondom de feestdagen Bij v/d PEET's VAKHANDEL Stationsweg 51 Heiloo tel. 072 533 0196 SAUCIJZENLETTER SHOARMA PAKKET 5,50 RIBLAPJE 1 kio 5,98 SLAVINKEN 4 stuks3,50 TARTAAR 4 stuks 3.00 Gourmet of Fondue SÉk voor Sinterklaasavond Slagerij Kramer www. vo smakelaardijnl (072)5351000 Aanmelden bij de Gezelschapsbank? Afgestudeerd 7W Zondag 7 en 14 december zijn wij open mannenmode per stuk 2,50 Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 03 DECEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 49 HEILOO - Vorige week dinsdag werd door zowel het CDA als de PvdA een dis cussie avond gehouden met als gezamenlijk thema (het gebrek aan) sociale woningbouw in Heiloo. Het CDA hield de avond in de Ter Coulsterkerk, terwijl het PvdA een paar honderd meter verder in het Tïefpunt discussieerde. Het was mooi geweest als beide partijen, zo niet alle politieke partijen in Heiloo, dit onder werp gezamenlijk zouden hebben aangepakt. Zodat er één avond was waarop geïnteresseerden mee konden praten, zonder eerst te moeten kiezen tussen een bepaalde politieke partij. Sociale woningbouw is tenslotte een onderwerp dat een groot deel van de Heilooër bevolking aanspreekt, met name de jongeren. En het wordt de lokale politiek al jarenlang verweten dat er te weinig aandacht aan deze groep wordt besteed. De laatste jaren zijn er heel weinig nieu we sociale huurwoningen gebouwd. Ook via doorstroming komen nauwe lijks dit soort woningen beschikbaar. De vraag blijft echter toenemen, waardoor er sprake is van een grote krapte op dit deel van de woningmarkt. Slechts 18% van de voorraad is sociale huur. Sinds jaar en dag moet het grootste deel van de Heilooër starters zijn heil zoeken in Alkmaar of Heerhugowaard. Deze gemeenten willen nu af van hun status als opvangcentrum.Volgens het jaarver slag van de Woningstichting Heiloo, blijkt dat er in 2002 voor een vrijgeko men huurwoning gemiddeld 119 gega digden zijn. Het Beleidsplan Wonen van Heiloo heeft eerste beleidsdoel extra aandacht geven aan het voorzien in de huisvestingsbehoefte van starters, jon geren en gezinnen met jonge kinderen. De leeftijdsgroep tussen 15 en 30 jaar is in Heiloo sterk ondervertegenwoor digd. De gemeente streeft naar een evenwichtige bevolkingsopbouw en wil zich inspannen om jongeren sociaal en maatschappelijk aan de gemeente te binden. Ondanks dat Heiloo een gemeente is met relatief hoge inko mens, heeft toch nog 30% van de huis houdens in Heiloo een besteedbaar inkomen van minder dan 21000 euro, wat het kopen van een woning in Heiloo onmogelijk maakt. Duidelijker dan met deze cijfers is nauwelijks aan te geven dat er op korte termijn meer woningen met name in de sociale huur sector gebouwd zullen moeten worden. Zowel het CDA als de PvdA maakte deze avond duidelijk dat zij zich willen inzetten voor projecten die op korte termijn soelaas bieden aan de grote knelpunten op dit deel van de woning markt. Waarschuwing van statenlid bij CDA Bij het CDA werd de inleidingen over dit onderwerp gehouden door raadslid Elly Beens-Woudenberg, waarna het statenlid Simon van Keulen, die woningbouw in zijn portefeuille heeft, en Martin van Hooff, directeur van de woningstichting Willibrord te Alkmaar als deskundige buitenstaander op dit onderwerp in werd gegaan. Vooral door van Keulen werd kritisch gekeken naar het beleid van de gemeente Heiloo op het gebied van volkshuisvesting. Zo betreurde hij het feit dat de twee partijen die er voor kunnen zorgen dat sociale woningbouw kan worden gerealiseerd, de gemeente en de Woningstichting Heiloo, schijn baar niet met elkaar door een deur kunnen. Volgens hem is een basisvoor waarde voor een gedegen huisvestings beleid dat zulke partijen elkaar positief benaderen, eikaars doelstellingen begrijpen om vervolgens samen het hui dige programma kritisch te bekijken. Pas dan kan er worden gezocht naar mogelijkheden. Statenlid van Keulen beaamde dit door te zeggen dat het ook voor de Provincie belangrijk is dat beide partijen goed samenwerken; „Anders graaft u uw eigen graf. Een iet wat zwartgallige uitdrukking, maar zie het maar als een waarschuwing", aldus het statenlid. Oftewel: de Provincie bepaalt in een zogeheten contingent welke gemeentes wat mogen bouwen op welke termijn, en stelt daar bepaalde voorwaarden aan. Bijvoorbeeld een gedegen beleidspan Wonen. Toch waren beide heren het ook met elkaar eens dat het beleidsplan van de gemeente Heiloo wel degelijk goede doelstellin gen heeft, die ook kunnen worden behaald, mits men die instrumenten op een juiste manier gebruikt. Oplossingen vanuit de zaal Oplossingen kwamen er ook vanuit de zaal. Bijvoorbeeld van de heer de Visser, die voorstelde dat verschillende woningbouwcorporaties in Heiloo met elkaar moeten concurreren, zodat de monopoliepositie van de Woning stichting Heiloo wordt opgeheven. Sterker nog: meneer de Visser is al geruime tijd bezig met een tweetal pro jecten in Heiloo. „Dus het kan wel. Het is alleen een kwestie van goed regelen en afspraken maken met verschillende partijen", aldus de Visser. Met deze ont hulling maakte hij de gemoederen behoorlijk los en iedereen wilde graag weten wat die projecten dan precies inhouden. Helaas: door het ontbreken van bepaalde toezeggingen, kon de heer HEILOO - Zaterdag 13 december zal er in de Witte Kerk in Heiloo (Heerenweg 32) een expositie zijn van nieuwe iconen. Deze expositie bestaat uit Russische iconen, enkele .Coptische iconen en een miniatuur van Christus' geboorte. De iconen zijn geschilderd door Fransina de Kroon-Kwantes. Icoonschilderen is van oorsprong mon nikenwerk. De icoonschilder moet dan ook zeer veel geduld hebben; de plank, waarop geschilderd wordt, is zorgvuldig geprepareerd, met beenderlijm inge smeerd, daarna met linnen bespannen en met vele lagen krijt bestreken en na al deze handelingen glad geschuurd. De verf wordt gemaakt van poeders en eigeel. De verf wordt zeer dun laag over laag aangebracht. Daarom vergt één icoon toch zeker minimaal 50 uur werk. Na maanden van drogen wordt de laklaag aangebracht. Deze bijzonde re expositie is gratis te bezoeken van 10.00 tot 18.00 uur. de Visser er niet verder op in gaan. De heer Greeuw, directeur van de Woningstichting Heiloo, hekelde het feit dat zijn organisatie vaak wordt gezien als een instantie die wel geld heeft, maar weigert dat uit te geven. „Kwaliteit kost geld, maar ik ben bereid (onrendabel) te investeren, mits ik de kans krijg van politiek Heiloo. Het evenwicht tussen huur en koop in Heiloo is vooralsnog volledig zoek. Op dit moment is er zo'n zeven miljoen euro vanuit de woningstichting be schikbaar voor sociale woningbouw. De woningstichting wil dat graag uitgeven aan kwalitatief hoge projecten zoals Hoog en Laag eerste fase en zo snel mogelijk aan de tweede fase van dit project. De eerste fase heeft 1,2 miljoen gekost, en fase twee gaat nog eens 3 mil joen kosten voor 45 woningen. Dat betekent dat er ruim 2,5 miljoen euro beschikbaar is ten behoeve van Gonge) woningzoekenden. Bijvoorbeeld aan de Driestal, waar 28 woningzoekenden kunnen worden geholpen, maar wat echter al zeven jaar wordt tegengehou den door bezwaarschriften; een schan dalige zaak. Met de Driestal verwacht ik in januari definitief te kunnen starten", aldus de heer Greeuw. Nieuwe huurwoningen voor jongeren Ook het CDA kwam met spannend nieuws, wat later in de vorm van een persbericht namens het CDA, Groen- Links en Heiloo2000 werd geconcreti seerd: samen met GroenLinks, Heiloo 2000 en met de Woningstichting Heiloo als mogelijke partner, wordt momenteel een plan ontwikkeld om aan de Omloop/ hoek Maalwater 100 goedko pe starterswoningen met huurprijzen tussen 300 en 500 euro te realiseren. Genoemde raadsfracties hadden samen met de NCPN. eerder dit jaar met een motie al aangedrongen op het bouwen van huurwoningen in Heiloo. Het colle ge heeft aan de motie tot nog toe geen gehoor gegeven. Daarom willen de raadsleden met een initiatiefvoorstel zelf het heft in handen nemen. De loca tie is het oude terrein van de ponyclub, gelegen nabij de plek waar momenteel een gebouw verrijst met 11 seniorenap partementen. Het stedebouwkundig uitgangspunt is een open, gelede struc tuur. Volgens de initiatiefnemers is aan alles gedacht: voldoende parkeerplaat sen, gemeenschappelijk groen, ruimte voor de herschikking van de nabijgele gen sportvelden, ontsluiting via het Maalwater. Door de initiatiefnemers wordt momenteel informatie uitge wisseld met het bestuur van de senio renflat en andere omwonenden. Met name de Woningstichting Heiloo is bereid om fors geld te steken in het pro ject: meer dan 20% is de zogenaamde 'onrendabele top'. De initiatiefnemers realiseren zich dat ook de gemeente substantieel moet bijdragen. Momen teel staan de initiatiefnemers ook nog open voor plannen van andere instellin gen, mits deze aan hetzelfde program ma voldoen. Hoewel de gemeente Heiloo formeel nog geen toestemming heeft van de provincie voor realisatie van dit aantal woningen, verwachten de initiatiefnemers dat dit geen probleem zal opleveren. Het provinciale beleid wordt namelijk binnenkort drastisch gewijzigd, waarbij gemeenten veel min der restricties voor aantallen woningen opgelegd krijgen. HEILOO - Maandagavond werd tij dens de raadvergadering duidelijk dat de huisartsen voorlopig geen rekening moeten houden met een oplossing voor hun huisvestingsprobleem. Vanaf juli werd meerdere keren bericht dat de oplossing, in de hoedanigheid van een nieuwe huisartsenpraktijk aan het Slimpad, nabij was. Nu lijkt definitieve verhuizing van de huisartsen echter weer verder weg dan ooit. Oorzaak is het feit dat omwonenden van de nieuw te bouwen huisartsen- praktijk- op de plaats van het Rode Kruis-gebouw- bezwaar hebben aange tekend tegen het bouwplan, dat bestaat uit twee woonlagen. Deze omwonen den vrezen een beperking van de priva cy omdat de tweede woonlaag uitziet op hun huizen. Daarnaast wordt over last van autoverkeer verwacht. Een aantal fracties, onder wie de VVD en de PvdA, stelde voor om een nieuw bouwplan te ontwerpen, waarbij dit keer zowel huisartsen als omwonenden worden betrokken. Onder andere het CDA stelde daarentegen voor de huis- artsenparktijk tijdelijk te verplaatsen naar De Loet. Het PvdA vindt echter dat de huisartsen, met hun patiënten, al genoeg zijn gekweld. Iedereen was het er wel over eens dat de hele kwestie zo snel mogelijk moet worden opgelost. Het geplande traject, dat in juni afge rond had moeten zijn, wordt niet behaald. Dat werd maandagavond wel duidelijk. Dat zowel de huisartsen als de Vinkenbaanbewoners zich zeker nog een zomer in deze vervelende situ atie zullen bevinden, helaas ook. I HEILOO - Ze zijn pas sinds juni dit jaar actief, maar Deugniet Ko loopt al als een trein! ,,Het blijkt voor veel ouders van jarige kinderen een ideaal concept te zijn. Wij orga niseren het kinderfeestje, van de uit nodiging tot en met het uitzwaaien, en van het afscheidskadootje voor de kinderen tot en met het drinken en de chips. En de ouders zitten lekker op de bank en genieten met volle teu gen! Geen stress, geen rommel en geen gedoe, want dat nemen wij alle maal voor onze rekening." Aan het woord zijn Jeannette Oostindie en Petra Veen. Jeannette liep al langer met het idee rond om kinderfeestjes te gaan organiseren en praatte daar een keer over met haar buurvrouw Petra. Die bleek ook vol met goede ideeën te zitten, en zo ging het bal letje rollen. Vlak daarna deden we het eerste feestje en dat was meteen een groot succes! De kinderfeestjes worden steeds gehouden in een bepaald thema, wat vooraf met de jarige job en de ouders wordt doorgesproken. „Deze tijd is het Harry Potter, Harry Potter en nog eens Harry Potter. Maar dat is ook meteen een thema waardje alle kanten mee uit kunt. Juist omdat je dezelfde kinderen tegenkomt op verschillende feestjes, ligt daar een uitdaging om het elke keer anders te doen. Ook K3 is een populair thema, we hebben een dis cofeest gedaan en ook voor een prin- sessenfeest draaien we onze hand niet om." Eigen atelier In een schuur achter het huis heeft Deugniet Ko het atelier waar alle decorstukken, de kleding en alle accessoires en attributen door de dames zelf wordt gemaakt. Indruk wekkende panelen compleet met spiegel, open haard en 'de dikke dame' staan in het altelier opgesteld. „Het paneel met de dikke dame staat altijd bij de deur bij de Harry Potterfeesten. Voordat de kinderen Vrijdag 20 december In plaats van woensdag 17 december verschijnt de Uitkijkpost op vrijdag 20 december. Uiterlijke aanlevering voor kopij en/of advertenties is op dinsdag 16 december om 17.30 uur. Woensdag 24 december Op woensdag 24 december verschijnt er geen krant. Woensdag 31 december Op woensdag 31 december verschijnt de laatste Uitkijkpost van dit jaar. Kopij en advertenties moeten voor deze editie uiterlijk 23 december om 17.30 uur zijn aangeleverd. Kantoor gesloten Het kantoor van de Uitkijkpost is tus sen 22 en 26 december gesloten. Kopij en advertenties kunnen deze week wel per ISDN, e-mail, of per post worden aangeleverd. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefs mid 51851 PZ J Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. de huiskamer, of het huis binnenko men, moeten ze eerst een wacht woord zeggen. Dat hebben ze al bij de uitnodiging gekregen, maar het blijft natuurlijk spannend of de dikke dame ze doorlaat." Alles is mogelijk Daarna kan het twee uur durende feest beginnen, met goocheltrucs, spelletjes, knutselen, muziek en opdrachten, bijvoorbeeld onder lei ding van twee rare leraren uit Zweinstein. Oftewel: de geheel in stijl verklede Jeannette en Petra. „Bij elk feest zijn van top tot teen ver kleed. Dat is leuk voor de kinderen, maar ook voor onszelf. Op die manier kun je je helemaal uitleven in je rol. Of het nou een heks is, een dis coganger of een prinses, het maakt ons niet uit. Zodra we een pak aan trekken en een pruik opzetten, zijn we die figuur! Speciale wensen „Natuurlijk hebben we in het voor gesprek met kind en ouders al uitge breid besproken wat wel en niet gewenst is. Soms zijn er kinderen met allergieën, of het jarige kind wil iets extra zoals een playbackshow, of juist iets weglaten als het knallen van bal lonnen. Daar houden we natuurlijk rekening mee, en er zijn bepaalde vaste items die we voor het feestje bedenken, compleet met een hele boel voorpret. Soms komen we niet eens tot de helft vanHvat we van plan waren: zo'n feest loopt zoals het loopt." Dat vraagt meteen een flexibele instelling van de dames, en een grote portie creativiteit en inlevingsvermo gen. „Dat zit bij ons wel goed, anders waren we hier met aan begonnen. Bij kinderen moet je niet willen vasthou den aan een te strak schema; dat is niet leuk voor de kinderen en ook niet voor ons." Deugniet Ko organiseert kinder feestjes voor maximaal 10 kinderen, in de leeftijd van 5 tot 12 jaar. Voor meer informatie: 072-5320799 of kijk op de website: www.deugnietenko.nl. Regie Noord- Kennemrtond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewe zen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Hejlijfö 'ft/# Henny Stoop tel, 532 0345 EJ. Potgieterweg 27 Heiloo Jongeren laten zich horen bij de PvdA Ook in de ledenvergadering van de PvdA werd gesproken over het onder werp volkshuisvesting, en dan met name de jongerenhuisvesting. In tegen stelling tot de bijeenkomst van het CDA was hier wel een groot aantal jon geren aanwezig, die zich dan ook lieten horen in een levendige discussie. De inleiding werd verzorgd door Remco de Maaijer van Aedes, de landelijke vere niging van woningbouwcorporaties in Nederland. In zijn presentatie gaf hij inzicht in de rol van Aedes als belan genbehartiger voor de woningbouwcor poraties. Hij ging in op de geldende wet geving en het beleid van de huidige regering met betrekking tot de sociale woningbouw. Verder besprak hij de rol van de provincie, de gemeente en de woningbouwcorporaties. Vooral de jon geren wilden van de PvdA horen welke keuzes de politiek in Heiloo maakt als het gaat om jongerenhuisvesting. Remco de Maaijer onderschreef dat die keuzes wel degelijk door de politie ke partijen gemaakt moeten worden. De PvdA gaf aan dat zij die keuze niet alleen kan maken, dit 'zal samen met andere politieke partijen in Heiloo moeten gebeuren. Duidelijk werd wel dat de jongeren soms uitstekende idee ën hebben, waar politiek Heiloo in de aanloop naar jongerenhuisvesting goed naar zou moeten luisteren. Gelukkig werd in het Trefpunt besloten dat de PvdA, in samenwerking met de jongeren, in februari 2004 een discussie bijeenkomst over jongerenhuisvesting zal organiseren met de andere politieke partijen en het college. Jeannette en Petra voor de door hun zelfgemaakte panelen, met links de beruchte Dikke Dame, (foto: UKP) geldig t/m zaterdag 6 december Telefoon 5330991 APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Ontwerper Piet Hein Eek heeft voor ons een totaal nieuw interieur ontworpen. Op dit moment is iedereen druk bezig dit te realiseren. Helaas zijn we daarom deze week gesloten U wordt hierbij uitgenodigd vanaf maandag 8 december het resultaat met eigen ogen te bekijken. Raadhuisweg' 1 3 Heiloo HET GROENE WARENHUIS HEILOO - In deze krant stond vorige week een interview met medewerkers Monique van Ling en Margit Kooter, en twee enthousiaste leden van de Gezelschapsbank van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Bij het interview is echter weggevallen over hoe men zich aan kan melden. De Gezelschaps bank is op werkdagen te bereiken via tel: 072-5331297. Daarnaast houdt Monique Ling iedere donderdag in loopspreekuur van 10.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, waar vrijblijvend informatie over de Gezelschapsbank is te verkrijgen. HEILOO - Na vorig jaar haar studie Medische Biologie cum laude te heb ben afgerond is onze ex-plaatsgenoot Liesbeth M. Kager op 28 november afgestudeerd als arts aan het AMC/ UVA te Amsterdam. van 11.00-17.00 uur Abies Nordmanniana (Nordmann spar) Met mooie, volle takken die weinig naalden verliezen, zonder kluit, hoogte 150-175 cm. Van 22,95 Op 7 december: suikerspinnen en een springkussen HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. OP ALLE PANTALONS. COLBERTS H U <S O BOSS 0 HEILOO. HEERENWEG 28 TELEFOON 072-532 40 80 CASTRICUM, DORPSSTRAAT 48 TELEFOON 0251-65 22 71 Openingstijden: Ma. 13.00 - 18.00 uur Di.t/mvr. 09.30 - 18.00 uur Za. 09.30 - 17.00 uur Koopavond do. (Castricum) 18.00 - 21.00 uur Koopavond vr. (Heiloo) 18.00 - 21.00 uur 7. 5 voor kip of varkens vlees, 500 gr., 5 broodjes saus voor slechts Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkeihof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1