Inspreken Uw goed recht! Brandveiligheid tijdens de feestdagen Tips voor thuis van de brandweer m s er HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Wilt u inspreken tijdens een commis sievergadering? Dat kan. De leden van de commissies hebben open oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen die zij maken over onder werpen die de gemeenschap van Heiloo aangaan. De volgende spel regels zijn van toepassing in Heiloo om gebruik te kunnen maken van het recht om in te spreken. Inspreekrecht raadscommissies Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan, maar ook over een 'vrij' onderwerp dat u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De gemeente Heiloo kent drie raadscom missies, te weten Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. Deze commissies geven advies aan de raad en kunnen uw mening ook meenemen in het advies aan de raad. De commissies vergaderen in de regel in de tweede week van de maand, dat is de week na de raadsvergadering. Deze ver gaderingen beginnen om 20.00 uur en zijn openbaar. De agenda's worden gepubliceerd op deze informatiepagina. De agenda met de stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal in het gemeentehuis tijdens de openings tijden van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18,00 tot 20.00 uur. Gebruik maken van het inspreek recht? Vooraf aanmelden! Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de desbetreffende vergadering te melden aan dh griffier, mevrouw G.C.I. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreekrecht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoon nummer (072) 535 66 43. Maak gebruik van uw inspreekrecht aad en (raads) commissies ïïm Commissie Maatschappelijke Zaken Op maandag 8 december a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad- huisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie over de rol van de gemeente raad bij de Wet Werk en Bijstand - Vaststellen minimabeleid vanaf 1 januari 2004 - Instemmen met wijziging van artikel 3.2 van de Verordening voorzieningen gehandicapten Hèiloo 2003 - Vaststellen nota "Gezondheidsbeleid Heiloo 2004-2007" - Rapportage over het onderzoek naar de leerlingenstop voor leerlingen uit Heiloo - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening Commissie Bestuurlijke Zaken Op dinsdag 9 december a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuis weg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie cijfers eerste halfjaar 2003 en jaarplan 2004 politie, en eerste evaluatie campagne Leefbaarheid Stationscentrum - Instemming met begroting 2004 en jaar rekening 2002 Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland (SNK) - Onderzoeksvraag dienstverleningsconcept - Plan van aanpak verdere implementatie Dualisme 2004 - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel van afdoening Commissie Openbare Ruimte In de maand december vindt er geen commis sievergadering Openbare Ruimte plaats, vanwege het ontbreken van advies- en bespreeks tukken. Monumentencommissie Op woensdag 10 december a.s. vergadert de Monumentencommissie De vergadering begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het .gemeentehuis, ingang Raadhuisplein. Agenda 1 Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 29 oktober 2003 4. Bouwplannen: geen 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen. 6. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 7. Rondvraag Welstandscommissie Op maandag 8 december a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstel lenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een plan-indiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 24 november 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: Het einde van het jaar is vol van feeste lijkheden. Helaas kan de gezelligheid door brand wreed worden verstoord. Vandaar deze "brandveilige" tips. Algemeen Plaats een brandmelder op iedere etage in de gang, hal e.d., dus voor de woonkamer, de slaapkamers of op zolder. Koop een klein blusmiddel, b.v. 6 kg sproeischuimblusser en hang deze op een vaste plaats in uw huis. maak een vluchtplan en oefen dat samen met uw huisgenoten Komt er een kerstboom? Koop een snoer elektrische kaarsjes met een KEMA-keur, controleer voor gebruik of de bedrading niet is beschadigd. Gebruik een gaaf en goed passend verlengsnoer en leg dat zo neer dat niemand erover kan struikelen. Koop een boom die niet te groot is voor uw kamer. Doe de verlichting uit als u weggaat of gaat slapen. Uitdoen is niet een lampje losdraaien. Plaats de boom niet in een vlucht route, hierdoor voorkomt u dat u ingesloten raakt. Zorg ervoor dat de boom goed stevig staat en plaats hem zo, dat hij niet omver gelopen kan worden. Een boom in een met water gevulde speciale standaard of in een emmer met nat zand is veel veiliger dan een boom die niet bevochtigd wordt. Hierdoor zal de boom minder snel uitdrogen en uitvallen, waardoor het brandgevaar minder wordt. Regel- - Baetenburg 135, plaatsen carport; - Rector Frederiklaan 13, plaatsen garage; - Ypesteinerlaan 67, vergroten woning; - Ypesteinerlaan 69, vergroten woning; 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 5 december a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. matig bijvullen is dan wel vereist. Wilt u het echt veilig doen koop dan een moeilijk brandbare (kunststof) boom. Zet de boom niet te dicht bij de gordijnen of andere gemakkelijk brandbare materialen. Gebruik nooit echte kaarsjes in de boom. Een moment van onoplettend heid kan uw boom in een fakkel doen veranderen. Laat u kaarsen branden? Zet kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Gebruik geen houders van brandbaar materiaal zoals plastic, hout, kerst bakjes e.d. Zet kaarsen en kerststukjes op plaatsen waar u ze altijd kunt zien en niet te dicht bij andere brandbare materialen zoals de gordijnen e.d.. Zet kaarsen en kerststukjes niet te dicht bij een warmtebron zoals de radiator van de centrale verwarming of bijvoorbeeld in de vensterbank. De kaarsen kunnen dan week worden en ombuigen. Zorg dat de kaarsen buiten bereik van kinderen en huisdieren blijven. Laat kinderen en huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen ook niet voor een paar minuten. Laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden en plaats de kerst stukjes zo dat u ze kunt zien. Gaat u versiering ophangen? Gebruik geen dennengroen of doe dit slechts in beperkte mate. Dit mate riaal is zeer brandgevaarlijk, zeker als het droog is. Heerenweg 210 - plaatsen woning containers t.b.v. tijdelijke huisvesting (reg.nr. 2003/0365) Westerweg 235 - bouwen woning (reg.nr. 2003/0370) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Hoogeweg 23 - veranderen woning dichtbouwen veranda (reg.nr. 2003/0253) Nic Beetsweg 21 - veranderen woning ver wijderen deur voorgevel (reg.nr. 2003/0301) Tulpencroftlaan 33 - vergroten woning dak- opbouw achterdakvlak (reg.nr. 2003/0325) Van Foreestlaan 8 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0219) Vossenakkers 21 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0275) Bezwaar Indien het verlenen van een bouwvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na Moeilijk brandbaar versieringsmate riaal beperkt de kans op brand. Dergelijk versieringsmateriaal is ver krijgbaar bij de reguliere handel. Vraag hier dus expliciet om. Versieringsmateriaal langs en aan de plafonds, dient met de onderzijde zo te hangen dat niemand hier tegenaan kan lopen. Zorg ervoor dat versieringen niet in aanraking kunnen komen met ver lichting en andere warm wordende apparaten. Hang de versiering op met behulp van ijzerdraad. Fonduen en gourmetten Gebruikt u spiritus? Vul dan nooit de brander in de nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze helemaal is afgekoeld, en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fonduestel tijdens gebruik op een niet brandbaar onder blad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en bovendien wordt de gemorste olie opgevangen. Realiseert u zich, dat een spiritus vlam nagenoeg onzichtbaar is; deze kan nog volop branden terwijl u denkt dat de vlam uit is. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daarom een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Zet een elektrisch fonduestel zo dicht mogelijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over het snoer struikelen en het fonduestel meesleuren. Gebruik geen aardewerk pannen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge temperatuur deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Sloop bibliotheekgebouw aan Het Malevoort De bibliotheek van Heiloo is inmiddels ver huisd naar de Westerweg in de Egelantier, hierdoor staat het gebouw aan Het Malevoort leeg. Voor het gebouw is geen nieuwe bestemming. Vooruitlopend op toekomstige ontwikkelingen, is besloten het gebouw te slopen. De gemeente is nog steeds in onder handeling met Rodamco over de herbestemming van het gebied. Maandag 1 december jl. is gestart met de sloop van het gebouw. De sloopwerkzaam heden worden uitgevoerd door sloopbedrijf De Geus uit Broek op Langedijk. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer B. de Geus van sloopbe drijf De Geus, telefoonnummer (0226) 31 23 37 of met de heer H. Jongebloet van de afde ling VROM, telefoonnummer 06 55 73 30 02. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 27 november 2003 geboorten Jacob z.v. J. van den Kommer en C.P.M. de Wit die daarvoor nodig is. Laat (kleine) kinderen nooit alleen fonduen. Reik nooit over de fonduepan heen om iets te pakken. Heeft u een openhaard? Een regelmatige veegbeurt van uw schoorsteen verkleint de kans op een schoorsteenbrand sterk. Brand geen (geverfd) afvalhout in uw openhaard. Gebruik een vonkenscherm. Laat de openhaard nooit onbeheerd achter als deze brand. Maak de openhaard goed uit voordat u naar bed gaat of het huis verlaat. Zorg voor voldoende ventilatie in uw woning en trek in uw schoorsteen. Anders kan de hoeveelheid kool monoxide in huis ongemerkt tot een gevaarlijk niveau oplopen. Hoe te handelen bij een calamiteit. Mocht er, ondanks alle door u genomen voorzorgen, toch nog iets mis gaan, handel dan als volgt: 1. Blijf kalm. 2. Waarschuw de overige bewoners. 3. Vlucht volgens uw eigen vluchtplan. 4. Houd deuren en ramen gesloten en sluit deuren achter u. 5. Blijf dicht bij de grond. 6. Bel NA ONTVLUCHTING direct 1-1-2 Als u naar aanleiding van deze infor matie vragen heeft dan kunt u bellen met de brandweer (072) 535 68 50. De brandweer wenst u gezellige en vooral veilige feestdagen toe Mats A.A. z.v. S.J.J. Genet en A. de Vries Niels S. z.v. M.P. van Staalduinen en C.M. Knaap elders geboren Akar z.v. S. Sharif en N. Amin Lisa A. d.v. A.C. Warmenhoven en E.A. Brakenhoff Kas A. z.v. A.C. Warmenhoven en E.A. Brakenhoff Maaike d.v. W.G.G. van der Steen en K.M. Giesen Bart z.v. E. Koomen en C.C.A. Adrichem Jarno z.v. P.J. van Broeckhuijsen en S. Greuter huwelijksaangiften M. Elzenga en C.M.B. Schoof B.A.S. Borst en J.J. van Schagen N.A. van Duuren en M. Olyrhook Molenaar huwelijken P.G.J. Bot en P.J.M. Rijs P.W.H. van Rijswijk en F. van Dongen M. Fakkeldij en Fithri Ermawati G.R. van Hoek de Bruin en M.H. Jaspers H.F.L. Lincklaen Arriëns en I.M. Heiszwolf A.A.B. Murillo en M.A. Donosa Espinoza overleden M.J. Kromwijk ev Hakkert H.L.H. Stel elders overleden A. Winder V.J.M. Marcker J. Visser Lees verder op pagina 6 r - Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4