-irir Ingezonden Kerstmarkt plantenkas GGZ Noord-Holland-Noord Bfeeker mecfeo^/ Verstandelijke beperking geen obstakel voor sportprestatie Rotary Jeugduitwisseling, een manier om de wereld kleiner te maken O L I T I E UITKIJKPOST - 03 DECEMBER 2003 - PAGINA 06 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. er HEILOO ededelingen Algemene begraafplaats aan de Holleweg erk in uitvoering Afsluiting Heerenweg dingsroute wordt met borden aangegeven. en tuincentra 20 mei bouwmarkten en tuincentra Meer informatie 31 mei bouwmarkten en tuincentra Voor meer informatie kunt u contact opnemen 19 september winkelcentra met dhr. P. Bakker van het Ingenieursbureau 10 oktober meubelbranche (Verkeer en vervoer), telefoonnummer 21 november winkelcentra (072)535 67 63. 5 december tuincentra 12 december tuincentra 19 december winkelcentra 26 december meubelbranche Koopzondagen 2004 :<S- RENAULT Rent Lekker genieten van de wintersportvakantie? 0p het weektarref maar liefst 2000 vrije kilometers! Creatieve kerstmarkt in het Trefpunt HEILOO BERICHTEN adressen heiloo WWW EHK klaverjasclub In februari naar Benidorm? Foutjes in artikel Klaasse Bouw en Keukens Verbouwing Wereldwinkel groot succes Café De Wit trots op vermelding Horeca 100 Rabobank betreedt nieuw tijdperk Ko Hartog 75 jaar actief Nieuwe specialist op gebied van gedenktekens (foto: MSP) Uitreiking Rabobank Vrijwilligersprijs 2003 Heiloo contact vervolg van pagina 4 In week 50 van 2003 plaatst de gemeente Heiloo bordjes op een groot aantal graven op de alge mene begraafplaats aan de Holleweg te Heiloo. Op de bordjes staat het verzoek aan de rechtheb bende contact op te nemen met de gemeente. De reden hiervoor is dat de rechten op deze graven zijn verlopen en de thans rechthebbende van het graf bij de gemeente niet bekend is. Het is belangrijk dat de gemeente de rechthebbenden kan benaderen, indien dat noodzakelijk is. De bordjes op de graven blijven een halfjaar staan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Karsten van Bureau Belastingen, telefoonnummer (072) 535 66 19 of met mevrouw M. Krol van de Afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 01. Op de hoek Stationsweg/Heerenweg worden door Bouwbedrijf Dekker BV deze week bouw werkzaamheden verricht. Hierbij is de inzet van groot materieel noodzakelijk. Daarom is op don derdag 4 december, van circa 7.30 uur tot circa 9.30 uur, een gedeelte van de Heerenweg, iets ten zuidwesten van de kruising met de Sta tionsweg, afgesloten voor het wegverkeer. De Stationsweg naar het NS-station (vanaf de rotonde) blijft hierbij bereikbaar. Een omlei- Het college van burgemeester en wethouders heeft in de vergadering van 25 november 2003 de volgende twaalf data aangewezen als koopzondagen in Heiloo in 2004. 4 januari meubelbranche 21 maart winkelcentra 12 april bouwmarkten, meubelbranche Deze data komen overeen met de suggesties die de winkeliersverenigingen aan de gemeente hebben gedaan voor de diverse branches. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatie- ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45 HEILOO - Grenzen verleggen, bewe ging, samenwerking, zelfvertrouwen, sociale contacten, survivallen en vooral de mensen laten zien dat een verstan delijke beperking geen onoverkome lijk obstakel vormt om een sportpre statie te leveren. Dat waren de doel stellingen voor de strandwandeltocht van afgelopen vrijdag die zeven men sen met een verstandelijke beperking en drie begeleiders hebben volbracht. Waardering De wandeltocht begon bij Sint Maartenszee en eindigde vijfentwintig kilometer verderop in Egmond aan Zee. Initiatiefnemer was Patrick Rupsam (29). Samen met twee begelei ders van Patrick's voormalig werkge ver De Stolp, Erik en Wim, begeleidde hij de cliënten tijdens de wandeling. Maar ook de groep zelf steunde elkaar door dik en dun. Piet en Ricardo bij voorbeeld traden op als echte 'mental coaches' en hielden de anderen in de gaten. Piet zelf ging de wandeling gemakkelijk af en ook Ricardo wist het goed uit te houden. „Ik heb al eerder een tocht van vijftig kilometer gelopen en dit was een eitje", vertelt Ricardo. De oudste van de groep was Egbert met zijn 64 jaar. Hij had vooraf zo zijn twijfels en liep zo'n lange tocht voor het eerst. „Ik had wel eerder de avond vierdaagse in Heiloo gelopen, maar dat was maar tien kilometer", vertelt Egbert, „Maar ik heb het gered en dat vind ik een hele prestatie van mezelf." De enige vrouw in het gezelschap was Annegeer Rüyter. Zij trad op als ver pleegster, psycholoog, mental coach en filosoof. Daarbuiten bracht zij heel veel humor en was een echte gangma ker. Trots is ook Dennis. Dennis is visueel gehandicapt en is erg blij met de waardering na hun prestatie. „Ik vond het een perfecte dag! Ik ben blij dat ik eindelijk weer iets spectaculairs kon doen! Eindelijk sportwaardering", zegt Dennis. Herenschoenen en fitness John en Kees vonden de tocht wel Staand (v.l.n.r.): Egbert, John, Dennis en Kees, en zittend: Ricardo en Piet. Op de foto ontbreekt Annegeer. (foto: MSP) HEILOO - Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig psychiatrisch ziekenhuis Willibrord) wordt van 6 december tot en met 20 december in de plantenkas een kerst markt gehouden. De plantenkas wordt gedreven door cliënten van GGZ NHN in het kader van de zogenaamde arbeidsrehabilitatie; een opstapmiddel naar het reguliere arbeidsproces. De kas beschikt over een gevarieerd aanbod. Zo zijn er acht soorten kerst bomen met en zonder kluit waaronder de prachtige Nordmanbomen die hun naalden bijna niet verliezen. De kerst bomen worden professioneel verpakt waardoor er geen dennennaalden in de auto terechtkomen tijdens het vervoer. Naast kerstbomen zijn er vele bloeien de en niet-bloeiende planten te koop zowel voor binnen als voor buiten, windlichten, schorsbakjes, potterie, kaarsen, kandelaars, kerstboomstan daards, verlichting en rietwerk. Verder beschikt de plantenkas over een ruim assortiment groen en accessoires om zelf kerststukjes te maken. Voor niet- creatieven is het mogelijk kant-en- klare kerststukjes te kopen. Deze kun nen op maat en kleur worden gemaakt. De kerstmarkt in de plantenkas is geo pend van 6 december tot en met 20 december 2003 van 10.30 tot 17.00 uur. De kas is ook op zaterdag open, maar op zondag gesloten. De plantenkas is op het terrein van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Op het terrein is de route naar de kas aan gegeven met borden in de vorm van een sneeuwpop zowel vanaf de ingang aan de Kennemerstraatweg als vanaf de ingang aan de Kanaalweg. Renault Rent helpt u op weg! Actie van toepassing op alle Renault modellen. Geldig in de periode van 1 december 2003 tot en met 31 maart 2004. Vraag in de showroom naar de exacte voorwaarden. Kooi plein 2, 1901 VW Castricum. Tel. 0251-655475, fax 0251-655473. Westerweg 226, 1852 AP Heiloo. Tel. 072-5331133, fax 072-5335981 Autobedrijf zwaar, maar beiden om verschillende redenen. Voor Kees was het al een hele tijd terug dat hij zo'n afstand heeft gelopen en daarom zag hij er wel tegen op. Maar uiteindelijk viel het hem reuze mee: „Ik had nog wel tien kilo meter kunnen lopen, maar ik moest voor het donker thuis wezen", lacht Kees. John had het misschien nog wel het moeilijkst, want hij had zich per onge luk vergist in zijn schoeisel. In plaats van makkelijke wandelschoenen had hij gewone herenschoenen aangetrok ken. Toch heeft hij de eindstreep gehaald. „Bij Bergen dacht ik: nooit meer! Maar na de eindstreep dacht ik: volgende keer weer, maar dan wel op andere schoenen. Ik had toch wel zere voeten." En ondanks dat het een zware fysieke inspanning was heeft iedereen genoten van de tocht. Familieleden en vrienden wachtten de sporters op. Na afloop van de lange wandeling kreeg iedereen een schitterende en dik verdiende medaille met de woorden: 'Voor een grote kan jer. Wandeltocht 2003' en werd er gege ten bij het Wapen van Egmond. En de sportpret is nog niet voorbij. Op 13 december organiseert Patrick een fitnessavond waar iedereen een kijkje kan nemen. Daarover zal de Uitkijkpost volgende week berichten. Wie graag meer informatie wil over de projecten van Patrick Rupsam kan con tact opnemen met 06-22428108. HEILOO - Op zaterdag 13 december houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo van 10.00 tot 16.00 uur een creatieve kerstmarkt in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Jong en oud kan daar terecht om crea tieve kerstdecoraties te maken, bijvoor beeld kerstkaarten met verschillende technieken, gelkaarsen, houtbewerken en kerstboomdecoraties. Kinderen kunnen gratis spelletjes op de computer doen onder begeleiding van een vrijwilliger en kleurplaten kleuren. Voor de overige activiteiten wordt de kostprijs gerekend. De kerst man is aanwezig van 10.00 tot 12.30 uur, toegang is gratis. Voor informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 - Op maandag 24 november vond om 12.05 uur op de Kennemerstraatweg een aanrijding plaats. De aanrijding werd veroorzaakt omdat een 43-jari- ge automobilist bij het inrijden van inrit van een perceel aan de Kennemerstraatweg geen voorrang verleende aan een bromfietser. Er was, alleen materiele schade. - Tussen 9.30 uur en 20.15 uur werd in een woning aan de Curtiuslaan inge broken. Waarschijnlijk wist men zich toegang tot de woning te verschaffen door een openstaand slaapkamer raam op de eerste etage. De inhoud van ksten op de eerste etage werden overhoop gehaald. Ontvreemd wer den sieraden en horloge's. De doosjes waarin deze sieraden zich bevonden werden leeg in de achtertuin gevon den. - Op dinsdag 25 november werd door een bewoner van een woning aan Hoog en Laag aangifte gedaan van inbraak in zijn houten schuur. De inbraak in de schuur werd gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag 22-23 november. Er werd niets uit de schuur gestolen. Vermoedelijk was de inbraak gericht op een in de schuur staande bromfiets. Diezelfde brom fiets werd begin november ook al uit de schuur ontvreemd die later in de omgeving van de Capel-Acker werd teruggevonden. Voor de zekerheid stond de bromfiets nu met een kabel- slot afgesloten. - Op deze dag werd tweemaal aangif te gedaan van het vernielen van een personenauto. De vernieling werden aan een Opel Corsa en een Volkswagen Golf gepleegd terwijl de auto's op de Butterlaan stonden geparkeerd. In beide gevallen werden de buitenspiegels vernield. De vernie lingen werden tussen zondag 16 en vrijdag 21 november gepleegd. - Op woensdag 26 november werd de inbraak in een personenauto van het merk Mazda 323 ontdekt die gepar keerd stond achter de woningen aan de Kerkelaan. Het portier aan bestuurderszijde werd aan de boven zijde verbogen waarna men in staat was het portier te openen. Ontvreemd werd de autoradiocdspe- ler en het frontje van het apparaat. - De bewoner van een woning aan de de Wildtlaan kwam 's morgens tot de ontdekking dat gepoogd was in de woning in te breken. Men trachtte zich toegang tot de woning te ver schaffen door het forceren van de tuindeur. De inbraakpoging werd gepleegd tussen vrijdag 21 en dinsdag 25 november. - Op donderdag 27 november werd een 43-jarige inwoner van Amsterdam in een winkel in het win kelcentrum 't Loo aangehouden op verdenking van het plegen van een winkeldiefstal. De man trachtte met een geprepareerde boodschappentas goederen weg te nemen voor een bedrag van 248,64 euro. Na verhoor werd de man met een dagvaarding op zak heengezonden. - Op zaterdag 29 november werd in een 3-tal woningen in Heiloo inge broken. Een van de woningen betrof een woning aan de Stationsweg. Deze inbraak werd gepleegd tussen 15.50 en 20.20 uur. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren inslaan van een raampje naast de achterdeur. Op de benedenverdie ping werden kasten doorzocht. Op de bovenverdieping werden kasten op een slaapkamer en een slaapkamer doorzocht. Nog niet bekend is wat er uit de woning werd ontvreemd. De andere inbraak betrof de inbraak in een woning aan de Kennemer straatweg. Deze inbraak werd gepleegd tussen 8.30 en 19.45 uur. Toegang tot deze woning werd Ver schaft door het forceren van een achterdeur. De gehele woning werd doorzocht. In ieder geval wordt een gouden armband vermist. De inbraak in een woning aan de Pijlemeeth is bij een poging gebleven. Men trof braak sporen aan bij een raamkozijn en bij de schuifpui. Gevonden voorwerpen: Gevonden: enkele sleutels en een knuffeldier (muisje). HEILOO - De service clubs die in Rotary International zijn verenigd wisselen per jaar zo'n 8000 scholieren uit tussen allen landen van de wereld met het doel deze jongelui een goed inzicht te geven in andere culturen. Dat is niet alleen leuk voor de deelne mers die een geweldige ervaring opdoen in een internationaal gezel schap, het is ook erg leuk en leerzaam voor de achterblijvers. Ook Rotaryclub Heiloo is actief betrokken bij dit Rotary-programma. Op dit moment woont een door deze club uitgezonden meisje een jaar in Pune, India. In een van haar regelmati ge mails laat ze weten: „Of ik liever was gaan backpacken: Nee, toch niet. Ik vond het de eerste paar weken ver schrikkelijk dat ik een deeltje van mijn Nederlandse vrijheid hier mis, maar het went en nu ik het vertrouwen heb gewonnen van zowel mijn hostouders als mijn counsellor is er toch meer mogelijk dan ik dacht, ik heb hier zoveel vrienden en een leuk gastgezin. Backpacken lijkt me ook fantastisch, maar dat komt nog wel. Dat kun je je hele leven nog doen, dit niet. En wat ik hier meemaakt is wel heel speciaal hoor. Ik was gisteren op een verloving van een vriendin van mij gekleed in Saree, met alleen maar Indiase men sen, dansend op Hindi muziek, Indiaas voedsel etend... Dat maak je toch niet zomaar mee als rugzaktoerist..." Veel meer is te lezen op de website www.rotary-jeugduitwisseling.nl. Ook voor de jaar-uitzending in 2004 is weer een aantal kandidaten uit Heiloo voor selectie voorgedragen, waar ze zich heel goed hebben gepersenteerd. Behalve jaaruitwisseling wordt door Rotary ook bemiddeld in familie-naar- familie uitwisseling, waarbij jongeren vier tot zes weken te gast zijn in een familie in de VS, Canada, Mexico, Japan, Argentinië, Brazilië, Ecuador of Zuid Afrika. Uit dat gezin komt een jongen of meisje ook zo'n periode in de familie hier om het Nederlandse leven mee te maken. Aanmelding daarvoor kan nu nog gebeuren Er zijn ook mogelijkheden om mee te doen aan een korte tour of een kamp ergens in Europa of Turkije. Alle informatie over deze mogelijkhe den die open staan voor alle scholieren van VMBO en VWO staat op de web site www.rotary-jeugduitwisseling.nl. De plaatselijke contactpersonen zijn Nico Bakker, tel: 072-5335160, Thierry Quinten, tel: 072-5054388 en Kees Schermerhorn, tel: 072-5154122. Aanmelden voor het familie program ma of de zomerkampen kan nu nog. Voor een paar weken een Chinees zusje hebben? Het kan met Rorary familie-naar- familie uitwisseling. HEILOO - Op 8 december houdt EHK weer een open drive in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer Leurink, tel. 072-5334366 of bij de heer Knegt, tel. 5334056. HEILOO - De winter is al weer in aan tocht. Voor mensen die naar de zon ver langen, niet alleen op vakantie willen maar ook niet in een geplande georga niseerde reis in een groep met onbe kenden, biedt stichting Ouderenwerk Heiloo een goed alternatief. Op maan dag 8 december om 11.30 uur kunnen deze mensen terecht in het Trefpunt, Abraham du Bois hof 2 in Heiloo, om kennis te maken met andere senioren die eind januari/begin februari 1 a 2 weken op vakantie willen naar Benidorm. De bestemming is bekend maar voor het overige is alles nog open en bespreekbaar. Aanmelden is niet nodig. Voor informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel: 072-5331297. HEILOO - Vorige week berichtte de Uitkijkpost over de nieuwe show: room van Klaasse Bouw en Keukens aan de Westerweg 302. In het artikel zijn echter wat verve lende foutjes geslopen. Zo viert ook de keukenafdeling van Klaasse dit jaar een jubileum, naast het 70-jarig bestaan van Klaasse Bouw. Klaasse Keukens bestaat dit jaar maar liefst 35 jaar. De heren Cees en Jan Klaasse staan nog steeds stevig aan het roer van Klaasse Bouw VOF/ Keukens, maar hebben inmiddels een waardige opvolger gevonden voor hun bedrijf, namelijk de zoon van Cees, Bart Klaasse. HEILOO - Sinds de heropening op 4 oktober van de Wereldwinkel Heiloo is tot grote tevredenheid de omzet vergeleken bij de periode oktober, november vorig jaar, met 25 tot 30% gestegen. Een bewijs dat de ingrijpen de verbouwing door het publiek wordt gewaardeerd. Uiteraard wor den er veel Sinterklaascadeautjes aangeschaft, maar ook richt men zich al op het naderend kerstfeest. Kerststalletjes staan volop in de belangstelling. Veel kerstversiering is deze maand in de aanbieding en ook de koffie-pads en chocolade. Zie hier voor de advertentie elders in dit blad. Wij zingen graag met kerstmis van vrede op aarde, maar kunnen wij daar ook iets aan doen? De aankoop van onder meer kerstversiering in de Wereldwinkel helpt mensen elders in de wereld aan een beter bestaan. Wellicht een kleine bij dage aan die vrede op aarde. HEILOO - Vorige week maakte het horecavakblad Misset Horeca de 100 beste cafés in Nederland bekend. Weinig horecagelegenheden in onze regio behaalden deze top 100. Behalve café De Wit, die de zeventig ste plaats wist te behalen. Uitbaters Lex en Jelande van der Aat vonden deze positie eerst nogal magertjes. Maar nadat ze zagen dat ze het enige café in deze omgeving, op de Notaris in Alkmaar na. met een notering in de top 100 zijn, zijn ze 'best wel trots'. Het vakblad schreef onder andere over De Wit: 'Dat een traditioneel café nog steeds volop bestaansrecht heeft, bewijst cafe De Wit jaar in jaar uit. Deze dorpskroeg vormt de spil van het plaatselijke dorpsleven. Ga er vooral 's avonds naar toe en ga op in de drukte, ten kun je er nauwelijks. Oké, op een balletje gehakt na dan. Gewoon een echt café. Heel traditio neel, maar ook helemaal niks mis mee.' „Best een aardige omschrij ving", volgens Lex. „Alleen dat van dat eten klopt natuurlijk niet. We heb ben bittergarnituurtjes, soep, uitsmij ters en een stateetje, maar 's avonds kan ook van de kaart van ons restau rant Tumi worden gegeten. Jammer dat ze dat niet hebben meegekregen, maar toch zijn we blij met deze note ring," REGIO - Met de ingebruikneming van de nieuwbouw op de hoek van de Dorpsstraat en de Torenstraat in Castricum is het huisvestingspro gramma van Rabobank West-Kenne- merland voltooid. In alle kernen van het werkgebied- Akersloot, Limmen, Heiloo en Castricum- zijn de kanto ren vernieuwd in de afgelopen 2,5 jaar. Recent is in Heiloo op de Stationsweg een geheel nieuw kan toor in gebruik genomen, terwijl in Castricum de bestaande vestiging Dorpsstraat 62 geheel is vernieuwd. Alle kantoren zijn ingericht volgens een identiek bedieningsconcept, het geen herkenbaarheid voor de klanten oplevert en efficiency voordelen voor de bank. Snelheid naast ruime beschikbaar heid zijn factoren waar steeds meer cliënten om vragen. Geld opnemen of storten mag niet veel tijd in beslag nemen en moet mogelijk zijn op ieder gewenst moment van de dag. Door dit soort transacties meer en meer te automatisering kan Rabobank West- Kennemerland steeds beter aan de wensen van klanten tegemoetkomen. „Door verschillende oorzaken vragen onze klanten steeds meer advies. Door transacties te automatiseren, creëren we tijd, die we voor advise ring kunnen gebruiken. Onze kanto ren zijn daarop uitstekend ingericht", aldus algemeen directeur Hilbrand Klijnstra. Daarom staat de klanten van Rabobank West-Kennemerland een groot aantal specialisten ter beschikking. Deze hebben een werk plek in het nieuwe adviescentrum op de hoek Dorpsstraat en Torenstraat. Nu de nieuwbouw klaar is zit het management van de bank en de ondersteunende afdelingen weer onder één dak. Ook dit is een voor deel van de vernieuwingen van de afgelopen jaren. HEILOO - Ko Hartog is een onderne ming welke inmiddels ruim 75 jaar actief is op het gebied van openbare verlich ting en verkeersregelinstallaties. Het bedrijf is in 1928 opgericht door Ko Hartog. De oprichter en naamgever van het bedrijf voerde in de beginjaren installatiewerkzaamheden uit in Alkmaar en omstreken, maar verkoopt ook wit- en bruingoed. Na tien jaar onderhoud startte Ko Hartog in 1977 de productie van eigen verkeersregelinstal laties. Sinds 1991 is het bedrijf gevestigd op het bedrijventerrein De Oude Werf te Heiloo. Als gevolg van een bedrijfs- splitsing op 1 januari 2001, houdt het bedrijf zich hoofdzakelijk bezig met alle infratechnische installatieactiviteiten op het gebied van openbare verlichting, verkeersregelinstallaties, terreinverlich- tingsinstallaties, parkeersystemen en detectiesystemen. Ko Hartog Elektro techniek BV richt zich met haar acti viteiten voornamelijk op rijkswatersta ten, provincies en gemeenten. AKERSLOOT - Sinds drie weken is aan de Boekei op de grens van Heiloo en Akersloot een nieuwe specialist gevestigd. Het betreft hier de Gedenkteken Specialist, een franchise onderneming van eigenaar Rieks Boll, gespecialiseerd in grafmonumenten, urnen en accessoires van hoge kwa liteit. De winkel beschikt over een rustge vende ambiance en een warme huise lijke sfeer. „Bij ons is het heel anders dan bij de traditionele zaken. De klant wordt hier op zijn gemak gesteld." ver telt Rieks. De winkel ligt dan ook in een rustige omgeving waardoor de drukte om de winkel minimaal is. Rieks runt de winkel samen met één personeelslid en samen weten ze de klant een persoonlijke benadering te verschaffen en zorgen ze voor een betrouwbare en uitstekende service. Een voorbeeld van de uitstekende en betrokken service van de Gedenkteken Specialist is de ophaal- service. „Wanneer mensen slecht ter been zijn halen we ze op of brengen we een bezoek aan huis." Het is zelfs mogelijk om na sluitingstijd gebruik te maken van de diensten van de Gedenkteken Specialist. „Eigenlijk is alles mogelijk", zegt Rieks. Dat geldt ook voor het assortiment. Zo zijn er naast de traditionele gedenkstenen bijvoorbeeld ook een grote sortering ruwe gedenkstenen te verkrijgen en is het mogelijk dat de klant zijn eigen ontwerp kan aandra gen. Advies Uiteraard kan de klant ook rekenen op een goed advies over bijvoorbeeld voorschriften die van toepassing zijn op een begraafplaats, te denken aan bijvoorbeeld de afmetingen van een gedenksteen, of advies op het gebied van lettertypen en materialen. De Gedenkteken Specialist is aange sloten bij een keten die er een goede prijs-kwaliteitverhouding op nahoudt en over vijftig jaar ervaring beschikt. Voor informatie over de Gedenkteken Specialist kunt u bellen met 072- 5330691 of langsgaan op de Boekei 37A te Akersloot, op de hoek met de Kanaalweg van Heiloo. Op het inter net kunt u surfen naar www.degedenk- tekenspecialist.nl. De Gedenkteken Specialist is zes dagen per week geopend van 10.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag, dan van 10.00 tot 16.00 uur. CASTRICUM - Op donderdag 11 december zal de heer H. Klijnstra, algemeen directeur van Rabobank West-Kennemerland, de jaarlijkse vrijwilligersprijzen uitreiken aan een vrijwilliger of een groep vrijwilligers. De Vrijwilligers Centrale Castricum organiseert de uitreiking van deze prijs al enige jaren in de kern Castricum. Sinds de totstandkoming van de nieuwe gemeente stelt de Rabobank ook prijzen beschikbaar in Akersloot en Limmen. De jury bestond uit leden van het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk. Dit zijn vertegenwoordigers van diverse instellingen die werken met vrijwilli gers. Enkele voorbeelden van genomi neerde vrijwilligers: de R.K. Kerk in Limmen kan rekenen op een vrijwilli ger die daar al acht jaar 20 uur per week actief is. Een echtpaar (inmiddels ruim in de 70) is al 50 jaar bezig met vrijwilligerswerk in Castricum. In het jongerencentrum Conquista zijn jonge vrijwilligers met een geweldige inzet actief voor hun jongerencentrum. Sinds de oprichting van het Nivon Castricum, zo'n 50 jaar geleden, kunnen zij rekenen op een vrijwilliger die binnenkort 80 jaar wordt. En zo zjjn er nog vele andere nominaties. Het bepalen van de prijs winnaars was een zeer moeilijke taak omdat eigenlijk alle inzendingen een prijs verdienden. Op donderdag 11 december zal op het kantoor van de Rabobank West- Kennemerland bekend gemaakt wor den wie de uiteindelijke prijswinnaars zijn geworden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6