Foresters El kampioen in de eerste klasse Halve marathon bij Yennewater badminton Rabobank Bosloop Schaakvereniging Oppositie Öe Egmonden Wederom verlies voor Flashing Heiloo heren Nieuwe tentoonstelling in Atelier De Hoop Dojo 't Loo, actie, actie en nog eens actie... r Run op startnummers voor halve marathon losgebarsten Aeq\° IJ I UITKIJKPOST - 3 DECEMBER 2003 - PAGINA 8 Uitslagen bridgeclub Sans Atout Uitslagen bridgeclub Fumez Pas Bridgeclub Limmen Heilooër Bridge Club Afzwemmen Zwembad Loos Schaakvereniging Vredeburg Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels Abraham Brouwer exposeert olieverfschilderijen Jeugdvisclub Samen Beet-Limmen Jaarlijkse tentoonstelling postduiven Berger Bos wandeling HEILOO - De uitslagen van de bij bridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden op maandag 1 december zijn: A-lijn: 1. Stark-Vos 63,0, 2. Kuiper-Zijp 53,6. B-lijn: 1. Van Toornburg-de Vries 59,4, 2. Fam. Kaashoek 57,8. C-lijn: 1. v.d. Klis-v.d. Linden 73,4,2. v.d. Klis-Slob 65,6. D- lijn: 1. Fam. Bijlsma 62,5,2. Smit-Tiel 60.4. E-lijn: 1. Van Toornburg-de Vries 63,5, 2. Fam. Eelting Fam. Brouwer 57,8. F-lijn: 1. Fam. Krul 60,0, 2: Bakker-Toby 58,3. HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 27 november zijn: Lijn A: 1 H. Hoogland T. de Vries 62,08, 2 E. Haafkens R. Kunst 60,42, 3 J. Jong H. Krieger 57.92, Lijn B: 1 A. Koopman G. van Poelwijk 62,50, 2 L. P. Zwanenburg 60,42,3 G. Kemmere G. Manshanden 57,50, Lijn C: 1 G. Starink G. Meuleman 65,42,2 L. P. Vendel 56,67 en N. Jacobs H. Sonnenschein 56,67, Lijn D: G. Kraakman M. Luten 68,75, 2 T. Bras T. Geerling 60,83,3 J. Vink R. Daens 56,25. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 26 november als volgt gespeeld: A-Lijn: l.v.Buytenen- Kuiper 63.17, 2.Boymans-Kerkvliet 56.16, 3.Alderlieste-de Groot 53.35, B-Lijn: l.v.Roest-Strauss 62.21, 2.Limmen-Zijp 55.79, 3.Piersma- v.Splunder en Fam.Jelsma 55.71, C- Lijn: l.Gelsing-Stolp 56.43, 2.Endel- Wulterkens 55.36,3.Fam.v.d.Wulp en Fam.Balkenende 54.29, D-Lijn: 1.Fam.v.d.Storm 62.86, 2.Motta- Noom 55.71, 3.de Jong-Hansen 53.93, E-Lijn: 1.Beentjes-Duindam 61.31, 2.Jacobs-Zwart 58.93, 3.Tromp-Zijp 52.98. HEILOO - De uitslagen van de dinsdag 25 november gespeelde wedstrijden bij de Heilooër Bridgeclub zijn: A-lijn: 1. Brokx /Giliam 62,5, 2. Grootjen/Hurkmans 59.5. B-lijn: 1. Poulissen/Verhey 62,9, 2. Starink/De Jong 59,6. Donderdag 27 november: A-lijn: 1. De Bruyckere/Stark 57,1 en Haan- /Hurkmans 57,1. B-lijn 1. Olgers Schram 67,1,2. Bes/Uijl 55,8. C-lijn 1. Fam. Van Os 59,4, 2. Fam. Sprenkeling 53,1. D-lijn: 1. Rey/Oei 62,5,2. Kroon/De la Porte 59,9. C©I®£dD HEILOO - Drie speeldagen voor het einde van de najaarscompetitie is de El van De Foresters in een directe con frontatie tegen de enig overgebleven concurrent kampioen van de eerste klasse geworden. In een wedstrijd waar voor de één het kampioenschap, en voor de ander 'de laatste kans' op het spel stond, werd afgelopen zaterdag Koedijk El in een goede wedstrijd met een klinkende 9-1 nederlaag terug naar huis gestuurd. Hiermee werd men, zoals dat zo mooi heet, onbereikbaar voor de concurrentie. Dat het met het scorend vermogen bij dit team wel goed zit blijkt uit het feit dat er in twaalf wedstrijden 67 keei; gescoord werd, en met 14 tegentreffers stond ook de verdediging haar mannet je. Ook na het behalen van het kampi oenschap blijft de motivatie aanwezig. De resterende wedstrijden willen de jongens zeker geen puntverlies lijden en eigenlijk nog werken aan het doel saldo. Onder leiding van trainer/coach Ralf Mulder en leider Wim van Gelder gaan Thom Braaksma, Bas Moggré, Alex op de Weegh, Frank Sengers, Tim van Gelder, Kay Nieuwenhuis, Folkert Kan, Aimé Wijffels en Mitchell Zwart vol goede moed hun titel in de voor- jaarscompetitie verdedigen. CASTRICUM - Op zondag 7 decem ber houdt atletiekvereniging AV Castricum de 'tweede bosloop van het seizoen. Daarbij wordt voor de 33ste keer de halve marathon gelopen, die tevens een officiële KNAU-wedstrijd voor de vrouwen en de mannen is. Maar behalve voor de snelle en ambi tieuze lopers is de bosloop zeker zo aantrekkelijk voor de vele recreatieve lopers die altijd komen. Die popula riteit is voor een groot deel te danken aan het prachtige parcours door de bossen en de duinen van het PWN- gebied. Naast de halve marathon zijn er ook prestatielopen van 4,0 kilometer en 11,3 kilometer uitgezet. Het parcours voert gedeeltelijk over verharde fiets paden, maar vooral ook over onver harde bos- en duinpaden. De langste afstand bestaat uit een lus die twee maal wordt gelopen. De andere afstan den bestaan uit één lus. Voor de jeugd is een parcours van 2,3 km uitgezet. Over deze afstand kun nen ze punten verdienen voor de drie jeugdklassementen, die over de drie beste boslopen uit de serie van vijf worden opgemaakt. De jeugdlopers worden ingedeeld in drie leeftijdscate gorieën: de mini's die geboren zijn in 1996 en later, de pupillen met de geboortejaren 1993 t/m 1995 en de junioren met de geboortejaren 1989 t/m 1992. Alle jeugdlopers krijgen na afloop een herinnering aan de loop. De start en finish van alle afstanden zijn op sportpark De Duinloper van AVC aan de Zeeweg in Bakkum. De deelnemers aan 2,3 km en de 4,0 km starten als eersten om 10.15 uur. Een half uur later, om 10.45 uur, vertrek ken de lopers voor de 11,3 km en de 21,1 km. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper worden ingeschreven. Er is beperkte parkeergelegenheid bij PWN doordat een nabijgelegen par keerterrein is opgeheven en alleen een kleiner parkeerterrein resteert, 600 meter voorbij de atletiekbaan, links van de weg. De organisatie zal met borden en parkeerposten alternatieve parkeergelegenheid aangeven. Auto mobilisten doen er goed aan deze aan wijzingen op te volgen, aangezien de politie extra streng zal letten op fout- parkeerders. Het inschrijfgeld voor de 21,1 km bedraagt E 6,50 inclusief herinnering (E 5,- zonder). Deelnemers aan de 11,3 km kunnen voor E 5,- (zonder herinnering E 3,50) van start. De lopers op de 4 km betalen E 4,50 (of E 3,- zonder herinnering). De jeugd betaalt voor de 2,3 km E 2,50. Voor verdere inlichtingen: Ruud Geutskens, tel. 0251-65Ö575 of bos- loop@avcastricum.nl. De handen kunnen omhoog, Foresters El is kampioen! HEILOO - De uitslagen van de elfde ronde interne competitie, gespeeld bij schaakvereniging Oppositie zijn: Tom van Ham-Ruud Jongerius 1-0; Johan van der Wal-Herman Limmen 1- 0; Gerard Rump-Frits van der Werff 0- 1; Piet Manni-Richard Sauer 1-0; Bouke Woudstra-Herman Maas 1-0; Gerrit Zeeman-Bob Bosma 1-0; Wim Blom-Harry de Jager rem.; Jan Jonkheer-Eric Huffnagel 1-0; Jeroen Prins-Peter Folkertsma 0-1; Jan de Jong-Hans Hassing rem.; Shannon Vlaar-Cor van Etten 0-1; Heyo Niehaus-Joop de Lange 0-1; Dik Kraayenbrink-Arnoud Korse 1-0. Stand aan kop: Ï.Tom van Ham 978 pnt.; 2.Johan van der Wal 743 pnt.; 3.Frits van der Werff 724 pnt.; 4.Bouke Woudstra 721 pnt.; 5.Piet Manni 719 pnt. HEILOO - Afgelopen weekend werden er weer veel wedstrijden gespeeld bij badmintonvereniging Het Vennewater. Vennewater 3 ontving zondag het team van Sporting S 1. Martij n Harren startte goed in zijn herenenkel. Door een goed bekeken spel won hij de eerste set met 15-3. In de tweede set kreeg hij meer tegenstand. Maar met een paar mooie harde smashes en goed spel won Martijn de tweede set met 15-9. Jeroen de Klerk liet in zijn herenenkel een paar hele mooie drops zien. Hij liet vooral zijn tegenstander flink lopen en won de eerste set met 15-6. De tweede set was mooi om te zien. Jeroen had ook nu niet veel moeite met zijn tegenstan der, en won deze set met 15-9. Elly de Boer had in haar damesenkel een pittige tegenstandster, maar met haar krachtige slagen en goede smashes wist Elly de eerste set vrij gemakkelijk te winnen met 11-3. In de tweede set kreeg Elly het een stuk lastiger. De tegenstand ster kwam goed terug en de set ging geüjk op. Toch kon Elly op een fraaie wijze ook deze set naar zich toe trekken en won met 11-8. Carla Kool moest als tweede dame inval len voor de geblesseerde Susan van Beek. Als invalster speelde Carla een goed bekeken eerste set. Liet vooral haar tegenstandster verdedigen en won deze set met 11-7. De tweede set ging voor Carla probleemloos en met tactisch spel won zij deze tweede set met 11-4. Het was nu de beurt aan Jeroen en Martijn voor de herendubbel. Het werd een spannende partij. De eerste set ging puntje voor puntje gelijk op. Aan beide kanten waren hele mooie rally's te zien. Naarmate de set vorderde kregen Jeroen en Martijn meer grip op de wedstrijd en wonnen met 15-8. De start van de twee de set was een beetje te enthousiast, want al vrij snel keken ze tegen een achterstand aan. Gelukkig kwam net op tijd herstel, en met veel strijdlust en inzet wonnen zij de tweede set op het nipper tje met 17-14. Ook Elly en Carla maakten er in hun damesdubbel een hele mooie partij van. Mooi om naar te kijken. In de eerste set werden de tegenstanders vrij eenvoudig verslagen met 15-9. De mooiste partij was de tweede set. Tegenstandsters wer den steeds alerter en sterker waardoor Carla en Elly het zeer lastig kregen. Uiteindelijk kreeg dit gelegenheidskop pel meer greep om de wedstrijd en zij wonnen op het nippertje de tweede set met 17-15. In het gemengd dubbel met Martijn en Elly was volop actie. In beide sets keken de dames van Vennewater tegen een achterstand aan. Maar zowel in de eerste als in de tweede set werd er tot het eind aan toe goed gespeeld en gevochten voor elke punt. Hierdoor werden beide sets uiteindelijk gewonnen met 15-13 en 15-13. De laatste partij was voor Carla en Jeroen. De strijdlust zat er gelukkig nog steeds in. Door scherp spel werd door Carla en Jeroen de eerste set met 15-8 gewonnen. Toch deden de tegenstanders er in de tweede set nog een schepje bovenop en wonnen deze met 13-15. Als toetje dus een derde set, Het werd wel een lekker toetje, want Carla en Jeroen wonnen deze set met maar liefst 15-4. Een 8-0 overwinning dus. Alle overige uitslagen: Vennewater 1-Huizen 1 2-6, Vennewater 2-Bavio 3 8-0, Vennewater 3-Sporting SI 8-0, Vennewater 4-Bavio 7 5-3, Vennewater 6-Zeemacht 8 7-1, Vennewater 7-HBV 0-8, Vennewater 8-Zeemacht 10 8-0, Netmeppers -Vennewater 9 5-3. Jn HEILOO - Op 25 november werd er in de Beeck te Bergen afgezwommen door leerlingen van zwembad Loos. Namens de nationale raad zwemdiploma's was er niemand aanwezig maar dit was voor de kinderen geen reden om minder hun best te doen. Ze lieten een keurige school- en rugslag zien, onder water door het gat zwemmen en de borst-en rug- crawl werd ook heel goed uitgevoerd. Allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Femke Admiraal, Jesse v.d. Berg, Mats Buning, Dave Burger, Vince Delis, Tim Gast, Sharon Groot, Laura Hekker, Ivan Koot, Rianne van Linden, Tessa Metselaar, Frank Rootjes, Elise Spaan, Sonny Stiegelis, Erik Tambach, Danique van Veen, Judith Verberne, Linde Verduin, Perry Warmehoven, Fabian Weijs, Chiel Winter, Thijs Wols, Jasper Zandbergen. Diploma B: Daan Bijman, Charlotte Dannijs, Samantha Dekker, Timber Huisman, Reneé Posthumus Meyes, Aviva Mostaard, Silvian Muizelaar, Roos Ooijevaar, Isabel Pronk, Samantha Robertson, Amber van Saase, Lisa Tegel, Eline de Vries, Kyra Warners, Wessel v.d. Woude. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 28 november ronde 10 van de interne competitie. P. Zwart blijft verbazen, nu lukte het hem om J. Limmen remise af te dwingen. De leden kijken uit naar zijn confrontatie met de echte toppers. M. Voorwalt bewees zijn klasse door te winnen van de sterke C. Dinkla. B. van Diermen hield lang stand tegen de voorzichtig manoeuvrerende B. Stolp maar moest in de slotfase capituleren. N. Pepping presteerde het om met een geweldige overmacht aan stukken M. Koot pat te zetten» Dinsdag speelde Vredeburg-1 de bondswedstrijd tegen Krommenie. K. Kramer wist een pion door te laten bre ken en won, J. Admiraal kwam matig uit de opening maar wist knap remise te houden. E. Stolp liet zien dat zijn paard veel sterker was dan de loper van zijn tegenstander en won secuur. G. Hafkamp had het geluk dat zijn tegen stander in een gewonnen stand zijn tijd vergat en won. P. vd Heijdt leek te ver liezen maar bracht zijn tegenstander in paniek die prompt remise aanbood. J. Limmen hield remise en H. Ebels en B. Stolp verloren, waarmee Vredeburg met 4,5-3,5 won en met 6 punten de eerste plaats in de poule bezet. Uitslagen: Groep A. R. vd Storm-K. Kramer 0-1, H. Ebels-P. vd Heijdt 1-0, P. Zwart-J. Limmen remise, M. Voorwalt- C. Dinkla 1-0, B. van Diermen-B. Stolp 0-1, J. Levering-D. Aafjes remise, B. Kerkhof-M. Kos 1-0, M. Wester-H. Levering 0-1, T. Witkamp-M. Krom 0-1, T. Castelein-B. Blekemolen 0-1,T. Al-R. Termes 0-1, C. Korving-W. Mijnsbergen remise M. Koot-N. Pepping remise. Groep B. Mathijs Hendriks-Nutte van Belzen 1-0, Thijs Beentjes-Floris-Jan van Zanten 0-1, Micha van Buuren- Irene Klaver 0-1, Jeffrey vd Wagen- Bert Hollander 0-1, Thomas Voorwalt- Joep van Zanten 1-0, Fabienne Mijnsbergen-Alex Zwart 0-1, Laura Aafj es-B art Pepping 0-1. HEILOO - De week voorafgaand aan de wedstrijd tegen Zeemacht uit Den Helder trainden de heren van basket ballvereniging Flashing Heiloo twee keer met slechts vier spelers. Binnen het team van de Heilooër basketballers is momenteel nauwelijks sprake van teamgeest, zijn spelers meer bezig elkaar te bekritiseren en lijkt een onderlinge machtsstrijd gaande om de leidersrol. Enige positieve voorafgaand aan de wedstrijd was de aanwezigheid van Floris Vogel na afwezigheid van ruim een maand. En als Ary Littooy, die weer redelijk herstellende is van een knieblessure en daardoor de laatste drie wedstrijden van de kant moest bekijken, de komende week de trainin gen goed doorstaat kan ook hij volgend weekend weer meespelen. Voor een volle tribune opende Mike Oudejans de score voor de thuisploeg met een driepunter, vervolgens werd er de eerste periode nog maar twee keer vanaf het veld gescoord en sprokkelde Flashing de punten bijeen vanaf de vrije worplijn omdat Zeemacht veel persoonlijke fouten nodig had om de aanval van Flashing te stoppen. Flashing raakte slechts 7 van de 16 vrije worpen en het eerste kwart werd met 16-14 afgesloten. In het tweede kwart waren de rollen omgedraaid en scoorde Zeemacht 13 punten uit vrije worpen, Heiloo bleef in de wedstrijd door consequent in hun aanval te blijven spelen en de juiste schoten te kiezen, waaruit relatief mak kelijk gescoord werd. Menno Weerstand bracht het publiek tot leven door een fast break met een dunk af te ronden. Vooral jeugdspeler Jochem van Donge presteerde uitstekend deze periode en scoorde hier binnen vier minuten 9 van zijn totaal 11 punten en hield daarmee Flashing in de wedstrijd. Vlak voor rust een opzettelijke fout van Laurens Bulthuis, bestraft met twee vrije worpen en balbezit voor Zeemacht waardoor Flashing bij rust tegen 4 punten achterstand aankeek (36-40). Het tempo in de tweede helft lag veel te laag en de full court press werd zeer slecht en slap uitgevoerd door Flashing. De forwards bij Flashing gaven niet thuis deze periode waardoor de druk kwam te liggen op de grote mannen die het lastig hadden tegen het fysiek ster ke Zeemacht. Floris Vogel maakte deze periode een sterke rentree met twee uitstekende assists op Mike Oudejans en 4 punten uit eigen scores uit de aan val van Flashing. De heren uit Den Helder hadden het vizier op scherp staan en door de slap pe verdediging van Heiloo wisten ze hier gebruik van te maken en zelfs 4 driepunters in de derde periode te raken (55-70). Halverwege het laatste kwart moeten vier Flashing heren met 5 persoonlijke fouten naar de bank en liep de wed strijd naar het einde. David Wesselius wist nog een aantal keer de basket te vinden waardoor de schade nog enigs zins beperkt bleef tot 75-90. Inmiddels heeft Flashing dit seizoen slechts twee van de tien gespeelde wed strijden weten te winnen en staan ze één na laatste in de competitie. Het lijkt tijd te worden dat de spelers de koppen bij elkaar steken en als team gaan spelen en voor elkaar door het vuur gaan, gebeurt dit niet dan kon het wel eens een teleurstellend seizoen worden voor de heren van basketball vereniging Flashing Heiloo. Scores Flashing: David Wesselius 16, Jochem van Donge 11, Laurens Bulthuis en Mike Oudejans 10 punten. AKERSLOOT - De eerste helft tussen de dames handbalsters van Nijenrodes 1 tegen Dimtronic Meervogels 1 ging gelijk op. Nijenrodes scoorde en Meervogels sloot weer aan. Meervogels ging helaas mee in het trage spel van de tegenstander. Een geluk voor Meervogels was dat na circa 20 minu ten spelen de beste speelster van Nijenrodes na 3 x 2 minuten een rode kaart kreeg. Na veel gemiste kansen was de ruststand 9-8 in het voordeel van Nijenrodes. Na een peptalk in de kleedkamer werd Meervogels geacht een hoger tempo te spelen. In het begin van de tweede helft bleef het lange tijd gelijk, 10-10, Meervogels miste nog steeds een aantal vrije kansen. Maar na goed verdedigen en door het tempo drie tandjes hoger op te schroeven, werden de kansen wel benut. O.a. Wendy Kerssens was een aantal maal succesvol in de break-out. Via een tussenstand van 10-16 was uit eindelijk de eindstand 13-17 in het voor deel van Meervogels. A.s. zaterdag speelt Meervogels thuis tegen concur rent Schagen om 20.00r.uur in sporthal De Lelie in Akersloot. Beide teams draaien mee in de top van de competitie. HEILOO - Voor de mini's was er veel te doen afgelopen weekeinde. Onontkoombaar in het teken van Sinterklaas. Het begon al afgelopen zaterdag, toen eên tweetal verdacht goed getrainde sportpieten de judotrai ning van 10.00 uur kwamen verstoren. Ze moeten af en toe eens stiekem heb ben gekeken want ze deden het zo slecht nog niet. Nadat hun de peperno ten afhandig waren gemaakt werden ze de dojo uitgezongen, de training werd met gevulde buiken enthousiast voort gezet. Vijf van deze A pupillen werden zondag morgen vroeg al weer verwacht op het Sinterklaastoernooi in Beverwijk, een wedstrijd voor 5,6 en 7- jarigen in. de gewichtsklasse tot 28 kg. De overdosis pepernoten van zaterdag hadden geen invloed op de sport prestaties. Coach en trainster Marise Ramaker proeft resultaat van haar gerichte training en begeleiding. Maar liefst vijf eerste plaatsen, een resultaat om trots op te zijn. Voor de prijsuitrei king maakte Sinterklaas zelfs even tijd. Op de foto enkele van de jongste winnaars, v.l.n.r. Thijs Kampstra, Gaby de By, Jasmijn Lesterhuis en Tim Kuipers. Lars Filters, met eveneens een eerste plaats, was inmiddels al naar huis. LIMMEN - Zondag 30 november is een viswedstrijd gevist op het Stet te Limmen voor jeugdbegeleiders van verenigingen uit de regio Midden van de federatie Noordwest Nederland. 24 vissers wisten 37 kilo en 800 gram vis te vangen, waaron der een snoek van 2600 gram.' De wedstrijd kende verrassend drie win naars, elk met 3800 gram vis. Door loting werd Rien Faasse van de HV Castricum eerste, voor Marco Heijne van VZOD uit Assendelft en Sjoerd de Jong uit Castricum. Er waren acht verenigingen vertegenwoordigd. Na afloop was er nog een feestelijke prijsuitreiking waarbij de prijzen ten goede kwamen van de jeugd. De HSV Limmen organiseert een wintercompetitie voor leden van DVW-Heiloo, De Sander-Akersloot, HV Castricum en de HSV Limmen, alsmede de jeugdleden van Samen Beet vanaf 12 jaar. De eerste wed strijd staat gepland voor zondag 7 december. Verzamelen om 9.00 uur op het haventje van het Stet, vissen met de vaste hengel van 9.30 tot 11.00 uur. Er wordt gevist op aantal. Opgeven bij Peter v/d Heijdt, tel. 072- 5051056, tot zaterdag 20.00 uur. Er zijn 25 stekken beschikbaar, vol=vol. Deelname kost E 2,- per keer. Het bestuur verzoekt de jeugdleden zo spoedig mogelijk de vergunnin gen te betalen zodat je deze in janu ari in huis hebt. Onder degenen die voor 21 december hun vergunning hebben betaald wordt een leuke prijs verloot. Houdt er tevens reke ning mee dat een visakte nodig is indien er op snoek gevist wordt! EGMOND - De Nike Egmond Halve Marathon trekt op de tweede zondag van januari jaarlijks een grote stroom lopers naar de Noord-Hollandse kust. Nadat men zich sinds vorig jaar alleen nog maar vooraf kon inschrijven voor ditv loopspektakel, is ook dit jaar de jacht op een deelnamebewijs al vroeg losgebarsten. Al bijna de helft van het totaal aantal van 10.000 beschikbare startnummers voor deze 32ste editie is reeds verdeeld. Tot en met 24 december bestaat nog de mogelijkheid voor lopers om zich in te schrijven op www.egmondhalvemara- thon.nl met als inzet op 11 januari 2004 de strijd tegen duin en strand. Parcours Zowel de start als de finish vinden dit jaar weer plaats op de fraaie Noordboulevard. Na de start volgt een ronde door Egmond aan Zee en wordt eerst het strand bereikt. Op de terug weg door de duinen zal de steile klim op de Bloedweg op bijna twee kilome ter voor de finish als scherprechter optreden. Temidden van taferelen als op Alpe d'Huez bij de Tour de France doen de deelnemers daarna de dorps kern van Egmond aan Zee aan. Langs de vuurtoren wordt vervolgens de finish bereikt op de Noordboulevard. Strandrace Egmond-pier-Egmond Daags voor de halve marathon wordt vanuit Egmond aan Zee deze strand race voor mountainbikers door Le Champion gehouden over 36 km. Toegang is mogelijk voor zowel wed strijd- als prestatiefietsers. Deze cyclo- sportieve prestatietocht kan door elke redelijk getrainde fietser worden vol bracht. De mountainbiketop en weg renners van naam gaan de cyclosportie- ven in een open wedstrijd vooraf. Na het keerpunt bij de Noordpier in IJmuiden vormt op de terugweg het parcours door Castricum aan Zee een extra hindernis. Bij deze grootste strandrace van de Benelux worden meer dan 2.500 fietsers verwacht. De start is op de Noord-Boulevard van Egmond aan Zee om 12.15 uur. Inschrijving is mogelijk via www.egmondpieregmond.nl. Voor de ongeveer 400 deelnemers die zowel zaterdag aan het fietsen als zondag aan het lopen meedoen is er een combiklas sement met een fraaie extra herinne ring. Egmond Wandel Marathon Le Champion houdt in het weekend van 3 en 4 januari 2004 voor de eerste keer de Egmond Wandel Marathon. Na het succes van de eendaagse wandel tocht (2.800 deelnemers) tijdens het weekend van de Nike Egmond Halve Marathon in januari 2003, heeft Le Champion besloten om wandelliefheb bers uit het hele land een tweedaags wandelfest'ijn aan te bieden in de week voor de Nike Egmond Halve Marathon. De dagafstanden zijn 10 en 21 km en start en finish bevinden zich bij Sportcentrum De Watertoren in het sfeervolle Egmond aan Zee. Voor meer informatie en online-inschrijving zie' www.egmondhalvemarathon.nl/wan- deltocht. EGMOND - Aan de Julianaweg 23 te Egmond aan den Hoef exposeert Abraham Brouwer vanaf 5 december de hele maand zijn nieuwe werken, die bestaan uit naturalistische olieverf schilderijen, geschilderd op linnen. Terwijl de Egmondse kunstenaar vorig jaar figuratieve schilderijen en plasti sche objecten tentoonstelde, is ditmaal gekozen voor realistische landschaps schilderijen en stillevens. Hoewel de tentoonstelling wordt opgeluisterd met enkele objecten, is er zeker geen sprake van experimentele kunst. „In tegen deel", meent de kunstenaar zelf. „Om ook eens een heel andere kant van mij zelf te laten zien omvat de expositie louter naturalistische schilderijtjes, dit als tegenhanger van de vorig jaar geëx poseerde abstracte gouaches." In zijn fraaie atelierwoning uit 1640 laat Abraham Brouwer zich inspireren door zijn omgeving. De prachtige stille vens zijn daar een tastbaar bewijs van. Daarnaast schildert de kunstenaar graag tijdens zijn vakanties in Frankrijk. Niet verwonderlijk dus dat enkele oude boerderijtjes en Franse landschappen onderwerp vormden voor zijn schilderijen, die tevens een plekje hebben gekregen in de exposi tiehal van Atelier De Hoop. De oude atelierwoning, De Hoop genaamd, is vroeger bewoond geweest door meer dere kunstenaars. Niet verwonderlijk dus, dat de huidige bewoner zich met kunst bezighoudt. Als kleine jongen was Abraham Brouwer al geïnteresseerd in tekenen en schilderen. Na zijn opleiding gra fisch ontwerpen aan de Amsterdamse Grafische School oefende hij 22 jaar lang het beroep van grafisch ontwerper uit. Tussen 1974 en 1994 was Brouwer werkzaam bij Drukkerij Uitkijkpost. „Aanvankelijk schilderde ik natura listisch. Pas nadat ik onderricht van Marie Koning had gehad, ben ik meer abstract gaan werken. Met o.a. Jan Gieling, Piet Veen, Watse en Ineke Watsema richtten wij de Heiloose werkgroep 7711 op. Ontstaan in '77, bestaande uit elf leden", verduidelijkt Abraham Brouwer de naam van de groep kunstenaars. Deze kunstenaars groep exposeerde o.a. een keer per twee jaar in de Witte Kerk in Heiloo, maar stopte een aantal jaar geleden omdat de kunstenaars ieder hun eigen weg insloegen. Te huur Buiten de deur exposeren doet Abraham Brouwer overigens zelf nog wel. „Er hangen zo'n dertig van mijn werken bij Rozing Heiloo, en in het Heinekenfiliaal in Alkmaar hangt ook werk van mij. Zo af en toe wissel ik de collectie, die uiteraard ook te koop is." Een goedkopere manier om mooie kunst aan de wand te krijgen is er ook. „Wanneer men meerdere schilderijen tegelijk wil hebben, dan bied ik deze ook te huur aan", meldt Abraham Brouwer. „Het lijkt eigenlijk een beetje op de kunstuitleen." Ook dit stilleven van Abraham Brouwe .is te zien tijdens de expositie in de maand december. Feestelijk cadeau De olieverfschilderijen en objecten worden in de maand december op vrij dag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur tentoongesteld aan het publiek. Ook op tweede kerstdag is De Hoop van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Wie nog een leuk caaeau zoekt voor de komende feestdagen kan al vanaf een euro of 150,- in het bezit komen van een uniek en tevens al ingelijst werk. Voor afspraken buiten openingstijden kunt u bellen met 072-5061376. EGMOND - Op zondag 14 december houdf P.V. de Toekomst haar jaarlijk se tentoonstelling in café bar Het Haasje aan de Herenweg 80 te Egmond Binnen. Tijdens de tentoon stelling draait net rad van avontuur, is er een grote verloting met vele mooie prijzen en is er ook weer de jaarlijkse bonnenverkoop. Vanaf 14.00 uur bent u van harte welkom. Deze dag wordt besloten om 20.00 uur. BERGEN - Zondag 7 december is er een wandeling met een IVN natuurgids door het Berger Bos en door het eiken bosgebied in de duinen. Nachtvorst heeft zijn sporen achter gelaten in het bos, de bomen zijn kaal, de sapstromen liggen stil en het bos heeft een gedaantewisse ling gehad. Er is veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A.Ronald Holst beeldje achter de Ruïne kerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een bijdra ge gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5813763.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8