Voorstellingen De Beun Overhandiging Rapport Stoepenpatrouille 2003 EILOO De hele winter mooi Goede resultaten HAF op Fotodag Kerstconcert en -samenzang Eensgezindheid Heiloo Activiteiten Bach's Weihnachtsoratorium in Willibrorduskapel Kerststallen in kapel GGZ Kerstconcert van The Seasight Singers met wethouder Bos Pax Christi school viert geboorte prinses UITKIJKPOST -10 DECEMBER 2003 - PAGINA 10 Kerstsamenzang in kapel GGZ Blijspel Toneelgezelschap 't Trefpunt Kerstklaverjasdrive en Kerst klaverjas drive Kerstuitvoering Muziek- en Dansschool Heiloo Russische kerstklanken bij Bjerjozka KinderKerstKnutsel Middag Kerstsamenzang in de Witte Kerk gags Ouderwets lekkere chocolademelk Kerstmuziek in bibliotheek Castricum HEILOO - Op de Fotodag 2003 was het opnieuw Yolanda Geldof die van uit de Heilooër fotoclub HAF de hoogste ogen gooide bij de door de leden van alle clubs in Noord-Holland Noord ter beoordeling voorgelegde foto's. In de categorie zwart-wit foto's behaal de zij 8,5 punt met de portret-foto 'Wet look'. Maar ook in de categorie kleu renfoto's kwam zij goed uit de verf. Yolanda scoorde hier 8 punten met haar foto 'At a snail's pace' ofwel 'Met een slakkengang'. Maar ook Gerard Rozing met zijn 'Pompoenen' en Carla Admiraal met 'Fotograaf met paraplu' deden het niet slecht: beide foto's wer den met een 7,5 gewaardeerd waarmee ook deze leden hoog in de boom zaten en een bewijs van verdienste mee naar huis konden nemen. In totaal werden 70 foto's en dia's ter jurering voorge legd. De jury bestond dit keer uit een drietal ervaren KAF-fotografen; de heren Lex Koers, Rini Neefs en Felix van Winkel. Verder werden er tijdens het programma van de Afdeling Noord-Holland Noord prachtige foto's en dia-series vertoond terwijl ook een lezing werd gehouden over 'thema fotografie' waarmee de clubs binnen kort in gezamenlijkheid maar tevens in competitie een nieuw project gaan aanpakken. At a snail's pace van Yolanda Geldof HEILOO - In theater De Beun vinden in december 2003 en januari 2004 weer een aantal aantrekkelijke professione le voorstellingen plaats: - Vrijdag 19 december, aanvang 20.15 uur: The Dutch Swing College Band (muziek). Toegangsprijs normaal 20.-, CJP/65+ 18,75. Een fantastische muzikale happening met zeven uitge sproken virtuozen, die ieder op een eigen instrument voor een perfecte sfeer zorgen. Want iedereen kent de slogan: 'The best jazz is timeless'. - Zaterdag 20 december, aanvang 20.15 uur: Mark van de Veerdonk 'Hoe ik pudding ruik' (cabaret). Toegangsprijs €12,50, CJP/65+11,35. 'Hoe ik pudding ruik' gaat over een man die zijn jeugd officieel als vermist heeft opgegeven. Zelfs de misselijkma kende puddinggeur van vroeger doet bij hem geen belletje meer rinkelen. Het vel, de klonten, het zegt hem alle maal niets. De doktoren van het gesticht voor geheugengestoorden staan voor een raadsel. Een wollen truitje, en een hilarische droom bren gen uiteindelijk uitkomst. 'Hoe ik Pudding Ruik' is zoals van Van de Veer te verwachten is; goed gek en anders, maar vooral om je helemaal een breuk te lachen. - Vrijdag 2 januari, aanvang 14.30 uur: Jeugdtheater Arno Huibers en Gerard Luykenaar 'Jarig'. Toegangsprijs 5,-. Stanley is jarig. Maar wat zijn moeder en vader niet weten is dat Stanley lie ver geen feestje wil vieren, omdat hij geen vriendjes heeft, behalve Lulu. Hij wordt gepest door Kennie en Gouden Gradje. En precies die vriendjes nodigt zijn moeder uit om hem te verrassen. Wat kan hij daar nou aan doen? Hij heeft zijn vader en moeder nooit iets verteld! Dit verhaal is geïnspireerd op het 'verjaardagsfeest' van Pinter. Arno en Gerard hebben dit keer hun fanta sie losgelaten op de wereld achter die woorden van Pinter. Want achter die woorden vermoed je de werkelijke wereld. - Zondag 11 januari, aanvang 11.30 uur: Fred Florusse en Pieter van Empelen 'Een vleugje parfum tussen de spruitjes' (cabaret). Toegangsprijs 13,-, CJP/65+11,75. Geprikkeld door het materialisme van hun kinderen, getergd door het gebrek aan humor van de directrice, en venij nig in verzet tegen het rookverbod in de recreatiezaal, verlaten zij hun bejaardenhuis om met hun publiek te bespreken hoe de idealen van vroeger zijn verworden tot de gemeenplaatsen van nu. Fred en Peter nemen het publiek mee naar hun jaren vijftig. Naar de Rooms-Rode coalities, naar de nozems en de existentialisten. Van de bijtende spot van Wim Kan en Jaap van der Merwe via de studentencaba rets, de idealen van Provo en de Kabouters, langs de scherpe observa ties van Lurelei, Fons Jansen en Jules de Corte naar van 't Hek en Jeroen van Merwijk. Een route van verzet per cou plet, verloren idealen, nieuw verdriet. Met liedjes, grappen en conferences uit vier decennia laten Fred en Peter zien hoe het cabaret altijd krtische noten plaatst bij maatschappelijke ontwikke lingen. Kortom, 'Een vleugje parfum tussn de spruitjes'. Voor alle voorstellingen zijn nog kaar tjes beschikbaar. De kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en vanaf een uur voor de betreffende voorstelling. Voor informatie is Theater De Beun bereikbaar op tel. 072-5333156. HEILOO - Verpakt als Sinterklaas cadeau ontving wethouder J.G. Daas op 3 december het Rapport 2003 van de Stoepenpatrouille uit handen van mevrouw A. Stenneberg. Het rapport vermeldt 52 obstakels die door de vrijwilligers zijn waargenomen tijdens het lopen van de routes en 47 obstakels die door inwoners van Heiloo aan de Stoepenpatrouille wer den gemeld. Van bijna alle obstakels, zoals omhoogkomende en losliggende tegels, en overhangend groen, zijn foto's genomen. De Stoepenpatrouille is een gezamen lijke activiteit van Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden ANBO en KB O. Met zeer gemotiveerde vrijwilligers en hulp van inwoners draagt de Stoepenpatrouille samen met de gemeente bij aan een meer leefbare en veilige omgeving voor de ouderen in Heiloo. Bij de officiële overhandiging werden waarderende woorden gesproken over de onderlinge samenwerking en de uit voering van het Rapport 2002. De offi ciële oplevering van alle verrichte werkzaamheden vond de dag ervoor plaats. Het is de Stoepenpatrouille dui delijk geworden, dat heel veel obsta kels zijn weggenomen, maar ook dat niet alles direct uitgevoerd kan wor den; er blijven altijd obstakels, waar voor de werkzaamheden meer plan ning vergen en dus later worden aan gepakt. Soms kunnen obstakels alleen maar op een bepaalde tijd in het jaar weggenomen worden. Tenslotte zijn er nog de obstakels, die helemaal niet kunnen worden verhol pen. Zoals de in het nieuwe rapport voorkomende meldingen over de slechte voetpaden in het recreatiege bied Noorder- en Zuiderneg. De Stoepenpatrouille kreeg en krijgt deze meldingen nog steeds binnen, vooral van ouderen die juist in het plan Egelshoek vlakbij het recreatiegebied zijn gaan wonen, omdat ze daar heer lijk dachten te kunnen wandelen. De wethouder stelde dat er indertijd voor gekozen is om de voetpaden te laten verwilderen. Het is derhalve vol gens hem geen kwestie van achterstal lig onderhoud. De Stoepenpatrouille betreurt dit. De leuze 'mooi wonen in het groen' waar Heiloo zo om bekend staat, heeft dus kennelijk haar beperkingen. HEILOO - De Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid geeft samen met het Willibrordus Jongerenkoor New Rhythm en het Jazzdance Ensemble In Style op vrij dagavond 19 december vanaf 20.00 uur een Kerstconcert in de Willibrorduskerk aan de Westerweg 265 te Heiloo. Onder leiding van Cees Brugman en Teresa Takken zullen er diverse kerstliederen ten gehore wor den gebracht met begeleiding van diverse muzikale combo's en blaasen- sembles. Het concert zal zodanig wor den opgebouwd dat er ook veel gele genheid is voor samenzang. Eensgezindheid en het Jongerenkoor New Rhythm hebben elkaar leren ken nen nadat bekend werd gemaakt dat het in Heiloo alom bekende jongeren koor Mogojoko in de huidige vorm opgeheven werd. Wegens het enorme enthousiasme van Teresa Takken en verschillende koorleden is er na de zomerstop een nieuw koor van zo'n 25 - jong zijnde of zich jong voelende - zangers en zangeressen door haar samengesteld dat eens per maand met eigentijdse muziek de viering in de Willibrorduskerk in Heiloo opluistert. Onder haar enthousiaste leiding wor den zowel Nederlandse als Engelse lie deren gezongen onder begeleiding van een combo. Speciaal voor dit kerstcon cert zijn er ook enkele nieuwe kerst nummers van de onlangs verschenen cd 'Zomerregen' ingestudeerd, waarop veertien gedichten van vrouwen door Mariëtte Haririck en Teresa Takken tot liturgische liederen zijn gemaakt die HEILOO - Op dinsdag 16 december wordt om 20.00 uur in de kapel GGZ (voorheen Willibrord) Kennemer- straatweg 464 in Heiloo, de kerstsa menzang gehouden. In het prachtige interieur van de kapel, waar zo'n tachtigtal kerststalletjes tentoongesteld staan brengt 'Cantare' uit Bakkum een programma van bekende en onbeken de kerstliederen, en passende gedich ten. Het geheel zal ongeveer een uurtje gaan duren. Naast het samen zingen van echte 'Kersttoppers' zal het koor ook solistisch te beluisteren zijn. Bij 'Cantare' een koor dat al weer zeven jaar bestaat, zingen wekelijks zo'n 40 personen. Het koor verleent regelmatig zijn medewerking aan vie ringen en diensten in kerken, maar doet daarnaast ook mee aan festivals. De toegang is vrij, inclusief een tekst boekje. HEILOO - Zondag 21 december speelt het Toneelgezelschap 't Trefpunt het blijspel 'Kerstpakket'. Het blijspel begint om 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur, in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Entree E 4,- inclusief een consumptie en de loterij. De medewerkers, Kees Kuiter, Piet Baltus en Beb Apeldoorn hebben het decor van de toneelgroep in een nieuw jasje gestoken, en de regie is in handen van de welbekende mede werker van Falkland, Jaap Schuuring. onweerstaanbaar uitnodigen om te zin gen. Voorafgaand aan het concert zal Eensgezindheid inspelen met enkele mooie Engelse koralen. Vervolgens is het concert zodanig opgebouwd dat het blaasorkest van Eensgezindheid en het jongerenkoor zowel individueel als gezamenlijk een optreden verzorgen. Zo is zijn er solo-stukken voor eupho nium, sopraansax en bugel met orkest te horen van Schubert en Andrew L. Webber maar ook een authentiek Oud- Nederlands kerstlied voor Koor en ensemble getiteld 'Kerstnacht schoner dan de dagen' van Joost van de Vondel in een arrangement van Cees Brugman. Ook speelt Eensgezindheid zowel enkele Engelse 'Christmas Carols' als 'See amid the winters Snow' maar ook de moderne Amerikaanse kerstnummers als 'Santa Claus is coming to town' en het overbekende 'Winter Wonderland'. Voor de pauze geeft het Jazzballet ensemble 'In Style' onder leiding van Micheline Beer en kerstsfeervolle demonstratie van de act 'Become One'. Tijdens het concert zal er in de vorm van een collecte aandacht worden geschonken aan de oecumeni sche zustergemeenschap Sisters For Christian Community voor enkele dak- lozenprojecten in Tanzania en Nederland. De toegang tot het concert is geheel gratis. Informatie over het orkest, koor en het concert zijn te ver krijgen op www.mv-eensgezindheid.nl, www.homepages.hetnet.nl/~parochie- gemeenschap-heiloo of via informatie nummer 072 5334851. fÊÊfêKSM $3Wtssiiim HEILOO - Op maandag 15 decem ber organiseert klaverjasclub Wij en Zij een gezellige kerstdrive in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois- hof, aanvang 20.00 uur. Men hoeft geen lid te zijn van deze club, iedereen is welkom, met of zon der partner. Na afloop is er een ver loting. De opbrengst is bestemd voor het werk van pater Theo Borst die al meer dan veertig jaar werkzaam is onder de arme bevolking in Chili. U kunt dus gezellig gaan kaarten en tegelijkertijd een goed doet steunen. HEILOO - Op vrijdag 12 december wordt er weer de gezellige kerst kla ver jasdilye gehouden bi jde wijkver- eniging plan Oost aan de Oostkanter 14, aanvang 19.45 uur. Er is voor iedereen een kleine ker stattentie aanwezig. Opgeven kan tot en met donderdag 11 december bij Gerard Bes, tel 072-5338430. De entree is voor leden 1,35 en niet-leden betalen 1,85, inclusief een kopje koffie of thee. HEILOO - Maandag 15 december wordt de jaarlijkse kerstuitvoering gehouden door leerlingen van de muziek- en dansschool Heiloo. Dit jaar zullen diverse ensembles, die voor deze speciale uitvoering zijn samengesteld, muziek in kerstsfeer ten gehore bren gen. Deze ensembles zijn zeer verschil lend van samenstelling. Te weten een groot vioolensemble, gitaar/dwarsflui tensemble, keyboard/accordeon en kla rinetensemble. Naast deze ensembles zullen ook nog enkele solistische optre den zijn. Ook de balletafdeling zal een sfeervolle presentatie verzorgen. De kerstuitvoering vangt aan om 19.00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 072-5332460. Deze twee Pierisplanten vormen samen een warme combinatie. Ook in de winter is er nog voldoende kleur te vinden. Deze twee Pieris-strui- ken, zorgen ook in donkere tijden voor een vrolijke aanblik. Het genieten begint al in het najaar als de bloem knoppen erin zitten en het loopt door tot het voorjaar, als de knoppen open gaan en de jonge scheuten de meest prachtige kleuren vertonen. Pieris Pieris, ook wel struikheide genoemd, is een populair wintergroen struikje. Er zijn veel variëteiten die al in het begin van de herfst mooie roze of witte tros sen met bloemknopjes vormen. Zet eens een variëteit met roze knoppen zoals Pieris japonica 'Debutante' naast de Pieris 'Purity' met witte knoppen. Verrassend is dat uit de roze knopjes toch vaak witte bloemetjes tevoor schijn komen in het voorjaar. De roze kleur wordt veroorzaakt door de kleur van de buitenste bladen van de knop. Bladverkleuring Niet alleen de herfst geeft mooie kleu ren. Zeker even mooi kan de bladkleur van jong uitlopend blad zijn. En ook hierbij speelt de Pieris een toonaange- HEILOO - Op zondagavond 21 december zal het koor en orkest Cantores in Dies onder leiding van de dirigent Hendrik Timmerman het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach uitvoeren in de koepel kapel van de voormalige Willibrordus- stichting. Een gepastere wijze om in de kerstsfeer te komen is nauwelijks denkbaar, mede dankzij het feit dat de kapel prachtig versierd zal zijn met kerststallen en kerstbomen. Bach's Weihnachtssoratorium bestaat uit zes kantate's voor de zes zondagen rond om Kerstmis en Nieuwjaar. Daarom is gekozen voor de kantate's die betrek king hebben op Kerstmis en zal het concert dus bestaan uit de kantate's 1 tot en met 4, het openingskoor van kantate vijf en het slotkoor van de kan- tate zes. Timmerman heeft voor deze uitvoering weer beslag kunnen leggen op een keur van excellente solisten. Yoshifumi Hata uit Japan en de teno raria's voor zijn rekening te nemen. De amerikaan Pierre-Guy Le Gall White zal de basaria's zingen terwijl de Poolse zangeres Jadwiga Granados- Sosinska de sopraanaria's zal vertol ken. De countertenors Jan Brink en Paul Barten voortgekomen uit de voormalige Koorschool van de Grote of St. Laurenskerk te Alkmaar en het Noordhollands Jongenskoor onder lei ding van Hendrik Timmerman, zullen de altaria's voor hun rekening nemen. De toegangskaarten zijn 25,- en 20,-, CJP/65 (kinderen tot 12 jaar gra tis) zijn vanaf aanstaande zaterdag ver krijgbaar op de volgende adressen: Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat 23, Alkmaar, tel. 072-5154344, Disc 't Loo, tel. 072-5335535, Tabaksspeciaal zaak 't Hoekje, tel. 072-5331254, Kapel Willibrordusstichting, vanaf 19.00 uur op de avond van het concert (21 december). Ook kunnen toegangsbewijzen telefo nisch worden gereserveerd: 072- 5335506/5618445. HEILOO - Tot en met 28 december is er in de kapel van GGZ Noord- Holland-Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo - het voormalige psy chiatrisch centrum Willibrord - een expositie van handgemaakte kerst groepen te zien. Na 18 december staat ook de 'eigen' stal van GGZ NHN opgesteld in de kapel. De kerstgroepen zijn vervaardigd door Theo Hoögelander en zijn assistent Hans Kaay. Naast het maken van stallen en kerstgroepen, houden zij zich ook bezig met het restaureren van beelden. Tijdens de expositie kunnen beide heren regelmatig aan het werk te zien zijn. Wie een kerst groep thuis heeft waaraan iets ont breekt of kapot is, kan ook langsko men. Ook is het mogelijk een nieuwe groep of stal aan te schaffen. Naast de vele handgemaakte stallet jes, zijn er kerstgroepen te bewonde ren uit het buitenland. Met name de kerstgroepen uit Oost Europa zijn de moeite van het bekij ken waard; In de wereld van de kerst stallen heeft ook de techniek zijn intree gedaan. Er zijn groepen waar bij er een mooie verlichting in de stal is. waar de herders om een heus kampvuur zitten, of waar een watertje langs stroomt. De expositie is geopend van dinsdag tot en met zondag, van 13.00 tot 17.00 uur. Op de zondagen 14 en 21 decem ber en op eerste Kerstdag is de kapel gesloten. vende rol. Er zijn heel wat soorten bij waarvan de jonge scheuten in het voor jaar de meest schitterende kleuren rood, brons, oranje of g$el laten zien. Vaak is al uit de naam af te leiden om welke kleur scheuten het gaat. Bij de 'Forest Flame' verkleuren de jonge scheuten als vlammetjes van dieprood naar zalmroze naar lichtgeel. Letterlijk paradepaardje is de nieuwe Pieris Bonfire". Deze plant heeft in november al prachtig rode bloemtrossen die recht op staan als een 'vlam'. Dit maakt het tot kerstplant bij uitstek, omdat de tak jes ook in kerststukjes kunnen worden verwerkt. In de tuin gaan de knopjes vanaf eind februari open en worden de sneeuwwitte bloemen zichtbaar, die aangenaam geuren. Iets later in het voorjaar ontvouwt zich het steenrode jonge blad. Natuurlijk zijn er nog meer winter- bloeiers of besdragende planten die een plaatsje op het terras verdienen. Bijvoorbeeld Skimmia japonica met de roodbruine trosjes of Skimmia reevesi- ana met de mooie rode bessen en winterheide doen het ook goed in een pot op het terras. HEILOO - Op dinsdag 23 december verzorgt het vierstemmig gemengd Russisch koor Bjerjozka uit Alkmaar een sfeervol kerstconcert in de Kapel van de GGZ NHN (voorheen St. Willibrordusstichting) aan de Kenne merstraatweg 464 te Heiloo een con cert. Aanvang is om 20.00 uur en is gra tis toegankelijk. Bjerjozka heeft inmiddels een redelijke regionale bekendheid verworven met haar Russische liturgische en volkslie deren. Niet in de laatste plaats is dit de verdienste van Svetlana Tsariova die met haar deskundige en bezielende lei ding, het koor voortdurend nieuwe impulsen geeft. Ook dit keer staat het gedeelte voor de pauze in het teken van de Russisch Orthodoxe Liturgie. Na de pauze zingt het koor een keur van Russische volks liedjes, terwijl het concert besloten wordt met enkele kerstliederen in het Russisch. HEILOO - Zaterdag 13 december is het weer zover dan is het Oosthonk omgetoverd in de kerstsfeer en wordt er weer geknutseld voor kerst. De mid dag begint om 14.00 tot 16.00 uur entrée is 2,00. Hiervoor krijg je twee keer limonade en een keer chips. En een gezellige middag knutselen. Het Oosthonk is aan de Oostkanter 14. Voor meer informatie, tel. 072-5334098. HEILOO - De jaarlijkse kerstsamen zang in de Witte Kerk zal dit jaar plaats vinden op zondagavond 21 december om 19.00 uur. Er is gekozen voor het zingen van voor al bekende kerstliederen, die iedereen zullen aanspreken. Muzikale medewer king zal worden verleend door het koor 'One More Voice' onder leiding van Paul van Venrooij en een jongeren groep van de Samen op Weg gemeente. Organist is Sybren Boukes. Na afloop van dienst wordt er warme chocolade melk met koek gereserveerd. Voor meer informatie: Fia Brouwer de Koning, tel. 072-5336163. HEILOO - Wilt u wethouder Roelof Bos wel eens in een andere hoedanig heid zien dan als ambtenaar van de gemeente Heiloo? Op 21 december treedt hij met zijn koor The Seasight Singers op in de kapel GGZ. Net als vorige jaren geven The SeaSight Singers uit Bergen weer een Kerstconcert. Het koor staat onder leiding van Stefan Terpstra, die sinds 2001 aan het koor verbonden is. De pianiste is Diny van den Akker uit Bergen. Deze keer wordt het concert niet gegeven in de Ruïnekerk in Bergen, maar in de Kapel GGZ Noord Holland Noord, voorheen Willibrord in Heiloo. Één van de redenen dat er uitgeweken wordt naar een andere locatie, is dat The SeaSight Singers als gast De Sir Hugo's Worthy Singers uit" Heerhugowaard hebben uitgenodigd. Dit is een Barbershop- koor, wat alleen uit mannen bestaat (40 stuks) en het repertoire a capella zingt. Tevens verleent de sopraan Sabine Kirsten uit Alkmaar haar medewerking. Zij zal een aantal num mers met het koor zingen en brengt ook solowerk, waarbij ze begeleid wordt door dirigent Stefan Terpstra. Het repertoire dat tijdens dit kerst- Het wordt steeds vroeger donker en je hebt koude oren van de gure wind. Maar binnen is het warm en gezellig. De winter komt er aan. En daar hoort ouderwets lekkere chocolademelk bij. De lekkerste chocolademelk maak je zelf. Er zijn twee manieren om authen tieke chocolademelk te maken: met chocola en met cacao. Voor ongeveer één liter warme chocolademelk (vier bekers) breek je 150 gram (pure) cho colade in stukjes. Schenk 8 dl hete melk erover. Al roerende smelt de chocola de. Voeg er naar smaak wat suiker aan toe en wat kaneel. Klop ondertussen 1 dl slagroom, maar niet te stijf. Giet de chocolademelk in bekers en schep er de slagroom overheen. Met cacao kan het ook. Breng een liter melk aan de kook en roer er beetje bij beetje 4 eetlepels cacao door en 3 thee lepels suiker. Klop ondertussen 1 dl slagroom, maar niet te stijf. Het mag natuurlijk ook best een beetje meer zijn. Giet de chocolademelk in bekers en schep er de slagroom overheen. concert gebracht wordt, zal ook een aantal bekende nummers bevatten, bekend van radio en tv. Bijvoorbeeld: White Christmas, Winter wonderland. Have your self a merry little Christ mas, Stille nacht, It's beginning to look like Christmas enzovoorts. Het concert begint om 14.30 uur, de kapel is om 14.00 uur open. De toegangsprijs bedraagt 8,-, voor CJP-houders en 65+ 7,00, kinderen tot en met 12 jaar 4,00. Er is parkeerruimte achter de Kapel. In de voorverkoop zijn kaarten in Heiloo verkrijgbaar bij: Boek- en kan toorvakhandel - De Schrijverij, Heerenweg 140, tel. 072-5334955 of bij Etos 't Loo 11, tel. 072-5334563, en op 21 december aan de Kapel vanaf 14.00 uur. Het koor repeteert elke dinsdagavond in het Ontmoetings gebouw T O, aan de Kogendijk van 20.00 uur tot 22.30 uur. Wie interesse heeft in het koor of meer informatie wil. kan contact opnemen, tel. 072-5714723. U kunt The SeaSight Singers ook steunen door donateur te worden voor 12,50. Centraal Bureau Horizon College Op 11 december wordt om 16.30 uur een nieuwe expositie geopend in het Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a. Joke Buisman exposeert vanaf die dag, tot en met 19 januari haar werk. Centraal Bureau Horizon College is geopend op weekdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Witte Kerk Zaterdag 13 december zal er in de Witte Kerk in Heiloo (Heerenweg 32) een expositie zijn van nieuwe iconen. Deze expositie bestaat uit Russische iconen, geschilderd door Fransina de Kroon-Kwantes. Deze bijzondere expositie is gratis te bezoeken van 10 tot 18 uur. Atelier Lucia Admiraal Op zondag 14 december is het atelier van Lucia Admiraal opengesteld van 14.00 tot 17.00 uur, voor publiek van Heiloo en omstreken. Naast keramiek en glasobjecten wordt de nieuwe serie glazen schalen getoond. Atelier Lucia Admiraal, Pastoor van Muyenweg 98, Heiloo, of na telefonische afspraak, tel: 072-5339490. Open Huis Beeldend kunstenaar Diny Hage expo seert een groot deel van de door haar vervaardigde wandkleden in Cultureel Centrum het Open Huis, gevestigd boven het winkelcentrum 't Loo. Tevens is de expositie schilderijen van Elly de Lange in de foyer te zien. Zorgcentrum De Loet Simon Borst exposeert tot 31 decem ber. Als u interesse heeft om te expose ren op een van de locaties van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, dan kunt u contact opnemen met mw. Bijlhout, tel: 072-5330744. Galerie Van Lubeck Het werk van Björn Gunderson, Peter van Oostzanen en Egbert Bos is tot en met zondag 21 december te zien bij Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo. Geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, tel: 072-5039905. Oudheidskamer de Oude Pastorij Laatste week: tentoonstelling over De boerderijen in Heiloo. In de bovenzaal van de Oude Pastory is daarnaast een permanente tentoonstelling ingericht die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Brasserie Wildschut Het werk van Espen Greger Hagen is tot eind januari 2004 in Brasserie Wildschut te zien aan de Stationsweg 82 te Heiloo. De brasserie is alle dagen open van 12.00 tot 24.00 uur. Het Oliver King Trio verzorgt elke maandagavond de muziek in Brasserie Wildschut, met sfeervolle jazzmuziek. Trefpunt Wisselende exposities in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. GGZ Noord-Holland-Noord Wisselende exposities in de GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord), aan de Kennemerstraat weg 464 in Heiloo. Klerks Open Keuken Wisselende exposities in Klerks Open Keuken, in het Golden Tülip hotel. U vindt het hotel aan de Kenne merstraatweg 425, tel: 072-5051049. Atelier TP Geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. Termijen 189 Heiloo, tel. 072-5334596. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Wisselende exposities aan de Bergeonstraat 30. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. y Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. CASTRICUM - Leerlingen van Toonbeeld omlijsten in de week van 15 december tot en met 19 december de uitlening in de bibliotheek met spran kelende muzikale klanken. Tijdens de openingstijden van de bibliotheek zul len de leerlingen hun vaardigheden aan het Castricumse publiek ten gehore brengen. Zo zullen blokfluitisten, kin derkoren en twee accordeon ensembles hun opwachting maken. Iedereen mag komen luisteren. LIMMEN - Op maandag 7 december hebben de kinderen van de onderbouw van de Pax Christischool zelf hun kerstboom voor de klas mogen uitzoeken. Eenmaal weer op het schoolplein beland, ontstond er spontaan het idee om de bomen te versieren in de kleur oranje om zo de geboorte van de prinses te vieren. Uiteraard gebeurde dit niet zonder de lekkere oranje-witte geboortemuisjes.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10