Nachtfotografie bij Defa De Egmonden Bos- en bomendag: voor jong en oud veel te doen Kerstbrocante in de Egmondse Slotkapel Hallem in de Hema De Watertoren organiseert gezellige zwem4daagse in kerstsfeer Schaakvereniging Oppositie Winterwedstrijd HSY Limmen W www. UITKIJKPOST - 10 DECEMBER 2003 - PAGINA 12 Uitslagen Heilooër Bridge Club Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Sans Atout Bridgeclub Limmen Damclub Heiloo Districtfinale tweede klasse libre in Akersloot Linda Everts-Alphenaar wordt zevende Zondagmiddagbridge Zeevogels tegen Egmondia Kerstbrunch in het inloophuis sportverenigingen HjjjP Nationale biljartfinale in Het Yennewater Onderlinge wedstrijd bij Aktief Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels Een IVN-wandeling over bomen in de duinen Oecumenische dienst Op weg naar Kerstmis HEILOO - Oppositie 1 speelde voor de externe NHSB competitie in Alkmaar tegen VW 2 en kon door overwinnin gen van Folkertsma, Manni, van der Werff en van Etten, plus nog 2 remises van Van Ham en Bosma, met een 5-3 overwinning terug naar Heiloo. Daar in deze groep iedereen van iedereen schijnt te kunnen winnen -dan wel verliezen- blijven promotiekansen aanwezig. Intern werd, een avond later, de twaalf de ronde gespeeld. Bouke Woudstra had de altijd taaie- clubkampioen Johan van der Wal in een zetje of 17(!) weggespeeld en Gerrit Zeeman zette zijn opmars naar de top voort met een overwinning op Richard Sauer, die een paar keer uitzicht op remise om zeep hielp. Cor van Etten zwijnde enorm tegen Dirk van Roemburg, die met een paar eenvoudige zetten de partij naar zich toe had kunnen toetrekken. Maar ja: schaken is niet altijd rechtvaardig... Kees Jongkind wist, wegens rugklach ten in ietwat gedrogeerde staat verke rend, toch het juiste plan tegen Hans Horninge te bedenken en Shannon Vlaar liep een uurlang zichtbaar na te genieten van haar zege op Peter Zeilstra. Dik Kraayenbrink offreerde Joop de Lange een kopje koffie en- toen hij met het bruine vocht terug kwam was hij z'n dame kwijt! Slotstuk van de avond was een onge meen spannende partij tussen Henk Kracht en Jan de Jong, waarin de laat ste gewonnen tot zeer gewonnen stond, maar door de spanning zo vaak zijn schaakklok vergat, dat hij nog bijna tegen een reglementaire nederlaag wegens tijdsoverschrijding aanliep. Nog net op tijd wist hij, met trillende han den, Henk mat te zetten. De uitslagen: Woudstra-v.d.Wal 1-0; Maas-Manni 1-0; Jongerius-Rump 1-0; Sauer-Zeeman 0-1; Bosma-Blom 1-0; de Jager-Huffnagel 0-1; van Etten-van Roemburg 1-0; Koenders-Hassing 0-1; Horninge-Jongkind 0-1;- Kracht-de Jong 0-1; Lindsey Vlaar-Prins 0-1; Shannon Vlaar-Zeilstra 1-0; de Lange- Kraayenbrink 1-0; Roodbol-Korse 1-0. EGMOND - Aanstaande vrijdagavond begint fotoclub Defa de avond met erw tensoep, waarna donker Egmond zal worden ingegaan om te fotograferen. Aan het eind van de avond komen de leden terug voor een medicinaal verant woorde kruidenbitter. Nachtfotografie is een breed begrip waar je vele kanten mee op kunt. En alhoewel je het proces niet altijd in de hand hebt zijn de resul taten vaak verbluffend. Wat je nodig hebt zijn een camera, een stevig statief een draad of zelfontspanner en voor de zekerheid wat extra batterij en vanwege de langere sluitertijden. Afhankelijk van de gewenste scherpte van de foto kun je kiezen voor films tus sen de 25- 1600 iso. Bij nachtfotografie zijn opnamen van 30 seconden tot 1 minuut niet ongewoon. Wie geen auto matische camera heeft kan de B stand op de camera gebruiken voor tijdopnamen. Er zijn leuke trucs om te proberen, zoals het langzaam in en uit beeld lopen, het schrijven met licht van een zaklantaarn en het bewegen van de camera terwijl de lens openstaat. Wie mee wil doen is uiteraard welkom bij Defa. Maak voor jezelf een plan van wat je wilt doen op deze avond of laat je verrassen. Maar zorg dat je erbij bent zodat je op 30 januari 2004 weer een leuke avond hebt als de gemaakte foto's worden besproken! Een leuke informatieve site over nacht fotografie vind je op: www.angelfire.com/de/wittel/, een mini cursus fotografie met basisthema's op www.blokzijl.net/foto Fotoclub Defa vind je in het verenigings gebouw naast de R.K. Kerk in de Wilhelminastraat 12 a te Egmond aan Zee. Meer informatie kun je krijgen bij Rina Morssink 072-5071323 of per e- mail: rinamorssink@quicknet.nl. Defa exposeert in dorpshuis Hanswijk Sinds 29 november exposeert fotoclub DEFA in het Dorpshuis, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef. Er hangen in totaal 42 foto's van 14 fotografen. Het fotowerk geeft een goede dwarsdoorsne de van wat de DEFA-leden op fotogra fisch gebied te bieden hebben. Voor diverse leden is het de eerste keer dat ze exposeren. Het accent van de tentoongestelde wer ken ligt op natuur- en mensenfotografie. U kunt de tentoonstelling bezoeken tij dens de openingsuren van het Dorpshuis. De foto's zullen tot eind februari 2004 geëxposeerd worden. Mocht u naar aanleiding van de expositie interesse hebben in de activiteiten van fotoclub DEFA, dan kunt u contact opne men met de voorzitter van de fotoclub, Armando Jongejan, tel. 072 -5063437. HEILOO - Dinsdag 2 december speel de de Heilooër Bridgeclub de volgende wedstrijden: A-lijn: 1. Klerk/Stark 60,8, 2. Oosterwijk/Warmenhoven 57,9. B- lijn 1. Dijkman/Schmit 60,0, 2. Schaa- per/Wamper 57,9. Donderdag 4 december: A-lijn: 1. De Bruyckere/Stark 72,9, 2. Fam. Boukens 57,3. B-lijn: 1. Bes/Uijl 64,2, 2. Brug- man/Velseboer 57,9. C-lijn: 1. Ben- nink/Theune 64,6, 2. Cavalini/Bikker 60,9. D-lijn: 1. fam. Huijgen 67,9, 2. Vd Wardt/Koenders 59,6. HEILOO - De uitslagen van de bij damesbridgeclub gespeelde wedstrij den op 3 december zijn: A-lijn: 1. Dolmans - Tuinstra 63,1, 2. Dekker - Bierman 54,17. B-lijn: 1. Werdmuller - Schreiber 60,42, 1. Admiraal - Pilkes 60,42, 2 .Stark - v. Toornburg 56,67. C- lijn: 1. Oosterwijk - Warmenhoven 64,17, 2. Heusy - Schoonemeier 56,25. D-lijn: 1. Krul - Schmersal 69,58, 2. Tonino - Motta 57,08. HEILOO - De uitslagen van de bij brid geclub Saps Atout gespeelde wedstrij den op 8 december zijn: A-lijn: 1/2 Stark - Vos, 1/2 Haafkens - J. Schipper 56,8, B- lijn: Daudey - Beerepoot 55,2,1/2 Mooij - van der Molen 54,2, C-lijn: 1. Schreiber 62,0, 2. V.d. Klis - van der Linden 57,8. D-lijn: 1/2 Bolweg - Pohley, 1/2 Kemmere - Maas 54,2/E-lijn: 1/2 Vriend - van Ophem, 1/2 Koetsveld - Zwitselaar 55,6. F-lijn: 1. Knossen-Toby 59,9, 2. Bes-G. de Vries 55,2. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 3 december als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Keyzer-Keyzer 59.82, 2. v.Buytenen-Kuiper 57.59, 3. v.Bellen- v.BergenHenegouw 57.14, B-lijn: 1. v.Roest-Strauss 56.68, 2. v.Baar-Mooij 52.57, 3. Fam.Jelsma 52.11, C-lijn: 1. Brinkhorst-Tuinstra 58.93, 2. Endel- Wulterkens 57.50,3. Fam.Morcus 56.79, D-lijn: 1. Vriend-Zwalua 65.00, 2. v.d.Horn-Kops 57.50, 3. de Bloois- Vendel 56.43, E-lijn: 1. Beentjes- Duindam 58.93, 2. Oosterling-Balken ende 54.46, 3. Nijman-Hulsebosch en Fam.Vasbinder 53.57. HEILOO - De uitslagen van de onder linge competitie bij damclub Heiloo: 6 november: M. Out - A. Valkering 1-1, F. Schouten - J. Kraakman 2-0, P. Heyne - W. Solleveld 1-1.20 November: M. Out - C. v. Lieshout 1-1 ,W. Solleveld - R. Koch 0-2, A. Valkering - P. Heyne 2-0, M. Houtenbos - F. Schouten 2-0. 27 November: J. Kraakman - M. Out 0-2, F. Schouten - P. Heyne 2-0. 13 November Damwedstrijd: Damclub Heiloo - D.D.D. 4-16. Kopgroep competitie: A. Valkering 9- 13, F. Schouten 10-13, M. Out 7-11, M. Houtenbos 9-11. AKERSLOOT Woensdag 10, vrijdag 12 en zaterdag 13 december wordt in het biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot de titelstrijd libre tweede klasse gehouden. Acht deelnemers gaan strijden om een plaats bij de gewestelijke finale welke in januari in Lisse zal worden gehouden. De titel strijd zal plaatsvinden op woensdag avond, vrijdag en zaterdagmiddag en de organisatie is in handen van biljart vereniging AKER v97 uit Akersloot. Woensdagavond start deze districtfina le om 19.00 uur. LIMMEN - Afgelopen weekeinde is Linda Everts-Alphenaar zevende geworden in de fitnessklasse, op de Universe gehouden in Cuxhaven, Duitsland. Dit is een zeer goede presta tie gezien het internationale niveau met deelneemsters uit 40 landen waar onder Nieuw-Zeeland, Filippijnen en Spanje. Linda heeft nu al een uitnodi ging gekregen om deel te nemen aan de WK in Griekenland volgend jaar. De volgende spelers hebben zich geplaatst: T.Zentveld bv De Doorschieter Castricum 3.64, P.Groot Clubkailipioensdiai) Amak bv DVO Heerhugowaard 3.55 K.Beentjes bv OBIS Heemskerk 3.52, J.Koelman bv OBIS Heemskerk 3.50, G.vd Vliet bv Heerhugowaard Heerhugowaard 3.38, P.vd Meij bv OBIS Heemskerk 3.36, F.Bot bv DVO Heerhugowaard 3.33, K.Baars bv WIK Castricum 3.29. reserve: J.Oudeman bv Heerhugowaard Heerhugowaard 3.12. AKERSLOOT - Zondag 14 december houdt de Akersloter Marathon Klub haar derde clubkampioenschap. De afstand bedraagt 10 km en wordt gehouden in Krommenie bij de Atletiekvereniging Lycurgus. De start is om 10.30 uur en vertrek vanaf Strammerzoom is om 9.30 uur. Voor informatie belt u met tel. 0251-313738. EGMOND - Elke zondag t/m 22 febru- ari 2004 m.u.v. 14 december (kerst markt) 11 januari (halve marathon) en 25 januari (Egmond toernooi) kunt u gezellig bridgen in het O.K. vereni gingsgebouw te Egmond aan Zee bij Bridgeclub De Branding. (Gratis par keren in Egmond aan Zee.) Bij inschrij ving aan de zaal dient u zich» voor 13.15 uur aan te melden. U kunt zich ook telefonisch aanmelden tot zondag 12.00 uur bij: Bart Jonkers, tel. 06-24587440 of Sjoukje Visser, tel. 072-5061182. Het inschrijfgeld bedraagt E 3,- per per soon. Aanvang bridgen 13.30 uur. Nummer 1 heeft prijs, de tweede prijs wordt geloot. EGMOND - De wedstrijd tussen de twee Egmondse vijfde klassers, Zeevogels en Egmondia, belooft een heel spannende te worden. De Hoevers hebben op dit moment slechts twee punten meer dan de Derpers. Na een zeer goede start heb ben de withemden op dit moment meer wedstrijden verloren dan gewonnen. Egmondia sprokkelde de punten onopgemerkt bij elkaar en heeft zondag bij winst zelfs de moge lijkheid om de grote rivaal uit de Hoef op de ranglijst te passeren. De wedstrijd op sportpark Hogedijk, aan vang 14.00 uur, wordt vooraf gegaan door een duel tussen de E2 elftallen van beide clubs. Ten bate van de jeugd van Zeevogels wordt er een speciale loterij en een 'broodje warme worst actie' gehouden. EGMOND - Zondag 14 december houdt PWN, beheerder van het Noord hollands Duinreservaat, van 10.00 tot 16.00 uur een dag waarin bos en bomen de hoofdrol spelen. Op een locatie die verscholen ligt in de duinen bij Egmond Binnen, is van alles te zien en te doen voor zowel volwassenen als kinderen. Voor liefhebbers van een mooie den nenboom, als alternatief voor de traditi onele spar voor de kerst, bestaat de mogelijkheid om met eigen zaag een eigen kerstboom te zagen. Let op: de voorraad hiervan is beperkt dus op op. Voor elke omgezaagde kerstboom wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Dit geld komt, net zoals de hele opbrengst van de dag, ten goede aan de Actie Oerbossen van Greenpeace. Kinderen kunnen zeer originele vetbol len maken om de vogels rond het huis de winter door te helpen. Om de han den en de inwendige mens te verwar men is er 'koek en zopie' en warme worst te koop. Bordjes vanaf de parkeerplaats Middenweg (voorbij restaurant De Boerenwagen) in Egmond Binnen wij zen de weg naar de plek waar het alle maal gebeurt. De afstand vanaf de par keerplaats bedraagt ongeveer 500 meter. Een huifkar getrokken door twee fjordenpaarden verzorgt geduren de de hele dag een pendeldienst van en naar de parkeerplaats. Tussen 10.00 tot 16.00 uur zijn er elk uur demonstraties te zien van het vellen (omzagen) van zware bomen en het uit slepen van deze bomen met paarden. Eveneens ieder uur geven de boswach ters korte excursies over het bosbeheer in het Noordhollands Duinreservaat. Verder zijn er stands van Greenpeace (over oerbossen), waterleidingbedrijf en natuurbeheerder PWN (over bosbe heer en de mogelijkheid om zelf als vrij williger in de natuur aan de slag te gaan) en het bedrijf Van Vliet Kastanjehout, dat duurzame producten levert voor zowel bedrijven (waaronder PWN) als particulieren. Wie een dennenboom wil meenemen, mag deze zelf in het daarvoor aangewe zen bos uitzoeken en omzagen. PWN raadt gegadigden voor een zelfgezaagde kerstboom wel aan zelf een handzaag mee te nemen. Het vervoer hoeft geen probleem te zijn: grote dennenbomen kunnen per paard naar de parkeer plaats gebracht worden. EGMOND - Op donderdag 25 decem ber verzorgen de medewerkers van het Inloophuis in Egmond aan Zee een kerstbrunch. Het Inloophuis, een initia tief van de gezamenlijke kerken in de Egmonden, bestaat inmiddels ruim anderhalf jaar en er is al een flink aantal mensen dat de weg er naar toe heeft weten te vinden. Elke donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur is het inloophuis open en zijn er vrijwilligers die gastvrij de gasten ontvangen. Daar in die herberg is het goed toeven en er ontstaan gesprek ken onderling die de grenzen tussen vrijwilligers en gasten vervagen, en zo hoort het ook in een oecumenische her berg. Zoals iedereen wel weet of het zich kan voorstellen, zijn de feestdagen niet voor iedereen een feest. Er zijn nog steeds mensen voor wie die dagen verre van feestelijk zijn, meestal omdat zij die dagen alleen zijn. Voor die mensen wordt graag een kerstbrunch klaarge maakt, om samen te genieten van het eten en eikaars aanwezigheid. Omdat de organisatie wil weten op hoeveel mensen zij kunnen rekenen, is het zeer gewenst uzelf op te geven. De Kerst-Inn wordt gehouden in Het Gebouw, naast de Hervormde kerk (hoek Trompstraat Voorstraat). Daar bent u welkom tussen 12.00 en 15.30 uur. Voor opgave kunt u bellen naar Riek Halff, tel. 072-5061137; Roderick Taylor, tel. 5065779; Joke de Waard, tel. 5062389; Riet Zonneveld, tel. 5062243; Marianne de Laleyne, tel. 5066209 of Ineke Bruggeman, tel. 5071505. Ook kunt u zich opgeven tij dens een van de inloopochtenden op donderdag in Het Gebouw. LIMMEN - Zondag 7 december kwa men 14 vissers op de eerste winterwed strijd van de HSV Limmen af. Mooi maar koud weer deed de vangsten gelukkig niet erg veel kwaad, want er werden liefst 850 vissen gevangen. Omdat de wedstrijd maar L5 uur duurt kon de kou over het algemeen weinig vat krijgen op de vissers. Winnaar werd Rien Faasse uit Castricum, die de vis kort onder de kant wist te krijgen. Dit gold ook voor Marcel Kok uit Akersloot, die lang de achtervolging wist te houden. De num mers 3 t/m 5 zaten naast elkaar en var- schilden telkens 2 visjes. De vangst bestond hoofdzakelijk uit voorn en wit- vis, met een enkele baars ertussen. Verschillende hengelaars ondervonden dat de azende snoeken op hun stek de vangsten behoorlijk konden drukken. Na afloop van de wedstrijd werd er nog een gevangen van 87 cm! De vereniging heeft al meldingen van snoeken van 88 cm, 2 keer 90, een vis van 95 en deze week door een jeugdlid zelfs 1 van 98 cm, allemaal op het Stet! De uitslag: 1. R. Faasse 140, 2. M. Kok 121,3. J. Walta 79,4. T. Groot 77, 5. P. v/d Heijdt 75,6. R. Droog 67. De volgende wedstrijd is op zondag 25 januari 2004, wederom om 9.00 uur op het Stet. De wedstrijd van 21 decem ber komt te vervallen. Anita Koedijk zal de titel proberen binnen te halen. Dat visserslatijn ook wel eens serieus genomen mag worden, bewijst deze vis ser met zijn 'reus'van wel 88 cm. HEILOO - Op zaterdag en zondag 13 en 14 december wordt in sportcafe Het Vennewater voor het eerst een neder- lands kampioenschap gohouden, in de vijfde klasse libre jeugd zal Anita Koedijk de titel proberen binnen te halen. Anita, geboren Heiloose en nu woonachtig in Heerhugowaard, probeert in de voetspo ren van haar broer Marcel te treden die twee jaar geleden Nederlands kampioen is geworden in de derde klasse. De 13- jarige dankt haar plaats, aan de geweste lijke kampioenschappen in Hoorn, waar zij de eerste plaats veilig wist te stellen door zeven jongens te verslaan. Het toernooi begint zaterdag 13 decem ber om 11.00 uur en wordt geopend door Dirk Snip bekend van het driebanden festijn in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. De laatste wedstijden zullen ongeveer om 15.15 uur beginnen, waarna zondag om 11.00 uur de wedstrijden weer aanvangen. De sluiting met natuurlijk het Wilhelmus zal ongeveer om 15.45 uur plaats vinden, het Wilhelmus zal worden gespeeld door een 40-koppige plaatse lijke harmonie. De deelnemers: Yorick Tieman uit Goor moyenne 1.43, Anita Koedijk uit Heerhugowaard 1.40, Lionel den Herder uit Schiedam, 1.32, Arnout Fokker uit Almere, 1.28, Marcel Ab uit Scheemda, 1.25, Emiel Heckers uit St. Geertruid, 1.24, Robby Vissers uit Amersfoort, 1.21, Andre Botermans uit Lepelstraat ,1.18. Voor meer informatie kunt u bellen op '072-5336548/ 5335313 of via de e-mail kees@hetvennewater.nl. EGMOND - Zaterdag 13 december wordt de jaarlijkse onderlinge wed strijd bij gymnastiekvereniging Aktief gehouden. De jeugd en kernploeg van de vereniging zullen onderling strijden om de eer wat betreft de disciplines balk, brug, kast en mat. Het evenement vindt plaats in de sportzaal van Dorpshuis de Schulp te Egmond- Binnen, begint om 9.00 en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Alle ouders, oma's, opa's en andere geïnteresseerden zijn welkom. Het is voor kinderen die overwegen om lid te worden van de vereniging een mooie gelegenheid om eens te kijken hoe het toegaat en eventueel kennis te maken met de leiding. Er is er koffie, thee, limonade en een versnapering, ver krijgbaar tegen een zeer sportief prijsje. De toegang is gratis. AKERSLOOT - Schagen 1 was voor Meervogels een stugge ploeg om tegen te handballen. Ze hadden veel lange aanvallen maar kwamen door de goede verdediging van Meervogels slecht tot scoren. In tegenstelling tot Schagen had Meervogels korte aanvallen en ver speelde zij een aantal maal de bal door die niet goed aan te gooien bij break outs of door te gehaaste schoten op doel. Meervogels opende de score via een penalty en Schagen volgde. Meervogels zag kans uit te lopen naar 4-1 maar wist deze voorsprong niet vast te houden en Schagen kwam lang zamerhand weer op gelijke hoogte, 4-4. De ruststand was 6-5 in het voordeel van Meervogels. Na rust bleef de stand gelijk of 1 punt verschil in het voordeel van Meervogels, Meervogels pakte op de belangrijke momenten de kansen niet om verder uit te lopen. Weer was Meervogels deze wedstrijd niet trefze ker in het afronden van kansen. In de hele wedstrijd werden er totaal 4 penal ty's gemist en aantal vrije kansen vanaf de cirkel, dit kwam mede door de goede keepster van Schagen. Halverwege de tweede helft kreeg een speelster van Meervogels een rode kaart, Meervogels wist echter in deze ondertalsituatie wel te scoren. Bij een stand van 10-10 scoorde Schagen via een onderhands schot en na een doel punt vanuit de hoek was voor Meervogels deze wedstrijd verloren, de eindstand was 10-12. EGMOND - Ook dit jaar zal de mooie, historische slotkapel te Egmond aan den Hoef weer het décor zijn van een te houden kerstbrocante op 13 en 14 december. Wegens groot succes vorig jaar is besloten deze verkoop van Franse brocante, antiek en rariteiten te prolongeren. Gebleken is dat de combi natie van rijke historie, en een aanbod van doorleefde sier- en gebruiksvoor werpen als meubels, zilverglas, quilts, volkskunst en keukengerei, in een winterse omgeving een zeer uitnodi gend karakter hebben. Tijdens het Beleg van Alkmaar in 1573 werd het Slot in Egmond verwoest en de naastgelegen Slotkapel zwaar beschadigd. In 1633 werd de kapel in opdracht van de Staten van Holland hersteld, waarbij ook de gebrandschil derde ramen werden geschonken, waarvan er nu nog elf over zijn. Deze ramen verbeelden elk een stukje vader landse geschiedenis. Naast deze brand schilderingen zijn de zogenaamde Vladerackenbank en de grafstenen van enige destijds prominente Neder landers een bezichtiging meer dan waard. De Slotkapel wordt gebruikt voor multifunctionele doeleinden als concerten, huwelijken, exposities. De kerstbrocante voegt daar een nieuwe dimensie aan toe. Het geeft u de gelegnheid uw kerstgeschenken in een sfeervolle ambiance aan te schaffen of waarbij u onder het genot van glühwein of warme chocola de historie van de familie van Egmont op u kunt laten inwerken. De Slotkapel zal deze dagen geopend zijn van 10.30 tot 17.30 uur. EGMOND - Nog tot en met 30 juni 2004 exposeert het Egmondse schil dersgenootschap Hallem in de lun chroom van de Hema in winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Achtereenvolgens zul len Erik Baart (1 december t/m 1 febru ari), Jos Apeldoorn (1 februari t/m 15 april) en Huug Zentveld (15 april t/m 30 juni) hun werk ten toon stellen. Erik Baart toont deze wintermaanden schilderijen met als thema de jaargetij den en Holland uitgevoerd in acryl op doek op een figuratief-expressionisti- sche wijze. Wie werk van Jos Apeldoorn wil zien kan terecht in het Oude Raethuys te Bergen terwijl van Huug Zentveld op 12 december een expositie wordt geopend in het Belgische Zottegem. EGMOND - In de jaren 30 van de vorige eeuw zijn veel stukken duin beplant met bomen, veelal dennen. Men deed dat als werkverschaffing en om verstuiving tegen te gaan. In de Wimmenummerduinen, toen nog een particulier jachtgebied, is dat veel minder gedaan, alleen een beetje langs de oostrand. Tijdens een natuur wandeling op zondag 14 december wordt het open duingebied vergele ken met de beboste binnenduinrand, om te kijken welke bomen en strui ken er staan, welke uitwerking dat heeft op de verdere plantengroei en hoe het wel of niet past in het land schap. Deze wandeling wordt georga niseerd door het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, en begint om 11.00 uur bij het PWN- informatiebord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord hollands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een vrijwilli ge bijdrage van El,50 verwacht; voor kinderen is dat El,- (graag gepast) EGMOND - Op zondag 14 december vindt traditioneel de oecumenische zangdienst plaats in de Oud- Katholieke Kerk te Egmond aan Zee, aanvang 19.30 uur. Aan deze dienst wordt meegewerkt door de koren van drie Egmondse kerken en muziekvere niging Lamoraal van Egmont. De dienst begint met het sfeervolle Rorate Ceali, (Dauwt Hemelen) dat geduren de de adventstijd voor Kerstmis in alle kerken gezongen wordt. Lamoraal van Egmont brengt enkele orkestwerken ten gehore, waaronder het prachtige Time Remembered van Philip Sparks en Nocturne in een arrangement van Ron Sebregt. In de koorwerken zal het King all Glorious, massaal uitgevoerd door de drie kerkkoren, een van de hoogtepunten zijn van deze altijd weer druk bezochte dienst in de door kaar senkroonluchters verlichte kerk aan de Voorstraat. De orgelbegeleiding is van Johan de Wit.Elk jaar weer leeft Egmond naar deze zangdienst toe, waaronder de samenzang een belang rijke plaats inneemt. De kerk is open vanaf 19.00 uur, toegang gratis. Meervogels is door deze nederlaag waarschijnlijk gezakt op de ranglijst en staat niet meer op de tweede plaats. Zaterdag 13 december speelt Meervogels weer om 20.00 uur thuis in sporthal De Lelie tegen een van de hekkensluiters; HCV 2. EGMOND - Zwem-, sport- en recrea tiecentrum De Watertoren houdt van 21 t/m 28 december (met uitzondering van eerste en tweede kerstdag), een zwem4daagse in kerstsfeer. Deelnemers zwemmen op vier van de zes dagen 20 baantjes (500 m). Deelnemers jonger dan 11 jaar en ouder dan 55 jaar mogen 10 baantjes per dag zwemmen (250 m). Indien gewenst, kan ook alle 6 dagen gezwom men worden. De deelnemers zijn mini maal in het bezit van het A-diploma. Er kan elke morgen tussen 10.00 en 12.00 uur gezwommen worden. Op 22 en 23 december tevens 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. Elke dag wordt voor een versnapering gezorgd. Iedere deel nemer kan op vertoon van de deelne merskaart 's morgens tussen 10.00 -12.00 uur vrijzwemmen in het subtro pisch zwemparadijs. Voor de jeugd t/m 12 jaar is het moge lijk mee te doen aan de kleurwedstrijd. Elk kind krijgt bij inschrijving een kleurplaat, die in de week van de zwem4daagse weer kan worden ingele verd. Alle kleurplaten worden langs het 25 m bad opgehangen. Voor iedereen vanaf 13 jaar is er een verloting op het nummer van de deelnemerskaart. De deelnemers krijgen op hun laatste zwemdag de felbegeerde medaille met daarop het aan{al keren dat zij hebben meegedaan aan dit jaarlijkse evene ment. Op zondag 28 december wordt de zwem4daagse feestelijk afgesloten met o.a. gezellige muziek en om 12.00 uur de prijsuitreiking van de kleurplaat wedstrijd en de verloting. Sponsoring Indien gewenst kan een goed doel gesponsord worden. Het goede doel van dit jaar is het familiehuis van het Medisch Centrum Alkmaar. Meer informatie hierover is te vinden op de inschrijfkaart. Het Familiehuis staat in een rustige omgeving aan de rand van het Alkmaarse stadspark De Hout, vlak naast het MCA. Het Familiehuis wil een tijdelijk thuis zijn voor iedereen van wie een familielid of naaste in het MCA, of een andere zorginstelling, is opgenomen. De dagelijkse leiding is in handen van de huismanager en een assistent. Zij werken samen met een grote groep vrijwilligers, die zorgen voor een zo aangenaam mogelijk ver blijf in het Familiehuis. Folders en enkele nieuwsbrieven liggen ter inzage bij de receptie van het zwembad. Tijdens deze z'wemvierdaagse zal tevens een bus bij de receptie staan waarin u uw bijdrage kunt deponeren voor het Familiehuis. Voor eventuele vragen of verdere informatie kunt u contact opnemen met zwembad De Watertoren, tel. 072-5062196. Inschrijving De kosten voor dit sportieve en gezelli ge evenement bedragen E 10,- per per soon (dit is dus inclusief zesmaal de mogelijkheid tot vrijzwemmen in het subtropische zwemparadijs van 10.00 tot 12.00 uur in de periode van de zwemvierdaagse). Inschrijven is vanaf heden mogelijk bij de receptie van De Watertoren. Men dient daarbij op te geven hoeveel keer men eerder heeft meegedaan. Telefonisch inschrijven kan ook via: 072-5062196.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12