Bollenschuur in de as Regionale woningmarkt wijzigt per 1 januari 2004 Kerstconcert van ensemble Poldervokaal in Limmen Wintercircus Alex Sijm bij Albert Heijn Jongerenexcursie in het infiltratiegebied Castricum .bithiépM. nl Bewoners Torenstraat moeten toch parkeerontheffing betalen Geen eigen geluidsmeetpunt voor inwoners Castricum Cursus reanimatie in Limmen Geen kapvergunning meer nodig adverteren WWW Theatergroep de Conquistadors De Limmer taaltest tegen de taalverloedering Goud van Oud bij Conquista Groene rolemmers niet meer elke week geleegd KYG Limmen Bakkum-Noord op internet Unicef-verkoop bij Albert Heijn Huldiging sportkampioenen 2003 Scouting Akersloot gemeente-infü WWW. tvtkiifet.nl Influence in de Storey Club Jfuufpeï Si S^.n. LIMMEN - Wist u dat 80% van de slachtoffers thuis een hartstilstand krijgt? Dat het in 75% van deze geval len mannen boven de 64 jaar betreft? Dat al na 4 tot 6 minuten de hersenen onherstelbaar beschadigd zijn? Dat de overlevingskansen veel groter zijn als direct met reanimatie begonnen wordt? U ziet hoe belangrijk het is om bij een hartstilstand onmiddellijk en op de juiste manier te reageren. Hoe u dit moet doen kunt u leren tijdens een cur sus reanimatie, die het Nederlandse Rode Kruis in jaquari 2004 gaat hou den. In drie bijeenkomsten van 2 uur leert u wat u moet doen bij iemand die getroffen word door een hartstilstand. De kosten voor deze cursus bedragen E 25,-. Er kunnen acht tot tien personen deelnemen. Cursus EHBO in Limmen Dagelijks gebeuren er op het werk, bij mensen thuis en op straat ongelukken. Ook hierbij is het belangrijk om snel en adequaat te handelen. Dit kunt u leren tijdens een cursus EHBO, die bij vol doende belangstelling ook begin 2004 van start gaat in Limmen. De lessen zullen wekelijks gegeven worden op een vaste avond in de week. In circa 16 lessen van 2,5 uur leren en oefenen de deelnemers de theorie en de praktijk van de Eerste Hulp Bij Ongelukken. Hierbij leert u ook hoe u moet hande len bij een hartstilstand. Voor vragen en aanmelding over beide cursussen kunt u contact opnemen met N. Valkering, tel. 072-5051413 of A. Korving, tel. 072-5053045. CASTRICUM - Vanaf volgend jaar mogen inwoners van de gemeente Castricum bomen op het eigen terrein kappen zonder een daarvoor vereiste vergunning. Tegenwoordig dient men vooraf een vergunning aan te vragen, die op het gemeentehuis wordt afgege ven. De administratieve rompslomp eromheen wordt als voornaamste reden gezien om deze vergunningen in de ban te doen. Bovendien valt de handhaving ervan moeilijk vol te hou den. Aan de effectiviteit van de rege ling werd dan ook zo getwijfeld, dat besloten is de regeling af te schaffen. CASTRICUM - In de nacht van zater dag op zondag brandde aan.de Duinweg te Castricum een bollenschuur volledig uit. Rond half vier hoorde de vader van eigenaar Peter Paul Neelissen een merk waardig geluid en zag vanuit de nabijge legen woning de vlammen al uit het dak van de schuur slaan. Hij belde direct de brandweer, die een kwartiertje later arri veerde. Omdat er in de nabije omgeving nergens water kon worden afgetapt, moesten de brandweerlieden honderden meters terug om de brandslangen aan te kunnen sluiten. Ondertussen stond de familie Neelissen bange momenten uit, temeer omdat de wind het vuur dreigde te laten overslaan op een naastgelegen schuur en het woonhuis van de eigenaar. Als door een wonder bleef dat ongeluk hem bespaard. Omdat bij de brand asbest is vrijgeko men heeft een gespecialiseerd bedrijf maandag grote schoonmaak in de direc te omgeving gehouden. Hoewel Peter Paul Neelissen op 2 september ook al het slachtoffer werd van brand, een grote stapel strobalen aan de Limmerweg ging toen in vlammen op, wordt niet aan brandstichting gedacht. „De brandweer dacht aan kortsluiting", zo sprak zijn moeder ontzet. In de brand gingen enke le tractoren, alsmede een accu en miljoe nen bloembollen verloren. Er resteert weinig anders dan een hoop verwrongen staaluitgebrande tracto ren en over de grond gevallen kisten met bollen na de felle schuurbrand aan de Duinweg, (foto UKP) LIMMEN - Vorig jaar is Conquista begonnen met een improvisatiecursus voor jongeren. Dit is met groot succes ontvangen. Het vervolg hierop begint op dinsdag 6 januari 2004, van 19.30 tot 21.00 uur in Conquista. Ben je ook zo gek op theater en lijkt het je leuk om je bij de Conquistadors aan te sluiten? Dan ben je wellicht de juiste persoon voor deze theatergroep. Er wordt in de cursus veel aandacht besteed aan improvisatie. Improvisatie gaat over reageren (actie- reactie), jezelf durven laten zien, op elkaar inspelen en vooral ontzettend veel lol. Verleg je grenzen! En kijk hoe je rea geert in bepaalde situaties. Toneel spelen is veel meer dan alleen maar iemand uitbeelden. De cursus wordt gegeven door Elize Borst. Zij heeft reeds jarenlange ervaring met het geven van theatercursussen en is een expert op het gebied van toneel, impro visatie en tekstschrijven. Het zijn in totaal 12 lessen die zullen worden afge sloten met een voorstelling in de Burgerij. De kosten bedragen E 40,-. Voor opgave en info kun je bellen naar Esther Schaap, tel. 072-5053095, of op 6 januari langskomen en kijken of er nog plek is. Als je zeker wilt zijn van je deel name, geef je dan nu op! CASTRICUM - De bewoners van de Torenstraat en directe omgeving moe ten volgend jaar toch in de buidel tasten om hun auto direct voor het huis te kunnen blijven parkeren. Hoewel de regeling voor parkeer- en inrij onthef fingen al langer bestaat, heeft de gemeente in het verleden nooit deze leges geheven. De fracties willen e.e.a. in de raadvergadering van woensdag 17 december nog bespreken, maar de omwonenden zullen naar alle waar schijnlijkheid voortaan toch de E 50,- per jaar moeten betalen om hun voer tuig langer dan 2 uur in de 'blauwe zone' te mogen parkeren. „Deze kosten zijn nodig voor ambtelijke inzet", liet een woordvoerder van de gemeente weten. Door de centrale ligging van de straten ten opzichte van het winkelcen trum worden deze veelvuldig gebruikt als parkeerplek om boodschappen te kunnen doen. De bewoners die langer dan de toegestane 2 uur willen parke ren zullen vanaf volgend jaar dus een vergunning nodig hebben. LIMMEN - Zesmaal heeft Limmen Cultuur (De Culturele Raad) het Limmer Dictee georganiseerd om de Van den Boogaardbokaal. Dit dictee gold als voorbereiding op het Groot Dictee dér Nederlandse Taal en was minstens zo moeilijk. Het,werd echter steeds meer een aangelegenheid van specialisten van wie er ooit een ruiter lijk bekende dat hij een beetje gek was. Het rendement van het van bui ten leren van het Groene Boekje is door de spellingscontrole op de com puter achterhaald. Ondertussen gaan steeds meer plaatsen in de regio over tot het organiseren van een dictee. Voor Limmen Cultuur redenen genoeg om het over een andere boeg te gooien en te kiezen voor een test waarbij meer recht wordt gedaan aan onze moedertaal. Vandaar de Limmer Taaltest waarbij een beroep wordt gedaan op kennis, vernuft taalgevoel en creativiteit op het gebied van het Nederlands. De test bestaat uit vier onderdelen. Allereerst moeten de deelnemers een goed Nederlands woord vinden voor een twintigtal regelmatig voorko mend moeilijke woorden (bijvoor beeld adequaat passend). Vervol gens wordt de kennis van spreek woorden getoetst aan de Hand van tien zinnen die elk zijn samengesteld uit gedeelten van twee spreekwoor den die dus moeten worden achter haald bijv. Als het kalf verdronken is, loopt de derde ermee heen). Het derde onderdeel bestaat uit 15 zinnen waarvan moet worden vastgesteld of ze goed of fout zijn.(bijv. Hun hebben altijd geluk). Tenslotte word het ver nuft en de creativiteit van de kandida ten op de proef gesteld bij het oplos sen van cryptische omschrijvingen Muzikaal echtpaar dat sigaretjes rolt drumstel). In totaal zijn er 75 items en kunnen er evenzoveel punten behaald worden in een tijdsduur van 100 minuten. In de Opgaven zelf zitten wat hulpmiddelen om tot de oplossing te komen. Het evenement vindt plaats op don derdag 18 december in de bovenzaal van boerderij Vredeburg. Uiteraard worden de prijswinnaars beloond en de beste ontvangt bovendien de Van den Boogaard-wisselbokaal Deelnemers kunnen zich aanmelden bij H.J. Brandsma, Vaartkant 30 1906 WJ Limmen, tel. 072-5052052 of e- rnaii: tibtra@wanadoo.ni. Zij dienen om 19.45 uur aanwezig te zijn en worden verwelkomd met een gratis kopje koffie. Het inschrijfgeld bedraagt E 3,-. CASTRICUM - Door de fusie van Akersloot, Castricum en Limmen moet de gemeente Castricum een keuze maken tussen de regio IJmond, waar nu de kernen Castricum en Bakkum onder vallen of de regio Noord-Kennemer- land, nu zoekgebied voor inwoners van Limmen en Akersloot. Een initiatief van de provincie om beide regio's samen te voegen heeft helaas niet genoeg draagvlak in de regio's. Daarom zal de gemeente Castricum op 17 december besluiten toe te treden tot de woningmarkt van de regio Noord- Kennemerland. Overgangsregeling De gemeenten in de regio IJmond zijn een principe afspraak overee ngeko- men waarin de overgang van de regio IJmond naar de regio Noord- Kennemerland wordt geregeld. De regeling houdt in dat inwoners/woning zoekenden uit de kernen Bakkum en Castricum (voormalige gemeente Castricum) rechten kunnen ontlenen aan het ingezetenschap van de regio IJmond. Woningzoekenden, die gedu rende de periode 1994 -2003 of wel de afgelopen tien jaar, ten minste zes jaar onafgebroken ingezetene zijn geweest van de 'voormalige' gemeente Castricum behouden hun rechten op een sociale huurwoning in de regio IJmond. Dit houdt in dat woningzoe kenden die aan deze regel voldoen opties kunnen blijven nemen en deze opties kunnen verzilveren. Na een periode van vier jaarvervallen automatisch de genomen opties. Woningzoekenden, woonachtig in één van de andere IJmondgemeenten, blij ven de mogelijkheid houden om te rea geren op het woningaanbod gesitueerd in de 'voormalige' gemeente Castri cum. Bij de toewijzing worden de voor waarden van de regio Noord- Kennemerland gehanteerd. Ook voor deze woningzoekenden vervalt de toe lating na een periode van vier jaar. De gemeenten van de regio Noord- Kennemerland zijn momenteel nog in bespreking over een passende over gangsregeling voor de ingezetenen van de voormalige gemeente Castricum. Zoekgebied woningzoekenden op een rij Het zoekgebied voor woningzoeken den in Noord-Kennemerland bestaat vanaf 1 januari 2004 uit de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Egmond, Graft-De Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Schermer. Woningzoekenden uit de kernen Bakkum en Castricum kunnen per 1 januari 2004 in de regio Noord- Kennemerland reageren op de aange boden woningen. Woningzoekenden die nu kunnen reageren op woningaan bod in Noord-Kennemerland krijgen een uitbreiding met de kernen Castricum en Bakkum. Reageren op een woning Reageren op woningen in Noord- Kennemerland kan door middel van het insturen van een woonbon of door gebruik te maken van de re actielij n (0900) 8282900. Voor meer informatie en uitleg kunt u kijken in de woning krant van Noord-Kennemerland. Deze woningkrant wordt zeer binnenkort huis-aan-huis in Castricum verspreid. In welk huis-aan-huis blad de woning krant als bijlage zal worden. Wanneer u nu al meer wilt weten over de gevolgen van de wijziging van de regionale woningmarkt, kunt u bellen met de woningbouwvereniging Castricum, tel. 0251-658200 van 08.00 tot 12.00 uur of met het gemeentehuis Castricum. tel. 0251-661222, toestel 385. U kunt ook de website raadplegen van de SVNK: www.svnk.nl. LIMMEN - Zaterdagavond 13 decem ber is dé avond om weer eens lekker uit je dak te gaan, bij Conquista! Vanaf 20.30 uur zijn de deuren geopend voor iedereen die zin heeft in een lekker avondje Goud van Oud. Alle oude plaatjes zullen door dj Rob Huysmans uit de kast getrokken worden, om er een te gekke avond van te maken. Weet je nog, die oude nummers van Abba, Michael Jackson, Boney M en niet te vergeten de Stones, the Beatles en the Doors. Heerlijk om je weer eens mee te laten slepen op de muziek uit jouw tijd. Trouwens ook als je niet uit die tijd komt, vind je het vast leuk om te komen. De muziek van toen is tenslot te nog steeds actueel. Rob staat garant voor de juiste muziek en entourage. Programma voor vrijdag 12 en zater dag 13 december 2003 Kinderen 4 t/m 10 jaar Het Sinterklaasfeest is nog maar net voorbij of je kunt alweer aan de Kerst denken. Op zaterdagochtend 13 december kun je de mooiste kerstkaar ten komen maken. Maak er zoveel je wilt, zodat je ze naar al je vriendjes en vriendinnetjes en naar je familie kunt sturen. De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 13 december is er een disco voor jullie. Neem al je vriendjes en vriendinnetjes mee en maak er samen een leuke avond van. De tiener avond begint om 19.00 en sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gra tis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te klet sen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De mede werkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je van harte welkom! De entree is gratis. CASTRICUM - Vanaf volgend jaar wordt bij de inwoners van Castricum het GFT afval nog maar een keer per twee weken opgehaald. In het Project Afvalstoffenbeleid betreffende de inza meling GFT wordt in de gehele gemeente Castricum de inzamelings frequentie gelijk getrokken. Dit houdt in dat per 1 januari 2004 zowel in Castricum, Akersloot als Limmen het groenafval eenmaal per twee weken wordt opgehaald. De gemeente denkt met deze maatregel ruim E 2,- per gezin per jaar te kunnen uitsparen, waardoor de legesverordening minder hoeft te worden verhoogd. CASTRICUM - Castricum krijgt geen eigen geluidsmeetpunt, maar stelt zich tevreden met de door Schiphol beschikbaar gestelde geluidsmeter. Hoewel wethouder Veldt tijdens de vorige raadsvergadering liet doorsche meren veel te voelen voor zowel de door Schiphol toegezegde NOMOS- geluidsmeter als een eigen Omegam meter, die door de gemeente zou moe ten worden gefinancierd, is toch beslo ten om de NOMOS meter te plaatsen. In een eerder stadium heeft de gemeente E 25.000,- uitgetrokken voor een eigen meetpunt. Aangezien Heemskerk en Beverwijk ook een geluidsmeter willen plaatsen, maar in eerste instantie daarvoor niet in aan merking kwamen namens Schiphol, besloot de gemeente Castricum dit geld opzij te leggen voor een van deze gemeentes. Afgelopen woensdag werd echter bekend dat Schiphol alsnog een meter aan één van beide gemeentes beschikbaar zal stellen, zodat Castricum voorlopig de hand nog even op de knip kan houden. LIMMEN - Op woensdag 17 december is er bij het KVG weer de kestavond. Deze avond komt het King's combo voor u optreden. De groep bestaat uit vier dames en een drummer. Het belooft een sfeervolle avond te worden Aanvang 20.00 uur in de Burgerij. LIMMEN - Het dertien zangers en zan geressen tellende ensemble Polder vokaal studeert jaarlijks twee nieuwe programma's in die rond Kerst en in het voorjaar enkele malen worden uit gevoerd. Meestal gebeurt dat in één van de vele schilderachtige kerkjes die geschoold. Ook één of meer pianosoli van vaste begeleider Jan Laan maken deel uit van het concert. Het ensemble zingt altijd zonder dirigent en stelt er een eer in alles uit het hoofd te zingen. Het concert begint om 15.30 uur. De NH Kerk vindt u aan de Zuid CASTRICUM - In een kortgeleden gehouden wijkbijeenkomst is door bewo ners uit Bakkum-Noord geklaagd dat het centrale antenne systeem hen geen toe gang biedt tot het internet. Onder handelingen tussen wethouder Könst en Casema hebben ertoe geleid dat dit euvel verholpen kan worden. De bewoners van Bakkum-Noord krijgen binnenkort bericht van Casema waarin de mogelijk heid wordt geboden voor een aansluiting op het centrale antenne systeem. Het gemeentebestuur van Castricum is ver heugd dat de interactie met de bewoners heeft geleid tot een voorspoedige oplos sing van het probleem. LIMMEN - Evenals vorig jaar wordt er ook nu weer een Unicef-verkoopactie gehouden bij Albert Heijn Limmen op vrijdag 12 december. U kunt daar van 9.00 tot 20.00 uur terecht voor aankoop van kerst- en algemene wenskaarten, agenda's, kalenders, prentenboeken, T- shirts etcetera. Dit najaar voert Unicef speciaal actie voor oorlogskinderen. Zolang oorlogen niet kunnen worden voorkomen, is het minste dat de men sen kunnen doen er voor zorgen dat kinderen in conflictsituaties als eerste beschermd en geholpen worden. Unicef doet dat in meer dan 20 landen, zoals Burundi, Afghanistan, Colombia, Irak en Tsjetsjenië, met voorzieningen als een gezondheidspost, waterpomp, noodschooltje en hulp bij traumaver werking. Ook kinderen die hun familie kwijtraakten, worden zo snel mogelijk hernenigd met hun familie. Wilt u Unicef hierbij steunen, ga dan vrijdag bij de Unicef-kraam langs. Voor informatie of aankoop kunt u ook bel len met tel. 072-5052492 (G. Hageman, Westerweg 13, Limmen). AKERSLOOT - Op zondag 28 decem ber vindt van 13.00 tot 17.00 uur de hul- AKERSLOOT- Op 15 en 16 en moge lijk 18 december komt Scouting Akersloot langs de deur met kerststol len. Deze stollen gemaakt door bakke rij Van Baar, kosten 4,50 euro. Een gedeelte van de opbrengst is voor Scouting Akersloot. Hiermee willen zij de nieuwbouw van hun gebouw finan cieren. Vorig jaar verkochte ze er bijna 900, dit jaar zijn er al ruim 200 verkocht onder andere op de kerstmarkt in Uitgeest en aan bedrijven. Mocht u interesse hebben in een of meerdere kerstollen (bij grote afname zijn er spe ciale prijzen) dan kunt u bellen met Rob Dekker, tel. 0251-312464. Dit jaar kunt u de stol meteen aan de deur kopen. Vorig jaar kon u ze bestellen maar dit bleek erg veel extra werk te geven. AKERSLOOT - Vrijdag 12 december treed de Schager metalgroep Influence op in de Storey Club in Akersloot. De eigen nummers worden afgewisseld met covers van onder andere Iron Maiden, Metallica en Judas Priest. Influence is een begrip in de Nederlandse Hard Rockscene en heeft al twee cd's op haar naam staan. De band is volgens kenners 'Neerlands Hoop in bange heavy metal-dagenDe band bestaat uit: Bas Assenbroek (zang), Chantal van 't Wout (bas), Erwin van Egmond (gitaar), Martijn de Vries (gitaar) en Fabian de Bakker (drums). De Storey Club gaat om 21.00 uur open. De entree is gratis. LIMMEN - Op uitnodiging van Albert Heijn komt het Internationaal Wintercircus van Alex Sijm naar sport hal de Enterij. In de afgelopen weken konden de vaste klanten sparen voor entreekaarten voor het circus. Inmiddels hebben reeds 1000 gasten een entreekaart voor het circus. De organisatie stelt nu nog eens 500 extra entreekaarten beschikbaar. De kaarten zijn alleen in de de voorverkoop ver krijgbaar voor de prijs van E 12,50 bij Albert Heijn aan de Vuurbaak 1 te Limmen. Wintercircus Sijm geeft vanaf 20 december ruim 28 voorstellingen op zevèn verschillende locaties. Op zondag 4 januari wordt de tour afgesloten met voorstellingen om 14.30 uur en 16.30 uur in de sporthal De Enterij. De nieuwste voorstelling is een mix van Noord-Holland tel, en waar het ensem- kerkenlaan le Limmen. Toegang*. E 8,-, digmg dew— van d. ,a,kie- CASTRICUM - Zondag 14 december om 9.30 uur houdt de Vogelwerkgroep Castricum weer een vogelexcursie spe ciaal voor jongeren. Per fiets vertrek ken zij vanaf de fietsenstalling achter het NS-station Castricum richting het duingebied. In 2002 is de Vogelwerkgroep Castricum begonnen met het organise ren van excursies speciaal voor jonge ren. Inmiddels is er een min of meer vast groepje ontstaan dat er samen met excursieleiders van de vogelwerkgroep regelmatig op uit trekt om naar vogels të kijken. De excursies worden meestal in de regio gehouden zodat je er op de fiets naar toe kunt. Een heel enkele keer gaan de leden met de auto. Wie belangstelling heeft voor deze groep kan zondag mee op excursie in het infiltratiegebied in het duingebied bij Castricum. In deze periode zijn er al weer veel wintergasten gearriveerd die in het infiltratiegebied overwinteren. Naast watervogels zoals wilde zwaan, smient, brilduiker en grote zaagbek is er kans om roerdomp, ijsvogel en klap ekster te zien. Ben je tussen 10 en 18 jaar en woon je in Akersloot, Bakkum, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Limmen, Uitgeest of Wijk aan Zee, pak dan op 14 december je fiets en ga mee. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf de fietsenstalling achter het NS-station in Castricum. Daar eindigt de excursie ook weer. Meestal is men rond 12.00 uur weer terug. Neem vooral een verre kijker mee als je die hebt. Hou er reke ning mee dat het koud kan zijn in het duingebied. Aanmelden hoeft niet (maar mag natuurlijk wel). Om 9.30 uur staan achter het NS-station in Castricum twee mensen van de Vogelwerkgroep Castricum klaar om met jullie het infiltratiegebied in te fiet sen. Als je meer wilt weten over deze excursie kun je contact opnemen met Arend de Jong, tel. 0251-655417 of Hans Stapersma, tel. 0251-656381. E- mailen kan ook naar vwgccum@xs4all.nl. ble het best tot zijn recht komt. Op 14 december zal Poldervokaal in het prachtige NH kerkje aan de Zuidker- kenlaan in Limmen optreden. De artistieke leiding van Poldervokaal is in handen van zangpedagoge Maria Rondèl. Met haar schat aan ervaring als soliste van het Nederlands Kamerkoor en zangdocente aan diverse conserva toria weet Maria Rondel Poldervokaal tot een hecht geheel te smeden. Het is niet toevallig dat op het reper toire veel bewerkingen staan van Felix de Nopbel, jarenlang de bezielende lei der van het Nederlands Kamerkoor. Poldervokaal put uit vier eeuwen voca le muziek, van verfijnde a-capella zang uit de zestiende eeuw tot de complexe samenklanken van de close harmony en de veeleisende partituren uit de hedendaagse musical. In elk concert worden ook werken voor kleinere bezetting - duetten, terzetten, soli etc. - opgenomen. Alle zangers zijn per slot van rekening als solisten inclusief consumptie. Kaarten zijn tele fonisch te bestellen op nummer 072 5054019/5052235 of per e-mail: limmen cultuur@hotmail.com. DE VAKMAN IN GROENTEN EN FRUIT Rijksweg 5 1906 BC LIMMEN TELEFOON. (072) 505 1216 Ensemble Poldervokaal treedt op 14 december op in de NH kerk in Limmen. Het ensemble put uit vier eeuwen vocale muziek. zing 'sportkampioenen 2003' plaats in de sportkantine van voetbalvereniging SV Meervogels in de kern Akersloot. De verkiezing wordt ook dit jaar weer georganiseerd door Radio Castricum 105 in samenwerking met de gemeente Castricum. Het thema van dit jaar is 'sportvereniging en de vrijwilligers' Sportverenigingen en inwoners van de gemeente Castricum hebben tot 1 december sportkampioenenn, sportta lenten en vrijwilligers kunnen nomine ren. De genomineerde hoefde geen lid te zijn van een vereniging. Dit jaar had men ook de mogelijkheid om vrijwilligers te nomineren voor de titel 'vrijwilliger van het jaar. Tijdens de huldiging zullen uitgekozen vrijwilli gers geïntervied worden door Radio Castricum 105. Radio Castricum wil op deze wijze de vrijwilligers in het zonne tje zetten. De uitzending van Radio Castricum begint om 13.00 uur en zal elk uur een andere categorie sporters bevatten. Tijdens de uitzending zullen de nominaties toegelicht worden en de winnaars bekend worden gemaakt. Naast de sporters zullen de verschillen de sprekers aan bod komen. Het programma sportverkiezing 2003: 13.00-14.00 uur: Huldiging sporttalent van 2003, 14.00-15.00 uur: huldiging sportvrouw van 2003, 15.00-16.00 uur: huldiging sportman van 2003, 16.00- 17.00 uur: huldiging sportploeg van 2003. bewust gekozen om de artiesteningang te vervangen voor een décor in de stijl van een authentiek artiestencafé. Het geheel is verder aangekleed met rood pluche, glimmend koper en goud. Jannie heeft de leiding in het café en krijgt tijdens de voor stelling de een na de andere artiest op bezoek. Als een rode draad loopt zij door de show, soms vertederend, soms persi flerend maar bovenal komisch.De Belgische monteur Kaselowski komt de piek op de kerstboom plaatsen. Hiervoor gebruikt hij een groot aantal stoelen. Boven op de toren van stoelen maakt hij handstanden en jongleert hij als de beste. Tijdens de feestavond in het café blijkt hij ook nog té kun nen balanceren met maar liefst zeven stoelen op zijn kin! In het café werken verder ook twee hele bijzondere obers. Het zijn de zeeleeuwen Ed en Ted van The Clarrions uit Engeland. Met het grootste gemak balanceren zij flessen, schalen en ballen op hun neu zen. Wanneer hotdogverkoper Peter Harrison dan ook nog komt binnenvallen, met zijn honden, is de chaos helemaal compleet. De acrobatische toeren van Miss Djura komen niet alleen van pas aan de tra peze, maar ook bij het schoonmaken van de gordijnen in het café. In de meest vreemde en bijzondere figuren weet zij te blijven hangen en presente ren zij zeer gewaagde trucs. Dat een bil jartkeu niet alleen op het groene laken in evenwicht ligt, bewijst Mr. Marc met een wel heel bijzondere jongleeract. Didi vervult dit jaar de rol van gooche lende kok en tevens beheerst hij het traditionele kogellopen. Met deze act trad hij ruim 45 jaar, met veel succes, op in circussen door heel Europa. Clown Picar zal ook dit jaar voor het nodige spektakel zorgen. Het hele artiestencafé staat dan ook binnen de kortste keren op zijn kop. Uit Duitsland komt Georgina, zij vouwt zich in de meest vreemde boch ten en blijkt een slangenmeisje van ongekende klasse. Met haar act en uit straling zorgt zij voor een waardige afsluiting van de voorstelling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14