Ultieme kerstsfeer in winkelhof 't Loo Opruiming w intratuin nu t o &Ke SchnJifs 59° Appel- Ï4QQ JÊÊÊÊjL met de j êÊZMÊÊWLiï feestaagen'r Prinsesje geboren in Nederland èn in Limmen! ednj Iwan de Groot eerste exposant van nieuwe Bibliotheek Heiloo NOG 3 WEKEN OPRUIMINGSACTIES Kerst- fiWffirDyCKlTig Motie aangenomen inzake bijstellen plannen voor huisartsenpraktijk Kerstconcert in de Witte Kerk Sonon' BORDEN 'Vit en thuis wij zijn b e g o n n en m elich Tally-Ho heeft een nieuw gezicht! ffjaoc Amalia beignets I I (4aap too de ftoêdefo cm: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN KIPFILET 1 kio 6,98 RUNDERGEHAKT 1 kiio 5,50 KIP-KATENHAASJES 4 st 5,00 VARKENSOESTERS 4 st €5,00 Slagerij Kramer Gewijzigde aanle veringstij den rond feestdagen Dierenmishandeling Aanrijding met letsel www.vosmakelaardij.nl wintercollectie 2003 tot 50% korting Vastenhoven Mode (072) 535 10 00 Zondag 14 december zijn wij open Bij v/d PEET's VAKHANDEL Stationsweg 51 Heiloo - tel. 072 533 0196 magere Runder- €£LQQ lappen kiio O* gepaneerde Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brasseriewildschut.nl Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 10 DECEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 50 Ook op internet HEILOO - Wie winkelcentrum 't Loo binnengaat, ziet een prachtige nieuwe feestverlichting hangen. De schitteren de lampjes in de prachtige groene quir- landes zorgen voor een feestelijke sfeer. Waar sinds de renovatie van 't Loo cadeautjes en pakjes het winkel centrum extra cachet gaven, moet nu deze nieuwe versiering een feestelijke sfeer creëren. „Er was wel aarzeling om de lichtjes zo vroeg op te hangen, omdat het winke lend publiek zich wellicht afvraagt of de Kerst soms zijn intrede al heeft gedaan in 't Loo. Maar om zo'n investe ring te doen en de versierselen pas op te hangen na Sinterklaas is niet renda bel. Ik hoop dat de mensen hier begrip voor hebben en bovendien is de goed heiligman hier echt niet vergeten", ver telt Marianne Vollers namens de win keliersvereniging van 't Loo. Zo waren er de afgelopen weken zwar te pieten in het winkelcentrum en mochten de kinderen hun schoentje zetten. Goed toeven rond de Kerstdagen Rond de kerstdagen is het in 't Loo uiteraard ook gezellig toeven. Hoewel de Dickensmarkt dit jaar niet plaats vindt, brengen diverse orkesten extra sfeer. Daarnaast staat, net als voor gaande jaren, het winkelend puliek of andere muziekliefhebbers de prachtige vleugel ter beschikking, waar iedereen die zich vooraf even aanmeldt op mag spelen. Wie de vleugel wil bespelen wordt verzocht zich vooraf aan te mel den bij Marianne Vollers, tel. 0251- 650263. Kerstconcerten en andere activiteiten Op pagina 10 van deze krant vindt u een overzicht van allerlei activiteiten die worden gehouden op en rond de Kerstdagen. Foto: MSP HM HEILOO - In de raadsvergadering van 1 december is door de gemeenteraad van Heiloo raad een motie aangeno men waarbij het college wordt gevraagd om de huidige plannen met betrekking tot de bouw van een defini tieve huisartsenpraktijk aan het Slimpad structureel bij te stellen. Alle fracties zijn het met elkaar eens dat het probleem definitief moet worden opge lost, in de vorm van een herziening van het bouwplan van de huisartsenprak tijk aan het Slimpad. Voor die herzie ning is een nieuwe bezwarenprocedure nodig is, die zorgt voor een ernstige vertraging van de plannen. De raad gaf in de motie te kennen dat het echter onvermijdelijk is dat de por- tocabins aan de Vinkenbaan langer moeten blijven staan. Men concludeert in de motie dat het vinden van een oplossing, waarbij iedereen 100 procent tevreden is, nu eenmaal niet mogelijk is. Op dit moment buigt het college zich over een bouwplan waarbij de huisart senpraktijk in plaats van twee etages, voortaan uit één laag bestaat, zodat aan de bezwaren van de omwonenden van het Slimpad kan worden tegemoet gekomen. De twee andere partijen in deze kwestie- de huisartsen van De Duif en de bewoners van de Vinken baan- schieten hier echter voorlopig weinig mee op. De huisartsen zullen nog maandenlang hun praktijk moeten drijven in de tijdelijke units. Die boven dien illegaal in de 'achtertuin' staan van de Vinkenbaanbewoners, die het nog een zomer moeten stellen zonder hun tuin en met uitzicht op de portocabins. Wel heeft het college de fracties beloofd om naast de gemeenteraads leden, nu ook de betrokken partijen in het volgende traject actief te betrekken bij volgende stappen, en op de hoogte te houden van de stand van zaken. Ook is de coördinatie van het proces met betfekking tot de huisartsenpraktijk door wethouder Daas overgedragen aan de burgemeester. Vanwege zijn betrokkenheid bij het nu te verlaten traject en de gevoeligheid van het dos sier heeft wethouder Daas zichzelf namelijk de vraag gesteld of het in deze situatie verstandig is dat hij in deze nieuwe fase van het traject de coördi natie blijft voeren. In overleg met de andere wethouders en de burge meester, is vervolgens besloten dat bur gemeester den Boon de bestuurlijke coördinatie van de uitvoering van deze motie overneemt. HEILOO - Het kerstconcert in de serie winterconcerten in de sfeervolle en akoestisch uitstekende Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal dit keer worden verzorgd door het kamerkoor van Toonkunst Rotterdam onder lei ding van de bekende dirigent Daan Admiraal. Het koor bestaat uit circa 30 geschoolde zangers en behoort tot de toonaangevende koren in Nederland. Het koor trad op in diverse Europese landen en werkte mee aan radio- en televisie-uitzendingen. Daan Admiraal is van origine een bekende hoboïst, die zijn opleiding heeft gevolgd aan het Amsterdams Conservatorium. Vervolg ens studeerde hij orkestdirectie bij Louis Stotijn en Kirill Kondrasjin. Sinds 1993 is hij de dirigent van 'Kamerkoor Toonkunst Rotterdam'. Uitgevoerd worden onder meer wer ken van Benjamin Britten, Poulenc, Berlioz, Sweelinck en Charpentier. Dit concert vindt plaats op zondag 14 december en begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt e 8 en voor 65+, CJP en kinderen tot 13 jaar e 7,-. Toegangskaarten kunnen (voor zover nog beschikbaar, want het concert is al nagenoeg uitverkocht) telefonisch wor den gereserveerd: 072-5334804 of 072- 5335852. Zondag 7 december werd Catharina- Amalia Beatrix Carmen Victoria, roep naam Amalia geboren. Kroonprins Willem-Alexander heeft dinsdagoch tend op het stadhuis in Den Haag aan gifte gedaan van de geboorte van zijn dochter. Haar titel zal Prinses der Nederlanden, Prinses van Oranje- Nassau zijn. Ook in Limmen werd er zondag een prinsesje geboren. Zonder een titel of kroontje op haar hoofd, maar net zo mooi en bijzonder! Lieke Een hele trotse moeder Marion, met haar eigen prinsesje, (foto: UKP) afprijzen Bergen Hoorn i B m m m In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 51851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Heiloo Alkmaar Liefting heet ze, voluit Lieke Margaretha Wilhelmina, en net als Amalia is het een wolk van een baby. Moeder Marion, vader William, en zus jes Tessa en Romy vinden het geweldig dat ze op dezelfde dag als onze prinses is geboren. De juffrouw van Tessa had zelfs een kroontje op het bord gete kend met de tekst 'Tessa heeft een zusje', en dat was natuurlijk erg cool. Lief Koninklijk Hoogheidje Naar aanleiding van de geboorte is er door uitgeverij De Fontein een gedicht enbundel uitgegeven, met de titel Lief Koninklijk Hoogheidje- Vorstelijke geboorteversjes. Speciaal voor het kind van Willem-Alexander en Maxima schreven tal van kinderboekenschrij vers een gedicht waarin ze hun geluk wensen uiten naar de jongste telg van ons koninklijk huis. De royalty opbrengst gaat naar Unicef, de kinder rechtenorganisatie dje wereldwijd werkt aan een betere toekomst voor kinderen. Tal van kinderboekenschrij vers in Nederland werkten belangeloos mee aan deze unieke felicitatiebundel, onder wie de Heilóoër dichter Leo Bersée. Hij schreef het volgende gedicht: Koningskind 'n Koningskind is ons geschonken hóór, hoe 't roept en schreit och, menigeen heeft tranen in de ogen die van vreugd' en dankbaarheid. 'n Koningskind is ons geschonken zie, hoe 't wenkt en lacht vraagt 't reeds om steun en liefde voor de taak die't straks wacht? 'n Koningskind is ons geschonken vandaar die jubel overal koesteren zullen we de kleine en beminnen bovenal. CASTRICUM - Aan de Burge meester Mooijstraat is sinds 18 november 1938 de groentewinkel van de familie Stengs gevestigd. De heer Stengs senior startte het bedrijf in de moeilijke jaren dertig op en inmiddels heeft zoon Henk en vrouw Marion het roer in handen. De win kel is nu een florerend bedrijf, maar vanzelfsprekend is dat niet geweest. Stengs senior heeft altijd keihard moeten werken om van zijn winkel een goedlopende zaak te maken. Bijvoorbeeld oor zelf naar de veiling te gaan, wist hij altijd de beste kwa liteit groenten en fruit te verkopen. Services Op zijn 65e gaf Stengs senior het roer over aan zijn zoons, Henk en Jaap. Jaap runt inmiddels een aardappel groothandel, Henk de groentezaak samen met zijn vrouw. De zaak heeft inmiddels een aardig tal unieke serv ices. Zo kunnen boodschappen wor den thuisbezorgd, wanneer iemand bijvoorbeeld geen tijd heeft om zelf boodschappen te doen in deze druk ke tijden. Stengs wordt gebeld en de producten komen eraan. Hieronder vallen bijvoorbeeld ook fruitgeschen- ken, waarvoor Stengs is aangesloten bij de Nederlandse Fruit Express. Inmiddels zijn er ook rauwkostsala- des en kant- en klare maaltijden te vinden in de winkel. Door de komst van dit soort producten is de presen tatie belangrijker geworden en daar om ook zijn er vorig jaar een nieuwe koeltoonbank en traiteurmeubel aan geschaft. Hierdoor kunnen alle sala des, maaltijden, verschillende soorten olijven en roerbakschotels nog beter worden verzorgd. Kwaliteit Nog meer service bij Stengs bestaat uit een goede productinformatie en informatie over een goede voeding. Wat zit er in de voeding en wat doet het? Ook is er het Recept van de week en is de bediening uitstekend. Nummer één voor Stengs is nog altijd kwaliteit. Om die te waarborgen staat Henk 's ochtends om vijf uur al naast het bed om de inkoop te verzorgen. Want alleen het beste is goed genoeg. En het beste betekende voor Stengs dat ze zich aansloten bij de Stichting De Echte Groenteman. In samenwer king met deze organisatie worden leuke acties georganiseerd. Zo loopt tot en met aanstaande zater dag nog de stempelkaartactie. Deze actie is trouwens ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum dat Stengs een tijdje geleden vierde. Stengs groenteman is te vinden aan de Burgemeester Mooystraat te Castricum. Voor meer informatie kunt u gewoon even langskomen of bellen met 0251-652229. AIIT0WASSAI0N SUPERCLEAN GEOPEND aafocoM- &t> poe&Dea/utfj Openingstijden ma/za 8.00-18.00 uur Industrieterrein Oosterzij geldig t/m zaterdag 13 december Telefoon 5330991 -v. Groenteman Stengs geflankeerd door zijn medewerksters, (foto: MSP) Vrijdag 20 december In plaats van woensdag 17 december verschijnt de Uitkijkpost op vrijdag 20 december. Uiterlijke aanlevering voor kopij en/of advertenties is op dinsdag 16 december om 17.30 uur. Woensdag 24 december Op woensdag 24 december verschijnt er geen krant. Woensdag 31 december Op woensdag 31 december verschijnt de laatste Uitkijkpost van dit jaar. Kopij en advertenties moeten voor deze editie uiterlijk 23 december om 17.30 uur zijn aangeleverd. Kantoor gesloten Het kantoor van de Uitkijkpost is tus sen 22 en 26 december gesloten. Kopij en advertenties kunnen deze week wel per ISDN, e-mail, of per post worden aangeleverd. HEILOO - Een getuige die zondag 7 december omstreeks 08.15 uur paarden wilde gaan verzorgen in een stal, ont dekte dat er een vreemde man aanwezig was. De man vluchtte bij het zien van de getuige. Omdat er in Heiloo en omge ving de afgelopen maanden sprake is geweest van seksueel misbruik van mer ries sloeg de getuige alarm. Kort hierna kon er een man uit Heiloo worden aan gehouden die aan het signalement vol deed. Hij heeft inmiddels toegegeven de bewuste merrie te hebben aangerand. Het onderzoek wordt voortgezet. HEILOO - Gisteren kwam om 11.15 uur een 76-jarige vrouw op een brom- mobiel ten val op de Kennemerstraat- weg. Ze reed over het fietspad uit zui delijke richting en botste bij een over steekplaats tegen een trottoirband van het fietspad. Ze viel en kwam onder haar voertuig terecht, waarbij ze gewond raakte aan haar romp. Ze heeft vermoedelijk een rib gebroken. HEILOO - Vanaf de open dag op zater dag 13 december tot eind februari, expo seert in de nieuwe bibliotheek 'Egelantier' de Heilooër kunstschilder Iwan de Groot een aantal van zijn schil derijen. Iwan de Groot is de eerste expo sant van de nieuwe bibliotheek. De wer ken komen volledig tot hun recht in de ruimte voor exposities, lezingen, cursus sen en vergaderingen van de nieuwe bibli otheek. „Een prachtige ruimte, waar je werk goed tot zijn recht komt. Groter en beter dan ik had durven hopen", zegt de APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLAS "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.j. Pocgïeterweg 27 Heiloo HAARLEM HEILOO Winkelhof 't Loo 30,1851 HT Heiloo. Tel. 072-5331815 Makelaar www.vanderborden. HET GROENE WARENHUIS van 11.00-17.00 uur Platmos in tempex bak. Levend mos om zelf najaarscreaties mee te maken, 40 x 30 cm (l x b). Van 6,99 3," Op 14 december: ballonbeesten en ballenbad HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Ontwerper Piet Hein Eek heeft voor ons een totaal nieuw interieur ontworpen, waarin onze collecties nog beter tot hun recht komen. U wordt hierbij uitgenodigd het resultaat met eigen ogen te bekijken. Raadhuisweg' 1 3 Heiloo Groot. In zijn werk zijn kleuren heel belangrijk. „Vroeger maakte ik vaak aquarellen. Ik houd van grote vlakken contrasterende kleuren, maar toch ook, hier in Nederland, van de enorme zware wolkenluchten met eindeloos veel tonen van grijs. Ik kan uren besteden aan een echt Hollandse lucht." Op deze tentoon stelling wil hij proberen een soort over zicht te geven van al de verschillende onderwerpen, die hij hier en in het bui tenland heeft gemaakt, naast een idee van de mogelijkheden van verf en materie. gehaktballen 4 voor /j, Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo NU

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1