Gemeente Heiloo bereidt zich voor op de gladheidperiode 7 7" 72;; Opknapbeurt en nieuwe stek voor skatebaan Hoofdroutes r HEILOO "At, - ouwen en wonen UITKIJKPOST -10 DECEMBER 2003 - PAGINA 4 doorgaand verkeer idem voetfietspad voet-/ fietspad Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond Gladheid overvalt je meestal. De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte hebben zich inmiddels voorbereid op gladheidbestrijding. Elke winter rukken de strooiwagens wel een paar keer uit. De gladheidbestrijdingsdienst strooit zout op doorgaande wegen om ongelukken te voorkomen. De auto's, maai- rnarhines en tractoren zijn gereed gemaakt om gladheid te kunnen bestrijden. Ook worden de strooibakken weer gevuld. Deze bakken worden geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingshuizen en het gemeentehuis. Verder worden tijdelijk de rood witte palen verwijderd die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewerkers van de buitendienst deze palen weer terug. Wanneer strooit de gemeente De gemeente Heiloo past de 'droog- stroóimethode' toe. Dat wil zeggen dat droog zout gestrooid wordt op het moment dat gladheid optreedt Dit is milieuvriendelijker, omdat zo alleen gestrooid wordt als het écht nodig is. Waar strooit de gemeente De gemeente houdt in geval van glad heid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alk maar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meer malen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. Op veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid 'met de hand'. Dit laatste gebeurt overdag op werkdagen. Qp het kaartje zijn doorgaande wegen en fietspaden aangegeven waar met prioriteit de gladheid wordt bestreden. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat s nachts minder gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout zn werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Wat leunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de win termaanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep en het stukje trot toir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met zn allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman/buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. - - 1 liit if/M L-nm /r- itëC van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De gemeente gaat de skatebaan aan Het Malevoort verplaatsen. De baan is er in 1999 neergezet en mocht er maxi maal vijf jaar staan. Die termijn verstrijkt binnenkort. Voordat de skate baan begin 2004 een nieuwe locatie krijgt, wordt de baan uitgebreid gere pareerd en gerenoveerd. Omdat de baan in de winter minder gebruikt wordt, is deze tijd van het jaar de meeste geschikte periode om de baan weer in goede staat te brengen. Het is de bedoeling dat in het voorjaar van 2004 weer gebruik gemaakt kan worden van de skatebaan. De gemeente is nog druk bezig met het vinden van een geschikte nieuwe locatie. Gebleken is dat in de wijk Ypestein behoefte bestaat aan een voorziening voor de wat oudere jeugd. In deze wijk worden meerdere locaties onderzocht. De criteria waar de locatie aan moet voldoen zijn: minimaal 80 meter afstand vanaf bestaande woonhuizen, niet strijdig zijn met het bestemmingsplan en sociaal veilig zijn (goede verlichting, open karakter). De jongeren die de komende dagen nog gebruikmaken van de skatebaan, worden op de hoogte gebracht van de verhuizing door middel van een aanplakbiljet bij de skatebaan. De Stichting Jeugd en Jon geren Heiloo heeft het creatieve ontwerp van het aanplakbiljet bedacht en uitge voerd. Van het aanplakbiljet worden ook flyers gemaakt. De flyers komen te liggen in het Brunogebouw, op basis scholen, in sporthal Het Vennewater, in de bibliotheek, in wijkgebouw Ypsalon en op het gemeentehuis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Aukje Brouwer, telefoonnummer (072) 535 66 83 of de heer G. Presburg van de afdeling Wel zijn, telefoonnummer (072) 535 66 81. en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het bouwen van een toiletgebouw/kantine na sloop van het bestaande toiletgebouw op het bungalow- en caravanterrein "Westerhoeve" aan de Westerweg 377a. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 11 december 2003 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Voorgenomen aanleg fietspad Kanaalweg - plan Oost (inspraak procedure) De gemeenteraad is akkoord gegaan met het Opknapbeurt en nieuwe stek voor skatebaan Malevoort starten van de planologische procedure voor de aanleg van een fietspad tussen de Kanaalweg en plan Oost. De aanleg van het fietspad past niet in het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Landelijk Gebied'. Om dit fietspad te kunnen aanleggen is een proce dure op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening noodzakelijk. Het college heeft de bevoegdheid van de raad gekregen om de te voeren vrijstellings procedure verder uit te werken. Plan ter inzage Het plan ligt overeenkomstig de inspraakver ordening gedurende vier weken ter inzage, zodat een ieder kennis kan nemen van de inhoud van het plan en de mogelijkheid heeft daarop te reageren. Het plan ligt ter inzage bij de publieksbalie bouwen en wonen. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Inspraakprocedure De inspraakperiode loopt van 11 december tot 8 januari 2004. Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldende bestemmingsplan, schriftelijk een reactie indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Na afloop van de inspraakperiode wordt een verslag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de eventueel ingediende reacties en een gemoti veerd weerwoord daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het college over de verdere toepassing van de voorgeschreven procedure volgens artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voorgenomen aanleg geluidswal A9 ter inzage (inspraakproce dure) De gemeenteraad is akkoord gegaan met het starten van de planologische procedure voor de aanleg van een geluidswal langs de A9 ter hoogte van plan Oost. De aanleg van de geluidswal past niet in het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Landelijk Gebied'. Om de voorgenomen aanleg gereali seerd te krijgen is een procedure op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening noodzakelijk. Het college heeft de bevoegdheid van de raad gekregen om de te voeren vrijstellingsprocedure verder uit te werken. Ter inzage Het plan ligt overeenkomstig de inspraakver ordening gedurende vier weken ter inzage, zodat een ieder kennis kan nemen van de inhoud van het plan en de mogelijkheid heeft daarop te reageren. Het plan ligt ter inzage bij de publieksbalie bouwen en wonen. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Inspraakprocedure De inspraakperiode loopt van 11 december tot 8 januari 2Q04. Geduirende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Belieslaan 18 - plaatsen antenne tijdelijke zendmast (reg.nr. 2003/0373) Boekenstein 101 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0381) De Wildflaan 22 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0380) Egelenburg 11 - ged. vergroten woning (reg.nr. 2003/0385) Oudburgerlaan 3 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0379) Raadhuisweg 13 - vergroten winkelgebouw (reg.nr. 2003/0383) Zevenhuizerlaan 5 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0330) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Hoogeweg 40 B - bouwen woning bedrijfswoning met kantoor en garage (reg.nr. 2003/0378) Hoogeweg 49 - bouwen woning met garage (reg.nr. 2002/0101) Kennemerstraatweg 221 a - vergroten woning (reg.nr. 2003/0179) Oosterzijweg 53 - slopen woning (reg.nr. 2003/0375) Van Catsstraat 23 - vergroten woning dakopbouw garage (reg.nr. 2003/0274) Westerweg 377 A - slopen bijgebouw toiletgebouw (reg.nr. 2003/0374) Wethouder Tomsonbos (22e villa) - bouwen woongebouw 6 appartementen (reg.nr. 2003/0068) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning (dakopbouw) op het adres De Karremel 2 Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 11 december 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 Heiloo contact i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4