Feestelijke afsluiting jubileumjaar voor Eensgezindheid Heiloo krant Bovenverdieping van woning aan Kerkelaan uitgebrand edri_ Jaaroverzicht 2003 fu intratuin Goed/vleet*en/lekker brood Oohiw200/f! Gemeente Heiloo bereidt zich voor op de gladheidperiode b rn HET GROENE WARENHUIS korting op het gehele kerstassortiment iSWlkDSCHVl elicht BORDEN ^APE L LA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN www. 1 00startersvoningen.nl Wij wensen al pnze gasten een goea en gezona 2004 F 31 DECEMBER 2003 - 69e JAARGANG NO. 1 Ook op internet: 4 PtóLITI E AiliA BERICHTEN HEILOO Regio Noord- Kennemeriattd (072)535 10 00 www. vosmakelaardijnl Woningstichting Heiloo WC/ Cedereen/ een/ gejond/ 200A keef £rkee&- Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.btasseriewildschut.nl Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 if Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do:-8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HHIHHi HEILOO - Ter afsluiting van het 105- jarig jubileumfeest van Eensgezindheid gaf deze muziekvereniging op vrijdag avond 19 december tezamen met het Willibrordus Jongerenkoor New Rhythm in de Willibrorduskerk een zeer gevarieerd kerstconcert met veel gelegenheid tot Samenzang, onder lei ding van Cees Brugman en Teresa Takken. De volle zaal met enthousiast publiek en een perfecte akoestiek van de kerk zorgde ervoor dat menigeen met een tevreden kerstgevoel de kerst dagen tegemoet kon zien. Eensgezindheid is een orkest dat zicht prima leent voor dergelijke concerten waarbij het koperwerk uit het orkest tot zijn volste recht kan komen. Speciaal voor dit concert had dirigent, componist en arrangeur Cees Brugman daarom enkele koperblazersarrange menten geschreven, waardoor ook de spelers op muzikaal gebied beter in de schijnwerpers kwamen te staan. Met de verschillende ensembles die uit het orkest werden samengesteld werd zowel het koor als het publiek begeleid met vele bekende en minder bekende Christmas Carols. De complimenten gingen ook uit naar het kortgeleden opgerichte koor New Rhythm onder leiding van de gedreven Teresa Takken. Om in enkele maanden tijd een dergelijk programma ten geho re te brengen is een hele prestatie geweest. Onder haar enthousiaste lei ding werden zowel Nederlandse als Engelse liederen gezongen onder bege leiding van een combo. Speciaal voor dit concert werden ook enkele nieuwe kerstnummers van de onlangs versche nen cd Zomerregen gezongen, waarop een veertiental gedichten van vrouwen door Mariëtte Harinck en Teresa Takken tot liturgische liederen zijn gemaakt. Bijzonder moment was het lied Dit Kind van C. van de Ven dat door Teresa Takken werd opgedragen aan het pasgeboren zoontje Laurens van de voorzitter van Eensgezindheid Ernst Dulmers en zijn vrouw Martine Vrielink. Na de traditionele Kerst-In op zondag 21 december gaat de vereniging in 2004 haar 106e bestaansjaar in als een erg succesvolle en springlevende groep amateur-muzikanten die graag aan de wekelijkse repetities op donderdag avond onder leiding van Cees Brugman deel willen nemen. De vereniging bestaat inmiddels uit ruim 40 leden en is qua muzikaliteit en ledental nog steeds groeiende. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom en kunnen zich begin volgend jaar weer aanmelden. Op zaterdag 24 april 2004 geeft de vereniging in iedere geval weer haar jaarlijkse Voorjaarsconcert dat deze keer tezamen met het gemengd koor Vocal Choice uit Castricum wordt gegeven. De volle zaal met enthousiast publiek en een perfecte akoestiek van de kerk zorgde ervoor dat menigeen met een tevreden kerstgevoel de kerstdagen tege moet kon zien. HEILOO - De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo hebben zich inmiddels voorbereid op gladheidbe strijding. De gladheidbestrijdingsdienst strooit zout op doorgaande wegen om ongelukken te voorkomen. Ook worden de strooibakken weer gevuld. Deze bakken worden geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals verzor gingshuizen en het gemeentehuis. Verder worden tijdelijk de rood-witte palen verwijderd die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewerkers van de buiten dienst deze palen weer terug. De gemeente houdt in geval van glad heid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daar toe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral door gaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo geko zen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machi nes worden de fietspaden tegen glad heid behandeld. Op veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid 'met de hand'. Dit laatste gebeurt overdag op werkdagen. Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blij ven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat 's nachts minder gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bere den wordt, doet het zout z'n werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. De gemeente kan de gladheid in de wintermaanden niet alléén bestrijden. De gemeente verzoekt haar inwoners dan ook om zelf de eigen stoep en het stukje trottoir voor het huis sneeuwvrij te houden en zonodig met zout te bestrooien. Weet u dat uw buurman/ buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir mee! ff* Kr- I Iff I w -k- Noord-Holland Noord Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemeriahd. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuws blad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HEILOO - Vrijdag 26 december ont stond omstreeks 18.15 uur brand in een bovenverdieping van een woning aan de Kerkelaan. De brand was begonnen in het rookka naal van de open haard en breidde zich snel uit tot een uitslaande brand op de eerste verdieping. De bewoners waren aanwezig en konden op tijd hun huis verlaten. De brandweer kon niet voorkomen dat de gehele bovenverdieping, inclusief de zolder, uitbrandde. De bewoners zijn elders ondergebracht. Foto: MSP - Op maandag 15 december werd aangifte gedaan van het vernielen van enkele potten in een tuin van een woning aan de Bosboom Touissantweg. Enkele potten werden uit de achtertuin gehaald en de stoep gegooid. - Tussen maandag 15 en dinsdag 16 december werd uit de achtertuin van een woning in Marienstein een fiets gestolen. De groene Gazelle dames fiets van het type Primeur stond afgesloten in de tuin. - Tussen 07.30 en 08.15 uur werden tijdens een controle 17 fietsers bekeurd voor het niet voeren van fietsverlichting. De controle werd gehouden op de Hoogeweg en de De Dors. - Op woensdag 17 december werd een tweetal aangiftes opgenomen van vernieling van een personenau to. In beide gevallen werden de ver nielingen in de nacht van zaterdag op zondag 13-14 december gepleegd terwijl de voertuigen op de Kerkakkers stonden geparkeerd. Van beide auto's werd een van de buitenspiegels vernield. - Op donderdag 18 december wer den tijdens een verlichtingscontrole op de Hoogeweg acht fietsers bekeurd voor het niet voeren van een juiste verlichting. Hierna werden tijdens een roodlichtcontrole bij de spoorwegovergang aan de Kerke laan drie bestuurders geverbaliseerd voor het rijden door rood licht. Een bromfietsbestuurder werd bekeurd voor het niet kunnen tonen van een bromfietscertificaat. De controle's werden tussen 07.30 en 08.30 uur gehouden. - Tussen donderdag 18 en vrijdag 19 december werd in een schuur van een woning aan Hoog en Laag inge broken. De schuurdeur werd met geweld opengebroken waarna in de schuur vernielingen werden aange richt. Een nog onbekend hoeveel heid gereedschap werd uit .de schuur ontvreemd. Uit de tuin werd een tuinstoel ontvreemd. Een in de tuin staande tuinkabouter werd vernield. Gevonden voorwerpen: Enkele sleu tels, bankbiljet, linker zwarte hand schoen, ajax voetbal. B HEILOO - Langzamerhand vult het sfeervolle restaurant TUMI aan de Heereweg zich met het team 'achter de schermenZe zijn er klaar voor om met enthousiasme en toewijding hun verhaal te doen. En natuurlijk weer een gezellige en smakelijke avond voor hun gasten te verzorgen. Allereerst is daar Monique Farenhorst die samen met Mandy Leegwater de charmante gastvrou wen en bediening vormen. Hans Bouman, degenen die met zijn hulp kok Tim Stroomer in de keuken de scepter zwaait. En last but not least Lex van der Aat, samen met zijn vrouw Jolande eigenaar van onder andere TUMI. Maar dat alles zou ik niet kunnen doen zonder Michel de Graajf, bedrijfsleider en onze kok Hans zo vertelt Lex. Hij benadrukt maar weer eens dat alle credit hen toebehoort. Hun manier van samen werken kom je nog maar zelden tegen. Ik heb er geen omkijken naar! Een half jaar geleden heeft TUMI haar deuren geopend. De insteek is Mexicaans eten, maar er zijn talloze andere mogelijkheden. Zo worden er vlees, vis, vegetarisch, pannenkoeken, maar ook pizza's geserveerd. Ontstaan uit onvrede „Eigenlijk is het idee voor TUMI ontstaan uit onvrede", meldt de eige naar. „Over de belachelijke prijzen die vandaag de dag gevraagd worden in restaurants. Ik heb toen samen met Hans het idee opgepakt om dat anders te doen. We wilden een restaurant neerzetten met goed eten, toch een chique entourage, maar betaalbare prijzen. Wanneer twee personen hier een avondje lekker eten met een wijntje erbij, komt dat neer op dezelfde 100 gulden van vroeger." En daar is TUMI ruimschoots in geslaagd. Het interieur mag er zijn. Een strakke styling en indeling (in een beperkte ruimte toch 46 plaat- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. sen), de kleuren rood, antraciet en RVS zijn heel smaakvol gekozen, het geheel gecompleteerd met mooie kunstwerken aan de wand. De menukaart is overvol De menukaart is overvol. Er valt te kiezen uit zo'n 30 tot 40 gerechten. Natuurlijk warme en koude voorge rechten. „De Empanada (blader deegpasteitje met gekruid gehakt) is een topper! Hoofdgerechten(waar- onder bijzonder goede spare-ribs) van gemiddeld 11 euro. En het ijs heeft men speciaal laten bereiden. Bij dit alles kan men een fantastische wijn drinken, ook weer tegen een zeer redelijke prijs. Kok Hans Bouman meldt dat er ook aan een weekmenu gedacht is. „Elke 14 dagen wijzig ik dat. Maar het is ook mogelijk dat men dit 3-gangenmenu zelf anders samenstelt. Ik experimen teer ook vaak met de menukaart. Dan kijk ik wat aanslaat of probeer eens wat anders uit." Veel plezier in het werk „Wat ook meetelt is de gezelligheid. Zo vind ik het nooit een probleem om een verzoeknummertje voor de kinderen te draaien, K3 of zo." zo vult Monique aan, „Het zit hier heel vaak vol. In de weekends is het dan ook handig te reserveren. We hebben al een aardige kring met vaste klan ten. En veel mond tot mond recla me." Wat vooral niet onopgemerkt mag blijven is dat het team onderling ook veel lol en plezier in het werk heeft. Om daarop aan te sluiten lanceert Lex van der Aat tot slot nog een nieuwe term: 'Partijen nieuwe stijl'. „Het is in TUMI niet zo makkelijk om de tafels in een lange rij te zetten bij bijvoorbeeld partijen. Maar dat hebben we opgelost door gewoon de tafels te laten staan en per gang kun nen de gasten dan van tafeltje wisse len." TUMI vindt u aan de Heerenweg 138B in Heiloo, tel. 072-5321933. Gastvrouw Monique en kok Hans van restaurant TUMI, (foto: Ronald Snijders) Nog net aan het eind van 2003 maakt de Uitkijkpost de balans op. Wat gebeurde er allemaal dit jaar in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden? Welke gebeurtenissen staan nog vers in het geheugen gegrift, en wat zijn we eigenlijk alweer zo'n beetje vergeten? Weet u nog dat zwembad Loos het 25-jarig bestaan vierde in februari, en dat in dezelfde maand Golden Tulip, beter bekend als Kwartje Koffie maar liefst 50 jaar bestond? Andere jubilea waren er voor bakker Piet van Baar uit Akersloot die dit jaar al 40 jaar zijn bakkerij dreef, voor Slager Antoon Kramer die in november 50 jaar in het vak zat, voor Solexclub 't Rolletje uit Akersloot die dit jaar 10 jaar bestond en de echtparen Nuyens en Zonneveld, die in 2003 respectievelijk 25 en 75 jaar waren getrouwd. Ook de BukBuk en Tendenz vierden een 'feestje; zij bestaan 35 èn 10 jaar in 2003. In maart kreeg Heiloo er twee flitspalen bij, inmiddels hebben de meeste Heilooërs de positieve, maar natuurlijk ook de minder leuke kan ten daarvan mogen ervaren... In maart gaat ook de Buurtbus Heiloo van start. Na een moeizaam voortraject en erg rustige eerste maanden, is de Buurtbus inmiddels een goed gebruikt openbaar vervoersmiddel in Heiloo. In april wordt de website van de Uitkijkpost gelanceerd, waarop sindsdien de hoofdonderwerpen van deze krant kunnen worden gelezen. HSV en Foresters spelen in april ein delijk de langverwachte derby, na tweemaal te zijn uitgesteld. Helaas verliep de wedstrijd niet zo spannend als de vele toeschouwers hoopten en eindigde de voetbalwedstrijd 'van het jaar' in een gelijkspel. In april nemen raadsleden, en inmiddels Bekende Heilooërs, mevrouw Worm- de Moei en de heer Bos afscheid van de Heilooër gemeenteraad. Geen Bekende Heilooër, maar inmiddels wel Bekende Nederlander door zijn optreden in Idols, Jim uit Egmond, vereert Heiloo met een bezoekje tij dens de Parking Sale op bedrijventer rein de Oude Werf. Nog meer Bekende Nederlanders dit jaar waren er in Heiloo in het Trefpunt waar Klaas Wilting een lezing gaf, in okto ber gaf Jan Vayne een concert in de Witte Kerk en Arnold Vanderlyde geeft in Heiloo zijn mening over 'De jeugd van tegenwoordig'. In april regent het weer Koninklijke lintjes in zowel Heiloo als de gemeente Castricum en regent het pijpestelen tijdens Koninginnedag, dat ondanks het slechte weer wel erg gezellig was. Volop gezelligheid was er ook tijdens de The Proms of Heiloo in oktober, tijdens de kermissen in de diverse dor pen en ook tijdens de Uitmarkt van zowel Heiloo als Castricum. Minder leuk zijn de kwesties rondom de huis artsenpost aan de Vinkenbaan en de bebouwing aan Hoog en Laag, die ook in 2004 de gemoederen bezig zul len houden. Natuurlijk liep iedereen weer uit voor Sint Nicolaas, maar dok voor een andere held, Harry Potter, waarvan het nieuwste boek in de nacht van 21 op 22 november in de winkels lag. Voor het volledige jaaroverzicht van 2003, met veel begeleidende foto's, zie pagina tot en met VAN DER Neem alleen de mooie herinneringen mee naar 2004." Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Onze kerstopruiming begint op zaterdag 27 december HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 Bergen H o r n Heiloo Alkmaar Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo ^WllllHBiiiiEfli iiili n riff T éi Min BiIihiiM "V ll i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1