WÈÊÊÈÈÊÊÊÈÊÊ EE Golden Earring naar Heiloo! Voorstellingen De Beun Bijzonder Nieuwjaarsconcert Caecilia korting krant 450 VERS 5 po 9. Dscm 7." BORDEN vk ,APE L LA Kipfilet fCOO 4 Hamburgers Shoarma pakket (072) 535 10 00 Ambachtelijk VIJF EURO TAS 14 JANUARI 2004 - 69e JAARGANG NO. 3 Ook op internet: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO OMSTREKEN Alcomobilist uit Heiloo Vermiste man terecht Hennepkwekerijen ontmanteld Prijswinnaars Kerstpuzzel Omdat VAARWEL KM BIJ/ONDTRI IS 2 m www.vosmakelaard.ij .nl jk. op de hele wintercollectie 500 gram SUE1B voordeel Een brood naar keuzeel Speculaastaartje €4?5 Zak witte bollen H8 5 stuks samen nu voor [ma. t/m dö.j Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Zaterdag 15 mei komt Neeriands superformatie Golden Earring naar sporthal 't Vennewater voor een ongetwijfeld fantastisch concert. Dat deze ras muzikanten naar Heiloo komen is het resultaat van een belofte van de organisa tie van het jaarlijkse Heilooër evenement The Proms om ook in het voorjaar Nederlands' grootste rock 'n roll of popband naar Heiloo te halen. En dat is dus, mede dankzij de inzet van Aris en Kees de Wit, en Jos Roozendaal, goed gelukt! Golden Earring bestaat uit Barry Hay (zang, gitaar, dwarsfluit), Cesar Zuiderwijk (drum, effecten), George Kooijmans (gitaar, zang) en Rinus Gerritsen (bas, basgitaar, mondharmo nica, keybord), en vormt al vier decen nia het gezicht van de Nederlandse popmuziek. In de jaren '60 ontpopt het zich tot de meest succesvolle vertegen woordiger van de Haagse beatscene. Waar de meeste collega's struikelen over de drempel naar de jaren '70, breekt voor Golden Earring juist een bloeiperiode aan. In tegenstelling tot veel andere groepen houdt de band de vinger aan de pols van de tijdgeest en weet zich bovendien omringd door gewiekste adviseurs, zoals ontdekker, producer en platenbaas van Polydor Fred Haayen. Golden Earring ontwik kelt een eigen, energieke rocksound die het zowel in eigen land, als bij vlagen elders (Amerika, Duitsland) goed doet, al zijn er diverse momenten dat de band het bijltje er bij neer wil gooien. In februari 2003 kwam hun laatste cd uit, getiteld Millbrook USA. Deze cd werd volledig opgenomen in de Verenigde Staten en werd uitermate positief ontvangen door de muziekre censenten. Voor de opname van het 25ste studioalbum keerde de Golden Earring terug naar Amerika, het land waar de Haagse rockband weliswaar een paar grote hits scoorde maar nooit echt wist door te breken. Op het met een Delfts blauw tegeltje gesierde album keert de Earring terug naar haar rock'n'roll roots. Daardoor klinkt de plaat een stuk rauwer dan de uit 1999 daterende voorganger Paradise In Distress. De Earring blijft voorlopig door het land toeren met haar elektrische en akoestische (theater-) shows. Waar onder dus in mei in Heiloo, als de rock formatie sporthal 't Vennewater aan doet! Het voorprogramma wordt ver zorgd door Full Circle, die veel Heilooërs nog zullen kennen van hun uitstekende optreden tijdens het The Proms of Heiloo evement vorig jaar oktober. Het concert begint om 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Kaarten a 20,- voor Golden Earring zijn vanaf heden in de voorverkoop verkrijgbaar bij de volgende voorver koopadressen: sporthal 't Vennewater, Centerdisc Heiloo, Slimpad, café de Wit, Heerenweg, cafetaria De Eethoek in Het Hoekstuk, eetcafé The Boss in Egmond Binnen, café De Lantaarn in Limmen, café De Ruif in Tuitjenhorn, en bij café de Wit in het Makado cen trum in Schagen. REGIO - In de nacht van zaterdag op zondag werden op verschillende plaat sen alcoholcontroles gehouden. Er wer den in totaal 817 bestuurders gecontro leerd. Van hen bleken er tien teveel alcohol te hebben genuttigd. Het trieste hoogtepunt was het alcohol gebruik van een 52-jarge man uit Heiloo. Hij blies 950 ug/1. Dat is ruim viermaal de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. Zijn rijbewijs werd inge vorderd. HEILOO - De vermiste Pieter den Herder is teruggevonden in Utrecht. De 42-jarige man uit Heiloo, die sinds dinsdag 6 januari 2004 was verdwenen, meldde zich vrijdagavond telefonisch bij zijn familie. Waar hij in de afgelopen dagen is geweest is niet bekend. Het politieonderzoek wordt afgesloten. HEILOO - Woensdagmorgen 7 januari heeft de politie onderzoek verricht in drie bedrijfspanden aan de Nijverheids- weg. De politie beschikte over informa tie dat de ruimtes werden gebruikt voor het kweken van hennep. Na het betre den werd in een van de panden een deels ontmantelde hennepkwekerij aangetroffen. Een groot aantal planten was weggehaald, maar naast een hoe veelheid technische apparatuur werden nog 150 planten aangetroffen. In het tweede pand werd een aantal vaten aangetroffen met een olieachtige sub stantie, mogelijk betreft het hier hasj olie. In totaal werd ruim 200 liter van deze olie aangetroffen. In het derde pand werd een tweetal vaten aangetrof fen die waren gevuld met gedroogde hennepplanten die klaar waren voor gebruik. Naar aanleiding van het aan treffen van deze goederen werden twee mannen van 31 en 35 jaar en afkomstig uit respectievelijk Alkmaar en Bergen, aangehouden. Eén van hen was op het moment van inval aanwezig. HEILOO - Op vrijdag 19 december stond in deze krant een Kerstpuzzel afgedrukt. Uit de enorme stapel goede oplossingen ('Gewoonlijk maakt iemand ruzie met anderen als hij geen vrede kan vinden met zich zelf') heeft de redactie de volgende winnaars getrokken: J.J. Glorie, Zandweg 12 uit Egmond aan den Hoef, Mw. A.C.J. van Langen, E.J. Potgietersweg 37 uit Heiloo, Marianne Putter, Rembrandtsingel 26 uit Akersloot, C. Teileman, van Aostastraat 24 uit Heiloo, G. Luth, Pijlemeeth 51 uit Heiloo, en M. Kist- Schoen, Kennemerstraatweg 391 uit Heiloo. Zij kunnen hun prijs, bestaande uit het Straatnamenboek van Heiloo en een waardecheque ter waarde van 12,50 voor winkelhof't Loo, vanaf vandaag komen ophalen aan de receptie van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. HEILOO - Deze maand vinden de vol gende voorstellingen plaats in Theater De Beun: Hi-Ha-Hoogeboom Vrijdag 16 januari, aanvang 20.15 uur treedt Johan Hoogeboom op met zijn programma getiteld Hi-Ha-Hooge boom (cabaret). Er bestaat nogal wat oneinigheid over wanneer iets nou geslaagd is en wanneer juist niet. Als je zoon zijn MAVO diploma haalt terwijl hij makkelijk HAVO had kunnen doen, ben je dan als ouder tevreden? Kijk, je bent blij als jouw ploeg een punt scoort, maar staat de tegenpartij ook te juichen? Met liedjes laat Hoogeboom je meeleven met zijn kleinste overwinningen en niet te ver geten met zijn grootste nederlagen. Toegangsprijs: 12,50, CJP/651 11,35. 'In de schaduw van Brei' Dinsdag 20 januari, aanvang 20.15 uur vindt er een Theatraal concert' plaats door Rob van de Meeberg en Vera Mann, mei muzikale begeleiding door Martin van Dijk en Christiaan van Hemert getiteld in de schaduw van Brei. Er zijn al veel Brel-concerten gegeven, maar nog niet eerder werd een Brel-voorstelling gespeeld vanuit de optiek van zijn duvelstoejager, bodyguard, chauffeur en vriend Jojo (Jojo George Pasquier). Jojo wordt na dertig jaar uit de vergetelheid van zijn graf gerukt en komt aan in 'Het Voorportaal van Hemel of Hel'. Toegangsprijs 14,-, CJP/65+ 12,75 Voor beide voorstellingen zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de kassa van Theater De Beun. De kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30-17.00 uur en vanaf een uur voor de voorstelling. HEILOO- Op 16 januari promoveerde Floortje Smakman, oud inwoonster van Heiloo, tot Doctor in de sociale geogra fie en internationale economie aan de universiteit van Utrecht met het proef schrift Local Industry in Global Networks. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Vibrafonist Frits Landesbergen zorgde samen met de Schoorlse Bigband voor een bijzonder Nieuwjaarsconcert, foto: MSP HEILOO - Zondag vond het Nieuwjaarsconcert 2004 van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia plaats. Ieder jaar weer probeert Caecilia van het Nieuwjaarsconcert iets bijzonders te maken door het uitnodi gen van aansprekende muzikale gasten. Al vele bekende en minder bekende muzikanten hebben de bezoekers kun- neh horen. Ook dit jaar had het orkest weer iets speciaals. Vibrafonist Frits Landesbergen, een niet-alledaags muzi kant die toch heel gewoon uit Noord- Holland komt, was namelijk te gast. Daarnaast luisterde de Schoorlse Bigband, die garant staat voor de beste swingmuziek uit onze regio het concert op. Een vertrouwd gezicht bij deze big band is dirigent Wim Klaver, tevens muzikaal leider van Caecilia. Frits Landesbergen Frits Landesbergen is slagwerker en vibrafonist met een internationale reputatie. Geboren in 1961 te Voor schoten, opgegroeid in Hoorn en nu woonachtig in het schilderachtige Avenhorn. In 1985 studeerde hij cum laude af aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam. Als winnaar van grote jazzprijzen (Wessel Ilckenprijs, Pall Mall Swing Award, AVRO-cultuur- pijs) kreeg hij veel aandacht van de media. Sindsdien heeft Frits Landes bergen een overvolle agenda met veel optredens, zoals concerten met zijn eigen band: Frits Landesbergen Friends. Maar ook jaarlijks terugkeren de tournees met onder andere Madeline Bell, The Rosenberg Trio, Louis van Dijk en Cor Bakker. Als freelancer werkte hij onder meer met: Georgie Fame, Toots Thielemans, Thijs van Leer, Scott Hamilton en Monty Alexander. Frits Landesbergen is all round. Niet alleen is hij de beste Nederlandse jazz-vibrafonist; hij is ook een voortreffelijke drummer en arran geur. Daarnaast is hij docent aan het conservatorium in Den Haag voor vibrafoon, slagwerk en combospel. De vibrafoon is een slagwerk-instru- men, dat erg op de xylofoon en de marimba lijkt. Net als deze instrumen ten bestaat de vibrafoon uit een aantal staven met buizen eronder. Bij de xylo foon en de marimba zijn ze van hout, bij de vibrafoon van metaal. In de bui zen zitten plaatjes die door een elek- trisc he motor in beweging worden gebracht. Daardoor ontstaat een vibra to-effect dat karakteristiek is voor het instrument. Schoorlse Bigband Sinds 1995 timmert de Schoorlse Bigband aan de muzikale weg. Deze groep enthousiaste muzikanten steekt veel tijd in het spelen van Bigband repertoire, variërend van Count Basie, Benny Goodman tot Mel Lewis en Thad Jones. Dit resulteerde in succes sen bij diverse Bigbandfestivals in Nederland. Zo werd onlangs de Eerste Prijs behaald op het Krauwershoek- festival 2003 te Zaandam. In november 2002 ontving de ritmesectie een prijs voor de Beste Ritmesectie tijdens het Seabreeze Bigbandfestival. De bezetting van de Schoorlse Bigband bestaat uit zes saxen, vijf trompetten, vier trombones en een ritmesectie van vier man. Dirigent Wim Klaver is dezelfde als die van Caecilia. Het publiek kon deze avond een mooie vergelijking maken tussen het dirigeren van een harmonie en een bigband. Wim Klaver Wim Klaver heeft sinds september 1996 de muzikale leiding van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia. Na een academische opleiding in de schei kunde, gevolgd door een loopbaan bij Shell, besloot hij zich geheel op de muziek toe te leggen. Dit resulteerde in een studie aan het Hilversumse Conservatorium. Hier voltooide hij in 1998 de opleiding HaFa-directie en bastuba bij Gerrit Fokkema. Onder lei ding van Wim Klaver werkt Caecilia met veel plezier en ambitie aan het ver kennen van haar muzikale mogelijkhe den. Verder geeft Wim Klaver leiding aan de Beemsters Fanfare en leidt hij de koperblazers van de Ilpendamse Fanfare op. Door Caecilia werden onder andere werden de volgende muziekstukken ten gehore gebracht: Florentiner Mars van J. Fucik, Adagio van Gustav Mahler, Intermezzo (met op vibrafoon Frits Landesbergen), Tribute To Lionel (met op vibrafoon Frits Landesbergen) van André Waignein. Door de Schoorlse Bigband werd samen met Frits Landesbergen onder andere Fun Time van Sammy Nestico, Round Midnight van. Cootie Williams Thelonious Monk; Speak Low van Kurt Weil en Blue Moon (waarbij de zang werd verzorgd door saxofoniste Ilonka Hoogendijk) van Lorentz Hart Richard Rodgers gespeeld. De vele bezoekers van het Nieuwjaars concert in de grote zaal van de GGZ Willibrord hadden mede door de bij zondere combinatie van de verschillen de muziekstijlen en -instrumenten, een uitstekende avond. HE1LOO/WEESP - Een belangrijke rode draad in ieders leven is de loop baan die men heeft. Verschillende oorzaken kunnen er aan ten grond slag liggen dat er verwacht of onver wacht een nieuwe richting moet wor den ingeslagen. In zo 'n situatie is een goed advies geen overbodige luxe. Zo'n adviseur is Jessica Augustin- Vermeuleneigenaresse van Augustin Advies, gevestigd aan de Heerenweg te heiloo. Jessica geeft met haar bedrijf advies, training en coaching op het gebied van loopbaanontwikke ling en is tevens aangesloten bij Alites Adviesgroep te Weesp, waar zij met Lia Vries Advies, Coaching en Training en Joop de Kier, oprichter van Alites en Supervisor een drie eenheid vormt op het gebied van loopbaanbegeleiding. De drie-eenheid Jessica startte Augustin Advies in mei 2003 en heeft daarvoor al flink wat werkervaring opgedaan. Ze had verschillende managementfuncties binnen een grote personele dienst verlener en was onder andere mana ger van het recruitment en mobi liteitscentrum waar ze verantwoor delijk was voor de in- en doorstroom van medewerkers. In haar avonduren studeerde ze personeelsmanagement in Amsterdam en ze volgde de Leergang Loopbaanontwikkeling bij Alites. Nu heeft ze haar ervaring en kennis gebundeld en is ze aan de slag gegaan als zelfstandig ondernemer. Jessica over Alites: „Het is een pretti ge en sterke netwerkorganisatie van drie verschillende bureaus. Ieder met zijn eigen ervaring, waardoor de gezamenlijke ervaring breder is en daardoor kunnen we een maatwerk dienstenpakket aanbieden." Zo begeleid Lia Vries aanstaande VUT- ers met de overstap naar het leven van de vrije tijd. Lia: „Een werkend leven beëindigen betekent een nieuw levensritme opdoen en dat is een hele omslag. Je hebt ineens volop vrije tijd en hoe ga je daar mee om? Ook met je partner, want je bent opeens fulltime samen." In dat kader heeft Alites 'bezinningsdagen' om afscheid te nemen van het werk en de oriëntatie op de toekomst. Ook men sen die ongewild hun baan kwijtra ken,omdat er bijvoorbeeld na een reorganisatie geen plaats meer voor hen is, kunnen bij Augustin Advies en Alites terecht. Onder andere voor hen is de 'Alites Methode' ontwik keld, een idee van Joop. „Het is een modulair systeem van doelgerichte begeleiding, helder en overzichtelijk. Door verschillende modules en arti kelen zorgen we voor een persoon lijke begeleiding en een methodische aanpak, waarmee we maatwerk leve ren", legt Joop uit. „Er zijn vier fases. De zelfverkenning, visieontwikke ling, marktverkenning en de markt benadering. Deze methode werkt heel goed voor loopbaanbegeleiding en outplacementtrajecten." Ook belangrijk is de preventieve loopbaanbegeleiding die Jessica en haar collega's in hun pakket hebben zitten. Wanneer mensen zelf stilstaan bij hun loopbaan en over de toe komst nadenken hebben Augustin Advies en Alites ook een advies ach ter de hand. Kompas Het motto van Alites is 'Vind eerst, zoek later' van Jacques Cocteau. Daarmee wordt eigenlijk bedoelt dat er gerichter gezocht kan worden, na het vinden van het antwoord op de vragen: Wie ben ik? Wat wil ik? De verwerking van het verleden staat daarbij hoog in het vaandel. „Eerst begeleiden voor het zelfinzicht, dan bemiddelen", legt Lia uit. „Wanneer alles goed is verwerkt bieden wij een kompas voor de arbeidsmarkt en kunnen de mensen zichzelf daar stu ren." In de toekomst willen de drie van Alites nog meer samenwerken en nog meer adviseurs aantrekken om nog breder inzetbaar te zijn. Jessica, haar bedrijf Augustin Advies en Alites richten zich naast particulier geïnteresseerden ook op bedrijven. Voor werkgevers is het best aantrek kelijk aangezien de kosten onder de scholingsaftrek vallen. Ook hierin hebben Jessica, Augustin Advies en Alites al ruime ervaring, waaronder enkele hele grote organisaties, maar ook voor MKB bedrijven hebben de drie iets te bieden. Geïnteresseerden kunnen altijd bel len voor een gratis adviesgesprek. „Mensen hebben soms vragen, maar weten niet zo goed waar ze daarmee naartoe moeten. Dan kunnen ze altijd even bellen", vertelt Jessica. Een extra service van Augustin Advies is dat Jessica ook bij de men sen thuis kan komen en vice versa. Augustin Advies is te bereiken op Heerenweg 136a te Heiloo, tel. 06- 52300632. Alites Adviesgroep is te vinden in Weesp op de Korte Muiderweg 2a, tel. 0294-457820 en op internet www.alites.nl. vanderborden ""T,.-- irrsCP ILL/Lrs 1 Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo tot 50% Regio Noord- Kennemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. Iri deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Jessica Augustin-Vermeulen, vormt samen met Lia Vries en Joop de Kier een drie-eenheid op het gebied van loopbaanbegeleiding. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof T Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1