u Wijnand Duyvendak (GL) op bezoek in Castricum Nationale Voorleesdag Vlag in top voor nieuw Zorgcentrum De Cameren Nationale Voorleesdagen in de bibliotheek VVD komt naar u toe Lezing Martin Bril in bibliotheek Castricum Burgemeester Castricum ontzenuwt wantoestanden op gemeentehuis Ontwikkeling nieuwbouw Toonbeeld roept veel vragen op Gemeentelijke bijdrage begraafplaats Limmen LIMMEN - De gemeente Castricum zal een gemeentelijke bijdrage leveren ten behoeve van de uitbreiding van de RK begraafplaats te Limmen. Het bedrag, E 79.411,54 is door de voorma lige gemeente Limmen al toegezegd aan de RK Kerk en is door de gemeen te Castricum overgenomen. De bijdra ge zal ten laste worden gelegd van het complex Parkconcept binnen het grondbedrijf. Momenteel wordt gewerkt aan een totaaloverzicht van de financiën wat betreft dit Parkplan. Vermoedelijke in het voorjaar zal het plan in de raadscommissie worden behandeld. Nog plaats bij cursussen winterprogramma CASTRICUM - Bij de cursussen van het winterprogramma van Plusacti viteiten Bonhoeffercollege zijn de vol gende plaatsen nog vrij: Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl. Bloemenkindje maken Op maandag 2 februari kunt u bij de cur sus Bloemenkindje maken volgen van 19.00-22.00 uur. Eén les van 3 voor E 24,- .In deze cursus maakt u met behulp van de koud porseleintechniek een bloemen kindje of seizoenbaby in de kleur van uw eigen keuze. Het kindje komt uit een potje en geeft een beetje het idee van Anne Geddes. De cursusprijs is inclusief alle materialen. Meditatie Op donderdag 5 februari starten twee cursussen Meditatie: acht lessen van 19.00-20.30 uur of van 20.40-22.10 uur. Kosten E 58,-.Het leven wordt voor velen van ons door onrust en drukte beheerst. Het is dan een verademing om via een simpele meditatie in contact te komen met de stilte en plezier: het in harmonie zijn. Meditatie is bewust zijn van jezelf en je omgeving op een onbe vangen manier. In deze cursus zullen verschillende meditatievormen aan bod komen; met en zonder beweging en geluid. Op deze manier krijg je zicht op wat meditatie is en wat het voor je kan doen. De meditatie wordt afgestemd op de groep; er is geen verschil voor begin ners en gevorderden. Ieder zal datgene ervaren wat op dat moment voor hem of haar aan de orde is. Ontspanningsmassage Voor vrouwen Op zaterdag 7 februari start de cursus Ontspanningsmassage voor vrouwen: acht lessen van 09.30-12.00 uur voor E 92,-.Het is soms een hele kunst om je goed te ontspannen. Massage is een een voudige en doeltreffende techniek om lichaam en geest weer in balans te bren gen. Ontspanningsmassage is erop gericht de spieren weer los te maken. Ons lichaam bouwt altijd weer spannin gen op door bijvoorbeeld vermoeidheid, stress, pijn of verkeerde werkhouding. Tijdens deze cursus leer je in een ont spannen en veilige sfeer hoe je een goede massage kunt geven. De les begint met verschillende ontspanningsoefenin gen en daarna werken we aan het thema van de les. In elke les geef en krijg je een massage. Behandeld worden: hoofd, rug, nek en schouders, voeten, benen en armen. In de laatste les krijg en geef je een volledige lichaamsmassage. Benodigdheden: laken, drie handdoe ken, kussen, matje en gemakkelijke kle ding. De cursusprijs is inclusief syllabus. Sprookjes lezing Op donderdag 5 februari kunt u van 19.30-21.30 de lezing Sprookjes volgen. Toegang E 8,-.Waarom blijven sprookjes boeien ook al heb je ze nog zo vaak gehoord? Waarom willen kinderen dat ze steeds op dezelfde manier verteld worden? Wat is de functie van het geweld en de gruwelijkheden die in sprookjes voorkomen? Is het geweld in sprookjes van een geheel andere orde dan het geweld waar wij dagelijks mee geconfronteerd worden via de media? Worden er nog sprookjes geschreven? Tijdens deze lezing krijgt u een ant woord op deze en nog andere vragen. Ook wordt er aandacht besteed aan de betekenis van de vele symbolen die in sprookjes verborgen zijn. r kersloot, gemeente Castricum. 21 JANUARI 2004 - PAGINA 10 P L 1 T 1 E BERICHTEN CASTRICUM CASTRICUM - Burgemeester Emmens-Knol van Castricum ontkent met klem dat er sprake is van wantoe standen binnen 'haar' gemeente. Eerder berichtte het Noord-Hollands Dagblad dat er sprake zou zijn van een 'heksenjacht' binnen de gemeente. Zo zou de burgemeester een 'zwarte lijst' hanteren waarop namen van mensen stonden die 'eruit gewerkt' zouden worden. In haar nieuwjaarstoespraak liet de burgemeester de medewerkers weten dat hiervan absoluut geen spra ke is, en dat zij het spijtig vond dat aan de vooravond van Kerst dit bericht in de media is gekomen. 'Dat brengt onrust onder de mensen terwijl daar voor geen enkele aanleiding is', ver woordde zij. 'Het heeft niet zoveel zin mijn persoon lijke oordelen over het feit dat dit in de media komt of wordt gebracht aan de orde te stellen. Ik heb wel eens begre pen dat Castricum een 'rijke' historie heeft. Ik kan u melden dat vorig jaar reeds met de OR de afspraak is gemaakt dat we met elkaar zullen pra ten over de toestand van de organisatie twee jaar na de herindeling. Ik denk dat dit het platform is waar we met elkaar van gedachten kunnen wisselen over zaken die verbeterd moeten of kunnen worden', aldus mevrouw Emmens- Knol. Verder liet zij weten: 'Het is van belang dat we met z'n allen werken aan de toe komst van de gemeente Castricum en onze organisatie. Dit in gezamenlijk heid en een open dialoog in een organi satie waarin ook ruimte is dat we elkaar mogen en kunnen aanspreken op ons doen en laten'. Donateuravond Stichting Oud Limmen LIMMEN - Het bestuur van de Stichting Oud Limmen heeft het genoegen u uit te nodigen voor de jaarlijkse donateuravond welke gehouden zal worden op vrijdag 23 januari om 20.00 uur in Cultureel Centrum Vredeburg te Limmen. Lotty Broer zal een lezing houden over Willibrord, Bonifatius en Liudger (de kerstening van Noord- Nederland). In deze lezing zal Lotty Broer ingaan op de activiteiten en werkwijze van de genoemde missio narissen, die als 'de grote drie' in de periode van de late zevende tot en met de negende eeuw (circa 690 tot circa 840) mede de basis hebben gelegd voor de middeleeuwse samen leving in de Noordelijke Neder landen. Zij zal ook ingaan op de histo rische omgeving kerkje Limmen anno 740 en de abdij van de Heilige Adelbertus te Egmond-Binnen. Bij de lezing zullen uiteraard dia's worden vertoond. Verder wordt de film van de opgra ving bij de Krocht nogmaals vertoond en tijdens de pauze kunt u een power- point presentatie zien over de voort gang van de verbouwing van het pand Schoolweg 1, dat per 1 januari 2004 als eigen onderkomen is toegewezen. Ook overige belangstellenden (niet- donateurs) zijn welkom. Zij kunnen tegen betaling van E 3,50 toegang verkrijgen tot deze avond. CASTRICUM - Wijnand Duyvendak, Tweede Kamerlid voor Groen Links, heeft op maandag 19 januari met het college van burgemeester en wethou ders en met de fractievoorzitters van gedachten gewisseld over de vliegtuig- problematiek boven Castricum. De inhoud van de discussie werd gevoed door prof. dr. O. Bijvoet, voor zitter van het Platform Vlieghinder regio Castricum, die de gevolgen van de openstelling van de Polderbaan aan de hand van recent cijfermateriaal in beeld bracht. Het gesprek met de heer Duyvendak spitste zich toe op de wet geving rondom Schiphol die met name voor Castricum ongunstig is. Deze komt er namelijk op neer dat Castricum als buitengebied wordt aan gemerkt en deels buiten de handha- vingcontour vari Schiphol ligt. Met andere woorden, volgens de wet is er geen norm voor Castricum, waardoor er ook volgens de wet geen geluidspro- blematiek boven de gemeente aanwe zig is. De heer Duyvendak erkende dat Castricum tot de gebieden behoort die aanzienlijk zijn getroffen door de komst van de Polderbaan. Verder vond hij het duidelijk aangetoond dat er een relatie is tussen de klachten die vanuit Castricum zijn ingediend en de veran- Nico Laan, Dick Boon, Peter Huijberts, Cees Lute, Ad Hopman, Niek Kranenburg en Bas Michielsen hebben alle reden tot lachen. De nieuwbouw van de Cameren verloopt voorspoedig, (foto UKP) LIMMEN - Afgelopen woensdag kon de vlag in de top worden gehesen aan de Lage Weide. Op het nieuw te bou wen zorgcentrum De Cameren was even daarvoor namelijk het hoogste «punt bereikt. De bouw van het nieuwe zorgcentrum voor Limmen, dat naast de al eerder gerealiseerde 24 aanleun woningen in september/oktober 2004 plaats moet bieden aan nog eens 56 ouderen, verloopt voorspoedig. Architect Nico Laan van bureau BBHD, Dick Boon (buro Calcu Bouw Management, verantwoordelijk voor de financiële afwikkeling), opzichter Peter Huijberts en bestuursleden van de Stichting Woonzorg Lage Weide Cees Lute (secretaris), Ad Hopman (voorzitter), Niek Kranenburg en Bas Michielsen en projectleider Ruben Waagemans van Bot Bouw Heerhugowaard konden hun project dan ook met gepaste trots presenteren aan de pers. „We hopen dat we het nieuwe zorgcen trum rond september kunnen opleve ren, daarbij wel even een slag om de arm houdend wat betreft de weersom standigheden", liet Ruben Waagemans weten. Het gebouw van Stichting de Rietlanden en Stichting Woonzorg Lage Weide zal plaats bieden aan 56 ouderen, waaronder 14 zusters van het Julianaklooster, die zeven wooneenhe den ter beschikking krijgen. Verder beschikt het gebouw over een centrale keuken (waar overigens geen maaltij den voor de bewoners bereid worden, maar via de keuken van de Santmark te Castricum geleverd worden), een grote recreatieruimte annex eetzaal, over dekt looppad naar de aanleunwonin gen, psychogeriatrische afdeling inclu sief slaapgedeelte, activiteitenruimte en bad- en doucheruimte, en een aparte activiteitenruimte voor de overige bewoners. De kamers in de Cameren zijn vergeleken met het oude zorgcen trum zeer royaal te noemen, en kunnen door zowel echtparen als alleenstaan den worden bewoond. De slaapkamers zijn namelijk ruim genoeg om ook een tweepersoons bed kwijt te kunnen. Ook de doucheruimten zijn aanzienlijk groter dan in het vorige tehuis. Met de bouw van het gebouw, dat vier woonlagen telt, is begonnen in maart 2003. „We hopen dat we dit jaar de bewoners nog kunnen verhuizen naar dit nieuwe gebouw", sprak Cees Lute woensdag zijn hoop hardop uit. „Moet je eens kijken wat een prachtig uitzicht je hebt over Limmen", zei hij glunde rend op het dak van het complex. Vervolgens haastte de hele groep zich naar beneden, om op tijd te zijn voor de snertmaaltijd, die ter ere van dit letter lijke 'hoogtepunt' geserveerd werd in het huidige gebouw van De Cameren. LIMMEN - De Nationale Voorlees dagen, van 27 januari tot en met 7 febru ari, is de nieuwe, jaarlijkse campagne gericht op het voorlezen aan peuters en kleuters. Kinderopvang Limmen doet hieraan mee door voor woensdag 28 januari om 8.30 uur het voorleesontbijt te organiseren voor de dan aanwezige kinderen van kinderdagverblijf Eigen Wijs. Op de Sportlaan 25 in Limmen wordt om 8.30 uur een 'Eigen Wijs' ont bijt geserveerd en wordt er voorgelezen door Chris de Roode, medewerker van de bibliotheek in Limmen. Kinderopvang Limmen doet al jaren mee met dit ontbijt en het geheel heeft een bijzondere sfeer gekregen door de eigen inbreng van ouders en kinderen tijdens het eten. Kinderen nemen name lijk zelf een deel van het ontbijt mee van thuis wat altijd zorgt voor verrassende combinaties. Naast het eten wordt er natuurlijk voorgelezen. Kinderen reage ren altijd als er voorgelezen wordt. Naast het stimuleren van de taalontwik keling zijn het hele bijzondere momen ten van aandacht voor, en contact met elkaar. De Nationale Voorleesdagen zijn een initiatief van Stichting Lezen en worden georganiseerd door Stichting CPNB. Met de campagne wordt aandacht gevraagd voor het voorlezen aan kinde ren die zelf nog niet kunnen lezen. REGIO - Op dinsdag 27 januari gaan in de bibliotheken de Nationale Voorleesdagen van start. Er is in deze periode tot en met zaterdag 7 februari van alles te beleven voor peuters en kleuters in de bibliotheek. De biblio theken in de CAL organiseren voor de voorleesdagen feestelijke activiteiten en acties om peuters, kleuters en hun ouders op een leuke manier te laten kennismaken met de bibliotheek en met de uitgebreide collectie boeken, tijdschriften, cd's en andere materialen voor jonge kinderen. Op deze wijze wil len de bibliotheken het belang van voorlezen en boeken bekijken onder strepen. Tijdens de voorleesdagen wordt één prentenboek extra in het zonnetje gezet. Dit jaar is dat 'Ik wil de maan' van Jonathan Emmett en Vanessa Cabban. Het verhaal gaat over een kleine mol die voor het eerst de maan ziet en denkt: 'Wat is dat voor moois? Die glinsterende bal wil ik wel hebben!' De kleine mol bedenkt allerlei manie ren om de maan uit de lucht te plukken, maar dat is nog niet zo makkelijk als hij denkt. Gedurende de voorleesdagen kunnen peuters en kleuters gratis lid worden van de bibliotheek (u betaalt geen inschrijfkosten). Bovendien ontvangt ieder nieuw peuter- of kleuterlid (tot 6 jaar) een leuk cadeautje. In het kader van de Nationale Voorleesdagen orga niseren de onderstaande bibliotheken de volgende activiteiten: Castricum, Akersloot en Limmen: Op dinsdag 27 januari om 09.00 uur houden de driebibliotheken van de CAL een voorleesontbijt voor peuters en hun volwassen begeleiders met als hoofdgerecht een voorleesverhaal. Een medewerker van de bibliotheek zal dit verhaal op geheel eigen wijze serveren aan de peuters. Verder staat op het menu ontbijtlekkers, zoals krentenbol len, broodjes, limonade én ligt er voor elke peuter een kleine verrassing klaar om mee naar huis te nemen. Om een indicatie te krijgen hoeveel mensen aanwezig zullen zijn, wordt u verzocht zich vooraf bij de bibliotheek aan te melden. De toegang is gratis. Op woensdag 28 januari kunnen peu ters in Castricum, Akersloot en Limmen lekker luisteren naar vrolijke en spannende verhalen; vanaf 10.15 uur wordt er voorgelezen op een knusse plek in de bibliotheek. Natuurlijk is de kleine mol ook van de partij. In Castricum wordt er op woensdag 4 februari om 10.15 uur nog een keer voorgelezen. Door middel van een presentatie met beeld en geluid kunnen de kinderen kennismaken met de kleine mol uit 'Ik wil de maan'. Ga eens kijken wat de mol allemaal bedenkt om de maan te kunnen pakken. En misschien kun je er nog wat slimme manieren bij beden ken. Deze presentatie is in Akersloot op vrijdag 30 januari van 10.00 tot 11.00 uur, in Castricum op maandag 2 febru ari van 10.00 tot 11.00 uur én donder dag 5 februari van 10.00 tot 11.00 uur, in Limmen op dinsdag 3 februari van 10.00 tot 11.00 uur én vrijdag 6 februa ri ook van 10.00 tot 11.00 uur. Ook voor deze presentatie geldt: meldt u zich vooraf even aan bij de bibliotheek, zodat de organisatie ongeveer weet op hoeveel mensen ze kan rekenen. De toegang voor de presentatie is even eens gratis. Beach Party bij de Uylenspieghels LIMMEN - Zaterdag 31 januari houdt carnavalsvereniging de Uylenspieghels, ajs tussenavond, een heuse Beach Party in Leutbunker de Burgerij. Na twee maal een Après-skiavond en vorig sei zoen jaren 70 met de Flower Power zoeken de Uylenspieghels nu hun geluk in de zonnige oorden. De Burgerij wordt omgetoverd tot één groot gezellig strand met echt zand, waar van alles is te zien en valt te bele ven. Zo zal er een zomerse competitie zijn voor koppels, dames heren gemengd. Zij mogen het tegen elkaar opnemen met Indoor Beach zitvolley- bal, Twister en natuurlijk ontbreekt ook het Beachball niet. (Het tennis met de houten batjes en het fel gekleurde klei ne balletje). Koppels die aan deze zomerse competitie mee willen doen dienen zich vooraf in te schrijven bij de fam. Burgering, Vredeburglaan 2, tel. 072-5053612. Natuurlijk ontbreken ook de strand- hokjes niet, waar iedereen zich kan omkleden in zijn/haar zonnige outfit. Er zijn deze avond nog de nodige ande re verrassingen maar om een tipje van de sluier op te lichten; er is een Miss en Mister Wett T-shirt verkiezing, hiervoor is de opgave bij binnenkomst. De zomerse muziek die bij dit alles natuur lijk niet mag ontbreken wordt verzorgd door Specials Drive- in Shows o.l.v. Harold van Vegten. De aanvang van dit zonnige festijn is 21.00 uur en de toe gang voor leden en donateurs is gratis, entree voor niet-leden is E 2,50. Heb je dus zin in een zonnige zomerse avond met veel warmte en gezelligheid kom dan op zaterdag 31 januari naar de Burgerij. De Uylenspieghels zullen u daar met hun zonnigste humeur wel kom heten. Dan volgt hier nog een oproep van de optochtcommissie. Een ieder die met een kar mee wilt rijden in de optocht van zondag 22 februari, dient zich aan te melden bij de fam. Levering, tel. 072- 5054174. CASTRICUM - In de raadscommissie ruimtelijke ordening, milieu en gemeentewerken van woensdag 14 januari werd het plan van aanpak ont wikkeling nieuwbouw Toonbeeld besproken. Ondanks een vurig betoog van directeur P. Brouwer dat Toonbeeld in de toekomst moet uit groeien tot een waardig instituut voor kunsteducatie en daarvoor een nieuw te bouwen centrum nodig heeft waren de meeste commissieleden allerminst overtuigd van deze noodzaak. Hoewel Brouwer zich aanvankelijk verheugt uitsprak blij te zijn dat de gemeente ini tiatief toont om tot een structurele oplossing te komen met betrekking tot de huisvestingsproblematiek van zijn stichting, moest hij aan het eind van de avond toch even pas op de plaats maken omdat het agendapunt naar maandag moest worden verschoven, omdat de diverse partijen het nog lang niet eens waren over de voorlopige keuzes van de wethouders Voulon en Könst. Terecht merkten diverse com missieleden op dat ook de Stichting 55+ Wonen en muziekvereniging Emergo in de plannen meegenomen moesten worden. Zij zijn namelijk ook dringend op zoek naar nieuwe ruimten, om resp. woonruimte te creëren voor senioren en jonge starters en repetitieruimte cq opslagruimte te realiseren. Hoewel wethouder Könst zich ver weerde en aangaf dat de indeling en vorm van een nieuwe huisvestingsmo gelijkheid nog helemaal open is, gaf hij wel aan dat andere locaties dan die bij Geesterhage en de Molenweidschool waren onderzocht, maar niet geschikt werden bevonden. Hij stelde boven dien dat de activiteiten zich moeten verhouden tot het woongenot van de omwonenden. Met andere woorden: geen disco of popconcerten onder de hoofden van bewoners die boven Toonbeeld hun appartement zullen bewonen, zoals mevrouw Mooij het namens de PvdA vermakelijk ken schetste. Ook Mevrouw Bijvoet stak namens de VVD in cabareteske vorm. „De wethouder meent in zijn pleidooi dat het nieuwe Toonbeeldgebouw prima past in de omgeving van Geesterhage. Hoezo? Wat zijn bijvoor beeld de raakvlakken van Toonbeeld en de Thuiszorg(dat ook in Geesterhage is gesitueerd, red.)? Anders dan dat ze beiden met de letter T beginnen kan ik ze niet ontdekken!" De tweede termijn, die afgelopen maandag werd gehouden wegens tijds gebrek tijdens de reguliere vergade ring, bracht nauwelijks andere inzich ten naar voren. Een aantal partijen wenste het onderwerp eerst in de com missie Welzijn goed door te spreken, zodat duidelijk wordt welke ruimte daadwerkelijk nodig is om de beoogde activiteiten bij Toonbeeld plaats te laten vinden. De PvdA wilde tevens een inventarisatie van verenigingen die graag ruimte willen hebben, om zo iedereen een kans te bieden en niet alleen Toonbeeld een nieuwe locatie te beloven. Ook het bouwen in het groen (als nieuwbouw plaatsvindt bij Geesterhage wordt wellicht een stukje gemeentegrond opgeofferd) riep bij diverse partijen vraagtekens op. Bovendien wilde GDB eerst weten of de lange termijnvisie, waarmee de gemeente Castricum t/m 2030 o.a. mogelijke bouwlokaties in kaart brengt, niet strookt met de plannen om op deze plek een nieuw Toonbeeld te bouwen. Volgens wethouder Voulon is het collége het hier niet mee eens, omdat er toch alvast vooruit gekeken moet worden. „Zolang wij parallel lopen met deze visie en er niet tegenin druisen kan vooruit kijken geen kwaad", meende hij, daaraan toevoe gend dat er anders 'kostbare tijd verlo ren zou gaan'. Wethouder Könst steunde zijn collega volledig. „De strategische visie van Buiten Gewoon Castricum geeft een grote verbouwing aan maar tijdens de verbouwing gaat de verkoop gewoon door. De wereld staat niet stil. Toonbeeld wacht al heel lang op een beslissing. Wat wij doen wordt ook door Buiten Gewoon Castricum als gewenst gezien. Ik streef er dan ook naar om zo snel mogelijk een onderzoek steden bouwkundige verkenning te starten." De partijen gaven echter aan allereerst meer informatie te willen hebben alvo rens zij hun fiat wilden geven aan de wethouders. Voorlopig is het dus wederom 'nog even wachten' voor Toonbeeld. Informatieavond Iederwijs LIMMEN - Op 3 februari houdt Iederwijs Limmen een open informa tieavond. Deze avond is bedoeld voor ouders die geïnteresseerd zijn in dit type onderwijs voor hun kinderen en voor overige belangstellenden (zoals bijvoorbeeld docenten van reguliere scholen). In de periode tot de Kerst hebben de kinderen, leerkrachten en ouders tijd en ruimte gehad om te kunnen wennen aan het Iederwijsconcept. Vanaf janua ri kan er weer nieuwe instroom van kinderen plaatsvinden. Verder is er ook ruimte voor extra begeleiders, die samen met de vaste leerkrachten de kinderen begeleiden. In de maand maart organiseert Iederwijs Limmen een 'open maand'. Tijdens deze maand kunnen geïnteresseerden - op afspraak - Iederwijs Limmen in de praktijk mee maken, en zien hoe de kinderen hun eigen keuzes maken in wat, hoe, wan neer en met wie ze bepaalde dingen willen leren. Belangstellenden voor de 'open maand'worden verzocht eerst de informatieavond te bezoeken. Hier zal namelijk de visie toegelicht worden en kunnen vele vragen al beantwoord worden. Informatie Voor meer informatie over het Iederwijsconcept kunt u terecht op de landelijke website: www.iederwijs.nl. De website van Iederwijs Limmen is in de maak, beperkte informatie is aanwe zig: www.iederwijs.com. Telefoon Iederwijs Limmen: 072-5071830. dering van het vliegpatroon. Hij ziet Castricum als een slachtoffer van de wetgeving die voor Schiphol van toe passing is. Duyvendak gaf aan dat bij de evaluatie van de wetgeving in 2006 het gemeentebestuur van Castricum het besluitvormingsproces in de Tweede Kamer actief dient te beïnvloeden. De actie zal er in het bijzonder op gericht moeten zijn om de werkelijk beleefde geluidsproblematiek ook daadwerke lijk in de geluidsnormering vertaald te krijgen. Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor woensdag 21, vrijdag 23 én zaterdag 24 januari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt deze keer een keukenrol omgetoverd tot een hondje. Een leuke kleine teckel! Neem dus lege keukenrollen mee voor een ochtend vól knutselplezier! De ochtend begint om 10.30 en ein digt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 24 januari kun je uit je dak gaan op de enige echte Après- ski Party in Conquista! De winter sporters onder jullie weten wat dat inhoudt: skikleding aan én feesten maar! Je kunt natuurlijk ook lekker computeren, flipperen of muziek luisteren. De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en flip perkasten. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis. Woensdagmiddag inloop 9 t/m 11 jaar Voor iedereen van 9 t/m lljaar, is Conquista nu open op de woensdag! Op 21 januari van 14.00 tot 17.00 uur staan de spelletjes computers dan ook klaar, de muziek aan en kun je deze keer een blaasvoetbalspel maken. Verloren en gevonden CASTRICUM - De Politie Noord Holland Noord geeft de volgende voor werpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: sleutelbossen 5x, suede jack Sutherland, zwart ski jack met sleutels, schoudertas inhoud portemonnee sleutels NS-kaart, groen lederen agenda, etui met bril, gouden schakelarmband middelgroot, gouden horloge klein model, zilverkleurigé wieldop, plastic rugtas inhoud gymkle- ding Adidas schoenen, Seiko herenhor loge, blauw mapje met foto en bankpas, dameshorloge schakelbandje 8 mm, gsm Nokia 6150 rood, gsm Nokia 35lÓ zilver, zilverkleurig dameshorloge rechthoekig klokje, portemonnee7zwart met bruin hoekje met geld rijbewijs bankpas etcetera, rode tricot muts, arm band bi-color. Gevonden in Castricum: sleutels 6x, bril, portemonnee, gsm Siemens C45 blauw, hanghorloge zilver modern, zil veren armband Forecast grijs/roze. Korendijk wordt opgeknapt CASTRICUM - De gemeente Castricum gaat het Hoogheemraad schap en provincie meedelen dat de principebereidheid bestaat voor een gemeentelijke bijdrage ten behoeve van herstelmaatregelen van de Korendijk. De gemeente draagt E 10.000,- bij aan de herstelwerkzaamhe den, terwijl de gehele investering E 300.000,- bedraagt. Doel is het verster ken van de ecologische verbindingszo nes. De Mear- of Korendijk ligt nabij het kerngebied Krengenbos. De dijk is een overblijfsel uit de Middeleeuwen en doet nu dienst als toegang tot de naastliggende percelen en wordt veel gebruikt door agrariërs met landbouw voertuigen. Langs het dijkje ligt een wiel, dat net als de dijk van cultuurhistorische waarde is. Het wiel is gedempt en wordt nu als keerplaats voor trekkers en als stort plaats gebruikt. Het wiel kan na herstel dienst doen als poel, wat zorgt voor variatie en een kleine natte stapsteen binnen deze natte verbindingszone. Daarnaast is de dijk ook belangrijk om het Krengenbos te verbinden met het kerngebied Kronenburg. Fusie woningstichtingen nu ook officieel CASTRICUM - Woensdag 14 januari tekenden de woningstichtingen Geestland en Li-Ak de officiële fusie akte waarmee zij de samenwerking in de toekomst bezegelden. De onderte kening vond op feestelijke wijze plaats in restaurant Apicius in Bakkum. CASTRICUM - De WD-fractie wil weten hoe de inwoners van Castricum het afgelopen jaar het gemeentebestuur hebben ervaren. Om die reden houdt de fractie, bestaande uit Marianne Bijvoet, Christel Portegies, Fred de Haan en Jan Jonker, evenals het vorige jaar, drie avonden waarop iedereen met vragen en opmerkingen terecht kan. De WD-frac- tie wil inwoners ontmoeten en met hen van gedachten wisselen. Niet formeel, maar rond de tafel met een kop koffie. Geen grote vergadering, maar huiska- mergesprekken waarbij iedereen aan tafel kan schuiven. Praten met dat frac tielid waarmee u eens ovër een specifiek onderwerp van gedachten wilt wisselen of die u nieuwe aandachtspunten voor het nieuwe jaar wilt meegeven.Alle inwoners van de gemeente zijn welkom. De eerste avond is donderdag 22 januari in Ons Huis in Limmen, aanvang 20.00 uur. Daar kunt u wellicht praten over hoe het staat met de plannen voor de skatebaan op de Vuurbaak. Of hoe het verder moet met het Kartcentrum aan de Rijksweg. Komt het bedrijventerrein rond de Valkeyhal er nog voor de Limmer ondernemers en wanneer? Of over oplossingen voor peuterspeelzaal Klein Duimpje. De fractie komt woensdag 28 januari naar de Vriendschap in Akersloot, aan vang 20.00 uur. Het sluipverkeer blijft een probleem. Wat vinden de Akersloters van de nieuwe belasting tarieven? Hoe gaat het met de onderne mers? Bent u tevreden over de dienst verlening van de gemeente? Deze en andere onderwerpen kunnen ter sprake komen. Voor de kern Castricum en Bakkum komt de fractie op dinsdag 27 januari in de Schakel aanvang 20.00 uur. Ook hier kunt u weer aangeven waarover u wilt praten. Misschien over de mogelijkhe den voor jongeren- en seniorenhuis vesting? Gaan we bouwen in ons open bare groen of willen we boven alles onze parken behouden? Of het horecabeleid? U kunt de VVD ook het hele jaar door bezoeken: elke maandagavond houden zij fractievergadering in het gemeente huis, aanvang 20.00 uur. Als u zich van tevoren even telefonisch aanmeldt bij fractievoorzitter M. Bijvoet (0251- 650739), bent u altijd welkom. Martin Bril vertelt de toehoorders over zijn werken, (foto MSP) CASTRICUM - Vorige week woens dag hield de columnist der columnisten Martin Bril een lezing in de bibliotheek van Castricum. Hoewel de in 1959 in Utrecht geboren schrijver zich goed had voorbereidt op zijn lezing, ver scheen hij slechts met een laptop ten tonele. Zijn talloze boeken, waaronder het debuut uit 1990 Voordewind, De mooiste baby van de wereld (1993) en Altijd zomer altijd zondag (1994), Evelien (2001) en Geluk. Nieuwe avon turen van Evelien (2003) had hij verge ten mee te nemen, zodat hij het met een aantal boeken uit de collectie van de bibliotheek moest doen. Maar ook daarover viel genoeg te ver tellen. Hoewel Bril tegenwoordig voor al bekend is als columnist, eerst bij het Parool, daarna bij de Volkskrant, schrijft hij met warme belangstelling voor zijn omgeving en met veel gevoel voor elk aantrekkelijk detail. Behalve romans, verhalen, poëzie en columns schrijft Bril filmscenario's, toneel en rapportages. De lezing was een initia tief van Toonbeeld en de openbare bibliotheek. w •Noord-Holland Noord j -k- 0900-1 4 112 88 44 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10