hhMwbé JUQ Van melding tot blussen Gezond en veilig wonen m H «Pn S w ft «HJI M ir^n««»^ HEILOO E UW Mm wlii« mB mmmm >tNrs ma v- 'S Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. www.heiloo.nl In 1990 is in Nederland een uniform alarmnummer ingevoerd om de bereikbaarheid te vergroten van politie, brandweer en ambulance. Eerst was dit 06-11 en vanaf 1997 is dit 1-1-2. Met dit landelijke alarmnummer hoeft iedereen in Nederland slechts één telefoonnummer te onthouden dat hij of zij kan bellen voor spoed eisende hulpverlening. Maar wat gebeurt er nu precies wanneer u 1-1-2 belt? Wanneer u met een vaste telefoon of vanuit een telefooncel 1-1-2 belt, dan krijgt u een medewerker van de regio nale meldkamer Noord-Holland Noord in Alkmaar aan de telefoon. Doet u een oproep met een mobiele telefoon, dan spreekt u eerst met een medewerker van de Meldkamer Driebergen van de KLPD (Korps Landelijke Politie Diensten). Ver volgens wordt u doorverbonden met de regionale meldkamer in Alkmaar. Voor doven en slechthorenden is een speciaal alarmnummer ingericht voor spoedeis ende hulpverlening, waarbij gebruik wordt gemaakt van de tekst(beeld)- telefoon. Nummerherkeninng Sinds 1997 verschijnt het telefoon nummer van iedere 1-1-2 oproep automatisch in het beeldscherm van de computer van de alarmcentrale. Wan neer de verbinding slecht is, of als er bijvoorbeeld in paniek wordt opgebeld, dan kan het nummer worden terugge beld. Op die manier kan de beller alsnog worden doorverbonden naar de juiste hulpverleningsdienst. Met nummer herkenning wordt ook misbruik van 1-1-2 bestreden. Van melding tot blussen De medewerker van de regionale meld kamer vraagt aan u: "112 centrale, wie wilt u spreken, politie, brandweer of ambulancedienst?". Oproepen voor de brandweer worden vervolgens zo snel mogelijk doorverbonden naar de brand weercentralist. Deze vraagt u naar de situatie en naar informatie die nood zakelijk is voor de inzet. De brand weercentralist maakt een melding aan in het GMS (Geïntegreerd Meldkamer Systeem) en de computer bepaalt welk korps met welke voertuigen gealar meerd moeten worden. Het alarmeren gaat met een alarm ontvanger die iedere brandweerman of - vrouw bij zich draagt. Deze brandweerman of -vrouw gaat onmiddel lijk op weg naar de brandweerkazerne, waarna hij of zij het bluspak aantrekt en in de tankautospuit (bluswagen) naar het betreffende adres rijdt. Aantal en soort meldingen In het jaar 2003 heeft de Brandweer Heiloo in totaal 206 meldingen ont vangen. Er kwamen via de regionale meldkamer 54 meldingen binnen voor kleine branden en een melding voor een middelgrote brand. Het afgelopen jaar heeft er in Heiloo geen grote brand plaatsgevonden. De Brandweer is 12 keer voor een brand uitgerukt na een melding via een automatische brandmeldinstal- latie van bedrijven in Heiloo. Deze installaties zijn rechtsreeks aangesloten op de regionale meldkamer. Daarnaast is de Brandweer Heiloo ook nog vijf maal in actie gekomen voor spoedeisende hulpverlening en 16 maal voor niet- spoedeisende hulpverlening. Ook is de Brandweer Heiloo 25 keer uitgerukt voor gebeurtenissen buiten Heiloo. Tot slot kan geconstateerd worden dat bijna de helft van alle meldingen (93) loos alarm is. Deze meldingen zijn alle maal afkomstig van automatische brandmeldinstallaties van bedrijven. De brandweer moet voor dit soort mel dingen wel uitrukken. De Brandweer heeft dan ook regelmatig overleg met bedrijven met een brandmeldinstallatie om loos alarm meldingen te voorkomen. Meer informatie Voor alle zaken die met brandveiligheid te maken hebb.en, is de Brandweer Heiloo uw aanspreekpunt. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met de Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. We steken veel tijd en energie in het opknappen en verfraaien van onze woningen. Ons huis moet een plek zijn waar het plezierig en behaaglijk is. Maar weet u ook hoe veilig en gezond uw woning is? Lang niet iedereen is bekend met de diverse gezondheids- en veiligheidsrisico's binnenshuis. Daarom geeft het Ministerie van VROM een folder uit met tips voor gezond en veilig wonen. Gezond en veilig wonen hangt af van verschillende factoren. Daar kunt u niet altijd invloed op uitoefenen. Denk maar eens aan geluid of gassen die van bui tenaf uw woning binnendringen. Toch zijn er voldoende zaken waar u wel degelijk iets aan kunt doen. Risico's kunnen voortkomen uit de constructie van uw woning, installaties, de inrich ting, maar ook vaak uit uw eigen gedrag. Een paar voorbeelden. Veiligheid van gas en elektra Uw gas- en elektra-installaties, zoals de cv of gaskachels en geisers, kunt u regel matig laten onderhouden en reinigen door een installateur en de schoorsteen laten vegen. Zorg ook voor de aanvoer van voldoende frisse lucht om koolmo noxidevergiftiging te voorkomen. Brandveiligheid Eenvoudige voorzorgsmaatregelen kunnen bij een beginnende brand het ergste voorkomen. Een rookmelder waarschuwt vóór het te laat is. Zonder het alarmsignaal van de rookmelder wordt een brand die 's nachts uitbreekt of ontstaat in ruimten waar niemand aanwezig is, te laat ontdekt. Het maken en oefenen van een vluchtplan kan ook een belangrijke voorzorgsmaatregel blijken. Ventilatie voor een gezonde woning Door onvoldoende ventilatie blijven vocht en allerlei stoffen in de woning 'hangen'. Veel mensen hebben hun woning zorgvuldig geïsoleerd. Soms net iets té zorgvuldig. Als er in goed geïso leerde woningen slecht wordt geventileerd, ontstaan vochtproblemen. Voor mensen met astma of andere aan doeningen aan de luchtwegen kan een vochtige woning lichamelijke klachten veroorzaken. Ook kinderen die opgroeien in een vochtige woning, hebben een grotere kans op gezond heidsproblemen. Die gezondheids klachten ontstaan overigens niet door het vocht zelf, maar door schimmels en huismij ten die goed gedijen in een voch tige omgeving. Door continu te ventileren, zorgt u er ook voor dat allerlei stoffen die allergieën kunnen veroorzaken, de zogenaamde allergenen, uit uw woning verdwijnen. Een droge woning is bovendien sneller behaaglijk warm te krijgen. Als u voldoende venti leert, hoeft u uiteindelijk minder te stoken. Voorkom legionella thuis Wilt u er zeker van zijn dat er geen legionella in uw (douche)water zit, stel dan de temperatuur van uw warmwa tertoestel - bijvoorbeeld een combiketel of boiler - in op 60°C. Bij deze tempera tuur worden de bacteriën gedood. Bent u een tijd niet thuis geweest, laat dan een minuut lang zowel koud als warm water stromen. Dompel de douchekop onder in een emmer met water. Een bubbelbad kunt u in zo'n geval het beste vullen met heet water en laten bub belen. Na tien minuten laat u het bad leeglopen en kunt u het weer veilig gebruiken. Water dat lang op een warme plek in een plantenspuit heeft gestaan, kunt u beter vervangen. Laat ook het water in de tuinslang die in de volle zon hangt wegstromen voordat u de tuin gaat sproeien of er een kinder badje mee vult. Woonkeurmerken voor gezond en veilig wonen U kunt als koper of huurder gebruik maken van een groeiend aantal woon keurmerken en -keuringen. Een deel van de keurmerken zegt iets over de gezond heid en/of veiligheid van de woning. Het Politiekeurmerk Veilig Wonen staat voor inbraakveiligheid en veiliger wijken; het Woonkeur (waarin ook het Seniorenlabel is opgenomen) en het Oppluslabel zeggen met name iets over de gebruiksveiligheid en het comfort van woningen en de directe omgeving. Gastoestellen met het Gaskeur voldoen aan veiligheids- en kwaliteitseisen. Keu ringen en keurmerken die indirect te maken hebben met gezond en veilig wonen zijn bijvoorbeeld de Algemene Woningkeuring (de APK voor Vastgoed) en het Energieprestatie-advies. Op www.vrom.nl/keurmerken kunt u een overzicht vinden van de verschillende keurmerken. Meer informatie Wilt u nog eens uitgebreid lezen waar u op moet letten en wat u kunt doen om gezond en veilig te wonen, kijk dan op de internetsites van het ministerie van VROM (www.vrom.nl) over gezondheid en veiligheid en het ministerie van VWS (www.minvws.nl) over veiligheid. De brochure met tips is ook verkrijgbaar in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 26 januari a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: afwijzing huisvestingsvergunning 20.30 uur: weigering OV-taxipas 21.00 uur: weigering urgentieverklaring Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatieonder steuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoon (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Wet voorkeursrecht gemeenten Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij op grond van het bepaalde in artikel 8a van de Wvg op 13 januari 2004 hebben besloten de gemeen teraad voor te stellen om percelen grond aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24,26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De betreffende percelen liggen in het gebied dat globaal begrensd wordt door de Westerweg, de spoorlijn en de Vennewatersweg. Het voorstel van burgemeester en wethou ders treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant. Het voorstel houdt in dat de eigenaren en zakelijk gerechtigden van de aangewezen percelen, wanneer deze de percelen respectie velijk erop gevestigde beperkte zakelijke rechten wensen te vervreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo te koop dienen aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de totstandkoming van een ontwerp-bestem- mingsplan en geldt voor de duur van acht weken en vervalt wanneer zij niet binnen deze termijn door de gemeenteraad is bekrachtigd. De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ontvangen afzonderlijk bericht. Ter inzage Het besluit van burgemeester en wethouders, de bijbehorende kadastrale kaart met daarop de aangewezen percelen en de perceelslij st liggen ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en wonen, Raadhuis plein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raad plegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken met mevrouw M. de Jager van de afdeling Grondbedrijf, telefoon nummer (072) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers, Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar. Bezwaar Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt op grond van artikel 9 Wvg aangemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep open staat. Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken, ingaande op 15 januari 2004, tegen het besluit van burgemeester en wethouders gemotiveerd bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden onderte kend en moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien belangheb benden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij in spoedeisende gevallen een ver zoek om een voorlopige voorziening indienen bij de President van de arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2, 1817 BV Alkmaar. Indienen van zienswijzen Tenslotte wordt nog gewezen op het volgende. Binnen acht weken dient de gemeenteraad de aanwijzing van gronden te bekrachtigen. In het kader van een zorgvul dige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden, gelet op artikel 4:8 van de Awb, in de gelegenheid gesteld om Gemeente start met snoeiwerkzaamheden in Heiloo vóór 27 januari 2004 hun zienswijzen schrif telijk of mondeling naar voren te brengen ten aanzien van het raadsvoorstel. Voor het mondeling naar voren brengen van zienswijzen kunnen belanghebbenden telefo nisch een afspraak maken met mevrouw M. de Jager van de afdeling Grondbedrijf, telefoonnummer (072) 535 67 50. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de gemeenteraad, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Zaadnoordijk, projectassistent, telefoon (072) 535 67 80. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Blomhof 10 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2004/0011) Holleweg 62 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0389) Nic Beetsweg 26 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2004/0003) Obriglaan 63 - plaatsen dakkapel op achterdakvlak woning (reg.nr. 2004/0005) Westerweg 377 a - plaatsen brandvertragende schuttingen (reg.nr. 2004/0007) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Stationsweg 5 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0234) Stationsweg 82 - veranderen woongebouw iillHHB wijzigen bovenverdieping (reg.nr. 2003/0371) Westerweg 377 A - bouwen bijeenkomst gebouw kantine en toiletgebouw (reg.nr. 2003/0159) Ypesteinerlaan 37 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0238) Zevenhuizerlaan 5 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0330) Zevenhuizerlaan 7 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0329) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: De Karremel 2 - vergroten woning (dakopbouw); De Wildtlaan 22 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 januari 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemees-ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wijziging bestemmingsplan Zuid-Oost II, 2e uitwerking ("golvende wand" Ypestein) In de negentiger jaren zijn in Ypestein woningen aan de Ronde Laan en Laan Einde loos gerealiseerd. De eengezinswoningen aan de Ronde Laan 21 tot en met 127 en Laan,' Eindeloos 2 en met 24 vormen het gebouw dat ook wel "golvende wand" wordt genoemd. Omdat het gebouw in zijn huidige markante verschijning qua hoogte en uitstra-; ling, gehandhaafd moet blijven, wil het college het bestemmingsplan aanpassen van 1 het gebied waarin het gebouw staat. De woningen van de "golvende wand" hebben twee bouwlagen met op de hoekwo ningen een derde bouwlaag. Ook is op twee plaatsen een onderdoorgang gerealiseerd met daarboven een iets hoger opgetrokken woning. Voor het woongebied ter plaatse Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: Politie: 072 5644444 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4