OPEN Ihuizen Irout E Benefietconcert levert mooi bedrag op Limmen 'gaat' weer Artistiek en Creatief De Lantaarn presenteert Full Circle in Concert Organisaties en burgers dagvaarden staatssecretaris lm f IPEN Ihuizen ROUTE A Nieuwe gemeentevlag voor Castricum Blusactiviteiten Bonhoeffercollege Dagen van de poëzie in bibliotheek over 'heldendichten' y 7 februari 2 www. bsskjk^- m Overname-overeenkomst Treintaxi feit 7 februari 2 www.era.nl Ik ra L -M |era DJ Bart in Storey Club SI DÉ sii Conquistanieuws Gedeputeerde Mooij en Transvision tekenen SWOA start internet en computercursus voor beginners Onder invloed in de auto Kabinet schuift veiligheidsnormen Schiphol op de lange baan www.era.nl P L 1 T E BERICHTEN 1 CASTRICUM 1 Mantelzorgcafé weer open Gevonden en verloren AKERSLOOT - Vrijdag 30 januari treed DJ Bart op in de Storey Club. Dit kleine Zaanse draaiwonder blaast het dak eraf! Hij draait verschillende soor ten house, van zacht tot hard. Verder komen ook de andere hits van het moment langs. Voor een avond dansen ga je naar de Storey Club. De Storey Club opent om 21.00 uur en de entree is gratis. Storey+ Disco Op zaterdag 31 januari is er om 19.30 uur weer een Storey+ disco voor de jeugd van 9 jaar en ouder. DJ's Fleur en Anneke zorgen voor een spetterende avond. Neem je favoriete CD's mee als je speciale verzoekjes aan de DJ's hebt. De disco duurt tot 21.30 en de entree is gratis. Daarna blijft de Storey Club gewoon open. Gametoernooi Vanaf zondag 8 februari om begint in het internetcafé van de Storey Club het VietCong toernooi. Kruip in de huid van de Amerikanen of Vietnamezen. Wie is de beste gamer? Kijk voor meer informatie op www.storeyclub.nl. Het internetcafé is open vanaf 14.00 uur. Storey Club playbackshow De Storey Club playbackshow staat weer voor de deur! Op zondag 7 maart is het al zover. Je kunt je nu al opgeven, kijk op www.storeyclub.nl bij 'downlo ads' en download het inschrijfformulier! LIMMEN - Op zaterdag 24 januari werd in de Burgerij te Limmen een benefietconcert gehouden voor Ronald Baltus. Dit lid van prikploeg We doen het met de buren heeft al jaren last van ernstige rugklachten. Alle mogelijkhe den voor een operatie in Nederland zijn onderzocht, echter zonder succes. In Amerika zou door een operatie wel kans op genezing zijn, maar Neder landse verzekeringen vergoedden de operatie echter niet. De Limmer prik ploeg bedacht het benefietconcert om de operatie financieel te kunnen onder steunen. Dankzij een belangeloos optreden van het mateloos populaire Idols-idool Jim, Rob Ronalds en de feestband Close-Up werd de (eveneens gratis ter beschikking gestelde) zaal van de Burgerij op zijn kop gezet. Een heel gezellige feestavond werd het, voor Limmers en door Limmers. De avond bracht in totaal E 9100,- in het laatje, een bedrag waar Ronald Baltus zeer dankbaar voor is. „Het was gewel dig, al die mensen die zo hun best voor je hebben gedaan, in een woord fan tastisch! Het was een hele avond feest, ik denk dat iedereen echt genoten heeft van deze dag. Het geld wordt beheerd door een stichting en als de mogelijk heid tot de operatie daar is kan dit bedrag worden aangesproken. Ik ben er helemaal stil van dat dit allemaal is zo goed is gelukt. Ik wil bij deze, ook v\ Ronald Baltus is diep onder de indruk van de vrijwillige inzet van onder andere Jim, die met zijn optreden Limmen in extase bracht(foto MSP) namens mijn vrouw Antoinette iedereen bedanken voor hun inzet en gulle gaven. Aan al deze mensen wil ik graag onder staand gedicht opdragen. De woorden zijn niet door mij zelf ver zonnen, maar geven wel goed weer hoe ik mij voel. Mijn dank is dan ook zeer groot!" Je hebt iemand nodig Stil en oprecht Die als het er op aan komt Voor je bidt of voor je vecht Pas als je iemand hebt Die met je lacht en met je grient Dan pas kun je zeggen: Ik heb een vriend CASTRICUM - Van donderdag 29 tot en met zaterdag 31 januari houden de bibliotheken Castricum, Akersloot en Limmen de Dagen van de Poëzie. De Landelijke Gedichtendag vindt elk jaar plaats op de laatste donderdag van januari. Dit jaar wordt het eerste lustrum van de Gedichtendag gevierd, op donderdag 29 januari. De CAL bibliotheken knopen nog twee extra dagen aan de gedichtendag vast zodat bezoekers aan meer activiteiten kun nen meedoen. Dit jaar is het thema van de gedichtendag: 'Heldendichten'. Schrijf een heldenrol Het heldendicht is een eeuwenoud genre. Homerus dichtte al vóór de jaar telling over de avonturen van de slim me held Odysseus. In de Middeleeuwen werden spannende ridderverhalen op rijm geschreven over koning Arthur en zijn ridders van de ronde tafel. En ook vandaag dichten schrijvers nog stééds over hun helden. Op tafel liggen stiften en een grote rol papier. U kunt hierop het langste gedicht van maken. Waarover moet dat gedicht gaan? Over helden natuur lijk! De beginregels van het gedicht zijn al gegeven. De organisatoren dagen u uit om er een paar regeltjes bij te schrij ven. Dat mag op rijm, maar hoeft niet! Zo wordt het gedicht langer en lan ger.... en ontstaat een échte heldenrol. Schrijft u mee? T-shirts bedrukken met een gedicht Gedichten saai? Nee hoor, niet als je ze ook kunt aantrekken. Strijk een hel dendicht op eenT-shirt! Op donderdag 29 januari in Castricum en vrijdag 30 januari in Akersloot en Limmen kunt u een T-shirt laten bedrukken met een gedicht. De kosten hiervan zijn E 0,50 per gedicht. U kunt kiezen uit verschil lende gedichten. Neemt u een eigen T- shirt mee (schoon gewassen voor een beter resultaat) dan zorgen de mede werkers voor de rest. LIMMEN - Het programma voor woensdag 28, vrijdag 30 en zaterdag 31 januari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt op de zaterdagochtend aan de dieren gedacht. Nu het nog zo koud is buiten kun je de vogeltjes een beetje helpen met een zelf gemaakt voederpotje! Weer heel veel knutselplezier dus en de vogeltjes zul len je dankbaar zijn! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 31 januari kun je uit je dak gaan op de Tropical Party! Een waar tropisch paradijs met palmbomen, cocktails en zomerse muziek. Als klap op de vuurpijl heeft Conquista een heuse zeephelling, voor een zomerse verfrissing en een super glijpartij! Neem dus een korte broek en extra T-shirt mee. De tieneravond begint om 19.00 en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, pool biljart, internetcomputers en flipper kasten. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis. Woensdagmiddag inloop 9 t/m 11 jaar Voor iedereen van 9 t/m 11 jaar, is Conquista nu open op de woensdag! Op 28 januari van 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spel computers dan ook klaar en de muziek aan. Je kunt darten, tafelten nissen, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Artistiek en Creatitief vindt dit jaar voor de dertigste maal plaats LIMMEN - In de loop van de jaren dat de Stichting Culturele Raad Limmen Artistiek en Creatief organiseerde is het evenement een groot succes geweest. De expositie zal dit jaar voor de dertigste keer plaatsvinden en wel op zaterdag 6 maart en zondag 7 maart van 11.00 tot 17.00 uur. Vele creatieve- lingen en kunstenaars worden in de gelegenheid gesteld hun kunstwerken te tonen en eventueel te verkopen. Zelfmaakartikelen Schilderijen, foto's, beelden en kera miek. Veel zelfgemaakte artikelen zoals poppen- en kinderkleding, wenskaar ten maar ook andere vormen van hand vaardigheid vinden een plaatsje op Limmen Artistiek en Creatief. Het eve nement wordt gehouden in Vre<3eburg aan de Dusseldorperweg 64. De toe gang is gratis. Exposanten uit Limmen genieten de voorkeur, maar indien er plaats is mogen ook andere gegadigden uit de regio deelnemen. Opgeven Deelnemers kunnen zich opgeven bij: Ria Straver, tel. 072-5053901, Freddy Arends, tel. 5051774 of Huub Kramer, tel. 5051825. Opgave per e-mail: theoria- str@hetnet.nl of fa.arends@hccnet.nl. REGIO - De Provincie Noord-Holland is opdrachtgever geworden voor de Treintaxi in grote delen van Noord- Holland. Woensdagmiddag (21 januari) ondertekenden gedeputeerde Cornelis Mooij van Noord-Holland en Fred Haubrich van Transvision BV in het Provinciehuis in Haarlem de overeen komsten voor de Treintaxi. Met de overname is de Treintaxi voor grote delen van Noord-Holland, met uitzon dering van het ROA-gebied, voorlopig behouden. De overeenkomst is aangegaan voor een periode van twee jaar (2003-2004). In de loop van dit jaar beziet de pro vincie of continuering wenselijk en haalbaar is. De provincie neemt de Treintaxi over van de Nederlandse Spoorwegen (NS). Transvision BV, een volle dochter van de NS, blijft exploita tie en het beheer verzorgen, maar nu in opdracht van de provincie. Voor de NS is de exploitatie van de Treintaxi ver- AKERSLOOT - Medio februari start de SWOA met een computercursus voor beginners en twee maanden later een cursus hoe het internet te bewan delen. De Stichting Welzijn Ouderen Akersloot start op woensdag 18 febru ari met een computercursus voor beginners; mensen die helemaal van de grond af willen leren hoe men zinvol met een PC kan omgaan. De cursus neemt vijf ochtenden van 9.30 tot 11.30 uur in beslag. De kosten bedragen 37 euro waarvoor men ook een handboek en elke ochtend koffie krijgt. Behandeld wordt de werking van muis en toetsenbord en het werken in Windows, alsmede het werken in diver se hulpprogramma's als Word-pad (maken van teksten en brieven), Paint (tekenen) en Verkenner (opzoeken en bewaren van programma's en bestan den). De internetcursus van de SWOA, waar in men leert hoe te internetten en te e- mailen, start op maandag 19 april. De cursustijden zijn gelijk aan die van de beginnerscursus, evenals de kosten. Het werken in internet gebeurt via Explorer, waarbij men contact leert maken met adressen elders, de zogehe ten www's,, en hoe gebruik te maken van zoekmachines. Bij het e-mailen krijgt men onder meer inzicht hoe men nieuwe berichten maakt en daar bijla- ges (geschreven tekst, foto's en derge lijke) aan toe kan voegen. De cursussen worden gehouden in 't Kruispunt, Mozartlaan IA, Akersloot. Meer informatie en aanmelden bij Jan Terluin, tel. 0251-312898 of Dick Kloosterboer, tel. 651647. LIMMEN - Op zaterdag 31 januari houdt de band Full Circle het vierde optreden van haar nieuwe tour in bar/dancing De Lantaarn in Limmen. Dat deze nieuwe wintertour 'n succes wordt, is gebaseerd op de tour van 2003 toen de band 3000 bezoekers trok, ver deeld over twaalf optredens in diverse plaatsen. Idol of ijdel? Kun je goed zin gen? Kies uit het repertoire van Full Circle op de website site 'n voor jou geschikt nummer en schrijf jezelf dan in via www.fullcircle- band.nl en doe mee aan de competitie. Of bel: 0227-512311. Winnaars worden gejureerd door vier mensen uit het publiek en gaan door naar de Grote Finale in april, krij gen 'n Circle pret- pakket plus dat alles live opgenomen wordt en op cd uit komt. Vanwege de leuke reacties uit het publiek wordt de volgorde van de te spelen nummers weer bepaald door de aanwezigen zelf, die de titels ook nu weer uit het beken de mandje van Jeannet trekken. Daarbij maken ze weer kans op gratis entreebewijzen voor een van de vol gende tourconcerten. Het wordt weer een knotsgezellige avond met spannen de zaken, dus neem net zoals vorig jaar je familie, vrienden en supporters mee en kom genieten van 'n perfect stuk live-muziek! Kijk voor meer info op www.fullcircle- band.nlaanvang 21.00 uur. CASTRICUM - Zondagavond even na 23.00 uur is een 41-jarige man uit Egmond aan Zee gecontroleerd op het gebruik van alcohol in het verkeer. De man blies 410 ug/1 terwijl 220 ug/1 het wettelijk toegestane maximum is. Hij heeft een proces-verbaal gekregen. REGIO - Milieudefensie, Milieufederatie Noord-Holland, gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude en 180 omwonenden van Schiphol dagen staatssecretaris Van Geel van Milieu voor de rechter. De organisatie en burgers nemen juridische stap pen om de overheid te dwingen zich aan de wet te houden die zegt dat er een veilig heidsnorm voor Schiphol ontwikkeld moet worden, die de kans op en vliegramp redu ceert tot het niveau van 1990. De eisers willen dat Van Geel daar onmiddellijk mee begint Het kortgeding diende afgelopen donderdag om 11.00 uur in Den Haag. Terwijl uit berekeningen van deskundi- den de organisaties. gen van het RIVM blijkt dat de risico's rond Schiphol groter zijn dan wettelijk is toegestaan, wil Van Geel geen fat soenlijke veiligheidsnorm ontwikkelen, omdat deze de groei van Schiphol in de weg zou kunnen staan. De milieuorga nisaties en omwonenden eisen dat in 2004 een rekenmodel dat de neerstor- trisico's voor omwonenden in kaart brengt wordt afgerond. Vanaf 2005 kan dan worden gecontroleerd of de lucht vaart binnen de veiligheidsnorm ope reert. De Staatssecretaris wil echter af van deze verplichting, de stand-still belofte, met als gevolg dat de kans op en dergelijke ramp in de toekomst flink kan groeien. Om de neerstortkans te bepalen zou rekening moeten worden gehouden met statistische fac toren (aantal vluchten, bevolkingsdichtheid) en zoveel mogelijk causale factoren (vliegroutes, type vliegtuig, lading), vin- Lange baan Verantwoordelijk staatssecretaris Van Geel van VROM en zijn collega Schultz van Verkeer en Waterstaat schuiven de norm en het rekenmodel op de lange baan. Zij hebben medege deeld dat het nog vele jaren kan duren voordat dit model klaar is. In het licht van de beloftes, die - vóór de uitbrei ding van Schiphol en na de Bijlmerramp zijn gedaan rond het terugdringen van lawaai, vervuiling én gevaar - vinden de eisers dit niet accep tabel. Zij willen op korte termijn duide lijkheid van het kabinet en stappen daarom naar de rechter. Ook de gemeente Castricum steunt de zaak, maar is geen mede-eiser. Uitspraak wordt niet eerder verwacht dan na twee weken. MAKELAAR r a W •Noord-Holland Noord CM 0900-1 8844 1 De vlag bestaat uit de kleuren blauw, geel en groen, met in het midden een stek uit het gemeentewapen. liesgevend. Voor de provincie is de exploitatie wel financieel haalbaar omdat zij als wettelijk opdrachtgever voor het openbaar vervoer een toeslag per reiziger ontvangt van het rijk. Dankzij deze toeslag van het rijk en de bijdrage in de exploitatielasten van Transvision, kunnen de kosten van de Treintaxi ruimschoots worden gedekt. Het extra geld zal worden ingezet voor openbaar vervoer in de provincie. De provincie neemt de Treintaxi over van en naar tien NS-stations, te weten: Bovenkarspel-Grootebroek, Castricum, Den Helder, Heerhu- gowaard, Heiloo, Hoorn en Schagen, Naarden-Bussum, Weesp en Beverwijk. In het kielzog van de provincie hebben de steden Alkmaar, Haarlem en Hilversum, die ten tijde van de onder handelingen nog een eigen verant woordelijkheid voor het openbaar ver voer in hun gemeente hadden, even eens besloten tot overname. De Treintaxi vormt een herkenbare, flexibele en betaalbare aanvulling op het openbaar vervoer. Voor E 4,- vervoert de Treintaxi de passagier naar elk adres in de wijde omtrek van een treinstation. De provincie Noord-Holland is verheugd dat de Treintaxi dankzij de samenwer king met Transvision in grote delen van Noord-Holland voorlopig blijft. CASTRICUM - De maandelijkse bijeen komst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op 4 februari van 19.30 tot 21.00 uur. Het café wordt gehouden in het Rode Kruisgebouw aan de van Speijkkade 61 te Castricum, elke eerste woensdag van de maand. Welkom zijn mensen, die meer of minder zorgen voor een partner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de handen vol aan hebben. Odile Oort, Consulent Sociaal Juridische Dienstverlening (SJD) zal op woensdagavond 4 februari infor matie geven over juridische aspecten en juridische ondersteuning aan mensen met een handicap en hun mantelzorgers. Ze werkt bij MEE in Noordwest Holland voorheen MDGG (023-5358877). Wilt u weten hoe het zit met de aanvraag voor hulpmiddelen? Wat u moet doen als u het niet eens ben met een beslissing van de gemeente? Wat te regelen ten aanzien van rechtsbescherming zoals curatele, mentorschap en/of bewindvoe ring? Kortom heeft u vragen op gebied van juridische ondersteuning in relatie tot mensen met een handicap, dan bent welkom op 4 februari. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbon den. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuisblij ver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - De Politie Noord Holland NOord geeft de volgende voorwerpen op als verloren en gevon den: Verloren in Castricum: sleutelbossen 2x; zwarte potemonnee; kortingkaart NS onv. Lips; damesbril donkerrood fijn montuur; knuffelbeertje. Gevonden in Castricum: sleutels aan Nike keykoord; horloge Adimax; zwar te fleece herenhandschoen; gsm Libertel. Verloren in Uitgeest: bril koker oran- je/bordeau. Gevonden in Akersloot: bonnen in envelop. CASTRICUM - Als een van de direc te uitvloeiselen van het samengaan van Akersloot, Limmen en Castricum resteerde nog het vaststellen van een nieuwe gemeentevlag. Aan de stuur groep CAL is eind 2001 een voorstel voorgelegd voor een vlag bestaande uit drie gelijke banen met de officiële kleu ren blauw, geel en groen. Over dit voor stel is advies gevraagd aan de Hoge Raad van Adel. De Hoge Raad van Adel vond het ont werp met de drie banen te eenvoudig van opzet en dezelfde opzet werd ook al elders gebruikt. De Hoge Raad stel de een vlag voor met drie verticale banen (met de kleuren blauw, geel en groen uit het gemeentewapen). De banen verticaal omdat op die wijze de geografische ligging van de gemeente beter wordt weergegeven. Op de gele baan is een stek uit het gemeentewapen toegevoegd. De stek staat symbool voor de veelzijdige begroeiing van het duingebied, waaronder zowel de rijke flora als de aardappel- en bollenteelt. De plant staat symbool voor de rijke begroeiing in het duingebied, en de ver schillende soorten vegetatie binnen Castricum. Het voorstel wordt binnen kort ter besluitvorming voorgelegd aan de gemeenteraad, waarna de vlag offi cieel zal worden gepresenteerd. De kosten komen ten laste aan de herinde- lingsgelden. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege zijn voor de onderstaande lezingen en cursussen over klassieke muziek in het winterprogram- ma nog enkele plaatsen vrij. Voor infor matie en inschrijving: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. Luisteren naar muziek Op donderdag 5 februari start de cursus Luisteren naar muziek, drie lessen van 19.00 -21.00 uur. Kosten E 28,-. Door bekende en minder bekende composities te laten horen en toe te lichten, waarbij een muziekstuk, een componist of een muziek genre centraal staat, gaat u met meer 'begrip' naar klassieke muziek luisteren. In de eerste les staat het thema 'water' in de muziek centraal. In les twee de muziek aan het hof van Lodewijk XIV (1638 -1715) en in les drie de Engelse romantische muziek (1850 - 1950) van onder meer Britten, Elgar, Vaughan en Williams. Johannes Passion Op donderdag 25 maart start de cursus Johannes Passion, twee lessen van 19.00 - 21.00 uur. Kosten E 22,-. Minder bekend dan de Matthaus Passion is dit avondvul lend werk van Bach zeer de moeite van het bestuderen waard. Aan de hand van de tekst, Duits met Nederlandse verta ling, luisteren wij naar koralen, aria's en de gereciteerde bijbelteksten. Cursusprijs is inclusief tekstboekje. Mozart Op woensdag 4 februari van 19.00-21.00 uur een lezing over Mozart: een muzikaal reisverslag van Mozarts grote Europareis van 1777/1778. Kosten E 9,-. De grote reis die de 21-jarige Mozart samen met zijn moeder maakte om de vroegere contac ten met musici in Europa te hernieuwen en uit te zien naar een belangrijke muziekpost. Bach Op woensdag 11 februari van 19.00-21.00 uur een lezing over Bach: De KaffeeKantate van Johann Sebastian Bach (1685-1750). Kosten E 9,-. Komisch zangstuk over een meisje dat het liefst de hele dag koffie drinkt, gecomponeerd door Bach voor het Leipziger studenten orkest dat onder zijn leiding stond. Chopin Op woensdag 18 februari van 19.00-21.00 uur een lezing over Chopin: Fréderic Chopin in Parijs. Kosten E 8,-. Het muzi kale en culturele leven in Parijs in de jaren '30 en '40 van de 19e eeuw wordt in deze lezing besproken en beluisterd. Ook voor diverse computercursussen in het winterprogramma zijn nog enkele plaatsen vrij. Computergebruik Oriëntatiecursus Op maandag 2 februari start de oriënta tiecursus Computergebruik* zes lessen van 19.00-20.15 uur. Kosten E 74,-. Tijdens deze, vooral praktische, cursus wordt op een eenvoudige en heldere manier de werking en terminologie van de computer behandeld. Niet alleen het besturings systeem Windows maar ook de vele toe passingsmogelijkheden zoals Internet, E- mail, tekstverwerking en Excel komen aan bod. Na afloop kunt u hierdoor beter beoordelen welke computer (de hardware), welke programma's (de soft ware) en welke andere cursus(sen) even tueel voor u geschikt zijn. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Intro PC Office 97. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E14,- van de cursusprijs aftrekken. Internet Basiscursus Op woensdag 11 februari start de cursus Internet: vier lessen van 19.00-20.15 uur, kosten E 52,-. Onder andere leert u in deze basiscursus navigeren op het World Wide Web. U krijgt een eigen e-mailadres en u leert e- maüs te ontvangen en te versturen. U leert surfen, informatie zoeken, teksten en afbeeldingen opslaan. U leert teksten, programma's en MP3's (muziek) te downloaden. Voor het volgen van deze cursus is het voldoende dat u de computer kunt aanzetten en met de muis overweg kunt. De cursusprijs is inclusief het boek Internet met Internetexplorer 6.0. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u E 12,- van de cursusprijs aftrekken. Basiscursus Excel 2000 voor Windows Bij Plusactiviteiten starten cursussen Excel, zes lessen, op donderdag 26 maart van 19.00-20.15 uur en op woensdag 10 maart van 19.00-20.15 uur. Kosten E 74,-. Na een algemene uitleg van het begrip spreadsheet (rekenblad) staat het prak tisch gebruik van Excel centraal. De vol gende onderwerpen komen aan bod: inleiding spreadsheets, Excel starten, begrippen werkboek en werkblad, gege vens in werkblad verwerken, indeling en vormgeving werkbladen. Kennis van Windows is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Excel 97 deel 1 van Instruct. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E 14,- van de cur susprijs aftrekken. Website maken 1 Op zaterdag 13 maart start de cursus Website maken. Zes lessen van 09.00- 10.30 uur, kosten E 84,-. In deze cursus leer je op eenvoudige wijze websites te maken met behulp van het programma Microsoft Frontpage. Dit programma maakt gebruik van handige wizards die het bouwen van een website vergemak kelijken. Aan de hand van praktische 'opdrachten uit het cursusboek leer je met het programma te werken. Om deze cur sus te kunnen volgen moet je wel beschik ken over een versie van het programma Microsoft Frontpage. De cursusprijs is inclusief het boek Frontpage 2000. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u E 12,- van de cursusprijs aftrekken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10