'eg\° Meinij Egbergen wint Oosthonk 301 Toernooi Voorwedstrijd Nationale Wedstrijd Sport Turnen HSV Limmen nieuws Team Alkmaar winnaar Louis Roekens Toernooi LKWAAR Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels TRICUM met prijs ballonvaart Nationale voorleesdag is De januari D.I.P. Cappuccino: zonder Ski |igf§SH5= stop Huiselijk Geweid Prijs winnaars in de wolken sj\d© Activiteiten heerlijk om te zien Tijd voor winterkost Matige vangsten bij HSV Kennemerland Berger Bos wandeling met natuurgids IVN gemeente oud papier WWW. (Jtkfen.n\ tr: Jen met bet hete jaar BelC€J tussenuit te knijpen. UITKIJKPOST - 28 JANUARI 2004 - PAGINA 12 HEILOO - Afgelopen zondag was het Oosthonk het strijdtoneel van 70 dar ters. Hieronder waren 12 dames die onderling hebben uitgemaakt wie de sterkste was. 301 betekent vooral met een dubbel in gooien, hier lag voor velen de moeilijkheid. Maar natuurlijk zijn er ook darters die daar minder moeite mee hebben. Ronald Schoon bijvoorbeeld zette de hoogste inworp al vroeg in het toernooi op 160 (dubbel 20 en 2 x trippel 20). Maar in de best of 5 verloor hij, dus Ronald moest zijn geluk in de verliezerronde zoeken. De beste dame werd na een bloedstollend spannende finale Monique Schouten, zij won nipt van Talisa Zwart, die met haar 14 jaar een van de jongste deel nemers was, en zeker niet de minste! Bij de heren werd er eveneens een finale gespeeld en ook deze was op hoog niveau. Marco Letsch en Meinij Egbergen maakte er een echte 301 finale van met hoge inworpen, maar ook mooie finishes, Meinij finisheste onder andere 108 en 113 en Marco ging in met 130 en 120 en de punten tussen begin en finish in waren ook in orde. Meiny presteerde het om twee maal vanaf 170 een 36 finish over te houden en de geoefende darter weet hoe moeilijk dit is. Raymond van Barneveld zou zijn pet hiervoor afne men! Zoals boven al aangegeven won Meinij Egbergen deze finale met 5-3. Derde werd Barry Stet en vierde Dirk Kaan. Dirk heeft de hoogste finish gegooid, 136(2 x trippel 20 en dubbel 8). In de verliezerronde ging de finale tussen Ilona Korver en Ruud Schouten. Ook deze finale was om aan te zien en ging in 4-3 naar Ilona toe. Derde werd Ronald schoon die Gerard Makaay naar de vierde plek verwees. Ook werd er nog 180 gegooid door Larsen Throns, Bram de la Rie en Ruud schouten. De standen hangen in het Oosthonk, klaar voor het vol gende toernooi op 28 maart, dan wordt het Open Heiloos kampioenschap gespeeld. Op de maandagavond wordt er gedart in het Oosthonk in Heiloo. Heb je interesse? Kom gerust eens langs. Inlichtingen Paul Pesser 072- 5335179. ALKMAAR - Zondag 25 januari werd de eerste officiële wedstrijd gehouden voor de turnsters op Nationale Wedstrijd Sport-niveau (NWS). Namens Turnvereniging Victory Nederland te Alkmaar traden bij de Jeugd diverse turnsters uit onze regio aan: Danielle Smith (Alkmaar), Dodo de Wolff (Castricum), Nadia Keijzer, Pascal Wiebering en Corina Henselmans (allen uit Heiloo). Danielle legde met 33.950 punten beslag op een uitstekende tweede plaats, terwijl Corina zich verrassend naar een prachtige vijfde plek turnde met 32.650 punten. Pascal behaalde een score van 30.650 punten en Dodo eindigde met 30.300 punten. Zij wer den daarmee respectievelijk veertien de en vijftiende. Nadia, nog herstellen de van een handblessure, werd met 27.825 punten vijfentwintigste. Door deze resultaten hebben Danielle, Corina, Pascal en Dodo zich geplaatst voor zowel de regionale- als de lande lijke finale NWS-1, terwijl we Nadia weer terugzien in de landelijke finale. LIMMEN - Zondag 25 januari werd de tweede gecombineerde winterwed- strijd gevist van de HSV Limmen met de omliggende verenigingen. De opkomst was helaas erg laag, slechts zes vissers kwamen naar het Stet. Onder aangename weersomstandig heden werd er gedurende anderhalf uur gevist, en veel gevangen. Het gemiddelde per visser was liefst 92 stuks .Zoals verwacht werd de strijd gestreden op de stekken dicht bij de haven. Het werd Rien Faasse van de HV Castricum, die ook de tweede wedstrijd op zijn naam schreef. De uitslag: 1. R. Faasse 137 stuks, 2. P. v/d Heijdt 116, 3. M. Kok 101,4. L. de Groot 78, 5. R. Laan 61, 6. R. Droog 61. De volgende wedstrijd in deze compe titie wordt gehouden op zondag 29 februari. AKERSLOOT - Afgelopen zaterdag is het team van Alkmaar, bestaande uit Rob Koning, Henk Hofland, Herman van der Weert en Ton Deen winnaar geworden van het Louis Roekens drie banden toernooi in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot. In een span nende finale wisten de Alkmaarders het team van Castricum nipt voor te blijven. Deze rechtstreekse confrontatie eindig de in remise zodat het team van Alkmaar de vier punten voorsprong die zijn hadden voor deze finale avond niet meer uit handen hoefden te geven. Het team van Castricum met o.a. Gerard Zoomer, Kees Liefting, Kees Groenland en Peter Hemmer eindigde met 27 punten op de tweede plaats. Akersloot eindige als derde met 22 pun ten en het team van Uitgeest eindigde op de laatste plaats met 16 punten. ALKMAAR - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de zesde wed strijd van de wintercompetitie op zon dag 25 januari gevist in de Hoornsevaart te Alkmaar. De wed strijd werd gekenmerkt door prachtige weersomstandigheden maar helaas zeer magere vangsten. Om toch nog een visje te haken maakten de deelne mers gebruik van zeer dunne onderlij nen en minuscule haken en zelfs dan was de beet nog amper te zien. Het was uiteindelijk Joop Harlaar op de kop in het B-vak die de wedstrijd wist te win nen. Uitslag: Vak A 1. Jack de Vries 3 stuks 1.000 gram, 2. Sjaak Veldt 7 stuks 550 gram, 3. Dolf Rijs 3 stuks 950 gram. Vak B: 1. Joop Harlaar 4 stuks 1.550 gram, 2. Nico Schouws 3 stuks 1.150 gram, 3. Gert Lute 1 stuk 700 gram. Volgende wedstrijd zondag 8 februari. EGMOND - Zondag 1 februari is er een wandeling met een I.V.N. natuur gids door het Berger Bos en door het eikenbosgebied in de duinen. De win ter laat zijn sporen achter in het bos, de bomen zijn kaal, de sapstromen lig gen stil en het bos heeft een gedaante wisseling gehad. Alles is verstild en wacht op de komende lente. De sla pende knoppen aan de bomen zijn goed zichtbaar, afgedekt met schubbla- den tegen schimmels en vraat. In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn spo ren achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A. Ronald Holst beeldje achter de Ruïne kerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5813763. AKERSLOOT - Afgelopen zondag reisden de handbalsters uit Akersloot af naar Aalsmeer alwaar ze moesten aantreden tegen het derde team van Aalsmeer. Aalsmeer opende de score met een penalty en na nog een doel punt van hun stond Meervogels 2-0 achter. Via een afstandschot en een bal uit de hoek maakte Meervogels gelijk. Tot 4-4 ging het gelijk op; Aalsmeer scoorde en Meervogels sloot weer aan. Daarna kwam Aalsmeer voor te staan met 6-4, een penalty voor Meervogels vlak voor rust zorgde voor een rust stand van 6-5. Na rust scoorde Aalsmeer weer via een penalty, 7-5. Daarna begon Meervogels aan een goede fase waarin snel werd rondgespeeld en de kansen werden benut. Ze scoorden nl. 4 keer achter elkaar; 7-9. Helaas wist Meervogels deze voorsprong niet te behouden en verder uit te bouwen. Ze lieten Aalsmeer weer op gelijke hoog te komen doordat de nr. 11 van Aalsmeer 2 keer achter elkaar scoor de, 9-9, in de hele wedstrijd zou deze speelster totaal 11 keer tot scoren komen. Tot 11-11 ging het weer gelijk op, net als in de eerste helft scoorde Aalsmeer en Meervogels maakte gelijk. Daarna scoorde de nr. 11 van Aalsmeer weer 2 maal achter elkaar, 1 penalty en een schot vanaf de opbouw en nadat een Aalsmeerspeelster scoor de door tussen de hoek- en opbouw- speelster van Meervogels door te lopen was de stand 14-11. Meervogels kreeg daarna nog 2 penalty's mee die ook weer benut werden; 14-13. In de laatste aanval van Aalsmeer kregen ook zij nog een penalty; deze werd echter gestopt door de goed spelende keepster van Meervogels zodat de eindstand 14-13 in het voordeel van Aalsmeer was. Aanstaande zaterdag spelen de dames thuis in sporthal De Lelie in Akersloot om 20.00 tegen UDSV 1. CASTRICUM - Op 29 januari gaat de landelijke campagne 'Stop Huiselijk Geweld' van start. De cam pagne vraagt aandacht voor het 'ver borgen' probleem van geweld in hui selijke kring. Huiselijk geweld is een maatschap pelijk probleem dat velen raakt. Bijna de helft van alle Nederlanders is ooit slachtoffer geweest. Iets meer dan een kwart moet er zelfs dagelijks of wekelijks onder lijden. De cam pagne 'Stop huiselijk geweldwil het probleem bespreekbaar maken. Te vaak blijft huiselijk geweld achter de voordeur verstopt. Huiselijk geweld is geweld dat door iemand uit de hui selijke kring wordt gepleegd. Er is sprake van een relatie tussen slacht offer en dader. Het kan een huidige relatie zijn, maar ook een van vroe ger. Juist dat gegeven maakt het pijn lijker en moeilijker bespreekbaar. De aanpak van huiselijk geweld moet beter. Erkenning van het pro bleem en het serieus nemen van het slachtoffer is een eerste stap. Informatielijn Huiselijk Geweld Ben je slachtoffer of getuige van hui selijk geweld? Of vraag je jezelf af hoe je iemand in jouw omgeving kan helpen die slachtoffer is? Bel dan met de informatielijn Huiselijk Geweld. 24 uur poer dag bereikbaar voor advies en volledig anoniem. Twijfel niet. Bel: 072-5613614. Voor meer informatie kunt u in het gemeentehuis van Castricum de fol der 'Zwijgen is fout, spreken is goud' ophalen. CASTRICUM - De peuters van kinderopvang 't Zandkasteel luisteren aan dachtig als wethouder Könst op de nationale voorleesdag voorleest uit zijn favoriete kinderboek Op dinsdagochtend 27 januari hebben burgemeester Emmens-Knol, wethouder Veldt en wethouder Könst een verhaaltje voorgele zen aan de kindertjes van 't Zandkasteel De Voorleesdag is het nationale startsein van een twaalf dagen durende leesbevorderende campagne. f. CASTRICUM - Onder de inwoners van Castricum is eind vorig jaar door de gemeente Castricum in samenwerking met het Sociaal-Wetenschappelijk Bureau SOW een veiligheidsonderzoek gehouden. Burgers werden geënquê teerd over veiligheid, gemeentelijke dienstverlening en interactie tussen bur ger en bestuur in de gemeente Castricum. Uit de zeer hoge respons bleek wel hoe zeer inwoners zich betrokken voelen bij deze onderwerpen. Onder de deelnemers van de enquête is twee keer een ballonvaart voor twee personen verloot. De heer R. Capelle (kern Akersloot) en mevrouw Jansen (kern Castricum) waren de gelukkigen. Op uitnodiging kregen zij in het gemeentehuis van Castricum hun prijs uitgereikt van burgemeester Emmens- Knol (links op foto). De prijswinnaars kunnen Castricum nu eens van grote hoogte bekijken. Wat hebben we weer allemaal genoten, vorige maand. Heerlijke maaltijden, fantastische feesten en weer uitgerust na al die vrije dagen de koude januarimaand in. Maar ook: teveel gegeten, niet meer roken, afvallen. Ach... waarom jezelf zo kwellen? Geniet nou gewoon lekker! "Je leeft tenslotte maar ene keer", zei opoe altijd. Laat jezelf verrassen in deze Nationale Dipmaand en geniet er gewoon van. Lees daar meer over op deze Pagina Genieten... f Espresso, café latte, cappuccino; allemaal koffievariaties. In het eerste zit zeker geen melk, in het tweede krijg je een heleboel en in de meeste cap puccino's zit teveel! Voor Pagina Genieten vroegen we een barista (een koffiespecialist) hoe je een perfecte cappuccino moet maken. Als je in de horeca een cappuccino bestelt, krijg je vaak iets wat daar weinig mee te maken heeft. Er zitten dan melk en koffie samen in één kopje, maar niet zoals het ooit bedoeld was. Een traditionele cappuccino bestaat uit 1/3 espresso, 1/3 melk en 1/3 schuim. De melk wordt opgeschuimd tot zeer fijn schuim. Vaak wordt dit voorzichtig op de espresso gelepeld, maar dat moet helemaal niet. Gewoon in de crèmelaag van de espresso gieten, waardoor er een witte kern met een bruine rand aan Galerie 1719 Expositie Cora Cora, 'stapeldingen' en 'binnenkantportretten', t/m 7 febru ari. Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, zon dag 27 april en zondag 18 mei van 14.00 tot 17.00 uur. Adres: Verdronkenoord 29 in Alkmaar. Stedelijk Museum Alkmaar Expositie van de Alkmaarse kunstena res Carla Kraayenveld in het Stedelijk Museum, meer info op www.stedelijk- museumalkmaar.nl. Artiance Wisselende exposities, Canadaplein 3, telefoon: 072-5404335. Kunst- en Cultuurcentrum Passifou In Kunst en Cultuurcentrum Passifou wordt kunst geëxposeerd van mensen met een achtergrond in de geestelijke gezondheidszorg. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 17.00 uur, tel: 072- 5207129, aan de Gedempte Nieuwesloot 111 te Alkmaar. The Obsession of Art Wisselende exposities aan de Molenstraat 3 te Bergen, tel. 072- 5818461. Voor meer informatie: info@artobsession.nl of kijk op www.artobsession.nl. Open elke don derdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Vrouwencentrum Alkmaar Wisselende exposities. Meer info, tel. 072-5624001 op werkdagen van 9.30 tot 12.00 uur of op www.vrouwencen- trum-alkmaar.nl Waterschap Het Lange Rond Wisselende exposities, te zien op werk dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Wisselende exposities. Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Na de sfeervolle decembermaand en een spetterend uiteinde, start menig Nederlander in januari met een gigantische dip. Om dit uitermate troosteloze gevoel om te zetten in een energieke geest hebben wij een oplossing: namelijk de D.I.P. ofwel Dippen In Potjes. Neem plaats aan de bar in een gezellige borrelcafé. Bestel een lekker drankje en de borrelkaart. Een kleine dip kan verholpen worden met een overheerlijk bittergarnituur met bijhorende mayonaise, mosterd, knoflook of currydip. Zo blijkt een bitterbal of een eenvoudig blokje kaas echt heel anders te smaken met een ander sausje! Ook een simpele olijf wordt met een dip van knoflook, rozemarijn, tijm en Spaanse pepers een culinaire verrassing. Wel eens gedipt in aïoli? Dat is knoflookma yonaise, héérlijk! Voor een zware januaridip zijn er tegenwoordige talloze cafés en restaurants, die een broertje of zusje van de Spaanse tapa met passende het woord al zegt, om het dan met de vingers op te eten. Dat is natuurlijk geweldig, zeker omdat onze ouders geleerd hebben om altijd netjes met mes en vork te eten. Deze kleine gerechtjes worden nog smaakvoller door de over heerlijke dips die erbij worden geserveerd. Wat dacht je van een reuzengamba met een vanilledip, een lamsrackje met een sausje van balsamiek of bladerdeeg gevuld met feta en spinazie geserveerd met een auberginedip. Dit natuurlijk vergezeld door een lekker wijntje, of nog beter een glas sherry. De ideale maand hiervoor is dus de dipmaand januari. Het liefst rond vier uur bor reltijd, staand aan de bar van een gezellig café, onder het genot van een drankje. Als er dan niets, meer te dippen valt, is 't het beste om de avond te vervolgen met een over heerlijk hoofd- en nagerecht in een knus restaurantje om de hoek. Kortom, het beste medicijn in januari is om met de D.I.P je eigen dip als sneeuw voor de zon te laten ver dwijnen... de de oppervlakte van de kop ontstaat. Hier komtfiok de naam cappuccino vandaan. Het is vernoemt naar de habijt van de kapucijnermonniken. Zij hadden vroeger namelijk witte kappen met een zwarte habijt. Als je de melk schenkt zonder de melkkan te bewegen, giet je alleen de melk onder het schuim vandaan. Dit is niet de bedoeling. Door met de melkkan subtiele schuddende bewegingen van links naar rechts te maken en de kan op de juiste manier te kantelen, ontstaat er een fijne tekening in de crèmelaag. De echte specialisten, zoals een barista, kunnen hiermee zelfs tekeningen in je koffie maken. Waanzinnig om te zien. Dit heet "Latte Art". Hier worden zelfs al wedstrijden voor georganiseerd, waarbij de barista al zijn creativiteit in een cappuccino kan stoppen. Zo krijg je als gast niet alleen een heerlijke, maar ook nog een oogst relende kop cappuccino... ...;4-+-Q Haken, iisb Als de feestdagen voorbij zijn, dan begint de winter pas echt. Wanneer het buiten lekker wintert, wordt het tijd de open haard aan te steken en aan te schuiven voor een heerlijke Hollandse stamppot. Als het kwik daalt, stijgt de eetlust en wat is er dan lekkerder dan een lekker bord boerenkool, zuurkool of rauwe andijvie met in het midden een kuiltje jus, waarbij die lekkere worst natuurlijk niet mag ontbreken. De stevige stamppotten die wij kennen zijn echt Hollands. Vroeger waren stamppotten de goedkoopste voedende maaltijden, die je je kon bedenken. Wat het eigen land voortbracht, daarvan werden stamppotten gemaakt. Deze oer-Hollandse maaltijden brengen ons dan ook terug in de tijd, toen men nog voornamelijk het geld met lichamelijke inspanning verdiende. Na een dag hard werken, was een lekkere, energierijke en voedende maaltijd erg welkom. dip presenteren op de menukaart. Nieuw op dit gebied is het zogenaamde fingerfood. Kleine hapjes variërend van stukjes komkommer of minisandwiches tot inktvisringetjes die mooi gepre senteerd worden op een plank of schaal met bijhorende sausjes vol knoflook, chili en heerlijke specerijen De bedoeling van dit eten is, zoals tor met witte daken, ijsbanen van een winters, sfeertje. Sleeen i Zwitserland. Hp Franse Alpen of bijvoorbeel P wintersport is De letterlijke vertalm?erv skien) sans s 1 ook vervangen door avant s l alleen uitsla (zonder te skren). De 9 intetsport geen ^scheld fanaten, die na hun jaart#Qok liefhebbers, dre kunnen nemen van de vakant^;nte[sesfeeren alvast willen voorproeve hebben aangeraakt, Sneuzen. die nog noort worden rnge- graag van de partij. Chocome temperaturen stijgen wisseld voor bier en shooters u misschfen wel harder. in de Nederlandse stahut net de bar en urt de Het barpersoneel staat va V Hübsche Heidi s boxen klinken opzwepende m op de avond, hebt in en de boel op 1 Meestal wordt de echte Hollandse winterkost thuis gegeten, maar ook veel restaurants dragen de Hollandse keuken een warm hart toe. Daarbij gaan ze verder dan het serveren van een stamppot alleen. Meer en meer worden de ouderwetse sta veei tibiduidiiib uidyeu ue nuudnubc ncuncu ecu warm hart toe. Daarbij gaan ze verder dan het serveren van een stamppot alleen. Meer en meer worden de ouderwetse stamppotten verwerkt in ver nieuwde moderne wintergerechten. Smakelijk eten van eigen bode Proef en ervaar verrassende variaties op de vertrouwde Hollandse kost in Nederlandse restaurants. Ontdek Nederland op z'n lekkerst...

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12