Stationsomgeving Fietsdief stal wordt aangepakt Houd de fiets! Milieubeleidsplan Heiloo 2004-2007 zo doen we dat Nieuw platform cliënten participatie gehandicaptenbeleid HEILOO Voorontwerp-bestemmingsplan r - UITKIJKPOST - 28 JANUARI 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. www.heiloo.nl Op woensdag 4 februari aanstaande houdt de gemeente Heiloo een inloopavond over het voorontwerp-bestemmingsplan stationsomgeving. Op deze avond is er gelegenheid om op informele wijze kennis te nemen van dë plannen van de gemeente. Ook zijn er medewerkers van de gemeente aanwezig om vragen te beantwoorden. De inloopavond vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. U bent welkom tussen 19.00 en 21.00 uur. Een belangrijke datum voor diegenen die nog invloed willen uitoefenen op de inhoud van het bestemmingsplan. Het huidige bestemmingsplan voor het stationsgebied dateert van 23 oktober 1995. Gebruikelijk is dat een bestem mingsplan elke tien jaar door de gemeente wordt geactualiseerd. Ook voor het centrale deel van dit gebied heeft de gemeente Heiloo behoefte aan een nieuw bestemmingsplan, onder andere om van het stationsgebied een aantrekkelijk woon-, winkel- en ontmoetingsgebied te kunnen maken. Het gaat globaal om het gebied van het Stationsplein zelf, de aan grenzende Heerenweg en de Stationsweg aan beide kanten van het spoor. Vooruit lopend op dit nieuw te ontwikkelen bestemmingsplan is eind 2000 een beeld kwaliteitsplan vastgesteld. Abstracte plannen Het voorontwerp-bestemmingsplan omvat mogelijkheden voor nieuwbouw en herinrichting. Zo zullen er meer win kels komen aan de oostzijde van het spoor en wordt er een uitbreiding moge lijk gemaakt voor lichte en middelzware horecavestigingen waardoor er bijvoor beeld terrasjes op het Stationsplein kunnen worden ingericht. Ook zijn er in het voorontwerp-bestemmingsplan plannen opgenomen voor meer (boven)woningen en meer ruimte voor maatschappelijke doeleinden en dienst verlening. Voor het parkeren is gedacht aan een parkeerkelder voor het winke lend publiek aan de oostzijde van het spoor en een reizigersparkeerterrein aan de westzijde van het spoor. In een voorontwerp-bestemmingsplan, zoals dit plan van het stationsgebied, zijn de plannen over het algemeen nog redelijk abstract. Toch begint met de pre- sentatie van het voorontwerp bestemmingsplan ook de periode waarin belanghebbenden kennis kunnen nemen van de ontwikkelingen en ook daarop desgewenst kunnen reageren. Reageren In de loop van de procedure wordt een aantal keren de mogelijkheid geboden te reageren op het plan. U wordt hiervan op de hoogte gesteld via de Uitkijkpost. Het telkens op tijd kenbaar maken van uw mening of het instellen van een beroep is zeer belangrijk. Vanaf donderdag 29 januari 2004 ligt het voorontwerp-bestemmingsplan vier weken ter inzage in het gemeentehuis en in de leeszaal van de nieuwe Openbare Bibliotheek aan de Westerweg 250. Binnen deze vier weken kunnen belang hebbenden hun zienswijze schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Op woensdag 4 februari a.s. vindt er, zoals aangegeven, een inloopavond plaats in het gemeentehuis. De uiteindelijke afwikkeling van de pro cedure vindt plaats via de commissie Openbare Ruimte. Na afweging van deze zienswijzen ligt daarna het al dan niet aangepaste ontwerp-bestemmingsplan wederom gedurende vier weken ter inzage. Ook tegen dit ontwerp is er de mogelijkheid zienswijzen in te dienen, maar dan bij de gemeenteraad. Zijn er geen zienswijzen dan moet de gemeen- De Fietsersbond, de politie van Heiloo en de gemeente gaan onderzoeken op welke manieren fietsdiefstal in ons dorp het beste kan worden aangepakt. Dit gebeurt door middel van een fiets- diefstalscan. Ook u kunt een bijdrage leveren aan het voorkomen van fiets diefstal door het invullen van de vragenlijst over fietsdiefstal op de website www.fietsersbond.nl. Per jaar worden er in Heiloo gemiddeld ongeveer 300 fietsen gestolen. Uit het omnibusonderzoek 2002 is gebleken dat 26% van de inwoners van Heiloo wel eens te maken heeft gehad met fietsdief stal. Relatief gezien is fietsdiefstal daarmee één van de grootste problemen in Heiloo. De politie, de gemeente en de Fietsersbond gaan nu een gezamenlijke inspanning leveren om het probleem fietsdiefstal structureel aan te pakken. De fietsdiefstalscan maakt onderdeel uit I van de landelijke campagne 'Houd de fiets' van de Fietsersbond. Op dit moment nemen 50 gemeenten deel aan deze campagne. Uw verhaal is een fietsslot waard De Fietsersbond start met het verza melen van uw ervaringen met fietsdiefstal. Is er wel eens een fiets van u gestolen of heeft u nog nooit met fietsdiefstal te maken gehad? De Fiet sersbond wil o.a. graag van u weten op welke wijze, op welke locatie en welk tijdstip u uw gestolen fiets heeft gestald. Vul de enquête op de site www.fietsersbond.nl in en maak kans op een fietsslot. Op de site kunt u klikken op: Campagne fietsdiefstal - Win een fietsslot!. Ook bij de Wizzl op het station, de bibliotheek, op het politiebu reau en gemeentehuis liggen vragenformulieren, die op deze locaties ook weer ingeleverd kunnen worden. Aangiften Tegelijkertijd maakt de politie een uitge breide analyse van alle aangiften van de laatste vier jaar. Daarbij wordt geïnven tariseerd wat voor soort fietsen er worden gestolen, waar de fietsen gestolen worden, hoe de fietsen op slot stonden etc. Op deze manier kunnen patronen en ontwikkelingen in de fiets- diefstallen gesignaleerd worden. Locatiescan Op basis van de ingevulde vragenformu lieren en de analyse van de aangiften door de politie, geeft de Fietsersbond de zogenaamde 'hotspots' aan. 'Hotspots' zijn de locaties waar meer fietsen dan gemiddeld gestolen worden. De Fietsers- bond gaat vervolgens ter plekke onderzoek verrichten. Deze zogenaamde teraad binnen acht weken het bestem mingsplan vaststellen. Zijn er wel zienswijzen naar voren gekomen, dan moet de gemeenteraad dit binnen vier maanden doen. Vervolgens legt de gemeente het plan weer voor vier weken ter inzage. Ook in die periode hebben belanghebbenden weer de mogelijkheid om bedenkingen neer te leggen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, voordat dit college een besluit neemt over de goedkeuring van het door de gemeente aangeboden bestemmingsplan. Daarna is er nog de mogelijkheid beroep in te stellen tegen het besluit van Gedeputeerde Staten bij de Raad van State in Den Haag. Eigen bouwplannen Los van bovenstaande bestemmings planprocedure zullen voor de (bouw)ontwikkelingen, zoals die aan staande zijn, vrijstellingsprocedures worden gestart op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Uiteraard zullen dit plannen zijn die passen in het gemeentelijk beleid en ook zullen overeenstemmen met het uitein delijk vast te stellên bestemmingsplan. De vrijstellingsprocedures, die vooruit zullen lopen op de inwerkingtreding van dit nieuwe bestemmingsplan, volgen een traject met eigen rechtsbescher mingsmogelijkheden afzonderlijk en ook afwijkend van de bestemmingsplanpro cedure. Mocht dit zich voordoen dan zal het gemeentebestuur via de gebruike lijke weg belanghebbenden hiervan op de hoogte stellen. Meer informatie Heeft u nog vragen over de bestem mingsplanprocedure of over mogelijk toekomstige vrijstellingsprocedures, dan kunt u bellen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 46. locatiescan bestaat uit tellingen van het aantal fietsenrekken, kwaliteit van de fietsenrekken, het aantal fietsen, gedrag van fietsers, een beoordeling op de sociale veiligheid en de ligging ten opzichte van fietsroutes en de bestem ming. Concrete maatregelen Politie en gemeente voeren al op vele terreinen beleid dat van invloed is op de mogelijkheden fietsdiefstal aan te pakken. Bij de gemeente is er o.a. veilig heidsbeleid en beheer van de openbare ruimte. De politie heeft een aangiftebe- leid, toezicht op straat, opsporing en aanpak van diefstal en heling. De Fiets diefstalscan zal aangeven welke concrete actiepunten er liggen voor de politie en de gemeente om het beleid een nieuwe impuls te geven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 66 44 of de heer C.J. Zuurbier van de Fietsersbond, afdeling Heiloo, telefoon nummer (072) 533 25 01. Sinds vorige week ligt in het informatiecentrum van het gemeentehuis Heiloo het ontwerp van het milieubeleidsplan 2004-2007 ter inzage. Het plan beschrijft de hoofdlijnen van het milieubeleid voor de komende jaren. Nadat het plan is vastge steld wordt het uitgewerkt en uitgevoerd in concrete plannen en projecten. Leidraad voor de komende jaren zijn de begrippen leefbaarheid en duurzaamheid. We willen niet alleen nu fijn wonen in Heiloo, maar ook in de toekomst. Resultaat van het beleidsplan in 2007 is dat een leefbaar en duurzaam Heiloo weer een stap dichterbij is gekomen. Milieu-thema's Om te benadrukken waar de komende jaren het accent ligt, zijn zes thema's gekozen; duurzaam bouwen, afvalbe heer, groenbeheer, klimaat, geluid en (milieu)communicatie. Om het milieube leidsplan zo concreet mogelijk te maken, zijn binnen de thema's acties en doel stellingen geformuleerd. De zogenaamde speerpunten. Hierdoor kan beter worden bekeken of de doelen ook worden gehaald. De speerpunten De speerpunten zijn: duurzaam wonen; verminderen van het bedrijfsafval; inwo ners van Heiloo betrekken bij het beheer van de omgeving; beperken van het energieverbruik en de C02-emmissie van woningen en bedrijven en het ver minderen van spoorweglawaai. Communicatie en voorlichting over leef baarheid en duurzaamheid aan bewoners en het betrekken van bewo ners bij de uitvoering wordt een belang- rijk onderdeel. We willen daarmee bereiken, dat u ook mee gaat werken aan een leefbaarder en duurzamer Heiloo, zodat we over vier jaar met elkaar kunnen zeggen: "milieu in Heiloo, zo doen wij dat". Meer informatie Nieuwsgierig of heeft u goede ideeën om in het plan op te nemen? Laat het ons weten. U kunt tot 18 februari 2004 reageren op het plan. Een schriftelijke reactie kan worden gestuurd naar burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U kunt ook contact opnemen met Frits Kwint van de Milieudienst Regio Alkmaar, tel. (072) 548 84 51 of fkwint@alkmaar.nl. Het plan ligt ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum, maar u kunt het ook bekijken op de gemeentelijke website: www.heiloo.nl. In januari 2004 is het nieuwe Platform Cliëntenparticipatie Gehandicaptenbeleid Heiloo van start gegaan. In het Platform zijn diverse gehandicaptenorganisaties ver tegenwoordigd, evenals de samenwerkende ouderenbonden van Heiloo. Het Platform, dat 7 leden telt, zal regelmatig overleggen met de gemeente. Opdracht is de gemeente van gevraagde en ongevraagde adviezen te voorzien op het brede ter rein van gehandicaptenbeleid. Als reglement voor de werkzaamheden dient de Verordening cliëntenparticipatie gehandicaptenbeleid, die op 3 november 2003 door de gemeenteraad is vastgesteld. De 7 leden van het Platform zijn niet door het gemeentebestuur benoemd, maar afgevaardigd door hun achterbanorganisaties. Dit nieuwe platform, met bredere samenstelling en bredere opdracht, is in de plaats gekomen van het Wvg-Plat- form, dat sinds de invoering van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) in 1994 de gemeente heeft geadviseerd. Het bestond de afgelopen jaren uit de dames G. Ris en W. Grootjans en de heer A. de Haas. Op 22 januari jl. is in de raadzaal van Heiloo door wethouder R. Bos afscheid genomen van het oude Platform en heeft het nieuwe Platform zich gepre senteerd bij monde van zijn voorzitter, de heer H. Holman. Afgevaardigden van verwante adviesorganen, zoals de VAC (Adviescommissie voor de Woning bouw), waren hierbij o.a. aanwezig. Meer informatie Correspondentie aan het Platform kunt u richten aan: Platform Cliëntenpartici patie Gehandicaptenbeleid Heiloo, p/a het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Mevrouw M.A. de Groot- de Pijper, secretaris van het Platform, telefoonnummer (072) 533 41 68. Of mevrouw Y. Kersten, beleidsambtenaar van de gemeente, telefoonnummer (072) 535 66 85. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊË Raad en (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 2 februari 2004 in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Loting volgorde van stemmen over zaken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergadering van 5 januari 2004 6. Ingekomen stukken behandelde en verzonden stukken 7. Onderzoek geloofsbrieven van de heer C.A.J. Oosters 8. Loting samenstelling commissie "verant woording financiële ff actiebij drage 2003" 9. Stemming amendement Heiloo2000 over het minimabeleid toegespitst op de omzetting van de categoriale vergoe dingen voor personen ouder dan 65 jaar naar individuele bijzondere bijstand Bespreekstukken 10. Vaststellen als gevolg van de invoering van de Wet werk en bijstand (Wwb): a. Rëmtegratieverordening (bespreekstuk); b. Afstemmingsverordening (hamerstuk); c. Handhavingsverordening (hamerstuk); Instemmen met: d. Wijziging van de verordening toeslagen en kortingenbeleid (hamerstuk); e. Wijziging van de verordening Wet inschakeling werkzoekenden, subsidiebeleid en vrijlating van inkomsten (hamerstuk) 11. Zandzoom - intentieverklaring 'Wonen in het groen en A9 Heiloo/Limmen 12. Instemmen met ruimtelijke visie Noord- West 8 13. Instemmen om het advies van de SAOZ op het ingediende planschadeverzoek Wes terweg 298 over te nemen en het verzoek om toekenning van een schadevergoe ding ex art. 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening af te wijzen 14. Afscheid raadslid mevrouw M.E. Oosters - van der Poel Verkiezingen benoeming lid van de gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo, maakt bekend dat zijn besluit van 20 januari 2004 ter inzage is gelegd, waarbij de heer C A.J. Oosters te Heiloo benoemd is verklaard tot lid van de gemeente raad wegens ontslagname als lid van de raad door mevrouw M.E. Oosters-van der Poel. Dit ingevolge artikel W7 van de Kieswet. Ter inzage Het besluit ligt ter inzage bij de publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Monumentencommissie Op woensdag 4 februari a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga dering begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 10 december 2003 4. Bouwplannen: schetsplan Witte Kerk (ter plaatse uitgereikt) 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen. 6. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 7. Open Monumentendag 2004 8. Rondvraag 9. Afscheid Arsène Haverman Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Welstandscommissie Op maandag 2 februari a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 Politie: 0900 88 (locale tarief) ac 1&MWam W0Ï

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4